Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentiën: Woensaaq 18 Oct. 1922. zierikzeesche courant 78ste jaargang. - no. iosu. onding 0p d6n dagt«nuit ALGEMEENE SCHOUWING op de Vloedplanken. dienstplicht. BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prfla per 3 maanden f 1,50, franco per,post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. tai Bij contract belangrijke korting. _gDir. X. J. DE LOOZE Jr. Hlls.-RiJicl, M. J. ROSTE* »ava nre. Gevonden voorwerpen Een knipmes; een band van een schort; een kinderzakdoek; een vingerring; een jongensmuts; een kinder armband; een laarsje. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee; Gelet op art. 87 der Algemeene Politie verordening voor deze gemeente; MAKBN BEKEND: dat op Maandag 23 October a.s., aan te vangen te half tivee ure namiddag, eene alge meene schouwing zal worden gehouden ovar de Vloedplanken, met alles wat daartoe behoort, als: de kistingen of kaden langa de erven, de naar den waterkant gekeerde zijden van gebouwen, de kozjjnen van deuren en kelderramen, de keldermonden met bijbe- hoorende zijmuren en zoodanige stoepen, waaronder kelders aanwezig zijn. Zij herinneren belanghebbenden verder aan het voorschrift der bovengenoemde verorde ning, dat de vloedplanken of kistingen van de bepaalde hoogte alsdan moeten zijn kuiten gebracht en eene voldoende hoeveelheid bruikbaar klei of ander tot opstopping ge schikt materiaal aanwezig moet zijn. Ziirikzee, 16 October 1922. Burgem. en Weth. van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTITN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester, F. F. WITTERMANS, Secretaris. Vrijstelling wegens kostwinnerschap en wegens persoonlijke onmis baarheid. N.B. In tyden van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden treedt de wegens kostwinnerschap of persoonlijke onmisbaarheid verleende vrijstelling buiten werking. Ziirikzee, 17 October 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ender de aandacht van belanghebbenden, dat vrijstelling wegens een der hierboven genoemde redenen voor degenen, die voor de lichting van het volgend jaar zijn be stemd tot gewoon dienstplichtigein bet algemeen moet worden aangevraagd in de maand October van het loopende jaar. Omtrent elk dezer redenen van vrijstelling geldt voorts betgeen bieronder vermeld is. Kostwinners. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelyken dienst voor eerste oefening vol doende middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ontbreken. Onder deze personen worden uitsluitend begrepen a. de eebtgenoote van den ingeschrevene; zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linfe c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad d. zjjn pleegouders e. degenen, in wier onderhoud de inge schrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet ▼oorzien. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenscheljjk maken, baar niet te verleenen. Het dient bijzondere aandacht, dat vergoe ding wegens kostwinnerschap voor het ver blijf onder de wapenen voor eerste oefening slechts by uitzondering wordt toegekend, namelijk alleen in bet geval, dat de behoefte daaraan eerst tijdens den duur der eerste oefening ontstaat en alsdan de belangen van den dienst niet toelaten den ingelijfden kostwinner vrij te stellen. Vrijstelling wegens kostwinnerschap moet worden aangevraagd in October van bet jaar, waarin de ingeschrevene beeft geloot. Ter Secretarie van deze gemeente moet dan wor den aangevraagd een staat van inlichtingen op te maken. Bij uitzondering kan de staat van inlichtingen in een andere gemeente of in bet buitenland worden opgemaakt. Ont staat het recht op vrijstelling na 16 October van dat jaar, dan moet de aanvraag ge schieden binnen 14 dagen nadat dit recht is ontstaan. N.B Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt aanvankelijk één of meermalen voor een bepaalden duur verleend. Is de vrij stelling reeds voor een gezamenlijken duur van ten minste vier jaren verleend en blijkt de grond voor de vrijstelling by een daarna te nemen beslissing nog aanwezig, dan wordt de vrijstelling voorgoed verleend. Zoolang de vrijstelling nog niet voorgoed verleend is, kan zjj worden ingetrokken, als blijkt, dat de grond voor de vrijstelling niet meer bestaat. Persoonlijke onmisbaarheid. Vrijstelling wegens persoonlijke «nmisbaar- beid wordt verleend aan hem, wiens aanwezig heid noodzakelijk is voor de instandhouding der middelen van bestaan van personen, al» biervóór met betrekking tot kostwinners onder de letters a—e zjjn vermeld. Omtrent bet aanvragen van vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid geldt betgeen ten aanzien van het aanvragen van rry stelling wegéns kostwinnerschap is vermeld. Wat hierboven onder „N.B." staat, geldt ook voor deze reden van vrijstelling. Bewijs Tan gedane aanyraag. Van elke aanvraag om vrijstelling wordt terstond een bewys afgegeven aan den per soon, die de aanvraag doet. Beslissing. Op de aanvragen om vrystelling wegens een der bovengenoemde redenen wordt beslist door den Minister van Oorlog of, betreft het iemand, die voor de zeemacht bestemd of bij de zeemacht ingelyfd is, door den Minister van Marine. De aanvraag moet niettemin ter gemeente-secretarie geschieden. Communistische relletjes. Zondag j.l. zou de „'bond voor vrij heid en orde" (door den draadloozten Duitschen dienst 'beschreven als een on politieke vereeniging, die zich ten doel stelt de technische noodhulp te verbe teren en voor de gemeenschap gevaar lijke stakingen te breken) in het circus Busch te Berlijn een vergadering houden. De „Rote Fahne" had enkele dagen ge leden 'beweerd dat deze bondi een werk tuig en voorpost van de Orgesch was en sedert dien was er onder de communis tische arbeiders propaganda tegen ge maakt. Deze 'blijkt doel te hebben getrof fen, want Zondagochtend hadden tal van c'ommunisten de zaal van het circus be ziet lang voor de bijeenkomst begon. Bo vendien schoolden groote drommen com munisten en werkloozen op het plein voor het gebouw' samen. Daar kwam het later tot verwoede gevechten tusschen hen en de( politie, die de leden van d'en bbndl tegen mishandeling wilde beschermen. Bij1 die kloppartijen zijn drie dooden gevallen, o.w. twee politieagenten; ver der zijn honderden menschen gewond, waarvan velen zwaar. Tal van communis ten zijn gevangen genomen. De politie ziet in de deelneming van tallooze werk- Ptl Hflldooaon aan ÜC rclICiejS CeU 'bCWijS dat de aanval met voorbedachten rade was opgezet en heeft op de ontmaskering van de draadtrekkers een belooning van 500,000 mark gesteld. Ooggetuigen 'bewe ren dat onder de aanvallers vele Russen waren. Graan betalen met kunstmest. De Pruisische regeering heeft den Rijks raad voorgesteld, den verhoogden prijs voor het distributiegraan aan de land bouwers in den vorm van Chili-sal- peter uit te betalen. In de motiveering wordt er op gewezen, dat de 'binnen- iandsche stikstofproüuctie lang niet vol doende is. Het rijk moet derhalve de; noo- dige stikstofmest uit het 'buitenland be trekken. Volgens het voorstel' zou reeds de eerstvolgende oogst drie a vier miT lioen ton graan meer kunnen opbren gen, zoodat de inkoop van buitenlandseh graan, waarvoor reeds in het loopende dienstjaar ten minste 240 millioen mark noodig is, niet meer noodig zou zijn. Een drama In de lucht. Te Cleveland in Tennessee (Ver. Staten) is zekere juffrouw Eva Moss, een stenografiste, verongelukt bij het af leggen van haar eindproef als vliegster- acrobate. Had zij de proef met goed ge volg doorstaan, dan zou zij als beroeps vliegtuigacrobate zijn aangenomen. De laatste verrichting was, dat mej. Moss een ladder moest afdalen die van een vleu gel van een vliegtuig-in-vaart hing. Aan den laatsten sport moest zij dan gaan han gen aan haar tanden! Dit deed zij ook; maar toen zij daarop de ladder weer zou beklimmen, bleek zij daartoe niet bij machte. De bestuurder gaf haar door sei nen te kennen toch te klimmen, doch zij bleef in gebreke. De bestuurder begreep, dat zij in moeilijkheden verkeerde en na nog wat rondgevlogen te hebben, stuurde hij het toestel naar de rivier, daarbij zoo laag vliegend, dat juffrouw Moss een kans kreeg om zich te laten vallen. Zij deed het niet. Nogmaals keerde hij naar de rivier terug; en met hartstochtelijke gebaren wenkte hij het meisje toch te springen, daar zij maar een paar voet boven de ri vier hing, en de val haar geen letsel zou bezorgen. Maar klaarblijkelijk durfde zij altijd nog aan haar tanden hangend aan het eind van de ladder het niet te doen. De bestuurder steeg toen maar weer met zijn toestel, daar hij toch niets kon doen. Hij bleef in de lucht tot het donker werd en daalde tot op enkele voeten boven den grond, in de hoop dat het meisje zou springen. Ten slotte voerde hij, in wan hoop, een landing uit; maar toen het vlieg tuig den grond raakte, werd juffr. Moss op slag gedood". Een rede van Trotzki. Volgens berichten in de Engelsche bla den, heeft Trotzki tijdens het vijfde bol sjewistische jeugdcongres in Moskou eenige zeer belangrijke verklaringen afge legd, o.a. dat het in 1918 noch voor Duitschland, noch voor onverschillig wel ken der gealliëerden moeilijk zou zijn ge weest het geheele bolsjewisme onder den voet te loopen. Dat dit niet geschiedde, is eensdeels te wijten aan de besluiteloos heid en oneenigheid der verbondenen, wel ke hun daden en ook hun onderhandelin gen met Moskou kenmerken, en die de redding zijn geweest van de sovjetregee- ring in verscheidene gevallen. Anderdeels belette de vrees, dat het bol sjewisme ook naar hun eigen land zou overslaan, een krachtige actie, terwijl zij verder den valschen indruk hadden, dat het bolsjewisme niet meer dan een voor bijgaand verschijnsel, zou blijken te zijn. In plaats van zelf te ageeren, wat gevaar lijk had kunnen zijn voor Moskou, steun den zij de mensjewlki. Toch was het in 1919 zoo ver met Moskou gekomen, dat men gaarne op de meest onereuze voor waarden vrede zou hebben gesloten, de oude schulden had willen erkennen en grondstoffen had willen verstrekken, als waarborg daartoe Daarop kwam 't voorstel, in April 1919 via den Amerikaan Bullitt gedaan, doch de gealliëerden wa ren zoo begeerig, dat zij hiermede zelf geen genoegen namen. Thans echter is de toestand geheel ten voordeele van Moskou veranderd, terwijl Genua en Den Haag bewijzen, dat de tegenstanders het nog steeds oneens zijn. Een corruptieaangelegenheid. Uit Belgrado wordt gemeld: Een door het departement van oorlog uitgezonden commissie kocht voor eenige maanden in eert" Oostenrijksehe munitiefabriek 35 millioen geweerpatronen. Niet alleen aan de leden dezer commissie, maar ook aan den minister van oorlog Vasitsj werd een ruime provisie uitbetaald, aan laatst genoemde zelf 11/2 millioen dinar, het- CfAon hij vnnraf had hiaH<-»r»Scn. Hij' ont ving dit bedrag in den vorm chèque op een Weensehe groote bank- De onthullingen over deze corruptie affaire hebben te Belgrado groot opzien gebaard. De directie der Oostenrijksehe munitiefabriek, die de laatste dagen voor de afwikkeling aer leveranties te Bel grado vertoefde, moest de stad in allerijl verlaten. millioen terug. De vooruitgang van de in voerrechten met meer dan 1,1 millioen is een economisch lichtpunt, dat door een meerdere opbrengst der loodsgelden van ruim 31/2' ton wordt verstrekt. Van teteekenis voor. den eoonomisohen toestand is verder de suikeraccijns. Ook hierbij: treden echter allerlei invloeden op, die de beoordeeling onzuiver maken. Sedert April zag men voortdurend dalin gen, vermoedelijk een terugslag op de tijdelijke stijging, die groote specula tieve aankoopen van den tusschenhandel teweeg gebracht hadden. Daarop is op nieuw een stijging gevolgd, zoodat wij Wat dit middel betreft tot dusver opf 1921 bijna 2,8 millioen vooruij zijn. De sterke schommelingen op de suikermarkt zijn niet vreemd aan deze fluctuaties. De tabaksbelasting heeft tot dusver ruim' 3,7 millioen opgebracht, waarvan 1,1 millioen in September. De O.W.-belasting is voor 't eerst be neden het millioen gedaald en heeft over de eerste negen maanden niet veel meer dan 29 millioen opgebracht tegen ruim 74 millioen in 1921. Bazoek van 't Noorsche Koningspaar. Volgens „De Stand." zullen ook de Koning en de Koningin van Noorwegen het komende voorjaar een bezoek aan ons land brengen. Geen goudclausule in notariëele neten. Het hoofdbestuur van de Broederschap der notarissenin Nederland heeft zich in zijn vergadering jongstleden Zaterdag gehouden eenstemming uitgesproken tegen het opnemen der z.g. goudclausule in notarieele aden. Het hoofdbestuur besloot verder, nu eenmaal het valuta-vraagstuk in ons land ter sprake is gekomen, het belang van het notariaat 'bij deze zaak op 2 Dec. in een algemeepe ledenvergadering te bespreken. Eerste Kamer. De Prov. Staten van Zuid-Holland heb ben in de vacature-Van Swaay tot lid van de Eerste Kamer gekozen prof. dr. A. Stegers (r.-k.) Bezuiniging. Wegens bezuiniging worden dit jaar geen rijksveldwachters meer aangesteld, meldt de Maasb. Alleen indien in 1923 tengevolge der nieuwe pensioenwet vaca tures ontstaan, kunnen nieuwe aanstellin gen verwacht worden. Ook bij de maré- chaussées wordt overwogen tot opheffing van standplaatsen te komen, indien zulks mogelijk zou zijn. De Rjjksmiddcien. Ofschoon September ruim 1,7 millioen achter blijft bij haar voorgangster, is er in het loopende jaar toch nog bijna 2 millioen meer in de schatkist gevloeid dan in het vorige- Toch valt er niet veel moed1 uit te putten; dit acres ontsproot voor het grootste deel uit de inkomsten belasting (11,9 millioen) en de successie belasting (8,3 millioen). Bij' deze laatste begint de sterke verhooging van het frecht nu door te werken; de opbrengst blijft uiteraard wisselvallig. De voort durende daling der dividend- en tantième- belasting van 20,7 millioen in de eerste negen maanden van 1921 tot H>5 mil lioen thans toont waar het heen gaat. De slechte tijd weerspiegelt zich voor al in de opbrengst der zegelrechten die 2 millioen achteruit liepen en vooral der registratierechten, die een décres van ruim 10 millioen aanwijzen. De beurs liep van 2,6 millioen tot 1,7 ZIERIKZEE. Dinsdagmiddag werd te Middelburg ten huize van mevrouw Quar- les van Ufford, echtgenoote van den Com missaris der Koningin, een provinciale bazaar ten behoeve van de stichting „Kin- derzorg", de Protestantsch Christelijke vereeniging tot verpleging van voogdij kinderen, geopend, welke bazaar ook Woensdagmiddag en Donderdag 'bijna den geheelen dag geopend zal zijn. Vooral met het oog op het drukke bezoek uit heel de provincie aan Middelburg op den Marktdag, willen wij een opwekking ge ven 0m1 bij bezoek aan Middelburg dezen bazaar niet over te slaan. Een zeer groot aantal voorwerpen is uit de geheele pro vincie geschonken en zal tegen billijken prijs daar te koop zijn; de smakelijke wijze, waarop alles geëtaleerd is, zal zeker ieder 'bezoeker aansporen een groo- ter of kleiner voorwerp aan te koopen en daarmede tevens steun te verleenen aan de nuttige instelling, die dit, nu ook de Rijkssubsidie dreigt te verminde ren, hard noodig heeft voor de verzor ging der 165 kinderen, die aan haar zijn toevertrouwd, het houden van den bazaar in de -woning van de eerste 'burgeres onzer provincie behoeft voor niemand een bezwaar te zijn, daar binnen te tre den iorlpTVipn 98*1 wan harto WipJlrorit TÏin. Men verzoekt ons mede te deelen, dat voor de „Vereeniging voor Winter- lezingen" alhier, op Vrijdag 3 November .s., ais eerste spreker hoopt op te tre den, Ds. J. Poort van Eikerzee, met het onderwerp „Alexander Vinet". Bij beschikking van den Minister van Financiën is met ingang vna 16 Oct. 1922, ingesteld een stationnement voor één kommies te Nieuwerkerk (Z.), waaronder zullen resorteeren de gemeenten Nieuwer kerk, Oosterland en Ouwerkerk. Militaire vrijwillige vooroefeningen. [Wederom zal het volgende jaar, te beginnen met den 3en Januari, gelegen heid worden gegeven om het bewijs van voorgeoefendheid te behalen. Dit bewijs geeft het recht de eerste oefeningspe riode van den militairen dienst van 51/2 maand, met 4 maanden te verkorten. Men kan dus 4 maanden langer dan zij, die geen bewijs bezitten, zich blijfven wijden aan de studie, zijn beroep of werkzaamheden. Inlichtingen zijn te te- komen aan het bureau van den comman dant van den Vrijw'. Landstorm te Mid delburg. bij den afd. commandant, le luit. Koevoets te Bergen op Zoom, sergeant- majoor A. Kok te Zierikzee en voor Haamstede en Omstreken 'bij sergeant M. de Roo te Renesse. RENESSE. Maandagavond 1.1. hielden de leden van het Dep. van het Nut voor 't Algemeen, onder voorzitterschap van den heer Joh. Hoogenboom de gewone jaarvergadering. Na opening der bijeen komst en voorlezing der notulen gaf de secretaris een verslag over 1921. De pen ningmeester deed rekening en verant woording van zijn gehouden beheer. De rekening, nagezien door de heeren M. N. Leeuwe en B. G. Moermond, sloot met een batig saldo van f2,34. Een voorstel van de afdeeling Ierseke om alle depar tementen in Zeeland tot een district te vereenigen werd, voornamelijk wegens finantiëele bezwaren, afgestemd. Door het bestuur zullen pogingen in het werk wor den gesteld voor Westelijk Schouwen een cursus op te richten in een gewenscht vak. De cursus, welke 3 maanden zal duren, zal uit minstens 20 deelnemers moeten be staan. Ds. Cannegieter en de heer Riems dijk zullen gevraagd worden, zoo mogelijk in samenwerking met de departementen Zierikzee en Brouwershaven, voor ons departement een spreekbeurt te vervullen." Nog zal getracht worden in het winter seizoen te doen optreden een spreker over een onderwerp op landbouw- of veeteelt- gebied. Besloten werd wegens de hooge kosten tot afschaffing van het maandblad van het N. v. h. Alg. Met het oog op den ongunstigen toestand, waarin de kas ver keert, zal de contributie van fl en f 1,50 op f2 gebracht worden, terwijl de toe gang tot een particulieren Nutsavond voor niet leden op een bedrag van f2 bepaald werd. Evenals het vorige jaar zal ook getracht wórden een Nutsavond te orga- niseeren door de leden van 't departement. De 3 aftredende bestuursleden, mevrouw Schol der en de heeren Goemans en Pau- lussen werden herkozen. Zaterdagavond hielden de leden van het Toelaagfonds „De Eersteling" alhier de jaarvergadering. Uit het verslag van den boekhouder bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 644,01. Aan zieke leden was uitgekeerd f853,50. Het fonds is dit jaar achteruitgegaan met f267, tengevolge van de uitkeeringen aan vele zieke leden. Het réserve-kapitaal is sterk verminderd. Het batig saldo, dat in 1919 f2007,725 be droeg is thans geslonken tot op f1278,695, zoodat de kas met ruim 700 is achteruit gegaan in 3 jaar tijds. Een lid is vertrok ken; het ledental bedraagt nog 75. Het lid J. van Splunder wenschte als bestuurslid niet meer in aanmerking te komen. In zijn plaats werd gekozen de heer M. v. d. Werf. Omtrent aansluiting bij het Steun fonds van den Prov. Bond werd geen defi nitief besluit genomen. Het voorstel werd aangehouden tot de volgende vergadering. NIEUWERKERK. De heer P. Geense, rijksambtenaar, is door den Minister van Financiën, benoemd tot deurwaarder der directe belastingen. BRUINISSE. De heer C. van Erkel, rijksambtenaar alhier, is benoemd tot deurwaarder der directe belastingen voor de gemeenten Bruinisse en St.-Filipsland. STAVENISSE. Zaterdagavond werd door den telepaath Dr. Kara el Hammed een voorstelling gegeven in het hotel „De Gouden Leeuw". Een 80-tal aanwe zigen hebben daar met groote bewon dering de verrichtingen van den telepaath gadegeslagen. De moeilijkste opdrachten werden door hem1 tot in de finesses uit gevoerd. De voorstelling werd met een bal besloten, hetwelk zeer in den smaak viel 'bij de aanwezigen. OUD-VOSSEMEER. Door Ingelanden is tiesloten een geldleening aan te gaan, groot f 30000—, voor de werken tot herstel en verbetering van het Stoom gemaal „De Drie groote Polders". De provincie Zeeland in 1921. In het in de zomerzitltintg der Pro vinciale staten van Zeeland uitgebracht jaarverslag van den toestand der pro vincie in 1921 wordt herinnerd aan het aftreden als commissaris der Koningin van mr. H. J. Dijckmeester en het op treden als zoodanig van jhr. mr. J. W'. Quarles van Ufford. Het aantal inwoners ucx j/iuvuiwv. - - 122074 mannen en 123043 vrouwen, of totaal 245117 personen. In 1921 werden geboren *3102 mannen en 3047 vrouwen, totaal 6149, er vestigden zich 6527 man nen en 6632 vrouwen, totaal 13159. Er Overleden 1318 mannen en 1358 vrouwen, totaal 15452. Op 31 Deo. bestond de bevolking uit 122724 mannen en 123573 vrouwen of total 246,297 personen- Het aantal kiezers voor de Provinciale Sta ten bedroeg 116841 tegen 115944 in 1920, 56450 in 1919, 54942 in 1918; 44021 in 1917 en 43957 in 1916. Inzake de oevers en stranden wordt gemeld dat de gewone jaarlijksche pei lingen en strandmetingen over het al gemeen geregeld plaats hadden. Uit de desbetreffende staat blijkt, dat in 1921 vallen en afschuivingen voorkwamen aan de polders of waterschappen Schouwen (district Brouwershaven), Scherpenisse, Wiilem-Anna, Jacoba- en Al-te-klein, (N.- Beveland). Voor de werken aan de ca- lamiteuze polders of waterschappen werd totaal f 197,173 uitgegeven. Voor reke ning van gemeente- en armbesturen wer den op 1 Januari verpleegd in gestichten vloor krankzinnigen 336 personen "(158 mannen en 178 vrouwen) en op 31 Deo. 355 personen (168 mannen en 187 vrou wen. Door de provincie werd aan de krankzinnigenverpleging ten koste gelegd f 125.885.361/2- YERKOOPENGEN, ENZ. HAAMSTEDE. Ten overstaan van no taris F. J. H. Jespers werden op 13 October ten verzoeke van de familie Blom alhier publiek verkocht: een 8- jarige merrie vooiri f 386, een 3-jarige vas- merrie voor f 490, een 2-jarige merrie voor f 257, een 2-jarige bruine merrie voor f 320, een 1-jarige Zwarte merrie voor f- 151, hengstveulens voor f 60, melkkoeien voor f 317», f 1322». f: 377-, f 405. f 221, f 211, f 335, f 312; kalfvaarzen Voor f 333, f '313, f 318, f 3?8, -f 32^, f 340 en f 327; een leege vaars voor f 218; -U/2-jarige vaarzen voor f 123, [f 125, f 1041, fl 129, f 141, f I118[, f 180, f 151 en f '160; vaarskalveren voor f 107, f 100, f 80, f 92, f 78, f '94 en f 67^ een nuchter kalf voor f 28. POST EN TELEGRAPHIE. Bij Kon. besluit is bepaald, dat voor elk half uur openstelling van een hulp kantoor, uitsluitend voor den telefoon dienst, buiten de uren, waarop het hulp kantoor op grond van het verkeer is opengesteld, per jaar f 25 wordt toe gekend. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. De lessen voor den win- ter-landfcöuw'cursus alhier, zijn begonnen met 20 leerlingen. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1