Zierikzeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL Uit Stad en Provincie. behoörende by de van Maandag 4 Dec. 1922, no. 10861. NOORDGOUWE. Woensdag- en Donder dagavond gaf het fanfarecorps „Con Amore" alhier zijn eerste wintercüncert. Was Woensdag de zaal zeer matig bezet, Donderdagavond was ze, als naar gewoon te tot in de hoeken vol. Het gezelschap toonde zich de volle belangstelling waar dig, èn wat de opvoering van de muziek nummers betrof èn wat het ten gehoore brengen van de verschillende voordrach ten en het tooneelstukje aanging. De blaasnummers, waarvan o. m. de mooie dat het 'bedrag, dat de commissie wenscht j te bezuinigen, reeds gevonden wordt op 1 de inkomsten van den H.O. Ook heeft de minister toegezegd, dat er plannen Zijn om meerdere rijksbijdragen voor en- kele gemeentelijke uitgaven, o.a. jaarwed- j de burgemeester en secretaris, te geven. i Spr. gelooft daarom dat de bezuinigingen, j die de commissie voorstelt, niet noodig Zij ni j B. en W. stellen voor de voorgestelde salarisherzieningen der commissie „en bloc" in stemming te brengen, hetgeen wordt goedgekeurd. De algemeene be raadslagingen worden gesloten en het voorstel van B. en W., om de door de commissie voorgestelde salarisverlagingen te verwerpen, in stemming gebracht, het geen wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Koopman, de Broekert, Panny, W. den Boer en Doe-, leman. i i jij Overgegaan wordt thans tot artikels- fantaisie „La Reconnaissance" ons maar f steeds blijft boeien, bleken goed inge- j gewljz'e behandeling der begrooting, te studeerd te zijn. Een aangename afwisse- beginnen met de uitgaven. ling waren de verschillende stukjes voor strijkmuziek, waarop de ijverige direc teur, dhr. A. v. d. Berge, met zijn staf van waste medewerkers van hier en elders, ons met elk nieuw concert steeds weer komt verrassen. Behalve de viool-solo met pianobegeleiding door de heeren v. d. Cingel en Tanis ten beste gegeven, kre gen we een drietal strijknummers te hoo- ren, waaraan behalve deze heeren en de directeur, mej. J. de Vos en dhr. W. v. d. Sande van Oosterland, meewerkten. Wan neer we in aanmerking nemen, welke moeite deze menschen zich getroosten, om het concert te beter te doen slagen, dan moeten we het ook daarom jammer vinden, dat dit niet voldoende gewaar deerd wordt, blijkende uit de geringe op komst van belangstellenden den eersten avond. Wat de voordrachten en het too neelstukje betrof, deze werden ook zeer verdienstelijk' ten gehoore gebracht. Van de medewerkende krachten, niet aan de vereeniging verbonden, willen we noe men de jonge dames C. Jonker en M. v. d. Werff, aan wie het mede te danken is, dat deklucht „Ik wil trouwen" zoo keurig werd opgevoerd en dhr. J. C. Coo- mans, die zich het lachsucces van den avond verwierf door zijn onverbeterlijke vertolking van: „Hannes in de bioscoop". Vermelden we nog verder, dat de leden, die voordroegen: „Tot heil van 't Vader land" en „Amor onferm U" de zang begeleid door het 12-jarig dochtertje van den directeur den bijval oogstten, waar ze volgens hun praestatie 't volle recht op hadden. Weer een ander meisje in kleurig costuum, bereidde ons een kleine verrassing op de piano. In 't kort, we kunnen, na afloop, wéér zeggen: 't Is een mooie uitvoering geweest. Beide concertavonden werden besloten met het traditioneele bal, geleid door den heer L. J. Schouten van Rotterdam. RECHTZAKEN. THOLEN, 27 Nov. Door het Kanton gerecht alhier, zijn heden veroordeeld wegens: Overtreding der Politie-verorde ninjg: P. B., Tholen, f 2 b. of 2 d. h.; Rijden zonder licht: A. D., Tholen, f 2 'b. of 2 d. h.; M. L. y. d. H., Sint- MTdij|k, f 3 bi, of 3 d. h.; M. J., Oud-' Vossemeer, f 4 b. of 4 d. h.j Over treding der Motor- en Rijwielverordèning: C. V., Steenbergen, f 2 b., of 2 d. h.;i Rijden zonder licht: A. d. W., St.-M'dijk en A. A. F., St.-Philipsland, ieder f b. of 4 d. h.; Visschen zonder consent: J. S. Dz., Zeebrugge (België) f 10 b. of 10 d. h.; Overtreding reglement op de Zeeuwsche stroomen: C. V. Jz., Ierseke, f 20 b1. of 20 d. h.; Loopen over een Ver boden 'weg: K. W. V. D., Steenbergen, !f B b. of 5 d. h.; Openbare dronkenschap biji herhaling1: M. J. J„ Tholen, 4 d. principale hechtenis; overtreding der leer plichtwet: W. P., J. M., W. P., en J, P., allen te Stavenisse, ieder een boete van f '20 of 10 d. h. voor ieder hunner; T. V. G., weduwe A. d. G., Stavenisse en P. R., St.-Annaland, ieder een boete vani f 5 of 5 d. h. voor iéder hunner; J. B., Tholen, drie boeten elk van f 10 of 10 d. h. voor iedere b.; A. v. B., Stavenisse, f 10 b. of 10 d. h.; M. D., Stavenisse, f 5 b. of 5 d. h.; !A. H., Scherpenisse, f 3 b., of 3 d. h. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Woensdag 29 Nov. j.l., des 'snam. 2 uur. /Slot.) Hierna volgden replieken van den heer Doeleman, die betoogde dat de voorstel len van de commissie serieus Zijn !ge- daan; van wethouder Koopman, die meen de dat de heer Versteeg zijn rede niet begrepen heeft; van den heer Versteeg, die dat weersprak; van den heer Pijle- man, die constateerde dat de strijd ta- melijjk mak is geweest en zijn meer malen ingenomen standpunt ten opzichte van het verkregen recht der ambtenaren verdedigde. De voorzitter wenscht den nadruk te leggen op het resultaat der bezuinigings voorstellen der commissie. Spr. kan in dit verband mededeelen hoe de Vooruit zichten naar alle waarschijnlijkheid zhllen zijn ten aanzien van den H.O., die geraamd was voor de loopende dienst op 1 ton. Reeds is ontvangen f 109722; meer ontvangen is dus f 9722. Nog on geveer 200 aanslagen totaal 15 duizend gulden bedragend moeten binnenko men, zoodat meer ontvangen zou worden f 24722; verdeeld over 1922 en '23 ziou dat neerkomen op f 16200 voor 1922 en f 8522 voor 1923. In elk geval staat vast, Bij afd. 1, art. 8 „presentiegeld", stel len B. en W. voor afwijzend op 't voor stel der commissie tot schrapping te be schikken. In stemming gebracht staken de stemmen 6—6. Vóór schrapping van den post verklaarden zich de heeren Koop man, Timmerman, de Broekert, Panny, W. den Boer en Doeleman. De heeren A. den Boer en Pijleman wijzen o'p de zonderlinge houding der beide wethouders. De meerderheid van 't college van B. en W. adviseerde tot be houd van dezen post, terwijl na de ge houden stemming blijkt, dat beide wet houders tegen hebben gestemd. Hieruit blijkt, dat in B. en W. geen meerderheid heeft bestaan. Daar de stemmen hebben gestaakt in een voltallige vergadering is het voorstel, i. c. dat der commissie, verworpen, zoo dat het presentiegeld blijft. Bij afd. 2, art. 2, „licht en brandstoffen gemeentehuis" stelt de comm. voor dezen post met f 200 te verminderen, welk voor stel met 7 tegen 5 stemmen wordt ver worpen. Tegen de heeren Polvliet, W. den Boer, Pijleman, Catshoek, Versteeg, A. den Boer en Lunenberg. Biji de afd. politie wenscht de heer Doeleman te verklaren, daar zijn naam genoemd wordt in de Mem. van Antw., dat hij indertijd voor aanstelling van een veldwachter is geweest, omdat men toen maals een massa vluchtelingen had. De toestand heeft zich te dien opzichte sinds dien zeer gewijzigd. De heer Koopman wijst er op, dat bij feestelijke gelegenheden, wanneer over tredingen buiten de kom der gemeente plaats vinden, (spr. noemt drie gevallen van diefstal) de agent, belast met den buitendienst, ter vervanging zijner colle ga's, in de stad zelf dienst moet doen. Spr. ziet in deze functie dan ook niets. De heer W. den Boer is van oordeel, dat geen voldoende bewijzen geleverd zijn om dien politiedienst af te schaffen. Spr. acht dien dienst wèl noodig. De voorzitter wijst er op, dat de Rijks- veldwacht hier is verminderd. De kosten voor de politie acht de commissie te hoog, doch spr. wijst op Goes en dan is 't hier laag. Voorts wijst spr. er nog op, dat het heel moeilijk is door 't kleine aantal agenten, de menschen een behoor lijke rust te geven. De heer Panny -licht het voorstel der commissie nader toe. De heer Catshoek is van meening, dat een agent voor den buitendienst noodig is, gehoord het betoog van den heer Koop man. Na nog eenige disöussie wordt het voorstel der commissie, ten aanzien van den agent voor den buitendienst, in stem ming gebracht. Opnieuw staken de stem men, 6—6. Het voorstel wordt geacht, te zijn verworpen. Tegen stemden de heeren Lunenberg, A. den Boer, Versteeg, Cats hoek, W. den Boer en Polvliet. Over den post „licht en brandstoffen, politie-bureau" spreekt o. a. de heer Pijle man, die er op wijst, dat er op het politie bureau een oud-model gaskachel staat, die heel wat gas verslindt; bovendien eischt de verlichting dringend verandering. De raad spreekt unaniem als zijn mee ning uit, dat op 't politiebureau maat regelen dienen te worden genomen ten aanzien van het gas. De voorzitter zegt toe, deze aange legenheid met den commissaris van poli tie te zullen bespreken. Het voorstel der commissie om boven- genoemden post met f 100 te verlagen, wordt met algemeene stemmen aangeno men. Een adres der Zeeuwsche politiehon- dendresseervereeniging wordt, als zijnde ongezegeld, ter» z'ijde gelegd. Bij afd. 2, arfc 3, „verdere kosten Brandweerw. o. voornamelijk begre pen vergaderingskosten, stelt de voorz. voor aan dezen post niet te tornen. De heer Doeleman zegt, dat de com missie bij nadere overweging zich bij de minderheid, welke f 100 verlaging voor stelt, neerlegt. Na een nadere toelichting omtrent de zen post door den heer Panny, wordt z. h. s. besloten den post met f 100 te verminderen. Bij afd. 3, „Straatverlichting*'zegt de heer PanniJ' namens de begrotingscom missie, dat 10 lantaarns minder zouden kunnen aangestoken worden, hetgeen -J- f 225 zou besparen. De heer W. den Boer acht deze bezui niging niet in 't belang van Zierikzee. Wethouder Koopman betreurt 't met den heer den Boer, als enkele lantaarns zouden weggaan. De heer Versteeg klaagt over de ver lichting bij de prikkeldraadversperring op 't Kerkplein, terwijl hij mededeelt, dat de vreemdelingen over de verlichting hier ter stede niet enthousiast zijn. De heer Doeleman weerspreekt dit. Komt men 's avonds in Goès, Breda, Mid delburg, nergens is de verlichting zoo als hier. Zierikzee staat wat dit betreft niet achter. Het voorstel der commissie, om tien lantaarns minder te doen branden, wordt stemming gebracht en verworpen. Tegen stemden de heeren Timmerman, Koopman, Lunenberg, A. den Boer, Ver steeg, Catshoek, Pijleman, W. den Boer en Polvliet. Bij de „Burgerwacht" wenscht de heer Catshoek het oordeel van den raad te hooren hoe hij erover denkt de burger wacht af te schaffen. Spr. vindt het weggegooid geld. Wanneer die burger wacht oefent aan den zeedijk, dan levert het no,g gevaar op voor de wandelaars. Het heeft spr. meermalen verwonderd dat geen ongelukken zijn gebeurd. De voorzitter: Wanneer daar geschoten wordt, waait daar een roode vlag, die van uit de stad is te zien, dus zeker van af den dijk. Wat de burgerwacht zelf betreft verklaart spr.. dat het wen- schelijk is dezen post op de begrooting te houden. Hoewel de burgerwacht be stemd is om te verdwijnen, nu dient ze gehandhaafd. De heer Versteeg gaat met zijn mede lid Catshoek mede. Spr. wijst op Til burg en Arnhem, waar de subsidies z'ijn vervallen. Daar scheen men wel gerust gesteld. De voorzitter hoopt, dat die twee ge meenten in hun optimisme niet bedrogen zullen uitkomen. De heer Catshoek verklaart dat de overgroote meerderheid zijner partij (S. D.A.P.) voor handhaving der orde is. Mocht het ooit lot heibel komen, dan zal spr. zich liever laten neerslaan dan dat hij zelf de wapens zal opnee- men. Spr. ziet niet in waarom een deel van de bjurgerij tegenover een ander deel moet staan. In het begin van den oorlog was hier geen burgerwacht, zegt spr., toen werd een beroep gedaan op mannen, welke bij eventueele strubbelin gen zich bereid zouden willen verklaren het gezag te helpen handhaven. Geble ken is dat slechts weinigen zich in dienst wensehten te stellen. Diezelfde wei geraars vormen nu grootendeels de Bur gerwacht. Spr. stelt voor dien post in le trekken. De voorzitter gelooft in de houding die dhr. Catshoek aanneemt- Vele leden uwer partij aldus de voorzitter denken er ook zoo over en vooral zij,, die tot het intellectueele deel behoo- ren. Of al wat zich socialist voelt de lei ders zullen volgen, betwijfelt spr. De vrees die u niet uitspreekt, zegt de voor zitter tot den heer Catshoek, is, dat bij oproerige bewegingen het grootste ge deelte van uw partij niet meer door zijn leiders in bedwang zal' kunnen worden 'gehouden. De Zekerheid dat dit niet 'gebeuren zal, kunt u niet geven, zegt de voorzitteren er is nog een andere partij wien het nergens anders om te doen is dan de boel in de war te sturen. Daarom moet de burgerwacht paraat blijven. De heer Versteeg meent te moeten opmerken, waar de voorzitter sprak van het intellect Zijner partij, dat de S.D.A.P. wel zoo georganiseerd is, dat zij naar haar leiders zou luisteren. In stemming gebracht wordt de post „Burgerwacht" gehandhaafd. Tegen de heeren Lunenberg, Versteeg en Catshoek. Aan de orde komt thans art. 6 van afd. 5 „Reinigingsdienst". De heer Doele man herinnert aan 't geen het vorig jaar bij de behandeling der begrooting te dien opzichte is ter sprake gebracht. Aan de 'Commissie van Fabricage is gevraagd deze zaak ernstig te onder zoeken. Het is voor de commissie van onderzoek een teleurstelling geweest, dat geen kostenberekening is overgelegd ge worden voor het plaatsen van een beer put. De commsisie vertrouwt dat alsnog prijsopgave zal worden verstrekt. Wethouder Timmerman zegt dat reeds vroeger een begrtoting daarvan is op gemaakt. De voorzitter zegt toe opnieuw een kostenberekening te zullen vragen. Bij art. 8 „bijdrage aan het zieken- Auis te Noordgouwe", wenscht wethouder Koopman critiek uit te oefenen. De voor zitter: „Klachten dienen te worden ge richt aan het bestuur dezer inrichting Bij den posl „vaste arbeiders", klaagt de heer W. den Boer o.a. over het on derhoud van het pad naast den Bloik- wog. Deze zaak diende onder het oog te worden gezien. De voorzitter doet de toezegging er met den gemeente-bouw meester over te zullen spreken. Bijl afd. 2 van hoofdstuk 5, art. 2, „onderhoud van straten en pleinen", somt de heer Pijleman eenige straten op, die dringend verbetering behoeven. De heer Lunenberg zegt, dat ondanks de toezegging van de commissie van Fa bricage, nog steeds het Jannewekken niet is onderhanden genomen, terwijl het voorts niet op het stratenplan voorkomt. De voorzitter: De meest noodige straten worden uitgezocht, maar wij moeten roeien met de riemen die wij hebben. Biji art. 6 van afd. 3, hoofdstuk 7, „schoonhouden lokalen", stelt de heer Catshoek voor, het salaris der Werk vrouw1 voor de M.U.L.O.-school met f 100 te verhoogen. De werkvrouw van school A ontvangt f 500, die van de M.U.L.O.- school f 700, waarvan voor hulp enz. nóg f 180 afgaat. De eerste ontvangt f 1,20 per lokaal, de laatste f 0,59. Uit een billijkheidsoogpunt stelt spr. f 100 v-er- hoo.ging voor de werkvrouw van de M. U.L.O.-school voor. Bij' de aanstelling is vroeger onderhandeld over het trakte ment, zegt de voorzitter. De heer Versteeg: Die tractementen zijn twee jaar* geleden geregeld. Als U de cijfers vergelijkt, dan schuilt er een groote onbillijkheid in. De heer Koopman wijst den heer Cats hoek er op, dat zijn berekening niet zui ver is. De heer Catshoek repliceert en ver dedigt nader zijn voorstel. De heer Luneriberg steunt 't voorstel Catshoek. De heer W. den Boer is niet tegen de verhooging, maar door belanghebbende is niet om verhooging gevraagd. De heer Doeleman onderschrijft het geen den heer den Boer in 't midden brengt. Spr. is van oordeel, dat belang hebbende zelf met een gemotiveerd ver zoek om verhooging moet komen. In stemming gebracht, staken de stem men, 6—6. Het voorstel wordt geacht te zijn 'verworpen. Tegen stemden de hee ren Timmerman, Koopman, de Broe kert, Panny, W. den Boer en Doeleman. Een verzoek van den heer W\. den Boer bij „Schoolbibliotheken" om voor de bi- zondere school ook subsidie te mogen ontvangen, wordt aangehouden. De Chr. Bewaarschool vraagt bij afd. 4, art. 1, „toelage aan 3 bizondere be- steun gebracht, wel wanneer meer wordt verdiend. Iedere week wordt op zich zelf beschouwd; de commissie gaat niet gulweg f 10 geven. Ook kijkt zij uit wie het geld ontvangt. Soms is 't beter het 'bedrag vanj f 5 in natura te geven. Dat de steun veel te weinig is Weet de cbm- missie ook wel, maar haar standpunt is, dat niet alle energie mag worden ge dood. De heer den Boer zegt toe, dat de C. v. A. naar haar beste weten de steunregeling zal uitvoeren. 'De heer Lunenberg Zou graag zien, dat de C. v. A. geen staatspensioen in rekening bracht. Een voorstel-Catshoek, om' f 10 wekelijks toe te staan, wordt, na in stemming te zijn gebracht, ver worpen. Voor stemden de heeren Lunen berg, Versteeg en Catshoek. De openbare vergadering wordt hierop gesloten en gaat over in eene met ge sloten deuren. VAN HEINDE EN VER, Het proces voor den rev. Griek- schen krijgsraad tegen prins Andreas is Zaterdag aangevangen. Naar aanlei- waarseholen" een subsidieverhooglng van ding van het proces tegen zijn neef f50. B. en W. stellen voor de gevraagde i heeft de koning zyn abdicatie aange- toeslag te geven, hetgeen wordt aange nomen. j Bij „subsidie aan het Burg. Armbestuur" stelllen B. en W. voor de subsidie onaan getast te laten en het Burg. Armbestuur te machtigen f 500 aan de Wijkverple ging te geven. Conform wordt besloten. Bij hoofdstuk 13, art. 4, „verhaal pen sioensbijdragen", trekt de commissie haar voorstel om 8 pCt. te verhalen op de tractementen, in. De subsidie van „J. G. O. B.", ad f50, wordt op voorstel van B. en W. van de begrootipg geschrapt. ^Een verzoek van het „Groene Kruis" om een jaarlijksche subsidie van f10, wordt afgewezen. Afwijzend wordt eveneens beschikt op een verzoek der patronaatscommissie al hier om f100 subsidie. Bij art. 17 van hoofdstuk 14, „Rente van de waarborgsom ad f15000, gestort door de Ver. tot b'evordering van Chr. Onderwijs", vraagt de heer Lunenberg in lichtingen omtrent de terugbetaling der 6 pCt. rente aan de gemeente. De voorz. licht dit punt nader toe. Hoofdstuk 15, „Onvoorziene uitgaven" wordt aangehouden. Thans zijn de „Inkomsten" aan de orde. Deze worden afdeelingsgewijze behan deld. Bij afd. 3 komt het voorstel der com missie aan de- orde, om de opcenten op de dividend- en tantièmebelasting te ver hoogen. B. en W. ontraden dit voorstel. In stemming gebracht, wordt het voor stel aangenomen. Tegen stemden de hee ren Polvliet, Pijleman, A. den Boer, Lu nenberg en Timmerman. De H. O. wordt voorloopig op f98000 vastgesteld. Hoofdst. 15 der uitgaven wordt hierop voorloopig vastgesteld. B. en W. wordt machtiging verleend, indien Ged. Staten zulks wenschen, ad ministratieve wijzigingen aan te brengen. De begrooting is afgehandeld en wordt in zijn geheel in stemming gebracht. Met algemeene stemmen wordt ze goedge keurd. Namens den Raad dankt de voor zitter de commissie voor haar nauwgezet onderzoek. Bij de rondvraag vestigt de heer de Broekert de aandacht op het voorstel boden. De openbare meening in Grieken land is verontwaardigd over de terecht stelling der oud-ministers. Na heftige debatten heeft de Bel gische Kamer het voorstel tot algeheele vervlaamsching van de Gentsohe Uni versiteit verworpen. Hetzelfde lot onder ging het voorstel tot stichting van een afzonderlijke Vlaamsohe universiteit. Een voorstel tot geleidelijke vervlaam sching is aangehouden tot Woensdag. Het Spaansche ministerie heeft zijn ontslag ingediend. In het Seinedepartement hebben de bakkers hun winkels gesloten. De ministers van justitie en landbóuw hebben een instructie tegen de bakkers- en landbouwers-vakvereenigingen Inge diend. Uit Belgrado wordt gemeld, dat in Zuid-Slavië de aohturendag is afgeschaft. Deze geldt thans nog alleen voor zwaren arbeid. Voor liehteren arbeid is de negenurige werkdag ingevoerdvoor kantoorbedienden de tienurige. De Moskousche sow jet heeft be sloten een gedenkteeken ter eere van Lenin op te richten ter plaatse waar indertyd de aanslag op Lenin gepleegd is, dat is aan den ingang van de fabriek van Michelson. Het zal een granietblok zyn met een opschrift. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer dé Bedacteur St.-Anna.land, Nov. '22. Mijnheer de Bedacteur! 't Schijnt thans in de omgeving onzer gemeente niet veilig meer te zijn. Wanneer, zooals de vorige week gebeurde, iemand des avonds zonder de minste reden op den openbaren weg wordt overvallen en mishandeld, vind ik het niet zoo erg pluis meer. Dit is niet het eerste geval en wel licht ook niet het laatste. Komt men er zonder pak slaag af, wordt men uitgevloekt en diep beleedigd. Sinds eenigen tijd wordt er weer eens opruiming gehoudén onder de honden. Vroeger werden ze zonder medeweten der van Ged. St. aan de Pr. St. gedaan nopens eigenaars doodgeschoten, doch thans ver- de ontworpen nieuwe dienstregeling Zie- giftigd. Gezien de resultaten, jerktdit rikzee—Middelburg. Sp, hooA dft het ïïïJïï het dorp. Ik kan niet begrijpen wie er be lang bij kan hebben, die arme dieren te vermoorden. Ook vraag ik me wel eens af, wie zou toch altijd eendenroof plegen? Zoo af en toe gaan er hier en daar wat tamme eenden glippen. Wie zou geruimen tijd ge leden 's nachts het stroo rond een hoop aardappelen in brand gestoken hebben en eenige balen kunstmest in de sloot geworpen? 't Is niet onmogeljjk, dat bovenstaande gevallen en nog talrijke meer, in brood dronkenheid geschieden en misschien wel door personen met een verantwoordelijke positie. Machtsmisbruik komt maar al te dikwijls voor. We hebben hier vijf besoldigde en onbe zoldigde politiedienaren, die bjj dag en nacht steeds ijverig in de weer zijn, doch derge lijke gevallen hebben ze nog nimmer tot klaarheid gebracht. Ia 't belang van 't algemeen, raad ik iedereen aan, die iets weet omtrent het een zijn stem zal verheffen. De heer Timmerman zal dat niet doen. De heer Doeleman gaat niet met den j heer de Broekert mede. Het zal een be sparing voor de provincie geven van f 31000. Wel is een bezwaar, dat de ver zending van goederen naar Middelburg nu slechts eenmaal per week zal kunnen geschieden, terwijl men afhangt van de willekeur van een particulier ondernemer. De verzending per tram naar Rotterdam is voor velen niet te betalen en nu voor verzending van goederen naar Middelburg maar 1 dag meer overblijft, zullen velen gedupeerd zijn. De heer de Broekert stelt voor een adres van den Raad uitgaande, aan Ged. Staten te zenden, om te protesteeren te gen deze wijziging. V.W.V. ...ij*..jeuoreoii <*uu, uid iuw >.uwu In stemming gebracht wordt 't voor- 0f ander feit er den burgemeester mee in stel de Broekert verworpen met 11—1 stem, n.l. die van den voorsteller. De heeren Catshoek en Versteeg be spreken de steunregeling van de Com missie van Advies. De heer Versteeg wijst er op, dat de C. v. A.-rekening houdt van met uitkee- ring van Staatspensioen enz. De voorzitter: Dat moet de commissie beoordeelen en naar eigen beschouwing beslisseni De heer Catshoek constateert dat er een zekere houding in den Raad is ge weest om te gaan tot f 10,— en nu neemt de commissie els maximum! f 5,—! De anderet f 5 in waren, zegt de Voor zitter. De heer Catshoek vindf de houding der commissie klein. Met f 5 kan men er in geen geval komen. De heer Lunenberg ondersteunt het be toog van den heer Catshoek. De raad aldus de voorzitter is niet be voegd de te nemen maatregelen voor te schrijven. Spr. heeft persoonlijk ver trouwen in de commissie. De heer W. den Boer verdedigt de houding der commissie van advies in zake de steunregeling. Rekening wordt gehouden met hen die Willen Werken en zij, die niet kunnen werken. Wanneer 1 of 2 kwartjes worden bijverdiend', wordt i zulks niet in mindering van de te geven kennis te stellen. Wellicht wordt er dan wel een spoor gevonden, dat tot ontdekking der schuldigen leiden kan. Ik geloof vaat, dat het steeds dezelfde personen zjjn. U, mynheer de Redacteur, nogmaals dan- kend voor de verleende plaatsruimte, x. i Liebesgaben-pakketten naar Oostenrijk. J Het Hoofdbestuur van het Nederl. Roode j Kruis is voornemens, bij voldoende deel neming, eenige wagons met Liebesgaben- pakketten naar Weenen en Graz te verzenden, welke aldaar vóór Kerstmis zullen aankomen. De pakketten mogen niet zwaarder dan 15 K.G. zijn en moeten van sterke emballage en van een duidelijk adres, op het pakket geschreven, voorzien zyn. Op ieder pakket moet nog een nauwkeurig ingevuld etiquet geplakt worden. Deze etiquetten kunnen aan onderstaand adres tegen betaling van één- gulden worden afgehaald of worden na aan vraag en ontvangst van een gulden tien cent» per post toegezonden. De pakketten moeten daarna, in papier verpakt, zoodat 't OoBten- ryksche adres niet beschadigd wordt, franco aan het adres van waar het etiquet ontvan gen is, toegezonden worden. Pakketten, welke na 14 December ont vangen worden, of welke zonder het voor geschreven etiquet worden aangeboden, kunnen niet medegenomen worden. De colli mogen geen spiritualiën of andera vloeistoffen of spoedig aaii bederf onder hevige artikelen bevatten. Mejuftr. HIOOLEN, Lange Burg C 85, Middelburg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1