Zierikzeesche Nieuwsbode DUKAATHELtNGE JURGEN5' abonnement: Woensdag 17 Jan. 1923. zierikzeesche courant. advertentiên EERSTE BLAD. VERG ETEN. buitenland. VERVANGT NATUURBOTER b i n n e n l a n d. Pr^i per 3 maanden f 1,60, franco per post 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummerB 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10878. Dl! I J. DE LOOZE Jf. Ultc -IMiet H J. KOSTER van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Beolames 30 ets. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Postkantoor te Zlerlkzee. Ly'st van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de le helft der maand Januari Brieven: 1. B. v. d. Graaf, Amsterdam, schip Anna, Houthaven. 2. Haagsche Post, Haag. 3. B. C. van Schelven, Brouwershaven. 4. -E. Woudstra, Rotterdam, Keizerstr. 18. Briefkaarten: 5. Blitterswijk, Delft. 6. J. Doornebos? Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze b\j onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. 00^» De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zu&ikzbb doen te weten; dat door den Raad dier gemeente ki zjjne vergadering van 29 December 1922, No. 10, is vastgesteld de volgende Verordening: De RAAD der gemeente Zii&ikzbe; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders HEEFT BESLOTEN: vast te stellen de navolgende VERORDENING tot wjjriging der Alge- meene Politieverordening voor do ge meente Zierikzee. Eenig Artikel. Aan het slot van artikel 61 der Alge meens Politieverordening voor de gemeente Zierikzee wordt toegevoegd een nieuwe alinea, luidende als volgt: Van het in het eerste lid omschreven verbod kan door Burgemeester en Wet houders in bjjzondere gevallen ontheffing worden verleend. Aldus vastgesteld in de openbare Raads vergadering van den 29 December 1922, No. 10. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Voorzitter. F. F. WITTERMANS, Secretaris. Zjjnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland, volgens hun be- rigt van den 5 Januari 1923, No. 186, 3e Afdeeling in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15 Januari 1923. De Burgemeester on Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. F. WITTERMANS, Secretaris. In de Grieksche gewijde fabelleer wordt gesproken van een stroom in de onder wereld, de Lethe genaamd, .van welks water de schimmen dronken, -als zij de verblijfplaats der gelukza'igen binnentra den. Door dien dronk werd alle her innering aan vroeger leed w'eggenomen. 'De ouden, die deze zinrijke mythe bedachten, waren menschkundig genoeg om te beseffen, dat een voortzetting van het aardsche bestaan, weggelegd voor hen die het verdienden, niet in waarheid gelukzalig kon zijn, indien daarbij niet tevens aan de vergetelheid werden prijs gegeven de zorgen en bezwaren, het leed en de smart, zoo eigen aan elk men- schenleven. Van een andere soort is het vergeten en de vergetelheid aan deze zijde van dien Lethe-stroom der onderwereld. Op deze aarde, te midden der eigen aardige menschenwereld, is datgene wat in het schimmenrijk een zegen is, niet altijd te missen, niet immer een zegen. Wel is ook eenerzijds in ons bestaan „vergeten" een deugd, waar het 't kwaad betreft door de zwakheden der mede- menschen ons aangedaan, of zelfs op zettelijk berokkend. Maar aan den an deren kant is diezelfde vergetelheid na- deelig, waar het betreft de lessen door de schade, de schande en de smart ons gegeven, is zij een ondeugd ten opzichte van het goede, de toewijding, de vriend schap en de liefde ons op ons levens pad betoond. Smart en leed, schade en schande heeft de menschheid, hoe ver ook onze geest van geslacht tot geslacht teruggaat, ge kend en gedragen. En geen vijandige machten waren dit voor het menschen- hart, dat slechts daardoor kan doordrin gen in diepten van gevoel en van den ken, welke ontoegankelijk blijven voor den voorspoed die oppervlakkig maakt, voor het genot dat tot lichtzinnigheid leidt. Door schade en schande, smart en leed kan het leven geadeld en gewijd wor den, wordt ons bestaan in dan smelt kroes van het lijden gedoopt, wordt het doorgloeid van een louteringsvuur, dat het goud vrijmaakt. En daarom zou het ons niet goed zijn te vergeten, wat zoo krachtig mede gewerkt heeft tot ons heil. Vergeten, het is een zwakheid van den geest; maar voorzeker niet zelden een zoete, aangename z'wakheid. Die zwakheid is onmisbaar, ja wordt kracht voor hen, die met plannen ver vuld zijn, wier harten in de toekomst leven. Wisten ze altijd hoe er in het ver leden is gepoogd en gestreefd, hoe er in gelijksoortige omstandigheden als de hunne teleurstelling is gevolgd, ze zouden in het heden den moed verliezen voor hun streven. Door het vergeten van al dat achterliggende droomen ze, dat de oogst het leed des zaaiers vergoeden zal. Voor de wonde die het pijnlijkst is geweest, voor een bron van hartverte- rende zorgen, brengt de vergetelheid bal sem aan, heelt zij de kwetsuren van den levensstrijd, stilt zij de klachten en droogt zij (Je tranen. Mocht het ondervondene bijtend, scherp of bitter wezen, zij ver bergt het in haar nacht en van angel, prikkel of gif blijft geen spoor meer over. Ja, wat eens elkander heeft gevreesd of gehaat, wat elkander ontvluchtte of uitstiet, het vergeten brengt en voegt het vriendelijk samen, doopt bet met eenzelfden naam, waardoor het vredig wordt omsloten, het vergeten stompt de zwaarden af, bergt ze weg en vlecht dén hechtsten broederband. Intusschen: er zijn dingen welke men niet vergeten mag. Er zijn personen, woorden, gevoelens, daden, die men niet vergeet dan ten koste van eigen karak ter en waardigheid als mensch, niet daa tot schade van de piëteit en eerbied voor het eerbiedwaardige, niet dan tot nadeel van den plicht der dankbaarheid jegens allen, die goed voor ons zijn geweest. Wie het voorrecht' heeft gehad een zonnige jeugd te hebban doorleefd en een vriendelijk ouderlijk huis bezeten te heb ben niet allen helaas kunnen daarop roemen mag nimmer vergeten de doo- den, wier liefde hem of haar als kind eens gelukkig maakte. Wie aan voor treffelijke leermeesters en voorgangers moet toeschrijven een goed deel van zijn later succes in de wereld, of door hen een levensleer heeft verworven, die tot zegen der eigen omgeving en van zichzelf strekt, hij mag 'nimmer vergeten de ver plichtingen aan die gidsen op den levens weg. Wie toewijding, offervaardigheid, toegenegenheid, vriendschap of liefde heeft ondervonden, onverschillig van wel ke zijde, hij vergete ook dat niet, maar houde in zijn geheugen alles met een stevig snoer bijeen, wetende, dat ons ten slotte niets blijft dan de herinnering, maar ook vervuld van de waarheid van het oude woord, dat de gedachtenis des rechtvaardigen tot zegening zijn zal. Maar overigens, waar het andere din gen "geldt, niet vallende onder datgene waarvan de heugenis ons goed is, daar mag men gerust instemmen met de woor den van de Genestet: „Vergeten en ver geten zijn, is 't hechtst geluk op aard", daar mag men ook wenschen dat aan onszelf die andere woorden van Allard Pierson bewaarheid mogen worden Eens, zoet Vergetenneemt ge ons eecht En draagt ons in uw stillen nacht, En «luit de moe gekreten oogen, En legt uw hand op 't bonzend hart, En zingt: het is genoeg; geen smart. Geen kwelling meer ran rustloos pogen Dan baadt ge ons in uw Lethe-«troom, En 't zwaarste wordt een schim, een droom. Kon Iersch senator ontroerd. Een corresppondent van de Daily Mail te Dublin heeft Zondag uit den mond van den 42-jarigen senator dr. Oliver Gogarty, een bekend chirurg, vernomen, hoe die door rebellen uit -zijn huis, midden :n Du blin, was ontvoerd. Gogarty vertelde: „Ik zat Vrijdagochtend om 8 uur in het bad, toen het meisje aan de deur tikte en zei: „Hier zijn twee mannen voor u, mijn heer". Toen ik de deur open deed, stonden er twee gewapende mannen voor en nog twee op de trap. Ze lieten me naar mijn slaapkamer gaan en zeiden „U hebt vijf minuten om u aan te kleeden; het is een kwestie van leven en dood". „Ik antwoordde: „Als dit een moord gaat worden, zou ik nog graag vijf minu ten hebben om een briefje te schrijven aan mijn vrouw, die met mijn twee kinde ren buiten is". Doch zij stonden mij dat niet toe. „Toen ik mijn kleeren had aan getrokken en een bonte motor jas daar overheen deed, wilde ik ook, in plaats van mijn pantoffels, een paar schoenen aandoen, maar daar was geen tijd meer voor, zeiden de mannen. Ik mocht wel een paar meenemen. Voor de deur stond een auto, met een chauffeur in livrei, met twee mannen en een vrouw, blijkbaar om alle vermoedens van een ontvoering af te leiden. Men zei me, op de achterste bank te gaan zitten en mij zoo dun mogelijk te maken. Aan lederen kant ging iemand naast me zitten en een derde op mijn knieën, zoodat er van buiten niets van me t e zien was. De vrouw, die de leiding scheen te hebben, nam met twee man over mij plaats en de overblijvende ging naast den chauffeur zitten. We reden weg en men bracht mij naar het leegstaande Selmon Pool House. Men vond goed, dat ik mee hielp met het aanleggen van vuur in den haard. Ne een tijdje verzon Ik iets om naar buiten te gaan; twee man gingen mee. Ik vroeg aan één hunner om mijn motorjas vast te houden. Hij stak zijn handen uit - hij hield nog altijd een re volver vast en Ik gooide hem de jas I over zijn hoofd en rende naar de rivier, doch liep in mijn gejaagdheid den verkeer den kant uit en botste tegen een muur. Ik keerde terug, brak door een heg en rolde langs een helling van 10 Meter het ijs koude water in. M<| den sterken stroom mee, zwom ik naar een boerderij, waar de bijgeloovige bewoners mij voor den geest van een drenkeling hielden. Een man greep me bij de keel om te voelen of ik geen spook was", Rritsche persstemmen over het Rohrgebb'd. Ofschoon de Britsche regeering natuur lijk niets te maken heeft met de wijze van optreden in het Ruhrgebied, slaat men in Brittannië den gang van zaken daar toch met diepe belangstelling en groote bezorgdheid gade. Deze gevoelens komen in de meeste persstemmen tot uiting. De ernstige bezorgdheid, die wordt gekoesterd is, zoo betoogt de Times", niet toe te schrijven aan consideratie voor de belangen van Duitschland. welks vroe gere en tegenwoordige politiek er niet in het minst op berekend is de sympathie der Britten op te wekken, doch het blad kan niet inzien, hoe het optreden der Franschen de mogelijkheid van het ver krijgen van de schadevergoedingen kan vergrooten. De „Times" koestert de vrees, dat het schadevcrgocdingsvraagstuk als zoodanig naar den achtergrond zal worden ge drongen en overwegingen van strategi- schen en politieken aard de overhand zullen krijgen, waardoor een nieuwe, on zekere toestand in geheel Europa zou worden geschapen. Het blad zegt verder: ,,Wij zouden ons gelukkig pri/zen, zoo Üe gebeurtenissen het standpunt van Roe menië en dat van Frankrijk opnieuw tot elkaar zouden brengen. Doch dit zou dan gauw moeten gebeuren. Het Fransche ex periment moet definitief slagen of defi nitief mislukken. De tegenwoordige on zekerheid en verwarring vermenigvuldi gen met den dag de gevaren, die de ge allieerde legers in een bitteren oorlog ten doel hadden voor altijd uit de we reld te helpen. Een gloeiende operatietafel. Te Aubervilliers is de geneesheer-direc teur van een ziekenhuis in staat van be schuldiging gesteld wegens het veroorza ken van den dood cencr patiënte door na latigheid. Het feit deed zich onder de vol gende buitengewone omstandigheden voor: De geneesheer was bezig een dame te opereeren, toen zijn handen koud wer den en hij een electrische radiator bij de operatietafel plaatste, waarop de patiënte lag. Het bleek later, dat de tafel langza merhand een temperatuur had aangeno men van niet minder dan 140 graden, zoo dat de dame hevige brandwonden aan den rug bekwam, tengevolge waarvan zij na een smartelijk lijden overleed. De echt genoot van den overledene diende daarop een aanklacht tegen den geneesheer in, welke tot de hooger genoemde in staat van beschuldiging leidde. De dokter voert te zijner verdediging aan, dat hij ge durende de veertig minuten, dat de opera tie duurde, geen oogenblik bemerkte, dat de operatietafel boven het normale verhit was. Een Amer. opllchtstor veroordeeld. De rechtbank te Brugge heeft een Ame- rikaansche oplichtster, mrs, Tainchcr, al as Edith Grey, die zich te Brussel, Parijs cn Ostende juweelen, weelde- en toilet artikelen tot een totale waarde van li/a millioen Belgische francs wist toe te eigenen, tot 4'/2 jaar gevangenisstraf en 400,000 fres. schadeloosstelling veroor deeld. De veroordeelde, die verslaafd is aan cocaine, sluimerde ter zitting telkens in, zoodat men haar herhaaldelijk moest wekken om oj> de vragen van aen rech ter t'e antwoorden. Zij had aan haar slachtoffers wijs gemaakt, dat zij recht had op een erfenis van 21/2 millioen dollar van haar grootvader; later ver telde zij, dat een groot deel van haar vermogen bij een bank te Brussel be rustte. Zij werd ten slotte te München gearresteerd. Volgens getuigenverklarin gen jiaa zij twe? particuliere secretaris sen, die elk 1000 fres. per week verdien den, ,wasv. bij voortdurend omringd dooi een gezelschap genotzoekers en leefde zij naar een wijze, die haar 75.000 frs. per jaar kostte. Uit de Communlsllscha Party. Blijkens het jaarverslag over 1922 van de Communistische Partij in Nederland, opgenomen in de Tribune, is het leden tal van 1904 op 1 October 1921 terug- geloopén tot 1488 op 1 Januari j.l. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. De groote zaal van hotel „Juliana" bleek gisteren Dinsdag avond te klein om al de belangstellenden te bevatten, die kwamen hooren naar de zanguitvoering, welke door 't Gemengd koor „De Lofstem" (dir. de heer H. G. v. d. Doel werd gegeven, zoodat enkelen te leurgesteld terugkeerden. Na psalmgezang en gebed, opende de directeur deze druk bezochte bijeenkomst, waarop hij allen welkom heette, inzonder heid de verschillende afgevaardigden der zustervereenlgingen op dit eiland. Daarna begon de eigenlijke uitvoering, die uitstekend is geslaagd. Het programma telde 22 nummers, w.o. enkele solo's en duo's die alle zonder onderscheid goed tot hun recht kwamen en 't bewijs lever- dan hoe ernstig onder bekwame leiding is gestudeerd. De alt en bassolo's .werden zeer verdienstelijk voorgedragen, terwijl de sopraansolo's mede aanspraak maken op lof. Wat de capella gezongen liede ren betreft, kan worden gezegd, dat „de Lofstem" haar zinspreuk heeft hoog ge houden. Enkele nummers werden heel ver dienstelijk ten geHbore gebracht of vielen door hun inhoud zeer in den smaak bij het zeer talrijke publiek. Het was een welgeslaagde uitvoering, die door 't zingen van de Avondzang en dankgebed, uitgesproken door ds. M. den Boer, gesloten werd. De bevolking onzer gemeente telde op 1 Januari 1922, 3262 mannen en 3513 vrouwen, totaal 6775 zielen. In het jaar 1922 werden geboren 70 m. en 69 vr., terwijl zich hier 155 m. en 192 v. ves tigden, zoodat de bevolking met 225 m. on 261 v. vermeerderde. In dal jaar overleden 36 m. en 35 vr., terwijl door 't vertrek van 155 m. en 184 v. het zielental met 191 m. en 219 v., totaal met 410 personen, verminderde, zoodat het aantal inwoners op 1 Jan. 1923, 6351 bedroeg, t. w. 3296 m. en 3555 vr. De be volking is dus in 1923 met 76 zielen voor uitgegaan. Er werden 45 huwelijken geslo ten. Ken gedenkboek voor de schooljeugd. Ook bij den uitgever D. A. Daamen te 's-Gravenhage zal een gedenkboek tyj het zilveren feest der koningin ver schijnen, speciaal voor de schooljeugd bewerkt en geïllustreerd. De tekst wordt geschreven door den heer G. G. van As, inspecteur van het Lager Onderwijs, meer bekend onder zijn nom de plume G. Schrijver. BROUWERSHAVEN. Op 1 Januari 1922 telde de gemeente 1290 inwoners. Ver meerderd door geboorte met 26 en door vestiging met 51, totale vermeerdering 77. Verminderd door overlijden met 15 en door vertrek met 47, totale vermindering 62. Blijft een vermeerdering van 15. Bevol king op 1 Januari 1923: 1305, waarvan 623 mannen en 682 vrouwen. Alhier hield op 11 Januari de af deeling Brouwershaven van het Groene Kruis de algemeene jaarvergadering; 34 leden zijn aanwezig. De notulen en het jaarverslag worden goedgekeurd. Naar aanleiding van het jaarverslag worden de plannen om over heel Schouwen en Duive- land wijkverpleging in te voeren uitvoerig aan de vergadering medegedeeld; de vergadering keurt de houding van het be stuur in deze kwestie goed en besluit met het oog op de daarvoor te brengen finan- ciëele offers een afwachtende houding aan te nemen. De commissie tot werving van nieuwe leden enz., zal binnenkort met een bestuurslid vergaderen om die zaak nader te regelen. Daarna doel de penningmeester rekening en verantwoording. Uit de reke ning voor de t.b.c. bestijding blijkt, dat van het Rijk f 205,50, van de gemeente f 100 en van de Prov. Zeeuwsche vereeni- ging f 32,25 voor dit doel over 1922 zijn ontvangen. In de subsidie van het Rijk is f 147 begrepen als bijdrage 4n het salaris voor de wijkverpl.-huisbezoekster. De rekening wordt goedgekeurd. Daartoe in staat gesteld door de Rijksbijdrage besluit de vergadering het salaris van de wijkver pleegster-huisbezoekster over 1922 en 1923 voor Brouwershaven vast te stellen naar een maatstaf van f 1800, met 't recht van voorbehoud, om eventueel de onkos ten te verhalen, die mochten voortvloeien uit een vertrek binnen twee jaar na het behalen van het diploma van huisbezoek- ster. Het aftredende bestuurslid W. H. Ittmann wordt herkozen. Naar aanleiding van de begrooting besluit de vergadering f 50 voor de t.b.c.-bestrijding aan de ge meente te vragen en wordt de wen- schelijkheid uitgesproken, dat de gemeente subsidie aan de Groene Kruisafdeeling de zelfde blijft. Dit jaar zal wederom de Em- mabloem ten verkoop worden aangeboden. Voor den dag der verkoop zal een prakti sche datum uitgekozen worden. Er wordt tien gulden toegestaan voor verspreiding van lectuur op het gebied der t.b.c.bestrij- ding. De secretaris, die de eilanden S. en D. vertegenwoordigt in het hoofdbestuur van „het Zeeuwsche sanatorium" wekt den aanwezigen op lid te worden van deze nuttige vereeniging, nu de minimum-contri butie is gebracht op een gulden en doet de mededeeling, dat de belangstelling op S. en D. voor deze vereeniging uiterst matig is, daar deze eilanden in 1922 onge veer acht leden opleverden. Daarna wordt de vergadering gesloten. BRUINISSE. Door de Landbouwvereeni- ging „Landbouwbelang" trad na afloop der gehouden aanbesteding op, de heer J. Helmus, zaadhandelaar alhier met het onderwerp „aankoop van zaaizaad van den landbouwer aan den landbouwer". De spreker begon met er op te wijzen, dat de tijden geheel veranderd zijn en dat zeer zeker de uitdrukking „domme boér" ge heel haar beteekenis heeft verloren. Overal toch zietjnen, dat de landbouwers mede leven met hun tijd en ziet men ook in landbouwkringen meer en meer het nut in.van coöperatie en proefstations. Als een land, waar dit ook zeer goed wordt inge zien, noemde hij Zweden. Op een kaart van dit land wees hij die gedeelten aan, waar de vruchtbare grond oszonder voor den landbouw geschikt is, en noemde als zoodanig o.a. de landstreek Schonen. Waar de Svalöfs, zaaigranen vrij hoog van prijs waren, vereenigden zich yele Zweedsche landbouwers tot een coöpera tie. Deze stelde zich ten doel onder we tenschappelijke leiding en controle der Rijksproefstations de beste kwaliteit zaai granen te verschaffen voor den laagst mogelijken prijs. Deze coöperatie levert het zaad van den boer aan den boer. In korten tijd breidde zij zich zeer uit> de omzet nam steeds toe en in de zes jaar van haar bestaan werd het bedrijfskapitaal steeds vermeerderd. De nieuwe coöperatie heeft meer dan 270 verschillende kantoren. Het hoofdkantoor is le Lund. De zaaigra nen van de zaadteeltvereeniging der Zweedsche boeren worden geleverd onder lood der Zweedsche Rijksproefstations. Nog wees de spreker op de uitstekende werking van het „Uspulun", een middel tot ontsmetting der zaden en waardoor tevens de kiemkracht wordt bevorderd. Ook hierbij maakte d e heer Helmus ge bruik van een plaat om, wat hij zeide, aanschouwelijker te maken. De voorzitter dankte den spreker voor zijn mededeelin- gén; hij vond deze interessant en meende dat de aanwezigen met het medegedeelde hun voordeel zouden kunnen doen. ONDERWIJS- BROUWERSHAVEN. Mej. M. de Korte, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, verlaat het openbaar onder wijs en gaat over naar het christelijk on derwijs. Zij heeft een benoeming ontvan gen tot onderwijzeres aan de christelijke school alhier, welke benoeming door haar is aangenomen. RECHTZAKEN, Overtreding van de Loterywet. Zooals men zich herinneren zal, werd op 15 Dec. j.l. door de centrale recher che te Rotterdam, proces-verbaal opge maakt tegen J. S„ houder van een loterij- kantoor en hoofdagent van de Rotter- damsche Handels- én Landbouwbank, we gens overtreding van de Loterijwet. Een aantal obligaties werd toen in beslag genomen. Thans is genoemde S. gedag vaard om op 30 Januari a.s- voor den kantonrechter te verschijnen. De dagvaar ding legt hem ten laste, dat hij in of omstreeks de maand December 1922 a's hoofdagent van de N:V. „Hollandsche Cre- dietbank", gevestigd te Rotterdam, en waarin opgenomen de Rotterdamsche Handcis- en Landbouwbank „Hel Gou den Kalf", voor het publiek heeft ver krijgbaar gesteld, obligaties van voor noemde bank, waarop door die bank de gelegenheid geopend werd om tegen be taling van 10,20, waarop een zoogenaam de obligatie verkregen werd, mede te dingen naar prijzen of premies in geld of goed, uitgeloofd door bovengenoemde naaml. venn. ten behoeve van deelne mers, lerwijl zij geen overwegenden in vloed konden uitoefenen op, de kans bepaling, daar deze kansbepaling ge schiedde door middel van een toestel (volgt uitvoerige beschrijving van de be kende Simplex-trekkingsmachine). De dag vaarding bevat voorts, schrijft de „Tel.', een opsomming van de destijds in beslag genomen obligaties en een beschrijving van zoo'n obligatie. Subsidair is bekl. tsn laste gelegd, dat hij de obligaties ten verkoop aan het publiek, althans ter uit- deeling aan agenten van voormelde naaml. venn. in voorraad gehad heeft. In deze zaak zijn 20 getuigen gedagvaard. Mr. Bourlier, uit 's Gravenhage, die destijds in de zaak tegen W. H. Broek- huys als pleiter optrad, zal vermoedelijk ook thans met de verdediging belast Wor den. KERKNIEUWS» Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Staphorst, I. Kievit te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1