Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 2 Oct. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: Bekendmaking. buitenland. ~b"tn"N E n l a nd." Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag» van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 cte. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bü contract belangrijke korting, 78ste JAARGANG. - No. 10834. Inz<™ding op den dag van uit- Dlr. A J. DE LOOZE Jr. liltg.-flldict. II. J. KOSTEN vóór De BURGEMEESTER der gemeente Zibbik- zïe maakt bekend, dat de Verordening op de Keuringdienst van Vee en Vleesck ten opzichte van de gemeente Zlerlkzee in werking treedt op 2 October 1P22. Zierikzee, den 2 October 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De Sultan van Turkije. Mohammed VI, de Sultan van Turkije is afgetreden. Hij werd 3 Juli 1918, na den dood van zijn broer Mohammed V, tot den troon geroepen. Mohammed V. was een zwak vorst en regeerde, sine1 hij zich niet tegen de onderteekening van het vredesverdrag te Sèvres had ver zet, nog alleen bij de gratie der gealli eerden, over het door hen bezette ge bied, waar dan nog de hooge commis sarissen de lakens u'tdeelden. Naar men weet, heeft Moestafa Kemal, dien de Sul tan twee jaar geleden ter dood had la ten veroordeelen, geweigerd het hem door Mohammed gezonden telegram van geluk- wenseh in ontvangst te nemen. Daar mede was het^ pleit tegen Mohammed beslist, zijn aftreden nog slechts een kwestie van dagen. Abdoel Medjid, de troonopvolger, is de tweede zoon van sultan Abdoel Aziz, en den 30en Mei 1868 aan den Bosporus geboren. Mohammed VI en Abdoel Med jid zijn volle neven. De nieuwe Sultan heeft zijn sympathie voor Kemal en zijn verdriet over den smaad, welken zijn neef over het land gebracht had, nim mer onder stoelen of banken gestoken, Na Abdoel Medjid is prins Selim, de oudste zoon van Abdoel Hamid II,- aan de beurt van opvolging. Engeland en Turkye. Volgens een telegram van de Corriere (lella Sera uit Konstantinopel van 28 Sept. ontvluchten de Grieken en Armeniërs in menigte de stad. Het Italiaansche consu laat alleen reikt dagelijks duizenden pas sen uit. Alle vertrekkende stoomschepen zijn overvol. Voortdurend landen Engel- sche troepen, die met muziek door de straten van Péra marcheeren. De corres pondent van de Corriere della Sera heeft aan boord van een Italiaanschen kruiser, Tsjanak bezocht, dat het voornaamste kamp van de Engelschen is geworden. Des nachts worden de Dardanellen en de zee van Marmora door Engelsche oorlogssche pen bewaakt en met zoeklichten afgezocht. De Turken hebben Erenkeui bezet en staan voor Ismid, 50.000 man sterk. Onge veer het vierde deel van het leger van Ke mal is in deze streek te zamen getrokken. Het gevaar voor verwikkelingen is daar om te grooter geworden, omdat Kemal en Angora iederen wapenstilstand weige ren voordat Thracië is ontruimd. De Grieken hebben in Thracië nog on geveer 10 divisies. De troepen van de Grieken in Thracië zijn sterk gedund, an derdeels worden zij door de oorlogpropa- ganda uit Athene opgezweept. Voor het overige moet Kemal pasja heel goed we ten, dat hij zonder de toestemmingvan Engeland de Dardanellen niet over kan steken, omdat in dat geval te Konstantino pel de vreeselijkste gebeurtenissen zou den plaats grijpen. Nochtans blijft Kemal bij zijn plan zijn leger naar Europeeschen bodem over te brengen. Het is Kemal ge lukt een groot aantal Turksche officieren in Thracië te krijgen, waar zij bezig zijn benden te vormen. Litwinof oyer de Oostersche kwestie. De Russische volkscommissaris Litwi- nof heeft aan- een medewerker van de Voss. Zeitung de volgende verklaring ter publicatie gegeven: Rusland heeft er groot belang bij, dat een oorlog in het Oosten wordt vermeden en de sowjetregeering zal niet nalaten om Haar invloed in den geest van een vreedzame beslissing van het conflict te laten gelden(Dit alles kan echter slechts dan geschieden als de groote mo gendheden het levensbelang, dat Rusland bij deze kwestie heeft, erkennen. Het is voor Rusland onmogelijk politiek onver schillig te blijven voor zulk een levens kwestie als de Bosporus. Rusland moet in deze kwestie met alle middelen die het ter beschikking heeft, er voor zorgen, dat zijn belangen aan den Bosporus wor den erkend, en dat het deelneemt aan een oplossing van dit vraagstuk. De over eenkomst, die te Parijs tusschen Enge land, Frankrijk en Italië is gesloten heeft er objectief beschouwd toe bijgedragen, dat de crisis is verscherpt, want men kan bij deze oplossing de oeverstaten niet ongestraft negeeren. Tusschen Moskou, Charkow en Angora heerscht over dit punt volkomen overeenstemming. Wij twijfe len niet of Kemal zal het Russisch-Turksch verdrag trouw blijven. Alleen dan kan de zaak des vredes worden gediend, indien Rusland reeds in dit stadium van de crisis tot actieve deelneming wordt uitgenoo- digd. „Siki, de getrainde aap". Wij maakten enkele dagen geleden mel ding van den bokswedstrijd te Parijs tus schen Siki en Carpentier, welke laatst genoemden sportafgod van zijn Juister beroofde, doordat de neger Siki hem de finitief versloeg. Van welk gehalte de 'bokssport van den nieuwen heros is, blijkt inmiddels uit eenige uitlatingen van Siki's manager aan „Tlnformation". Deze, zekere Heller, noemt zijn zwarten bokser eenvoudig „een getrainde aap". „Men kan, aldus Heller, twijfelen aan de waarde van Siki als bokser, omdat hij zich "in 't geheel niet houdt aan de principes van eenige school; maar nie mand ter wereld, en ook ik niet, kan weten, waartoe Siki op het oogenbiik in staat is. Lang geleden héb ik het volgende vreemde idéé gehad: wanneer men een intelligenten aap had, dien men de kunst van boksen zou kunnen bijbren gen dan zou men daarin ongetwijfeld een wereldkampioen van maken. Welnu, dezen phenomeen heb ik gevonden in Siki. Hij heeft veel van een aap; hij heeft er de sluwheid van, de behenidig- heid, de manieren- En niet alleen, dat Siki op een goed getrainden aap lijkt, hij is een dwaallichtje; hij bedriegt u elke seconde, hij is een fantastische kerel. Ik' verklaar u, dat Siki de grootste ver rassing is van den tegenwoordigen tijd". Na deze welsprekende verklaring van iemand dien men als der zake kundig kan 'beschouwen, zal het ons benieuwen welken vorm de generatie van het sport- lievend menschdom voor dezen „getrain den aap" zal aannemen. De ophoffing van 't dep. van landbouw. Het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft naar aanleiding van de voorgenomen op heffing van het departement van land bouw, aan de Koningin een adres gericht, waarin het schrijft: dat, als gevolg van de steeds groeiende staatszorg, reeds in de jaren tusschen 1890 en 1900 de behoefte aan een centra lisatie van de regeefingsbèmoeiingen voor den landbouw werd gevoeld; dat, met betrekking tot het nauw ver band, dat er bestaat tusschen de staats zorg voor landbouw, nijverheid en han del, de instelling van een ministerie van landbouw, nijverheid en handel, in het jaar 1905 met groote waardeering in land- bouwkringen is begroet; dat een decentralisatie van deze staats zorg, waardoor een doelmatige beharti ging van die belangen zal worden ge schaad, zeer zou worden betreurd; dat in bijna alle andere landen, ook in die landen, waar de landbouw niet zoo zeer op den voorgrond treedt als in ons land, de behartiging van de belangen van den landbouw, al dan niet samengevoegd met die van nijverheid en handel, in een afzonderlijk departement is onderge bracht; dat de bedoelde wijziging niet in over eenstemming is met de beteekenis van den landbouw als voornaamste tak van volkswelvaart dat de landbouw in de komende jaren de bizondere aandacht van de regeering zal behoeven, gezien de omstandigheden, waaronder het bedrijf moet worden uitge oefend en de vele belangrijke vraagstuk ken, welke nog op oplossing wachten en zich zullen voordoen; dat het onderbrengen van de zorg voor de landbouwbelangen bij een ministerie, dat sedert 1901 de zorg voor den land bouw niet meer onder haar bemoeiingen heeft gehad, afbreuk zou doen aan een doelmatige behartiging van die belangen; redenen, waarom adressant verzoekt, alvorens aan het in de openingsrede ge uite voornemen, uitvoering worden ge geven, de door adressant, daartegen aan gevoerde bezwaren wel in overweging te willen nemen. Smyrna. Blijkens bij het departement van bui- tenl. zaken ingekomen bericht zijn, be halve te Konstantinopel, ook op 't eiland Malta eenige tientallen Nederl. vluchte lingen uit Smyrna, die eveneens in kom mervolle omstandigheden verkeeren, aan gekomen. De pensioenkorting. De heer Ketelaar stelde den Minister van Financiën de volgende vragen le. Is het juist, dat het in het voor nemen der regeering ligt, met 1 Nov. a.s. reeds te doen ingaan de in de Pen sioenwet gegeven bevoegdheid tot kor ting van 51/2 der wedden, tot een maximum van f 3000 voor het weduwen- en* weezenpensioen en van 3 0/0 der volle wedden voor het eigen pensioen 2e. Zoo ja, is de Minister bereid mede te doelen, waarqm deze maatregel zoo plotseling moet ingevoerd worden, terwijl Z.E. nog 11 Mei 1922 pertinent verklaar1 de, niet het voornemen te hebben daar toe over te gaan 3e. Is de Minister voornemens korting voor weduwen- en weezenpensioen tot een gelijk bedrag op de jaarwedden van vrouwelijke als van mannelijke ambtena ren toe te passen 4e. Ligt het in de bedoeling van den Minister ook voor de reeds gepension- neerden de bovengenoemde korting voor weduwen- en weezenpensioen te heffen TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is in openbare ver gadering bijeengeroeepn tegen Woensdag 4 October, te half twee. De ambtenarensalarissen. Men meldt aan de N. R. Crt., dat het in de bedoeling van de regeering ligt, art. 19a van het Bezoldigingsbesluit voor de bur gerlijke rijksambtenaren, dat vastgesteld werd in het najaar van 1920 in verband met de toen heersehende bijzondere duur te, met ingang van 1 November e. k. in te trekken. Bedoeld artikel had ten doel, aan die ambtenaren, wier wedde minder zou bedragen dan onderscheidelijk f1600, f1540 en f1480, al naar gelang de stand plaats gerangschikt was in de eerste twee de of derde klas, bij huwelijk een ver hooging van de wedde te verschaffen tot genoemde bedragen. De intrekking van dit artikel moet verband houden met hef feit, dat naar het oordeel van de regee ring, de bepalingen in dat artikel tot het ongewenschte gevolg leidden, dat her haaldelijk huwelijken werden gesloten om het minimumloon voor gehuwden te kun nen krijgen. In verband met art. 40 van het Bezoldi gingsbesluit zouden reeds in dienst zijnde ambtenaren echter hun tegenwoordige wedden behouden. Tevens zou de regeering het voornemen hebben met ingang van 1 November art. 1 van het Bezoldigingsbesluit als volgt te veranderen „Voor elk jaar, dat een ambtenaar, die 18 jaar of ouder, doch beneden den 21- jarigen leeftijd is, worden de aanvangs- wedden met f 100 verminderd". Die ver mindering bedraagt thans f50 voor ieder jaar. Naar aanleiding van bovenstaand be richt, meldt men aan de N.R.Crt., dat van een dergelijk voornemen niets be kend is bij de centrale commissie voor het georganiseerd overleg in ambtena renzaken, aan welke commissie dergelijke plannen van de regeering anders steeds om advies worden gezonden. De loonsverlaging van liet spoorweg personeel. Naar Het Volk verneemt, heeft 't hoofd bestuur van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel besloten, ge rechtelijk te laten uitmaken of de direc tie al dan niet rechtmatig het loon van het werkplaatspersoneel met 10 pCt. heeft verlaagd. Landarbeiders in Frankrijk. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling waarschuwt tegen het treden in aanbiedingen van wervers voor arbeid, in Frankrijk. Werkzoekenden kunnen alle gewenschte inlichtingen kosteloos ver krijgen bij de arbeidsbeurzen of corres pondenten der arbeidsbemiddeling in hun woonplaats of bij den Rijksdienst voor noemd. 1 1 Zeeuwsche aardappelen. De rechtstreeksche levering van aard appelen door de Vereenigde Zeeuwsche boeren aan consumenten in den Haag blijkt dermate te zijn geslaagd, dat men overweegt ook verbruikers in andere plaatsen des lands in de gelegenheid te stellen op deze wijze Zeeuwsche aard appelen onmiddellijk van den producent op te doen. Geen drooglegging. Naar de „Tel." verneemt, heeft de Staatscommissie voor de gedistilleerd- productie in groote trekken een project goedgekeurd, waarin van drooglegging geen sprake is, maar wel een samengaan nagestreefd wordt van drankbestrijders en drankhandelaars, teneinde tot een zeer geleidelijke beperking van de gedistil leerd-productie te komen. Dit product zal nader uitgewerkt worden in een rap port met concept-wetsontwerp en concept memorie van toelichting, dat aan de re geering door genoemde staatscommissie zal worden uitgebracht. Eindiging Zomertijd. De z.g. zomertijd wordt in den nacht van Zaterdag 7 op Zondag 8 October veranderd in den zonnetijd, den ouden werkelijken tijd. De horloges en uur werken worden dien datum1 één uu^ ach teruit gezet of één uur tot stilstand ge bracht. Beperking van ealarisverhooging. De min. van Binnenlandsche Zakjan heeft aan Ged. Staten der onderscheidene provinciën het navolgende schrijven ge richt: „Meermalen komen te mijner ken nis gevallen van onthouding van goed keuring door colleges van Ged. Staten aan gemeentëbegrootingen, op grond van naar het oordeel van dat college te laag uitgetrokken salaris van personeel in ge meentelijken dienst. Nu algemeen ge streefd wordt naar beperking van kosten van den openbaren dienst, wil het mij voorkomen, gewenscht te zijn, dat de colleges van Ged. Staten bij de beslis singen omtrent bedoelde begrootingen er aan indachtig zijn, datde pressie van hooger hand tot opvoerifrg van salaris ware te vermijden of althans tot uiter ste gevallen te beperken. Daartoe ver oorloof ik mij, voor zooveel nóodig, me dewerking van uw college in te roepen' ZIERIKZEE. De Zaterdag j.l. alhier ge houden collecte voor het „Roode Kruis", heeft, na aftrek van alle onkosten:, f 180,55 opgeleverd. BURGH. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat door een inwoner dezer ge meente dezer dagen aan het strand te Westen-Schouwen in een bijzonder groote fuik een zeehond is gevangen- Waar schijnlijk is het dier, verlokt door de zich in de fuik bevindende visoh, deze bdnnengezw ommen. SCHARENDIJKE. Vrijdag viel de we duwe van J. S. alhier uit een 'boven raam, een koekoek, naar beneden- In hoogst ernstigen toestand werd zij op genomen. OUD-VOSSEMEER. Zaterdagavond had alhier een eigenaardige plechtigheid plaats. Den rijksveldwachter B. I. van Bezooijen wordt op 1 October op ver zoek pensioen verleend. Ruim 14 jaren Was de betrokkene alhier in zijn functie werkzaam' en was, zooals reeds vroeger vermeld, een zeer geziene beambte. Eenige personen hadden zich in de laatste dagen voor het met pensioen gaan, vereenigd om pogingen aan te wenden aan hem een blijvende gedachtenis ter hand te stellen, wat door zeer ruime bijdragen van een aantal ingezetenen, uitmuntend is geslaagd. Een prachtig gou den horloge met dito ketting werd hem Zaterdagavond door de commissie over handigd, Waarbij hartelijke woorden van Waardeering werden geuit. Blijkbaar ingenomen met deze sympa thie van de ingezetenen, dankte de af tredende beambte voor dit mooie en kostbare geschenk, dat door hem in hooge eere zal gehouden worden. In de kast van het horloge is een inscriptie gesteld^ die aan een en ander herinnert. THOLEN. Benoemd tot tijdelijk visi- teuse in verband met de uitvoering der tabakswet, mej. .C W. Baaijen, echtge noote van den heer G. L. v. d. Linde. AANBESTEDINGEN. OUD-VOSSEMEER. Aanbesteed is hét bouwen van een loocis met bijbehoorend graaf- en heiwerk voor hulpgemaal aan de „Drie groote Polders". Ingeschreven werd door Jb. Engelvaart, Oud-Vosse meer, f 5114; J. M. Scheffelaar, Tholen, f 4973; Mij. „De Hoop", R'dam, f 3593; M1- C. van Driel, Oud-Vossemeer, f 2988; Jb- de Later, Oud-Vossemeer, f 2950; P- Hage, Oud-Vossemeer, 2889; Joh. Nuts, id. f 3300. De gunning vólgt later. Aanbesteed werd voorts het leveren en aanbrengen van een nieuwen kete\ in hetzelfde stoomgemaal. Aan gebr. De- prez te Tilburg werd opgedragen een cornwallketel, plaatdikte 20 mM., te le veren voor f 6775. Een tweetal Duitsche inschrijvingen voldeden niet aan de ge stelde voorwaarden. ONDERWIJS, Voor den cursus 1922—1923 zijn aan de Technische Hoogeschool 288 studenten voor de eerste maal ingeschreven, tegen 391 verleden jaar. ZIERIKZEE. Bij het de vorige week te 's Gravenhage gehouden examen voor Boekhouden van de Nederl. vereeniging tot Handelswetenschappen, slaagde voor diploma A, o.a. de heer A. v. d. Doe alhier. POST EN TELEGRAPHIE. Geen gratificaties meer. Het voornemen bestaat, schrijft de „Ms'b.", om de gratificatie wegens 25- jarigen eh 40-jarigen tróuwen dienst als ambtenaar bij de Post- en Telegraaf, ten bedrage van resp. een vijftigste of een vijf-en-twintigste deel van het bruto sa laris, dat de ambtenaar op den herden kingsdag geniet, te doen vervallen- Bezuiniging. .Bij de herziening van het dienstregle ment voor de ambtenaren der posterijen, telegrafie en telefonie zal, behalve in trekking van art. 63, regelende de vacan- tietoelage, ook de intrekking van art. 43, regelende de gratificatiën, die na 25- en 40-jarigen diensttijd worden toegekend, een punt van overweging uitmaken. Door een en ander kan een bezuiniging worden verkregen van globaal f400.000. ~KËRËNÏÉüWSi Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zevenbergen' B. N. B. Bouthoorn te Wapenveld. Te Giessen- Oudekerk en Peursum en Schelluinen, G. S. Severijh, cand. te Dordrecht. Te Kootwijk, Th. Mulder te Benthuizen. Te Polsbroek, H. Japchen te Den Bom mel. Bedankt: Voor Nieuw-Beijerland, E. H. Jonkers te Waspik. Voor Oosterwolde (G.), G. A. Pott te Oud-Beijerland. Voor Maassluis, P. G. de Vey Mestdagh te Wassenaar. Voor IJsselstein, J. G. Woelderink te Randwijk. Voor Mijns- heerenland, H. W. J. C. Hanselaar te Heerjansdam. Geref. Kerken. Beroepen: Te Beetgum, J. van Herksen te Twijzel. Te Klundert, P. Deddens te Brielle. Aangenomen: Naar Vlissingen, P. Ch. van der Vliet te Hazerswoude. Bedankt: Voor Hellevoetsluis en Nieuw- Helvoet, F. H. van Loon te Bergum. Voor Wijckel en Balk en Oostwold (Old.) en Engwierum, H. Steen, cand. te Anjum. Voor Brouwershaven, H. Kroeze, cand. te Middelburg. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Ulrum, C. van der Zaal te Deventer. VAN HEINDE EN VER, De uitgewezen Grieksehe konink lijke familie is naar Korfoe vertrokken op weg naar Palermo (Italië), waar zij voorloopig zal blijven. Een nieuw Grieksch Kabinet is samengesteld met Zaïmls als premier. De vorige week ingediende Fran- sehe Staatsbegrooting wijst in uitgaaf voor het leger 4.710 millioen frs. aan. Het leger telt thans 790 duizend man. De Lokal Anzeiger meldt uitHalle, dat de politie aldaar twee Fransohe ronselaars, die voor 't vreemdenlegioen wilden werven, heeft gearresteerd op het oogenbiik, dat zy twee jonge koop lieden met een auto wilden ontvoeren. By het fouiileeren vond men 20,000 frs. op hen. Blijkens een draadloos N. T. A.- bericht, hebben twee autobandieten den directeur van 't postkantoor van Van couver, in Britsch Columbia; beroofd van 75,000 dollar. Zy ontsnapten na een sensationeele vlucht door de zakenwijk. N. T. A. meldt draadloos uit Was hington, dat in een bokswedstrijd in Pensylvania de bokser Billy Light uit Wilmerding (Pens.) zoo ernstig gewond werd in zyn gevecht tegen Ciminelli uit Youngstown, dat hy zonder tot bewust zijn te zyn gekomen, is gestorven. Ciminelli is gevangen gezet. „Edele bokssport!" Te Naumburg (D.) hebben de dok ters besloten van de bevolking van het platteland voor hun geneeskundige be handeling betaling in natura tegen vredes prijzen te vragen. Indien de rekeningen niet binnen 14 dagen worden betaald, komt er een toeslag op, welke wordt bepaald volgenB het Indexcijfer voor levensmiddelen. Een inlandsohe arrestant te Soera- baja heeft amok gemaakt en 7 personen gedood. In twee cantons van Atjeh zyn bij een vechtpartij 3 dooden en 10 gewon den gevallen, waarvan zes levensge vaarlijk. De Iersehe poststaking is geëindigd. De Grieksehe kroonprins heeft den troon beklommen onder den naam van George II. Alle onderwijzers van de lagere scholen in heel Salzburg hebben het werk gestaakt, omdat aan hun eisch van on verwijlde uitbetaling van achterstallig sa laris en betere voorziening in de volgen de betalingen geen gevolg is gegeven. Uit een nota van het Spaansche ministerie van financiën blijkt, dat 't loo- pende dienstjaar eindigen zal met een te kort van 1101 millioen pesetas, en dat bij 'n voortzetting van de huidige politiek in Marokko de twee volgende begrootingen het land voor een bankroet zullen plaat sen. Het gouvernement Moskou wordt door runderpest geteisterd. De ziekte is uit het Zuiden gekomen, waar reeds meer dan 100.000 stuks vee er aan ge storven zijn en vanwaar nochtans zonder eenige controle runderen naar andere streken worden gezonden. Volgens de laatste berichten uit Spezzia (Italië) bedraagt het aantal slacht offers der ontploffing in het kruithuis 139. De koning is naar de geteisterde plaats vertrokken. Onlangs heeft de verkèerscommis- saris in alle stations te Moskou en alle vandaar vertrekkende treinen een razz.a laten houden, om aan de uitgtebre.de zwendelarij met spoorkaartjes een einde te maken. De oogst was rijk: 211 boos doeners, voor "t meerendeel ambtenareiV en beambten, zijn gevangen genomen. De begrooting van Frankrijk ver meldt een tekort van 3 milliard francs. De opstand in Albanië is door gere gelde troepen onderdrukt. Naar uit New York wordt gemeld, heeft de Grieksehe Nationale Bank me't het stoomschip Themlstocles 25 millioen goud francs naar New York verscheept, ter deponeering bij de Federale Reserve Bank aldaar. Het doel van deze ver scheping is niet bekend. Zou „Tino" daar ook' iets meer van weten Naar verluidt zal de hertog van York', de tweede zoon van den Engel schen koning, omstreeks 10 October naar Roemenië vertrekken, waar hij Z.M. zal vertegenwoordigen bij de kroning van koning Ferdinand op 15 October. Twee Noorsche vliegers zijn Zater dagmorgen in een vliegkamp bij Chris- tiania met een vliegtuig op 100 meter hoogte naar benednn gevallen; de belde officieren werden op slag gedood. De toestand in het nabije Oosten wordt in Engelsche regeeringskringen als zeer ernstig beschouwd. Alle hoop op een vermijding van een confliot met Tur kije is echter nog niet opgegeven. 12 Amerikaansche torpedojagers heb ben order gekregen naar den Bosporus te vertrekken ter bescherming der daar vertoevende Amerikanen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1