Zierikieesche nieuwsbode DUPLO DUPLO DUPLO DUPLO B IJ VOEGSEL behoorende by de van Vrijdag 23 Febr. 1923, no. 10891. BUITENLAND. Het proces Steinmann. Onder een ontzaglijke belangstelling van 't Antwerpsche publiek is Maandag voor bet Hof van Assisen het proces be gonnen tegen mevr. Steinmann, naar men weet beschuldigd1 haar minnaar, Leon van den Wouwfer, in Juni j.1. behulpzaam te zijn geweest bij het vermoorden van haar echtgenoot, dhr. Paul Steinmann. Mevr. Steinmann, een nog jonge vrouw en Leon van den Wouwer, een bekende figuur uit het mondaine leven der Schel- de-stad, toonden een opmerkelijke rust en kalmte in de bank der beschuldigden. Zij verwaardigden elkander geen edelen blik en niets verried de groóte intimi teit, welke er nog zoo kort geleden tus- schen hen had bestaan. Allereerst 'werd mevr. Steinmann ver hoord, die met groote waardeering over haar overleden echtgenoot sprak. Zij had hem uit liefde gehuwd en pas in den oorlog, toen hij in Havre en zij in Londen vertoefde, was er een verwij- om zich heen, anderen grijnsden, sommi gen slopen gebukt en onder het maken van verdwaasde bewegingen met hun ledematen, voort Enkelen waren nog krankzinniger dan gewoonlijk, en dansten onder wild gelach te midden van de hen omringende vlammen. Toen er eindelijk voldoende hulp was opgedaagd werden de overlevenden samen gedreven en naar een veilige plaats overgebracht; maar zoo- st; het amendement-Ter Hall om voor den explicateur schriftelijke aanstelling verplicht te stellen, wordt verworpen met 20 tegen 46 st., de twee eerste le den van art. 15 worden aangenomen met 48 tegen 26 st.; de twee andere leden z.h.s. goedgekeurd. De amendementen Michielsen (redac tie-wijziging) en Deckers (filmverboden voor personey, beneden 18 jaar niet als lang de bestrijding van den brand voort- zoodanig aankondigen), worden overge duurde en dat was den geheelen ochtend, j nomen; art. 16 wordt goedgekeurd, bleef het op het eiland met zijn 6700 j De heer Tiianus verdedigt een amen- krankzinnige inwoners een tempel van l dement om gemeentelijke nakeuring mo- demonen. I gelijk te maken. Landru nagevolgd. 1 De heer Kleerekoper bestrijdt dit. De „Daily Chronicle''-correspondent te beer Kleerekoper vraagt, welke de Parijs maakt in zijn blad melding van taak der plaatselijke commissies zal zijn. een „nieuwen Landru", zekeren Camille Salvador, wiens gruwelijke misdaden thans van lieverlede aan het licht ko men. Deze Salvador, die thans in hech tenis zit, wordt beschuldigd van den De heer van Vuuren is voorloopig voor nakeuring. De heer v. d. Molen steunt het amen- dement-Tilanus. De heer Ter Hall steunt het amendement moord op twee mannen, die onder hem j Tiianus. werkten in de verwoeste gebieden. Hij j minister noemt als taak der plaat- was baas over een ploeg arbeiders, die selijke commissies aandacht te vestigen belast was met het opblazen van mu nitie-opslagplaatsen. Salvador verlangde 2ich meester te maken van hun spaar penningen, en daartoe vatte hij hef dui- velsche plan op, hen te laten veronge lukken bij zulke munitie-ontploffingen, die hij ontijdig liet plaats vinden. Dat schijnt hij herhaaldelijk gedaan te heb ben, en telkens liet hij het voorkomen, dering tusschen. hen ontstaan. ,|Men maak- j alsof de dood dier menschen aan een te mij het hoi", aldus beklaagde, „ik ongeluk was te wijten, heb ongeiijk gehad hem te "bedriegen, j Salvador heeft twee dier moorden be- Ik erken het, want hij was heel goed kend, maar een absoluut stilzwijgen be en „trés peu gênent". Zeer onverkwik- waard tegenover de beschuldiging, dat kei ijk was de opsomming, door den pre- hij nog veel meer van die misdaden 'had sident van het aantal vrienden, dat be- gepleegd. Die twee bekende moorden klaagde in den loop der jaren heeft gehad. Vrij uitvoerig verhaalde zij van haar amoureuze avonturen, om daarna de gebeurtenissen, op den dag van den moord te recapituleeren. Zij verzekerde dat haar eerste verklaring, dat Van den Wouwer den moord zou hebben bedre- hadden plaats in 1920 en 1921 en in dit verband wordt er aan herinnerd, dat Salvador herhaaldelijk heeft verklaard, dat Landru, wanneer hij slimmer was geweest, nooit ontmaskerd was. Salvador vond zichzelf veel handiger dan den Franschen „Blauwbaard", ven, onjuist is geweest. Zij deed dit in 1 Vorige weekl werd deze misdadiger ge- haar angst en wanhoop, vreezehd, dat arresteerd en wel op toevallige wijze, men haar verdenken zou. Een der slachtoffers die hij in de buurt Dinsdagmiddag is Leon van den Wou- van de Moezel had laten verongelukken, op de misbruiken. De gemeentelijke na keuring is overbodig naast rijk en par ticuliere keuring. Dc minister oordeelt de gemeentelijke keuring niet-passend in het wetssysteem, ofschoon nit» U\ strijd niet den opzet. Dc heeren KJeerekof.r en Ter Hall, verklaren zicbi bij repliek tegen het amen dement, de heeren Van Vuuren en Ti ianus verdedigen het. De minister betoogt dat de verhouding tusschen een particuliere vereeniging en de plaatselijke commissie afhangt van het gemeentebestuur. Het amendement-Tilanus betreffende gemeentelijke nakeuring wlbrdt verwor pen met 27 tegen 42 stemmen. Regeling van werkzaamheden Een hernieuwd afdeelingsonderzoek over de Middelbaar Onderwijswet wordt Vrijdagmorgen 2 Maart gehouden. Bioscoopwet. De heer Rutgers verdedigt een amen dement om vaststelling van een leeftijds grens door de gemeente beneden welke bioscoopbezoek voor kinderen wordt ver- - boden, mogelijk te maken. wer, verdacht van den moord op Paul had een aantal Fransche effecten bij Het wordt verworpen met 42 tegen 18 Steinmann, verhoord. In tegenstelling met zich. Salvador stal die en legde ze apart, stemmen. mevr. Steinmann, die levendig en strijd- daar hij niet in de onmiddellijke nood- De heeren Ter Hall en Tllanus verdedi- lustig zich toonde, was Van den Wouwer zaak was, ze te gelde te maken. Deze gen bij art. 18 amendementen om lid kalm en afgemeten in zijn antwoorden, stukken vormden de belegging van 60 2 en 3 te doen vervallen, welke bepalen die echter aan beslistheid niets te wen- duizend francs, zijnde de spaarduitjes van cfat de gemeente bezoek 'aan andere dan schen overlieten. In den oorlog heeft hij een heele groep arbeiders, die daar door de overheid gesteunde bioscopen ais vrijwilliger dienst gedaan en zich door werkten, en van wie de vermoorde de kan verbieden. een zeer goeden staat van dienst onder- „schatbewaarder" was. Een dezer dagen j De heer Kleerekoper bestrijdt lid 1, art, scheiden. Hij was financiëel raadsman van presenteerde Salvador bij een bank een dat aan den burgemeester de bevoegd- Paul Steinmann. Aanstonds ging de pre- der gestolen effecten. De politie had heid geeft om een film die stoornis wekt sident over tot het stellen van eenige hem sinds eenige maanden al in het I te verbieden. vragen aan Van den Wouwer omtrent vizier en merkte o.m. op, dat hij wat J De minister beveelt amendementen niet diens particuliere leven. Dit blijkt vrij erg rijkelijk verteringen maakte. De po- j aan. bewogen te zijn geweest, daar Van den litie legde toen beslag op het aangebo- J be amendementen-Ter Hall en Tila Wouwer niet alleen de minnaar was van den effect, Salvador werd gearresteerd nus worden verworpen met 31 tegen 25 mevr. Steinmann, maar tevens van mevr. en ondervraagd, hoe het in zijn bezit I stemmen. E.., een vriendin zijner moeder, terwijl was gekomen. Toen bekende hij zijn 2 hij bovendien betrekkingen, met een zeer moorden jong meisje onderhield. Met groote vast beradenheid ontkende Van den Wouwer tal van hem ten laste gelegde feiten. Zijn verklaringen waren meerendeels volkomen in strijd met die der getuigen. Zoo ont kende hij zich ooit over moordplannen) ten opzichte van Steinmann te hebben uitgelaten; hij had nimmer het plan gehack mevr. Steinmann te huwen indien haar echtgenoot zou komen te sterven; hij ver- t zekerde niet te hebben geweten dat het echtpaar Steinmann zich den avond van den moord naar Antwerpen had begeven; hij verklaarde op het uur van den moord bij zich thuis te zijn geweest. Enkele duistere punten echter werden niet op gehelderd, o. a. het feit dat de patronen, waarmede Steinmann werd gedood, uit de revolver van mevr. Steinmann afkom stig waren; het feit, dat de voetstappen, bij de garage aangetroffen, met die van Van den Wouwer overeenstemden. Tel kens wanneer hem gewezen werd op zon derlinge uitlatingen na den moord, ver klaarde Van den Wouwer dat hij als min naar van mevrouw Steinmann door den moord in een pijnlijke positie was ge komen en zich daarom zooveel mogelijk afzijdig moest houden. Het getuigenverhoor is thans begonnen. Brand in bon krankzinnigengeatlcht. Wij hebben al het ergste meegedeeld over den brand in het krankzinnigenge sticht op Wardseiland, gelegen in de Oost- Rivier bij New-York (stad). Een nacht waker, die ook den brand het eerst ont dekte en aan het blusschingswerk mee deed, vertelt er nog het volgende over: „Het gesticht ligt op Wardseiland midden in de jtivier en het eenige middel om het uit New-York (stad) te bereiken is een verouderde veerboot. Dientengevol ge kwamen de brandweerlieden Iaat, en nadat het instorten van een deel van het dak den uitweg had afgesneden uit een aantal cellen, van welke men de bewo ners zich, gillende, kon zien vastklem men aan de tralies, waarbij zij allerlei woeste gebaren maakten en wanhopig aan de staven rukten, toen de vzlammen nader bij kropen. Ik ontdekte den brand om kwart over zes 's ochtends, maakte alarm en liet een straal water op de vlammen spelen, terwijl andere bewakers wegren den om de gekken uit de cellen te laten De stoomfluit begon te gillen; en nu brak een helseh getier los. De bevrijde ver pleegden ijlden door rook en vuur weg in alle richtingen om in de ijskouden ochtend op het eiland rond te zwerven, tot zij werden gevonden en weer in ver zekerde bewaring gesteld1'. Cambell die de spuit bleef hanteeren tot het dak boven zijn hoofd begon in te storten, verklaarde dat hij nooit het uiterlijk zal vergeten van de menschen die door de gang stroomden, toen do deur van hun cel ontsloten was.' „Sommigen wierpen loerende blikken BINNENLAND. De koning ran Zweden. Het bezoek van den koning van Zwe den aan ons land zal van Vrijdagvoor middag 2 Maart tot Zondagavond d.a.v duren. Koning Gustaaf V zal Amsterdam Den Haag en Rotterdam bezoeken. TWEEDE KAMER. Zitting bon Woensdag 21 Februari. Regeling der Werkzaamheden. De middelbaar onderwijswet wordt op nieuw naar de af deelingen verwezen. Het ruilverkaveling-ontwerp wordt in handen van een bijz. commissie gesteld. Voort gegaan wordt met de behandeling der Bioscoopwet. De minister bestrijdt de amendemen ten Tiianus en Van Dorp, betreffende het absoluut verbod der bioscoop voor bezoek door kinderen. De keuring voor komt de, bioscoopgevaren en is voldoende. Het eerste amendement-Deckers, betref fende keuring alleen op de geschiktheid der film is niet aannemelijk; het amen dement-Ter Hall, inzake wijziging leef tijdsgrenzen wordt afgewezen; het amen dement-Deckers, betreffende een meer derheid van 3/.j in de keuringscommissie wordt afgeraden; het amendement-Dec kers, betreffende schriftelijke aanstelling van een explicateur is overbodig. De heer Deckers trekt zijn amende ment, inzake de meerderheid van in, doch handhaaft de andere. De heer Ter Hall handhaaft zijn amen dement De heer Tiianus handhaaft zijn amende ment. Mej. van Dorp critiseert de bestrijding en het citaat van den heer Gerhard in de vorige kamerzitting als geheel on juist. Hij heeft geciteerd uit een verkeerd verslag, namelijk betreffende onzedelijk heden in de bioscoop. Zij trekt haar amendement in en dient een sub-amen dement in, op het amendement-Tilanus met 'dezelfde strekking. De minister dupliceert. De heer Ter Hall trekt zijn amende ment in. Hierna ging men over tot de stem mingen. Het subamendement-Van Dorp, om op het verbod uitzondering te maken voor wetenschappelijke films wordt aangeno men met 42 tegen 33 st. Het subamen dement-Van Dorp, om den leeftijdsgrens voor het verbod tot bioscoopbezoek te brengen op 18 wordt verworpen met 53 tegen 23 st. Het amendement-Tilanus tot absoluut verbod van "bioscoopbezoek voor personen, beneden 16 jaar, wordt verworpen meü 50 Zegen 28 st.; het amen dement-Deckers om alleen een maatstaf Van geschiktheid voor films aan te leg gen, wordt aangenomen met 46 tegen 28 Art- 18 wordt aangenomen mef tegen 24 stemmen. De artikelen 19 tot 29 worden zh.s. vastgesteld. Het amendement-Michielsen op art. 29, bedoelende een overgangstijd, waarin in voorraad zijnde films vrij van keuring van 2 jaar op 3 maanden te brengen, wordt na verdediging door den voorsteller en bestrijding door den minister, ingetrok ken. De minister wijzigt het artikel en bc paalt den grensdatum op 1 Jan. 1925. Art. 29 wordt vastgesteld.' De eindstemming over de wet is Don derdag 1 Maart. Burgerlijke rechtsvordering. Behandeld en vastgesteld wordt dc technische wijziging van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering met het amendement-Van Rappard. dat later wordt ingetrokken. De minister heeft het amendement van mej. mr. Katz om het Openbaar Minis terie niet te dwingen de verhooren door rechters-commissarissen bij te wonen, overgenomen. Het wetsontwerp is goedgekeurd. Uit Stad an Provlnole, ZIER1KZEE. Zij, die hun verwachtin gen wat te hoog hadden gespannen ten aanzien van de Woensdagavond in de Concertzaal gespeelde operette „Op Stap", hebben zich wellicht teleurgesteld gevoeld, te meer ook, daar vroeger hier opgevoerde operettes veel en veel mooier waren. Toch was „die scheidungsreise" niet onaardig, hoewel men het onder de ru briek, „licht verteerbaar kost" kan rang schikken. Als in de meeste Duitsche tooneelstuk ken of dergelijke, vormt Berlijn ook hier het centraal punt der snoepreisjes. Zekere Hübner keert met de eigenaren van een modezaak, de Poolsche dame Ra- dowska, van een snoepreisje naar de Duitsche hoofdstad terug. Somber is hij gestemd, want hij had gehoopt van de lastige dame af te komen, wiat noodig was, daar hij in 't huwelijk wenschte treden met Vera, dochter van den rente nier Hopping, door- den heer v. Dijk uit stekend uitgebeeld. Dr. Fink, de boezem vriend van Hübner, welke laatste rol dhr. de Vos uitnemend heeft gespeeld, tracht hem te troosten, wat niet gelukt. De Poolsche dame, met een vlinder- natuur bedeeld, is wel verliefd op Hüb ner, maar toch niet gansch onverschillig voor de attenties van den levenslustigen rentenier, die zich als „Müller" heeft aangediend. Madame Radowska verkeert echter in de meening dat Hübner haar; zal trouwt! Zii stampvoet van kwaad heid als ze, toevallig in 't huis van „Müller" komend, verneemt dat haar Dikkie trouwen zal met Vera Hopping. Zij wreekt zich door zijn eerste huwe lijksgeluk te verstoren. Hij ziet zich ge noodzaakt de eerste nacht op straat door te brengen. Hopping, alias „Müller", herhaalt op de hem eigen koddige manier, zijn aan zoek aan de schoone Poolsche, niets we tend van de relaties tusschen Hübner en Emmy Radowska. Emmy stemt toe en wordt de schoon moeder van haar vroegeren minnaaar. Ziehier in 't kort de inhoud van deze vroolijke operette, die aardige scènes te zien gaf. Het spel van mevr. Samehtini, was als men van een Poolsche verwach ten mag, vurig en temperamentvol. De heeren de Vos, v. Dijk en Mastenbroek speelden de hun toebedeelde rollen met ambitie. De heer de Vos heeft zeker wel het meest geboeid, als de tusschen twee vuren zittende Hübner. RENESSE. In de gehouden vergade ring van aandeelhouders der fairbank „Renesse", is het dividend bepaald op o/o. Tot bestuurslid is herkozen de heer C. J. Kooman. BURGH. Door de vaste arbeiders van den polder Burgh en Westland werd dezer dagen op het materialenplein een visch- otter jpmtdekt; de pogingen om het dier te bemachtigen waren vruchteloos. Woens dagmorgen werd hij weer waargenomen in de buurt van de duinen, zich te goed doende aan zijn geliefkoosd voedsel (visch). Thans gelukte het een der arbei ders met een welgemikten kopslag het beest, dat van kop tot staart gemeten, 1 M. lang was, te dooden. Dit fraaie kof fiekleurige pelsdier, dat voor den visch- stand zeer schadelijk is, vertoont zich slechts zelden meer in deze buurt. ZONNEMAIRE. Met het sleetje rijden van den steilen dijk, vlak vóór de Chr. school had één der kleinste jongens het ongeluk met slee en al in de nog al diepe sloot door het ijs te zakken. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van een nog jong scholier, H. Evertse, wien daarvoor eer toekomt, werd de drenke ling spoedig op het droge gebracht. STAVENISSE. L.l. Woensdagavond werd alhier gehouden de algemeene jaar vergadering van de afdeeling „Stavenis- se" van de schippersvereeniging „Schutte- vaer" Er waren van de 95 leden slechts 26 tegenwoordig. Op verzoek werd ont slag verleend aan den bode en in diens >laats benoemd de secretaris. De notu en der vorige jaarvergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter herdacht in zijn openingswoor den het lid wijlen G. Hartog en deelde mede, dat 3 personen nog als lid zijn toegetreden. De goedgekeurde rekening en verantwoording gaf als inkomsten f 167,191^ en als uitgaven f 118,17, zoo dat de rekening sloot met een saldo van f 49,02i/o. Medegedeeld werd dat aan de verzoeken aan het gemeentebestuur al hier, inzake een due d'alve in de haven, het hersicl van het havenplein en het ver zetten van een lantaarn bereids is vol daan. Op een verzoek om vermindering aan dc haven- en kadegelden alhier is afwijzend beschikt, daar een algemeene verlaging niet mogelijk en een gedeel telijke niet wenschelijk is. B. en W. Zul len evenwel spoedig met een voorstel tot verlaging bij den raad komen. Het gemeentebestuur van St.-Maartensdijk had eerst gunstig! beschikt op een verzoek der afdeeling, om het Havenplein aldaar den ganschen nacht te verlichten, maar om finanlieele rédenen is deze beschikking ingetrokken. Er zijn evenwel pogingen aangewend om er gedeeltelijk in te voor zien. De verbetering en versterking van den lichtopstand alhier met sector wel-met flikkerlicht - is reeds lot stand gekomen. Volgens het verslag van het „Schoolfonds" is aan het Hoofdbestuur afgedragen f 24,70. Als bestuursleden werden herbenoemd E. H. Roozemond C. Dorst en M. P. Hendrikse en als af gevaardigden naar de Algemeene Ver gadering A. G. van IJseldijk en C. Bil terwijl J. Moerland als plaatsvervanger werd aangewezen. Daarna gaf de afge vaardigde J. Moerland een relaas van de alg. verg. te 's Gravendeel, terwijl een en ander aangevuld en geïllustreerd werd door het lid IJseldijk. Bij de rondvraag werden o.a. besproken: de vluchthaven aan het Zijpe, een verbetering en ver meerdering der trappen in de haven te Zierikzee, de havenverlichting te Hoede kenskerke, de afschaffing der octrooi gelden, het licht van Gorishoek enz. Daarna sluiting. sonen volgde den spreker met aandacht^ maar een kies vereeniging kwam nog niet tot stand. THOLEN. In de op Woensdag gehouden jaarvergadering der weegbrug „Vooruit gang" werden de boeken en verdere be scheiden van den penningmeester in orde bevonden. Het bestuur onderging geen verandering. In de fin. commissie werd gekozen de heer M. Moelker. Getracht zal worden de weegbrug van gas te voorzien, daar de petroleumlamp niet voldoende verlicht. Betreffende een geconstateerde overtreding der statuten werd met 16 tegen 2 stemmen besloten de boete niet toe te passen. Het bestuur werd gepre zen om zijn voortvarendheid gedurende 1922 betoond, door twee aandeelen te plaatsen bij groote landbouwers. Getracht zal worden nog een aandeel, dat weinig baten oplevert, ondershands aan een groo- ten leverancier te verkoopen. SCHERPENISSE. De Schietvereeniging „Prinses Juliana" hield in het hotel „Con cordia" hare jaarlijksche algemeene ver gadering. Door den waarnemend secre taris werd het jaarverslag voorgelezen, waaruit bleek, dat het afgeloopen jaar over 't algemeen een vrij gunstig tijdperk was geweest. Uit de rekening en verant woording bleek, dat het batig saldo over 1922 bedroeg f31,925. Aan de orde kwam verder de periodieke aftreding van de heeren G. Bevelander en G. Bolier. Na bij acclamatie te zijn herbenoemd, nam eerst genoemde zijn benoeming weer aan, doch Bolier bedankte. Uit de stemming, die toen volgde verkreeg dhr. G. Quaak Gz. de meeste stemmen, zoodat die tot be stuurslid werd gekozen. Tot baancor- veeër werd benoemd dhr. K. Bijnagte, Daarna werd de vergadering gesloten. Het was juist 10 jaar geleden dat de vereeni ging werd opgericht; daarom hadden zich eenige leden gereed gemaakt, dat eenigszins feestelijk te herdenken, door een drietal tooneelstukjes op te voeren. OUD-VOSSEMEER. Ten huize van den caféhouder C. Rijstenbil alhier trad op dhr. mr. van Dusseldorp, burgemeester van Westkapelle, ingeleid door den heer Boogerd van Kerkwerve, met een rede: v. ROSSEM's beate CDJUC10 llahte Pruim- en KookUbik. ongeunsd en geurig ren natnre. Terkrtygbaar k 12 et. per V» (Ingez. med.) VERKOOPDïDEN, ENZ. SCHARENDIJKE, 20 Febr. Ten over staan van den plv. notaris J. C. Dale bout te Renesse, werden heden ten ver zoeke van den heer C. van der Weele Jz„ te Duivendijke, publiek verkocht: 1 H.A 98 A. 30 c.A. (4 gem. 227i/2 r.) bouw- en weiland te Duivendijke, aan den Groenenweg, voor f 682 per gein. (41 A. 68 c.A.) Toebedingen f 30. ONDERWIJS. ZONNEMAIRE. Mej. A. Wesseloo, vroe ger onderwijzeres aan de Chr. school al hier fefn thans tijdelijk onderwijzeres bij den heer Lub te Schiedam, is als vast benoemd te Rotterdam aan de Chr. school van den heer Robijn. KERKNIEUWS. Nad. Harr. Kar*. Beroepen: Te Garderen, B. N. B. Bout hoorn te Wapenveld. Te Lemele (toez.), D. Tromp, cand. te Broek in Wa terland. - Te Haulerwijk (toez.), G. C. Bos, cand. te Amsterdam. -- Te Nieuw- Vennep (toez.), G. de Vries te Stedum. Te Breedevoort, J. Plooy te Halle.' Bedankt: Voor Oude-Tonge, J. H. van der Wal te Papendrecht. Voor Bleis- wijk, J. H. Gunning E.Bz. te Lage Vuur- sche. Gar af. Karlta*. Bedankt: Voor Nederhorst den Berg, J. v. Henten te Oldekerk. Voor Dor drecht, P. Deddens te Brielle. Voor Oudega (W.), S. de Vries te Ambt-Vol- lenhove (B.) Chr. Garat. Kark. Bedankt; Voor Barendrechl. J. D. Bafth te Werkendam. Garaf. Gam. Beroepen: Te Vlaardingen, A. dt Blpis, cand. aldaar. PREDIKBEURTEN, Zondag 25 Februari. Zlerllcsee. Ned. Herr. Kerk. Nieuwe Kerk. Voorn. 10 ure, da. Steenbeek. Kleine Kerk. 's Voorin. 10 ure, da. de Roode, 'a aronda 6.30 ure, da. Steenbeek en da. v. Griethujjeen. Lutb. Kerk. 's Voorin. 10 ure, da. Hoever» ran Den Haag. Geref, Kerk. 10 en 6 ure, da. Wieleng*. Chr. Geref. Kerk. 9.80, da. r, d. Molen, 2 Leeskerk en 6 are, da. v. i. Mole*. Kerkwerve. 9.30 ure, is. de Leur. Serooskerke. 9.80 ure, de. v. Griethujjsea. Bnrfb. 9.30 ure, ds< Boogaard. Reneiae, 9.30 ure, da. Leenderte. Noordwelle. 2 ure, da. Leenderte. Haamstede. 9.30 are, ds. Poort (Bed. H. A.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeedienst. Oad- Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeakerk. Elkeri.ee. 2 ure, da. Poort (Doopabad.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, da. Laarman. Brouwershaven. 10 ure, dr. Prooat. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeadienst. Zonnemalre. 2 ure, da. de Leur (Doopabed.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, do. Hoek. Noordfonwe, 2 ure, da. r. Grietbupae* (Doop). Drelschor. 9.&Q ure, ds. v. d. Griend. Onwerkerk. 9.30 ure, de. Helder; Nlenwerkerk. 9.30, ds. v. d. Linden (Coll. voor bet orgel) en 2 nre, idem. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Ond-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 nre, Leeakerk. Ooeterland. 9.30 ea 2 nre, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 nre, Leeakerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.80 nre, LeeskeTk. Slrjansland. 2 ure, ds. de Roode. Brnlnlsee. 9.30 en 2 ure, da. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 2 nre, Leeakerk. Geref. Geru, 9.30, 2 en 5 are, Leeakerk. Ond-Geref. Kerk» 9, 2 en 5 nre, Leeakerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.80 en 2 are, ds. Veldkamp. St.-FIUpeUnd. Geen opgaaf ontvangen. Tbolen. 9.30, da. Datema en t nre, da. Los. Geref. Kerk. 9.30 en S ore, da. Waarde reen. Geref. Gem. 9.80. 2 ea 6 nre, Leeakerk. Donderdag 1 Maart. 9.80, 2 ea I are, de, boogero van iverKwerve, met een reae: „Waarom Chr. Historisch!" Een 80-tal per- I Eraan.,. B.m.r.id,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5