Zierikzeesche fH Nieuwsbode DUKAAT MELANGE V 5 JIIRGENS' abonnement: advertentiên Vriidaa 13 Oct, 1922. zierikzeesche courant 78ste jaar6aif6- - n». 10839.1»»% op dett da5 v™ «n. EERSTE BLAD. B. H. IDELER, WOLLEN DEKENS, 1. C. ZAALBERG VERVANGT NATUURBOTER Molton-Dekens Algemeen Overzicht. BINNENLAND. BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. Firma BELHEROK VAH RQO, Winter-Artikelen, Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regelB en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. mm - Bti contract belangrijke korting. J a 'u wuuwhh ip|f. QE LOOZE Jr. Ultg.-Rtllict. M. J, KOSTEN Dit nummer bestaat alt 2 bladen. ZIERIKZEE. ONTVANGEN: De echte LEIDSCHE gestreept en gebloemd van de LEIDEN. BILLIJKE PRIJZEN. Speciale aanbieding Na enkele zittingen, met een korte on derbreking, is de conferentie te Moeda- nia deze week geëindigd en de kwestie GriekenlandTurkije in het voordeel van laatstgenoemd rijk opgelost. Althans voor- loopig, want vredelievend zal de verhou ding tusschen deze twee Balkanstaten wel nooit worden. Tot nu toe i§ nog geen bericht ingekomen, dat ook de Grieksche regeering de bovenbedoelde overeenkomst heeft geteekend, doch dit schijnt geen bezwaar te zijn voor de regeermg te An gora- De besluiten der regeering te Athene, handelende op advies van de sluwen Kre tenzer Venizelos, welke begreep, dat Oost-Thracië toch niet voor Griekenland te behouden was, laten geen twijfel meer aan de officiëele toestemming tot ontrui ming van dit gebied, welke volgens de aangegane overeenkomst binnen 2 weken moet plaats hebben. De „conferen tie van Moedania" wordt eerst 15 Oct. e.k. van kracht, zoodat het veelbespro ken Thracië niet eerder dan 11/2 maand na dien datum aan de Turken zal wor den overgegeven; doch met de ontruiming door de Grieken zal terstond een begin moeten worden gemaakt. „Met gelatenheid heeft men te Athene het nieuws uit Moedania ontvangen", wordt uit Londen gemeld. De Grieken heb ben de waarheid van het spreekwoord: „Met groote heeren is 't kwaad kersen eten, enz." ervaren. Engeland steunde oog luikend de Grieksche agressieve politiek in zake den Levant, doch toen de krijgs kans keerde en Engeland in moeilijkhe den dreigde te geraken door de te snel (oprukkende troepen naar Gallipoli en den Bosporus, toen werd, met totale negatie van het eertijds gesteunde Griekenland, te Moedania over het' lot van Oost-Thra cië beslist. De positie van den nieuwen koning is in de gegeven omstandigheden weinig be nijdenswaardig en de financiëele toestand wordt er door den aanhoudenden stroom van vluchtelingen niet beter op. Niet te ontkennen is, dat door de mislukte Griek sche poging in Klein-Azië, de positie van Engeland's premier zwakker is gewor den en vele persorganen openlijk als hun meening te kennen geven, dat Lloyd George behoort af te treden. Deze schijnt echter niet van zin te zijn z'n post zonder strijd te verlaten. Zaterdag zal hij te Man chester een groote politieke rede hou den ter verdediging van de politiek, wel ke door de huidige regeering, in zake den Levant is gevoerd en Tiet Britsche rijk op den rand van een nieuwen oorlog (bracht. Nu deze redevoering is aangekondigd, is de actie der bladen geluwd, doch men mag met vrij groote zekerheid verwach ten, dat zij na de rede die de premier houden zal, eerst goed zullen loskomen. De advocaat-generaal bij het Duitsche rijksgerechtshof te Leipzig, heeft zijn re quisitoir gehouden tegen de medeplichti gen aan den moord op Rathenau, waar van een resume op een andere plaats in dit nummer is opgenomen. De ver dedigers zijn nu aan het woord; men ver wacht, dat het vonnis eerst in 't begin der volgende week is te verwachten. Uit dit proces is weer eens gebleken, hoe het anti-semitisme in Duitschland wordt gevoed en gekweekt, en welke duistere machten in den vorm van zekere ge toeime organisaties en vereenigingen daar plannen ontwerpen en laten uitvoeren door moderne bravo's, om knappe repu- blikeinsche staatslieden uit den weg te ruimen, die het welzijn van Duitschland pp het oog hebben, maar geen terugkeer naar vroegere toestanden wenschen! een werkingssfeer van 10,000 mijlen heeft, •vijftien uur achtereen onder water kan 'blijven en een bemanning van acht per sonen met een lading van 500 ton kan vervoeren. Deze Duitsche geleerde, die de laatste twee jaren een uitgebreide stu die van de poolzeeën gemaakt heeft, is 'tot de overtuiging gekomen, dat de dikte van het ijs nergens meer bedraagt dan 12 vademen (216 meter) én daar het mogelijk is op een diepte van 22 vadem te varen, zou zoo'n duikboot onder het ijs door kunnen varen. Varende met een snelheid van 6 mijl per uur aan de op pervlakte en 4 mijl per uur onder water, zou 30 mijl per dag ongeveer kunnen wérden afgelegd. Tot de 83ste breedte graad zou de reis, die natuurlijk in den zomer gedaan moet wérden, niet veel moeilijkheden opleveren en met een be hoorlijke snelheid kunnen geschieden. Van daar af, tot aan het doel, zou met niet meer dan een week of vijf noodig heb ben, wanneer althans de Noordpool niet door een te groote uitgestrektheid vast land wordt omgeven. Als nu maar die zelfde Noordpool' zoo (beleefd is een stukje water open te houden om de duikboot boven te laten komen, want anders stoot de Duitsche geleerde nog op 't laatste oogenblik zijn hoofd tegen dat ijsvlak van 12 vaam- Per duikboot naar de Noordpool. Uit Kopenhagen wordt bericht, dat een Duitsch geleerde, dr. Anschütz, het plan 'heeft geopperd om onder het ijs door de Noordpool te 'bereiken. Hij zou op het idee zijn gekomen om dat te beproe ven met behulp van een duikboot, die Klassenindeeling gemeenten. Het hoofdbestuur van het N.O.G. heeft een adres gericht tot H.M. de Koningin waarin bezwaren worden gemaakt tegen de voorgenomen herziening van de lijst aangevende de rangschikking van de ge meenten in klassen, behoorende bij het Kon. 'besluit van 23 Jan. 1920. Daar het leven in de kleinere plaat sen zeker niet goedkooper is dan op het platteland, de noodzakelijke levens behoeften veel zwaarder op het huishou delijk 'budget drukken dan in de ste den, terwijl de 'belastingen er niet lager Zijn, meenen adressanten dat de salarissen in stad en op platteland gelijk b'ehooren te zijn en dat in geen geval het aantal klassen dient te worden vermeerderd'- TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 12 Oct. De nieuwe leden, de heeren Rutten, v. d. Heuvel, Heukels en Rutgers van Ro zenburg worden beëedigd. De interpellatie-K. ter Laan in zake het nieuwe reglement betreffende de krijgs tucht wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. De interpellatie-Troelstra over den pen sioensaftrek van ambtenaren wordt even eens toegestaan en zal worden gehouden bij behandeling van de staatsbegrooting. Aan de orde is het wetsontwerp tot goedkeuring van het ontwerp-verdrag van Genua, ter vaststelling van een minimum leeftijd van toelating van kinderen tot den arbeid op zee, het voorbehoud der be voegdheid tot toetreding tot de ontwerp verdragen van Genua betreffende plaat sing van zeelieden en betreffende de scha deloosstelling voor werkloosheid in ge val van verlies ,van het schip door schip breuk. De heer Beumer heeft bezwaar tegen de terminologie van de ontwerpen, die niet Nederlandsch maar Volkenbondsch is. De beer Monte Verloren had liever ge zien, dat de beslissing der Kamer eerst was gevraagd als de definitieve toetreding tot de verdragen ter sprake komt. De heer Brautigam beveelt aanneming der ontwerpen aan. Minister Aalberse betoogt, dat de ter minologie der grondwet zooveel moge lijk moest worden aangepast aan de ter minologie van het Volkenbondsverdrag. De ontwerpen worden aangenomen z. h. st. Zonder beraadslaging of stemming wordt aangenomen het wetsontwerp tot goedkeuring der overeenkomst met de Kon. Holl. Lloyd betreffende het vervoer van de briefpost. Aan de orde is het wetsontwerp tot naasting van den spoorweg langs Winters wijk naar de Pruisische grenzen in de richting van Borkun en Bochelt. De heer Marchant bepleit aanhouding, omdat de naastingsvoorwaarden zijn ge baseerd op gunstige jaren en dus bij de tegenwoordige ongunstige omstandighe den een strop zouden beteekenen. Minister van Swaay betoogt, dat de rechterlijke uitspraak wel eens een on gunstiger uitslag zou kunnen geven dan exploitatie bij overneming voor 31/2 mil- lioen. De motie-Marchant betreffende uitstel van de behandeling wordt aangenomen met 69 tegen 17 stemmen. Aan de orde is het wetsontwerp tot regeling van het levensverzekeringsbedrijf. De heer Van Braambeek meent, dat de staat bij zooveel inmenging in het bedrijf zich niet had mogen onttrekken aan de geldelijke verantwoordelijkheid. Hij pleit voor een gemengd staatsbedrijf. Spr. zal voor 't ontwerp stemmen, omdat het m ieder geval meer waarborgen geeft aan verzekerden. De heer van Gijn betoogt, dat ook bij bmnenlandsche maatschappijen voor ver zekerden een gewaarborgd executieobject niet mag ontbreken door hun voorrecht te geven op een afzonderlijk te beheeren premie-reservefonds. De heer Troelstra meent dat staatstoe zicht evenzeer noodig is op andere ver zekeringsbranches, vooral brandverzeke ring. De heer van Ryckevorsel ontwikkelt be zwaren tegen de premie-reserve. Minister Heemskerk verklaart, dat het aannemen van het amendement-v. Gijn betreffende premie-reserve intrekking van het ontwerp zou meebrengen, omdat het omwerking van het ontwerp zou noodig maken. ZIERIKZEE. De minister van arbeid heeft goedgevonden, dat de vroeger toe gekende bijdrage van f 430, voor woning bouw, zal worden uitgekeerd aan de ge meente Kerkwerve, ten behoeve van H. Viergever. In de algemeene vergadering van hét partijgewest Zeeland der S.D.A.P. ■werden, naar ,,'t Volk" meldt, voor de Statenverkiezing de volgende candidaten met algemeene stemmen gesteld: kies kring Middelburg: L. Onderdijk, G. F. Lindeijer, A. M. Overhoff, A. C. dé Pauw, Wj- P- Cornelisse, Kieskringen Vlissingen en Tholen: G. F. Lindeijer, L. Onderdijk, A- M'. Overhoff, A. C. de Pauw, J. Cats- h'oek. Kieskring Hulst: A. C. de Pauw, G- F. Lindeijer, L. Onderdijk, A. M,. Overhoff, N. A. Hamelink. Kieskring Sluis: iG- F. Lindeijer, A. M. Overhof, L. On derdijk, A. C. de Pauw, J. Catshoek. Door een ambtenaar der accijnzen werd heden proces-verbaal opgemaakt te gen een klein-fa'brikant van sigaren, we gens ongedekt vervoer van een kistje sigaren, niet voorzien van de vereischte NOORDWELLE. De collecte voor het Roode Kruis beeft alhier f 12,54 opge bracht. BROUWERSHAVEN. In de op 4 Oct. j.l. gehouden vergadering van den raad dezer gemeente waren alle leden tegen woordig. De notulen der vorige verga dering worden voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen is een pro ces-verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger, waaruit 'blijkt dat op 12 Sept. j.l. in kas wias f 3229,881/2, 'boe ken en kas werden in orde 'bevonden. De minister van arbeid heeft vrijstelling verleend van de verplichting om de z.g.n. huisslachtingen aan de keuring te onder werpen. Afwijzend wordt 'beschikt op verzoeken om subsidie van het hoofdbe stuur van het Groene Kruis en van den Zeeuwsc'hen politiebond. Met algemeene stemmen wordt de nieuwe gemeenschap pelijke regeling betreffende het onder houd van den straatweg Zierikzee—Brou wershaven aangenomen. De beslissing over de plaatsing van de vaste muziek tent wordt tot later uitgesteld. Besloten w'ordt niet te voldoen aan het verzoek van Heeren Ged. Staten tot wijziging der invorderingsverordening op de keurloo- nen. Met algemeene stemmen wordt be sloten tot toelating van het gekozen ver klaarde raadslid, H. Verhoeff. Het ver zoek om subsidie van de Bewaarschool wordt tot de volgende vergadering aan gehouden, terwijl tevens 'besloten wordt aan de afd. Brouwershaven van het De partement tot Nut van 't Algemeen te verzoeken, de 'bewaarschool, althans voor- loopig te blijven besturen; aan den "heer O- Wi. den Boer wordt toegezegd de exploitatie over te geven aan een nieuwe vereeniging, indien hij zulk een vereeni- ging kan oprichten- Dhr. J. van Donge Zou de gemeente weer willen l'aten 'be heeren, volgens hem zou dan kans 'be staan op een onderwijzeres, maar dit zou de gemeente een jaarlijksche uitgaaf van jpl.m1. f 1500 kosten en dat is wei wat te veel in dezen tijd van bezuiniging, hij' trekt dan ook zijn voorstel in- Overge- 'gaan zal 'worden tot aanbesteding van de scfioolsehoonmaak overeenkomstig de vastgestelde voorwaarden. De verorde ning tot regeling van het openbaar ver volgonderwijs in deze gemeente wordt eenigszins gewijzigd. Aan den Minister van Arbeid zal gevraagd worden om vrijstelling voor de aanschaffing van een destructor. De politieverordening op de haven en de instructie van den Haven meester worden eenigszins gewijzigd, ter wijl de verordening* op de heffing èn invordering der haven- en kaaigelden op- nieuW wordt vastgesteld, een en ander in verband met de voorstellen van de commissie daartoe in de vorige vergade ring benoemd. De wijzigingen komen neer op een aanzienlijke vermindering der kaaigelden en voor de grootere schepen op verhooging der havengelden. De gemeente-begrooting dienst 1922 wordt eenigszins gewijzigd. De aangebo den gemeente-begrooting dienst 1923 wordt in handen gesteld van een commis sie 'bestaande uit 'de heeren C. W. den Boer, C. Gast en J. van Donge; de vol gende vergadering zal advies uitgebracht worden. Hierna sluiting. In deze gemeente heeft de collecte voor het Roode Kruis ongeveer f 85 op gebracht. STAVENISSE. Donderdagmiddag had de koopman C. P. S., van hier, het on geluk, toen hij met zijn kar den Ach terweg wilde indraaien, met een wiel te stooten tegen een. paaltje, dat op den hoek van den weg staat. De kar sloeg om en S. kwam er onder, waar door hij zich ernstig aan een 'bèen be zeerde. ST.-ANNALAND. Noch het vervolgon derwijs, noch het onderwijs voor am bachtslieden mag zich in veler belang stelling verheugen. Aan het eerste wordt deelgenomen door 4 meisjes en 3 jon gens en aan het laatste door 7 jongens. POORTVLIET. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Dinsdag 10 October. Tegenwoordig 6 leden; afwezig de heer N. A. Bruijnzeel. De notulen van de twee vorige vergade ringen worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn: de benoeming van de heeren J. Elenbaas en E. van der Slikke, tot zetters; een schrijven van 't hoofd der openb. lagere school betreffende het gebruik van een schoollokaal voor land stormoefeningen; deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoekschrift van de Algem. Nederl. Ver eeniging „Het Groene Kruis" te Utrecht, om een jaarl. subsidie van ten minste f 10 uit de gemeentekas, wordt afwijzend be schikt. Ingekomen is voorts een schrij ven van de plaatselijke commissie van toezicht op -het lager onderwijs in deze gemeente, waarin o. m. wordt verzocht een toekenning van presentiegeld. Beslo ten wordt aan die commissie een bedrag uit de gemeentekas toe te staan van f 25 per jaar voor presentiegeld, schrijfbehoef ten, enz. Op een verzoekschrift van de Zeeuwsehe Politiehondendresseervereeni- ging te Goes, om steun bij wijze van een kleine gratificatie of aankoop van een jonge herdershond voor den gemeente veldwachter wordt afwijzend beschikt. Ter tafel komt een adres van den- veldwachter en den nachtwaker, om vrijstelling van hondenbelasting voor die honden, welke zij bij de uitoefening hunner functie als ambtenaar noodig hebben. Beiden worden vrijgesteld. Een schrijven van het gemeen tebestuur van St.-Maartensdijk betreffen de de vaststelling van het salaris van den veearts, hoofd van dienst, komt in be handeling. Overeenkomstig dat schrijven wordt de jaarwedde van dien ambtenaar voor één jaar vastgesteld op f 2756. Ver volgens wordt, nadat de commissie van onderzoek heeft medegedeeld geen op- of aanmerkingen te hebben, de begrooting van het Weezen-armbestuur voor 't dienst jaar 1922 goedgekeurd op een bedrag van f 18710,785 in ontvang en uitgaaf. Daarna wordt vastgesteld het kohier van de hon denbelasting voor het dienstjaar 1922. Voorts worden de heeren L. Heijboer en L. Blaas en de dames M. Nieuwenhuij- zen, C. Ista en J. H. van Oost, aangewe zen als onderwijzers(essen) Voor Tiet ver volgonderwijs, cursus l922-'23. Als l'aa'tste punt der agenda wordt in behandeling genomen de vaststelling der gemeente - begrooting voor het dienstjaar 1923. De door de commissie van onderzoek ge maakte op- en aanmerkingen worden punt voor punt besproken. Bij de afdeeling op- oenten op 's Rijks directe belastingen stelt dhr. J. M. van Sorge voor, welk voorstel door M. Krijger wordt ondersteund, om 50 opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting te heffen, ten einde de druk van den hoofdei, omslag te doen vermin deren. Na breede beschouwingen wordt dat voorstel ln stemming gebracht, 't welk (met 3 tegen 2 stemmen wordt aangeno men (vóór stemden de heeren J. M. van Sorge, M. K. Krijger en M. J. de Graaff; tegen de heeren E. van der Slikke, Chr. P. van der Slikke, terwijl dhr. J. Elen baas zich buiten stemming hield). Bij hoofdstuk „openbare werken" wordt be sloten aan de grafdelvers met ingang van 1 Januari 1923 een jaarwedde toe te ken nen van f 125, waardoor komt te verval len diens loon per graf en het abonnement ad f50 per jaar voor het schoonhouden der begraafplaats. De uitkeering aan de Ned. Herv. kerk van de helft der begrafe nisrechten, vastgesteld bij raadsbesluit van 116 Juni 1828, gaf dhr. van Zorge aanleiding 10m voor te stellen tot schrapping van dien post over te gaan, althans te onderzoe ken of de Ned. Herv. Kerk nog wel aan spraak op die uitkeering kan doen gelden. De voorzitter deelt een en ander mede, form onrusi, gejaagdheid, overspanning. Gebruik MUNHARDT'3 Z em lz w-ia hleHen 7¥r koker 75d. bijApoIh.en drogisten Verkrijgbaar te ZIERIKZEE by J. W., Gudde, Oude Haven en P. C. v. d. Valk, Damté THOLEN by L. G. van Zalt- bommel; te STAVENISSE by Joh. Leune. Middelburg. als: Dekens, Vachten, Voet- zakken, Tocktband, enz. uit oude notulenboeken omtrent deze aan gelegenheid en is van meening, dat de kerk geen recht meer heeft op deze uit keering. Nadat nog over deze zaak een breede beschouwing is gehouden, wordt het voorstel van van Sorge om. tot schrapping van dien post over te gaan in stemming gebracht en met 3 tegen 2 st. verworpen. Vóór stemden de heeren J. M. van Sorge en M. K. Krijger, tegen de heeren J. Elenbaas, E. van der Slikke en Chr. P. van der Slikke, terwijl de heer de Graaff zich buiten stemming hield. Thans wordt de begrooting vastgesteld met een bedrag van f12000 aan hoofdei, omslag, zijnde f 8000 minder dan voor het loopende dienstjaar. De vergadering wordt daarop gesloten. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 10 October j.l. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na de ope ning behandeling der ingekomen stukken. Het procesverbaal der kasopname wordt v. k. a. Een adres der politiehonden- dresseervereeniging te Goes wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is thans een verzoek van den heer J. C. Krijger, autobus-ondernemer, met verzoek hem voor het jaar 1923 eene subsidie toe te staan van f 600. Bij het adres is een memorie van toeliohtiDg gevoegd, waarin adressant meedeelt, dat hij weldra ook een autodieDSt zal openen van Bergen- op-Zoom op het Thoolsohe Veer. B. en W. stellen voor aan adressant toe te staan een subsidie van f 250. De heer Moelker informeert naar de vorige sub- Bidie aan den heer Polderman. De voor zitter zegt, dat deze f 200 kreeg. De heer Moelker kan zich goed met het voorstel van B. en W. vereenigen. Het verzoek wordt toegestaan. Ter tafel komt een verzoekschrift van S. L. Schot B. Nelisse, bestuursleden van de Visscherijvereeniging „Helpt Elkander", of de Raad het kan goedkeuren, dat door hen naast het bestaande sohuilhuisje aan de noordzijde nog een tweede huisje mag gezet worden. De kosten zullen door hun vereeniging gedragen worden. De voorzitter-,en de heer Goossen lichten dit verzoek nader toe, waarna gunstig .op het verzoek wordt bsslist. Een adres "van den Algem. Ned. Opzichters- en Teekenaarsbond, waarin deze vereeni ging in een breed pleidooi betoogt, dat het salaris, 't welk de heer Vriens thans geniet, zeer verre beneden den loon- standaard is, wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de beurt van behan deling is thans de benoeming van een gemeente-geneesheer, heiast met de armenpractijk, vacature dr. Jekel. De voorzitter zegt. dat voor deze betrek king twee sollicitaties zijn Id gekomen, een van dr. Duiker en een van dr. De Jong. De heer Janssen vraagt of de benoeming ook inhoudt schoolarts en vaccinatie, of dat alleen voor den be noemde de armenpractyk zal gelden? De voorzitter zegt dat hij, die benoemd wordt, alles zal hebben. Tot stemming overgaande, blijkt dat op Dr. de Jong zijn uitgebracht 7 stemmen tegen 4 op dr. Duiker. De voorzitter stelt namens B. en W. voor, dat de benoeming zal Ingaan 16 October, wat wordt goed gevonden. Aan de orde is thans de behandeling der begrooting voor 1923. Het rapport der commissie wordt door den voorzitter gelezen. Het bez^ar der commissie is onder anderen tegen een voorstel dat B. en W. in de begrooting hebben neergelegd, om de ambtenaresse ter secretarie te verhoogen met f 200 en haar traotement van f 800 op f 1000 te brengen. De heer Moelker, als rapporteur der begrotingscommissie, bespreekt den tijd, dien we thans beleven en die nog dieper in ons volksleven zal ingrijpen. Dit is ook de grond der reden, dat de com missie geen vrijheid kan vinden het tractement van mej. Ploos te verhoogen. De heer Janssen zegt, met het voorstel der commissie zioh te kunnen vereenigen. We zullen alles minder moeten gaan doen, en de gemeente zit voor een enorme schuldenlast, zoodanig, dat we ten slotte failliet gaan. De heer Vingerling bespreekt de be- zuinigingsoirculaire van Gedep. Staten en heeft niettemin gezien, dat het trao tement van den burgemeester f 183 is verhoogd. Dit strijdt met elkander.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1