EERSTE BLAD. HBTNNENLAND. OVERHEERLIJK: ÜP.'s Kerstpudding 431e Staatsloterij. ABONNEMENT: Al» I I ADVERTENTIËN Prt<B per 6 maanden f 1,50, AV| ||"llll| Al||l A SftjP]gL IE I fl I I 111 ft El tfl ffl O van 1-3 regels 60 ote., van 4 franco per poet f 1,80. Voor het ffl g UI M I BsS m U HbB I II IJl 8|? f§jp I«8 B B B wRB B B B B B B regels en daarboven 20 ets. per bnitenland per jaar f 10,—. I 1 HVbUUUUl HU B E 15 U In U KJ U M regel. Reclames 30 ets. p. regel. Afzonderde nnmmers 5 cent. w By contract belangrijke korting. irg.-,,-"" Maandag 27 Nov. 1922. zierikzeesche courant. ïtiJfigffcifiS JTSST Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Gevonden voorwerpen Een paar dames-handschoenen een band van een mantel; een pedaal van een rijwiel; een wollen kinderdoek; een fazant; een honden-halsband; een groen zakje; een portemonnaie; een armband. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. De herzioning van de L.-Oaderwijswet. Aan het bericht van de Tijd, dat de minister van onderwijs sinds eenige da- 'gen geregeld confereert met onderwijs- specialisten der rechtsche paf tijen over het onderwerp van wet tot herziening van de Lager Onderwijswet, voegt de Ned. toe, dat in deze conferenties ten aanzien van verschillende punten over eenstemming is bereikt. O.a. zijn maatregelen in uitzicht gesteld om tegemoet te komen aan de bezwaren van de 'bestaande dorpsschooltjes. Waterstaat. Verschenen is de Memorie van Ant woord op de Staatsbegrooting voor 1923 hoofdstuk IX (Waterstaat), waarin de minister o.a. zegt, dal de werkzaamhe den van de vluchthaven aan 't Zijlpe zoo krachtig als met den financieelen toe stand is overeen te brengen, worden voortgezet- Ten aanzien van de aange legenheid der electrificatie van het land 'wordt een voorstel -ingewacht van de desbetreffende Staatscommissie. Tweed© Kamer. Avondvergadering van Donderdag 23 Nov Aan de orde is hoofdstuk VII B van de Staatsbegrooting voor 1923, waarbij tevens aan de orde is de interpellatie Staalman over de werking van de Ta bakswet. i iDe heer Staalman merkt op dat het tijdstip van de inwerkingtreding der Ta bakswet allerminst gekozen was. De si garenhandelaren werden de dupe. Erger was nog de omstandigheid dat de ad ministratie bij de inwerkingtreding der wet nog lang niet in orde was. Spr. gelooft, dat aan al deze bezwaren zeer veel tegemoet' zou zijn gekomen, wan neer men de wet niet zoo overhaast had ingevoerd. Voorts merkt spr. op, dat de minister de perceptiekosten zoo ge ring mogelijik 'wilde maken. Dat was lëigenl'ijjk onmogelijk, want bij de in werkingtreding van de wet waren er reeds 60.000 inrichtingen, welke onder de wet vielen en welke controle noodig hadden. De heer Staalman is voorts van meening. dat de belasting van deze wet sterk drukt op de kleine ondernemers. Waar de bedoeling van dé Tabakswet zuiver fiscaal is, is spr. voorts van oor- .dleel, dat achter de wiet niet gezocht mag 'worden dat de huisindustrie door de werking van deZe wet zou verdwijnen. Verder komt de heer Staalman op tegen het 'banderolle-systeem, hetwelk hij een Zeer oneconomische productiewijze acht. Waar nu 60.000 inrichtingen stuk voor stuk moeten worden gecontroleerd, zal dit in de toekomst een zeer- groot aantal ambtenaren vereisehen- Geschiedt dit niet, dan zal de fraude nog meer toenemen, en dan- ware het veel 'beter de wet in te trekken. Een ander systeem ware gewenscht. Spr. gelooft, dat men bij de invoering te veel heeft geluisterd naar de groot industrie. De belanghebbenden zullen dan ook ten zeerste verheugd zijn, wanneer het 'bestaande systeem werd vervangen door een ander. Spr. voor zich is van meening dat de wet eerst moet worden ingetrokken en dat dan den Minister tijd moet worden gelaten om een nieuw stelsel voor te bereiden. De heer Gerretson vraagt, wanneer de minister zal komen met een technische! herziening van de belastingwetgeving. Spr. 'wijst voorts op art. 85 van de wet op de rijksinkomstenbelasting, waarbij de navor dering is geregeld. Ten slotte is spr. van meening, dat nu de tijden weer wat nor maler worden, niet meer zulk een streng boekenonderzoek noodig is, en hij dringt aan op aanmerkelijke inkrimping van het corps accountants. De heer Weitkamp is van oordeel, dat een nauwere samenwerking tusschen de belastingambtenaren en de verschillende landbouworganisaties zeer ten goede zou komen aan de aanslagen van de landbou wers. Spr. hoopt, idat de minister den amb tenaren een wenk in deze richting zal geven. De heer van Wijnbergen vraagt, door een wijziging in de belastingwetgeving tegemoet te komen aan de gerechtvaar digde bezwaren tegen de vliegende win kels. De heer J. ter Laan merkt op, dat de achterstand in de belastingen nog zeer groot is. De omstandigheid, dat de aan slagen veel te laat uitgingen, had tenge volge, dat zeer vele aanslagen oninbaar moesten worden verklaard. Naar spreker's oordeel is dit te wijten aan het door de regeering gevolgde stelsel. Wat betreft de tabaksaccijns, onderschrijft spr. het betoog van den heer Staalman. Aangaande de op brengst van de Tabakswet is spr. van mee ning, dat deze lang niet het geraamde be drag van 20 millioen zal halen. De Minister van Financiën zegt toe de zaak van de vliegende winkels ter kennis te brengen van zijn ambtgenoot van bin- nenlandsche zaken. Den 'heer Weitkamp kan spr. mededeelen dat hij een oplossing van het registratierecht op de land- en tuinbouwproducten in overweging heeft genomen. De heer Ter Laan heeft geklaagd over den grooten achterstand bij de belastingen, maar spr. wenscht op .te merken, dat deze zij het dan ook langzaam, toch reeds ge deeltelijk wordt ingehaald. Op de vragen van den heer Staalman kan o.a. worden gezegd, dat thans nog geen voornemen bestaat een novelle in te dienen om te komen tot een ander stelsel. De heer Staalman repliceert. Spr. dient de volgende motie in: De Kamer, van oordeel, dat een herziening van de Tabaks wet, zoodanig, dat meer dan thans wordt rekening gehouden met de 'behartiging van de belangen van handel en industrie, drin gend noodzakelijk is, noodigt den minister uit, de daartoe noodige voorzieningen te treffen. Zitting van Vrijdag 24 Nou -De motie-Staalman inzake herziening der Tabakswet wordt verworpen met de ge- heele rechterzijde tegen 25. Voortgegaan wordt mét de behandeling van de Justitie- begrooting. De heer Dresselhuijs dringt aan op het spoedig in gebruik nemen van het oplei dingsschip voor Rijksopvoedelingen. De heer Hugenholtz meent, dat de Minis ter te veel bezuinigt op het rijks tucht- en opvoedingswezen. De Minister meent dat het opleidings schip wel aan de verwachting zal beant woorden. De rijksopvoeding zal niet kun nen worden gemist, ook al is particulier initiatief aanbevelenswaardig. De Justitiebegrooting wordt z. h. s. aan genomen. Voortgegaan wordt met de behandeling van de Begrooting van Financiën De heer J. ter Laan bepleit personeels belangen. De Minister verwijst spr. naar de Memo rie van Antwoord. De heer Staalman acht uitbreiding van de Staatsloterij gewenscht. De Minister wil de behandeling van deze kwestie ,u itsttellen totdat de motie terzake aan de orde' komt. Ter bestrijding van premieleeningen worden strafrechtelijke maatregelen overwogen. De heer Weitkamp licht een amende ment toe om de begrooting te verminde ren met f8000 om het stoomvaartuig „De Sphinx" op de Zeeuwsche stroomen te doen verdwijnen. De Minister neemt dit amendement over. De heer Visser van IJzendoorn acht in het geheel geen vaartuig noodig voor po litietoezicht en stelt een vermindering van f8000 voor. De stemming over dit amen dement wordt uitgesteld. De heer Visser bespreekt de kerkelijke kwestie en bepleit scheiding van Kerk en Staat. Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. De Spaansche schatgraver*' is nog altijd aan 't werk goedgeloovige menschen over te halen (onder voor wendsel groote sommen gelds te ver dienen) om naar Spanje te komen en daar den gevangen bankroetier te Ver lossen van zijn gevangenschap, 't geen hem belet een reiskofler met f 500-000 staande aan een Hollandsch station, af te halen. Wanneer men dergelijke brie ven ontvangt, doet men 't best ze on middellijk in de kachel te stoppen. WEST-SCHOUWEN. Op 1 Dec. a.s. zal de lichtwachter R. Saman den dienst als zoodanig, wegens het bereiken' van den 65-jarigen leeftijd, met pensioen verlaten, na ruim 31 jaren trouw en met ijver ten genoege zijnersuprieuren en tot voor beeld zijner kameraden dien dienst ver vuld te hebben. Zijn zoon, K. Saman, die met ingang van genoemden datum) als lichtwachter is benoemd, zal zijns va ders plaats alhier innemen. BURGrl. Zaterdagavond j.l. gaf de tele paat Kara-el-Hammed een voorstelling in het lokaal van den heer J. v. d. Moer alhier. De zaal was tamelijk bezet. Dhr. Hammed vertoonde verscheidene mooie staaltjes van telepathie, het terugvinden van verborgen voorwerpen en het uit voeren van geheime opdrachten, die meer malen de 'bewondering en 'de hilariteit van het publiek opwekten. Ook de proe ven van enkele-, massa- en dierensug- gestie, benevens hypnose, vielen zeer in den smaak. Dhr. Hammed verstaat uitste kend de kunst het publiek in een aan gename spanning te houden. Wij wen- schen hem succes bij zijn optreden in andere gemeenten van ons eiland. Aan den heer W. Heule js, met ingang van 1 Mei 1923 op zijn verzoek' eervol ontslag verleend als waterbbuwk. ambtenaar aan de waterkeering van den calamiteusen polder Burgh- en Westland. ELKERZEE. Na weken arbeids is thans het schilderwerk in de Ned. Herv. Kerk voltooid. Het werd Zaterdag door heeren kerkvoogden en notabelen opgenomen. Tengevolge van deze restauratie maakte het inwendige van het gebouw met inbe grip van het plafond op de aanwezigen een hoogst aangenamen indruk. Teneinde beschadiging zooveel mogelijk te voorko men werd de wensch geuit de godsdienst oefeningen in het gebouw niet vóór Kerst dag te doen aanvangen. DUIVENDIJKE. Naar wij vernemen, be sloot de Raad dezer gemeente met alge- meene stemmen zich in beginsel te ver klaren voor een combinatie der geméen- ten Duivendijke, Eikerzee en Ellemeet. Op den pas gehouden Ouderavond werd op verzoek van den voorzitter, den heer S. J. Gast, door het hoofd der school uitvoerig de hoofdinhoud van het aan hangig wetsontwerp tot wijziging der Lager-Onderwijswet uiteengezet en door dezen met grooten nadruk gewezen op de verslechtering van het volksonderwijs, zoo deze wet werd aangenomen. Mede werden de aanwezigen met de bepalingen der leerplichtwet op de hoogte gesteld. Een der aanwezige dames drong onder in stemming der bezoekers er op aan een zoo groot mogelijk aantal uren voor het onderwijs in de nuttige handwerken bij het vervolgonderwijs uit te trekken. ONDERWIJS. STAVENISSE. Voor de hier 1 Jan. a.s. te vervullen 'betrekking van onder wijzer aan de O.L.-school (vac. Beneker Sr.), hébben zich 5 sollicitanten aange meld. YERKOOPINGEN, ENZ. NIEUWERKERK, 24 Nov. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee en ten verzoeke van den heer K. Deurloo, werd openbaar verkocht: huis, schuur en erf en recht van erfpacht met de opstallen op pakhuis en erf, voor f3325. Toebeding f300. LANDBOUW EN VEETEELT. Mond- en klauwzeer. De minister van landbouw, enz. heeft bepaald, dat de schorsing van de runi- veomarkten in Z.-Holland en het verbod van uitvoer van rundvee uit deze pro vincie naar het overige gedeelte van het rijk met ingang van 1 Dec. worden op geheven, wat dé markten betreft, voor zoover deze aanvangen na zonsopgang. De commissaris dei- Koningin in Zuid- Holland heeft verder dispensatie verleend van de schorsing van veemarkten Voor Zoover betreft de markten voor slacht- runderen op Maandag en Dinsdag a.s. te Rotterdam. Met deze openstelling van die vetveemarkt houdt verband het af gekondigde verbod van uitvoer van rund vee uit Rotterdam, anders dan per spoor. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Arnemuiden, J. van Am- stel, cand. te Zeist. Te Rouveen, H. A. Leenmans te Bodegraven. NOORDWELLE. Herkozen tot ouderling de heer G. Geluk en tot diaken de heer M. Kosten. In een gehouden stemming van ge machtigden zijn tot leden van het kies college ter beroeping van predikanten herkozen de heeren M. van Dalsen en L. Zonruiter. In de Zaterdag gehouden vergadering zijn tot notabelen herkozen de heeren M. van Dalsen en L. P. Hanse. ELKERZEE. Woensdag 29 Nov. (Dank dag), 9.30 en 2 ure, ds. Poort. BRUINISSE. Bij de gehouden stemming voor leden vain, het kiescollege, werden de aftredenden de heeren H. J. P. Beau fort, D. v. d. Berge, J. M. Krijger en J. Otte Cz. herkozen. Geref. Kerken. BROUWERSHAVEN. Woensdag 29 Nov. (dankdag) 9,30 en 2 ure, ds. Rietberg van Maassluis. NIEUWERKERK. Woensdag 29 Nov. (Dankdag), 9.30, 2 en 6 ure, ds. Nieboer van 's-Gravendeel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Genemuiden, F. Bruins- ma te Tijnje. Te Hoogeveen, H. Ve- lema te Kampen. Oud-Geref. Kerk. NIEUWERKERK. Woensdag 29 Nov. (Dankdag), 9, 2 en 5.30 ure, ds. Verhage te Middelburg. SPORT. Donderdagmorgen werd door den com mandant van Zeeland van den Bijzonde ren Vrij willigen Landstorm, majoor Bret- schneider, de provinciale Verbands-sehiet- wedstrijd op de Rijksschietbaan te Vlis- singen geopend met een toespraak tot de aanwezige schutters. Er waren twee afdeelingen, één voor scherp en één voor marga. Bij de eerste afdeeling behaalde de eerste prijs P. Drijger van 's Heer Afcltskerke; de tweede prijs M. J. Lig gers van *s Heer Afcitskerke; de derde prijs P. Kloosterman van Nisse; de vierde prijs !A. Jansen van Nisse en de 5e prijs A. W. Kloet van St.-Maartensdijk. Voor de afdeeling marga-schieten behaal de de eerstë prijs K. B. b(ij de Vaate te Nieuwerkerk; de" 2e prijs Nicolaï van Breskens; de 3e prijs H. Flikw^ert van Nieuwerkerk, de 4e prijs E. Tuinman van Nieuwerkerk en de 5e prijs A. Koets van Grijpgkerke. Na afloop van den wedstrijd werd door den commandant aan ieder dezer vijf beste schutters met scherp uit Zee land en aan de vijf 'béste schutters met marga een medaille uitgereikt, 'waarna door den heer P. G. Laernoes, secretaris van de provinciale commissie voor Zee land, de deelnemers 'werden toegesproken. VAN HEINDE EN VER. Vierhonderd lersche politieke ge vangenen zijn uit Limerick aan boord van een stoomschip gebracht met onbe kende 'bestemming. In Frankrijk wordt Clemenceau's reis in de Ver- Staten als een mislukking be schouwd. Tsjitsjerin heeft den geallieerden laten Weten, dat de Russische delegatie onverwijld naar Lausanne zal vertrekken. De benoeming van mr. A. R. Zim merman, de burgemeester van Rotter dam, tot commissaris-generaal voor Oos tenrijk is thans officieel bekend gemaakt. Wegens de geringe waarde van den roebel zijn de tractementen van de offi cieren van leger en vloot in Rusland met 400 verhoogd. In arbeiderskringen heerscht daarover eenige ontstemming. Het minimumloon voor arbeiders en be dienden te St-Petersburg heeft intus- schen voor November 105 miljoen roebel bedragen. In de Zuid-Westelijke comitaten van Hongarije heeft een vrij sterke aardschok plaats gehad, die ongeveer 3 minuten duurde en zijn middelpunt in de streek van Fünfkirchen had. Er is geen groote schade aangericht. De schade te Keulen aangericht bij de jongste duurte-relletjes wordt op 20 millioen mark geschat. In de nabijheid der Italiaansche ste den Florence en Brindisi zijn lichte aard schokken gevoeld. De installatie van den nieuwen Ka lief heeft Vrijdag te Konstantinopel zon der incidenten plaats gehad. De Detroit (V.S.) overvielen 5 indivi duen een kassier en beroofden hem van ruim 10 duizend dollars. Het Grieksche kabinet is afgetre den; de politieke toestand is zeer ver ward. De Duitsche Rijksdag heeft de motie van vertrouwen in de nieuwe regeering met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Belga meldt uit Mainz, dat in de 'mijn Shemrock te Herne bij Darmstadt een kortsluiting plaats gehad heeft. Er zijn 16 mijnwerkers gestikt. Nabij Keulen is vorige week een goederentrein door 15 goedgewapende bandieten .tot staan gebracht en geplun derd. De spoorwegpolitie, die minder in aantal was en minder bewapend, gelukte het niet de roovers te grijpen. Sonnino, de gewezen Italiaansche minister van binnenlandsche zaken ge durende den oorlog, is plotseling over leden. De sovjetbladen maken 2ich ernstig ongerust over de sterke uitbreiding van de epidemieën in geheel Rusland. Koning Boris van Bulgarije is bij een autotocht in den omtrek van Sofia door roovers overvallen en totaal uitge plunderd. Onder de nieuwe Engelsche Lager huis-leden is oolfc een blinde. Nabijl Napels stortte een huis in, waardoor 9 personen werden gedood. Biji de mijnramp te Birmingham (Alabama V.S.) zijn 70 personen gedood en 60 gewond. VERSCHILLENDE BERICHTEN. iDiefstal uit een aangeteekend stuk. De firma R. Mees Zn., te Rotterdam, zond dezer dagen aan de directie van de sui kerfabriek „Statendam*' bij Geertruiden- berg een aangeteekend schrijven, waarin zich voor tienduizend gulden aan bank papier bevond. Bij ontvangst a costi ikwara fmen tot de ontdekking, dat in de enveloppe slechts krantenknipsels za ten, daarin gestopt inplaats van de bil jetten. Men deed natuurlijk onmiddellijk aangifte bij de politie, die een nauw keurig onderzoek instelt. Wie schetst echter de verbazing van de directie te Geertruidenberg, toen ze dezer dagen een gewonen brief ontving, inhoudende acht briefjes van duizend De zaak, die toch al zoo geheimzinnig was, begint door deze bijna romantische teruggave wel zeer interessant te worden, schrijft de „Msb." Men wacht dan ook met span ning af hoe het geval zich verder ont wikkelt. Eigenaardige sportiviteit. In het Oosten van ons land wordt herhaaldelijk ge klaagd over verruwing van de voetbal sport- Er zijn reeds voefbalvereenigingen geschorst wegens het gedurig voorkomen van ongeregeldheden. Te Doetinchem werd zelfs zoo gespeeld, dat het spel niet meer vallen kan onder de rubriek sport, maar wel beter onder die van gemengd nieuws. Er waren spelers met losse tanden, pijnlijke kaken en iemand, die een geheel bont en blauwi getrapte met nieuwe rozijntjes en amandelen 20 cent per pakje, (Ingez. Med.) zijde had. terwijl een andere zoodanig had! geprofiteerd van de sportiviteit zijner tegenstanders, dat hij 's morgens naar Zijn werk moest worden gereden, bmdat loopen hem te pijnlijk was. De voetbal sport komt le'elijk in discrediet, indien niet aan dergelijke verkapte vechtpartijen een einde komt. Krankzinnig. De echtgenoote van den beambte B. te Hilversum', die haar kind verworgde, is geplaatst in het krankzinni gengesticht te Castricum. Verduistering. Te Winschoten is gevan kelijk binnengebracht J. W., rijksontvan ger te Blijham, beschuldigd van verduiste ring. Na verhoord te zijn is hij naar het huis van bewaring overgebracht. Aang. brief zonder geld. De scheepsbe vrachter J. H. A. van T. van de Prins Hendrikkade te Rotterdam, heeft van schipper G. van K., uit Bruinisse toegezon den gekregen een aangeteekenden brief met f 123,50. Bij opening van den brief was het geld er niet in. Duitsche dankbaarheidIn de Donderdag gehouden vergadering van den gemeente raad van de Duitsche grensstad Bocholt heeft de burgemeester een rede gehouden om zijn dank uit te spreken voor de groote opoffering, die zich de bevolking van Aalten getroost om de noodlijdende armen in Bocholt te voorzien van levens middelen, aardappelen, groenten, vet, meel enz. en die door de Aaltensche landbou wers zelf naar Bocholt worden gebracht. Reeds zijn veertien groote wagenvrachten naar Bocholt vervoerd. De burgemeester bracht hulde aan de gulheid van de Neder- landsche grensbewoners. TELEGRAMMEN* MIDDELBURG. Op de algemeene ver gadering der Z. L. M. is aangenomen het voorstel, dat de contributie voor grond gebruikers f 1,15 per H.A. zal bedragen; voor grondbezitters niet gebruikers f 1,071/2 per H.A., na verwerping van een voorstel uit de vergadering van 50 en 20 cent. Aangenomen werd de motie tegen de reclassificatie der gemeenten. ALKMAAR (V.-D.) In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een moordaanslag gepleegd door A. M. op A. Kl aan den Rijlperweg te Beemster. De dader A. M. is door den rijks-veldwachter P. te 't Zand gearresteerd en naar Alkmaar ge bracht. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 24 Nov. Gepasseerd de schoener .,Emile Berrath", van Port Ma- dur, geladen mét dakleien. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 27 Nov. GRANEN. Buiten- landsche prijshoudend. Meel f 18,25. Maïs f195 a f197. Haver f 11,30 a f 11,60. Zaden: Lijnzaad, zaaf.- f 25 a f N2Q, voer- f 20 a f 27, Karwijzaad f 1,40| a f 1,43;, Kanarièzaad f 17 a f 18, Maanzaad f68 a f 70; Boek weit, Canada, f 13 per 100 K.G. Mosterd zaad, bruin f45 a f 50, geel f30 a f35. Eieren, geen aanvoer. Aardappelen: Zeeuw sche Eigenheimers f 1,50 a f 1,70, bonte f2,60 f 3; blauwe f2,60 a f2,80, Bravo's f2,20 a f2,80, poters f 1,20 a f 1,50; Red- Star f 1,70 a f2; Brielsche Eigenheimers f 1,70 a f2,10; Blauwe Eigenheimers fl,70 a fl,90. Vlas. Aanvoer 9200 K.G. blauw, f 1,40 a f2; 8000 K.G. Groninger fl,40 a f 1,75; 6700 K.G. geel, f 1,25 a f 1,75; 2000 K.G. wit, f 1,25 a f 1,35. Ajuin. Aan voer zeer gering, f 1,30 per 50 K.G. met zak. VEE. Aanvoer 266 runderen, le kw. f 1,275 a f 1,35, 2e f 1,20 a f 1.25, 3e fl f 1,10; 172 kalveren, le kw. f 1,20 a f 1,35, 2e f 0,95 a fl,10, 3e f0,80 a f 0,90; vet vee matig, doordat 't vervoer moeilijk was; 1789 schapen of lammeren, le kw. f0,90 a fl, 2e f0,70 a f0,80, 3e f0,60, lammeren f0,95 a f 1,10, omzet redelijk; 879 varkens, le kw. f 1,03 a f 1,06, 2e f0,96 a fl, 3e f0,88 a f0,92, lichte f0,90 a f 0,96, redelijk, goed soort vast. GRANEN. Binnenl. Tarwe f 13, mindere f 12 a f 12,25; Rogge f10 a f 10,50; Cheva- liergerst f 10,50 a f 11Haver f10 a f 12; Erwten (kleine groene) f20 a f23. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon- Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Nov. Hoogste 'bdrometerst. 775.2 te Birn Castle (Ierland). Laagste 750.4 te Memel. Verwacht tot den avond van 28 Nov. meest matige noordelijke tot westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, in het Zuiden weinig of geen neerslag, in het Noorden nog kans op regen, zachter. le klasse. Trekkingen van 20, 21, 22 en 23 Nov. 1922. Prjjzen van f20: 10373 10379 10384 10418 10425 14442

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1