Zierikzessche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behooreude by de vtui Vrjjdag 2 Febr. 1923, no. 10885. ~~B UI TENLA W P. Vervolging van de Ku Klux Klan. Onder bescherming van infanterie en machinegeweer-afdeelingen heeft rechter Frederick Odom te Bastrop in Louisiana zijn openbaar onderzoek in het districts hof teijjplaatse voltooid inzake het schrik bewind van de Ku Klux Klan, aldus meldt de New Yorksche correspondent van de „Daily Chronicle". De „attorney- general" van den staat Louisiana, zal als gevolg hiervan de jury vragen 60 tot 100 leden dier organisatie naar de te rechtzitting te verwijzen. Verscheidenen hunner zullen worden beklaagd van me deplichtigheid aan den moord, in Augus tus, op twee burgers. De anderen zullen worden beschuldigd van deelneming aan strafexpedities door leden van de Klan, welke aan den moord voorafgingen. Een der voornaamste beklaagden 2al zijn ka pitein SkepWich, een 75-jerig veteraan uit den burgeroorlog, die aan de zijde der Geconfedereerden streed, en plaatselijk leider van de Klan met den schoenen titel vah „Exalted Cyclops" (Verheven Cycloop") die, volgens den heer Coco, als een absolute tsaar optrad. BIN NE NL A ND. heden te laten brengen. Besloten wordt niet op deze regeling in te gaan en de jaarwedden te laten, zooals ze thans zijn. Op een - schrijven van de Gezondheids commissie wordt besloten: het besluit der niet-goedkeuring harer rekening over 1921 te handhaven. De heer de Klerk bespreekt de woning-inspectie. Hij meent, dat niet speciaal moet gelet worden op ramen enz., maar op andere onontbeerlijke dingen. Spr. is van plan een klacht in te dienen omtrent drie woningen, waar geen privaat aanwezig is. De eigenaar is reeds lang te vergeefs op 't onbetamelijke daarvan ge wezen. Op verzoek van 't burg. armbest. worden de begrootingen van '22 en '23 ge wijzigd. Ook wordt dezelfde gemeentebe- grootingen gewijzigd. De ingekomen jaar rekeningen der gemeente worden nagezien. Ze worden over 't algemeen hoog geacht. Voornamelijk van dén schilder. Het denk beeld wordt besproken om den gemeente werkman sommige gemakkelijke schilder werken te doen uitvoeren. Wegens inwer kingtreding van de verordening op den keuringsdienst wordt aan den heer J. v. d. Velde eervol ontslag verleend als keur meester van vee en vleesch, met ingang van 1 Jan. '23. Vervolgens wordt het stem bureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad en Prov. Staten voor '23 geformeerd. Voorzitter: de burgem., plaatsv. de weth. v. d. Bijl; leden: de heeren v. Putte en J. Verseput, terwijl de overige raadsleden als plaatsvervangers zullen, fungeeren. Eenige zaken worden verder besproken, zooals bestrating pla teau van de haven en verkoop peeslik. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Bout of de grond in deze gemeente van de Landarbeidersvereeniging „S. en VTt.. tot? D." al bezwaard is. De voorzitter 2egt, Wijziging Registratiftwet 1917. een daarvoor gedaan verzoek af- Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi- wijzend is beschikt. Een breedvoerige be ging van de Registratiewet 1917. Blijkens Spreking volgt. Uit de discussie komt naar de Memorie van Toelichting meent de voren: io. dat de leiding der vereeniging Minister van Financiën aan den van ver- niet m goede handen is; 2°. dat voor schillende zijden geoefenden aandrang tot onderhandsche aankoop van gronden in afschaffing van het registratierecht op de de gemeente Nieuwerkerk, zonder dat er veilingen van land- en tuinbouwproducten baarbij het voorbehoud van finantiëele gevolg te kunnen geven, wanneer tegelij- medewerking van Rijk en gemeente is ge kertijd eenige lekken worden gestopt, waardoor thans een aanmerkelijk bedrag van het registratierecht wegens overdracht van onroerende goederen wegvloeit. Hij meent de afschaffing niet te moeten uit breiden tot het registratierecht op de vei lingen van alle roerende zaken, afgezien maakt, hot bestuur der vereeniging dient aansprakelijk te worden gesteld (dat uit een moreel oogpunt en goede koopmans schap volgt de verplichting de geldschie ters vooraf te polsen, hetgeen nog in de wet dient vastgelegd te zijn, daar het ge zond verstand dat zegt); 3°. dat al werd nog van de vraag, of het thans naar plaat- het hypotheek nemen op de gronden in selijk gebruik te betalen onraadspenningen s zonnemaire toegestaan het nog te bezien hierdoor wel steeds zouden verminderen, 1 is of er geld kan WOrden verkregen we- bij onderscheidene van die veilingen, o. a. j gens preferente schuld. 4°. dat het voor bij die van koopmanschappen en effecten, 1 de vereeniging het beste zal zijn, zich het registratierecht bovendien een zóó on- j ZQO spoe£iig mogelijk te ontdoen van de beteekende rol speelt, dat het weinig aan- groncicn in Nieuwerkerk, welke voor het beveling verdient de vrij aanzienlijke bate, doel der Landarbeiderswet niet deugen, die niettemin de totaalopbrengst jaarlijks Qp dc vraag van dhr. v. Splunter omtrent voor de schatkist levert, prijs te geven, j aanvragen van plaatsjes, wordt door den Voorgesteld wordt daarom, de afschaf- heer 3^ geantwoord, dat zoolang de fing te beperken tot de veilingen van land- vereeniging met den grond in Nieuwer en tuinbouwproducten, w. o. ook boter en kerk zlt gean aanvragen worden afgedaan, eieren zijn te rangschikken en tot de waarop de heer v. Splunder zegt, dat daarmee op één lijn te stellen verkoopin- dan een vergadering in de gemeente dient gen van visch, mits a! deze veilingen vol- J te worc{en belegd, waarop deze toestand doen aan de vereischten, omschreven ?n dient te WOrden besproken. Op verzoek art. 103, lid 3, der Registratiewet 1917. van den heer Beije zegt de voorzitter toe, Aangenomen mag worden, dat door deze dat een oncjerzoek zal worden ingesteld afschaffing de schatkist in normale jaren naar den toestand van den Achterweg en een offer brengt van pl. m. f 600.000. d<rn weg yj de woning van de Roo. De In de eerste en voornaamste plaats voor2jtter deelt nog mee, dat volgens des- komt als compensatie voor dit offer in kutuj;g advies de woning van Plaatlng in aanmerking, welke naar de bestaande wet orde js het recht van registratie wegens over dracht van onroerend goed ondergaat bij herhaalde overdrachten binnen 1 tot 3 jaar. De motieven, waarmee deze ver hindering indertijd werd- bepleit, zijn niet buitengewoon sterk. In gewone tijden wordt in onroerende zaken weinig gespe culeerd; wie zulke zaken koopt, doet dit" niet met de bedoeling om ze na korten tijd weder van de hand te doen. Daarbij komt, dat bij openbare verkoopingen van onroerend goed bij het bedingen van on- 1 BRUINISSE. Dinsdag 6 Februari zal in het vergaderlokaal der openbare school alhier eene voordracht met lichtbeelden gehouden worden door mej. Dr. Scha- gen van Soelen, inspectrice vcor Noord- Holland, Zeeland en Utrecht over het onderwerp „Wijkverpleging en Tubercu- lose-beslrijding". Waar zeker mag verwacht worden, dat vele belangstellenden in de wijk' verpleging deze voordracht zullen wil- kan met het oog op de raadspenningen, om het gebruik te volgen, 1 |fn bijW°ne?» vaak het gewone percentage wordt vast- b<=P"kte ru'mle ^«een tMgang verleend gesteld, waardoor de vermindering niet «f*» 1", steeds aan den verkooper ten eoede komt. het hoog de^oobrenest verpleegster inziet, zal de pogingen, die P rlo nfrl Reiiiniccc Inn Vlpt fimPTIP KplIlS Een juiste raming van dezer afschaffing is vrijwel onmogelijk; vertrouwd mag echter worden, dat een bedrag van 3l/rf ton in de toekomst in elk geval zal worden bereikt. lilt Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Woensdag 7 Febr. zat, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, van we ge de hier bestaande t.b.c.-vereeniging, in hótel Juliana" een openbare vergadering, worden gehouden, waar mej. dr. H. Schagen van Soelen, inspectrice der volksgezondheid, een le zing zal houden. ZONNEMAIRE. Vergadering van den Raad der gemeente, gehouden op Maan dag 29 Jan. j.l. Tegenwoordig alle leden. De burgemeester opent de vergadering en wenscht de leden en den secretaris met hunne gezinnen een gelukkig jaar toe. Weinig lichtpunten zijn er voor 1923, ook door de woelingen in Duitschland. Na lezing der notulen der vorige vergadering volgen ingekomen stukken: het bericht, dat de gemeenschappelijke overeenkomst tot vèrhooging der bijdrage tot onderhoud van den straatweg over 1923 en '24 is goedgekeurdbesluit van Ged. Staten, waartrij de jaarwedde van den burgemees ter is vastgesteld op f1400; o. bericht goedkeuring gemeente-begrooting 1923; cl. verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1922; e. ingekomen een schrijven van Ged. Staten betreffende wijziging regeling der jaarwedde van de burgemeesters; voorgesteld wordt met in gang van 1 Jan. '24 de tractementen van alle titularissen met 15 pCt. te verlagen. Uit-de discussie blijkt, dat men er niet voor is een bepaalde categorie van amb tenaren een offer aan de tijdsomstandig- de afd. Bruinisse van het Groene Kruis weder wil aanwenden om steeds meer deren van dat groote belang te over tuigen, waardeeren. Hebben we niet in den laatsten tijd in onze gemeente ver schillende ongevallen en ziektegevallen gehad, waarin men moest zeggen, hoe jammer, dat er geene verpleegster is, Wat zou;'die ons nu te pas komen? 't Is daarom te hopen, dat binnen niet te lan gen tijd aan den wensch van velen, om bij de verpleging over deskundige hulp te kunnen beschikken, kan worden vo' daan. Laat dan ieder die kan, naar de te houden voordracht komen luisteren. OUD-VOSMEER. Openbare raadsverga- ring gehouden op Dinsdag 30 Januari jl. j Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering zegt de voorzitter dat het gewoonte is in een eerste vergadering een blik terug te slaan. Over het afgeloopen jaar kan men tevreden zijn, minder bevredigend laat die toekomst zich aanzien. Hij hoopt evenwel dat het jaar 1923 zich zal ken merken als een voorspoedig jaar en dat de ons omgevende duisternis zal optrek ken tot helder licht, tot heil van de gemeente en ,hare ingezetenen. In de tweede plaats gelooft hij namens den geheelen raad te spreken als van hier uit een woord van hulde wordt gebracht aan den heer Vermet voor de wijze waarop hij thans gedurende 25 jaren in deze gemeente voor de lijdende mensch- heid is werkzaam geweest als genees kundige, en de wensch uit spreekt dat het gegeven moge zijn den heer Vermet nog langen tijd voor de gemeente te behouden. De heer Vermet dankt voor de waardeerende woorden en hoopt nog vele jaren in belang van de gemeente en gemeentenaren zijn werkzaamheden met opgewektheid te verrichten. Ingekomen zijn eenige ingekomen stukken, houdende bericht van goedkeuring op genomen raadsbesluiten welke voor kennisgeving worden aangenomen. Besloten wordt thans uitkeering te verzoeken van de toe gekende f ,6240 uit 's Rijks kas voor den bouw van een plaatsje voor C. Minbeere. Waar Ged. Staten liever niet zien dat de grond aan den Molenweg voor spe culatieve doeleinden wordt verkocht, stel len B. en W. voor afwijzend te beschik ken op 't adres van A. Gunter. De heer De Wilde zegt, voor aankoop te zijn als er nog gebrek is aan arbeiderswoningen. De voorzitter meent dat er nu juist van gebrek geen sprake is. Gunter heeft bovendien reeds anderen grond gekocht waarop hij zal bouwen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan de orde is -de circulaire van Ged. Staten nopens ver mindering van de jaarwedden van bur gemeesters, zonder discussie wordt be sloten zicll daarmede te vereenigen. Voor gelezen wordt een schrijven van B. en W. nopens art. 16 van het Reglement op de overzetveren, waarin wordt gewezen op de groote onbillijkheid welke is ge legen in het feit dat van zonsonder gang tot één uur voor zonsopgang dub bel veergeld geheven zal mogen worden, terwijl bij storm eveneens dubbel veer geld en bij ijsgang driemaal het veer geld geheven zal mogen worden. Om misbruik te voorkomen is het gewenscht het laatste te doen vervallen, omdat de opbrengst slechts een klein deel van de totale ontvangst kan uitmaken, terwijl het eerste als «en ernstige belemmering en rem voor handel en verkeer wordt ge voeld. Na eenige discussie wordt goedgevon den het schrijven te verzenden aan Ged Staten vooral daar de bepaling een be perking voor de werkgelegenheid der arbeiders wordt. Ter tafel komt thans een voorstel van B. en W. om f1000 ter beschikking te doen stellen uit de kas van het Weezen-Armbe stuur voor uitgetrokken werklooze arbei ders. De heer Ooms wijst er op, dat het hoogst gewenscht Is om In deze benarde tijden do arbeiders ccnigszins tegemoet te komen en financlëel te steunen; velen zijn soms slechts 6 maanden aan het werk. De landbouw gaat ook niet voorspoedig, middenstand evenmin, doch het zwaarst wordt de arbeider getroffen, die niets dan zijn handen heeft, welke handen noodge dwongen 6 maanden soms geen werk heb ben. De heer De Rijke gelooft, dat de ar beiders liever werken, dan krijgen meent, dat het nuttig kan zijn als er voor die f 1000 ook gewerkt wordt, b.v. aan den polder. De heer Den Engelsman kan zich daarmede vereenigen. De heer Ooms kan zich daarmede ook vereenigen, mils de polder eveneens f 1000 ter beschikking stelt, de arbeiders hebben dan f 2000, want het gaat niet aan om met de in het voor stel bedoelde tlOOO werk te laten doen voor het waterschap, zonder dat dat wa terschap rich ook een uitgaaf get roost. De heer De Wilde zou gaarne zien indien de landbouwers ook eens een weinig wil den tegemoet komen om de werkloosheid te verzachten door land te laten omspit ten. Na eenige d'soussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomea Aan den heer J. Geuze wordt met ingang vani 1 Me* a.s. eervol ontslag verleend als vuilnisman. De heer Ooms brengt hulde aan dezen nederigen en hulpvaardigen ambtenaar en meende, dat het goed zou zijn als 't clubje van de vorige keer ook nu eens een lijst deed circuleeren om dezen man een hul deblijk aan te bieden; het zou inderdaad niet beter besteed kunnen worden. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. -— In verband met de rnededeelin gen over de herstelling van het Stoom gemaal „De drie Groote Polders" alhier, mag wel even herinnerd worden, dat vóór de stichting van dit gemaal de suatie plaats had door een sluis, thans geheel buiten werking. Deze sluis dateert van 1736, toen de bestaande vervangen werd door een van steen. De oude, meermalen vervangen in den loop der tijden, waren van hout. In het sluitstuk van bet binnen front der nu nog 'aanwezige sluis vindt .men gegrift, dat de eerste steen is gelegd door J. W. Rosevelt, onder directie van W. E. Ferleman als dijkgraaf, A. v. d. Schoor, L. Rosevelt en G. van Duimen, als gezworens, menschen wier namen hier reeds sedert lang niet meer voorkomen. Prov. Statenverkiezingen. De R.-K. zullen in Zeeland in de 7 kieskringen vier verschillende lijsten indie nen, die onderling verbonden zuilen wor den. MARINE EN LEGER,. RECHTZAKEN. Er wordt medegedeeld, dat te dezer plaatse meegewerkt zal worden, indien in dit opzicht door meerdere gemeenten steun wordt verleend, om dr. Lehman, spe ciaal keel-, neus- en oorarts voor Bergen- op-Zoom te behouden. SCHERPENISSE. Alhier hield in het hö- tel „De Gouden Leeuw" de varkenshond „Draagt elkanders Lasten" hare jaarverga dering. Opgekomen waren 32 van de 67 leden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend en de notulen voorgelezen waren, gaf de penningmeester, de heer D. A. Hartog, een verslag van zijn gehouden beheer gedurende het afgeloopen jaar. Het ledental bleef stationair. Er wérden zestig varkens ingeënt en 63 gewaarmerkt. Slechts 1 varken is er gestorven en 1 ont eigend, waarvoor werd resp. uitgekeerd f30,40 en f24,—. Op 1 Januari 1922 was er in kas f702,22; dtt bedrag werd ver meerderd, door meer te ontvangen dan uit te geven met f 129,43, zoodat het goed slot f881,65 bedraagt. Tot agent van de Vrijw. Ouderdoms- verzekering alhier is tijdelijk aangesteld de algemeene agent de heer E. van de Vate te Poortvliet, zulks in de plaats van den heer W. van der Graaff, die ontslag heeft aangevraagd, De Broekhutys-LoterU- Voor het kantongerecht te Rotterdam Dinsdag behandeld de zaak tegen den heer J. C. Soudijn, hoofd-agent van de Rotterdamsche Handels- en Land- bouwbank. Hem was ten laste gelegd door het verkoopen van de bekende Broek huis-obligaties de deelneming in deze lo terij te hebben opengesteld. Er waren 20 getuigen door het O.M. gedagvaard. Op het podium staat de befaamde Simplex machine. De beer Soudijn erkent, dat hij in dienst van de N.V. Hollandsche Crediet bank als hoofdagent aan de Schiekade verkocht de obligaties die de houders recht gaven op een bij de loterij aan te Wijzen premie. Hij genoot 12 provisie voor den Verkoop dezer obligaties. Als eerste getuige wordt gehoord de heer K. R. van Staal, reclame-verzorger. Getuige is destijds 7 dagen mede-direc teur geweest van de Rotterdamsche Han dels- en Landbouwbank, welke bank pre- mieleeningen uitgaf. Nadat de heer Broek- huys weer in vrijheid was gesteld, kreeg getuige de reclame-verzorging van de bank; tot zijn taak behoorde het opstel len der advertenties en het behandelen I der offertes. Tevens drukte hij op zijn drukkerij de obligaties, ook nadat de Landbouwbank opgenomen was in de Hol landsche Credietbank. Op een vraag van den verdediger er kent getuige ook voor den heer Koop man destijds de advertentie te hebben op gesteld voor de uitgifte der premielee- ning voor het gebouw van K. en W. Naar aanleiding van een wenk, van hoo ier hand ontvangen, werden de obligaties C. en W. in overeenstemming gebracht met die van Broekhuys' premieleeningen. Voorts verklaarde getuige, dat hij op het bureau der bank herhaaldelijk premies en rente-coupons zag aanbieden en onmid dellijk uitbetalen. De directeur der bank, de heer v. d. Valk, gaf als doel der bank op het lee- nen van geld en het verrichten van bank zaken. De Hollandsche Credietbank heeft reeds vele bankzaken verricht, o.a. het verstrekken van gelden ter leen. Op een vraag van den verdediger ant woordt getuige, dal de bank bij een laat ste telling aan effecten bezit, 'berekend volgens de noleering: 1*4 millioen aan contanten 21/4 millioen, deze gelden zijn naar Duitschland»gebracht. Aan uitstaande gelden heeft de bank f 90,000, de schuld der bank bedraagt f 120,000, zijnde 12000 loten, die niet ingewisseld zijn en té zij ner tijd uitgeloot moeten worden. Het O.M. hield een uitvoerig requisitoir Wat de strafmaat aangaat, aldus 'het O. M-, de loterijwet bedreigt in art. 6 legen overtreding van de verbodsbepaling van art. 2 ecne hechtenis van ten hoogste 6 m. of geldboete van maximaal f 3000. Waar echter alle verkoopers dezer zg. obligaties zich aan deze overtreding hebben schuldig gemaakt en tot nog toe slechts beklaagde werd vervolgd, meende spreker, waar het hier eene principiecle beslissing geldt, niet het opleggen van eene principale hechtenis tc moeten vor deren. Echter achtte hij zich verplicht te verklaren dat niet gedraald zal wor den, om behalve tegen de aanleggers ook tegen alle verkoopers, geen enkele uit gezonderd, eene strafactie in te stellen, indien mocht blijken dat zij voortgaan met den verkoop van z.g. obligaties, die aandeelen in verboden loterijen blijken te zijn. En niet alleen de aanleggers en verkoopers, ook de uitgevers van couran ten, die in hun blad advertenties een verboden loterij betreffende, opnemen, stellen zich terzake van het openlijk be vorderen der deelneming in die loterij aan eene strafactie bloot. Wat ten slotte de op te leggen straf aangaat, requireerde spr., dat beklaagde met schuldigverklaring aan het hem ten laste gelegde zal worden veroordeeld tot eene geldboete' van f 100, bij niet-betaling te vervangen door eene hechtenis voor den tijd van een maand, met verbeurd verklaring en bevel tot Vernietiging van de bij beklaagde in beslag genomen obli gaties en bevel tot teruggave van de in beslag genomen kansbepaling-machine. Dc verdediger hield daarna zijn plei dooi. Wat Broekhuys deed, is volgens pleiter, veel en veel minder slecht en immoreel, dan hetgeen honderden andere onbesproken instellingen nog heden ten dage doen. Rleiter kan in de premie- obligatieleeningen van de Hollandsche Credietbank geen elementen vinden, die in strijd! zijn met de Loterijwet en con oludeerde derhalve tot vrijspraak. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 6 Februari a.s. De op Maandag 29 Jan. gehouden vrij willige oefening der afd. Zeeland van het Vrijw. Landstorm-Korps en Motordienst was een g root succes v<rt>r deze afdeeling. Een 70-tal leden waren met hun auto's en motors opgekomen naar Kapelle (Z.-B.) w. o. deelnemers uit Schouwen, die reeds ,om 4 uur 's morgens zich op weg hadden begeven, eveneens die van Tholen en Z. Vlaanderen. Ook Walcheren en N.-Beve land waren tegenwoordig. Uit alles bleek, dat allen het met hunne Zui d-Bevel and- sche broeders, die het talrijkst waren, wilden medewerken om een flinke indruk van de afdeeling te geven aan den Insp. van den Vr. L. S., generaal ten Bosch en hun korps-oom. Majoor Donk. Van af 9 uur ronkten de motors en auto's door Kapelle op het Kerkplein. Om half 11 stond de afd. onder leiding van den oom.-luit. Persant Snoep aange treden. Tegen kwart vóór elf kwam een auto van het station Vlake met de heeren kapt. van Schelven, de secr. van de L. S.- commissie le luit. Boulagne, die namens den voorz. der Landst.-commissie overste Duymar van Twist, de oefeningen kwamen bijwonen. Verder merkten we op majoor Bretschneider, commandant van het Vr. L. Korps Motordienst. De inspectie werd gehouden door den generaal. De oomman- danten, serg. de Jong en serg. Donner, werden aan den generaal voorgesteld, wel ke met lof sprak over de flinke opkomst en houding der leden. Het deed den gene raal veel genoegen, dat deze afd. uit zoo veel betrouwbare mannen bestond. Aan het einde van de 3e sectie werd de Benja min opgemerkt, de kleine Bram van der Weele uit Colijnsplaat. Om half 12 stelde de afd. zich in marschcolonne op om te defileeren voor den generaal en den korpscommandant, die te midden van zijn officieren stond voor het huis van den commandant. De oefening, die 12,30 be gon, had een goed verloop, zeer tot genoe gen van generaal en korpsoom. en eindigde 2,30, waarna generaal en korpsoom. de leden toespraken. Na woorden van dank tot den afd.-commandant voor leiding en prestatie vertrokken de heeren naar Den Haag, zeer tevreden over alles. Om 5 uur kwam men saam in de „Prins van Oranje" voor gemeenschappelijke maal tijd. Door de afd.-oom. werden welkom geheeten kapt. van Schelven en dhr. Laer- noes. Een telegram van hulde en trouw aan de regeering werd aan H. M. de Ko ningin gezonden en aan den voorz. van de Nat. Landstorm-Commissie. De heer Laer- noes bood als herinnering aan deze oefe ning een der best geslaagde photo's aan. Kapt. van Schelven sprak waardeerende woorden. Volksliederen werden gezongen. Om 7 uur trok men naar de bioscoop, waar de Leger- en Vlootfilm vertoond werd. Zeer voldaan trok men huiswaarts. POST EN TELEGRAPHIE. De heer Staalman heeft aan den mi nister van waterstaat gevraagd: 1. Is het juist, dat op een desibetref fend in- de Commissie van Overleg gedaan verzoek door het Staatsbedrijf van de Post, Telegraaf en Tholen ten behoeve van zijn vastaangestelde ambtenaren de mogelijkheid wordt geopend een rijwiel aan te schaffen tegen den prijs van f voor een heeren- en f 112,50 voor een damesrijwiel, bij afbetaling van ten min ste f 10 per maand 2. Zoo ja, acht de minister dan vol doende motieven aanwezig voor zulk een concurrentie met den particulieren han del, die mee heeft te dragen de vele millioenen, welke dit Staatsbedrijf aan tekorten oplevert PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Februari, ZIerlkzea. Geref. Kerk. 10, ds. Wielenga (Avondmaal) en 6 ure, idem (Dankzegging). Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen. Oud-Geref. Gem. Dinsdagavond 6.30 ure, ds. Boone van St.-Filipsland._ Kerkwerva. 9.30 ure, ds. de Leur. Serooakerka. 9.30 ure, dr. Proost. Burgh. 9.30, ds. Boogaard en 2 ure, idem (Doopsbediening). Ren ease. 9.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. Geen dienst. Haamstede. 2 are, ds. Leendertz (Doops bediening). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhuüs. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6.30 ure, de neer P. Beekman van Bruinisse. Eikerzee. 9.30, ds. Poort en 's avonds idem (Zendingsbeurt in de consistorie). Geref. Kerk. 1 2 ure, ds. Laarman. Brouwerabaven. 2 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 are, Leesdienst. Zonnemaire. 2 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgonwe. 9.30 ure, ds. v. Griethujjsen. Dreischor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Oowerkerk. 2 ure, dr. Weeda. Nieuwerkerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Ooateriand. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Slrlansland. 2 ure, ds. v. d. Griend. Brnlnlase. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem.*9.3Q, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, de heer J. Arendse van Veenendaal, A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-FMtpslaud. 9.30, ds. Los en 2 ure, idem (Doop). Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone. Tholen. 9.30, ds. Datema en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Lees kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 9.80, ds. Keiler en 2 ure, idem (Doop). Oud-Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Oud-Voaaemeer. 9.30 en 2 ure, ds. Van Griethuizen. Geref.Kerk. 9.30 en 2, ds. Staal; 5.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. Woens dag 7 Febr.»6 ure, ds. Booue. Poortvliet. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij van Veere. gcherpenlaee. 9.30, ds. W. J. Keiler en 2 are, idem (Doopsbed.) Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. Staveniaee. 9.30 en 6.30 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moermnn (Doopsbed. en Voorber. H. A.) Geref. Kerk. 9.80, 2 en 5 ure, Leeskerk. Tan heinde en ver. Ismecl Pasja, de Turksche verlegen-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5