Zierikzeesche Nieuwsbode kbê. mHLI abonnement: Woensdag 6 Dec. 1922. zierikzeesche courant advertentiën: HINDERWET. FIJNSTE RVANGT NATUURBOTER buitenland. binnenland. uit Stad en Provincie, PrÜB per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10862. Oir. A J. DE LOOZE Jr. Ulfe.-RHlCl. M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór II ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Firma TIM MERMAN VERBEEK te Zierikzee, om vergunning tot bet uitbreiden van haar Landbouwwerktuigenfabriek, waarin zullen zijn geplaatst, 2 motoren, van 10 en 4 P.K., voor 't drijven van verschillende werktuigen voor hout- en ijzerbewerking en een dynamo voor verlichting in de perceelen aan de Sint-Domusstraat, wijk D 253/254, kadastraal bekend in Sectie B, nos. 1744, 1544 en 1741. Op Dinsdag 19 Dec. a.s.des namid dags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tjjdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zyn zy, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderivet op den bóvenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 5 December 1922. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, k. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeeater. P. F. WITTERMANS, Secretaris. mgT De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten dat door den RAAD dier gemeente in zijne vergadering van 30 October 1922, is vast gesteld de navolgende verordening: De RAAD der gemeente Zierikzee overwegende, dat volgens artikel 178 der Gemeentewet de Raad ten minste eenmaal in de vijf jaren moet verklaren, welke ver-" ordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, als nog geldende zullen worden aangemerkt gezien het advies der Commissie van de Strafverordeningen, d.d. 18 October 1922 gezien het advies _der Gezondheidscom missie, gezeteld té Zierikzee, d.d. 18 October 1922; HEEFT BESLOTEN o. In te trekken de artikelen 101, 102, 130, 149, 151, 152 en 153 der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Zierikzee b. Te verklaren, dat de verordeningen, tegen welk«r overtreding straf is bedreigd-, welke voortdurend en niet uitsluiting van alle andere geldend blijven, zijn de volgende: Algemeene Politieverordening voor de ge* meente Zierikzee, vastgest. 28 Febr. 1912< afgek. 14 Maart 1912 Verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Zierik zee, vastgest. 4 Dec. 1912 afgek. 24 Dec. 1912: idem, vastgest. 29 Mei 1914, afgek. 19 Juni 1914; idem, vastgest. 30 Oct. 1916, afgek. 15 Nov. 1916idem, vastgest. 28 Juli 1917, afgek. 20 Aug. 1917; idem, vastgest. 23 Dec. 1919, afgek. 10 Jan. 1920idem, vastgest. 20 April 1920, afgek. 10 Mei 1920 idem, vastgest. 7 Mei 1920, afgek. 28 Mei 1920; idem, vastgest. 11 Oct. 1920, afgek. 27 Oct. 1920; idem, vastgest. 1 Aug. 1921: afgek. 17 Aug. 1921idem, vastgest. 11 Oct. 1921, afgek 28 Oct. 1921 idem, vastgest. 18 Nov. 1921, afgek. 12 Dec. 1921idem, vastgest. 4 Aug. 1922, afgek. 24 Aug. 1922; idem, vastgest. 1 Sept. 1222, afgek. 25 Sept. 1922; Verordening tot voorkoming en blussching van brand in de gemeente Zierikzee, vastgest. 4 April 1892, afgek. 28 April 1892; Wijziging der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in de gemeente Zierikzee, vastgest. 23 Maart 1896, afgek. 8 April 1896alsvnren vastgest. 20 April 1920, afgek. 10 Mei 1920; Verordening tot wiiziging der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in de gemeenie Zierikzee, vastgest. 4 Aug. 1922, afgek. 24 Aug. 1922; Verordening, als bedoeld bij de Woningwet, vastgest. 15 Mei 1905, afgek. 31 Juli 1905; Verordening tot wijziging der Verordening als bedoeld bij de Woningwet, vastgest. 29 Maart 1919. afgek. 14 April 1919; Verordening tot wering en beteugeling van besmettelijke ziekten bij schoolkinderen in de gemeente Zierikzee, vastgest. 30 Nov. 1910, afgek 23 Dec. 1910 Verordening betreffende huisarbeid bij het garnalen- en mosselpellen, vastgest. 7 Febr. 1919, afgek. 22 Febr. 1919; Verordening op woonwagens en woonsche- Sen in de gemeente Zierikzee, vastgest. 12 ov. 1920, afgek. 27 Nov. 1920; Verordening tot wijziging der Verordening op woonwagens en woonschepen in de ge meente Zierikzee, vastgest. 18 Nov. 1921, afgek. 3 Dec 1921 Verordening op de keuring van waren, vastgest. 17 Dec. 1920, afgek. 8 Juli 1921; Verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeenten Zierikzee, Kerkwerve en Noordgouwe, vastgest. 13 Dec. 1921, 8 Mei 1922, 1 Sept. 1922, afgek. 19/23 Oct. 1922. Aldus vastgesteld ter openbare Raadsver gadering van 30 October 1922, No. 10. De Raad voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zijnde deze Verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 24 November 1922, No. 154, 3e Afd., in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 December 1922. De Burgem. en Weth. voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Malaria ia Rusland. Bij de vele rampen, welke het Russi- sische volk in de laatste jaren hebben getroffen, heeft zich thans naar de „Times" verneemt nog een niéuwe 'gevoegd. De malaria heerscht op het o ogenblik ontzettend in het centrum van Rusland, met inbegrip van Moskou. In het begin van dit jaar beperkte het aan getaste gebied zich tot de Zuid-Oostelijke streken, de gebieden aan den Dnjepr, Don, Koeban en de Zwarte Zee-kusten van den Kaukasus, ahmede Transkaukasië. Sedert dien heeft de ziekte zich gestadig uitgebreid naar de centrale gouvernemen ten en de jongste of ficieele'verklaringen toonen aan, dat de epidemie thans ge vaarlijke afmetingen heeft aangenomen. Van Januari tot September van dit jaar werden volgens de „Izwestia" 25.280 gevallen waargenomen in het gouverne ment Moskou alleen reeds, waarvan 2.223 te Moskou z'elf. In dit gouvernement zijn dorpen, waarvan 'de geheele bevolking door de ziekte is aangetast. In de Wolgadistricten heerscht de ziek te nog in heviger mate. In den Noorde lijken Kaukasus heeft de malaria, die hier een zeer hevig karakter draagt, ook den veestapel aangetast. Van het aantal aangetaste personen zijn ongeveer 25 <y0 overleden. Door het gebrek aan voldoen de medische hulp en geneesmiddelen be staat er weinig kans, de epidemie tot staan te brengen. Te voet door China. Telegrammen uit Calcutta meldden vol gens een draadloos N.T.A.-telegram, dat sir George Pereira, militair attaché bij !de Britsche legatie in China, daar ter stede is aangekomen na een tocht voor namelijk te voet 'van 7000 mijlen 'door een afgelegen gebied. De tocht van Pe king naar Calcutta heeft twee jaren ge duurd. Pereira is door een groot deel van West-China getrokken en door het geheele Oosten van Tibet, deels door ge bieden die door roovers onveilig worden gemaakt en verlaten vlakten. In Thibet werd hij overal hartelijk ontvangen en brachten de dorpshoofden hem geschen ken in groenten en vleesch. Hij kreeg verlof om zich naar Lhassa te begeven, waar hij de gast was van den opper bevelhebber, een man- van 38 jaar, die Engelsch leert, en waar hij den dalai- lama ontmoette. Hij bereikte Lhassa in October van het vorig jaar en bleef er tien dagen. De anonieme brieven te Tullö. is juffrouw' Angèle Laval voor de rechtbank te Tulle, de stad harer inwoning, verschenen, onder beschuldi ging, de schrijfster te zijn van de ano nieme brieven, die in de provincie-stad zooveel ellende hebben te weeg gebracht. De belangstelling voor dit proces is, naar zich denken laat, te Tulle koortsig gestegen. Behalve nieuwsgierigheid naar de persoon van de beklaagde en de bij zonderheden van het ellendige, laffe mis drijf waarvan zij beschuldigd Wordt: wer pen met vuil en doodelijk gif van een veilig verborgen schuilhoek uit, hebben de Tullenaren niet minder belangstelling voor het optreden van rar. André Hesse, een kopstuk van de Parijsche balie, als den verdediger van Angèle. Verder is 'bekend geworden, dat de tweede ver dediger, een advokaat uit Tulle, op zal1 komen tegen de methode van schrift onderzoek, die er in deze anonieme brie- ven-kwestie is toegepast. In de zitting van Maandag 'waarin An gèle niet voor een rechtbank verscheen, maar voor een menschen-massa, waarvan zij zich de prooi voelt. Angèle verscheen in rouwkleeren, heel bleek en doode lijk zenuwachtig. Bijkans onverstaanbaar beantwoordt zij. 'de tot haar gerichte vragen. Wanneer de president in den loop dezer eerste zitting het naargeestige tooneel schildert van den zelfmoord van de moeder van Angèle, komt het tus- schen hem en mr. André Hesse tot een conflict. Men herinnert zich dat Angèle en haar moeder, toen het anonieme brie- ven-schandaal te Tulle zijn hoogtepunt had bereikt, gepoogd hebben zich, door verdrinking in een meer in de buurt van Tulle, van het leven te bèrooven. Toen de president deze treurige episode schilderde, kwam mr. Hesse krachtig in verzet.. Wordt er, riep hij uit, van deze rampzalige gebeurtenis een aanklacht te gen mijn cliënte gemaakt Neen Waar om dan zulk eën dramatische schildering ervan te geven, waarbij men achter elk woord een beschuldigende bijgedachte voelt Loonsverlaging. Naar de „Res.bode" verneemt, heeft het personeel bij de Nederlandsche Spoor wegen, dat volgenshet Arbeidscontract werkt, aanzegging gekregen van een loonsverlaging van pl.m. 10 pCt. Deze loonsverlaging is ingegaan met 1 Dec. Uitvoering pensioenwetten. Het bestuur van den Nederl. Bond van gemeente-ambtenaren heeft op een audiëntie bij den m'nister van financiën aangedrongen op spoedige vaststelling van de tarieven voor inkoop van dienst jaren voor pensioen. Déze tarieven zijn nog steeds niet bekend, en de aan vraag tot inkoop, vergezeld van de ver klaring dat een deel van de verschul digde inkoopsom op den ambtenaar ver haald kan worden, moet vóór 1 Jan. a.s. geschieden. De minister heeft meegedeeld, dat ten gevolge van gemaakte .opmerkingen, de reeds in overweging genomen tarièven wiskundig worden onderzocht, zoodat nog niet met zekerheid is te zeggen, wanneer ze 2ullen worden vastgesteld. Hiji zegde echter toe, deze aangelegenhei cl zooveel mogelijk te bespoedigen. Voorts 'werd, teneinde uniforme uit voering van de pensioenwet te verze keren, verzocht, alle beslissingen van den pensioenraad van regeeringswege be kend te maken, zoodat alle gemeente-be sturen en de organisaties van belangheb benden daarvan kunnen kennis nemen. Ernstige overweging van dit verzoek werd mede toegezegd. Vereenvoudiging der soeiale verzekering Gelijk men weet, heeft de Minister van Arbeid den Hoogen Raad van Arbeid gevraagd, wat zijn zienswijze was ten opzichte van een vereenvoudiging der sociale verzekering. De Minister, vroeg dit aan de hand van een aantal punten, waaraan een nota werd toegevoegd, wel ke een schema bevat van de noojdige wetswijzigingen. In deze nota wordt gememoreerd, wat op het gebied :der sociale verzekering in de laatste 20 jaren tot stand is gekomen. Onze sociale verzekeringswetten lijden aan het euvel van al te groote nauw^ gezetheid. Vandaar de ingewikkelde re geling in de Invaliditeitswet van premie betaling en renteberekening. Het stelsel onzer sociale verzekering veroorzaakt aanzienlijke administratie kosten. Alleen de uitvoering der invalidi- teits-verzekering vordert een bedrag van rond 5 millioen gulden per jaar aan administratiekosten. Is dus vereenvoudi ging een dringende eisch, zoo zal die vereenvoudiging niet kunnen worden vol trokken zonder tevens daaraan gepaard gaande beperking van het bedrijf der overheidsorganen. Regel behoort te zijn uitvoering der verzekering door belanghebbenden zelf. De Overheidsorganen dragen dan een aan vullend karakter. Ongevallenwet, Ziektewet en Invalidi teitswet behooren toepasselijk te worden verklaard op dezelfde personen, werkge vers en a'rbeiders, zoodat alle arbeiders onder de bij die wetten geregelde ver zekering komen te vallen. De noodzakelijke basis der sociale ver- Zekering is gelegen in de verzekering van ziekengeld en in de ziekteverzorging. Alle arbeiders vallen onder een verplichte ziekteverzekering, 'welke hun bij ziekte aanspraak geeft op ziekengeld-uitkeering over ten minste 6 maanden, terwijl de uitkeering op 80 o/o van het in de laat ste weken gemiddeld verdiende Joon ware te stellen. De noodige genees- en heelkundige hulp ontvangen de zieke ar beiders van het ziekenfonds, waarbij zij zijn aangesloten. Ten slotte zal de Inuatiditeitsuerzeke ring aan een ingrijpende wijziging zijn te onderwerpen. Het stelsel van individu- eele rente-berekening 'ware te vervan gen door een stelsel van eenheudsrenten. Ieder arbeider heeft derhalve bij invalidi teit en ouderdom recht op dezelfde rente, terwijl evenzoo de weduwen- en weezen- rente op eenzelfde bedrag waren te stel len. Wordt deze eenheidsrente gesteld op 3 gulden per 'week als ouderdomsrente en 4 gulden per week als inval'iditeits- en weduwen- en weezenrente, dan komt het bedrag vrijwel gelijk aan het bedrag, dat volgens de gelderide wet gedurende de eerste 15 jaren door een verzekerde als maximum-rente kan worden verkre gen. Voor de verzekerde arbeiders ligt in deze 'wijziging van stelsel geen na deel en voor de werkgevers zal ze voe ren tot bevrijding vain de administratieve beslommeringen der invaliditeitswet van thans.. Het zegeltjesplahken vervalt en de patroons zullen kunnen volstaan met het halfjaarlijks betalen van een bepaald per centage van het door hen betaalde loon. Aan het groote leger ambtenaren aan de Raden van Arbeid zal geen behoefte meer bestaan. Alleen op de administratie kosten voor de invaliditeitsverzekering zou naar raming hiermede een bedrag van ten minste 5 millioen gulden 's jaars kunnen worden bespaard. De organisatie der verzekering ware in'grijpend te wijzigen in dien zin, da* de uitvoering der onderscheidene verze keringen zooveel mogelijk Ware in han den te geven van door de Koningin er kende onderlinge vereenigingen van werk gevers, in wier bestuur vertrouwensman nen der georganiseerde arbeiders zitting hebben, met 'daarnevens als aanvullende organen een of meer openbare instel lingen. ZIERIKZEE. Door Ged. Staten zijn be noemd tot leden der Prov. regelingscom- missie voor de paardenfokkerij in Zeeland de heeren V. M. Krepel te Nieuwerkerk, G. J. de Wilde te St.-Maartensdijk, H. A. Hanken te Kattendijke, P. van Dijke te Nieuwland, H. J. Aernoudts te Sluis, Pn. J. van Dixhoorn te Axel, P. Stallaert te Hontenisse en C. A. de Bruijckere te Bres- kens. Benoemd tot kommies te water aan boord recherchevaartuig „Zeehond" alhier, de heer J. C. Maan Voogd Bergwerf van Vlaardingen. OOSTERLAND. 18 Dec. a.s. zal het 36 jaar geleden zijn, dat de heer J. Visser, Rijksveldwachter te Sirjansland, alS' zoo danig in dienst trad. Zijn eerste stand plaats was Amsterdam, vandaar vertrok hij naai' Vlissingen en thans is hij ruim 29 jaar gestationneerd in deze gemeente. Naar wij vernemen, heeft de titularis tegen dien datum eervol ontslag aangevraagd. SCHERPENISSE. Vergadering van dén gemeeenteraad, gehouden op Dinsdag 4 Dec. Tegenwoordig 6 leden; 1 vacature. De notulen worden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat de sohoolregenbak voor 1 Dec. 1922 tot 1 December 1923 verhuurd is aan P. Jansens voor f 12,50. Ingekomen is een schrijven van den heer D. A. Hartog, dat hij zijn benoeming tot lid van het burger lijk armbestuur aanneemt. Een schrijven van den Raad der gemeente Lisse, waarin wordt verzocht adhaesiebetuiging inzake een aan de Tweede Kamer gericht adres betreffende afschaffing van den Zomertijd, wordt voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek van M. J. Noom wordt voor een halfjaar ontheffing verleend in de honden belasting. Op verzoek van Ged. Staten wordt een kleine wijziging gebracht in de gemeente-begrooting voor 1923. Aan den gemeente-geneesheer wordt opgedra gen 2 maal per jaar een onderzoek in te stellen naar den gezondheidstoestand der schoolkinderen. Prov.. Staten van Zeeland. In de najairszitting van de Prov. Staten, die Maandag geopend ie, herdacht de voorzitter het overleden Statenlid, den heer R. G van Nieuwkuyk, waarna de geloofsbrieven van diens opvolger, dén heer M. P. Ooms, werden onderzocht. Deze werden goedgekeurd, waarna de heer Ooms werd beëedigd. De médedeelin gen van Ged. Staten over den financieelen toestand en mede- deeling van Ged. Staten in zake de handelingen van de Prov. Eleetr. Mjj over het 2e half jaar 1922 werden naar de afdeelingen verwezen, als ook het rapport der commissie voor verbetering van de Provinciale verkeersmiddelen Een aantal verzoeken om subsidie werd aangehouden tot de zomervergadering. Van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsohe eilanden was een adres ingekomen met verzoek om het voorstel tot opheffing van den stoombootdlenst Middelburg—Wolphasrsdyksche Veer en het verleenen van subsidie aan den autobusdlenBt Walcheren voor een lijn MiddelburgWolphaardijksche Veer aan te houden tot de zomerzitting, daar by den handel bezwaren rijzen tegen dat voorstel, en de Kamer dan eerst advies kan uitbrengen. Ingekomen was ook een verzoek van het comité voor werk verruiming in Zeeuwsch-Vlaanderen om als tot caiamlteus-verklaring van enkele polders 'aldaar wordt besloten en ver schillende werken moeten worden uit gevoerd by de aanbesteding te bepalen, dat de aannemer werkkrachten uit die streek moet betrekken door tus- sohenkomst van de arbeidsbemiddeling. De heer de Meij wilde dit verzoek in de afdeelingen behandelen. De voorzitter en enkele leden meenden dat by Ged. Staten de beslissing berust. Het voorstel van den voorzitter om het naar Ged. Staten te zenden ter afdoening werd aangenomen met 33 tegen 8 stemmen. Bij het voorstel om af te wyzen het verzoek van de Vereeniglng Sanatorium Zeeland om borg te staan voor een bedrag van f 750.000 was nog een adres van die vereeniglng ingekomen om op in williging van het verzoek aan te dringen. Nog was een voorstel ingekomen van Gedep. Staten om zoo noodlg te proce- deeren inzake een aanvaring van een der Provinciale booten met een sleep boot op 4 November 1.1. De volgende bijeenkomst werd be paald op Dinsdag 19 December. RECHTZAKEN, Het vervoerde lyk. Op 14 Dec. komt voor de rechtbank te Amsterdam1 de zaak voor tegen G. Nat, beschuldigd, den dood te hebben veroorzaakt van een jong meisje. Het lijk van het meisje had hij "des nachts per rijituig vervoerd en aan den berm van den Haarlemmerweg onder Sloterdijk neergelegd. De moord te Houtdorp. •Voor den Hoogen Raad is Maandlag behandeld het beroep van M. E., die door het gerechtshof te Arnhem, met vernietiging van een vonnis van de recht bank te Zwolle, waarbij hem 12 jaar gevangenisstraf was opgelegd, is veroor deeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met braak in vereeniging in den nacht en mishandeling, den dood ten gevolge hebbende. De verdediger van requirant, mr. Zeldenrust, merkte op dat het hier een uitermate geruchtmakende zaak betreft. Algemeen oordeelde men requirant niet in staat, het hem ten laste gelegde te hebben gepleegd. Spr. wilde niet verder uitweiden over de voorge schiedenis van de zaak, hoewel die in nauw verband staat met het arrest van het Arnhemsche hof. Dit arrest kon spr. in geen enkel opzicht bevredigen. Spr. voerde twee cassatiemiddelen aan. De procureur-generaal zal Maandag a.s. conclusie nemen. POST EN TELEGEAPHIE. DREISCHOR. Onze vroegere dorpsge noot, de heer M. J. v. Donge, thans assis tent der Posterijen te Dordrecht, is met ingang van 1 Juni j.l. bevorderd tot as sistent le kl., terwijl hem tevens de bevoegdheid tot zelfstandige uitoefening van telegraaf (morse) dienst is verleend. MARINE EN LEGER. Gedwóngen dienst verlating. Naar de Telverneemt, zal binnen en kele dagen een' legerorder verschijnen, waarbij wordt bepaald, dat alle onder officieren met 35 dienstjaren, den dienst zullen moeten verlaten. Zooals bekend, is deze maatregel reeds toegepast op de combattanten, die op 16 Augustus j.l. den dienst hebben, moeten verlaten. Thans zul len ook de non-combattanten hieronder vallen. ONDERWIJS. DU1VENDIJKE. Aan het vervolgonder wijs nemen deel 5 jongens en 3 meisjes. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te .Tienhoven (U.), J. K. F. Mantz' te Wolfaartsdijk. Te Oppen- 1 huizen, P. de Bruyn te Aalsmeer. Te Lettel bert. Dr. G. Smit te Makkum. Bedankt: Voor Oost- en West-Graft- dijik, H. P. Brandt, eand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen: Te Hazerswoude, G. J. Goe de te Westzaan. Te Molenaarsgraaf c.a. en Oostburg, W. Moene, eand. te Leiden. Te Brussel, J. W. Siertsema te Zeist Te Silvolde, P. Jukkenekke te Epe. Te Ten Post, M. Stadig te Ezinge. Te Zuid-Beijerland, Dr. D. J. van Katwijk te Zwammerdam. Aangenomen: Naar Thesinge, C. van Mourik te Kooten. Naar Hillegom, J. van Herksen te Twij zei. Bedankt: Voor Ten Boer, C. J. Blos te Zuidwolde (Gr.) Voor Boskoop, J. Voerman te Warns. Voor Middel burg, F. W. H. Bramer te Hoogeveen; 1 VAN HEINDE EN VER, De regeering te Angora heeft aan de Groote Vergadering het voorstel ge daan alle religieuse autoriteiten van den Islam bijeen te roepen, teneinde te An gora een Oppersten Raad voor den Mo hammed aanschen godsdienst te vormen. Prins Andreas van Griekenland is door de rev. rechtbank te Athene, we gens ongehoorzaamheid en verlaten van zijn post voor den vijand, tot levens lange verbanning veroordeeld. Hij is aan boord van een Britsch oorlogsschip ver- trokken. Timothy Healy heeft de hem1 aan geboden benoeming tot gouverneur-gene raal van den Ierschen Vrijstaat aangeno men. Het initiatief voorstel, door socialis ten en communisten ingediend om in Zwitserland over te gaan tot een' heffing, op 't kapitaal, is door alle kantons ver worpen. De bakkers uit het Seine-departe- ment zijn weer met broodbakken begon nen. 1 -- De Britsche gezant te Athene, dia in verband met het proces tegen de oud-ministers zijn paspoort had aange vraagd, is te Lausanne aangekomen. In België staken 24,44 o/o van de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1