Zierikzeesche Nieuwsbode FUNSTEMELANGE Slf UNSTE BDTEf abonnement: Woensdag 10 Jan. 1923 zierikzeesche courant, g» j aovertentiën: JlIRfiENSS' 1 binnenland. Pry a per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per Jaar f 10,—. Afzonderlijke nummer3 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 cW per regel. Reclames 30 ctB. p. regel 8ij contract belangrijke korting Inzending op den dag var. uit gave vöór 11 ure. Benoeming (eden van vaste Raadscommissies. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Tan Zibrzxzrb brengen ter kennis van de inge zetenen. dat door den Raad dezer Gemeente in zyne op 29 December 1922 gehouden ver gadering voor het jaar 1923 zjjn benoemd tot leden der vaste Raadscommissies, bedoeld bjj artikel 54 der Gemeentewet In de Commissie voor de Strafverordeningen: G. J. LUNENBERG. I. DE BROIKERT. In de Commissie voor de Fabricage: W. DEN BOER, P. M. PANNY. In de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting L. DOELEMAN. G. J. LUNENBERG, L. H. M. PIJLEMAN. Tot Commissarissen der Vischmarkt: I. DE BROEKERT, A. DEN BOER. Zullende de Commissie voor de Strafver ordeningen worden gepresideerd door den Burgemeester, ingevolge de Wet. De Commissie voor de Fabricage door den Burgemeester; de Commisiie voor de Gas fabriek en de Straatverlichting door den Heer L. KOOPMAN Cz., "Wethouder. Ziimkzee, den 9 Januari 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. I. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. P. W1TTERMANS, Secretaris. a u IT E n l A n p!" De moordzaak te Ilford. Er schijnt iets als een novum te zijn in de zaak van den moord te Ilford. By waters zou nieuwe verklaringen in de gevangenis hebben afgelegd, waaruit nog I meer de onschuld van Edith Thompson 2ou blijken. Mr. Stern, haar advocaat, is toen onmiddellijk naar den minister van binnenlandsche zaken gegaan. Waar deze was, wist Stem niet precies, maar men vermoedde op zijn buiten, in Shrops hire. Pogingen om een vliegtuig te krij gen, mislukten, maar met een sneltrein en auto's wist Stern nog bijtijds te komen om Edith Thompson te redden van het schavot, dat zij Maandagochtend om 9 uur zou hebben bestegen. Bridgeman heeft beloofd, dat hij uitstel van de executie zou overwegen. Een veelbelovend jnngmenach. Een jongen van 17 j^ar stond dezer dagen te Glasgow terecht voor de vol gende delicten: 1, Verduistering van 456 pd. sterling; 2. Inbraak in een variété; 3. Afpersing. Het veelbelovende jong- mensch was in betrekking te Edinburgh en zag kans zich daar 456 pond sterling Wederrechtelijk toe te eigenen. Met dit bedrag begaf hij zich naar Londen, waar hij gedurende een maand op grooten voet leefde. Toen vond hij, dat hij zijn leven toch niet in ledigheid slijten kon en hij spoedde zich daarom naar Glas gow om... daar in te breken in het „Palais de Danse". Werk en plaats sche nen naar zijn 2in te zijn, want vier da gen later was hij opnieuw in het ge bouw. Hij werd echter ontdekt door den portier, doch geen nood, hij had ook nog een revolver bij zich, al was die dan ook niet geladen. Hij richtte die op den ontstelden portier, uitroepende: „Hands Up"' en maakte dien dag goede zaken, xvant de man, die zich door dezen 17- jarigen kwajongen liet overbluffen, gaf hem al het geld, dat hij kon vinden. De jeugdige bandiet werd echter spoe dig daarop gearresteerd, en voor den rechter gebracht. De hem toegevoegde verdediger riep clementie voorhem in op grond van het feit, dat hij detective- boeken had gelezen en bioscopen en danshuizen had bezocht. De meening van Lloyd George. De „Daily Telegraph" heeft van Lloyd George een uitvoerig telegram ontvangen, waarin de Britsche ex-premier zijn mee- nïng uiteenzet over de mislukking van de Parjjsche conferentie. De derde con ferentie met Poincaré, aldus seint hij, is evenals de twee voorgaande, met een volkomen echec geëindigd. Ik 'Wensch Bonar Law geluk, dat hij den moed beeft gehad, een dubbele mis lukking het hoofd te bieden liever dan toe te stemmen in een poli tie ken koers, die ten slotte zou uitloopen op een te leurstelling en wellicht noodlottig zou worden. De overeenstemming tusscben de geallieerden Is op zich zelf een zeer goed doel, waarnaar de staatslieden te streven hebben, maar een accoord, dat hun respectievelijke landen tot dwaas heden zou brengen, is erger dan een meeningsverscbil. Frankrijk en Engeland moeten niet twisten, zelfs niet wanneer zij" niet tot overeenstemming kunnen ko men, maar indien de Fransche ministers vasthouden aan de politiek van Poincaré, dan zullen de lijnen die Frankrijk en Engeland volgen, parallel loopen en zij zullen elkander nooit ontmoeten. Wat is het doel van deze eigenzinnige politiek Herstel? Er is geen financier van eenige reputatie in de wereld, die gelooft, dat deze methodes den geallieerden geld zul len opleveren. Op de conferentie in Aug. waren alle experts het hierover eens. Lloyd George beschreef dan de pan den, die_ Poincaré wil hebben voor het verleenen van een moratorium, welke, volgens hem, slechts ontstemming kunnen kweeken en niets kunnen opleveren. Hij wijst er verder op, dat men vroeger reeds een proef heeft genomen met een VERVANGT douane-cordon aan den Rijn, doch dat deze proef toen op een volkomen mislukking is uitgeloopen. De maatregel was toen bedoeld als sanctie en niet als een middel om geld te krijgen. Als sanc tie had de maatregel wel eenig succes kunnen hebben, als middel om geld te krijgen is het echter een fiasco gebleken. Honderden millioenen papieren marken zijn toen in de douane-kantoren verza meld en thans nog opgeworpen in de safes van de Commissie van Herstel. Zij zijn, men geeft het toe, waardeloos. Al den tijd, dat deze tollen bestonden, ble ken zij een groote last te zijn en ten laatste stemde men er in toe, ze cjp te heffen. Lloyd George wijst ten laatste nog op het gevaar, dat het in beslag nemen van de Duitsche bosschen en mijnen kan opleveren. ZQn geheugen verloren. Ongeveer een jaar geleden verdween een kok te Oxford op geheimzinnige wijze en alle nasporingen om hem te vinden bleven vruchteloos. Zondag j.l. zaten 2 landloopers bij Witney, een dorpje 30 K.M. ten Westen van Oxford gelegen, aan den kant van een weg en spraken over hun wederwaardigheden. Een van hen zag een stuk krant op den grond liggen. Hij raapte het op, en toen hij het doorkeek, slaakte hij plotseling een kreet van ver bazing. Hij had het volgende bericht ge lezen: „Men heeft eindelijk nieuws om trent den kok Frank El tonne, die onge veer een jaar geleden de echtelijke wo ning verliet. Men heeft zijn lijk uit het water opgehaald in de nabijheid van Wit ney. Frank El tonne? Maar dat was hij zelf jon het blad gaf toch zijn foto en signalement. Wat was er dan gebeurd? Een jaar geleden vernam de kok, die niet volkomen in het bezit scheen tc zijn, van a! zijn vijf zintuigen, dat rijn vader (on moeder gestorven waren en hem een erfenis hadden nagelaten van ongeveer 15000 gulden. Hij moest het bedrag gaan halen in de stad waar het wbs gedeponeerd. Hij verliet zijn wo ning in allerijl, maar de boodschap over de erfenis had zijn hoofd totaal Op hól gebracht en hij vergat den trein (e ne- nen. Onderweg verloor hij geheel en al zijn geheugen en daar hij zich niet meer hst doel zijner reis te binnen kon bren gen, liep hij maar steeds door, dwaalde van de eene boerderij naar de andere, nam werk aan, dat men hem gaf, en leef do zoo twaalf maanden lang. Hij had overigens ook heldere oogenbtikken en het was bij zulk een gelegenheid, dat hij zichzelf had herkend uit het bericht in de krant De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd, en zijn vrouw, die men geroepen had, herkende hem terstond. Zijn geheugen was zoodanig verzwakt, dat hij niet eens de namen kon opgeven der fpjlaatsen waar hij langs gekomen was. Er zullen maatregelen genomen wor den om hem in het bezit te stellen van het vermogen, waarvan hij zich zelfs niets meer kon herinneren. Een protest ran den rijkskanselier. De Duitsche rijkskanselier dr. Cuno heeft in een onderhoud met Berlijnsche ver tegenwoordigers van Am. nieuwsagent schappen erop gewezen, dat de gealliëer- de premiers te Parijs de Duitsche voor stellen niet hebben willen aanhooren en het niet eens zijn geworden over hun eigen voorstellen. De oplossing van het probleem is derhalve opnieuw verschoven. Frankrijk schijnt zijn aanspraken met ge weld te willen doorzetten. In sommige Fransche kringen schijnt men te gelooven door zulke dwangmaatregelen betalingen los te krijgen. De rijkskanselier kan daar tegenover slechts met den grootsten na druk herhalen wat hij reeds in Hamburg zeide, n.l. dat elke dwangmaatregel den dood be teekent van het economisch her stel Vrijwillig waren en zijn wij geneigd tot de grens van het mogelijke te gaan, voor dwang bulgen wij ons niet. Zijn be reidheid tot vrijwillige praestatie heeft Duitschland door de daad bewezen en het is tot vrede bereid. Moet het, dan zal het Duitsche volk echter ook den lijdens weg gaan. Onder druk en bedreiging zul len wij niet handelen. Hetgeen de rijks- regeering in volkomen overeenstemming met het Duitsche volk doen kan, is, het economisch onverstandige en 't onrecht vaardige van het Fransche plan onder de aandacht der wereld te brengen. Geweld blijft geweld. Frankrijk tracht wel een schijn van recht te vinden, door van door het vredesverdrag veroorloofde panden en sancties te spreken. Maar het overigens uiterst zware vredesverdrag veroorlooft den geallieerden geen willekeurige inval len in Duitsch gebied. Als waarborg inzon derheid voor de eischen betreffende het herstel zouden de gealliëerden gedurende bepaalden tijd het Rijnland bezet houden, waarmede zij de sterkste en drukkendste waarborg erlangden, welxe ooit In een vredesverdrag tusschen beschaafde volken is vastgesteld. Indien Frankrijk thans op eigen gelegenheid nog verder gaat en zich in het bezette gebied niet binnen de per ken houdt van de het bezettingsrecht rege lende overeenkomst of zelfs buiten het Rijnland de hand op onbezet Duitsch ge bied wil leggen, dan is dat niet de uitoefe ning van het verdragsrecht, maar ver dragsbreuk en geweldpleging tegen een Weerloos volk. De nieuwe gulden. De nieuw geslagen guldenstukken zijn thans in omloop gebracht. De beeldenaar vertoont het hoofd van H.M. de Konin gin, e,n profil, als op de oude gulden, maar zonder kroon, met een wat eigen aardig gevormd kapsel. De gelijkenis, hoe wel geidealiseerd, lijkt beter dan bij het oude muntstuk. De kop is kleiner, zoodat het omschrift: „Wilhelmina, Koningin der Nederlanden" niet door den haardos wordt onderbroken. De keerzijde is bijna gelijk aan de oude; het jaartal Is op de nieuwe munt onder het wapen geplaatst. Uit Stad en Provlnol». ZlERIKZEE. Onder voorzitterschap van ror. H. Polvliet werd Dinsdagavond ln de groote zaal van hotel „Juliana" een alge- meene ledenvergadering der hier bestaan de tuberculose-vereeniglng gehouden, die behalve bestuur en pers, door 8 zegge en schrijve acht leden werd bijge woond. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter van de heel geringe opkomst, doch hij hoopte, dat de belangstelling daarom niet minder zou zijn. De secretaresse, mevr. Oehtman—van Vuuren, las daarop de notulen van de vergadering, op 9 Maart 1922 gehouden, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelde als aanvulling op de gelezen notulen mede, dat het aantal leden thans ongeveer S62 bedraagt; dat de verkoop van de Emmabioem tot stij ving der kas ongeveer f 290 heeft opge bracht; dat het medegedeelde in de vorige vergadering, nopens de tegemoetkomende houding der hier bestaande Wijkverple ging, nog niet in vervulling is gegaan, zoodat zonder deze vereeniging verder zal worden gewerkt, terwijl dr. A. v. d. Hoeven heeft medegedeeld geen zitting wenscht te nemen in het bestuur; van dr. de Ruijter was eenzelfde mededeeling ontvangen. De voorzitter deelde omstandig mede, hoe het komt, dat zoo lang ge wacht is tot bet bijeenroepen eener alge mcene ledenvergadering. Allereerst moe ten, vooraleer men Rijkssubsidie krijgt, de statuten Kon. worden goedgekeurd. Om nu geen of zoo weinig mogelijk ver traging der werkzaamheden te krijgen door eventueele terugzending voor kleine aanmerkingen op de ontworpen statuten, heeft het bestuur gemeend de ontwerp-sta- tuten te moeten opzenden naar Den Haag om een voorloopige goedkeuring te krij gen. Deze ontwerp-statuten zijn eerst 8 dagen geleden teruggekomen 1 't Bestuur treft dus geen schuld voor haar lang wachten. De voorzitter herinnerde in ver band daarmede aan het eenigen tijd gele den in onze courant voorgekomen inge zonden stuk. De t.b.c.-vereeniging wensent geen half werk te doen, maar allereerst de beschikking te hebben over een flinke kas. De gemeente zal zeer waarschijnlijk subsidie geven voor 't doel, dat de ver eeniging nastreeft, terwijl 't Rijk, wanneer alle noodige formaliteiten zijn vervuld, een subsidie zal geven, welke ongeveer 12 a 1400 gulden zal bedragen. Medegedeeld werd voorts de gedachten- gang van het bestuur bij de wijze van reclame maken voor de bijeenroeping der vergadering. De hoofdschotel dezer bijeenkomst vormde de behandeling der statuten. Na voorlezing, en artikelsgewijze behandeling werden de ontwerp-statuten goedgekeurd, waarop de koninkl. bewilliging zal wor den gevraagd. Het bestuur werd machti ging verleend voor het aanbrengen van wijzigingen, indien zulks van hooger hand wordt geëischt. Den 8en Februari e.k. zal door een inspectrice van de t.b.c.- bestrijding een voor ieder toegankelijke lezing met lichtbeelden worden gehouden, terwijl het plan bestaat binnen afzlcnbaren tijd een avond voor de leden zelf te geven, welke tegelijk een propagandistisch ka rakter zal dragen. Het speet den voorzitter, dat 't bestuur, door omstandigheden buiten haar wil, niet eerder is kunnen beginnen met de werk zaamheden. Een uit den boezem der vergadering gedaan aanbod om gratis aan al de leden de oproepingsbiljetten bij eventueele ver gadering te bezorgen, werd dankbaar aan vaard. Na eenige discussie werd o. a. nog besloten, het huishoudelijk reglement, in dien dat zal worden ontworpen, tegen kostprijs beschikbaar te stellen; ten aan zien van de statuten besloot men een zelfde gedragslijn te volgen. Onder dank zegging voor de belangstelling, sloot de voorzitter deze vergadering. Bij Kon. besluit van 6 dezer is be noemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Tholen, de heer A. van der Minne, thans surnumerair der registratie en domeinen. WEST-SCHOUWEN. Ingevolge ontvan gen bericht van stranding van een stoom schip op de Botkilbank bij Westkapelle, vertrok Maandagmiddag de reddingsboot van Burghsluis naar voornoemde stran dingsplaats. De reddingsboot is eenigen tijd in de nabijheid geweest van het ge strande schip, hetwelk met hoog water zonder assistentie vlot kwam. De positie van het schip was vóór het vlot kwam niet gunstig, daar ter plaatse veel zee stond. Het gestrande schip was de Fran sche tankboot P. L. M. no. 21, van Havre naar Antwerpen. Het schip zette de reis voort en de reddingsboot keerde 's avonds terug. BRU1NISSE. Door den voorzitter der afdeeling Schouwen en Duiveland, dhr. J. van den Berg—Jumelet, is tot den voorzitter der vereeniging „Schuttevaei", de vraag gericht of door het hoofdbe stuur aangedrongen wordt bij de Eerste Kamer, om aan de vluchthaven in den Stoofpolder door te werken, of dat de afd. Schouwen en Duiveland een verzoek schrift moet indienen. STAVENISSE. In de Zaterdag alhier ge houden vergadering van den Dijkraad der waterkeering van de calamiteuse pol ders Oud-Kempc-nshofstede en Moggers- hil Is besloten aan den aannemer P. ter Rozendaal te Enkhuizen teruggaaf te vc- leenen van de toegepaste korting ad f 620, inzake te late oplevering van door hem aan het dijkvak Moggershil uitge voerde werken in net dienstjaar 1921-.22. TAN HEINDE EN VER. RECHTZAKEN. De zaak Otto Otto. De R'damsche rechtbank behandelde Dinsdag het appèl tegen het vrijsprekend vonnis van het kantongerecht in de zaak Otto Otto. De officier eischte vernieti ging van het vonnis en veroordeeling tol f 300 boete, subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Lammers, conclu deerde nietigverklaring 'der dagvaarding, ontslag van rechtsvervolging en vrij spraak. Uitspraak 23 Januari. YERKOOPINGEN, ENZ. KERKWERVE. Ten overstaan van den plv. notaris J. C. Dalebout te Renesse, werden voor den heer Jac. van Stalen publiek verkocht: melknoeien voor f 390, f 364, f 308; jaarling vaarzen voor f 125 en f 125; jaarling os voor f 111, stier- kalveren voor f 34, f 28 en f 28. AANBESTEDINGEN. POORTVLIET. Zaterdag 6 dezer werd door de Landbouwvereeniging „Ons voor deel", aanbesteed de levering van de na volgende kunstmeststoffen: Cor. Hartog te Scherpenisse, superph. f 3,21; chili f 14,99; Zeeuwsche voeder-Mpij. te Tho len; superph. f 3,18; chili f 15,35; H, 'van IJsseldijk te Poortvliet; superph. f 3,15; chili f 15,15; gebr. de Graaf f te Poortvliet: superph. f 3,14; chili f 15,59; alles per 100 kg. en franco op de wa gen te Strienham. Aan de laagste schrijvers werd de levering gegund. KERKNIEüm Nod. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oosterwierum (toez.) J W. Dippel, cand: te Groningen. Te Heino, J. C. Salverda te Lemele. Aangenomen: Naar Oosterhout, (N.-B.), (toez.), dr. H. H. Meulenbelt te Baarn. - Naar Sleeuwijk, J. R. B. Feykes te Deurne. Bedankt: Voor Oude-Tonge, W. L. Mul der te Benthuizen. Voor Birdaard, L. Boer te Nieuw-Weerdinge. Voor Gar deren, P. Kruyt te Nieuwe-Tonge. Het aantal beroepbare candidaten bedraagt thans 16. OOSTERLAND. Dinsdag \vas het jaar geleden, dat "dr. G. Smit het ambt van predikant alhier aanvaardde. In 1904 vertrok hij naar Makkum, waar hij se dert 25 September van dat jaar het predikambt vervult. Geraf. Kerken. Beroepen: Te Nieuw-Dordrecht, D. Steenhuis te Loppersum. Aangenomen: Naar Oostburg, W. Moe- ne, cand. te Leiden, Naar Amsterdam, S. G. de Graaf te Rijswijk (Z.-H.) Bedankt: Voor Eindhoven, P. Deddens te Brielle. Chr. Garat. Kerk Bedankt: Voor den Helder, J. L. de Vries te Rijnsburg- De Fransche opmarsth naar de Ruhr zal, naar de Daily Expres meldt, heden Woensdag beginnen. Vijftigduizend man Fransche troepen en een Belgische brigade zullen er aan deelnemen. Volgens een bericht uit Milaan is bij Plava, tusschen Goertz en Triest, een groote munitieopslagplaats in de lucht gevlogen, doordat arbeiders een kist met granaten lieten vallen. Verscheidene per sonen zijn gedood en vele zwaar gewond. Zondag is te Dublin een regeerings- ambtenaar, toen hij met zijn echtgenoot© wandelde, in een der hoofdstraten dood geschoten. In het Millstreet, een der belang rijkste punten in 't lersche graafschap Cork, is Zondag hevig gevochten. 7 op standelingen werden gedood en 19 ge wond'. De 11e Grieksche divisie is onder protest van 't Fransche garnizoen Kara- gatsj binnengetrokken. i— Naai- „de Times" uit Madrid meldt, heeft de regeering een aanvang gemaakt met haar maatregelen tegen de speel woede, een ondeugd, welke in Spanje gedurende de laatste jaren enorm is toe genomen. De Fransche Senaat heeft dezer da gen een besluit aangenomen, volgens het welk ieder kind van zes tot veertien jaar, dat op den openbaren weg wordt aan getroffen op een tijd waarin de lagere scholen geopend zijn, door een agent naar de dichstbijzijnde school gebracht moet worden, wanneer het geen bewijs van inschrijving bij een school bij zich heeft. Parijsche bladen maken melding van een diefstal van geldswaardige stukken tot een bedrag van 3,300.000 frank, die waarschijnlijk Donderdag te Parijs ge pleegd is. De som was van Londen over Parijs naar Buenos-Aires verzonden. Bij een brand in een woonhuis te Dublin zijn vijf menschen omgekomen. Do oorzaak van den brand was onvoor zichtigheid. In den Belgischen ministerraad heeft Franck, de minister van koloniën, bezwa ren geopperd tegen de bezetting van Tiet Ruhrbekken. De bespreking van het Gent- sche Hoogeschoolvraagstuk is uitgesteld. Maandagochtend zijn te Dublin 5 rebellen terechtgesteld. In Servië wil men trachten, met het oog op den buitenlandschen toestand, een raad van landsverdediging te vor men. Door de vele regens staat in Oost- Friesland (Duitschland) 25 duizend H.A. land onder water. Men tracht het water naar den Dollard af te voeren. De Brusselsehe bladen melden, dat bij Winsterwijck (België) een botsing tus schen 4 politiebeambten en een 30-tal opgeschoten jongens heeft plaats gehad, waarbij 3 jongens werden gedood en 6 gewond. De gouverneur van den Amerikaan- schen staat Louisiana heeft verklaard, zijn leven te zullen wijden aan de be straffing van de aanhangers der geheim zinnige organisatie der Ku Klux Klan. Een lid' van het Amerikaansche huis van Afgevaardigden heeft een wetsont werp ingediend om de emigratie naar de Ver. Staten geheel te verbieden. De bevolking vart'-Essen en Bochum is zeer opgewonden door de Pransdh- Belgische bezetting. Een algemeene sta king der arbeiders wordt mogelijk ge acht, ondanks het dreigement van Fran sche zijde, dat in dat geval de levens- mfddelentoevoer zal warden afgesneden. Volgens het Duitsche blad „Der Tag,, zouden de Fransche maatregelen in het Rijnland door de Engelschen met lij delijk verzet worden beantwoord. v— Frankrijk eti België zullen in ver band met de operaties in het Ruhrge- bied niet mobiliseeren. Volgens het „8 Uhr Abendblatl" is een complot ontdekt, ten doel hebbende Tec how, den medeplichtige aan den moord op Rathenau, uit de gevangenis te doen ontvluchten. Gustave Bouvet, die in Juli 1922 een aanslag deed tegen den Franschen presidentieelen stoet, is tO[t 5 jaar dwang arbeid veroordeeld. De Duitsche rijkskanselier zal heden (Woensdag) in de Rijksdagcommissie voor buitenlandsche Zaken een verklaring af leggen ten aanzien van de kwestie der schadeloosstelling. Uit Alaska wordt gemeld, dat, vol gens een ontvangen draadloos telegram, de top van den Pavlofberg op het schier eiland bij de Aleoeten door een vulkani sche uitbarsting geheel is verdwenen. De conferentie der Britsche en Ame rikaansche commissie voor het fundeeren der schulden, is te Washington begonnen. Op een bijeenkomst in Lancashire (Engeland) zei een sprekér eenige dagen geleden, dat in dit jaar drie maal zoo veel gediplomeerde onderwijzers van de opleidingsinrichtingen zullen komen als in 1920. De Antwerpsche havenstaking is op geheven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1923 | | pagina 1