Zierikzeesche Nieuwsbode FIJNSTE HELANOE GRATIS abonnement: advertentiën Woensdag 15 Nov-1922. zierikzeesche courant ?8ste jaarg™- - 10853. onding 0p den dag correspondentie. BUITENLAND. JURGEN5' "j VERVANGT ^SJSJUNSTE BOTER BINNENLAND. Uit SMd en Provincie. PrÜB per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het bnltenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 eent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Dir. A, J. DE LOOZE Jr, Ull|.-Rl(icl. H. J, ROSTER g"7e r66r 11 nre. Ingezonden stukken, waarbij niet naar beknoptheid is ge streefd, zullen in het vervolg ter zijde worden gelegd. De Redactie. De aardbeving in Chili. Te Coquiffibo op de kust van Chili aan den Stillen Oceaan, heeft een sterke aard beving honderden huizen verwoest, waar bij ook menschenlevens verloren z'ijn ge gaan. Het centrum van den schok schijnt te zijn geweest, te omstreeks middernacht (Vrijdag) tusschen de beide vlak bij el kaar gelegen Chileensche kuststeden La Serena en Coquimbo, die gedeeltelijk wer den verwoest. Daar werden meer dan vijfhonderd huizen door instorting en 'bi-and vernield- Onmiddellijk na deze hevige aardbeving volgde een geweldige vloedgolf langs de Chileensche kust. die groote schade ver oorzaakte in de noordelijker gelegen ste den Antofagasta en Caldera. De ontzag lijke vloedgolf drong een eindweegs land waarts in en sleepte daar alles mee- Het geheele district Vallomar werd ver hoest. Ook te Valparaiso werden ver scheidene huizen 'beschadigd- Te Buenos Aires was de schok nog zoo hevig, dat alle klokken bileven stil staan en het electrisch licht uitging. Alle telegraafkabels tusschen Noord- en Zuid- Amerika 'werden gestoord. Hoe ontzaglijk de vloedgolf geweest is blijkt wel hieruit, dat die zelfs in de haven van Hila. op de Hawaï-eilanden, dus op een afstand van wel tienduizend kilometer van de kust van Chili, de sche pen 'werden losgeslagen en door de terug- loopende golf naar zee werden gesleept. Onder de Japansche bevolking aan de kust ontstond een paniek, maar geluk kig Zijn er op de Hawaï-eilanden geen menschenlefvens verloren gegaan, 't is echter te vreezen,, dat op de tallooze verspreide eilanden in de Stille Zuidzee, waarmede de telegrafische gemeenschap gebrekkig is. of in 't geheel niet bestaat, de tramp ook nog slachtoffers Zal héb ben geëischt.- De aardbeving is in de heele wereld door de seismografische instrumenten der wetenschappelijke observatoria geregis treerd. Volgens berichten uit Buenos Aires werd het reddingswerk zeer bemoeilijkt door een hevigen storm, die gepaard ging ^net verdere aardbevingen en niet minder dan vijf nieuwe vloedgolven- Oorlogs schepen van de Chileensfche regeering varen langs de kust en doen verschillende havens aan, om de .slachtoffers van le vensmiddelen te voorzien. In het geheel zijn, volgens raming, ruim' 35.000 per sonen door de ramp dakloos geworden, terwijl er meer dan 1000 slachtoffers zijn te betreuren. Brand te Napels. Omtrent een naftabrand in het arsenaal te Napels, waarbij de vlammen zijn over geslagen op eenige schepen in de haven, wordt aan de Fransche bladen gemeld: De brand ontstond door het vallen van gloeiende sintels in een tank, die gevuld was met naita. Weldra laaiden de vlam men hoog op, en in een minimum van tijd sloeg het vuur over op drie oorlogs schepen, het linieschip „Marsala", de lichte kruiser „Aquila'' en een torpedoboot. De heele haven van Napels was één rook al /rook. Iedere poging, om het vuur meester te worden, mislukte. Weldra vatten ook de houtopslagplaatsen in de nabijheid van het arsenaal vlam. Terwijl de grootere oorlogsschepen slechts geringe schade be liepen, brandden bovengenoemde en nog drie andere torpedobooten, twee torpedo jagers en twee kanonneert (noten volko men uit. De geheele zee, zoover het oog reikt, staat in vlammen. De brandende schepen zijn naar de open zee gesleept, opdat ze voor de andere vaartuigen in de haven geen gevaar zullen opleveren. Matrozen en infanteristen houden de menigte van het arsenaal verwijderd. Blijkens de jong ste berichten verwacht men, dat het vuur zich ook zal meester maken van de hiuni- tiemagazijnen. Het aantal slachtoffers is nog onbekend. De schade loopt in de tien tallen millioenen. Een onderhoud met Ismed Pasja. De ifider van de Turksche delegatie voor de conferentie te Lausanne, Ismed pasja, heeft in het Palace-hötel te Lau sanne de aanwezige persvertegenwoordi gers ontvangen. Hij verklaarde, dat de sultan zich steeds tegen iederen vooruit gang heeft verzet, om welke reden de be- trokken kringen zich genoodzaakt hebben gezien, hem tot aftreden te dwingen. Tur kije zoo verklaarde hij verder heeft steeds den vrede gewild en waar de Tur ken tot gewelddaden zijn overgegaan zijn het represailles geweest, die eerst werden genomen, nadat alle andere maatregelen hadden gefaald. De Turksche delegatie aldus Ismed pasja is met vredelieven de bedoelingen naar Lausanne gekomen, hetgeen ook. moge blijken uit het feit, dat deze delegatie het eerst van alle delega ties hier is gearriveerd. Vervolgens verde- digde Ismed pasja de Turken tegen het verwijt van vreemdelingenhaat. Ten slotte rechtvaardigde hij de scheiding van het kalifaat van den persoon van den sultan- Hij gebruikte hiervoor hetzelfde argument, hetwelk ook in Europa wordt gebezigd voor de verdediging van de scheiding van kerk en staat, n.l. dat het aan de gods dienstige instituten grooter waardigheid verleent, indien zij niet in eenige bétrek king staan tot den staat. Hoewel Ismed pasja zich niet uitliet over de Turksche eischen, verklaarde hij, dat Turkije voor zich verlangt, hetgeen ook door de andere naties wordt verlangd, n.l. onafhankelijk heid en vrijheid. Ernstige treinbotsing Maandagochtend is een personentrein van Boom naar Antwerpen in het station Niel in botsing gekomen met een goede rentrein. De beide locomotieven liepen op elkaar in en de drie eerste wagons van een personentrein schoven ineen. De ma chinist van den personentrein verbrandde onder zijn locomotief. Soldaten zijn bezig met de puinhoopen op te ruimen. Oorzaak van de botsing schijnt de zeer dikke mist geweest te zijn. Voorloopig echter kan worden bevestigd, dat 't aantal van acht dooden overdreven is. Op het oogenblik bevinden zich in het militair hospitaal te Antwerpen 17 vrij zwaar ge wonden, bijna allen personen uit Boom en omliggende dorpen. De botsing had plaats op ongeveer 700 Meter van het station Niel. De eerste rij tuigen van den personentrein waren bijna leeg, waaraan het te danken is, dat de ramp niet zoo ernstig is geworden als anders het geval zou zijn geweest. De machinist van den personentrein remde onmiddellijk, maar de machine van den goederentrein reed op den personentrein inbeide locomotieven drongen met groote hevigheid in elkaar. De schok was gewel dig en onmiddellijk daarna klonken van alle zijden hartverscheurende wanhoops kreten. Hulp was spoedig ter plaatse, doch men had, tengevolge van den hevigen schok, waardoor ook de wagons geheel in elkaar gedrongen waren, de grootste moeite om de gewonden te bevrijden. Voor den ouderdom! Het bestuur van „Pro Senectute" zond ook aan ons een r,Oproep tot 't Neder- landsche volk'\ waarin zij schrijven De nood der tijden drukt zwaar, ook op ons volk. Wel zijn wij nog bevoor recht boven anderen, maar toch, ook bij* ons wordt veel en diep geleden. Voor een deel is het stille armoede, die het minst om1 hulp vraagt, nooit „eischt" en het zwaarst drukt. Tragisch 'bovenal is echter het stille lijden der ouden van dagen- Zij, die leefden van een geringe lijfrente, van een klein pensioen, van een overgespaard gering vermogen. De oorlog, de vernietiging van vele waarde-papieren en de crisis in het levens verzekeringsbe drijf heb'ben tal van ouden in waarlijk diepe ellende gestort. Ons volk weet dit niet- Het weet niet, dat er talrijke ouden zijn, die, zonder huis, zonder middelen en zonder raad gevers, ten prooi aan angst voor Wat de toekomst nog brengen zal/ in stilte een tragische armoede lijden. Om deze waardige armen te helpen, is opgericht dé Ned. Vereeniging „Pro Senectute". Het is niet de bedoeling hen te bédeelen. Hun fierheid zou dat niet gedoogen. Wij willen voor hen oprichten pensions of tehuizen, en hun daar aanbieden een vrije kamer, goede huisvesting met behoud van hun) volle vrijheid en hun Ongerepte zelf standigheid. Thans is het oogenblik gekomen, waar op wij1 ons 'wenden willen tot het Ne- derlandsche volk en het vragen om zeer ruimen steun. Wij hébben noodig: ten minste één millioen gulden om over het geheele land een tiental tehuizen te ope nen. Is het overmoed dit te vragen, in dezen tijd van economische depressie Naar onze vaste overtuiging: neen. Wat het Duitsche volk in zijn ellende kon, toen het „die Altershilfe des Deutschen Volkes" organiseerde, kunnen ook wij' en wat in Zwitserland 'bereikt kan wor den, is ook hier te verwezenlijken. Het is bereikbaar, dit ideaal, wanneer ons Nederlandsche volk er zich bewust van is, dat hier een offer moet worden ge bracht. De vereeniging „Pro Senectute" is ge vestigd te Amsterdam1, Heerengracht 174; Postrekening 62,900 Amsterdam. De werktijd in banketbakkerijen. Aan hoofden of bestuurders van brood- bakkerijen, waarin tevens koek-, banket-, chocolade- en suikerwerken worden ver vaardigd, in alle gemeenten des rijks, is vergunning verleend, dat, in afw'ijking van het bepaalde bij artikel 40, 1ste lid, der Arbeidswet 1919. in het tijdvak van 15 dezer tot en ïnet 5 December, op werkdagen en bovendien-op 21, 22, 23, 28, 29 en 30 Dec., de Werktijd van de in hun onderneming werkzame bakkers gezellen per dag met ten hoogste 2 uren en per week met ten hoogste 12 uren wordt verlengd, onder voorwaarde, dat zoolang van de vergunning gébruik wordt gemaakt, uit een naast de arbeids lijst opgehangen geschrift op duidelijke Wijze 'blijkt, hoe de werkuren over de verschillende dagen der week worden verdeeld. De „Tromp" te Smyrna. Blijkens door het departement van ma rine ontvangen telegram is Hr. Ms. pant serschip Tromp, onder bevel van kapitein ter zee jhr. H. K. b. Rendorp, Zaterdag te Smyrna aangekomen. Eerste Kamer. De Grondwetsherziening. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag inzake de wets ontwerpen tot grondwetsherziening. Gelijk reeds meermalen is uiteengezet, hebben Staatscommissie en Regeering na rijp beraad het stelsel gekozen om het derde geslacht in rechte lijn van den laatstoverleden Koning, voor zooveel het niet van man op man afstamt, uit te slui ten. Voorts wordt opgemerkt, dat inder daad onder zekere omstandigheden en in sommige tijden het recht om afstand van den troon te doen, wel eens is betwist. Intusschen kan het land bezwaarlijk ge baat zijn met behoud van een vorst, die zelf het oogenblik gekomen acht om het bewind neer te leggen .en, waar onze Grondwet geen belemmerende bepaling dienaangaande behelst, moet men aan nemen, dat zij het recht van afstand aan het vrije arbitrium van den Koning heeft overgelaten. Den afstand te binden aan voorafgaand overleg met de Staten-Gene- raal zou de vrijheid des konings in deze allicht aan banden leggen. Met de regee ring van 1848 is de minister van oordeel, dat de afstand van de Kroon een „zoo bui tengewone" belangwekkende en manifeste daad is, dat omtrent haar bestaan in be- wusten zin, geen redelijke twijfel denk baar is. j Met de vele leden, die verder de voor gestelde verhooging van de civiele lipt krachtig verdedigden, blijft de regeering haar voorstel een eisch van noodzakelijk achten. Hetgeen thans wordt voorgesteld, mag ongetwijfeld nog slechts een beschei den inkomen heeten, terwijl voor de be oordeeling van de hoegrootheid van dit bedrag het ook onverschillig is, welke bronnen van inkomsten de Kroon uit an dere hoofde toevloeien. Intusschen is de regeering geenszins voornemens de op brengst van het Kroondomein geheim te houden. Er zullen eerlang dienaangaande inlichtingen verstrêkt worden. Dat de prins-gemaal bij deze gelegen heid geen inkomen is toegedacht, vindt zijn reden in de noodzaak om de uiterste spaarzaamheid te betrachten. Wat betreft het evenredig kiesrecht voor de Eerste Kamer wordt gezegd, dat dit op bekende gronden is afgestuit en dat de tijd ontbrak om tegelijk met de Grond wetsherziening een nieuw voorstel aanhan gig te maken. De minister heeft echter aanstonds de mogelijkheid onder de oogen gezien om aan de gerezen bedenkingen tegemoet te komen, en zonder vooruit te loopen op den inhoud van een nog in te dienen wetsontwerp, durft hij verklaren, dat, naar hij zich vleit, een regeling kan worden getroffen, welke aan redelijke wensehen, ook wat betreft behoud van het provinciaal verband, beantwoordt. Wat de schadeloosstelling van 5000 voor de leden der Tweede Kamer betreft, wordt opgemerkt, dat een Kamerlid slechts op uiterst bescheiden wijze van deze schadeloosstelling zal kunnen leven, terwijl het ook niet aangaat te speeuleeren op de omstandigheid, dat nevens 't Kamer lidmaatschap nog andere werkzaamheden kunnen verricht worden. Het verheugde den minister, dat vele leden toejuichten het voornemen der regeering om tot een behoorlijke regeling van het non-activi- teitstractement voor ambtenaren-Kamer leden te geraken. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zijn ter vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 22 dezer, des namiddags te twee uur. ZIERIKZEE. Door de M.T.V. (Mid- delburgsche tentoonstellingsvereeniging). zal op 23, 25, 26 en 27 Dec. e.K. de derde groote tentoonstelling van pluim vee, watervogels, konijnen, postduiven en sierduiven Worden gehouden in het Schut tershof te Middelburg. Sluiting der inschrijvingen 25 Nov. a.s. Ter voorkoming van onaangenaam heden 'Wijzen wij belanghebbenden er op, dat over de bruggen onzer gemeente met geen zwaardere lasten dan 3000 k.g. (wagen inbegrepen) mag wörden gereden. Voor 1923 verscheen wéér de Ned. Pestalozzikalender bij W. J. H. Leuring te Mook (Limburg). Zij bevat tal van wetenswaardigheden op velerlei gebied, is van handig formaat, geeft door de vele duidelijke plaatjes een aanschouwe lijke voorstelling, bevat Voorts eenige badz. geometrie, verbes irréguliers, etc. etc. Wij' hopen, dat dit handige boekje met 2ijn degel ijken inhoud, onder veler oogen zal komen, vooral onder de oogen van hen, die een inrichting voor meer gevorderd onderwijs bezoeken. Onderstaande motie werd ons ter publicatie gezonden: De Afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van Gem.-Ambtenaren in vergade ring bijeen, kennis genomen hebbende van de voorstellen van Ged. Staten der provincie Zeeland aan den Raden der gemeenten in die provincie tot verslech tering van de salarissen Van 'burgemees ters en ontvangers overwegende, dat deze Voorstellen het levenspeil der betrokken functionarissen op onverantwoordelijke wijze zullen druk ken en indruischen tegen elk begrip van recht en billijkheid draagt aan het afdéelingsbéstuur op 'bij Ged. Staten krachtig tegen deze voor stellen te protesteeren en hethoofdbe stuur te verzoeken al het mogelijke te doen, dat de Koninklijke goedkeuring aan een eventueel 'besluit worde onthouden besluit de2e motie ter kennis te bren gen van Ged. Staten en de pers. ST.-ANN ALAND. Maandagvoormiddag stond de oude gemeente-blode door de deur van zijn winkel te kijken naar de drukte op de kaai, toen eensklaps de deur openvloog met het gevolg dat hij achterover viel. Gelukkig heeft de man Zich niet erg bezeerd, 't is buitengewoon goed afgeloopen. Een ledige wagen die daar stond, was door aanrijding in be weging gekomen en met zijn disselboom tegen de deur geloopen. Onder leiding van den heer Hanssens hield de alhier bestaande afdeeling van 't Groene Kruis Vrijdag avond haar jaarvergadering ten huize van den heer C. A. Weijler. Ofschoon vier-en- een-half honderd leden tellende, waren er slechts 27 leden aanwezig. Nadat de voor zitter de vergadering had geopend en de secretaris de notulen had gelezen, die on veranderd werden goedgekeurd, kwam de beurt aan den penningmeester, om reke ning en verantwoording te doen over het afgeloopen jaar. De ontvangsten hadden bedragen f 1069,495, de uitgaven f 925,375, 't batig saldo was dus f 144,12. De heeren K. van der Male en J. Kodde, die alles hadden nagezien en in orde bevonden, adviseerden tot goedkeuring' van de ge noemde cijfers, wat daarna plaats had. In het verslag van den toestand der ver eeniging werd nog eens gewezen op de gift van f351,46, afkomstig van het kolen- distributiefonds, waardoor 't mogelijk is geworden 2 nieuwe ligtenten te laten ver vaardigen (al was die som daar niet toe reikend voor), maar ook werd gewag ge maakt van de weigering van 2 leden om de schade te vergoeden, die er toegebracht was aan gebruikte voorwerpen tengevolge waarvan ze als leden moesten geschrapt worden. Een der leden bracht het eene geval ter sprake, maar zweeg er verder over, toen de dokter uitvoerig had mede gedeeld, hoe de loop van zaken in dat geval geweest was. Daaibij had de heer Quakkelaar gelegenheid er op te wijzen, dat dingen die niet meer gebruikt wor den, dadelijk terugbezorgd moeten wor den, wijl anderen ze noodig kunnen heb ben. Vérmeiden we nog in 't kort, dat de voorzitter aftrad en eervol herkozen werd, dat het bestuur als magazijnmeester had gekozen, dhr. A. Goedegebuure Az. Jr. en dat een der leden de contributie wilde verdubbelen, wat afgewezen werd, en gaarne zou zien, dat er een cursus werd gegeven in verband leggen, waarover de heer Quakkelaar zijn gedachten zal laten gaan. THOLEN. In de Dinsdag gehouden bui tengewone algemeene vergadering van in gelanden van het waterschap „De Vrije polders onder Tholen", werd uit de voor dracht voor een tijdelijk waterbouwkun dige, 'bestaande uit de heeren J. Bruin zeel te Oud-Vosmeer. S- Visser te Goes en 2. V. d. Velde te Stellendam, eerst genoemde gekozen. {Het uitgebreid verslag Volgt Vrijdag), Do ramp van do „Ezardian". De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring van het Ned. s.s. „Zuiderdijk" en het Engelsche s.s. „Ezardian", waardoor 11 menschen verdronken. De toedracht van die aanvaring kan nog niet volledig wor den gekend. Geconstateerd is echter, dat de kapitein van de „Zuiderdijk" tot kort voor de aanvaring niet op de brug van een zakje A. J. P.'e Grena- dinesHus in ieder pakje A. J. P.'s Amandeltjespud ding. Tijdelijke reclame. (Ingez. med.) het vaartuig was en geen hand ter red ding van de schipbreukelingen is uitge stoken. Bij, een goede zeemanskunst had de aanvaring voorkomen kunnen worden. De raad ontnam den kapitein van de „Zuiderdijk" voor drie maanden de be voegdheid als schipper op een schip op te treden. ZIERIKZEE, 14 Nov. Door 'de Arron- dissements-Reehtbank zijn heden veroor- aeefd: J. W. L.. 25 j., boekdrukker, wonende te Zierikzee, 'f 15 'bi, s. "5 d. h., wegens diefstal. Eisch f 40 b. s. 10 d. h.; I. H., 23 j., schaapherder, wo nende te Kerkwerve, f 10 'b[. s. 5 d. h., wegens diefstal. Eisch f 50 b., s. 20 d. h.; 1. P. H. F., 23 j., arbeider, 2. A. O:, 35 j., landbouwer, beiden wonende te Duivendijke, ieder f 15 b'. s. 10 d. h., wegens mishandeling. Eisch voor ieder f 30 bi-, s. 10 d. h.; 1 Vj„ 32 j!., land bouwer, Wonende te Poortvliet, f 20 b. s- 10 d. h., wegens mishandeling. Eisch 14 d. gev.str.; Ph. P., 39 jl, slager, wonende te Eikerzee. bij verst, f 30 bi, s. 30 d. h.„ wegens eenvoudige beleedi- ging aangedaan aan een ambtenaar, ge durende de rechtmatige uitoefening Zijner bediening. Eisch f 30 bi, s. 30 d. hl; C. M.,.43 j., commissionair, wonende te Scherpenisse, in hooger beroep, 2 d. h. en 1 jaar plaatsing in een Rijkswerk inrichting, wegens hel zich in kenüjken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg bij derde herhaling ge pleegd 'binnen een jaar nadat de laatste veroordeeling wegens tweede herhaling onherroepelijk is geworden. Eisch beves tiging vonnis Kantonrechter te Tholen. Vrijgesproken: E. A. L., 19 j., smid- bankwerker, wonende te Zierikzee, be klaagd geweest van eenvoudige beleedi- ging. Eisch vrijspraak. ONDERWIJS. Te Amsterdam promoveerde op stel lingen en het proefschrift: „l'Influence de Corneille en Hollande", de heer .J Bauwens, dccteur de la Sorbonne, leeraar aan de R.H.B.S. te Schiedam, oud-leeraar aan de R.H.B.S. te Zierikzee. ZIBRIKZEHJ. Benoemd tot onderwijze res bij het O.L.O. te 's Gravenhage, mej. C- F. Wittenberg, thans onderwijzeres aan school A alhier. Bij het deze week gehouden exa men voor 2de machinist te Weltevreden (Ned. O.-I.) slaagde o.a. dhrl Ij. J. ten Haaf, geboortig van hier. ELKERZEE. Aan het vervolgonderwijs op de openbare school nemen 7 jongens cleel. LANDBOUW EN VEETEELT. Aangezien er hier en daar weer ge vallen van mond- en klauwz'eer voor komen, wordt den landbouwers aange raden, vooral voorzichtig te zijn met aankoop van vee, daar toch de meeste ziekte-gevallen, tot nu toe voorgekomen, zich onder pas aangekocht vee hebben voorgedaan- Tevens is spoedige aangifte blij 't op treden der Ziekte, aan den burgemees ter ter plaatse vereischt. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Oost- en West-Graftdyk, H. P. Brandt, oand. te Amsterdam. Aangenomen: Naar Heeg, J. van de Pol te Drogeham. Naar Ootmarsum (toezH. W. Obbink, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Eèthen en Drongelen, F. F. J. vaü do Plassohe Iz. te Krimpen a/d. Lek. Voor Arnemuiden, B. Moor- rees to Heteren. SEROOSKERKE. Daar de combinatie onzer gemeente, met die te Kerkwerve, zoo goed als tot stand Is gekomen, zal men weer, nu aan het minimum tracte- ment kan worden voldaan, een eigen predikant kunnen beroepen. Met het beroepingswerk li reeds begonnen. Stemgerechtigde leden worden a.s. Zondag 19 Nov., des namiddags 4 ure, in de consistoriekamer ter vergadering genoodigd, ter beroeping van een predikant. ELKERZEE. Na den morgendienst op Zondag a.s. zal er stemming gehouden worden voor 3 gemachtigden in het kiescollege. Aftredend z\jn de heeren: M. de Glopper, T. J. van den Bont en C. J. Tuinman. BRUINI8SE. Donderdagavond 6.30 nre ds. Sundermeyer van Ritthem (Rede voor de stichting .Vrederust" te Bergen- op-Zoom). Gare/. Kerken. Beroepen: Te Hillegom, J. van Herk- sen te Twijzel. Te Engwlernm, J. J. D|jk, cand. te Bussum. Te Ten Boer, C. S. Bos te Znidwolde (Gr.) Te Lioes- sens, J. van Henten te Oldekerk. Te An del, A. J. Noordewier, c*nd. te Meppel. Aangenomen: Naar Oudega (Small.), J. S. Post te Koog-Zaandijk. Bedankt: Voor Baarland, D. Scheele te Geesteren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1