n R K n Wetsinge-Sauwerd, W. van Gelder te Langeslag- Voor Giessen-Oudekerk en Giessen-Nieuwkerk, F. H. van Loon te Bergum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Amsterdam, G. Wisse te Arnhem. Bedankt: Voor Lutten en De Krim, H. Velema te Kampen. SPORT. D1RKSLAND, 12 Nov. Voetbalwedstrijd D.V.V. I en D.V.CX I (Zierikzee) Uit slag 3—2, onder protest van D.V.O. tegen het niet toekennen van het 3e doelpunt van D-V.O. AANBESTEDINGEN. OOSTERLAND. Bij de Zaterdag gehou den aanbesteding door de Landbouwver- eeniging „D. E. S." alhier, was ingeschre ven voor de levering van 46500 K.G. kali- zout 20 o/o, 4100 K.G. katoenmeel, 2800 K.G. lijnschilfers, 400 K.G. lijnmeel en 1440 K.G. Mixed-maïs, door: Centraal-Bureau, Rotterdam, voor kali- zout f 2,35; Z. V. Kunstm., Z.zee, voor kalizout f 2,12, voor katoenmeel f 14,44 (52 o/o, voor lijnschilfers f 17,98 (4&%), voor lijnmeel f 16,75 (38 o/ovoor maïs f 10,85; Ribbens Co., Zierikzee, voor katoenmeel f 13,94f (51 o/o)P. J. van Aardenne, Dordrecht, voor kalizout, f216; H. Kooman, Dirksland, voor kalizout, f2,06; C. v. d. Berge, Sirjansland, voor kalizout f 2,04fvoor katoenmeel f 15,20 (52%), voor lijnschilfers f 15,45 (41 o/o, voor lijnmeel f 15,45 (40 o/ovoor maïs f 11,60; D. Vijverberg, Oosterland, voor katoenmeel f 14,25 (52 °/o, voor lijnschil fers fl7,90f (48 o/o, voor lijnmeel f18 (40 o/o), voor maïs f10,601. t Gegund. VAN HEINDE EN VERo In de afgeloopen vier jaar is in Rusland het totaal aantal geboorten vijf millioen beneden normaal gebleven. De Engelsche regeering heeft ver klaard niet te weten, waar de Turkschc •ultan blijft, in elk geval niet aan boord van een Engelsch oorlogsschip. President Harding verklaart dat de Ver. Staten zich niet langer aan de verplichtingen, welke als lid van de broederschap van naties op hen rusten, kunnen onttrekken. De Zwitsersche Bondsregeering overweegt de invoering van een luxe belasting, welke tabak, de niet aan mo nopolie onderworpen alcoholhoudende dranken en automobielen treffen zou. De opbrengst wordt op ongeveer 80 millioen fr. per jaar becijferd. De internationale dienstregelings conferentie, die te Luzern is gehouden en waaraan de spoorwegbesturen van bjjna alle landen van Europa deelnamen, sprak zich uit tegen handhaving van den zomertijd. VERSCHILLENDE BERICHTEN Eooge waterstand. De laatste dagen is de Rijn zoodanig gewassen, dat -in Arn hem de uiterwaarden aan den linkeroever geheel blank staan. Van de zes h acht meter breede lage kade is niets meer te zien. Met behulp van noodbruggen wordt de lading der schepen aan den wal ge bracht. Voor dezen tijd van het jaar Btaat de Rijn zeer hoog. Het water in Rijk en Lek wast onrustbarend. De langs de rivier gelegen uiterwaarden bjj "Wijk bij Duurstede zijn meerendeels overstroomd. Scheepje zoek. Te Ellewoutsdijk ver keert men in ongerustheid over het lot van schipper P. Dekker en zijn knecht, die op 2 November bij goed weer met de motorschuit „Uollandia 2", geladen met aardappelen naar Amsterdam ver trok. Volgens deskundigen was de sehuit van boven te zwaar geladen en is te vreezen dat het schip is omgeslagen en gezonken, want ook is het niet de sluizen te Hansweert gepasseerd. Een trouwerfj met hindernissen. Een groote auto van een trouwplechtigheid geraakte bij Hoofddorp (Haarlemmermeer) door een defect aan het stuur in een sloot. Van de inzittenden werden er 10 gewond, o.a. brak een vrouw den pols. Een geneesheer verleende hulp en daarna kon de trouwerij doorgaan, want bruid en bruidegom waren ongekwetst. Een notaris vervolgd. Tegen notaris P. Thijsen to St.-Odilliënfeerg (Limb) is een instructie geopend ter zake van op lichting en valschheid in geschriften. Deze vervolging heeft betrekking op de navolgende feiten: Een landbouwer J. v. Pol Wolters te Montfoort, heeft, volgens een notarieele acte, zijn erf met toobehooren „verkooht" aan zijn broeder M. v. Pol, voor een som van f 5800. Daarna werd eveneens door notaris Thyssen een acte verleden waar door J. van Pol zy'n vroegere bezitting van zijn broeder in „bruikleen" kreeg. In de koopacte werd de kwijting ad 5800 gulden ingelaseht in den gebrui- kelijken vorm. Tuaschen den datum van verkoop n.l. 20 Maart en die der regi stratie waarvoor de allereerste dag n.l. 19 April werd genomen bezwaarde notaris Thyssen het verkoehte erf (huis met tuin, schuur, stal, bergplaatsen, enz) met een hypotheek ad f 500. De notaris hiervoor een kwitantie af, ^die toen J. van Pol—Wolters op 27 Juli failliet ging door den curator in dit faillissement in den' boedel werd gevon den. Door zy'n curator toen deze kwam inventarieeren, ondervraagd, wat hü met de door hem als koopsom ontvangen f 5800 had gedaan, verklaarde de fail liete deze som in werkelijkheid niet te hebben ontvangen. i Nader over een en ander ondervraagd, verklaarde Pol: „Dat is allemaal valsch. Notaris ThijssenEheeft mij een jaar lang daarvoor achterna geloopen". Ook zijn broeder bevestigt thans dat de notaris van dezo valschheid alles heeft geweten. Ter verificatie-vergadering op 29 Sept. 1 j.l. herhaalde de failliete, dat niets is betaald, waarop de reohter-commissaris de vergadering sehorste teneinde hier omtrent nader te worden ingelicht. Op de tweede ferificatie-vergaderlng, die onlangs is gehouden werd zekerheid 'i verkregen, dat de beide transacties als fictief moeten worden beschouwd en notaris Thyssen de geheele zaak in scène gezet Deze is daarop in verhoor geno- meD. Naar aanleiding hiervan is een straf- recbtelyke vervolging ingeleid, die nog loopende is. Sedert zyn nog bij de justitie verschillende grieven en klachten inge komen, die op dit oogenblik nog in on derzoek zyn. De Macisteuit Deventer. Op den Olsterdyk tusschen Olst en Diepenveen, werd dezer dagen een werkman van een machinefabriek te Deventer aangevallen door drie woonwagenbewoners. Zij kwa men echter van een koude kermis. Een van de drie ging pardoes over een heg, de tweede kreeg 'n klap. die hem enkele meters over den weg deed rollen, waarop nummer drie op zyn fiets sprong en naar z(jn woonwagen vluchtte. De sterke man liep hem na en toen de aanrander on danks alle bedreiging niet voor den dag wilde komen, zette de metaalbewerker zyn sohouder onder den woonwagen en wipte dien van den dyk af, toen ging hy weer op marsch, alsof er niets was gebeurd. Ongeval met een motorfiets Op den Ughelschen weg naby Apeldoorn wilden Zaterdagmiddag 2 personen, die ep een motorrijwiel zaten, tusschen twee elkan der voorbyrydende wagens doorgaan. "Wyl do motorfiets met een der wagens in aanraking kwam, vieler. beiden tegen den grond. De eene werd met een her senschudding en de ander met ernstige verwonding opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. De gevolgen van twist. Zaterdagmiddag hebben twee landbouwers to Uddel by het plaggenryden twist gekregen, waar bij de een den ander zoo ernstig m's- handelde, dat by naar het ziekenhuis te Apeldoorn moest worden vervoerd De man had een diepe schedclwonde. Zyn toestand is wanhopig. De vermoedelijke dader ontkent schuldig te zyn. Oemoedelyk. Een dezer naehten'werd ten huize van de fam. P. te Emmer- Compaseum ingebroken. De vrouw des buizes zag een jongmensch achter de deur zitten, die haar by nadering ver telde, aangemoedigd door het lezen van romans, door een raam te-zyn binnen gekomen. Hy wilde gaarne opgezonden worden naar de gevangenis om wat te leerenl Hy was werkloos en gevoelde zich by zyn ouders thuis niet gelukkig. De familie scheen met deze mede- deeling zeer vergenoegd te zyn, want zy bood het jongmensch eerst koffie met boterhammen aan en leverde hem daarna aan de justitie over. Oasverstikking. Zaterdagmiddag namen de bewoners van een pand in de Gerrit van der Lindenstraat te Rotterdam een gaslucht waar, die in steeds sterkere mate te voorsehyn kwam uit de woning van don timmerman K. in dat buis. De politie werd gewaarschuwd en met geveld verschafte deze zich toegang. De 27-jarige vrouw van den timmerman K. en hun beide kinderen 5 en 4 jaar oud, werden bewusteloos in bed liggende aangetroffen. Een paar gaskranen werden open gevonden. Met zuurstofapparaten heeft men ruim een uur getracht de levensgeesten op te wekken, doch te vergeefs. De ge roepen geneesheer kon slechts den dood van de vrouw en de kinderen vast stellen. Steun en loon. De zager H. K. te Rotterdam heeft sedert Januari van dit jaar tot Zaterdag f 11 per week steun van het burgerlyk armbestuur ontvangen In Juli trad hy in dienst by L. D. J. W., die een loonza^ery heoft. Overeenge komen werd, dOT zyn diensturen zouden zyn van half-acht tot half-elf voormiddags en van 12 tot 6 uur 's namiddags; des Zaterdags waren zyn werktyden van half-acht tot 9 en van 12 tot 8 nur. Hierdoor was de zager in de gelegenheid zyn kaart te laten afstempelen by het burgerlyk armbestuur en daar Zaterdags zyn f 11 steun te gaan halen. De patroon vermeldde hem niet op den loonstaat vcor de Ongevallenwet en gaf hem f20 loon in de week, terwyl de loonstandaard voor het werk, dat K. by hem verrichtte, f 30 in de week is. Sedert Juli heeft het burgerlyk arm bestuur te Rotterdam aan den zager f 187 aan steun uitbetaald. Op last van den officier van justitie zyn werkman en patroon aangehouden. Die straf moest ook in Holland bestaan. Dugdale, een beroepsdanser te Londen, is dezer dagen tot 21 dagen dwangar beid en 15 slagen met de „cat" veroor deeld, omdat hy geldelyk voordeel trok uit den omgang met een 17-jarig meisje. De danser ontmoette het kind in een dansclub te Nottingham, en overreedde haar met hem naar Londen te gaan. Eerst bestalen zy den vader van het meisje. Van het geld leefden zy een tydje en toen het op was, dwong de man haar," om op straat voor zich en hem 'de kost te verdienen. Het misdryf, waaraan gy n hebt schuldig gemaakt, is het ergste, dat een man tegenover een vrouw kan begaan, zeide de rechter. Ik zal je zoo streng mogelyk straffen, als afschrikwekkend voorbeeld voor andere individuen van jouw slag. Het parlement heeft eenige jaren geleden bepaald, dat in dergalyke gevallen een rechter het recht heeft tot geeseling te veroordeelen en ik ben van plan van dit recht gebruik te maken. Verduistering Uit Tilburg wordt aan de Tel. bericht, dat de kassier K., dis een paar weken geleden aldaar gefail leerd is, in het huis van bewaring te Breda in voorloopig arrest is gesteld. Hy wordt verdacht een belangryk be drag aan effecten zyner cliënten te heb ben verduisterd. Huwelijksgeluk. Donderdagavond klonk uit een café op den Schiedamschen dyk te Rotterdam hulpgeroep. Een voorby- ganger wilde op het geroep „moord" het café binnentreden, maar de deur moest ingetrapt worden, voor men tóe gang kon bekomen. Het bleek toen, dat de caféhouder P. P., nadat alle bezoekers uit het café weg waren gegaan, de deur gesloten had en tóén zyn vrouw te lyf was gegaan. Hy loste revolverschoten op de vrouw en sleepte haar vervolgens door het café. In zyn dronkemanswoede, schryft Het Volk, had hy de vrouw op ergerlyke wijze mishandeld. Toen^de politie ter plaatse kwam verzette de dronken kaste lein zich "tegen hen en trapte een der agenten zóódanig op den voet, dat de agent niet meer ioopen kon. Van een anderen politie-man werd een regenjas totaal aan flarden gescheurd. De woesteling werd tenslotte naar het bureau gebracht, terwyl de vrouw naar het ziekenhuis werd vervoerd. IriÖraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd ingebroken in een kleer makerij aan den Coolsingel te Rotter dam.; 'Er 'werd voor een 'bedrag, vanif 6000 aan bontmantels ontvreemd. De dief, die over een schutting aan de zijde Nieuwe Kerkstraat was geklommen, had de man tels toen hij terugkwam' van ziijn roof tocht over dezelfde schutting geworpen, maar werd juist op dat moment door een surveilleerenden agent betrapt, die den in'breker met de gestolen mantels naar het politiebureau bracht. Jenevermoed. De Loc. meldt, dat twee Europeesche jongelieden in een circus te Semarang een merkwaardig avontuur had den. Bij het laatste nummer begaven de twee, „onder den invloed" verkeerende, jonge mannen zich, over de ijzeren tralies klim mende, binnen de ruimte, waarin de tijger- kooi stond. Een v^n hen stak ondanks het geroep om hemheen, den arm in de tijgerkooi. Een dér tijgers greep dien en beet niet. Hierdoor aangemoedigd veroor loofde de man zich verdere familiariteiten met de verscheurende dieren des wouds, hen aan kop en nekvel trekkend, zijn hand in der dieren muil stekend, hen schuddend en aaiend. Toen hij. echter de kooideuren wijd open wierp, greep de politie in en werden de rustverstoorders uit het circus gezet. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Redacteur t Mag ik U beleefd verzoeken het onder staande in Uw veelgelezen blad te zetten. Ons land is op 't oogenblik vervuld van geschreeuw van een hoop ontevredenen, over z g. onrecht, dat hum zal worden aangedaan. Men zal begrjjpen, dat ik? hier het oog heb op al die „hoogere" en „lagere" ambtenaren die moord en brand schreeuwen, nu de Re geering eindelijk zoo verstandig begint te worden hun salarissen tot een normaler peil terug te brengen, die in geenerlei verhou ding staan tot het door hun gedane werk (verklaarde minister De Visser niet, dat een onderwijzer gemiddeld 2 (zegge twee) uur per dag werkt; om maar niet te spreken van postambtenaren, leeraren enz.) In een vorig nummer van uw geacht blad, heb ik tot myn groote verwondering (voor zoover je je ten minste over dit soort menschen nog kan verwonderen) gelezen, dat ook hier ter stede pl. m. 120 hoogere zoowel als lagere ambtenaren, de treurige moed hebben gehad by den minister te klagen, over de voorge stelde vermindering van ongeveer 30 (dat best 50 mocht zyn) hjmner inkomsten. Op 'teerste gezicht ging me een rilling over den rug, by de gedachte, dat we hier met 120 ambtenaren zitten opgescheept, met hun enorme salarissen. Deze Heeren achten het nochtans niet beneden zich, aldus reactie te voeren, terwyl de Middenstanders aan den rand van den afgrond staan en het heele platteland zucht onder den öndragelyken viscus en de boeren zich nog slechts staande houden, door te teren op de weinige, in de oorlogsjaren, door uiterste zuinigheid, over gespaarde penningen. Bedenken wy toch daarby, dat hun bedryf zeer sterk is uitge breid, wat voor hun een auto en een motor fiets onmisbaar maakt. Daarby te bedenken, dat by na al dit geld wordt besteed aan menschen, die van buiten onze gemeente komen en wanneer ze van hun overtollige tractementen genoeg hebben oververdiend, naar de groote stad trekken, om hun zucht naar weelde en ydel genot, zal ik maar zeggen, hot te vieren. Gelukkig begint de opinis comminuo zich eenigszins te wyzigen, zooals o. m. blykt uit de wel wat al te bezadigde stukken van den heer Hondsmerk, in uw blad. We moeten deze heer echter ontzettend dankbaar zijn, dat hy de koe (in dit geval het monster der ambtenary) by de horens gepakt heeft. Laten allen, die het wel meenen met het lands.- belang, onze Regeering krachtig steunen by haar heilzaam pogen aan de ambtenaarplaag paal en perk te stellen. Men late het niet bij requesten aan Hare Majesteit of den Minister. Er staan ons gelukkig nog andere middelen ten dienste. De winkeliers beginnen b.v. zoolang de salarissen niet op normaal peil zyn gebracht, de ambtenaren 50 pCt. extra in rekening te brengen. Zoo ook de caféhouders. Wie bindt de poes de bel aan? U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname. Hoogachtend, Uw dw. B. RAAD. Zierikzee, November 1922. Aan den Heer D. HONDSMERK alhier. Myn „Zelfs een doodgewone Burger enz." had tot doel scherper te doen uitkomen, dat tegenwoordig niet alleen bepaalde groe pen van menschen, doch zelfs de enkeling het noodïg acht zyn beste krachten te geven om de hetze tegen de ambtenaren zoo moge lijk nog iets te verscherpen. Met U ben ik dankbaar gestemd, omdat de dagen van de kruisjes-zetting, zooals U dat noemt, reeds lang tot het verleden behooren. Een beetje minder ijver met het scholen bouwen zou mij echter welkom zyn, want daar is zelfs mijn hoog salaris niet op berekend. Om mijn betoog te vervolgen is het noodig eenige gegevens te ontleenen aan De Central,fi, orgaan van de centrale van vereenigingen van personeel in 's Rijksdienst. De heer Vliegen, wethouder te Amsterdam, deelde in den Raad het volgende mede omtrent de stijging van enkele manufacturiers in den 1814/15. 1918. A. f 6800,— f 100300,— B. 6600 128000,- C. 12000,— 64000 D. 2200,— 360000 E. 4200,- 26000 F. 18000,— 105000,- G. 13000,- 177000,— H. ft 201000,- tt 2140000,— De tabaksfabrikanten verdienden 60 mil lioen extra aan den voorraad sigaren van voor den oorlog, enz. Al behoor ik niet tot de knapste kop stukken der wereld, toch meen ik uit de cijfers te mogen afleiden, dat ik de ijverige zoekers naar het verloren kapitaal in Neder land een handje kan helpen door hun aan dacht te vestigen op de broekzakken van A. t/m. H. en anderen. Wel opmerkelijk is het, dat laatstgenoemden vooraan staan in de rijen van beknibbelaars, hetgeen blijkt uit het feit, dat 27 Almelosche fabrikanten loonsverlaging willen voor het provinciaal personeel in Overijsel, terwijl die 27 heeron een inkomen hebben, gelyk 3348 ambte- tjes met een salaris van f 1800 per jaar. Uw erkentelijkheid voor „een behoorlijker winst" (niet „een bekoorlijk winstje", zooals er om bepaalde redenen van gemaakt is) retourneer ik bij deze. Zij is niet verdiend, daar de omtoovering in Uw distilleerkolf van die uitlating tot een receptje voor de heeren van de belastingen zeer twyfelachtig is. Wat ook de bedoeling moge zijn, die heeren doen hun plicht in aller belang en dat moet ook U op prys stellen. Dat U de overige resul taten Uwer distillatie in de pen hebt ge houden, lijkt mij zeer verstandig. Nu ben ik gekomen aan het van mij gevorderd be wijs inzake versleten ambtenaarsj assen enz. De gemiddelde salarissen gaan ongeveer 80 pCt. uit boven 1914. Deze waren toen officieel door de Regeering erkend als pl. m. 20 pCt. te laag. 120 pCt. van de salarissen van 1914 wees dus het welvaartspeil van toen aan. Zy zijn gebracht op 180 pCt. van de duurte van 1914, dat is dus 60 pCt over of op 150 pCt. van de duurte van 1914. Thans is het duurtecyfer der voedingsmiddelen officieel nog ongeveer 165. Hieruit volgt, dat de hoog# salarissen der ambtenaren nog te laag zyn en is bewezen, dat U door boven dien nog op verlaging aan te dringen, het geen U verdachtmaking noemt, tot een feit maakt. Dat er bezuinigd moet worden staat vast. Maar eerst op uitgaven, als byv. by het spoorwegbedryf, de 8 millioen voor ombouw van locomotieven, de 9 millioen voor het gebouw te Utrecht enz. De Staat geeft alleen aan den handel jaar lijks 7 millioen cadeau door onze instelling, het Loodswezen. Zoo kunnen onze leidersdaartoe meer bevoegd dan ik, U meerdere en betere be zuinigingsmaatregelen noemen dan beknib beling van salarissen. Ik vertrouw dat U na vooigaande uiteen zetting 'niet meer van idiote salarissen zult spreken. Zonder twjjfel hebben enkelen mis schien te kooge salarissen, U verblind en U doen voorbij zien dat uw streven in hoofd zaak gericht is tegen het beetje welvaart, dat de lagere ambtenaren zich met moeite hebben veroverd. M. H. P. H. SEBRDEN. XDébatten gestaakt. Red j TELEGRAMMEN» ROTTERDAM. (V. D.) Hedenmorgen werd op mej. E. A. V. een moordaanslag gepleegd. Gedurende eenlgen tyd zat haar man in de gevangenis. In dien tyd schynt zy met zekeren J. K. ongeoor loofde betrekkingen te hebben aange knoopt. Zy moet K. gisteren hebben medegedeeld, dat haar man ontslagen zou worden en K. verzocht hebben niet meer te komen. Vanmorgen vervoegde bovengenoemde K zich ten huize van mej. V. en loste twee schoten op de jonge vrouw, waarvan één de rechter borst, de ander de linkerzyde trof. Op het hooren der schoten kwamen twee broers van mej. V., Th. en A. naar beneden en wilden tussohonbeide komen. Ook op hen loste K. schoten, zoodat eerstgenoemde in den linkerschouder en A. in het rechterdybeen werd getroffen. K. richtte daarna de revolver op zich zelf, schoot zich dware door het hoofd en zakte ineen. In een auto van den geneeskundigen dienst werden de 4 ge wonden naar 't ziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. LAATSTE BERICHTEN. ZIERIKZEE. De Zierikzeesche bóót, welke hedenmorgen 8,30 uur naar Rot terdam moest vertrekken, ,is wegens de dikke mist niet uitgevaren. De Provin ciale 'boot, die hedenvoormiddag 10 uur hier moest aankomen is niet gearriveerd, evenmin die om' 2 uur moest aankomen. De tram, welke ongeveer 1 uur de post uit Holland medebrengt is ook niet bin nengekomen. De aardigheid begint weer nu de win ter in het land komt. Hoe lang nog zal ons eiland verstoken blijven van geregeld verkeer? MARKTBERICHTEN CoOperatleve Yelling Zlerlkaeo. Veiling van Zaterdag 11 Nov. Roode kool f7,50, Witte kool f5,40- f5,90 per 100 stuks; Spruitkool 26 cenl per kilo. Peren: Kleiperen 7—10, 2e-soort 4, Gieser Wildeman 14—19, 2e soort 10, Brielsche Groene 5, diverse Stoofperen 7, diverse handperen 11, Besy van Scho- nauwen 15, Chaumontel 2e soort 8, Ber gamot 4, Pondsperen 6—10, diverse Val- peren 4 cent per kilo. Appelen: Goudrei- net extra 16, dito le soort 9—11, 2e soort 5—6, Brabantsche Bellefleur 10—15, 2e soort 4; Oranje Pipping 10, 2e soort 6, Roode Calville 12, Bismarck 10, diverse zure 3—10, Huismanszoet 10, Bloemzoet 13, Ermgaard 16, Campagnezoet 1518, 2e soort 9 ct. per kilo. Mispels 11—12 ct. per kilo. ROTTERDAM, 13 Nov. Granen, bui- tenl. kalm. Meei f 18,25. Mais f 196 a f 197. Haver f 11,50 a f 12. Zaden. Lijnzaad, voer- f 20 a f 21, zaai- f 25 f 28. Kar wijzaad f 1j,0S a f 1,08. Ka nariezaad f 18 a f 19. Maanzaad t 54 a f 55. Mosterdzaad, clruin f 145 a f-'.47 jgael f 3D a f j33. Boekweit,, canada^ f 12 per 100 k.g. Aardappelen (Zeeuwsche eigenheimers) f 1,50 a f 1,70; bónte f 2,70 a f 3, blauwe f T,70 a 2; poters tt 1 a f jli,40; blauwe eigenheimers f ,1,70 f 2; Red Star f 1,60 a f 2. Eieren, geen aanvoer- Vlas. Aanvoer 2500 k.g. blauw f 1,55 a f 1,85; 22100 k'.g. Gro ninger f 1,35 af 2; 5000 K-g. geel f 1,35 a f 1,75; 850 k.g. w'it f 1,20 a f 1,35; 1300 k.g. dauwTood f 1,25 a f 1,35. VEE. Runderen en kalveren, we gens mond- en klauwzeer geen aanvoer; 1975 schapen of lammeren, le k'w|- f 0,80 'a f 0,90; 2e f 0,60 a f 0,70; 3e f 0,50; lammeren f 0,90 a f 1,05; redelijk; 867 varkens, le kw|.' f 1 a f 1,04; v2e) f 0,94 a f 0,98; 3e f 0,86 a f 0,90; lichte f 0,84 a f 0,92; prijshoudend. GRANEN. Binnenland. Tarwe f 12,25 .a f 12,75; overigens f IK,5(0 a f 112; rogge f 10 a f 10,25; gerst (chevalier) f 10,75 a f 11,25; haver f 11 a f 12; kleine groene erwten,' f 19 a f 2J2; ajuin, kleine aanvoer, f 1,50 per-50 k.g., met zak. Ter 2e naj aarsmarkt. vorige week te Willemstad gehouden, waren een kleiae 100 stuks paarden waaronder vele beste exemplaren, zoomede eenige runderen, waarin plaatselijke handel, aangevoerd. Ook deze nieuw-ingestelde markt belooft een goede markt te worden, al was dan ook het aantal kooplieden, onder wie eenige Belgische, in verband met de slech te tijdsomstandigheden, nog niet bijzon der groot en de handel, gelijk overal, slap, zoodat niet veel verhandeld werd. De prijzen, welke besteed werden, waren laag ett beliepen voor veulens f !60—f 100; li/a'-jarigen f 175—f 250; 21/2-jarigen f t3,00 f 400; werkpaarden f 150—f 300 en slachtpaarden f 75—f 150. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand October. THOLEN. Geb.Lueretia, d. v. A. de Heer en M. Priem; Johannes Adriaan, z. v. A. M. v. Luyk en J. C. Schot; Simon Cornells, z. v. W. R. Kwist en J. den Engelsman Johanna, d. v. J. Bogers en A. BaayJoan Adam MarinuB, z. v. H. M. Nieuwenhuyzen en M. A. AnneveldtKorneliaz. v.- J. L. Sohot en T. Bont. GehuwdP. K. Baay, jm. en M. J. de Heer, jd.; P. J. Voshol, jm. en M. P. Potter, jd M. Versluys jm. en A. V. Sliedreoht, jd.; J. P. Vos, jm. en S. J. du Burok. Overleden: Pieter Lindhout, 39 jaar, eehtg. van C. W. SchotJohanna Maria Praat, 72 j., wed. van L. Kromschee. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, srodtgedeeld door het Kon. Nefl. Mstaor. Instituut te De Bildt, n^ar wsafueiuingen verricht in den morgen van 18 Nov.: Hoogste barometerat. 777,7 te Neufahr- wasser en Breslau. Laagste 747,0 te SeydisQord. Eerwacht tot den ar ixid van 14 Nov.: zwakke wind, meeat uit oostalyke rich tingen, mistig of nevelig, droog weer, zelfde temperateur. H.H. Correspondenten verzoeken wy verslagen van vergade ringen ons vooral spoedig te doen toekomen. Het komt den laatsten tyd herhaaldelyk voor, dat wy die zeer laat ontvangen. Tevens gelieve men ons de opgaven van den burgerlyken stand in het begin van iedere maand te doen toekomendaar zy anders ter zyde worden gelegd. DE REDACTIE. CORRESPONDENTIE. Ter voorkoming van oponthoud of vergissingen, gelieve men het voor ons blad bestemde als volgt te adresBeeren Ingekomen stukken aan den Redacteur (persooniyk adres). Nieuwstydingen en voorts alles wat den inhoud der Courant betreft: aan de Redactie. Advertentiën en Abonn omenta-opgaven aan de Administratie. Postwissels: aan de Directie (zonder persooniyk adreB), met dringend verzoek om korteiyk aan te duiden: „Voor Abon nement" of „Voor Advertentie".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2