abonnement: Maandag 25 Sept. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. HINDERWET. buitenland. "binnenland." Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per poBt ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 et», per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10831. inzeddlng °p den da« ™n nlt" Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Ulfg.-Rsdacf. H. J. KOSTEK gaYe vöórllure. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 October a.s. verschijnende Nos. GRATIS. Gevonden voorwerpen: Een band van een mantel, een pet, een gonden dasspeld, een bakkersschort, een zilveren armband, een portemonnaie met geld, een gummi-schort, een zilve ren manohetteknoop, een zilveren broche, een reeks koralen, een zwarte das, een sjaal, een collier. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van de» mor gens 10 tot 12 en des namiddag» van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zieb [Kztlb maken bekend, dat het verzoek van het BESTUUR der Vereeniging „Am bachtsschool voor SchouwenDuiveland" te Zierikzee, om in het perceel, kadastraal be kend in Sectie A, no. 2054, een gasmotor van 6 paardekracht tot het drijven van acht machines te mogen plaatsen, door hen is in gewilligd. Zierikzee, 22 September 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. MDW. De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen, te weton, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 1 September 1922 is vastgesteld de volgende Verordening* De Raad der gemeente Zierikzee Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders; hee'ft besloten: vast te stellen de navolgende Verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Zierikzee. Eenig Artikel. Het tweede lid van artikel 91bis wordt gelezen als volgt Eveneens is het verboden op den hoek van Vischslop en Oude Haven, op de hoeken, die de op den Dam uitkomende stfaten met den Dam maken, op den hoek van Melk markt en Schuithaven, van Mol en Schuit haven, van Appelmarkt en Korte St. Janstraat, en van Oude Haven en Nieuwe Haven en vóór de huizen, die deze hoeken vormen, te staan, te liggen of te zitten of tegen de muren of palen te zittente staan of te leunen. Aldus vastgesteld ter openbare Raads vergadering van 1 September 1922. A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland volgens hun berigt van den 16 September 1922, No. 154, 8e afd. in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 September 1922. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN, VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Do rijkste man ter wereld. Berichten uil New-York verklaren, dat de magnaten in Wall-street Henry Ford, den auto-fabrikant, thans voor den rijk sten man op de wereld houden, rijker nog dan J. D. Rockefeller. De winst van de Ford Motor Car Company in dit jaar (het blijkt niet, of een afgesloten boekjaar bedoeld is) heeft 125 milllioen dollars beloopen of na af trek van belasting 110 millioen dollars. Uit deze getallen valt af te leiden dat de Ford Company gekapitaliseerd zou kunnen worden op 2 milliard dollars, waarvan-5 pet. dividend wordt betaald. Da'ar Ford feitelijk de uitsluitende eige naar van de Ford Company is, bedraagt zijn fortuin het dubbele van dat van Rockefeller dat geschat wordt op een milliard dollar. Ford heeft echter niet alleen het grootste fortuin op de we reld, maar 'beschikt ook over het groot ste persoonlijke bezit aan contanten- Men schat dit bezit op 180 millioen dollars. In het drukke seizoen heeft Ford een inkomen van ruim een half millioen dol lars daags, maar dat mindert aanmerke lijk in den slappen tijd. De ex keizer. De „Daily Express" verneemt uit Ber lijn, dat de gewezen groothertogin van Baden, de tante van den vroegeren Duit- schen Keizer, een uitnoodiging aan diens verloofde prinses Hermine von Reus heeft gezonden, om op haar kasteel te Mainau te komen voor een ontmoeting met prins en prinses Eitel Frederik. De groot-her togin die het met de keus van haren neef eens is, hoopt dan den familietwist te kunnen bijleggen, die door de ver loving van den gewezen Keizer ontstaan is. Het is niet algemeen bekend, voegt de correspondent hieraan toe, dat de Kei zer zijn bruid weggekaapt heeft voor den neus van prinses Hermine's neef, den jongen prins Schönaich, die zijn tante geruimen tijd het hof gemaakt en om haar hand gevraagd had. De geschiedenis van zijn hofmakerij is een publiek geheim. De bezwaren, welke van de zijde der familieleden tegen het voorgenomen hu welijk van den ex-keizer zijn te 'berde gebracht, zijn zonder resultaat gebleven. De officieele bekendmaking is binnenkort te verwachten. De dag van den vijfden November is voor de voltrekking van het huwelijk bepaald. Deze voltrekking zal volgens het Nederlandsche burgerlijk recht plaats vinden, aangezien het Hohen- zollern-recht in Duitschland bij de grond wet van Weimar vervallen is verklaard. Nood der tuinbouwers De burgemeesters der gemeenten An- dijk, Grootebroek, Hoogkarspel, Boven- karspel, Venhuizen en Wervershoof, heb ben in een adres den Ministers van Bin- nenlandsche Zaken, Financiën, Waterstaat, Arbeid en Landbouw, Nijverheid en Han del, gewezen op den onhoudbaren toe stand, waarin de bevolking dier gemeen ten verkeert. In het uitvoerige adres wordt eerst be handeld: de noodzakelijkheid om de vrachttarieven te verlagen met minstens 75 pCt. waardoor de toestand der groen- tentelers aanmerkelijk zal verbeteren, hoe wel daardoor nog geen Ioonende exploita tie zal worden verkregen. Voorts wordt in overweging gegeven, of het niet moge lijk zou zijn met Duitschland een handels overeenkomst aan te gaan, opdat daaruit de gelden worden verkregen voor het verleenen van een toeslag op de geveilde groenten. Adressanten roepen afdoende hulp in voor de tuinders, anders staat het ergste dezen winter te wachten, wijl een catastrofe niet kan uitblijven. Nader wordt gewezen op het groote belang van uit voering van dat deel van het kanalenplan, ontworpen door de Westfriesche kanaal- vereeniging, dat den tuinbouw zou verlos sen uit haar isolement op scheepvaartge bied. Nog zijn tengevolge van den jaren- langen tegenslag de eigendommen sterk bezwaard, en roept de prijsdaling der hui zen en landerijen een buitengewoon kri tieken toestand in het leven; het tot stand brengen van 'n billijke CTedietregeling is een der eerste vereischten om een massa executie te voorkomen. Ten slotte wordt dringend verzocht het 1/2 pCt. registratierecht, dat op de veilin gen van de opbrengst der groenten wordt geheven, in deze zorgvolle tijden, af te schaffen. De handel ligt lamgeslagen. Groote werkloosheid in ongekende mate staat voor de deur. Algeheele ondergang van den groententelersstand dreigt. Onmoge lijk kan eenige inkomstenbelasting van be- teekenis worden geïnd, terwijl voor het volgend jaar zelfs bijna iedere basis van aanslag ontbreekt. Normale pachten geëischt. In een druk bezochte vergadering van. landbouwers te Vuren bij Gorinchem, heb ben alle belanghebbenden zich schriftelijk verbonden den afgeloopen vijf-jarigen huurtermijn van bouwland niet te vernieu wen dan tegen de pachtsom welke werd betaald vóór 1917. Een commissie werd benoemd om met de landeigenaren te confereeren. Een drachtig werd besloten onder geen enkele voorwaarde toe te geven aan den eisch der verhuurders, welke de laatste huur prijs wilde aanhouden. ZIERIKZEE. Volgens de in dit nummer voorkomende advertentie, zal de heer S- Klimmerboom met medewerking van den heer H. de Vrieze (viool) op Zon dag a.s., 's middags 3 uur een orgel bespeling geven in de Nieuwe Kerk al hier. Zijn bedoeling is hiermee in hoofd zaak, om ook de kleine burgers, die de zen zomer de muziekuitvoeringen in ge noemde Kerk, misschien om finantieele reden, niet bijwoonden, nu voor den lut- telen entrée-prijs van 25 et., met in begrip van programma, te laten geme ten. Hij heeft het plan, om de meest aantrekkelijke muzieknummers'ten gehoo- re te 'brengen, en stelt zich voor, dat een groot getal liefhebbers van deze uitvoe ring zal profiteeren. Bij gunstig weer zal „Kunst en Eer" op Dinsdag of Donderdag, 's avonds 8 uur, in de muziektent hare laatste uit voering in dit seizoen geven. Programma: 1. Tommys et Poilus, marohe militaire, G. Allier; 2. La Rose d'or, ouverture, F, Schweinsberg; 3. Kind du Kannst tanzen Walzer, Leo Fall; 4. Le postillon de Longjumeau, fantaisie, A. Adam. 5. Neerlands Taptoe, fantaisie Militair, A. J. Roeien; 6. Antoinette polka mazurka, A. Govaert; 7. Hollandsche Boerenklom- pendans, M. Samatine; 8. New Life Gran de Valse, K. Komzak; 9. Vieux Camarade marsch, E. Larue. De heer G. Woudenberg, benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Veere, zal het beheer over het kantoor op 31 Ootober a.s. 'overnemen. De kommies te water J. D. Olree, is met ingang van 1 October e.k. ver plaatst van Milllngen naar Zierikzee, aan boord „Zeehond". DREISCHOR. Voor een vijftigtal per sonen trad hier Vrijdagavond jl. op de heer Portegies uit Roozendaal, met het onderwerp „De landarbeiders en de Werkeloosheid". Uitvoerig stond spr. stil bij de schoone beloften van voor de ver kiezingen, voor de sociale wetgeving ge daan, en de aanstaande bezuiniging op alle gebied. Nu echter is er een leger en vlootwet in wording, die bij den, slech ten financieelen toestand van ons land, voor ons en de arbeiders in de eerste plaats een ramp dreigt te worden. Wat daarentegen, staat er op de staatsbe- grooting voor werkloosheidsbestrijding en werkverschaffing Spr- spoort allen aan zich te organjseeren en een macht te vormen, deel uit te maken van het groote lichaam van de arbeiders in het land-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, ter behoud en verbetering van het loon en arbeids voorwaarden en ter verkrijging van een mensehwaardig 'bestaan. Ofschoon spr. de gave van het woord in ruime mate was toebedeeld, mocht het hem niet geluk ken een afdeeling op le richten. BRUINI8SE. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Na voor lezing worden de notulen goedgekeurd. Ingekomen waren de navolgende stuk ken Het proces-verbaal van kasopne- miog bjj den gemeente-ontvanger, waar uit blijkt, dat de boeken en bescheiden in orde waren en in kas was f24589,676. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit tot wijziging van do begrooting 1922. Een brief van Gad. St. houdende toe zending van de Koninklijk goedgekeurde verordening op de heffing van leges en begrafenisreohten. Een, afschrift van het Koninklijk besluit houdende ontheffing van de keuring van huisslachtingen. Een brief van Burgem. en Weth., waarbij de begrooting van 1923 wordt aan geboden. Een brief van den Dykraad, mededeelende, dat goedgunstig is be schikt op 't verzoek van 't Gemeente bestuur tot het verkrijgen van steen voor den havendam. Een schrijven van het Departement van Marine in zake het plaatsen van een sector in het havenlicht. De voorzitter deelt mede, dat van wege het loodswezen de soctor is aangebracht. In overweging word gegeven een reserve-lantaarn aan te schaffen, waartóe wordt besloten. Op een verzoek van de Algemeene Neder 1. Ver. „Het Groene Kruis" om eene bijdrage van f 10 wordt afwijzend be schikt. Eveneens wordt afwijzend be schikt op een verzoek van L. Schilperoort, om de Bteenen trap op de kade te ver leggen. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. ingetrokken de verordening regelende het verhaal van pensioensbij dragen en wordt een nieuwe verordening vastgesteld ingevolge de nieuwe pen sioenwet. Vastgesteld werden de voor waarden van verpachting der zaten in de haven. In de bestaande voorwaarden worden geen wijzigingen gebracht. Daar na wordt de begrooting voor 1923 vast gesteld en worden eenige wijzigingen in die van 1922 aangebracht Van het goed slot der rekening van 1921 wordt f 2000 overgeschreven op laatst ver melde begrooting. Bij de rondvraag vestigt dhr. Bolier de aandacht op den slechten toestand der Gedempte Dee. Wenschelyk was het wat grint op dien weg te brengen, waartoe wordt besloten. Dhr. Okkerse bespreekt nog het gevaar voor bescha diging der vaartuigen, die ligplaats hebben op de zate voor de woniüg van A. Hoek. Wensohelijk is het dat maat regelen worden genomen, waardoor het gevaar wordt opgeheven. B. en W. zullen een onderzoek Id stellen. De heer Okkerse acht het ook gewenscht dat op de lage kade een lantaarn wordt aangebraoht. Hiertoe zal worden over gegaan. Daarna wordt de vergadering gesloten. De heer Annos, rijksveldwachter te Bruinisse, is als zoodanig overge plaatst naar Gorkum. RECHTZAKEN, De dikke man moet betalen. De Kantonrechter te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den dikken man, die geweigerd had een ameu blement te betalen, omdat de stoelen niet op zijn gewicht van over de100 k.g. berekend waren. Het vonnis over woog dat gedaagde een buitengewone lichaamszwaarte heeft, wat ter terecht zitting is gebleken waar de tafel on der zijn gewicht bezweek en dat zijn verweer ongemotiveerd werd geacht. De vordering werd dus toegewezen. Over de in de rechtzaal aangerichte .schade spreekt het vonnis niet. MARINE EN LEGER. Het Instructie-bataljon. Voor dienstneming bij het Instructie-Ba taljon te Kampen tegen 1 October hebben zich meer dan 150 jongelieden aangemeld. BRUINISSE. De voor het Indische leger bestemde tijdelijk Officier van Gezondheid 2e kl. J. B. van den Berg, geb. van Bruinisse, zal 25 November met het stoomschip „J. P. Coen" zijn bestemming volgen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Klundert P. Pras te Heukelum. Te Bennebroek W. J. Roseam Abbing, em.-pred. van Leiden, wonende te Baarn. Te Staphorst B. N. B. Bonthoorn te Wapenveld. Te Lexmond S. Goverts te Oldenykerk. Te Jukwerd (by Appingedam, Gr.) A. Sehop te Bakkeveen (Fr.) Te Westzaan G. J. J. Rensink, oand. te Hoenderloo. Aangenomen Naar Koudum (toez W. J. de Wilde te Burum. BedanktVoor Ryssen H. J. v. Schup- pen te Groot-Ammers. BRUINISSE. Door kerkvoogden en notabelen alhier is besloten het kerkge bouw voortaan des winters te verwarmen. Een groote kachel zal daartoe ln de kerk geplaatst worden. Geref. Kerken. BeroepenTe Middelburg P. C. de Bruyn te Oude water. Te St. Laurens en te Molenaarsgraaf-Braudwyk J. H. Kroeze, oand. te Middelburg. Te Op- einde-Nyega K. Winkelman te Eind hoven Te Nederhorat den Berg L. J. Allaart, cand. te Delft. Bedankt: Voor Grypskerke (Z.) F. L. Kroes te Workum Voor Maassluis (B) dr. S. P. Dee te Dwingeloo. SPORT. ZIERIKZEE, 24 Sept. E.M.M. I-S.V, V. 5-0. ONDERWIJS. Iets over het onderwijs in Zierikzee. In het adres aan den gemeenteraad hier hie'r ter plaatse, protesteerende tegen de schoolgeldheffing voor de school in de Nieuwstraat, wordt dit protest gemoti veerd door de opmerking, dat er hier wat openbaar onderwijs betreft, geen keus is. En dit is maar al te waar. Naar de belasting wordt de school, waarop de kinderen zullen gaan, aange wezen. En hierbij doet zich het zonderlinge verschijnsel voor, dat zij, die niet inge deeld worden bij de.school aan het Kerk hof, geen gelegenheid krijgen hun kinde ren gewoon openbaar lager onderwijs te doen genieten, maar verplicht zijn, zoo zij niet aan bizonder onderwijs de voor keur geven, hun kinderen van af het 5e leerjaar uitgebreid lager onderwijs te doen ontvangen. Dit opmerkelijke verschijnsel is een ge volg van de inschikkelijkheid (of onver schilligheid en onkunde) der ouders. Deze toestand kan alleen zoo lang blijven be staan, tot een genoegzaam aantal ouders in den overgangstijd, door de Wet op het L. O. nog toegestaan, aandringt op een school voor gewoon lager onderwijs tot en met het 6e leerjaar. Zonder dit aandringen zal deze toestand wel duren tot de overgangstijd voorbij is (ik meen 1925) Deze toestand op openbaar onderwijs gebied alhier is niet van vandaag of gis teren. Toen ik in 1905 in Zierikzee kwam, was het al net eender. Men had toen voor het openbaar lager onderwijs: a. School A- (Wevershoek) met gewoon leerplan voor kinderen van onvermogenden b. School B (Kerkhof Z.Z.) met gewoon leerplan voor kinderen, die een weinig schoolgeld betaalden; c. School C (Nieuwstraat) met uitge breid leerplan voor kinderen, die naar de belasting der ouders, hooger school geld moesten betalen; d. School D (Havenplein) met nog uit gebreider leerplan voor meisjes van af hun 10e jaar. Voor het bijzonder lager onderwijs be stond de school aan het Havenplein voor protestante kinders en was in wording de school voor roomsche kinderen. Zooals men ziet was er ook toen reeds voor kinderen der gegoeden, die het open baar onderwijs het beste achten, geen gelegenheid tot het ontvangen van gewoon lager onderwijs. Zij mochten niet naar de school van den heer v. d. Have (School B, Kerkhof), zij moesten naar de school van den heer de Graaf (School C, Nieuwstraat), alwaar zij in het 5e en 6e leerjaar aan vingen met Fransch, Wiskunde en Alge meene Geschiedenis. (Zij konden ook op deze hoogte naar School D). Op School C was het maximum-school geld f 1 per maand en per leerling. Het daalde tot 70 ets. School D werd in 1908 opgeheven, om dat zij slechts 5 leerlingen telde; zeker een begrijpelijke daad. School B bloeide zeer; toch werd zij in 1914 opgeheven; toch wel een onbegrijpe lijke daad. Een school, die bloeit, op te ruimen i De kinderen van deze school, voor wie gewoon lager onderwijs op prijs gesteld werd, moesten naar de gereorganiseerde School C, die in het 5e leerjaar aanving met Fransch, naar School C, die niet zoo bloeide. Dit alles gebeurde om geldelijk gemeen telijk voordeel. De toenmalige Schoolcom missie, voorzitter de heer J. A. de Bruyne, heeft ernstig tegen dit plan gewaar schuwd. Zij achtte samenvoeging van leer lingen, die eindonderwijs op de lagere school moesten hebben, met leerlingen, voor wie de lagere school voorbereidings school was, verkeerd voor beiden. Zij wees er op, dat theorie en practijk waar schuwend den vinger opstaken. Het baatte niets. Het plan werd een financiëel voor deel voor de gemeente geacht (wat het nooit geworden is), de arrondissements schoolopziener, de heer Slot, was er sterk voor de kinderen zoo gauw mogelijk Fransch te laten leeren (wel wat vreemd bij dezen pro-Duitscher) en de Districts schoolopziener vond het ook goed. Alzoo verrees de tegenwoordige school in de Nieuwstraat. Alle leerlingen er op moeten van af het 5e leerjaar beginnen met Fransch. Of dit noodig is voor al die leerlingen, beantwoordde men zich eerst, na vooraf eens aan de maatschappelijke bestemming van zoo velen er van te den ken. Of het mogelijk is met de vele Fran- sche lessen onder schooltijd toch de gewone vakken op peil te houden? Er wordt veel gevergd van het onder wijzend personeel in de Niéuwstraat. Eigenlijk hebben zij allen (12 in getal) recht op de extra-mulo-verdienste van f 500, want als alle kinderen, zooals het schoolgeldbiljet zegt, er mulo-onderwijs genieten, dan geven alle onderwijzers er mulo-onderwijs. Het zal mij verheugen als de overgangs tijd, waarin de Wet op het L. O. zulke scholen nog toelaat, voorbij is. Van te voren zal er toch wel geen verandering in komen. Na dezen overgangstijd (1925 meen ik) is het met het Fransch in het 5de en 6e leerjaar onder schooltijd op alle scholen gedaan, dus ook in de Nieuw straat. Dan kan er aan de gewone vakken alle zorg besteed worden. De taak der onderwijzers zal dan heel wat minder zwaar worden. Het is te hopen, dat men ook de taak van het onderwijzend per soneel van School A verlicht, door een schooltje voor zwakzinnigen en achterlij ken te stichten, want daaraan is groote behoefte. Natuurlijk zal dit geld kosten. Dit mag echter geen bezwaar zijn. De voorstanders van het bijzonder onderwijs roepen het hardst om bezuiniging; maar voor hun onderwijs maken ze een groote uitzondering; hierbij willen ze niet be zuinigen. Bij 't openbaar onderwijs moet het eveneens zijn. Men kan nergens zijn geld beter aan besteden, meen ik. De toevalligheid, dat ik voor mijn drie kinde ren op de school in de Nieuwstraat zoo veel schoolgeld moet betalen, drijft mij dan ook niet tot het schrijven van deze regelen en heeft mij niet gedreven tot het teekenen van het adres Cok c.s. aan den Raad. Ik schrijf dit, omdat ik weer eens goed wou laten uitkomen, dat er in deze gemeente aan iedereen niet de ge-* legenheid geboden wordt, zijn kinderen gewoon openbaar lager onderwijs te laten genieten. Ik heb het adres geteekend, omdat ik vermeen, dat het schoolgeld voor School C relatief te hoog is, in vergelij king met dat bij het bijzonder onderwijs. Ik heb geteekend om principiëele rede nen. De schoolgeldregeling aan een open bare school moet niet de positie van de openbare school verzwakken. De keuze der ouders, of hun kinderen naar de openbare dan naar de bijzondere school zullen gaan, blijve vrij van geldelij- ken invloed. Vooral in dezen tijd, waarin de belangrijkheid van uitwendige gods dienstigheid toch al zoo groot is, zorge men er van overheidswege al ware het alleen maar onzijdigheidshalve voor, dat met die uitwendigheden geen financi- eele voordeelen gepaard gaan. Zierikzee, 25 September 1922. L. BOUTER. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Dierenmishandeling. Een hondenkoop man uit de Zaanstreek kocht een hond op de Purmerender markt. Hij reed huis waarts op den wagen van een boer uit Wormer. De hond werd met een touw aan het voertuig bevestigd, maar de nieu we baas viel op den wagen in slaap. De gang was te snel voor het arme dier, het viel en werd aan het touw langs den weg meegesleurd. Eenige bewoners hadden dit droeve schouwspel gadegeslagen, en zij deden den wagen stilhouden. Het was echter te laat; het touw werd losgemaakt en... de doode hond in de sloot gegooid! Geen goud, doch koper. De Haagsche politie heeft, naar hel „Vad." meldt, de tandtechnikers J. II. en M. D. in Den Haag, in vöófloopige bewaring ge steld. Zij hebben voor f 180 een juf frouw twee 'bruggen in den mond ge zet, die niet, zooals ze zeiden, van goud, maar van verguld koper waren. ¥AN HEINDE EN TER» In den laatsten tijd neemt de land verhuizing in Zweden sterk toe; voor namelijk naar de Ver. Staten en Canada. Het te Langensalza verschijnende Tagèblatt deelt aan zyn lezers mede, dat de abonnementsprijs voor de maand October is bepaald op 60D Mark of 6 pond graan of 10 eieren. De Duitsche Zeppelin-Maatschappij gaat een luchtvaartdienst met ZeppeliDB op touw zetten tusschen SpaDje en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1