Zierikzeesche nieuwsbode RHEUMATIEK. Opzienbarende Genezing. B IJ VOEGSEL behoorende by de van Vrijdag 19 Jan. 1923, no. 10S79 BUITENLAND. PaiaJevé over de bezettlig van het Buhrgebied. De radicale Fransche oud-premier Pain- levé heeft Zondag in een rede over de bezetting van het Ruhrgebied gesproken. Het risico der operatie in het Ruhrge bied, is naar de meening van den heer Painlevé niet een gewapende tegenstand van het Duitsche rijk, maar dat men de arbeidersbevolking en de groote macht hebbers der industrie haar verdrukkerh samenbrengt. Het werkelijke voordeel der operatie is niet het geld want wat zal er over blijven na aftrek der kosten van de expeditie en van de Belgische priori teit? maar dat men de werkelijke mee sters van Duitschland dwingt oprecht en krachtig mee te werken aan den arbeid der schadevergoedingen. De heer Painlevé waarschuwde voorts tegen het geven van een oorlogszuchtig karakter aan de operatie en eveneens tegen gewelddadige maatregelen in het binnenland (de vervolgingen van commu nisten. —Red.) die men zelfs in de tra gische dagen van 1914 niet noodig achtte. Flinkheid behoeft volstrekt niet vergezeld te gaan van sabelgekletter. Drastischs maatregelen. Ingevolge de buitengewone bevoegd heid, welke in September j.l. door het lersche parlement is verleend, vaardigde het legerbestuur van den Ierschen vrij staat een dagorder yit, waarin bepaald wordt, dat die doodstraf niet alleen zal worden toegepast bij moord, doch ook bij aanmoediging, bevordering en samen spanning tot moord. Voorts zullen personen ter dood kunnen worden veroordeeld, die op de een of andere wijze hulp aan de rebellen ver- leenen, briefwisseling met hen onderhou den of hun inlichtingen verstrekken. Te vens kan de doodstraf worden toegepast op personen, die vuurwapenen, munitie of bommen vervaardigen of daarbij behulp zaam zijn, of in hel .bezit worden go- vonden van documenten of plannen, die gebruikt zouden kunnen worden tegen de veiligheid van den staat van het nationa listisch leger. Deze dagorder wordt reeds sedert een week toegepast, doch zij werd eerst heden in den Dail Eireann ter sprake gebracht door de lersche Labourparty, die protesteerde tegen een zoo krachtige uit breiding van den doodstraf. Van regee- ringswege werd de dagorder verdedigd in verband met de noodzakelijkheid, de ver woestingen, welke door de rebellen wor den aangericht, tegen te gaan. BINNENLAND. Güzelgelden wegens schulden. Het „Centraal Bureau voor de Statis tiek" meldt: Gijzeling of lijfsdwang, het middel om den schuldenaar door zijne inhechtenis neming te bewegen tot nakoming zijner verplichtingen is in Nederland nog toe gelaten en wordt nog geregeld toege past, al zijn de gevallen niet zoo heel talrijk. Het aantal gegijzelden bedroeg in 1918 84 mannen en 2 vrouwen, in 1919 78 mannen en 2 vrouwen; in 1920 22 mannen en 1 vrouw; in 1921 115 man nen en 2 vrouwen. Voor verreweg het grootste gedeelte wordt gegijzeld voor handelsschulden, hetgeen begrijpelijk is, omdat lijfsdwang in veel ruimer mate kan worden toegepast tegen kooplieden, dan tegen particulieren. Tot de uitzonderingen behooren gijze lingen van 6 maanden en langer; in de jaren 1912, 1915 en 1917 kwam één ge val voor van 1 tot 2 jaar, met uitzonde ring van 1920 is het toegeven meer aan den kant van den debiteur dan aan dien van den schuldeischer geweest. Geheele betaling vormt een groot gedeelte van de redenen van ontslag, in de periode 1908 tot en met 1921 bijna 32 plCt. In 8geval van faillissement wordt de gijze- ling opgeheven. Ook dit komt veel voor, in dezelfde periode ongeveer 34, daaren tegen gebrek aan voorschot weinig. Ver scheiden malen ook nam de crediteur met minder dan de volle verschuldigde som genoegen. De Rijksmiddelen. De teruggang der inkomsten, -waarop zoo dikwijls is gewezen en die lang op> zich liet wachten, is eindelijk toch geko men. De maand December bracht f 3 mil- lioen minder op, wat hoofdzakelijk is te danken of te wijten aan het minder op leveren van den accijns op 't gedistilleerd, van 7.2 op 5.4 mlllioen gulden. De tweede belangrijke vermindering betreft de sui keraccijns, die slechts f3.66 millioen op bracht tegen f 4.75 millioen een jaar te voren. Al zal ook ten aanzien der Rijks-inkom stenbelasting een reactie niet kunnen uit blijven, ditmaal gaat ze nog steeds voort enorme bedragen in de schatkist te bren gen. December leverde aan deze belasting f 7.62 millioen op tegen F 5,09 millioen in 't vorige jaar. In het afgeloopen jaar heeft deze belasting niet minder dan on geveer f 133 millioen opgeleverd tegen een raming van f 18 millioen en een werke lijke opbrengst in 1922 ad f 107 millioen, De vermogensbelasting bracht in Decem ber f 1.13 millioen op tegen F 0,82 in De cember 1921 en in hel geheele jaar 1922 f 18,40 millioen, terwijl de raming f H2 millioen was. De Grondbelasting bracht 3 ton min der op, het Personeel daarentegen een ongeveer even groot bedrag meer. Over de 12 maanden van 1922 kwam uit de Grondbelasting f 17.36 millioen binnen, dat is ongeveer evenveel als geraamd was, en eenige tonnen meer dan een jaar tevo ren. Het Personeel bleef met een eind- cijfer van f 19.63 i dllioen fH/a millioen bij de raming, en ongeveer evenveel bij 1921 ten achteren. Tegenover de ruimvloeiende baten staat het zeer ongunstige cijfer voor de divi dend- en tantièmebelasting. In December kwam slechts f 1 millioen binnen tegen f 2,67 millioen der reeds on gunstige maand van 't vorig jaar. In 1921 had deze belasting opgebracht f 30.42 millioen; de raming was verlaagd op f 15 millioen. In het afgeloopen jaar leverde deze bron van inkomsten f 18t/2 millioen op. Vergeleken bij 1921 is men f 12 millioen ten achter. Zeer ongunstig zijn wederom de cijfers van zegel- en registratierechten, vooral de laatstgenoemde. Uit zegelrechten kwam f 1,25 millioen binnen, tegen f 1,29 m'llf- oen in December 1921 en f 1,88 millioen in December 1920. Bij den betrekkelijk kleinen achteruitgang in de "opbrengst der zegelrechten heeft men in het oog te hou den, dat op 1 Maart jl. velschillende dezer rechten belangrijk zijn verhoogd, zoodat ongeveer gelijke eindcijfers een vermeer dering van druk beteekenen. Voorts is in de zegelrechten de opbrengst der beurs- belasting begrepen, die in verband met de opleving ter beurze wat ruimer begint te vloeien. Bij de registratie-rechten, waarvan de cijfers niet geflatteerd worden door een verhooging der belasting In den loop des jaars, blijven de resultaten hoogst ongun stig. December leverde f 1,49 millioen tegen f 2,41 millioen in 1921 en f 5,23 mil lioen in 1920. In 12 maanden werd slechts f 18,84 millioen ontvangen, d. i. nog niet de helft van de raming ad f 40 millioen en aanzienlijk minder dan het jaar tevoren, toen f31,13 millioen binnenkwam. De successierechten vertoonen een klei nen terugslag; toch is de raming voor 1922 (f 50 millioen) nog met f 1,25 millioen overschreden. De invoerrechten gingen in totaal f 1 i/2 millioen vooruit. De stervende oorlogswinstbelasting heeft nog een kleine 3 ton opgebracht, over het geheele jaar f31,54 millioen tegen f82,41 millioen over 1921 en f 168 mlllioen over 1920. Uit de opcenten voor het leenings- fonds kwam in Dec. f9,92 (v. j. f 7,96) millioen in, cn over 't geheele jaar f 132,13 (v. j. f 117,43) millioen. In het geheel heb ben de Rijksmiddelen derhalve in 1922, met uitzondering van de f 7,85 millioen uit den tabaksaccijns f624.58 millioen ;'n de schatkist gebracht, tegen f 637,86 mil lioen in het vorige jaar. Minister Aalberse. Naar de Residentiebode uit parlemen taire kringen verneemt, moet minister Aalberse zeer ernstig het voornemen te kennen hebben gegeven om af te treden en kan zijn heengaan 2eer zeker worden verwacht, indien de Eerste Kamer haar goedkeuring mocht onthouden aan het wetsontwerp tot regeling van Arbeids geschillen. Zooals men weet. is hier over een zeer ongunstig voorloopig ver slag verschenen. Do minister moet in bevoegde kringen duidelijk hebben te ken nen gegeven, dat het hem zeer veel moeite kost om den huidigen gang van zaken in het algemeen met zijn verant woordelijkheid tc dekken De Middenstandsbond. De Middenstandsbond hield Woensdag te Amsterdam in „Bellevue" een alge- meene vergadering, ter bespreking van het pro en contra der tijdelijke invoerbe- lemmeringen. De vergadering werd geopend door den heer Ed. G. Schürmann, die een kort woord ter inleiding sprak en er op wees, dat het vraagstuk der tijdelijke invoerbe- lemmeringen in zijn consequenties moest worden bezien. Spr. sprak zijn leedwezen er over uit, dat geen enkel vertegenwoordiger der regeering ter ver gadering aanwezig was. Het eerst sprak hierna mr. dr. Jan van Best te Eindhoven, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Deze meende dat men, hetzij men vóór protectie of vóór vrijhandel mocht zijn, geen dogma ticus mocht wezen. Ook de voorstanders van den vrijhandel dienen dat te beseffen en zij moeten niet uitgaan van het stand punt: Wat er ook gebeure: de deur blijft open.' Er kan een toestand komen, waar in zelfs de grootste voorstander van vrij handel zal moeten zeggen; nu dienen maatregelen te worden genomen; zoo gaat het niet langer! De vraag Is nu, of die toestand thans reeds bestaat. Spr. betoogt in den breede, dat dit inderdaad het ge val is. Maar de voorstanders van den vrijhandel willen wel beschermend optre den, doch zij wenschen die bescherming niet te zien toegepast door invoerverbo den en nog minder door het heffen van invoerrechten. Spr. critiseert het z.g. „u't- zieken systeem". De Nederl. industrie moet het maar „uitzieken", zegt men. Maar dat gaat niet, als overal in het bui tenland protectie maatregelen worden ge nomen en men hier den invoer maar vrij laat. De buitenlandsche arbeid 'wordt dan bevoordeeld boven de Nederl. Daartegen betoogt spr., dat de Nederlandsche ar beid beschermd dient te worden. Hierop sprak mr. A. C. Josephus Jitta. Deze wees er op, dat de invoer zich Weer op het peil bevindt van 1905. Wanneer men nu zegt, dat de industrie een' ma laise doormaakt, dan moet men daaraan toevoegen, dat dit met den handel even eens het geval is. Tegenover het standpunt van den vori- gen spr. stelde de heer Jitta het standpunt van de vrijhandelaars: haal de goederen daar, waar dit op de goedkoopste en voor- deeligste wijze kan geschieden. De bestem ming van een deel der industrie zal slechts ten goede komen aan een klein deel van den natlonalen arbeid en ten koste gaan van het grootste deel. Men moet boven dien niet vergeten, dat men als men den eenen tak van nijverheid beschermt, er geen enkele reden is om een anderen tak van industrie niet te besehermen. De grootste, diepste oorzaak van een oorlog is de economische tegenstelling tusschen de volkeren. De heer Jitta be spreekt dan den slechten economischen toestand. Hij meent, dat die voor een groot deel zijn te wijten aan het slechte economische inzicht van de politici der geallieerden. De diepe oorzaak van de malaise in Nederland is, dat Duitschland, Oostenrijk en Rusland, niet meer op de wereldmarkt kunnen koopen. Spr. betoogt hierna, dat de valuta-con- currentie een tijdelijk karakter raakt en dat, zoodra de mark gestabilis'eerd is, het met de valuta-concurrentie uit is. Daarom is het, volgens hem, zeer gevaarlijk thans invoerbelemmeringen te nemen. Spreker critiseert hierna het wetsontwerp van den heer Fleskens, waarbij de regcering de bevoegdheid wordV gegeven tot het uit vaardigen van invoerverboden. Tegenover het opportunistische stand punt, dat door sommigen wordt ingeno men, wil spr. de leuze aanheffen: houdt stand en houdt het beginsel hoog!" De derde inleider, de heer mr. J. G. Schürmann, lid van den Raad van Advies van den Middenstandsbond, te Rotterdam, sprak als overtuigd voorstander van den vrijhandel, die echter niet star en stijf dien vrijhandel wil handhaven, maar die meent, dat op een bepaald moment tijdelijke in voerbelemmeringen noodig kunnen zijn. De vraag is niet, of een bepaalde tak van industrie in een zeer slechten toestand verkeert, maar of de toestand der in dustrie in Nederland zóó is, dat daardoor de algeheele welvaart in het gedrang komt, zoodat maatregelen moeten worden genomen. Het spoorwegtarief. De „Maasbode" verneemt, dat 1 Febr. a.s. de prijzen der spoorkaartjes voor af standen boven de 200 K.M. worden ver laagd De toestand in da Textiel industrie. Aan „Het Volk" wordt gemeld: Naar men ons mededeelt, heeft de Minister van Arbeid aan de organisaties van werk gevers en werknemers in het textielbe drijf een uitnoodiging gezonden tot het bijwonen van een conferentie, den 23en Januari op'zijn departement te houden. Besproken zal worden een voorstel, om gedurende 6 maanden de arbeiders ouder dan 16 jaar per dag 91/» uur en per week 53 uur te doen werken. In de toelichting -wordt gezegd, dat tal van textielbedrijven, zoo niet alle. met een zoodanig resultaat werken, dat door de inperking der produktie en ver korting der werkweek, dus een ontslag voor een groot aantal arbeiders nood zakelijk zou worden. Het Nederl. Koode Kruis. Het Januari-nummer van het maand schrift „Het Groene en Witte Kruis", meldt, dat het Hoofdbestuur van het Ne derlandsche Roode Kruis een voor Groene en Witte Kruis zeer belangrijk besluit genomen heeft. Van de opbrengst der Roode Kruiscollecte in het vorige najaar gehouden, die ongeveer f 90,000 opbracht, heeft het o.a;. f 900 aan de Prov. Groene Kruisvereeniging in Zeeland toegekend en door tusschenkomst van de penning- meesteres toegezonden. De vereeniging kan deze gelden volko men vrij en zelfstandig gebruiken en is dus aan geen enkele voorwaarde gebon den. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Spijt alle overigens zeer te waardeeren pogingen om het film beeld beter te doen uitkomen door elec- trische verlichting, was de beroemde „Len tefilm", welke Woensdagavond in de Con certzaal door de vereeniging „Algemeene Ontwikkeling" werd vertoond, niet precies duidelijk en waren de toelichtende teksten vooral in het begin vaag en onduide lijk1. 't Was zeker wel niet de eerste maal, dat het filmlint werd afgedraaid! Het later vertoonde heeft veel goed gemaakt en dan denken wij vooral aan de Friesche lente- gebruiken, de zeilwedstrijden en aan de Limburgsche lentefeesten. De inhoud van 't folkloristisch epos kan men voor een luttelen prijs bekomen bij een der hier gevestigde boekhandelaars, want een, ook maar zeer verkorte, inhoud laat zich hier niet neerschrijven, 't Zou al te veel ruimte vergen; bovendien schre ven wij ter aankondiging aan 't efnd van het vorig jaar reeds een artikel over het zelfde onderwerp, zoodat genoeg bekend heid mag worden verondersteld. De film geeft behoudens het hierbo ven opgemerkte vele mooie, interes sante natuurtafareelen te zien uit ons, vooral ook in het voorjaar, zoo mooie Nederland, dat nog maar steeds te weinig bekendheid geniet bij zijn inwoners zelf. De Paasch- en Pinksterfeesten, lente feesten bij uitnemendheid, zijn van oer ouden of soms geheel onbekenden oor sprong, maar zoo taai van leven, dat som mige hunner zich tot op heden wisten te handhaven, al zijn door velerlei oorzaken ook vooral in Zeeland vele dier oude volksgewoonten verdwenen. Het trilbeeld voerde ons naar het bloei ende Zuid-Beveland, naar de Brahantsche vennen, het heuvelachtige Zuid-Limburg, het Oosten en Noórden van ons land, waar zoo menig gebruik uit den helden- schen voortijd nog altijd in eere wordt gehouden door de dorpsjeugd; een enkele maal nog wel door de ouderen. De Frie sche lentefeesten, welke hoofdzakelijk be staan uit zeilwedstrijden op de ruime me ren, gaf de rolprent duidelijk te zien. De explicatie was goed, maar door het gestamp van den motor, die buiten voor de stroom zorgde, midden en achter in de zaal heel moeilijk te hooren. De muzikale illustratie van prof. Röntgen werd door dhr. Visser op de piano ver tolkt. f RENESSE. Op 1 Januari 1922. bedroeg het aantal inwoners 696. Door geboorte en vestiging vermeerderde dat aantal met 47, doch verminderde het door overlijden en vertrek met 49 alzoo een vermin dering van 2, en bedroeg het aantal in woners op 31 December 1922 694. NOORDWELLE. Op 1 Jan. '22 aantal inwoners 426. Vermeerdering door ge boorte en vestiging 60, vermindering daor overlijden en vertrek 78. alzoo een vermin dering van 18 personen. Cp 31 Dec. '22 bedroeg het aantal inwoners dus 408. ELLEMEET. Op 1 Jan. '22 aantal in woners 561. Door geboorte en vestiging vermeerderd met 46, door overlijden en vertrek een vermindering van 56 perso nen, alzoo een vermindering van 10 en bedroeg het aantal inwoners op 31 Dec. j.l. 551. DREISCHOR. Dinsdagavond gaf ,,Drei- schoi's Kinderkoor" hare eerste uitvoe ring voor een goed gevulde zaal. Wat hebben ze hun best gedaan, de meisjes en jongens. Hoe zuiver klonken de koren en hoe nauwgezet in de maat. Ongeloof lijk is het, wat de heer J. W. v. fïloois, als directeur in zoo'n betrekkelijk kor ten tijd heeft weten te bereiken. De goede hulp van eenige ouaers. als bestuur van het koor, heeft daartoe veel bijgedragen. Het uitvoerig programma werd afgewis seld door een paar pianonummers, met viool en zang van de dames M. Klompe, M. Beije en de heer J. W. v. Bloois. Voor den aanvang en op het einde sprak de heer J. J. Verjaal als voorzitter eenige woorden tot allen, hierop beantwoord door de hec A. P. der Weduwen als tolk van het publiek, terwijl de kinderen een paar malen werden onthaald. Voor alle aanwezigen zeer zeken een genotvollen avond. OUD-VOSSEMEER. Bij het doen der rekening van de volksbibliotheek bleek dat over 1922 werden uitgegeven 1687 boekwerken tegen 1086 in 1921. Er wordt aangedrongen op medewerking om de bibliotheek van meer boekwerken te voor zien, en de medewerking In te roepen van de ingezetenen. Verkiezing Prov. Staten. De Staatkundige Geref. Staatspartij in Zeeland heeft candidaat gesteld voor de Provinciale Staten de hecren: D. Joziasse te 's-Gravenpolder; D. Kodde te Zoute- lande; C. Hartoog te Ierseke (aftr.); F. Dekker te Terneuzen (aftr.); J. de Kok te 's Heer Arendskerke; P. J. Lamoré te Borssele; Mackenzie te Hulst; P. van Cadznnd ie Neuzen; A. Dekker te Mid delburg; De Visser te Aagtekerke en De Feijter te Axel. AANBESTEDINGEN. BURGH. De uitslag van de Dinsdag j.l. door de Landbouwvereeniging „C. et C." gehouden aanbesteding is als volgt. Laagste inschrijvers voor Superfosfaat Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, filiaal Haamstede, f 3,041 j2- chili-sa'.pe- ter Centraal bureau, f 15,07, kalizout, gebr. de Rijke, Zonnemaire, f 2,29; kaï niet, patentkali en Thomasfosfaat, dezelf de, resp. voor f 1„79 en f 6,85 per 100 kilo en f 0,23 per procent, lijnkoekschil fers, katoenzaadmeel en mais, Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, filiaal Haam stede, resp. voor f 17,38—f 14,71 eh f 10,26 per 100 k.g., alles franco wagen Burghsluis. Roode en witte klaver (zaad) wed. P. de Jongh, Goes, resp. voor f 1,45 er* f 3 iper k.g. en lucernezaad, A. v. 'd. Weele, Duivendijke, voor f 1,09 per k.g. ONDERWIJS. De minister van onderwijs heeft be paald dat, in afwachting van de tot stand koming van het wetsontwerp tot wijzi ging van de Leerplichtwet, dat de strek king heeft, gedurende de jaren ,1923 en 1924 het verplichte zevende leerjaar te doen vervallen, de Leerplichtwet op de zelfde wijze als het vorig jaar te doen toepassen. Bij het op 16 deze te 's Graven- hage gehouden examen slaagde voor mar conist te klasse, de heer L. P. van Malland, geb. te Zierikzee. MARINE EN LEGER. De nieuwbenoemde reserve-officier van gezondheid 2e kl. A. Berman, is werk zaam gesteld te 's Gravenhage. POST EN TELEGRAPHIE. Naar ons wordt medegedeeld, zal voorlaan nauwkeurig worden, toegezien op vervoer van brieven, in strijd met art. 2 der Postwet. Aan vrachtrijders en an dere personen, die zich aan dergelijk verboden vervoer schuldig maken, wordt mitsdien aanbevolen, dat vervoer te sta ken. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Januari, Zlarlksaa. Geref. Kerk. 10 tn 6 ure, da. Wielenga. Clir. Geref. Kerk. 9.50, ds, v. d. Molen, 2 Leeakerk en 6 «re, ds. v. d. Molen. Kerkwerve. 2 ure, dr. Proost. Acht Jaar aan bed of stoel geketend. On machtig te loopen. Een zoogenaamd hopeloos geval door mij In vier weken genezen. Probeer m|jn Behandeling Gratis. Zou men zich een ernstiger geval knnnan voorstellen dan dat van den heer E. J. BRANDTS, Maarten van Rossumstraat 56, Arnhem Zestien jaar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheumatiek. De acht laatste jaren zoo ernstig, dat hjj noch bed, noch stoel kon verlaten, en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maan den in een Ziekenhuis doorgebracht, alle mogelijke behandelingen ondergaan, 'niets mocht hem baten Alios vrecselljk ptyoltyk en llcha&m totaal verslapt En nu? Is hij het onderwerp van elk ge sprek in Arnhem. De geheele stad is er rol van. Hij, die zich niet verroeren kon, die?2 de mensehen reeds sedert acht jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij nooit iets ge mankeerd had Lees hetgeen hy o. m. schrjjft „Na uw Behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik vol komen genezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opge geven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoo ver te kannen komen. Kn nu is het werkelijkheid. Van rnjja groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreese- ljjke pijnen te hebben geleden, ben lk nu, dank z(j „Duo Formula", verlost", MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaar dige behandeling schrijven. Het geval van den heer Brandts bewjjst, dat er geen te ernstig is om door deze Behandeling ge nezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé-laboratorium zjj gevonden werd, y.eide: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lyder aan Rbeumathiek, Ischias, Jicht, Knobbeljtcht of eenige andere Urinezuur- ziekte de gelegenheid gegeven heb myne Behandeling gedurende 10 dagen op mjjn kosten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woor den „Gratis voorraad", per 121/* ets. brief kaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlyke ge nezingen, u per koerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richavds. Room 833 Cromwell House, High Holborn, Londen W. C. 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12Vs cent. Brieven 20 cent. (Inge*. med.) Serooikerke. 2 «re, ds. Boogaard. Burgb. 9.30 ure, ds. Boogaard. Ren«M«. 9.50 «re, ds. Leendertz. Noordwalle. 2 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 2 ure, ds. v. Griethuijsen. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhajji (H. Avondmaal). Oud-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Elkerfcee. 9.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, de. Laarman. Broowersbavan. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, mr. Punt van Middelburg. Zonocmalre. 9.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Neardgonwe, 9.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Drclschor. 9.30 ure, ds. v. d. Griend (Bed. H. Avondmaal). Ouw«rkerk. 2 ure, ds. Steenbeek. NUawarkarlc. 9.50 en 2 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30 en 2, Leeskerk6 ure, cand. Vermeer van Haailem. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Slr|«nal«nd. 2 ure, ds. v. d. Griend (Orgel collecte en Bev. kerkeraadeledea). Bmlnlsse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, cand. Vermeer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 «re, Lee*kerk. Oud- Geref. Kerk. 9, 1 an 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Veldkamp. St.-Ftllpsland. 9.40"en 2 ure, ds. Los. Oud- Geref. Kerk. 9, ds. Boone, 2 idem (Doop) en 5.30 ure, idem. Tbolen. 9.30, ds. Datema en 2 ure, ds. Van Griethujjzen (Coll. voor de kerk). Geref. Kerk. 9 30 en 2 ure, ds. de Jonge van Krabbendijke. Geref. Gem. 9.80, 2 e« 6 ure, Leeekerk. St.-Maartensdijk. 9 en 2 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Gem. 9 en 2 are, Leeskerk. Ond-Vossameer. 9.30, ds. Van Griethujjzen en 2 ure, Leesdientt. Geref. Kerk. 9.30 en 2, ds. Staal; 5.30 ure, Leesdiemt. Oud-Geref. Gem. Dinsdag 23 Jan. 6 ure, ds. Boone. Paortvllat. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, ds. de Graaft' van Rilland. gcherpenlese. 9.30 ea 2 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 9.30,. 2 en 5.30 nre. Leeskerk. Stavanlsse. 9.30 en 6.80 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 9.30', 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman. Geref. Kerk. 9.80, 2 en 5 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VEIL - De laatste dagen heeft een felle sneeuwstorm gewoed op de Amerikaan- sdhe Oostkust. - De Servische politie heeft 12 be kende communisten aangehouden, die vol gens de bladen in opdracht van Moskou getracht hebben onlusten te verwekken. Te Rio de Janeiro heeft een felle

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 5