De 22e Rotterd. Premieleening Wasscherij-Ellende. M.J. CONSTANDSE Prima wacht Bakbokking 0 MELKMARKT. MILLIOEN GULDEN PREMIËN! Een Haard met Tegelplaat, Verschillende soorten Rijtuigen. Een verbouwd Woonhuis, STOOMEN. ii°c VERVEN. Agent: F.a F. KLOK, Zierikzee. Koopt een „VELO" Ze betalen zichzêll in korten tijd. Weekbericht C. VIN IE IUIE, Hiiwilr., Zzei. Een uitgebreide collectie Dames- en Kinder-BONTKRAGEN. Witte K1ULMMTIES met MOTIES, A. M. SCHERPENISSE, J. HOGERHEIJDE. Premiën van f 100.008, f 50.000, f 25.000, f 20.000, f 10.000 enz, enz. WOUT DOUDS. TWEE Woensdag a.s., des avonds te 7 uur, dus trekt de Ie klasse te Arnhem in het Gebouw „MUSIS SACRUM", TE KOOP; bij J. VAN WOU WE, Duivendyke. TE~ KOOP; alsmede een beste tweewielige Negotie- kar. Alle Gerij wordt ingeruild. Adres Rijtuigmakerij J. M. PLAUM. TE KOOPs aan den Groeneput, Nieuwerkerk. Adres: LINDHOUT. MANUFACTUREN. Te St.-Maartensdljk Flrmi SCHERPENISSE. en doet Uw waseh thuis. Verkrijgbaar en in werking te zien in ons filiaal: NIEUWSTRAAT C 196. ZIERIKZEE. van Ananas, per stuk140 ct. Westlandsohe Druiven, per pond 50 Franaohe 25 witte SO Okkernoten, per 100 st. 75 Bananen, per stuk 5, 8, 10, 12 Tomaten, per pond20 Bloemkool, per stuk 15, 20 Sinaasappelen, per stuk. 8 Cocosnoten 25 Verder alle soorten Stoof- en Hand peren, Zoete en Zure Appelen, tegen zeer lage prijzen. ONTVANGEN: In verschillende prijzen. Ook aan huls te ontbieden. Westvast, St.-Maartensdljk. Rozjjnen met en zonder pit. Sukade, Krenten. Fleurvijgen. Zoete en 1 Amandelen Bittere 1 Blauwe Rozijnen, Abrikozen. Ananas Perziken K Peren In blik Abrikozen Heden ontvangen (niet zout)- Aanbevelend, is begonnen en geeft 90,005 premiën loopend over bijna Twee Millioen Gulden! Kans: Één tegen Drie! Geen twintigjes, geen korting, maar heele Obiigatiën, rechtgevend op den vollen prijs! In tegenwoordigheid van Justitie en Politie draaide voor de 2!e Premieleening onze „SIMPLEX"-Machine voor stampvolle zalen te Amsterdam, Gouda, Haarlem, Venlo en Utrecht. De pers zingt eenparig een loflied en zegt de „AVONDPOST" na: EERLIJKER KAN HET NIET!" De Eerste Klasse der 22e trekt Woensdag 11 October s.s. reeds te Arnhem in het bekende gebouw Musis Sacrum11, aanvang 's avonds 7 uur. Haast U en koopt tijdig een Rotterdammertje of wissel inZonder eenige korting is de Hoofd premie f 50 000, f 25.000, f 20.000, f 10.000. f 5000 enz. Totaal ruim 90,000 premiën; bijna De Rotterdamsohe Premieleening is de eenigste Premieleening die slaagt en alle soortgelijke instellingen overvleugelt öf vernietigt. Waarom? Omdat zij geeft de meest mogelijke waarborgen dat alles correct geschiedt. Een controle-commissie, be staande uit mannen van naam, behartigt niet alleefi' de belangen der Obligatiehouders, doch ook het publiek, de Politie, de Pers. Dames uit het publiek brengen de Simplex-machine in beweging. Wie aan den weg timmert, heeft veel bekijksWelnu, men mag naar ons kijken, doch navolgen kan men ons niet. Wij tellen onze obligatiehouders in alle kringen der maatschappij. Leden der staande en zittende magistratuur, commissarissen, inspecteurs en agenten onTTCDnAkiMCDTICCI van politie, burgemeesters, wethouders en geestelijken van alle richtingen, zij allen hebben KUI ItKUAMIVitKIJbd! Wilt gjj weten, wat de PERS zegt over trekkingen per SIMPLEX-Maehine van de afgeloopen leening 1 Verder premiën van Bet Goudsche Nieuwsblad schrijft: Wij gelooven gaarne, dat de manier van trekking wel bewezen heeft, dat men veilig zijn geluk kan beproeven en zyn penningen kan offeren om een obligatie van deze gelnkaanbrengende onderneming te koopen. En de Nieuwe Zuid-Hollander schrijft over de slottrekking te Gouda: J.l. Donderdagochtend te 10 uur had in de Sociëteit „Ons Genoegen" alhier, een trekking plaats van de Rotterd. Handels- en Landbouwbank. Toen wü in de zaal, alwaar de trekking zou plaats vinden, aan kwamen, stonden juist een paar rechercheurs de trekkingsmaohine met crltisohe oogen te beschouwen. De heer Mr. Kallenbach heette het aanwezige publiek welkom en gaf een verklaring van de werking der Simplex-machine. „Het wondere ding" bestaat uit een zestal fiets wielen. Inplaats van banden, zijn de velgen plat en daarop staan groote nummers gesehildeid. De voorste drie, met roode cijfers, geven het serie nummer aan, de andere drie, met witte cijfers, het nummer van het lot. Het geheel is éen waarlijk vernuftige vinding en wij hoorden beweren, dat ook voor de trekking der Staatsloterij, men er over denkt een dergelijke machine aan te schaffen. Een beter bewijs voor de eerlijkheid van de trekking op een dusdanige manier, kan bezwaarlijk geleverd worden. De Staat, profiteerend van Broekhuijs' vernuftigheid Een dame uit het publiek wordt uitgenoodigd, de wielen in beweging te brengen. Mej. Bisschop begeeft zioh naar het tooneel. Het is stil, doodstil de wielen draaien. En terwijl de wielen draaien, zegt de Inspecteur van de Bank „dit is de premie van f 100,000.Hij zegt het zonder eenige emotie, ijskoud-kalm, noemt die reuzensom, zooals wij, gewone stervelingen spreken over éèn gulden. Aller oogen staren naar het gelnkaanbrengende ding. „De bom valt op Serie 269 nummer 350. En van toen af ging het steeds maar door. Nu 2 prijzen van f 50.000, nu 4 van 25.000, 5 van f 20.000, 10 van f 10,000 enz. enz. Links en rechts valt het geluk, men heeft het voor het grijpen, tenminsteals men in het bezit is van een lot. Endat zijn er heel wat. Het werd bevestigd wat we deze week schreven, de een wil het weten, een ander gokt stiekum, maar gegokt wordt er reusachtig, door rijk en arm, door hoog en- laaggeplaatsten. Eén eigenaardigheid willen wij nog vermelden. Van de hooge prijzen daalde men af tot de mindere. De inspecteur van den Bank zegt: nu de prijzen van f 200,Het wordt rumoeriger in de zaal, een deel van het publiek gaat weg, f 200,het is de moeite niet meer. Een teeken des tijds. Ook Gouda heeft een trekking van de populaire „Rotterdammertjes gehad. Ook Gouda heeft kunnen eonstateeren de eerlijkheid van de trekking en zij die reeds speelde, spelen door, nieuwe klanten zijn gewonnen! De Rotterdamsohe verstaat uitnemend de kunst van reclame. De Rotterdamsohe brengt het geluk grijpen, grijpen Een keertje slechts „de ton" Je kunt 't immers nooit eens weten Het Utrechtsch Dagblad van 4 Oct. j.l. schrijft: De Staatsloterij mag zich in een steeds voordu rende groote belangstelling verheugen, maar Broek- huijB' loterij niet minder. En dat is geen nieuw feit, dat iedereen, die het maar een beetje missen kan, een tientje opzij legt om door middel van het Simplex-rad een prijsje van één of meer duizenden te winnen. Het is absoluut geen novum. Hebben we hetzelfde verschijnsel niet gehad in grootste hoogwaardigheidsbekleeder af tot het minst kapitaalkrachtige dienstmeisje toe, een wind handel dreef in bloembollen, toen men gaarne zyn laatste duiten uitgaf voor een lapje grond om bollen te kweeken Broekhuijs doet 't thans op een beetje moderner manier, met een beetje moderner reclame (Louis Bouwmeester), maar in den grond van de zaak maakten de 17e eeuwsche windhandelaars- bollen speculanten en thans Broekhuijs gebruik van hetzelfde psychologische verschijnsel, dat iedereen wel eens probeer en wil om met een spierinkje een kabeljauw te vangen. Gisteren avond dan had de trekking in de 2de klasse te dezer stede plaats in. de groote zaal van het Jaarbeursgebouw, die bij het uur van aanvang geheel bezet was, tot op de laatste stoel toe, met obligatiehouders. Wij mogen de wijze van trekking met de Simplex-machine bekend veronderstellen en eonstateeren dus alleendat de trekking plaats vond ten overstaan van een trekkings-oommissie, waarvan voorzitter was de heer B. J. Beekman uit Den Haag, gedelegeerd commissaris van de Han dels- en Landbouwbank, die telkes met een benij denswaardig stectorgeluid het nummer afriep, dat het rad van avontuur beliefde voor te draaien, nadat het door willekeurige personen uit de zaal in beweging was gebracht. Er werd uitgeloot voor een totaal bedrag van f286,250 aan prijzen. Een enkele maal gebeurde het, dat een obligatie houder zijn (of: één van zijn) serie- en obligatie- nummer^) zag voordraaien. Dan was er een gejnioh in dien hoek, en de gelukkige eigenaar zag zich genoodzaakt uit het buffet van-.„Central" eenige rondjes te laten aanrukken. De lust om de machine te laten draaien scheen bijzonder groot, want in den loop van den avond meldden zioh telkens nieuwe liefhebbers uit de zaal aan, om ook eens zij het dan op een heel fatsoenlijke manier te kunnen „doordraaien". Vermelding verdient nog, dat in de zaal aan wezig waren de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr. Van Basten Batenburg en de inspec teur van politie, de heer Meijer, niet eenige rechercheurs. De Tijd schrijft over dezelfde trekking: In de zaal „Kunstmin" van de Sociëteit.„Ons Genoegen" hpd Donderdag 5 October de trekking plaats van de Rotterdamsohe Handels- en Landbouw bank. Nadat door een paar rechercheurs de trekkingsmaohine was gecontroleerd, gaf mr. Kallenbach een verklaring van de werking dezer machine, waarvan we reeds vroeger in dit blad een omschrijving gaven. Onder veel belangstelling, waaronder wij eenige politie-autoriteiten opmerkten, had de trekking plaats. Het Goudsche Weekblad schrijft over de slottrek king van de 21e Leening: Sedert een viertal dagen prijkte in alle bladen de groote annonce van de „Rotterdamsohe", waarin de bevolking van Gouda en omliggende plaatsen mededeeling werd gedaan, dat de laatste trekking van de 21e Premieleening in Gouda zou plaats hebben. En zooals te begrijpen was, maakton honderden obligatiehouders zich vrij om deze lang verwachte en zeer. bijzondere gelegenheid mee te maken. De zaal van de sociëteit „Ons Genoegen" was vol, de perstafel werd geheel in beslag ganomon door ver tegenwoordigers [van alle plaatselijke bladen, ter wijl de politie vertegenwoordigd was in de personen van den heer Bertheux, Commissaris van Politie, den heer Van Hoorn, Inspecteur van Politie en eenige Rechercheurs. Klokslag 10 uur opende mr. Kallenbach, de Voorzitter van de Controle-Commissie, de bijeen komst, heette de talrijk opgekomenen hartelijk welkom en gaf een explicatie van de voor het publiek nog zonderlinge Simplex Machine. Vooraf hadden tientallen zioh reeds van de machine overtuigd en de meest critisoh aangelegde zal stellig hebben geconstateerd dat uitloting volgens dit systeem nooit kan falen en strikt eerlijk is. De machine bestaat uit 6 wielen, de eerste drie vertoonen de cijfers in het rood, de tweede drie geven de cijfers in het wit. De roode cijfers vormen de serienummers, de witte cijfers de obligatienummers. Door den voorzitter werd een dame uit het publiek verzocht de wielen te willen draaien en zoo viel dan mej. Bisschop de eer te beurt bij deze gelegenheid tal van obligatiehouders rijker te maken. Het eerste wat zij draaide was serie 269 No. 350 waarop de hoofdprijs van f 100.000 viel. Do bezltter)ster hiervan is vandaag dus EEN TON RIJKER. Vervolgens kwamen twee premiën aan de beurt van f 50.0000, welke vielen oy serie 206 No. 195 serie 222 No. 456; daarna 4 premiën van f 25.000 en wel op serie 509 No. 173serie 143 No. 541 serie 76 No. 589; serie 417 No. 27. Hierna kwamen aan de beurt premiën van f 20.000, f 10,000, f 5,000 en daar beneden tot f 10 toe. Totaal werd aan premiën uitgetrokken een bedrag van f 686.000. De stemming in de zaal, vooral by de hoofdpre- miën was spannendtal van obligatiehouders wisselden hun blikken op obiigatiën die zy by zich hadden on op de cy'fers van de wielen, om te controleeren of Vrouw Fortuna reeds by deze gelegenheid gunstig over hen besliste. Het spreekt vanzelf dat niet alle aanwezigen een prys zullen hebben kunnen noteeren, want ook deze onderneming; telt hare nieten. Maar dit staat vast, dat allen buitengewoon voldaan naar huis zijn teruggekeurd en wel over de wijze waarop de trekking is geschied. Immers een betere zelf-oontrole, als met dit systeem is niet denkbaar en als er een enkele obligatiehouder tusschen heeft gezeten die zyn obligatie met eenig wantrouwen heeft gekocht, is hij of zy nu vertrokken met de vaste verzekering dat ongeacht, wel of géén prijs, op geen eerlijker wijze de belangen van de obligatiehouder(sters) bij de Rotterdamsohe kunnen worden gediend. Het is dan ook volkomen verklaarbaar dat de Rotterdamsohe Handels- en Landbouwbank, die haar koopers(sters) telt onder alle rangen en stan den, monschen van alle richtingen, zich in een gestadigen groei mag verheugen. Het gros van het publiek is nu eenmaal vérioi op lolerij. De bewijzen waren er reeds voordien, immers het is de Staatsloterij en andere particuliere ondernemingen ook nooit slecht gegaan. En nu hier opgestaan is een onderneming-die méér kansen geeft dan leder ander, vrijwel behoudens dèii Staat, alleen de trekkingen houdt in het openbaar op een wijze als hierboven omschreven, nu kan het niet anders of het grootste deel van de bevolking doet mee om vla het Rad van Avontuur een spierinkje uit te gooien om als het kan een kabeljouw te vangen. Het spreekwoord moge waar zyn „Geld maakt niet gelukkig", de duizenden obligatiehouders(sters) hebben zioh stellig vereenigd met de opvatting die Broekhuijs meermalen verkondigde: „maar gemak kelijk is het wel." den Gouden Eeuw, toen heel^Nederland, van de W Koopt onmiddellijk Obiigatiën der Twee en Twintigste Rotterdamsohe Premieleening of wissel in! -«B en zullen de overige trekkingen gehouden worden in Groningen, Goroum, Leeuwarden en Rotterdam. Voor Rotterdam huurden wij af het groote Circus. Nadere advertentiën daarover volgen! Wy trekken in het openbaar onder toezicht Tan pers, publiek, torwtyl geregeld justitie of politie tegenwoordig is. Volgestorte obiigatiën rechtgevend op den vollen prijs dus geen twintigjes worden franco per aangeteekende toegezonden door de C.V. 'g-GRAVENHAAGSCH OBLIGATIEKANTOOR, Stationsweg 26, Den Haag (Telegram-Adres GOK, Telef. Nos. H 1645 en H 1293) na ontvangst van post wissel, groot f 10,50 of veelvouden daarvan of overschrijving op onze postgiro-rekening Haag No. 64793. Rotterdammertjes van vorige leeningen worden bij aankoop van obiigatiën in deze leening in betaling genomen tegen f 4,per stuk, met dien verstande echter, dat aankoop van een Obligatie slechts recht geeft op in betaling geven van een Rotterdammertje. Koopmannetjes worden onder dezelfde voorwaarden in betaling genomen voor f2,50. Tevens zyn obiigatiën verkrijgbaar bij: M. R. JONGMANS, Zierikzee; Hoofdagent J. J. BUIJS, Spuistraat 140, Agent A. I. WIL- LEMSEN, Noordweg R 47, MiddelburgP. D. J. DE SMIT, Drogisterij, BreskensA. A. SOMER,, Wyngaardstr. 9, Goes; F. D. DE VOS, Blokken 10, Temeuzen; VAN RIJSSEL, Stoofstr. 4, ThólenA. VAN WIJK, KL Markt 56, LIEBERS, Wagenaarstr. 5, Vlissingen. 560

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 3