Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL B U I T E NLA N D. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie behoorende bQ de van Woensdag 20 Dec. 1922, no. 10868. - De Directeur van het post- kantoor te ZIerikzee, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de 27ate termijn der Invallditeits- en Ouder domsrente, vervallende op Dinsdag 26 December a s. (2e Kerstdag), zal worden uitbetaald op Zaterdag 23 December a s. De Directeur voornoemd, 8. BEDMÉE. Ben jeugdig avonturier. De vreemdelingendienst te Birmingham heeft een Fransche jongen aangehouden, die de laatste jaren een 2)eer avontuurlijk leven heeft geleid. De. jongen, Georges le Dantec, was, toen hij 10 jaar oud was, van huis weggeloopen en bij de Ameri kaansdie troepen in Frankrijk beland, 'Waar een afdeeling hem als Marescot bij aicb Tiield. Hij bleef bij deze afdeeling 2 jaar, in welken tijd hij ook tweemaal gewond werd bij het naar huis gaan van de Amerikaansche troepen aan boord van een transportschip -gesmokkeld waarop hij de reis naar Amerika maakte. Te New-York werd hij echter ontdekt en op een stoomschip gezet, dat naar Ant werpen ging, vanwaar hij opnieuw met een afdeeling Amerikaansche troepen naar Coblenz ging. Later dook hij 'Weer te Antwerpen op, waar hij een Engelsch pas poort wist te krijgen en zoodoende naar Londen wist te komen. Van Londen ging hij als blinde passagier per trein naar Liverpool, doch hier schijnt hij aangetast te zijn door heimwee. Hij keerde ten minste naar zijn ouders terug, doch na een paar maanden werd hij weder aan gegrepen door de lust tot zwerven en wist weer als blinde passagier op een Noorsch stoomschip naar Engeland te ko men, waar hij geruimen tijd te Londen de kost verdiende met het overbrengen van vrachtjes en het verrichten van ver schillende diensten op de groentenmarkt. Thans is hij te Birmingham in handen van den vreemdelingendienst gevallen, die hem 'wetsovertreding ten laste legt aan gezien hij zich niet als vreemdeling heeft laten Inschrijven. Verlaging van het poettarief. Volgens te bevoegder plaatse verkre gen inlichtingen, deelt de „Msbl" mede, d«t er omtrent verlaging van het post- turief nog geen voorstel bij den minister is ingediend en dat daaromtrent z?elfs nog geen enkel omlijnd plan bestaat. TWEEDE KAMER. Zitting oan Maandag 18 December. Dinsdag bij den aanvang der vergade ring is de leeningwet aan de orde. Voort gegaan wordt met behandeling der wij ziging van de lager onder nijsicet. Mej. Westerman licht een amendement toe, oiU het maximum aantal leeerl'ingen voor eenmansscholen niet te verlagen. De heer van Zadelhoff verdedigt een Amendement om het aantal leerlingen per onderwijzer op de gewone lagere school t» laten aooals het thans is en op de U.L.O.-scholen niet zooveel te verhoogen als wordt voorgesteld. Mej. Westerman verdedigt een amen dement om boven 210 leerlingen niet het aantal kinderen per onderwijzer te doen toenemen met 55 doch met 45 en een ander amendement om het aantal leer lingen per onderwijzer aan de U.L.O.- scholen niet in die mate te vermelden als wordt voorgesteld. De minister verklaart het amendement van dhr. van Zadelhoff onaannemelijk en ontraadt aanneminlg van het eerste en het tweede amendement van mej. Wes- ttrman. Htj neemt het derde amendement Westerman over. Het amendement van Zadelhoff wiordt verworpen-met 51 tegen 22 stemmen; het eerste amendement-Westerman wordt Ver worpen met 16 tegen 28 stemmen; het tweede wordt eveneens verworpen met 47 tegen 26 stemmen. Het artikel wordt aangenomen met 47 tegen 27 st. Het amendement-Gerhard om den on derwijzer, hangende het 'beroep, inzake schorsing, in het genot van salaris te laten, wordt ingetrokken. De heer Gerhard licht een 4-tal amen dementen toe, bedoelende de Wachtgeld regeling in overeenstemming te brengen meF die in het gewijzigd ontwerp op den rechtstoestand van ambtenaren. De minister verklaart deze amendemen ten onaannemelijk. Zij worden verworpen amt 53 tegen 19 stemmen. Het artikel wordt aangenomen met 51 tegen 20 st. Tegen het amendement-Gerhard, om ge lijk schoolgeld voor te schrijven voor openbaar en bijzonder vervolgonderwijs, heeft de minister geen bezwaar, maar 'de Kamer verwerpt het met 42 tegen 18 •temmen. Avondvergadering dan Maandag 18 Dec. Aan de orde is hoofdstuk VIII (Oorlog) van de Staatsbegrooting voor 1923, waar bij tevens aan de orde is de interpellatie van den heer K. ter Laan over het nieuwe reglement op de krijgstucht. De heer K. ter Laan merkt op, dat bij het bekend worden van het nieuwe reglement voor de krijgstucht dit alge meen verzet heeft ondervonden bij ju risten, omdat daardoor het recht vap de Kamer en van de vereenigingen in de knel komt. Wil men dit artikel' uitbrei den, dan moet dat geschiedlen bij de wet 'en niet bij Kon. besluit. Spr. stelt daarop eenige vragen. Ten aanzien van de begrooting merkt spr. op, dat uit zijn interpellatie reeds is gebleken, dat hij het 'tleleid van de ministers van oorlog en van marine niet bijzonder kan prijzen. Maar een zeer groot verschil be staat tusschen den minister van oorlog en spr. inzake de ontw'apening. Spr. kan niet inzien, waarom ons land, niet het eerste land kan zijn. dat in ontwapening voorgaat. In dit verband wenscht spr. een woord van hulde te brengen aan het I.V.V.. dat de eerste werkelijke po ging om tot vrede te geraken, heeft aan gewend. De arbeidersklasse zal op den duur de leiding wel nemen en dezie Chris telijke regeering dwingen tot een christe lijker daad. Spr. merkt op, dat de 107 millioen voor het artilleriefonds nog niei 'Weg is, maar de regeering durft $r niet mee voor den dag te komen. Verder merkt de heer Ter Laan op, dat deze begrooting niet een geheel juist beeld geeft van de oorlogsuitgaven. Op de begrooting van Justitie staan nog een paar millioen voor marechaussees en po- litietroepen en op cle Begrooting van Binnenlandsche Zaken nog 400,000 voor buitengewone vrijwilligers. In totaal komt er zoodoende nog 41/2 millioen op de- oorlogsbegrooting bij. De minister van justitie: Dat zijn geen oorlogsuitgaven, dat zijn gelden voor de handhaving der binnenlandsche orde. De heer Ter Laan w'ijst er verder op, dat er veel 'te veel generaals en gepen- sionneerde generaals zijn. tranchement;. 6. J. B. Beou Sr., Groede;, 7. W. Verplanke, Biervliet; 8. C. van Dix- hoorn, Waterlandkerkje; 9. J. de Hull'u, Breskens; 10. M. E. Pruijsen, Biervliet. De centrale kiesvereeniging Vrij heidsbond in den kieskring Tholen-Noord- Beveland heeft als candidaten 'voor tie Prov. Staten in dien kieskring gesteld de heeren W. Moelker '(aftr.), te Tholen; C. G. Hage te St-Maartensdijk; C. N. van der Heijde secretaris van Wisse- kerke; W. L. Klos te Seherpenisse; I. P. van der Weele te Colijinsplaat; C. Dieleman te St.-Maartensdijk; C. W. Snij der, burgemeester van Oud-Vossemeer J. W. F. H. Buijze te Stavenisse; Th. Wolse te Kortgene en E. Geuze te Poort vliet. RECHTZAKEN. Om een mooie uitkeering. Voor den Hoogen Raad zijn pleidooien gehouden, voor de eischeres, Mr. van Schaik en voor de verweerster door Jhr. Mr. G. W. v. d. Does in de quaestie tusschen de Hengstenver. „De Eendracht" te Nieuw-Vosmeer en „De Eerste Nederl. Onderlinge Paardenverzekering-Mij.' over de uitkeering der verzekerde som op den 3-jarigen hengst „Artist de Laboureur", eigendom der bedoelde vereeniging en voor f 110,000,verzekerd bij de ver melde verzekerings-Maatschappij. In 1919 was de hengst afgekeurd en bij de wei gering tot betaling 'besliste de Rechtbank de vordering aan de Vereeniging toe, maar in hooger beroep wees het Hof deze vordering af. Na deze gehouden pleidooien zal 'de Hooge Raad op 29 Dec. a.s. in deze zaak conclusie nemen. I OOSTERLAND. Openbare vergadering van den raad, gehouden op Woensdag 13 Dec. j.l. Tegenwoordig alle leden. Voorzittter de burgemeester. Worden voorgelezen en aangenomen voor kennis geving de brieven van Ged. Staten be treffende de afschaffing van jaar- en vee markten te Hontenisse, Aardenburg, Drie wegen, Haamstede, Kruiningen en Zuid- dorpe, en die, houdende goedkeuring der te vorige vergadering aangebrachte wij zigingen in de begrooting der gemeente voor den dienst 1922. Het aanbod tot levering van een schilderij van H.M. de Koningin gedaan door de firma Boogaert Co. te Boxtel wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te be tuigen aan het tot de Tweede Kamer ge richt verzoek .van de gemeente Lisse tot afschaffing van den zomertijd. Z. h. s. worden B. en W. gemachtigd om de leer lingen der beide scholen in de gelegen heid te stellen de voorstellingen, te geven door de firma Hagenbeek en een bioscoophouder bij te wonen. Met algemeeene stemmen besluit men de wo ningen in tuindorp voor het tijdvak 1 Januari—31 Dec. 1923 te verhuren tegen de thans geldende huurprijzen. De voor zitter deelt mede, dat B. en W. den be woner van een vertrek in het Wittehuis, C. Dorst, hebben aangeschreven die lo kaliteit te ontruimen vóór 1 Dec. j.l. Hij heeft aan die aanschrijving niet vol daan; naar men zegt kan hij geen ander onderkomen vinden. De voorzitter zal on derzoeken of hij te Sirjansland onderdak kan 'worden gebracht en in elk geval te bevorderen dat hij het Witte huis metterwoon verlaat. Z.h.s. wordt beslo ten aan heeren Ged. Staten vrijstelling te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ning aan beide scholen voor het tijd vak 1 Januari 1923—1 Januari 1925. Op het verzoek van P. v. d. Werf om vermindering van pacht der gemeente- weide wordt ingegaan. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besluit men tot reparatie van eenige gedeelten van het voetpad langs den Molenweg. Hierna sluiting. STAVENISSE. In de alhier gehouden vergadering van Ingelanden van den pol der Oud-Kenipenshofstede werd op ver zoek eervol ontslag verteend als Dijk graaf voor genoemden polder aan den heer J. Droogendijk Sr., terwijl in diens plaats met algemeene stemmen 'wérd1 be noemd de heer C. L. Dorst. In verband met de pensioenwet 1922 werd 2. h. s. besloten de inkoopsom voor de ambtena ren geheel voor rekening van den pol der te nemen. Inzake een te verhalen Ipen- sioensbijdrage op de ambtenaren werd besloten deze aangelegenheid aan te hou den tot een volgende vergadering. Verkiezing Prov. Staten. Door de S. D. A. P. zullen, naar „Het Volk" meedeelt, nu definitief de volgende candidaten voor de Staten gesteld wor den: Kieskring Midddelbarg: L. Onder- dijk, Middelburg; G. F. Lindeijer, Vlis- singen; A. M. Overhoff, Goes; A. C. de Pauw, Neuzen; W. P. Cornelisse en J. P. van Riel, beiden te Middelburg. Kies kringen Vlissingen en Tholen: G. F. Lin deijer, L. Onderdijk, A. M. Overhoff, A. C. de Pauw1, A. C. de Baarse, H. Duyrn, A. Köning, P. A. Plompen, L. E. San- derse, J. Sinke, de laatsten te Vlissingen. Kieskringen Zierik2iee en Goes: A. M. Overhoff, G. F. Lindeijer, L. Onderdijk, A. C. de Pauw, J. Catshoek, Zierikzee en J. A. Hubregtse, Burgh (Sch.). Kies kring Hulst: A. C. de Pauw. G. F. Lin deijer, L. Onderdijk, A. M. Overhoff, N. A. Hamelink, Neuzen en Br. 't Gilde, Axel. Kieskring Sluis: G. F. Lindeijer, A. M. Overhoff, L. Onderdijk, A. C. de PauW en J. Catshoek. De candidaten van den Vrijheidsbond in Westelijk ZeeiiiosCh Vlaanderen voor de Provinc-iale Staten van Zeeland zijn: 1. P. Erasmus (aflr.). Cadzand; 2. D. H. van Zuljen (aftr.) Breskens; 3. M. A. Bleiker, Schoondljke; 4. P. M. Dikken- berg, Zuidzande; 5. A. I. Leenhouts, Re- LANDBOUW EN VEETEELT. ST.-ANNALAND. De 2e secretaris der Z. L. M. heeft bij zijn voordracht met lichtbeelden in de „Gouden Leeuw'' op Donderdagavond geen klagen gehad over gebrek aan 'belangstelling. Vooreerst was de zaal der herberg geheel gevuld en verder Werd de heer van Dijk bij de vertooning der lichtbeelden en 't hetgeen hij daarover in 't midden bracht, door alle aanwezigen met de meeste aandacht gevolgd. Die plaatjes betroffen de wijze waarop de voornaamste kunstmeststoffen werden gewonnen en bereid, het vervoer er van, enz'., en al waren ze niet alte even duidelijk, het gesprokene vulde aan waarin ze te kort schoten. Wat de spre ker hoopte bereikt te hebben, zal ook wel bereikt Zijn: de aanwezigen zullen, zich nu van een en ander een betere voorstelling kunnen maken dan tot nu toe 't geval was. Na de pauze werd door den heer Van Dijk duidelijk uiteen gezet wat de Z.L.M., vooral in de crisis jaren, hadi gedaan in 't belang van de landbouwers en voor hen waarlijk niet alleen, en waarom het goed is zic-h te organiseeren. Hij noemde het vooral in dezen tijd van malaise verkeerd aan de vereeniging den rug toe te keeren. Ook dit deel zijner rede werd met de meeste aandacht gevolgd. De voorzitter, de heer B. Kodde, dankte na afloop den spreker van dezen avond voor zijn leerrijke rede en het publiek voor de aandacht Waar mede het de vertooning en 't gesprokene had' gevolgd. Geen oogenbiik had de orde iets te 'wensc-hen overgelaten. ONDERWIJS. Op den onderavond, Vrijdag te Zierik zee gehonden, behandelde de heer C. de Looze het onderwerp „Schoolartsen". Overtuigd van het groote belang eener geneeskundige contröle op de leerlingen der scholen, heeft de gezondheidscom missie reeds lang getracht, daarin te doen voorzien, doch ten slotte zyn al die pogingen, ook het plan eener provin ciale regeling, die reeds in voorbereiding was, opgegeven, daar het r(jk de taak zou overnemen. Intussohen is door den ongnnstigen flnanoieölen toestand voor- loopig geen uitzicht op verwezenlijking van dit voornemen. Nadat nog enkele zaken, die in het biz. op de school voor L. en M. U. L. O. verbetering behoeven, o.a. de toestand der privaten, besproken waren, ontspon zich eenige discussie over de maatregelen door het hoofd der school te nemen ingeval onder de leer lingen een besmettelijke ziekte werd vermoed en achtte men het wenschelyk dat als dan de tussohenkomst fan den gem.-geneesheer kon worden ingeroepen. In dien geest zal een verzoek bij den raad worden ingediend. De vergadering waB vrij goed bezocht, doch meerdere belangstelling van de zijde der moeders is zeker gewenscht. Bij het Maandag j.l. te 's Gravenhage gehouden examen Boekhouden acte P., slaagde o.a. de heer P. J. Bijlo, onder wijzer te Gouda, geb. te Dreisehor. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Bruinisse is benoemd mej. B. Waardenburg aldaar. Thans is te St.-Maartensdijk weder een cursus in J3edrijfsoontrole (landbouw- boekhouden) aangevangen. De lessen wor den gegeven door heer J. W'. H. F. Buijze van Stavenisse aan 15 deelnemers. VAN HEINDE EN VER» Bij de ramp van de Vinh Long, het Fransche hospitaalsehip, dat op 'weg naar Konstantinopel bij San Stefano in brand geraakt en gezonken is. zouden 25 men- schen omgekomen zijn. Zondag zijn uit Toegoert, ten Z. van Briska, in Algerië, vijf automobielen vertrokken, die dwars door hen Sahara naar Tomboektoe zullen gaan. Wanneer alles meeloopt zullen de wagens begin Januari in Tomboektoe aankomen. De laatste Duitsche krijgsgevange nen die nog in Frankrijk werden vastge houden, hebben gratie gekregen en ziullen nog vóór Kerstmis naar hun land terug- keeren. Bij een aanvaring in den mist tus schen de stoomschepen „Smerdis" en „City of London" op de Mersey zijn 10 man omgekomen. Zij 'wórden althans ver mist en men heeft niet gehoord', dat zij zich aan boord van een ander va'artuig hebben kunnen redden. Drie van de vier Belgische liberale ministers, Masson, Neujean en Devèze, hebben officieel bekend gemaakt, dat zij uit de regeering zulten treden, wanneer het voorstel van de parlementaire taal commissie door de Kamer wordt aan genomen. VERSCHILLENDE BEBICHTEN. In Polen is een nieuw' ministerie gevormd onder leiding van Sikorski. De laatste Engelsche troepen zijn Zondagavond uit Ierland vertrokken. De pokkenepidemie te Londen schijnt thans tot staan gekomen. Mr. Zimmermen is te Weenen aan gekomen, waar hij zal optreden als com missaris-generaal van den Volkenbond voor Oostenrijk. Een inbreker doodgeschoten. Een met selaar, die op de eerste verdieping van pand' 74 aan de Laan .van Wandeloord te Rotterdam woont, hoorde Zaterdag avond twee mannen op geheimzinnige 'wijze de trap naar zijn woning opko men en ook weer weggaan. De metselaar ging dit, bang voor inbraak, op het po litiebureau vertellen. In overleg met hem besloot de politie maatregelen te nemen. Drie agenten werden j.l. Zaterdagavond aangewezen om' in het genoemde pand post te vatten. Kwart voor zeven Zater dagavond verliet de metselaar zijn wo ning en de bewoners van de tweede ver dieping gingen kort na den metselaar ook uit. Alleen de drie agenten bleven in het bovenhuis achter. Ongeveer een uur na het vertrek van den tnetselaar hoorde de op de tweede verdieping ge posteerde agent de straatdeur opengaan, kort daarna mannenstemmen op de trap en gescharrel aan de woningdeur op de eerste verdieping. In de veronderstelling dat zij de wo- ningdew geopend hadden liep de agent van de tweede verdieping snel naar be neden om de inbrekers, die hij 'binnen waande, den terugweg af te snijden. De beide inbrekers waren evenwel nog niet binnen en toen de agent met de revolver in de hand de trap af stormde, kozen zij ijlings het hazenpad. Tweemaal riep de agent: „sta of ik schiet". Toen zij bleven doorloopen, lóste de politiemav. een schot. De kogel doorboorde den sche del en drong in de Hersenen. Bewuste loos zakte de man ineen. In dien toestand is hij naar het ziekenhuis gebrascht, waar hij om 1 uur 111 den nacht van Zaterdag en Zondag, zonder tot bewustzijn geko men te zijn, is overleden. Terwijl het vorenstaande zich op de trap afspeelde, zaten de beide andere agenten opgesloten op de voorkamer van den metselaar. Het slot van de deur was door de inbrekers bij hun pogingen binnen te komen stuk gemaakt. De agen ten hebben toen een paneel van de deur ingetrapt en zijn daardoor gekropen om hun makker hulp te verleenén. Er ging evenwel zooveel tijd verlóren, dat de andere inbreker al lang ontkomen was. Vermoed "wordt, dat er nog een derde man in het spel is geweest, die op den uitkijk gestaan heeft. Zondag in den loop van den dag is de doodgeschoten inbreker door zijn vader en broer herkend; hij is de 30-jarige L. C. V., vroeger bouw kundige, die zich thans varensgezel en koopman noemde. Machine-ongeluk. De 22-jarige onge huwde machinist, J. W. Prins, van de Stoombootmaatschappij „De Volharding", is op de Kaag in de machinekamer van een stoomboot gevallen, waarbij hij tus schen het vliegwiel terecht kwam en ge heel werd vermorzeld. De machine ge raakte daardoor onklaar; de stoomboot moest naar Leiden worden gesleept. Gevluchte postdirecteur. De te Amster dam aangehouden ontslagen directeur van het Post- en Telegraafkantoor Mulder te Kollum, die 12 Sept. j.l'. heimelijk zijn standplaats verliet met een tekort in kas van ongeveer f 50,000 en kort daar op in het „Politieblad" gesignaleerd 'werd met verzoek om aanhouding, blijkt al dien tijd in Amsterdam vertoefd te heb ben. Slechts een paar honderd gulden had hij meegenomen; toen deze waren opgeteerd, ging, hij het bedrijf van bé delaar uitoefenen; menigen nacht bracht hij in de open lucht door. Zijn tekort in kas was het gevolg van mislukte speculaties in marken. Hij had bij de Posterijen bijna "37 dienstjaren. Mijnongeluk. Bij het plaatsen van scho ten in de Oranje Nassau-mijn te Heerlen heeft een ontploffing plaats gehad1. Onder leiding van schietmeester Viehmann wa ren eenige arbeiders bézig schoten te plaatsen, toen zonder dat het ontstekings apparaat aangesloten was, een schot af ging. De arbeiders Althoff en Prebil wer den door d|e wegvliegende steenen on middellijk gedood. Hun verminkte lijken werden eenige uren later onder het puin vandaan gehaald. De schietmeester Vieh mann werd in stervenden toestand om hoog gebracht en naar het hospitaal te Heerlen vervoerd, waar hij na eenige uren den geest gaf. Het staatstoezicht op de mijnen stelt een onderzoek in naar de kwaliteit van de gebruikte patronen. De drie slacht offers waren gehuwd. Overtreding Loterljivet De Rotterdam- sehe recherche heeft proces-verbaal op gemaakt tegen den houder van het loterij- kantoor S. Co., op de Schiekade al daar, hoofdagent van de Rotterdamsehë Handels- en LandbouWb'ank, wegens over treding van de Loterij-wet. Eén aantal obligaties in de 26ste Rotterdamsche pre- mieleening (Broekhuis-loten) zijn in be slag genomen. Motorongeluk. Op den Oosterhoutschen Weg bij Breda is de dansmeester De Kruif met zijn motorfiets tegen een boom gereden en omgekomen. De man werd door een vooihijganger dood opgeno men. Hij laat een vrouw met 6 kinderen na. Boefjes. Te Muntendam hebbén 2 jon gens van Veendam, 18 en 15 jaar oud, bij de wed. B. Prins ingebroken en f40 ge stolen. Er twas nog 50 gulden in huis, maar die konden zij niet vinden. De maréchaus see snapte des nachts reeds de daders. Zij bekenden. De oudste, K. genaamd, is re- cividist. j INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Gedenkt onze zieke soldaten! Gedurende de Kerstdagen bevinden zich in onze militaire hospitalen een aantal zieke soldaten, waarvan velen 'reeds langen tijd. De Kon. Ned. Ver. „Ons Leger" wenscht hen, evenals vorige jaren, te gedenken door het zenden van een Kerstmispakket. Elke rijks daalder stelt haar in de gelegenheid één zieke een aangenaam oogenbiik te bereiden. En nu doet „Ons Leger" een beroep op U, om een steentje bij te dragen, opdat tenminste de zieke Nedeilandsche soldaat niet vergeten worde. Elke bijdrage ie welkom en kan ge zonden worden aan het Secretariaat, Korte Wijnstraat 8, Rotterdam. Namens het Bestuur, J. VAN DER WALL, Secretaris. Mijnheer de Redacteur! Wil u s.v.p. onderstaande regelen in uw blad opnemenbij voorbaat mjjn dank. In tegenstelling met het berichtje in uw blad van 8 Dec., aangaande de os van J. A., die aan miltvuur zou zijn gestorven, bericht ondergoteekende, dat bovenbedoelde os, welke door de» veearts den heer v. d. Zande wegens miltvuur werd afgekeurd, bjj nader onder zoek gebleken is, niet aan miltvuur te zjjn gestorven, 't geen de Inspecteur van den keuringsdienst mij mede deelde, waaruit volgt, dat er bij den'slager geen besmetting heeft kunnen plaats hebben, zoodat du3 de slager en ondergeteekende vrjj uitgaan. Hoogachtend, J. AARNOUDSE Jz. Asna.-Ja.coblh)lder, 19 Dec. '22. MARKTBERICHTEN. Coöperatieve Yelling Zlerlkiee. Veiling van Zaterdag 16 Dec. Okkernoten 60—63 ct.; roode kool f 2,85 a f 4,80; savoije kool f 7,90 per 100 stuks; spruitkool 9—16 ct.; mis pels 11—13 ct.; peren: Gomtesse de Pa ris 14—16 ct.; Besy van Schonauwen, 2e soort 11 ct.; chaumontel, 2e soort, 10 ct; foppepeer 15 ct.; Louwtjesperen 10 ct.; pondsperen 10—15 ct.; kleiperen 6 —12 ct.; gieser wildeman 11 ct.; appelen: goudreinet, extra 18 ct; id. le soort 7—12 ct.; id. 2e soort 5^—6 ct.; Bralbant- Jsche bellefleur 7—9 ct.; id- 2e soort 4—6 ct.; roode calville 6—9 ct.; Adam's per- main 4—7 ct.; keijZer Alexander 8 ct.; Bismarck 10 ct.; koningin Emma 5—7 ct.; reinette d'Or 6 ct.; sterappel 12—14 ct; zoete bellefleur 12—13 ct.; caibpagne zoet 1415 ct.; id. 2e soort 10—12 ct; oranjezoet 15 ct.; alles per k.gf. Financieel Nieuws. Bsira TH lastniim. 19 Deo. BTAATSLEENIN GEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. 8. obl. 1922 f 100 6 1017, 1021/, N.W. 8. obl. 1922 - 500 6 99'/, 1001/, N.W. 8. obl. 1922 - 1000 6 98i/4 981/, N.W. 8. obl. b - 500 6 99»/, 1001/, N.W. 8. obl. b - 1000 98V, 931 jf N.W. 8. obl. 1> - 2500 6 97'/u 96'/, N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 92»/u 917,, N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 91"/,, 91'/, N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 88"/,, 881/, N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 95 947,, N.W. 8. obl. 1919 - 500 6 93'/,, 93'/,, N.W. 8. obl. 1919 - 1000 5 93»/, 93»/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 41/, 87'/, 871 N.W. 8. obl. 1916 - 500 41/, 871/. 87V„ N.W. 8. obl. 1916 - 1000 41/, 88»/, 881/,, N.W. 8. obl. 1917 - 100 41/, 85'/,, 851/, N.W. 8. obl. 1917 - 500 41/, 841/, 84»/, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 41/, 8383'/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 82»/,, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 82'/,, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 8111/,, 80'/, N.W. 8. obl. 1911 - 1000 31/, 72'/. 72 N.W. 8. obl. - 1000 3 611/, 62 N.W. 8. cert.v.Ina-1000 6 62 62»/,, N.W. B. oert. -1000 27, 53 527, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Teb&ksleenlng 1902 6 23'/, 22'/, Zogelleenlng 1904 5 23'/, 23'/, Bel. vr. gond-obl. 1907 41/, 18 I7U/1, PETB.-ONDBBNEMINGBN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 383 8867, Kon. Potr. 1 100 O. A. 3827, 887 Kon. Ned. Petr. 0. v. A. Dollere (bank) 12,49'-l 2,51Marken(gr.) f 0,0365-t 0,0385; ld. (r.) 10,0365-1 0,0885; Kronen (100) f 0,0035-10,0045; Eng. bank papier 1 11,60—1 11,62'; Franiob bank- paolorl 18,45—118.76; Belg. bankpapier 16,85—' 17,15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1