7iprilr7PPQrhp NiPiiwQhnHp Orgels, Piano's, Vleugels v. d DOEL KLOOTE. ABONNEMENT: mm a mm mm* m ADVERTENTIËN: rCiMaandag 30 Oct. 1922. zierikzeesche courant, Ï^S?~ van de F.* A. S. J. DEKKER, Goes. Zeer gemakkelijke betalings-conditiën. Franco levering. - Langdurige garantie. Prijzen beneden alle concurrentie. Aanbevelend, BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provlnole. i buitenland per jaar f 10,—. |jj fiUffl H gill ggL |^9 fcïJB SLjRH_E R H H-Jj R Isj I Lg| kL|3 BV ft3 ELll SIS IjLfi BnjS regel. Reclames 30 ets. p. regel. Afzonderlijke nnmmera 5 cent. By contract belangryke korting. Brutale zeeroef. De schoener „Bertha*, uit Stralsund werd, toen hij' vorige week aan de Be- neden-Elbe voor anker ging liggen, door een boot aangevaren, waaruit vier ge wapende mannen stapten, die de beman ning overvielen en knevelden. De aan vallers doorzochten alles en maakten zich meester van het aan boord aanwezige geld en van voorwerpen van waarde, alsmede van alle scheepspapieren en de kleeding der bemanning- Hierna lichtten zij het anker en dwongen één der man nen, den motor en het roer te bedienen. Hoogstwaarschijnlijk wilden Zij Denemar ken hereiken, doch zij leden onderweg schipbreuk. De zeeroovers zochten hun toevlucht in de masten en ook de foemlan- ning kon zich daar in veiligheid brengen. Den kapitein gèlukte hst eindelijk, uit de kajuit, waar zij hem hadden opgeslo ten, te ontsnappen en in het seheepsbootje te sluipen, waarheen hij ook zijn beman ning riep. Ook aan dezen gelukte het, in de boot te geraken, waarna men zich van het zinkende schip verwijderde. Den 23sten October gelukte het hun, te mid dernacht, land te bereiken en de politie van het voorval te verwittigen. Een tor- pedobbot begaf zich daarop onmiddellijk naar den zinkenden schoener en nam de roovers gevangen. Men vond echter nog slechts drie overgeblevenen. Dezen ver klaarden, ti'at hun metgezel reeds ver dronken was. Men gelooft evenwel, dat deze het heeft klaar gespeeld, zicJh met den buit in veiligheid te brengen- Toen de aanvallers aan land gebracht waren, probeerde de verwoede menigte, bestaan de uit loodsen en zeelieden, hen te lyn chen. Mén vermoedt, dat men hier te doen heeft, met vier uit de gevangenis in Hamburg ontvluchte misdadigers. Zoo als bekend, waren Zondag acht misda digers uit de gevangenis in Hamburg ontsnapt, iwaarvan slechts vier weer wer den teruggevonden. Sen film in het werkeiyke leren. In Amerika begint een krachtig verzet op te komen tegen vrijspraken van moor denaars in geval van „crime passionnel". Onlangs, schrijft de Daily Telegraph, zijn er te New-York weer ettelijke vrijspra ken in zulke zaken gevallen en dezer da gen heeft een jury, waarin zes vrouwe lijke leden, drie personen vrijuit laten gaan, n.l. George Cline, Alice Thornton en Charles Scullion, die beschuldigd wa ren van moord op Jack Bergin, een als „Knappe Jack" bekend staand filmacteur, die op 25 Augustus in Cline's huis werd neergeschoten. Er heerschte geen mee- ningsverschil over het feit, dat Alice Thornton, een in den steek gelaten ge liefde van Befgin, Cline waarschuwde dat zijn (Cline's) vrouw zich misdroeg met Bergin, en dat een paar dagen later Scul lion, een broer van mrs. Cline, aan Cline een revolver ter hand stelde, van hem verlangende dat hij de hem aangedane beleediging zou wreken. Cline heeft toen het wapen aangenomen, Bergin gedwon gen de trap op te loopen en hem toen van de trap afgeschoten. Cline verklaarde uit noodweer gehandeld te hebben, want ook Bergin had een revolver. De jury, gepre sideerd door een knappe jonge stenoty piste, miss Susan Squire, was van oordeel dat de beklaagden volgens „ongeschreven recht" hadden gehandeld, en het drama eindigde met den terugkeer van Cline in de armen van zijn vrouw en kinderen. Doek. „Personen die het geheele programma gezien hebben, worden verzocht plaats te maken voor anderen". Inderdaad, waar om heeft men er geen film van gemaakt?... Ee* atrfd om hat huwaiyk. In het Land vaö de Rijzende Zon be staat van ouds de opvatting, dat een vrouw haar man voor eeuwig trouw moet blijven, ook na diens dood. Dat wil dus zeggen, dat ze nimmer meer mag her- trouwen en steeds de nagedachtenis moet eeren van hem, die eens haar echtvriend was, zijn graf verzorgen, zijn sterfdag herdenken enz. Nu echter in Japan de Westersche beschaving steeds meer in gang gaat vinden, is ook de vraag over wogen, of deze oude opvatting nog lan ger gehandhaafd moet blijven, schrijft de Japansche corresp. van de Tel. Een van de groote bladen in Tokio heeft de moeite genomen om na te gaan, hoeveel wedu wen er alleen in Tokio aanwezig zijn. Het zijn er 115.749, waaronder 413 van nog geen 20 jaar oud. 7512 van onder de dertig en 23.368 nog geen veertig. Het blad betoogt voorts, dat het verstandiger ia: voor jonge weeuwtjes, om weer te trou wen dan alleen te blijven. Deze propaganda is wel eenigszins in strijd met .de eveneens steeds meer veld winnende 'beweging, om de geboorten te beperken, teneinde Japan's overbevolking tegen te gaan. „Er worden nu afmeer kinderen geboren, dan Japan behoorlijk groot kan brengen", zeggen de voor standers en voorstandsters van dezie laat ste beweging. Moeten nu, in strijd met het eeuwenoude gebruik, de weduwen nog weer hertrouwen ook? Dan weten iwe heelemaal niet meer, waar we de rijst vandaan moeten halen." Aldus bekampen de voorstanders van beide bewegingen elkander in levendige polemieken, waaruit weer blijkt, dat het heel moeilijk is, om het een ieder naar de* zin te maken. Ie* dure feut. Tydens het houden ven lehletoefe- ningen in het fort Sheridan werd Lake Forest, de voorstad van Chicago, waar de paleizen van de rijkste buurten van die stad staan, plotseling gebombardeerd. Het eerste schot ging door het dak en de muren van een dier statige gebouwen en veroorzaakte onder het daar aan wezige personeel doodeUjke ontsteltenis. Sommige granaten vielen in da tuinen van andere huizon, waarvan de eige naars aan levensgevaar bloot stonden.' Ook de tuin van Rockefeller werd ge bombardeerd. Het doel, waarop de schoten gericht moesten zyn, lag natuur lijk in een geheel andere richting. Het incident heefc veel opzien gekaard, zoowel in militaire kringen als onder het publiek. Een onderzoek wordt in gesteld, of by den luitenant, die met het leiden van deze schietoefeningen was belast, misdadige opzet in het spel is geweest of dat hi een onvergeeflijke fout heeft begaan. Lieve echtgenoot. Voor de jury van „Meirthe et Mo selle" is dezer dagen te Nancy de zaak behandeld van den oud-inspecteur van waterstaat en bosehwezen, Paul Boppe, die ruim twee jaar geleden gepoogd had zyn vrouw in haar slaap met twee re volverschoten te dooden. Zy werd ech ter alleen gewond en verscheen als ge tuige. Aan haar oom, den bekenden letterkundige Maurlee Barrès, had zy, enkele dagen na het misdryf gezegd, dat men do zaak geheim moest kouden om der wille van de kinderen. Barrès, die eveneens als getuige ge hoord word, was by zyn verhoor aan een groote ontroering ten prooi. Mede werd gehoord de vriendin van Boppe, Labourot, die de aanleiding tot het mis dryf was geweest. Een der andere ge tuigen, een oud-collega van Boppe, schet ste de* beklaagde, die volledig bekende, maar ontkende met voorbedachten rade gehandeld te hebben, aldns, dat de eerste de beste vrouw met hem doen kon wat zy wilde. De advocaat-generaal zeide in zyn requisitoir, dat aan de jury twee vragen zouden gericht worden: Is Boppe schuldig aan opzetteiyken doodslag?' Heeft hy gehandeld met voorbedachten rade? Als de jmry op beide vragen be vestigend antwoordde, zou dit de dood straf beteekenen; zoover wilde de advo caat-generaal evenwel niet gaan. Als dan hot woord wordt gegeven aan den eersten verdediger van Boppe, betoogt een deel der aanwezigen heftig tegen den beklaagde en als de rust weder- keort, kan de verdediger zyn pleidooi aanvangen. Evenals de tweede verdedi ger vraagt hy vryspraak, omdat mevr. Boppe haar man vergiffenis heeft ge- sohonken. De jury veroordeelde Boppe tot vyf jaar dwangarbeid en tien jaar verbod van verbiyf. De Eerste Kamer en bezulnigiag. Naar het Nederl. Correspondentiebureau verneemt, zou de Eerste Kamer tot den minister van financiën het verzoek heb ben gericht, de door hem op zijn begroo ting gebrachte uitgaven voor de verbou wing van de tribunes van het vergader lokaal der Eerste Kamer, waarvoor f 20000 is uitgetrokken, van de begröoting terug te nemen, met het oog op de tijdsomstan digheden, die niet toelaten het doen van niet volstrekt noodige uitgaven. Duitsche medici in onze grens gemeenten^ Men schrijft aan de N. Vtnl. Crt.i Ook de Duitsoho geneesheeren en tand artsen beginnen te azen op onzen Neder- landschen gulden. Het aantal Duitsohe geneesheeren on tandartsen aan de Nederlandsohe grens neemt met den dag tee, hetgeen voorzeker niet strekt tot hooghouden van het geneeskundig peil. Wy vernemen, dat hieraan spoedig een eind gemaakt zal wordenomdat het traotaat van 1876, volgens hetwelk Duit sohe geneesheeren en tandartsen in Nederlandsche grensgemeenten mogen praktizeeren, begin volgend jaar teneinde loopt. Het ligt zelfs in de bedoeling om dit tractaat te doen vervalle*, zoodat het verleene* door Duitschers van ge nees- en tandheelkundige hulp in Neder landsche grensgemeenten, totaal onmo gelijk zal worden, of althans slechts by hooge uitzondering zal worden toegelaten. Werkloezenoptothten. Met toestemming van den Burge meester is Zaterdagmiddag te Rot terdam vanwege den Rotterdam- sohen Bestuurdersbond een demonstra tie gehouden voor betere werkloozen- verzorging. 28 by dezen bond aan gesloten vereenigiugen sloten zich by den stoet aan. Een sterke politiemacht was op de been. Slechts een paar maal moest worden opgetreden en van den gummistok worden gebruik gemaakt. Te Amsterdam had het N. Y. V. in samenwerking met den Amiterdam- schen Bestuurdersbond, ook een werk- loozenbetooging op touw gezet. Geen enkele ordeverstoring had plaats. In De* Haag was een dergelyke demonstratie georganiseerd. Een enkele maal moest de politie ingrijpen, toen de de bevelen niet werden opgevolgd. Te Arnhem en Utrecht hadden eveneens dergelyke demonstraties plaats, welke echter zonder incidenten ver liepen. Terug naar Smyrna! De oommandant van Hr. Ms. Tromp is gemachtigd, Nederlandsche vluchte lingen nit Smyrna, die zioh op 't eiland Malta bevinden, naar Smyrna terug te brengen, indien zy zulks wenschen. Uit de eigarennjj verheid. De commissaris der Koningin in Noord- Brabant heefc de by het conflict be trokken partyen tot een bespreking uitgenoodlgd op a.s.j Dinsdag, aan welke nitnoodiging de patroonsverbonden ge volg zullen geven. Het tekert op de spoorwegen. Ingediend is een wetsontwerp ter aan vulling en verhooging van het negende hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1922. De memorie van toeliehting, die het wetsontwerp vergezelt, herinnert er aan, dat in de artt. 8 der overeenkomsten 1920 S. 8. en H. S. o. m. wordt bepaald, dat de Staat aan de maatsohappyen be taalt hetgeen in eenig jaar blykens de winst- en verliesrekeningen der maat- schappyen vereisoht mocht zyn om tot een winstsaldo van 5.026.315 8 ten hon derd voor S. S. en van 5 ten honderd voor H. S. van het op de aandeelen aan toonder gestort en niet terugbetaald maatsohappelyk kapitaal te komen. Het gezamelyk verlies van de beide maatsohappyen bedroeg over het jaar 1921 f «0 903.190.68Vi, zoodat met inbe grip van het gegarandeerde dividend, een som van f 32.932.927 52Vs door 's ryks schatkist moet worden bygepast. ZIERIKZEE. De minister van arbeid heeft goedgevonden, dat de vroeger toe gekende bijdrage van f 14240,voor wo ningbouw' zal worden uitgekeerd aan de gemeente Zierikzee, ten behoeve van J. J. A. v. Velthoven. De opvoering van het tooneelstuk „Mottige Janus", heeft ons maar miatig voldaan. De 4 laatste bedrijven hebben echter veel goed gemaakt en verschillen de episoden goed tot hun recht laten komen. Het eerste bedrijf, de verjaardag van d6b grootmoeder, had spontaner kunnen zJijn, maar het aantal acteurs en actrices was daarvoor te klein. De beide matro zen-typen waren uitmuntend, evenals de aristocratische tante. „De Mottige" gaf goed spel, het gieheele stuk door- „Leen" was te koel; zóó kalm is geen „toffe Jordaansche". Het derde bedrijf „de her bergscène", waar „Leen" Janus vergif fenis komt vragen en haar kind onder zijn hoede stelt, werd niet onverdien stelijk gespeeld. „Leen" was hier beter op dreef. De onthulling van 't geboorte- geheim van Leen's dochter (op 't punt te Ruwen met een man uit hoogere krin gen) was een der best gespeelde scènes van bovengenoemd stuk. Gisteren (Zondag)middag is het ijze ren tjalkschip „Risico", schipper G. Ver- hage, thuisbehoorende te Made, te Cals beladen met suikerbieten, nabij de Val alhier tegen den oever gestrand. Schip per C. Schot van hier, die het ongeval zag, is met zijn motorboot naar de stran- dingplaats gevaren; deze is er in ge slaagd met pompen van den wal het schip, hetwelk lek was geworden, drij vende te houden, en flopr ankers uit te brengen ran den oever te werken. Daarna is de „Risico" met hulp der mo torboot van genoemden schipper Schot, in de val gesleept. De bazaar, die te Middelburg, te Goes en 'te Hoek, op aanstichting van mevrouw Quarles van Ufford, de echtgenoote van den Commissaris der Koningin, is gehouden ten voordeele van de vereeniging „Kinderzorg", heeft f 8250 opgebracht. WEST-SCHOUWEN. Op 1 Nor. as. zal de heer A. v. d. Klooster, sedert 1 April 1886 iichtWAchter alhier, dus na ruim 36l/s jaar diensttyd, de* dienst met pensioen gaan verlaten, terwyi in zyn plaats tegen 1 Nov. a.i. als lioht- waohter is benoemd de hulplichtwachter alhier, M. Meganok. Het is te hopen dat v. d. Klooster, die door trouwe plichtsbetrachting zich de gmnst zyner meerderen heeft waardig gemaakt en zyn kameraden als zoodanig een voorbeeld heeft gesteld, nog langen tyd van zyn welverdiende rust zalmogen genieten. RENESSE. Van wege het departement van het ,Nut van 't Algemeen" zal in een der schoollokalen alhier by genoeg zame deelneming een cursus in boek houden voor de* middenstand opgericht worden. Tot leden van het college van zetters zyn herbenoemd de heeren M. Steur Cz. en G. Kappers. NOORDGOUWE. Vrijdag had eenbe- rydèr va* een motorrijtuig, by het be proeven ervan, waarby in den regel hard wordt gereden, het ongeluk, het dochtertje van den landbouwer Van der Byl, dat spelend van achter de woning van D. Dalebout den weg opliep, aan te rijden. Opgenomen, klaagde het kind over pyn aan arm en beentjes. De beryder kwam met den schrik vry. DREISCHOR. Raadsvergadering op Vrydag 27 Oct. Afwezig de heer J. W. v. d. Linde; één vacature. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter leest de notulen der twee vorige vergaderingen, welke worden goedgekeurd. Ingekomen van Ged. Staten is de goedgekeurde gemeenterekening over 1921. Voorlezing wordt gedaan van het proces-verbaal van kasopname by den gemeente-ont vanger. Van den inspecteur der Nood- bosohwet is een verzoek ingekomen aan den Raad het kapverbod voor de boomen om de kerk te handhavenhiertoe wordt besloten. Van den Byksarchivaris te Middelburg ie een schryven ingekomen, met last de Schepen-. Trouw- en Doop boeken uit het gemeente-archief naar het rijksarchief te Middelburg ter be waring op te zenden. Op de reelame ▼an L. Fonteine, aangaande het te be talen schoolgeld, wordt gunstig beschikt en de som tot op de helft teruggebracht. Hierna is de begrooting aan de orde. By de post bebakening der lange haven- geul, wat onze gemeente f 145 kost en waar de ,De Vier Bannen" f 5 toe by- draagt, wordt besloten, op voorstel van den heer v.. Langeraad, daartoe de be langhebbende gemeenten Nieuwerkerk en Oosterland uit te noodigen om resp. f 50 e* f 10 by te dragen. Na uitvoerig debat besluit de Raad het verzoek tot Ged. Staten te richten, de jaarwedden van burgemeester, secretaris, wethouders, gemeente-ontvanger en ambtenaar van den burgerlyken stand te verlagen, terwyl men ten opzichte van den havenmeester dit jaar nog een afwachtende houding zal aannemen. Do heer v. Langeraad vindt het kleedgeld voor den gemeente veldwachter wol wat hoog. De voorzitter bewyst dat het maar juist voldoende is. In de bydrage voor het Ziekenhuis te Noordgouwe staat deze gemeente per inwoner by de hoogste (f 150). De voor zitter on de heer r. Langeraad willen daarop wel bezuinigen, doeh na ver dediging door den heer Klompe, blyft de post onaangetast. De som van f256 voor keuring van waren (Warenwet) wordt onder protest aanvaard. Voor aanschaffing van een kachel en herstel lingen aan buizen, ter verwarming der bewaarschool voor slechts een paar weken, komt geen post op de begrooting, mftn zal zleh eenigen tyd met een petro leumkachel zien te behelpen. Na de behandeling in verband met de begrooting van het burgerlyk armbestuur, wordt de gemeente-begrooting vastgesteld op ongeveer f 35080. By de rondvraag vraagt de heer P. v. d. Linde naar de besteding van de petroleum ten behoeve der gemeente. De voorzitter deelt mee, dat ze gegund is aan C. v. d. Linde voor 131/, per liter. De heer De Waal vraagt naar maatregelen tegen de te verwachten werkeloosheid. De voorzitter zegt toe, subsidie voor steun te vragen aan het Ministerie van Binnenlandsohe Zaken. Verder wyst de heer De Waal op de vervuiling van een slootje tusschen do wed. D. t. Bloois en Jst. v. Burg. De heer Klompe verzoekt don voorzitter aangaande de inlevering van het archief een afwachtende houding aan te nemen. Is dit eenmaal in Middelburg, zoo kan men moeilyk daar iets in gaan zoeken, voor gemeente- of porsoonlyk belang. De Raad vindt het ook, na al de moeite en tyd aan de ordening ervan besteed, wel wat erg, dit te moeten afgeven en stemt ten volle met den heer Klompe in. Men zal alvorens het op te zenden, met den Ryksarchivaris onderhandelen en een afwachtende houding aannemen. Daarna sluiting. BRUINISSE. Een ongeveer zes-jarig meisje, dat met een peewagen mede reed, had het ongeluk van den wagen te val len. Het wiel ging haar over het lijf, zoodat het kind deerlijk gewond werd. STAVENISSE. Omtrent de geluidsproe- ven te Oldebroek kan van hier gemeld worden, dat Zaterdagavond 5,37 (telefoon tij d)i alhier, door den waarnemer van het K.N.M. Instituut en twee andere heeren in N.N.O. richting bij N.O. zwakken wind eni heldere lucht gehoord werd een Zwak geluid, voldoende hoorbaar voor iemand, die goed luisterde. RECHTZAKEN. De doodslag op een jachtopziener. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de reeds vroeger vermelde zaak van J. M, schaapherder te Sohoonloo, die, voor doodslag op den jachtopziener Roelof Eising, op de heide by Borger in den nacht van 16 op 17 Oct. 1921, door de rechtbank te Assen is veröbrdeeld tot 12 jaar gevangenis straf van de voorloopige hechtenis. Het Hof heeft in hooger beroep om formeele redenen het vonnis vernietigd en, opnieuw rechtdoendebeklaagde schuldig verklaard aan het hom ten laste gelegde en hem veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. TEBKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE. Ton overstaan van notaris F. J. H. Jespers te Renesse wer den in het „Tentebosoh" publiek ver kocht een kalfkoe voor f 330, een vare koe voor f 173, l1/J-jarige vaars voor f 131,een vaarskalf voor f 70. NIEUWERKERK, 27 Oct. Heden wer den alhier ten verzoeke van den heer M. J. Mol, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek rerkooht: Ossen voor f 81, f 95, f 107, f 113, f 117, f 120, f 126, f 127, f 180, f 131, f 133, f 134, f 136, f 141, f 147, f 150, f 160, f 161, f 162, f 164, f167, f 179 en f184; vaar zen voor f 101, f 114 en f 206. BRUINISSE, 28 Oct. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier, voor de Eerste Bruinisser Mosselindustrie publiek verkocht; het woonhuis, loods, erf en tuin, aan de Steinstraat, voor f3976 en f 100 voor toebeding. 28 October. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier, voor mej. de wed. W. Olree—Bolier, pu bliek verpacht voor 5 jaren de volgende onroerende zaken in- de gemeente Brui- nisse: 65.70 A. bouwland „Kwartoblok", voor f96; 36.20 A. bouwland „de Gantel", voor f88; Faaijsblok: 32.24 A. boomgaard, voor f90; 93.86 A. bouwland, voor f 84; 66.95 A. bouwland, voor f89: De zeven Gemeten: 24.96 A. bouwland, voor f86; 23.66 A. bouwland, voor f88; 23.35 A. bouwland, voor f87; 24.10 A. bouwland, voor f86; 30.95 A. bouwland, voor f86; 21.38 A. bouwland, voor f81. Verdéblok: 39.58 A. bouwland, voor f80; 44.02 A. bouwland, voor f92. Alles per gemet. LANDBOUW EN VEETEELT. De landbouwwintercursus te Nieuwer kerk is 23 October begonnen met Veer tien leerlingen, waarvan acht uit Nieu werkerk en zes uit naburige gemeenten. SPORT. ZIERIKZEE, 29 Oct. Voetbalwedstrijd tusschen D.V.O. II en Z.V.V. II. Uitslag 1—2. pta-iejg^gaagiKgB"-^ t- v-aig-ii; tge-a-v laa ONDERWIJS. ST.-ANNALAND. Tot hoofd der bizon- dere school op geref. grondslag alhier, is 'benoemd de heer C. Hage Qz., thans onderwijzer te Borssele. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Staphorst, J. G. Dekking te Kesteren. Te Overdinkel (toez.j, R. Schellenberg, oaud. te Amsterdam. Te Langer- en Kortenaar. S. C. van Wyn gaarden te Mastenbroek. BedanktVoor Vlissingen, A. A. Dönszelman to Workum. Voor Nyker- kerveen, K. Hielkema te Kampen. Voor Zevenborgen, H. N. B. Bouthoorn te Wapenveld. Voor Wilnis, W. Wesseldyk te Schoonhoven. BRUINISSE- De oogstciollecte heeft ruim f 643 opgebracht, waarvan voor de ar-" bien f 430 len f 213 v|o|or de klerk. POORTVLIET. Woensdag 1 Novem ber (dankdag) 9,30 on 2 ure, ds. Ver schoor. Geref. Kerken. BeroepenTe Gicasen Oud- en Nieuw- kerk, F. H. van Loon te Bergum. Te Maastricht, K. Winkelman te Eindhoven. BedanktVoor Nieuw-Buinen, K. van der Veen te Vreeswyk. Voor Wester- bork, G. Husmann te Bunde (O.-Fr.) Voor Nieuweroord, D. Seheele te Geesteren ZIERIKZEE. Woensdag 1 November j (dankdag), 10 en 6.30 ure, ds. Wielenga

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1