Zierikzeesche Nieuwsbode G. J. HOEK, Steenhouwerij en Slijperij, C. C. TIMMERMAN Nz abonnement: Maandag 16 Oct. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën H.H. CORRESPONDENTEN Loting voor dan dienst der Brandweer. WW Ondergetekende bericht dat de Heer 's Heer-Arendslop A 401 te Zierikzee, door hem is aangesteld als Vertegenwoordiger voor Zierikzee en Omstreken voor de levering van Grafzerken, Grafmonumenten in artistieke uitvoering, Marmeren Schoorsteenmantels, Marmeren Vloeren, Plinten, Hardsteenen Dorpels, Stoepen enz. enz. MIDDELBURG. - VLISSÏXGEN. - ZIERIKZEE. BUITENLAND. binnenland. Uit Stad en Provlnole. Prjja per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10840. Inz«nding op den dag van ui»- Dlr. A J, DE LOOZE Jr. Ulfc-RldlCl. 8. J. KOSTEN «ave die ons opgaaf verstrekken der predik beurten gelieven er voor te zorgen dat deze uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit zijn. DB REDACTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de jaarlijksclie loting voor den dienst der Brandweer, die volgens de bestaande verordening uit de daarvoor benoembare ingezetenen moet geschieden, zal plaats hebben in het open baar op het Raadhuis, ter kamer van Bur gemeester en Wethouders, op Maandag 23 October a.s., des namiddags ten vier ure. Zij noodigen de ingezetenen, die op de ljjst van benoembaren zijn geplaatst, uit, bij de loting tegenwoordig te zijn en herinneren hun, dat ze recht hebben zelve bun lot uit de bus te nemen en dat voor de afwezigen door een der leden van bet Dageljjksch Be tuur zal worden geloot. Zierikzee, 16 October 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN, VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. Een jeugdig avonturier. Leopold Pillaert, een Belgische joïigen van dertien jaar, is dezer dagen behouden in zijn woonplaats te Thisselt bij Meche- len teruggekeerd, na een avontuurlijke reis door Zuid-Europa en Noord-Afrika. Met 33 francs op zak verliet hij in Juli j.l. het ouderlijke huis. Hij nam den trein naar Brussel en spoorde van daar naar Parijs, waar hij om tien uur des avonds aankwam, zonder er iemand te kennen. Hij maakte echter kennis, met een jong- mensch, dat hem eten en een onderdak voor den nacht verschafte. „Den volgenden dag", verklaart Leopold in een interview, „verstopte ik mij in leen trein, die naar Biest reed; maar ik wilde niet naar Brest, daarom klom ik in een anderen trein, die mij terugbracht naar Parijs. Ik ging naar het Orleans- station en probeerde een kaartje te krij gen naar Orleans. Ik vertelde dat mijn tante daar woonde en dat ze mij bij de feesten van den 14den Juli te Parijs had verloren. Ik kreeg echter geen kaartje en ben toen maar naar Orleans geloopen". Daar slaagde het jongmensch erin, den stationschef te vermurwen, die hem naar Marseille deed brengen. Aan de politie te Marseille maakte hij wijs, dat zijn tante te Cette woonde en, altijd op reis naar dat fictieve familielid, trok hij steeds ver der, naar Cerbera, waar hij zonder pas de Spaansche grens overstak en vandaar naar Barcelona, Aleira, Murcia, Malaga en Gibraltar. De Britsche politie stond hem toe, met een schip naar Tanger over te steken. Aan boord van een ander schip kwam hij te Casablanca aan. Daar wist hij een baantje te krijgen, waar hij genoeg van zijn verdienste overhield, om zijn biljet naar Mogador te betalen. In deze Marokkaansche stad maakte hij kennis met eenige Arabieren, die met een karavaan naar het binnenland wilden ver trekken. Hij sloot zich bij hen aan, en de karavaan was reeds op 50 K.M. afstand ten Zuiden van Agadir, toen zij werd aan gehouden door een Fransch officier, die den jongen onder zijn hoede nam en hem naar Casablanca terugzond, waar hij werd ingescheept op een boot, die hem naar Antwerpen terugbracht. In totaal heeft hij ongeveer vierduizend K.M. afgelegd. Lloyd George te Manchester. Geen redevoering is in de laatste jaren in Engeland met meer belangstelling ver wacht, dan de rede van Lloyd George, die hij Zaterdag te Manchester hield, daar de geheele politieke toekomst betrokken Jls bij de houding van den eersten minister. Lloyd George heeft krachtig de politiek der regeering in zake den .Levant verde digd; hij viel de critieken tegen het be leid der regeering aan. De regeering be- 'staat niet uit „kooplieden in oorlog", maar uit vredestichters. Zij heeft den Jweg gekozen, die naar den vrede leidt en zij heeft dien vrede bereikt. „Wij konden met toestaan", zeide de 'spreker verder, „dat de zeeëngten werden gesloten, zonder dat wij den grootsten en belangrijksten prijs lieten varen, gewon nen in onze zegepraal over Turkije. Wat 'de uitbreiding van den oorlog betreft, hebt gij er alleen aan te denken, wat er zou zijn gebeurd, indien de Turken, opgewonden door hun overwinning den Bosporus overtrokken. Wie zou hen tegen houden, als zij Thracië binnendrongen en mogelijk Saloniki hadden bezet? Gij weet, wat dit beteekend zou hebben: oorlog! Het was juist gezien, dat, voordat het Turksche leger, in de opgewondenheid zijner overwinning en nog bedekt met het bloed van Smyrna, de zeeëngten over stak, het tijd zou hebben om te bekoelen en wij wahrborgen zouden hebben voor de bescherming der minderheden in Euro pa. Dat is alles, wat wij gedaan hebben. Indien wij gedwee Frankrijk hadden volgd, zouden Kemalistische troepen in Tsjanak zijn geweest en de zeeëngten hebben overgestoken, in dat geval zou den onze beoordeelaars hebben gezegd: Waarom zijt ge niet overeengekomen met de gealliëerden? Wij waren met onze bondgenooten wel overeengekomen. Nog maar wemige weken geleden, hebben wij een telegram ontvangen van de Fransche regeering, dat, indien Grieken of Turken een inval deden in de neutrale zones, zij met geweld door de gealliëerden zou den worden tegengehouden. Wij hebben dat aangenomen. Wij hebben gedacht, dat zij dat meenden. Hoe konden we denken, dat dit slechts van een zijde was be doeld? Het is niet alleen, omdat we dreig den, maar omdat wij vast van plan waren om onze bedreiging uit te voeren, en om dat de Turken dit wisten, dat we nu den vrede hebben gewonnen. Lloyd George zeide verder: „Indien de regeering veranderd wordt, niemand zal dat meer toejuichen dan ik. Ik heb lan gen tijd een moeilijken arbeid gedaan. De hooge taak der staatslieden is thans den vrede te brengen onder de volken. Mijn weg ligt duidelijk voor mij: Ik zal met al mijn macht elke regeering steu nen, welke zich krachtig wijdt aan die taak, onder voorwaarde, dat zij met revo- lutionnair en niet reactionnair zij, waar door zij blijvend nadeel zou doen aan het land. Elke regeering, welke naar deze taak niet tracht, zal ik bestrijden met alle kracht. Dat is mijn politiek. Indien ik, tengevolge van mijn begin sel, dat ik heb aanvaard en waaraan ik zal vasthouden, alleen in de woestijn zal worden gedreven, zal lk me steeds met trots herinneren, dat ik in staat was, met behulp van getrouwe collega's in de don kere uren van de geschiedenis van ons volk het geen geringen dienst te bewijzen.' Indien dit mijn laatste dag ware als le minister, zou ik trotscher dan ooit zijn op het feit, dat het mij gegeven is, in de laatste dagen, de laatste weken van mijn functie de macht om het rijk op te roe pen om voor onbeschrijfelijken ramp spoed honderdduizenden vrouwen en kin deren te beschermen, die vertrouwden op de plechtige verzekering van Frankrijk, Italië en Groot-Britannië en die nu God danken, dat Groot-Britannië zijn woord getrouw is gebleven." De moord op Ruthenau. Zaterdagmiddag om drie uur zijn de vonnissen over de medeplichtigen aan den moord op Rathenau uitgesproken. In de zaal waren door de aanwezigheid van militairen zeer uitgebreide veiligheids maatregelen genomen- Veroordeeld zijn: Ernst Werner Techow, medeplichtig aan den moord, tot 15 jaar tuchthuis en 10 jaar verval van burgerrechten; Hans Gerd Techow1, medeplichtig aan het 'btegunstigen van den moord: 4 jaar en één maand gevangenisGünther, medeplichtig aan 'begunstiging van den moord: 8 jaar tucht huis, 10 jaar verval van burgerrechten; Salomon, medeplichtig aan den moord. 5 jaar tuchthuis, 5 jaar verval van 'bur gerrechten; Niedrig, medeplichtig aan den moord: 'zelfde straf; Tillesen, wegens ver grijp tegen de openbare orde: 3 jaar ge vangenis; Ilseman: wegens het 'bezitten van verboden wapens: 2 maanden ge vangenis; Schütt en Diestel, wegens be gunstiging, elk 2 maanden gevangenis Plaas, 'wegens vergrijp tegen de openbare forde: 2 jaar gevangenis; Warnecke, Stein beck en Voss zijn vrij gesproken- Bij de motiveering van het vonnis zeide de president dat een van de laagste mis daden uit de geschiedenis het onderwerp van de behandeling was geweest. Een van de edelste menschenlevens was ver nietigd. Rathenau was de man geweest, die aan de gevaren, welke Duitschland van binnen en van buiten uit bedreigen, het hoofd had kunnen bieden. Achter de moordenaars, die zelfmoord gepit hebbten, staat als hoofdschuldige het door haat verwrongen aangezicht van een fa natiek anti-semitisme, dat met alle mid delen ophitst en lastert. Moge de offer dood van Rathenau, die zich van deze gevaren bewust was, moge de behande ling van deze zaak voor het rijksgerechts hof en moge ten slotte de brief van de eerwaardige moeder van Rathenau aan de moeder van Techow de verpeste at mosfeer van Duitschland reinigen. blijkt gedurende de afwezigheid met va- cantie van minister Ruys de Beereribrouck door een der hoogere departementsamb tenaren te zijn afgekondigd, geheel in strijd' met ae ?nzichten van den minis ter. Spoedige intrekking is derhalve te verwachten. De staking in het sigarenbedrtif. De „Tijd" verzekert: Het intrekken van de steunverleening aan uitgetrokken werk- looze sigarenmakers, op grond hiervan dat er wegens de staking in het sigaren- bedrijf werkgelegenheid zou bestaan, Bezoek van 'tZweedsche Koningspaar. Naar het „Hdbl." verneemt, bestaan er plannen voor een kort bezoek van de Zweedsche koning en koningin aan ons land in Maart van het volgende jaar. Dr. J. van Leeuwen, f Vrijdag is te Utrecht onverwacht over leden, 54 jaar oud, de heer dr. J. van Leeuwen, oud-lid van de Tweede Ka mer, van de Prov. Staten van Utrecht, en oud-wethouder van Utrecht. Staatspenslonneering. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft in zijn Woens dag gehouden vergadering een commissie benoemd, die tot taak heeft te onderzoe ken met welke voorstellen tot bezuini ging men bij' de regeering zou kunnen komen, ten einde blijvend de noodige gelden te vinden voor goede sociale maat regelen. In die commissie zullen zitting nemen de heeren prof. Heeres, jhr. De Muralt en G. L. Janssen. Producent en consument. Zooals bekend is hebben eenigen tijd geleden enkele Zeeuwsche boeren met succes een lading aardappelen direct aan de verbruikers in Den Haag geleverd. Naar wij vernemen zijn de aanvragen om aardappelen, welke deze landbouwers uit verschillende plaatsen ontvingen, zóó tal rijk, dat zij daaraan niet kunnen voldoen. De gemeenschappelijke verkoop van Zeeuwsche aardappelen is daarom over genomen door de Zeeuwsche Landbiouw- maatschappiji te Goes, de groote provin ciale landbouworganisatie in Zeeland, \velke binnenkort met den verkoop direct aan de veitiruikers in onze voornaamste groote steden zal beginnen. Dep. van Landb., Nijverheid on Handel. Het ligt thans in de biedoeling van de regeering, bij de voorgenomen ophef fing van het departement van landbouw, nijverheid en handel de onder dit depar tement ressorteerende werkzaamheden al dus te verdeelen, dat landbouw en vis- scherijl worden ondergebracht bij het de partement van bmnenlandsche zaken, nij verheid en handel bij het departement van arbeid, en mijnwezen en scheepvaart bij het departement van waterstaat. Do halve cent. De minister van 'binnenlandsche Zaken heeft thans aan verschillende besturen geschreven: Ik heb de eer u uit te noo digen, van nu af aan, voor zoover wette lijke regelingen zich daartegen niet ver zetten, tot weglating van den halven cent in uw administratie over te gaan. Aan het departement van financiën wordt een regeling voorbereid, die de wettelijke be zwaren tegen het verwaarloozen van den halven cent zal opheffen. In geval' er wettelijke bezwaren zijn tegen verwaar- loozing van den halven cent, noodig ik u uit, sommen naar boven tot een cent af te ronden. Op deze wijze wordt ver kregen, dat, in afwijking van bedoelde wettelijke regeling, welke verwaarloozing beoogt, da halve cent aanstonds geheel uit de administratie vervalt. De sociale verzeberingewetgeving. Nopens de in de jongste troonrede aan gekondigde vereenvoudiging van de ver zekeringswetgeving, meldt de Maasbode, dat deze in hoofdzaak zal bestaan in het doorvoeren van één en hetzelfde stelsel voor de verschillende sociale verzeke ringswetten, welke precies de gemeen schappelijke basis zal Zijn, is moeilijk te zeggen, pmdat de hervormingsplannen zich nog in een eerste stadium bevinden. Maar waarschijnlijk zal, b.v. wat de premie betaling betreft, het systeem van de On gevallenwet met haar loonlijsten worden aangenomen. Het zegeltjesplakken voor de Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering komt dan te vervallen en in plaats daar van zal dan de premiebetaling voor deze en de andere sociale verzekeringen (ziek teverzekering) over dezelfde loonlijsten verrekend worden. Het ligt voor de hand, dat zulk een een vormigheid van premie-betaling voor de werkgevers reeds een aanmerkelijke ver eenvoudiging in de verzekering-adminl stratie en dus ook een belangrijke bezui niging zal meebrengen. De bedoeling is voorts, aldus het blad, om een Sociaal Wetboek te maken. Natuurlijk zal deze omvangrijke arbeid, waarbij de bestaande verzekeringswetten geheel zullen moeten worden omgewerkt, geruimen tijd in beslag nemen, maar toch denkt de minister van Arbeid met zijn wetboek m 3 jaar geheel gereed te zijn. Onthulling Marinemonument Den Helder. Zaterdagmiddag is te Den Helder door de Koningin onthuld het Monument, dat is opgericht ter nagedachtenis aan de 58 officieren, onderofficieren en minderen der Nederl. marine, die tijdens den groo- ten oorlog als slachtoffer van hun plicht in de mobilisatie het leven lieten. Het door den heer A. G. van Lom, beeldhouwer te 's-Gravenhage ontworpen monument heeft de volgende symboliek: De vrouwenfiguur stelt voor het Ned. volk, hulde brengend aan de omgekome nen door zegenend de rechterhand uit te s trekken boven het slachtoffer. De lin kerhand steunt op het onklare anker, het vertrouwen op de Marine voorstellende. Het s lachtoffer, aangespoeld op de kust is gedekt door de Nederl. vlag, welke plooi en worden vastgehouden door het kind, symbool van het komende geslacht, dat hulde brengt aan de onverschrokken man nen hunner plicht. Op den eere-zuil zijn de namen van alle slachtoffers gegrift. Daarboven zijn gebeiteld de wapens van Nederland en Nederlandseh Oost-Indië. Ook Inlandsche schepelingen hebben hun leven gelaten voor ons Vaderland. Om ruim halfeen kwam de Koningin aan het station aan, waar verschillende auto riteiten ter begroeting aanwezig waren. Een eerewacht werd gevormd door het corps adelborsten. Door dames en heeren leden van verschillende zanglvereenigin- gen werd onder leiding van den heer A. J. Leewens en met begeleiding van 't staf- muziek der Kon. Marine de Koningin een welkomstgroet toegezongen. Na deze ontvangst begaf H. M. zich naar het stadhuis; op het Stationsplein en in de Prins Hendriklaan stonden de plaatse lijke sportvereenigingen met hare vaan dels en banieren opgesteld ter begroeting van de Koningin. Ten stadhuize werd de Koningin toege spróken door den burgemeester. Hierna begaf de Koningin zich naar het Haven plein, waar het monument door de Konin gin werd onthuld na een rede van Prof. Dr. P. J. Blok, die daarin herinnerde aan hetgeen ons leger met de Marine hebben gedaan voor de bewaking van Nederl. neutraliteit. In het bizonder schetste spr. daarbij de taak van de Marine. Een eere- saluut bracht Prof. Blok aan degenen, die hierbij zijn omgekomen. Na de onthulling van het monument vuurde een der oor logsschepen vijf saluutschoten af, gevolgd door een stilte van één minuut, 't Einde dezer minuut werd aangekondigd door een kanonschot. Na het zingen van een cantate en krans- leggingen aan den voet van het monument door verschillende vereenigingen en bon den, werd het monument aan de gemeente Den Helder overgedragen. De burgemees ter der gemeente aanvaardde het monu ment met een rede, waarin hij de verzeke ring gaf, dat het gemeentebestuur zoowel het monument als het gemeenschappelijk graf der slachtoffers te Huisduinen met de noodige piëteit zal onderhouden. De plechtigheid werd o. a. door de Mi nisters Van Dijk en Westerveld, alsmede door Prins Hendrik bijgewoond. nenlandsche maatschappijen op een afzon derlijk te 'beheeren premie-reservefonds. De heer Visser van IJzendoorn betoogt dat het fonds slechts een schijniwaarborg Zou 'beteekenen. De minister bestrijdt opnieuw het amen dement, dat wordt ingetrokken. Het amendement-Van Gijn om de be langen van de verzekerden te waarbor gen bij herverzekering bij buitenl. herver- zekenngs-maatschappijen, wordt verwor pen met 57 tegen 17 stemmen. Het wets ontwerp wordt z. h. s. aangenomen. Men verwacht in parlementaire kringen, dat op Dinsdag 7 November de Tweede Kamer een begin zal kunnen maken met de behandeling van de Staatsbegrrooting voor 1923. Eerste Kamer. De leden der Eerste Kamer Zijn tot hervatting der werkzaamheden bijeenge roepen in openbarevergadering tegen Dinsdag 24 October, des avonds half 9. Tweede Kamer. Zitting van Vrijdag 13 October. Voortgegaan wordt met de behandeling van de regeling van het levensverzeke' ringSbedrijf. De heer van Gijn trekt Zijn amende ment, houdende schrapping van het ver- fciod, het levensverzekeringsbedrijf te com bineeren met een ander bedrijf in- De heer Deckers licht een amendement toe, bedoelende te vóbrkomen dat slechts enkele personen een levensverzekerings onderneming kunnen stichten door een bepaling dat niet meer dan. 1/30 van het kapitaal ten name van één persoon gesteld mag zijn. Minister Heemskerk laat de beslissing aan de Kamer. De heer Vissen van IJzendoorn meent dat de bepaling van het amendement gemakkelijk zal zijn te ontduiken- De heer Braambeek is het hiermee eens doch zal voor stemmen. Het amendement wordt verworpen met 49 tegen 29 stemmen. Het amendement-Deckers, om mogelijk te maken dat de verzekeringskamer het ontslag van een vertegenwoordiger eener buitenlandsche onderneming doet uitstel len, wordt overgenomen. Het amendement-Monté Verloren be doelende, de preciseering der opgaven van de maatschappijen aan de verzekerings kamer uit de wet te lichten en over te laten aan een algemeenen maatregel' van bestuur wordt aangenomen met 80 tegen 1 stem1. Het amendement-Van Gijn om aan de Verzekeringskamer bevoegdheid te geven tot publicatie van correspondentie met de maatschappij is verworpen met 75. tegen 3 stemmen. De heer van Gijn licht een amende ment toe inzake het toekennen van voor rechten aan de verzekerden ook bij' bin ZIERIKZEE. Onder voorzitterschap van mr. H. Potvliet, werd Vrijdagavond in het hotel „Juliana" de algemeene verga dering der ver. „Algemeene Ontwikkeling" gehouden, die zeer schaars was bezocht. Na opening, las de secretaris, de heer H- H. Prakke, de notulen der laatste vergadering, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Achtereenvolgens werd door den secretaris gelezen het verslag der vereeniging over 1921, rekening en ver antwoording gedaan over dat vereeni- gingsiaar, terwijl tevens het verslag der bioscoopcommissie werd behandeld. Bij de 'behandeling van het verslag der vereeniging kwam o.a. ter sprake de kwestie tot versterking der kas. Deze kwestie is op te lossen door a. verhoo ging der contributie en b. door ieder jaar een lezing minder te doen houden, 't Voorstel tot versteviging der geldmid delen vindt zijn oorzaak in 't in den loop der jaren steeds duurder worden der lees beurten. Bedroegen die voorheen f 40 a 50, thans kost iedere lezing ongeveer 100. Algemeen was men van oordeel dat men beter één lezing minder kan houden men heeft 'bovendien nog de bioscoop dan de contributie te ver- hoogen. 't Gehalte der lezingen dient te worden gehandhaafd. Met alg. stemmen werd dan ook conform besloten en ieder persoonlijk verzocht ieden te werven voor deze nuttige vereeniging. jWiji wenschen hieraan nog toe te voe gen, dat men als lid dezer vereeniging een 4-tal lezingen, benevens 2 'gratis bios coopavonden kan tijwonen, terwijl men bij buitengewone bioscoopavonden een be langrijke reductie op den entréeprijs krijgt. Wij wekken gaarne onze stadge- nooten op zich thans op te geven nu de winterlezingen aanvangen. Voorts lijkt het gewenscht hier te vermelden, dat de 'bios coopcommissie wel in nauw verband staat met „A. O.", doch ten aanzien der exploi tatie der films c.a. geheel en al zelf standig werkt en alle moeite doet wat goeds te geven. Door toetreding als lid van „A. O." steunt u ook deze zaak. In het af geloopen jaar vertrokken de bestuursleden, de heeren H- J. v. d. Ploeg en J- J- Lommei naar elders, terwijl de heer S- Beumée bedankte. De heer P. Verbeek werd in het bestuur opgeno men. In de vacature-Prakke werd na ge houden stemming de heer H- H. Prakke herkozen. En in de vacature-de Roode, ds. J. H. de Roode. In de plaats van den heer S. Beumée werd gekozen, mr. A- N. L. Otten. Bij de besprekingen der te houden lezingen werd o.a. medegedeeld, dat 10 November a.s. de heer J. Patist eeni lezing met lichtbeelden komt houden over „Land en Volk van Zeeuwsoh-Vlaanderen"in Februari komt mej. Stein een lezing hou den overj^ „De wichelroede". Met an deren is het'bestuur nog in corresponden tie, zoodat daaromtrent geen mededeelin- gen kunnen worden gedaan. De heer L. Moerland, bureel-ambte naar der 2e klasse bij den Provincialen Waterstaat, wordt met 1 Nov. a.s. van Neuzen naar Zierikzee overgeplaatst, om dienst te doen ten bureele van den Inge nieur van den Prov. Waterstaat alhier. De Stoom Chocplade- en Cacaofabriek „Kwatta" te Breda, en de Cacao- en Cho coladefabrieken Gebr. Sickesz te Amster dam, zijn overgegaan tot de oprichting van de N.V. Verkoopkantoor van Cacao- producten, welke zich van af 1 Nov. 1922 zal belasten met den verkoop in Neder land van alle Cacaoproducten van beide fabrieken. De Vennootschap zal gevestigd zijn te Amsterdam. DREISCHOR. Zaterdagavond j.l. kwa men alhier een 70-tal landarbeiders bijeen, teneinde het loon, door de werkgevers verlaagd, vooral voor het bietenrooien, weer verhoogd te krijgen. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 13 October j.l. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vórige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Gelezen en voor kennisgeving worden aangenomen: pro ces-verbaal van kasopneming bij den ge meente-ontvanger d.d. 11 Oct. 1922, waar uit blijkt, dat in kas was f 4368,76brief van den Minister van Arbeid, waarbij deze vrijstelling verleent van het gebruik van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1