Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: 11 Sept. 1922. ZIERIKZEESCHE COURANT. ADVERTENTIÊN: EERSTE BLAD. Lijst van benoembaren bij den dienst der brandweer. BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie Prjjs per 8 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 Bts. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bü contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10825. Inzending op den dag van ntt- Dlr. A. J. DE LOOZE Jr. Ults.-RsdlCt M. J. KOSTE*. *ave v<Mr nr«- Dit nnmmer bestaat alt 2 bladen. BURGEMEESTER en WET- BWiir HOUDERS van ZiBRiKzmroepen op SOLLICITANTEN ter vervulling van twee vacature's in het personeel, verbonden aan den cursus voor Vervolgonderwijs en wel voor 4Vs en voor 7 lesuren per week. De benoemingen geschieden tijdelijk voor den cursus 19221923. Sollicitatiestukken in te zenden vóór 16 September a.s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee Gelet op artikel 38 der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente Maken bekend: dat door hen voorloopig is opgemaakt de lijst van de bij de Brandweer benoembare ingezetenen, welke lijst van den 11 Sep tember a.s. af, gedurende veertien dagen ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Zij, die meenen niet benoembaar te zijn, op groncl van de bepalingen, voorkomende in artikel 36 der voornoemde Verordening, kunnen hunne bezwaren binnen een en twintig dagen na den 11 September e.k., schriftelijk indienen bij Burgemeester^ en Wethouders* en binnen drie dagen na de dagteekening eener afwijzende beschikking daarvan in beroep komen bij den Raad, die de eindbeslissing geeft. Artikel 36 luidt als volgt Benoembaar zjjn alle~ mannelijke ingeze tenen, die op den eemen September hun vijf en twintigste jaar hebben volbracht en hun vijf en vijftigste nog niet hebben be reikt, met uitzondering van: 1°. de door het openbaar gezag aangestelde ambtenaren en beambtendie ingevolge hunne Instructie bij brand zich op een be paalde plaats bevinden moeten of in de waarneming hunner betrekking ter plaatse van den brand ambtsplichten te vervullen hebben 2°. de schippers en varensgezellen die door hun beroep bet grootste gedeelte van liet jaar buiten de gemeente verblijf houden of hen die wonen op een afstand van meer dan duizend meter hemelsbreedte buiten de be bouwde kom dier gemeente 3°. de militairen in werkeiijken dienst, en 4°. hen, die volgens eene schriftelijke ver klaring van een der plaatselijke geneesheeren op grond van licliaams- of zielsgebreken ongeschikt zjjn voor den dienst bij de Brandweer. Zierikzee, 8 September 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN, VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. aan de beklaagden overhandigd. Er zijn in het geheel 13 beklaagden. De student Ernst Techow, die de automobiel der moordenaars bestuurde, staat aan 't hoofd van de lijst. Daarop volgt zijn broeder, Hans Techow, die 17 jaar oud is. De stu dent Gunther, de bankbediende Ernst von Salomon uit Frankfurt, de student Karl Tilessen uit Frankfiirt enz. Aan Ernst Techow wordt moord ten laste gelegd. De andere beklaagden worden van hulp aan de moordenaars beschuldigd. Er zul len volgens de voorloopige lijst 16 ge tuigen worden gedagvaard. De beklaagden zullen door verschillende bekende ver dedigers worden bijgestaan. Het is mo gelijk, dat het proces niet te Leipzig, maar te Berlijn zal plaats vinden. Mr. Alsberg, een der verdedigers, heeft bij het Rijksgerechtshof een hiertoe strek kend verzoek gericht, daar het misdrijf te Berlijn gepleegd is en vrijwel alle be klaagden, getuigen en verdedigers in deze stad wonen. Volgens de acte van beschul diging heeft Techow, met zijn beide vrienden Messet en Fieher, die intusschen door zelfmoord een einde aan hun leven hebben gemaakt, de aanslag op minister Rathenau uit „fanatiek anti-semitisme" be dreven. Hun daad had een arbeidersop stand tengevolge kunnen hebben, maar tevens een regeering der uiterst rechtsche zijde aan het bewind kunnen brengen. Ook de voorbereidingen tot den aanslag worr den in de acte van beschuldiging nauw keurig beschreven. De Griekfiche debacle. Telegrammen uit Smyrna melden, dat de Grieksche troepenmacht alle pogingen om Smyrna te beschermen, heeft opgege ven. Maatregelen zijn genomen voor de ontruiming van de stad door de troepen: die zich op de schepen begeven. De voor hoede der Turksche troepen bevindt zich in de onmiddellijke nabijheid van de stad en wacht blijkbaar de komst van ver sterkingen af, alvorens vierder op te ruk ken. Van de gealliëerde oorlogsschepen te Smyrna zijn manschappen aan land gegaan voor de bescherming van de ge alliëerde onderdanen en hun bezittingen. Engeland heeft eveneens maatregelen ge troffen voor de bescherming van Neder- landsche, Belgische en Zwitsersche onder danen, alsmede die van andere nationali teit, wier regeeringen niet door een vloot- macht te Smyrna zijn vertegenwoordigd. Naar wordt gemeld, is het waarschijn lijk, dat de gealliëerde vertegenwoordigers te Smyrna zullen besluiten tot gemeen schappelijke maatregelen ter voorkoming van ernstige gebeurtenissen, voor het ge val de Turken de stad zullen binnentrek ken. Men is van meening, dat de aan wezigheid van geallieerde oorlogsschepen een heilzame uitwerking zal hebben. Russische toestanden. In de „Izwestia" wijst volkscommis saris Semachko op het steeds toenemen de aantal kinderen, dat in volle vrijheid 'p ongebonden, 'n degenereerend bestaan1 als bedelaars leidt. Zelden, schrijft hij, dat men van een station komt en niet aanstonds omringd wordt door een troep vuile, in lompen gekleede, of dikwijls maar half gekleede, bedelende kinderen. Het zijn meerendeels kinderen van 10—12 jaar, maar er Zijn er ook van een jaa jaar, maar er Zijn er ook van een jaar of 14 en ouder. Verscheidene hunner heb ben geen vaste woonplaats; wanneer een trein vertrekt nemen ze plaats op de treeplank, rijden mee tot het volgende station, bedelen daar om aalmoezen en gaan dan met een volgenden trein weer verder. Sommigen' hunner maken op die manier heele reizen en komen in voor hen geheel vreemde streken. Het spoor wegpersoneel is natuurlijk allesbehalve op hen gesteld, want ze bevuilen de spoorbanen en de perrons, stelen, hin deren het personeel en de reizigers en zijn de oorzaak van allerlei wanordelijk heden. Het zijn waarlijk niet allemaal kinderen, die door het lot voor een der gelijk 'bestaan zijn bestemd. Er zijn kin deren onder, die een veel 'heter en menschwaardiger bestaan hebben gehad in een of ander kindertehuis, maar die daaruit wegliepen, het vrije leven ver kiezend voor de tucht die noodzakelijker wijze in de kin der gestichten heerschen móet. Semachko wijst dan op het ge vaar dat dit verschijnsel uit een sociaa'i oogpunt vormt. Niet alleen groeien deze kinderen op tot paria's der maatschappij, maar ook werkt hun voorbeeld aanste kelijk op de andere. De hongersnood in do Oekraïne. Het commissariaat van dr. Nansen heeft bericht ontvangen, dat in de Oekraïne nog steeds ernstige hongersnood heerscht. De toebedeelde zendingen levensmidde len zijn lang niet voldoende om in den wanhopigen toestand verbetering te bren gen. Een vertegenwoordiger van Nansen heeft geseind, dat 230 gaarkeukens, welke tot dusver 96,000 mensehen spijzigden, gesloten dienen te worden, indien geen verdere hulp wordt geboden. Men had de hoop gekoesterd, dat deze keukens hun zorg tot 125,000 lieden zouden hebben kunnen uitbreiden. Het proces Rathenau. De acte van beschuldiging in het proces legen- de moordenaars van Rathenau is MinUter van IJfiselsteyn. Volgens de Tel. gaat minister v. IJssel- steyn 13 dezer op reis naar Zuid-Afrika en Ned.-Indië. Min. van IJsselsteyn te Gothenburg. Minister van IJsselsteyn heeft de ope ning van de haven te Gothenburg bij-ge woónd, niet als vertegenwoordiger der Nederl. regeering, maar in verband met het feit dat hij vroeger als voorzitter der Internationale Commissie voor het bouwen van den kaaimuur van die haven een werkzaam aandeel in de totstand koming van de verbeterde havengelegen heid daar ter stede genomen heeft. De opening van de haven geschiedde door den Zweedschen kroonprins in tegenwoor digheid van den Zweedschen Minister van Financiën en verscheidene andere autori teiten. Op de heenreis heeft Minister Van IJsselsteyn ook een bezoek gebracht aan de Nederlandsc'he tentoonstelling te Kopenhagen. Het bezoek van de KoniDgin aan de elf hoofdsteden. In aansluiting aan het bericht, dat de Koningin in 1923 na de officiëele herden king van haar 25-jarig regeeringsjubileum de hoofdsteden der elf provincies van ons land officiëel zal bezoeken, verneemt het Hand.,, dat bij deze bezoeken aan de hoofdsteden de overige gemeenten der onderscheidene provinciën desverlangd in de gelegenheid zullen worden gesteld Hare Majesteit in de hoofdsteden te com plimenteeren. ZIERIKZEE. Wij verwijzen onzen ie- zers naar de in dit nummer voorkomende advertentie der N.V. „De Concertzaal1 waarin voor heden (Maandag)avond, Dinsdagavond en Donderdagmiddag wordl aangekondigd het tooneelstuk van Harry Vosberg, „De generale repetitie van een kostbaar leven". Voor Woensdag- en Don derdagavond wordt aangekondigd „De Ondergang van Pompei'een klucht van Real en Schertlin. De N.V. Tooneelvereeniging, dir. H. Heijermans, bevat uitnemende krachten, die men in de annonce kan lezen, ter wijl de vermelding, dat het van „De Generale repetitie enz.", de 500e, 501e, en 502e opvoering zal zijn, voor zich zelf spreekt. Hedenavond komt het hier de eerste maal voor 't voetlicht. Bij Kon. besluit is benoemd lot Ontvanger der Registratie en Domeinen te Tholen de heer N. Lever, thans sur numerair. i De Zaterdag der kermis mocht zich niet in een druk bezoek verheugen. De drommen die anders mei de tram 's middags naar de stad kwamen, werden thans niet gezien, zoodat het Zaterdag middag op het Havenplein c. a. niet bi- zonder druk was. Behalve den eoono- mischen teruggang, heeft het weer mis schien ook zijn invloed doen gelden. De Concertzaal was. Zaterdagavond tamelijk druk bezocht. Op het programma der cabaret-voorstelling prijkten de na men der familie Speenhof!, welke thans met hun drieën op tournëe gaan. De heer Speenhoff Sr. hield bij zijn opkomst ten tooneele een kort maar hartelijk speeehje tot het publiek, waarin hij onder anderen mededeelde, dat dien ochtend een bericht i i> de pers de ronde had gedaan, dat bij (Speenhoff) ernstig ongesteld zou zijn. Zijn optreden hier weersprak zulks. Het trio heeft tij dens hun optreden de aanwezigen ver gast op enkele aardige ernstige of humoristische liedjes, begeleid door guitaar of piano, of beide. De jonge Speenhoff heeft een aangename stem en droeg, met pianobegeleiding, o.a. het liedje, op 't ontzet van den Briel, heel aardig voor. Het publiek waardeerde afgaande op 't hartelijk applaus blijk baar het optreden van Speenhoff Jr., zeer. Mevr. Speenhoff zong o.a. met veel gevoel „De leesles". Dhr. Speen hof Sr. zong met guitaart'egeleiding eeni- ge leuke liedjes, terwijl het trio het publiek vergastte op liedjes als: de Va luta", Landverhuizers", „Arbeid", enz enz. Van Kees Pruis,, kregen we enkele vroolijke liedjes te hooren, afgewisseld door een gemoedelijke causerie over al les en nog wat, moppen enz. Liefhebbers van muziek hebben kun nen genieten van den oecarino-virtuoos, die werkelijk op het bekende instrumen tje een meester is. Ook verscheen een Creoolsche zange res ten tooneele, die enkele Engelsche liedjes voordroeg. Meer om haar mimiek, dan om den inhoud van het voorgedra- gene, werd gelachen. De jonge Speenhoff zat, voorzoover hij niet optrad, aan het klavier en be geleidde de diverse optredenden op ver dienstelijke wijze. Met de Prov. boot arriveerde hier hedenmorgen de Commissaris der Konin gin in onze provincie. In den nacht van Zaterdag op Zon- g is in de woning van den heer de V., directeur der Ambachtsschool, die uit- stedig is, ingebroken. Aan de N.-zijde van het huis is een glasruit uitgesne den, daarna heeft men het windhaakje losgemaakt om zoo naar binnen te ko men. De kasten, die niet open waren, heeft men met een scherp voorwerp open gebroken. Van een schrijfbureau heeft men een paneel vernield om zoodoende eens te kijken wat zich daarbinnen be vond; de aanwezige papieren lagen over den grond verspreid. Men vermoedt dat eenig zilver is gestolen, doch dit is nog niet na te gaan, vooraleer de heer V., die inmiddels telegrafisch is verwittigd, terugkomt. Men is blijkbaar heel kalm1 te werk gegaan. Sporen toonden aan, dat men op de canapé had gezeten en een si gaartje had gerookt. Blijkbaar heeft men ook licht aangestoken, na vooraf alles goed te hebben afgesloten, zoodat men buiten niets gewaar kon worden. Dit alles wijst er op dat men met een of meer geroutineerde inbrekers heeft te doen. De politie doet ijverig nasporin gen. Zooals velen onzer zich zullen her inneren, kwam het vorige jaar de heer Jean Klein met zijn gezelschap hier op 't Kraanplein, dat zich in een druk be zoek mocht verheugen. Thans is hij met theaters gearriveerd om het kermisbel- zoekende publiek te amuseeren. In een der twee theaters zullen mata dors in 't fietsrijden optreden, welke o. a. het kunststuk zullen vertoonen om met rijwielen en motoren tegen een loodrech ten wand te rijden. Een aardig nummer is ook „huiselijk! verkeer onder water", hetgeen Elly en Aegir, de wereldberoemde kunstduikers, het publiek toonen. Aan belangstelling zal het ook ditmaal zeker niet ontbreken. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toegekend aan de gemeente Tholen f 1090 voor twee woningen van A. du Buck. Door de Firma J. C. Boldoot te Amsterdam is een Kinderboekje uitgege ven „Houdt den Mond Gezond", waarin op prettige wijze den kinderen wordt verteld hoe nuttig en noodig het is, de tanden regelmatig te poetsen en den mond goed te verzorgen. Het is een klein, maar aardig boekske, dat de kinderen met plei- zier zullen doorkijken en lezen en heft zal hun een aansporing zijn, mond en tanden regelmatig te blijven verzorgen, Op aanvrage wordt een benoodigd aan tal exemplaren van wege de Firma. Bol doot gratis toegezonden. Vrijwillige landstorm. Bij het j.l. gehouden examen voor de vóór-oefeningen slaagden van Poortvliet:. J. L. Boot, J. M. v. Dijk1, J. C. de Groen, W. A. Ista, S. A. Quist, M. S. Slootmaker, J. L. v. Dijke, C. Dekker, E. L. v. d. Velde, W. C. Drooge, D. v. d. Maas en B. Elenbaas. Hiermede hebben deze jonge lieden bereikt, dat hun eerste oefenings tij d met vier maanden wordt verkort. WESTELIJK SCHOUWEN. Zaterdag avond j.l,. ongeveer 10 uur, vertoonde! zich aan den Westelijken hemel een prach tige maan-regenboog. Genoemd verschijn sel, dat niet dikwijls wordt waargenomen werd door de oude weerkundigen be schouwd als een teeken van onbestendig weer. Wij zullen hopen, dat hunne voor spelling niet bewaarheid wordt, daar wij in den laatsten tijd al een goede portie slecht weer genoten hebben. Zaterdagmiddag werd door de Schietvereeniging „Christiaan de Wet" alhier een schietwedstrijd gehou den, waaraan tevens volksspelen waren verbonden. Jammer, dat het weer wei nig medewerkte. Toch waren er, dit in aanmerking genomen, nog al belangstel lenden Óm een en ander bij te wonen. De uitslag van den schietwedstrijd was, dat de eere-prijs, de medaille van Volks weerbaarheid werd behaald door dhr. K. Kik met 57 p. De overige prijzen ver kregen dhr. Joh. Knop, le pr., met 57 p.; van Kooten, 2e pr., 56 p., Jacoo Muller, 3e pr., 54 p.; J. Kesteloo, 4e pr., vi.: H. Muller, 5e pr., 54 p.; J. c Koning, 6e pr., 51 p.; K. Kik, 7e pp. 57 ----- p.; J. Jumelet, 8e pr., 53 p.; L. Katoen, 9e pr., 53 p.; J. van Gilst, 10 pr., 52 p. De troostprijs werd uitgereikt aan L. Lemsom met 28 p. Bij het hoogspringen behaalden dhr. K. Knop den le pr.; Adr. Jumelet Wz., de 2e pr. en Adr. Jumelet Jz., de 3e pr. Bij den wedstrijd met hindernissen verkregen de heer K. Knop den le pr., Jumelet den jïe en L. van den Berge Jz- den 3e pr. Bij het ringrijden, le pr., M. Knop; 2e. C. Hage; 3e L. v. d. Berge Jz. De winnaars bij het touw klimmen waren: Adr- Jumelet Tz., le pr., Joh. v. d. Berg Jz., 2e pr.; L. van den Berg Jz., 3e pr. Bij het drie been loopen kregen Adr. Haeck en L. Bal, le pr.; M. Boot en L. van den Berg Jz., 2e pr. en Anth. Jumelet Sz. en Joh. Knop, 3e pr. Na afloop werden de prijzen door den heer burgemeester, eere-voorzitter der vereeniging uitgereikt de open'b. school. Alvorens hiertoe over te gaan dankte hij de vereeniging, dat zij niettegenstaande het min gun stige weer toch met zulk een uitste kenden uitslag de wedstrijden had we ten te houden. Hij dankte ook de mu- ziekvereeniging „Nu met Hope", die on der leiding van haren bekwamen direc teur, dhr. A. van den Berge van Ooster- land er zooveel had toe tijgedragen om de wedstrijden te doen slagen en door haar opwekkende muziek voor eene aan gename afwisseling had gezorgd. De voorzitter der vereeniging dankte den eere-voorzitter, wien zeker een woord van lof toekomt voor de opgewekte en onderhoudende wijze, waarop door hem de prijzen werden uitgereikt, voor de genomen moeite. BRUINISSE. Zaterdagavond hield de vereeniging „Sohippers en Visschers- belang" eene vergadering, waarin tot lid van het beBtuur gekozen werd de heer Math, de Koning, in de plaats van den heer Matth. Jumelet, overleden.! Daarna werden de ingekomen stukken besproken. Het belangrijkste punt, dat besproken werd, was de pachtbetaling. Alle leden waren overtuigd, dat mat 1 October geen pacht betaald kan wor den. De slechte verkoop van mosselen dezen zomer en de lage valuta makon dit niet mogelijk. Het bestuur zal daar om een request richten tot 't bestuur der Visscheryen, om uitstel van betaliDg te krijgen, daar het meerendeel der schip pers nu niet tot betaling in staat is. Verder werd nog besproken, om de Belgische regeering te vragen, om de schépen, welke aan Lillo liggen of komen, 150 of 200 M. van het inklaringsschip te laten ankeren, daar het dikwijls moeilijk is voor de mosselbooten om op zijde van het inklarin ga schip te komen. Nadat nog eenige andere besprekingen waren gehouden, sloot da voorzitter na omvraag de vergadering. SCHERPENISSE. Vrijdag j.l. vergaderde de dijkraad van 't cal waterschap Scher- penisse. Afwezig de heer N. A. Bruijn- zeel wegens ongesteldheid. De pensioens grondslag voor J. van de Velde, eervol ontslagen waterb. ambtenaar, tegen 1 No vember a.s., werd vastgesteld op f 2521 per jaar en besloten het 1/4 gedeelte der bijdrage volgens de pensioenwet 1922 niet op den gepensionneerden te verhalen. De rekening over 1921-22 werd goedge keurd in ontvangsten op f 377737,83 en in uitgaaf op f 31763,081/2» alzoo met een goed slot van f 1974,741/2. Voor het aan de beurt van aftreding zijnde bestuurslid, de heer C. van Dalen, werd de volgendie voordracht opgemaakt: no. 1, C. v. Dalen, no. 2, Jan Keur, no. 3, Jan Rijstenbil Johz, Nadat de voorzitter de stukken der drie sollicitanten, die uit de 29 op de voor- dracht waren geplaatst, had voorgelezen werd mtdt 9 van de 11 stemmen tot water- bouwk. ambtenaar gekozen de heer Z. van de Velde, waterb. ambtenaar te Tholen zoon van den tegenwóordigen waterbouw kundigen ambtenaar; de heer Steur ver wierf 2 st. Hiermede was de agenda afgewerkt, doch voordat de vergadering werd gesloten, sprak de voorzitter nog het volgende tot den met 1 November a.s. ontslagen waterb. ambtenaar, J. van de Velde: Geachte vriend van de Velde! Daar het vermoedelijk de laatste vergadering van den dijkraad is, welke U als onze tech nische adviseur bijwoont, gevoel ik mij verplicht U namens den dijkraad dank te zeggen, niet alleen voor de zeer vele en gewichtige diensten gedurende veertig jaren aan onze waterkeering bewezen, doch ook voor de adviezen en toelichtin gen gedurende al die jaren aan de dijk- raadsleden in hunne vergaderingen op zoo bereidwillige wijze door U gegeven. Ieder onzer weet wat U voor onze waterkeering zijt geweest: U hare zaken steeds behar tigd of het voor U zeiven was. Ik wil U van deze plaats ook den dank brengen voor de bereidwilligheid waarmede U ver leden jaar besloot nog één jaar Uwfe functie te blijven vervullen, hoewel U toen reeds besloten waart Uw ambt neer te leggen. Zeer gaarne hadden we U nog langer be houden, doch Uw leeftijd in aanmerking genomen, moeten we er in berusten en mogen we het U niet kwalijk nemen, dat U nog eenige jaren een rustiger leven wenscht. Ik meen in den geest van den geheelen dijkraad te spreken, als ik U toewensch, dat U nog verscheidene jaren rustig van Uw welverdiend pensioen mag genieten en dat de; laatste jaren voor U de beste mo gen zijn. De. dykraad gaf hierop blijken van volkomen instemming. Van de Velde nam daarop het woord en begon met te zeggen, dat hij thans vol was met gemengde gevoelens, betuigde zijn hartelijken dank voor de waardeeren- de woorden door den voorzitte» tot hem gericht en door de vergadering toege stemd. Slaat hij een blik terug over de gepasseerde 40 jaren dienst, dan had hij niet te klagen, maar wel dankbaar te zijn en verklaarde dat al wat de voorzitter had gesproken voor hem zeer vereerend was, doch dat hij in dat alles slechts zijn plicht had betracht en dat hij eveneens hoopte, dat de wensch van den voorzitter en de vergadering vervuld mag worden. Zich tot den dijkraad wendende, sprak hij, dat hij thans wel afscheid van hun nam als wa terb. ambtenaar, maar niet als Van de Velde en hoopte op hunne verdere vriend schap. Ook hierop stemde de vergadering door applaus in, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. RECHTZAKEN, Een man van gewicht. Voor het kantongerecht te Rotterdam is Donderdag, naar 't Vad. meedeelt, als gedaagde verschenen een gemoede lijke dikzak, die een amenblement ge kocht had en weigerde dit te betalen. De reden van die weigering zette hij als volgt uiteen Kijk is, mijnheer de kantonrechter, als ik meubelen koop, dan wil ik ze ook gebruiken, is 't niet waar Nu weeg ik 109 K.G. en mijn vrouw weegt er 96. Ik heb don meubelmaker uitdrukkelijk ijezegd, dat hij daarop rekenen moest. Oaar krijg ik dat stelletje thuis en de eerste de beste stoel, daar ik op ga zitten, krak, zakt in elkaar en ik rol op den grond. Mijn vrouw zal 't ook eons probeeren on ja wel, van 't zelfde laken een pak. Zelfs de tafel, meneer de edelachtbare, de tafel ik ga er voor de aardigheid ook eens op zitten, kijk zóó En om den kantonrechter een denk beeld te geven hoe, zette de gedaagde zich schrijlings op da tafel voor de balie, maar toen kwam zijn verhaal tot een ontijdig einde, want ook dit rijksmeubol- stuk was op zoo'n vrachtje niet berekend. Het brak finaal middendoor en onze tweehonderdponder spartelde tusschen paperassen en wat er verder op de tafel gelegen had, over den grond. Het kostte den kantonrechter eenige minuten eer hij weer op den o£6ciëelen toon kon zeggenDe Staat stelt u aan sprakelijk voor de thans aangerichte schadeik geloof niet, dat het kanton gerecht uw verweer zal kunnen aan vaarden. Verduistering. Wegens verduistering is de brieven besteller K. te Maassluis, In hechtenis genomen. Reeds lang werd hij verdacht van het ontvreemden van poststukken. ONDERWIJS. Voor het notarieel staatsexamen, 1ste gedeelte, slaagde te 's Gravenhage o.a., de heer D. N. v. d. Sande te Zierikase, Bij de onlangs te Batavia gehouden examens ter verkrijging van een diploma van machinist ter koopvaardij, slaagde 0. a. voor diploma A, de heer J. van der Ploeg, geb. te Zierikzee. ST.-MAARTENSDIJK. Tot tijdel. hoofd der openb. lagere school in deze gemeente is benoemd dhr. J. v. Bezooijen alhier. Door Burgem. en Weth. dezer ge meente is tot tijdel. onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier benoemdi mej. J. Visser te Nieuwvliet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1