Mzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL beboerende b(J de van Maandag 5 Maart 1923, no. 10898. Postkantoor to Zferlkzoe. Lijst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terng ontvangen in de le helft der maand Februari Brieven: 1. Advertentiekantoor, Amsterdam, Jan- sens Co.,* Risico-Vcreeniglng, Handel dryvende voor den Middenstand, Araster dam. Brief kaarten Familie J. Gast, M. M. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarbeid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voordien. Uit Stad en Provincie. STT.-PHILIPSLAND. Maandag j.l. werd een spoedeischende vergadering gehouden van den gemeenteraad. Afwezig zonder kennisgeving waren de heeren de Ruijter en Bemkens en met kennisgeving dhr. van Strien. De notulen werden aangehouden tot de volgende zitting. Aan de orde was een aanvraag om subsidie voor een cur sus in landbouwhuishoudkunde. De voor zitter deelt mede, dat hij de vorige week niet goed was ingelicht. In plaats van f 475 zal het de gemeente maar f 50 a f60 kosten. Daarom stelt de meerderheid van Burgem. en Weth. voor het verzoek in te willigen. De heer Neele is er tegen, omdat er bezuinigd moet worden, terwijl hij zoo'n cursus geen algemeen oelang vindt. Wethouder van Dijke zou 't klein zielig vinden, om zoo'n gering bedrag t« weigeren. De heer v. Nieuwenhuijzen is het, nu hij beter ingelicht Is, met den heer van Dijke eens. Hoewel hij in het algemeen ivil bezuinigen, zal hij nu voor stemmen. De heer Neele vraagt nadere inlichtingen over het doel van den cur sus. De voorzitter en dhr. v. Nieuwen huijzen zeggen, dat men behalve koken, ook scheikunde, meikerij, enz. wil be handelen. De heer van Nieuwenhuijzen tracht den heer Neele nog tot andere ge dachten te brengen, maar tevergeefs. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 3 tegen 1 stem. Bij de rondvraag wenscht dhr. v. Nieuwenhuij zen eenige inlichtingen over de wijziging in de regeling der kaai- en havengelden, dit in verband met het besluit van de vorige vergadering, (om n.l. het liggeld der suikerbieten van 25 cent op 15 cent per 1000 K.G. te brengen). De voorzitter beantwoordt den interpellant en sluit de vergadering. Dinsdag 27 Februari j.l. had al hier de jaarvergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank. Aan haar verslag ontleenen wij het volgende: Het aantal leden op 31 December '22 bedroeg 92. In het afgeloopen jaar waren de ont vangsten: aan spaargelden f88562,97; in rekeningcourant f944934,255; terugbetaalde voorschotten f15790, terwijl de uitgaven bedroegen: aan terugbetaalde spaargel den f 149795,13; aan voorschotten f29850; in rekening-courant f866636,755. Volgens de balans waren op 31 Dec. j.l. de bezit tingen: kas f7558,235; voorsoh. f 59602,60 rekening-courant f 126638; Centrale Bank f37155,13; effecten f7080; Meubilair 138; Interest f 187,98, en de schulden: Spaar geld f79118,605; rek.-courant f 155920,76ö; reservefonds f2595,015, Winst 1922 f725,46. Op 31 Dec. j.l. waren 157 spaarboekjes in omloop. De aftredende leden en plaats vervangende leden van het Bestuur, als mede de kassier werden opnieuw ge kozen, terwijl wegens vertrek van den heer G. Doeleman gekozen werd dhr. J. D. Doeleman. Het salaris van den kassier bleef gehandhaafd. GpmepiiteMadsrergaderlng van Zlerlkzee, gehouden op Vrydag 2 Maart 1923, dea 'snam. 21/* uur. Voorzitter: mr. A. J. F. Fokker van Craijesteijn van Rengerskerke, burgemees ter. Aanwezig alle leden; twee vacatures. De notulen der vergaderingen van 29 Dec. 1922 en 22 [Jan. j.l., worden, na opening -onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: brief van mej. J. Versteeg, inhoudende dank betuiging voor de haar toegekende sa- larisverhooging; id. van de Zeeuwfeche Voeder- en Kunstmesthandel, houdende dankbetuiging voor 't genomen raadsbe sluit ten aanzien der annuleering der pacht van een gedeelte gemeentegrond; brief vtan 'den heer Pijleman, waarin hij kennis geeft, dat hij door Vertrek uit deze gemeente, bedankt voor zijn raads lidmaatschap. Deze brieven worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen zijn voorts de verslagen van de Commissie tot wering van schoolverzuim en Van het L.O. Van het college van kerkvoogden der Nederl. Herv. Kerk is een adres ingeko men, verzoekende te verbieden reclame- biljetten in de z.g. Beurs, bij de ingan gen der Kleine Kerk, aan te plakken. Op voorstel van den voorzitter wordt dit adres verwezen naar B. en W. ter fine van advies. Mej. A. J. v. Damrae, onderwijzeres aan de M.U.L.O.-school, verzoekt ingaan de 1 Mei a.s., eervol ontslag 'uit hare tegenwoordige betrekking. 'B. en W. stellen voor met ingang van genoemden datum dat ontslag te verleenen, waartoe conform besloten Wordt. Het R.-K. kerkbestuur verzocht 20 Febr. 1922 om de gemeentelijke bijdrage, be doeld in art. 102 der L.O.Jwet 1920, ten behoeve van den cursus voor ver volgonderwijs. Door B. en W. is deze aanvrage ge toetst aan bet bepaalde bij bovenge noemd artikel en het kwam hen voor, dat het niet voldeed aan de voorwaar den door deze gemeente aan het ver volgonderwijs gesteld. B. en W. verzoeh ten den Inspecteur van het L. O. om inlichtingen. V-.er antwoord van dezen in specteur sterkte B en W. in hun over tuiging dat het R.-K. kerkbestuur geen aanspraak op de gemeentelijke vergoe ding kon doen gelden, waarvan B. en W. aan bovenvermeld bestuur in April d.a.v. mededeeling deed. Het R.-K. kerkbestuur zal naar B en W. vernam, niet berusten in de af wijzende beslissing, doch het is wette lijk noodig, dat de gemeenteraad op het verzoek een beslissing neemt. B: en W. stellen voor om de gevraag de vergoeding over 1921 te weigeren. De heer A. den Boer verklaart zich daartegen en hij zag gaarne dat de Raad op haar ingenomen standpunt, ten aanzien der bepaling neergelegd in de L.O.-wet op het vervolgonderwijs, terug kwam. De ooorzltter: Zou het niet beter zijn het voorstel van B. en W. aan te nemen, dan kan 't R.-K. kerkbestuur in appèl ko men en de zaak tot een oplossing wor den gebracht. :De heer W. den Bo»r stelt de vraag; ligt het niet op den weg van de ge meente, waar zij subsidie l:an verleenen, dat ook te doen De doorzllt?r: B. en W. meenen, na ingewonnen advies, dat de gemeente niet verplicht is subsidie te geven. Nadat nog de heer Versteef/ een idèc naar voren bracht dat het wellicht ge wenscht was dal de verschillende school besturen eens met elkaar confereerden om tot een gelijk leerplan te komen sluit da voorzitter de discussies en brengt het aanhangige punt in stemming, wnt met 9—2 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren A. den Bo^r en W. den Boer. Ingekomen is een adres van W. ten Haaf Hz., pachter van het Zuid-Zelke- terrein, waarbij deze om schadevergoe ding verzoekt voor de vernietiging van een gedeelte grasetting door het voet ballen of om hem het ongestoorde bezit daarvan te verzekeren. B. en W. deelen mede, dat het on- beplante gedeelte binnenkort met hoo rnen beplant zal worden, waardoor de pachter in het ongestoorde genot van het terrein verzekerd wordt. De heer Catshoek vraagt, wat de be doeling van B. en W. is geweest om het bewuste gedeelte Zeiketerrein met boomen te beplanten De voorzitter verklaart, dat 't de be doeling van het lid van 't college van B. en W., belast met het toezicht op de plantsoenen, is geweest om 't bewuste deel met boomen te beplanten, reeds vóór het thans in behandeling zijnde adres was ingekomen. Weth. Koopman geeft nadere toelich tingen. De beplanting is gesphied tot verfraaiing van het geheel en die plan nen waren reeds lang te voren gerijpt. 'De heer Catshoek stelt daarom deze vraag, omdat de jeugd tegenwoordig op gaat in 't voetballen en nu terrein, om die sport te beoefenen, verliest. Spr. vraagt: ligt het niet op den weg der gemeente een terrein voor 't voetballen aan te wijzen? De voorzitter: Dit heeft met de zaak niets te maken. Het gaat hier om een klacht van den pachter. De heer Catshoek meent evenwel, dat het door hem gevraagde er verband mede houdt. Spr. is van oordeel dat 't gewenscht is een terrein aan te wijzen. De voorzitter stelt hierop ooor het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe conform besloten wordt. Ter tafel komt thans een adres van N. A. Deïst te Zonnemaire e.a., waarin verzocht wordt te verbieden, dat honden des nachts losloopen, zulks met het oog daarop, daar het herhaaldelijk voorkomt, dat honden des nachts onder hunne scha pen huishouden. B. en W. stellen voor afwijzend op 't adres te beschikken, omdat de alge- meene politieverordening door het be paalde in art. 82 reeds grootendeels aan den Wensch van adressanten tegemoet komt en bovendien, gevallen als woraen gedoemd in het adres, zich in deze ge meente nimmer voordoen. Conform dit advies wordt afwijzend beschikt. In behandeling komt thans een schrij ven van de Commissie van Toezicht op "t L.O., strekkende tot het aanbrengen van 'waterspoeling aan de urinoirs en privaten der school voor L. en M U.L.O., alsmede een desbetreffend schrijven van de Gezondheidscommissie- B. en W. stel len voor daartoe niet ouer te (taan, om dat, waar 't hier een bestaand gebouw betreft, de aanbevolen inrichting te veel kosten met zich zal brengen. Ter toelichting deelt de voorzitter me de, dat den gemeente-bouwmeester last is gegeven, zooveel mogelijk te zorgen dat de reiniging beter zal geschieden dan tot nog toe het geval is geweest. Namens de commissie van fabricage deelt de heer Paruin mede, dat op de gangen ventilators zullen worden aan gebracht. De heer W. den Boer merkt op, dat B. en W. met besliste adviezen voor den dag komen, ook wat deze kwestie be treft, die door de commissie van toe zicht op "t L.O. toch serieus is onder zocht. De voorzitter is van oordeel, dat de heer den Boer met de gedane toezegging terveden kan zijn. Een adres van de oudercommissie t&n aanzien dezer kwestie wordt ter zijde gelegd. Tot de taak dezer commissie be hoort niet de inrichting der school. Het voorstel van B en W. wördt daar op goedgekeurd. B en W. doen den Raad toekomen een ongeteekende circulaire van de Zeeuwsehe Kamer van Koophandel te Middelburg, inzake verlenging van de werktijden van 45 tot 48 uur per week. met het voorstel, deze circulaire voor kennisgeving aan te nemen, aangezien daarin eer» kwestie wordt behandeld, die niet bij genoemde Kamer thuis bghoort. De heer Doelt man geeft toe dat het niet op den weg ligt van de Kamer van Koophandel, maar met het advies van B. en W. kan hij niet accoord gaan en hij wenscht wel, dat de raad de Kamer zou antwoorden dat de gemeente wil overgaan tot invoering van den 8-uren- dag. De heer de BiOekerl onderschrijft dit en herinnert aan ae begrootingsdebatten 't vorig jaar gehouden. Andere gemeen ten hebben dezen maatregel ook inge voerd. De heer Panny is het met de beide vorige sprekérs eens. De 8-urendag is hier niet ingevoerd, behalve aan de gas fabriek. Dat heeft de gaseommissie zelf gedaan, zegt weth. Koopman. "Weth. Tlmnn rinan heeft een onder zoek naar de werktijden ingesteld en hij is tot de conclusie gekomen, dat hier ge middeld 51 uur per week wordt ge werkt. Dat betreft alleen de gemeente-werk lieden, merkt de heer Do deman op, maar niet de ambtenaren ter secretarie. Weth. Timmerman vraagt waarvoor het noodig is dwang op te leggen aan de ambtenaren, waardoor misschien minder werk zal worden gedaan. Na de vast gestelde uren wordt veel werk mee naar huis genomen, waar nooit iets voor wordt betaald. Op secretarie wofdt 30 uur per week gewerkt, constateert de heer de Broekerf. De voorzitter merkt op, dat de geheele zaak buiten den werkkring der Kamer van Koophandel gaat, waarbij nog komt, dat om te besluiten dat een 48-urige werkweek wordt ingevoerd er oen zekere werktijd per week moet zijn vastge steld en een dergelijk besluit is hier no nooit genomen. De heer Doeleman constateert, dat bij invoering van het gevraagde een zefier gedeelte der in dienst rter gemeente zijnde personen langer zal moeten wer ken. Spr. stelt zich voor in een volgende raadszitting met een voorstel te komen tol invoering van een 48-urige werkweek. De heer Catshoek kan met het advies van B. en W. medegaan. Het secretarie- personeel had al reeds dezen werktijd toen er nog geen sprake was van een 48-urige werkweek. Sprekende in het alge meen over de invoering van langere werktijden, meent spr., dat de arbeider toch ook wel een beetje van het leven mag genieten. In verschillende bedrijven gaat men over tot de invoering van lan- geren arbeidstijd, waardoor meer wer keloosheid ontstaat. De heer Doeteman bestrijdt 't gespro kene door den heer Catshoek. Spreker betoogt, dat de werkloosheid niet ontstaat omdat er langer gewerkt wordt, maar doordat voor het werk te veel betaald wordt. Als het idee van den heer Cats hoek is, dat hij heeft gesproken voor de gemeentewerklieden, dan spreekt hij ver keerd, want voor deze categorie betee- kent het geen vooruitgang; spreekt hij voor de ambtenaren ter secretarie, dan zal hij (dhr. Catshoek) moeten toegeven, dat daar een man gemist kan worden, wat bezuiniging geven zal op het ge meentebudget. De ooorzltter zegt, dat men niet alleen moet kijken naar den werktijd op de secretarie. Veel werk wordt mee naar huis genomen; ook kan men de ingewik- wikkelde nieuwe wetten niet bestudeeren op de secretarie; dat moet thuis gebeuren. De heer Catshoek beantwoordt den heer Doeleman. Nopens het aanhangige voorstel zegt hij, dat de Kamer van Koophandel niet op de hoogte is met den toestand in deze gemeente. De voorgestelde uni forme regeling geldt z. i. niet voor het secretariepersoneel, maar dient voor het personeel in verschillende fabrieken. Met het door den heer Catshoek ge sprokene ten aanzien der werkeloosheid, kan de heer W. den Boer niet medegaan. Spr. hoopt, dat in de toekomst over werk zal moeten worden verricht; vol gens zijn meening heeft de verkorte ar beidstijd ongunstig gewerkt. De voorzitter sluit de debatten, na op gemerkt te hebben, dat het adres van de Kamer van Koophandel voor deze ge meente niet van toepassing is, omdat hier nog geen 45-urige werkweek is ingevoerd. Het voorstel van B. en W., om 't adres voor kennisgeving aan te nemen, wordt hierna z. h. s. aangenomen. Van de commissie van advies tot steun verlening aan uitgetrokken sigarenma kers, is een schrijven ingekomen, hou dende verzoek, haar opnieuw een crediel te verleenen. B. en W. adviseeren aan ge noemde commissie wederom een crediet te verleenen ad f 500, tot steun aan werk- loozen, op dezelfde voorwaarden als is besloten bij Raadsbesluit van 17 Novem ber 1922. De heer Versteeg informeert, of er al antwoord is ingekomen op het door hem en den heer Catshoek gedane voorstel? Nog niet, zegt de voorzitter. De heer Versteeg dringt aan op betere steunverieening en noemt een geval, dat een steuntrekkende de tweede week f 3 minder kreeg, omdat men zieker meende, dat van de eerste week nog wel wat over gehouden was. Spr. hoopt, dat het bij dit eene geval zal blijven. Conform het advies van B. en W. wordt daarna besloten. B. en W. stellen nog voor: 1°. ter be strijding der werkeloosheid een bedrag van f 600 beschikbaar te stellen voor uit voering van de werken, aangeduid in een bijgevoegd schrijven van den gemeente bouwmeester en deze gelden te putten uit den post onvoorziene uitgaven; 2°. de verdere regeling en arbeidsverdeling daarvan toe le vertrouwen aan de com missie van fabricage met verzoek voor de uitvoering van dit besluit, zoo noodig in overleg te treden met de oommissie van advies voor het steunen van werk- loozen. De heer Catshoek spreekt zijn voldoe ning er over uit, dat de Raad besloot tot werkverschaffing. Hij heeft kunnen con- stateeren, dat groote verbeteringen zijn aangebracht wat wegen, haven en plant soenen betreft. Er is echter één schaduw zijde: het loon is te laag. Als maximum is genomen 1,75 per dag. Spr. is van oordeel, wanneer deze werken in nor malen tijd zouden zijn uitgevoerd, er aan merkelijk meer aan loon uitgekeerd zou zijn. Hij zag gaarne, dat het dagloon werd gebracht op f2,50. De voorzitter verklaart, dat de loon- kwestic bij de commissie een ernstig punt vafci overweging heeft uitgemaakt. Men dient evenwel rekening te houden met de loonen, die voor 't zelfde werk worden gegeven. Als maatstaf is het landbouwbedrijf genomen, waar f 1,50 voor dat werk wordt betaald. De com missie heeft toen het dagloon bepaald op f 1,75. Van landbouwerszijde heeft men veel bezwaren moeten vernemen, omdat de gemeente hooger loon uitkeert. Weth. Koopman bespreekt enkele der gedane werken, waar men z.i. niet mede voort kan gaan en dan bedoelt hij spe ciaal het 2e weegje in den Zuidhoek. Als deze weg niet verhard wordt, zal hij op den duur onberijdbaar worden. Hij wijst op den toestand aan 't Sas, waar verbetering dringend noodzakelijk is, wat ook is toegezegd. Het geld is op en aan *t Sas is niets gebeurd. Over de werkloozen die aan d€n ar beid zijn gezet, is hij tevreden. Tal van werkzaamheden zijn er echter nog te doen. Spr. geeft de commissie van fa bricage in overweging iets te doen voor de verfraaiing in en om de stad. De voorzitter: Dit alles heeft met de a nhangige kwestie niets te maken. Na mens de commissie van fabricage zal het te berde gebrachte evenwel natter woraen overwogen. De heer IV. den Boer verdedigt tech nisch de werken aan het Tweede Weegje. naar aanleiding van het gehouden be toog van weth. Koopman. De heer Versteeg meent, dat achter het loon de boeren zitten, die zoo wéi nig 'mogelijk loon willen gevten. Spr. doet het voorstel het koion op f 2,50 te brengen. Wat door de commissie van fabricage bepaald is. is in overeenstemming met de usance, aldus de voorzifter. Zoo wera het loon altijd nog bepaald. De heer Doeleman beschouwt de loon- kwestie als een geviolg van vraag en aanbod. Logisch is het niet mogelijk, te doen wat de heer Versteeg voorstelt. Als iets voor f 1,75 wordt aangeboden, geeft men uit zich zelf geen f 2,50. Het voorstel hoort niet in den Raad thuis, zegt 'de voorzitter. De werkver schaffing is aan de commissie van fa bricage opgedragen. De heer Panny verklaart, dat in be doelde commissie de loonkweslie serieus is onderzocht. Geeft men meer dan f 1,75, dan komen er *nog meer werkloozen. Weth. Koopman denkt, dat de heer Versteeg hem ook wel, omdat spreker tot dc boeren behoort, tot uitbuiter zal ver klaren. Wat de loonen betreft, een vaste arbeider zal altijd iets minder verdienen dan een los werkman. Gaat men deze laatste categorie nog meer geven, dan komen er niet anders dan losse arbeiders. De heer Versteeg verandert z'n voorstel in een motie, de wenschelijkheid uitspre kende, de loonen der te werk gestelde werkloozen op f 2,50 per dag te brengen. In stemming gebracht wordt deze mo tie met 9 tegen 2 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Catshoek en Ver steeg. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z. h. s. aangenomen. (Wordt vervolgd). VERSCHILLENDE BERICHTEN. Famllie-puzele. Een Zwéed, genaamd Peterson, werd voor het tribunaal geroepen voor een erfeniszaak en legde de volgende verklaring af: „Ik heb eene weduwe gehuwd mot een groote dochter. Mijn vader, die dikwijls bij ons kwam, werd verliefd op deze „jonkheid" en trouwde er mee, niettegen staande het groote verschil in leeftijd. Dientengevolge werd mijn vader mijn schoonzoon, en mijn schoondochter werd mijn stiefmoeder. U volgt mij, mijnheer de Rechter? „Zeker, zeker 1" „Eenigen tijd nadien schonk mijn vrouw mij een zoon, die tegelijk de kleinzoon werd van mijn vader (door mij) en mijn oom (als broer van de vrouw van mijn vader)... Verstaat u me goed?" De rechter kon niet anders dan knikken. „Helaas, dat is niet alles, zeide Peter son, op een jammerenden toon. De vrouw van mijn vader (dus mijn schoonmoeder en schoondochter) kreeg een zoon, die tegelijk mijn broer is (als zoon van mijn vader) en mijn kleinzoon (als kind van de doohter van mijn vrouw). „Dus, zeide de reciter, zijt gij de broer van uw kleinzoon?" „Juist, mijnheer de rechter, zeide de arme man. Dientengevolge mijn eigen grootvader!" En, diep bedroefd, brak hij in snikken uitJ Een veroordeelde op audiëntie. De ver oordeelde A. K., 2i jaar, uit Erichem (Gem. Buren), die thans in de gevangenis te Tlel een vonnis van 3 maanden onder gaat, hem door de rechtbank aldaar opgelegd wegens verduistering (van een motorrijwiel) en die nog 8 maanden ge vangenisstraf te goed heeft wegens valsch- held in geschrifte, waartoe hij eveneens door de Tielsche rechtbank is veroordeeld, is vorige week op audiëntie geweest by de Koningin, waartoe hij van Hr. Ms. grootmeester verlof had gekregen. Hij is daarheen gebracht door twee rijksveld wachters in burgerkleeding. Tot nog toe Is zooiets, zoover bekend Is, althans hier, nog niet voorgekomen. Het resultaat van deze reis is natuurlijk nog onbekend. Verleider verrader. Eenigen tfjd ge leden kwam ter kennis van de Arnhemsche politie, dat in December 1921 een onge huwde 20-jarige vrouw was bevallen van een kind, dat zy in een fornuis zou hebben verbrand. De naam der vrouw was bekend, doch niet haar verbluf. De Inspecteur der Arnhemsche reeherche, vond haar ten slotte te Amsterdam in een koffiehuis, waar zy als buffet juffrouw werkzaam was. De zuster der vrouw, die medeplichtig was, was in dezelfde inrichting als buffetjuffrouw werkzaam. De moeder heeft bekend dat zij, geholpen door haar zuster, het kind, waarvan niet bekend is of het leefde, in .een koffer heeft gestopt en daar drie of vier dagen bewaard. Van een gunstig oogenblik is gebruik gemaakt om het lykje in het fornnis te verbranden. Do zuster heeft bekend, medeplichtig te zijn. Het feit is door verraad ontdekt. De ongehuwde moeder heeft in den zomer verkeering gehad met een gehuwden man, die haar trouwbeloften deed. Zfj heeft hem toen de geschiedenis van het kind opgebiecht. Do kerel is toen geld van haar gaan vragen en dreigde haar anders te zullen verraden. De vrouw had geen geld, waarop het individu Juitvoe ring gaf aan zyn bedreiging ha haar verried. Beide vrouwen zyn ter beschik king van de justitie gesteld. Burgerlyke Stand Tan Zierlkaee. Gsborent 23 Febr. Johannes, zoon va* Besman Scher- pemisse en Pieternella den Boer. 25 Pieternella Jacoba, dochter van Leendert van de Graaf en Adriaant.je de Leoze. 26 Lena, dochter van Dingeman Quant en Wilhelmina bjj de Vaate. 27 Bernardus Pieter, zoon van Jeb van Keulen en Charlotte van Wichen. 26 Elizabeth Jan*a Cornelia, dochter van Jacobus Dekker en Johanna Jacvba Wilfcenburg 27 Maria Camilia, doohter van Fran- «iscus Ferdinandus Biommaert en Irma Eugenia de Kever. Overledeni 26 Febr. Joppa Moermond, 85 j., wed. van Adriaan Flikweert. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Februari. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Jaoobus Franciscus, z. v. J. H. Veraart en J. A. v. d. Zande; Adriana Pieternella, d. v. M. C. Rijstenbdl en J. P. v. d. Werff; Marinus Jacob, z. v. M. J. Bevelander en H. van Markensteijn; Jozina, d. v. B. de Graaf en L, Klippel; Willemina Izabella, d. v. W. M. Lindhout en S. M. Lindhout; Fran ciscus Cornell's Johannes, z. v. J. Nuts en A. A. Lipmann; Willem Cornelis, z. v. J. M. Lindhout en J. C. Meijer; Hen drik Jacob1, z. v. M. C. Quist en C. West dorp; Simon Cornelis, z. v. M. Wessels en C. van Dijke. Overleden: Anthonius Cornelis Verhees, 10 jtv, z. v. A. Verhees en C. M. Timmer mans; Adriana Franken, 94 j., wed. van Abraham Verhees; Anna Antonetta Lip mann, 22 j., echtgen. van J. Nuts. STAVENISSL. Geboren. Cornells Fre derick, z. van M. Hout en C. Dorst; Adri ana Janr.o, d. van J. C. Hendrikse en W. J. Bijlo; Cornelia en Abraham, d. en z. van A. Hage en C. Hage; Izaak, z. van P. Moerland en J. Hout; Willemina, d. van C. de Vos en E. Smits; Cor nelia Paulina, d. van J. Hage eo J. C. ftsreh Overleden: Johannes L. Potappel, 77 j., e,chtg. van H. Charpentier. Levenloos aangegeven: Een d. van M. van Beveren en P. J. Vroegop. THOLEN. Geboren: Franciscus Corne lis, z. van A. J. van Oeffelen en C. Geers; Cornelia Huberdina, d. van M. H. Schot en L. C. Geluk; Willemina Maria, d. van D. van de Zande en F, Bijnagte; Marinus, z. van J. Overbeeke cn T. M. Kegge; Jan, z. van M. C. v. Elsacker en J. J. Meerman; Anthonie, z. van C. Laban en K. de Moor; Anthonia Johanna, d. van P. G. Gunst en L. J. Nelisse; Adrianus Cornelis, z. van A. J. van den Boom en M. E. Hazen. Overleden: Adriana Hendrik» Schot, 38 j„ echtgenoote van J. Franke. Gehuw<d: W. J. Gunter, jm., en J. Zandijk, j<t t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5