Zierikzeesche A Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 1 Sept. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. Kennisgeving. Kermis te Zierikzee, Algemeen Overzicht. BUITENLAN D Uit Stad en Provincie SlAPEl OQSMEiD F.a BELDEROK VAN RoT karpetten, tafelkleeden. B. H. IDELER,! Prijs per 8 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10821. Dir. t. J. DE LOOZE Jr. Ultg.-RldlCt. H. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Begrooting der Inkomsten en Uitgaven der Gemeente voor 1923. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de begrooting der inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1923, zooals die op beden aan den Gemeenteraad is aangeboden, van nu af, gedurende veertien dagen op de Secretarie der gemeente ter lezing ligt, en tegen betaling der kosten verkrijgbaar wordt gesteld, ingevolge de wet. Zierikzee, 30 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER TAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de gewone Jaarmarkt of Kermis alhier zal aan vangen op Maandag den 4 September e k. en elf dagen duren zal; dat het aanvragen van plaatsen voor tentenkramen enz. moet geschieden met vrachtvrije brievenin te zenden aan den Marktmeester, den heer H. VAN DIJKE Jz.; en dat geen hardlooperskwakzalvers berenleiders, planeetlezers en dergelijken op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee, 1 September 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De moratoriumkwestie met Duitsch land is thans in een, acuut stadium ge komen. Op dit oogenblik, nu wij deze regels neerschrijven, is misschien de be slissing al gevallen en aan de spanning, die te Parijs, Londen en Berlijn heerschte, een einde gekomen. Mogelijk kunnen wij het resultaat nog in een andere rubriek heden nog opnemen. De oCmmissie van Herstel heeft lang durig met den Duitsehen staatssecreta ris Schroder geconfereerd. Deze heeft de Duitsche voorstellen nogmaals toege licht. De slotsom van zijn 'betoog was, dat de economische en financieele nood toestand van het Duitsche rijk een mo ratorium voor de betalingen in geld on vermijdelijk maakt. Als oorzaken van de paniek zoowel in als buiten Duitsohland over de Duitsche financiën noemde hij de verijdeling van de verwachtingen om trent de Parijsche onderhandelingen van minister Humes, de mislukking van de bankiersconferentie en den moord op Rathenau. Deze paniek heeft de geheele rijksbegrooting omvergeworpen en elke hoop op beperking van de vlottende schuld in rook doen vervliegen. Schroder wraakte het feit dat Duitschland opzettelijk het verval van de mark heeft veroorzaakt en betoogde dat de buitenlandsche politieke toestand en het telkens opnieuw verschuiven van een praktische oplossing der schadevergoe ding de oorzaken zijn. Herstel is niet mogelijk' door bedreiging of dwang, doch slechts door overeenkomst en samenwer king- Schroder overhandigde daarna de Duitsche voorstellen tot deponeering van 50 millioen goudmark uit de Reichsb'ank in een stad in 't 'bezette gebied als waarborg voor de naleving van de ver plichte levering van steenkool en hout. De Commissie heeft hem duidelijk gemaakt dat een contract waarbij Duit sche producenten van steenkool en hout zich verbinden tot levering en de andere maatregel waarbij 50 millioen mark ge deponeerd wordt bij de Commissie van Herstel, als pand voor de levering van 1 hout en steenkool, onaannemelijke waar borgen zijn. De Commissie heeft toen nieuwe eischen gesteld, welke ter ken nis van de Duitsche regeering gebracht zijn. Maar deze nieuwe voorstellen dei- Commissie bleken voor Berlijn onaanne- melJJfc Met groote stelligheid weigerde de Duitsche regeering om hetgeen de Commissie vraagt de goud-reserve der Duitsche Rijksbank, bij wijze van onder pand, naar Parijs over te 'brengen. Werd dit toegestaan dan zou natuurlijk het Duitsche bankpapier ook de zeer gerin ge waarde, die het thans nog heeft, gansch en al verliezen. Ter elfder ure schijnt het, dat Ame rika, hetwelk den sleutel bezit om uit het labyrinth der schadeloosstellingskwes tie te komen, in zal grijpen. De Ameri- kaansche „toehoorder" van de zittingen van de Commissie van Herstel, heeft n.l. zijn zwijgersrol laten varen en medege deeld, dat de Ver. Staten zich voorstel len in de maand November „concrete" voorstellen te doen. Tot zoolang dus geduld, al zal vóór dien tijd wellicht iets uitlekken Wat Amerika onder deze „concrete" voorstel len verstaat. Op dit moment is de toestand critiek en ducht men een openlijke breuk der Entente, daar Frankrijk zelfstandig schijnt te zullen optreden, indien de overige ge allieerden Duitschland, onder zekere voor waarden, een moratorium zullen verlee- nen. De Fransche pers staat niet en bloc achter haar regeering en wijst o.a. op de ernstige verantwoordelijkheid, die Frankrijk op zich neemt door zich bloot te stellen aan een isolement. De „Ma- tin" o.a. verloochent het verdrag van Versailles door te schrijven, dat Frank rijk zijn geduld heeft verloren. Indien het verdrag alleen Duitschland bahulp- zaam is om steun te vinden en niets te betalen, schrijft het blad verder, zal Frankrijk het prijsgeven en de redenen daarvoor uiteenzetten. Het is onmoge lijk, dat het de gevangene blijft van een tekst, welks letterlijke toepassing het naar het failliet zou brengen. De komende uren zal de wereld den uitslag, gunstig of ongunstig, brengen. Hopen we dat Frankrijk zich niet zaV laten leiden door blinde haat, maar een moratorium zal toestaan, hetwelk op den duur de verhoudingen in Europa zal verzachten.... en verbeteren. Een reis vol avonturen. De 26-jarige juffrouw Katherine Mac- gregor is te New-York aangekomen na een reis van zeven maanden door Zuid- Amerika via Lima in Peru, en Para, in Brazilië. Zij heeft een afstand van 2160 mijl afgelegd. Haar eenige gezelschap be stond in een Britschen gids en twee muil ezeldrijvers. Zij viel in een ravijn door dat haarie^ zei schrikte, doch werd na een val van 40 voet tegengehouden door het kreupelhout en door haar reisgezel len met een touw naar boven gehaald* De muilezel ging teloor. Een dag raakte zij haar metgezellen kwijt. Op een open plaats in de wildernis, vond zij twee jaguarwelpen, die bij het lijk van hun vader speelden. Toen zij met de welpen speelde, verscheen de moeder en viel haar aan. Miss Macgregor schoot de jaguaö met een geweerschot neer. Zij deed haar tocht langs de voornaamste stroomen van de Amazone in een kano en ontsnapte verscheidene malen aan buitbeluste kro kodillen. Zij ontmoette ook Indianenstam men, die nog nooit een blanke vrouw hadden gezien. De landbouw in Rusland. In het jongste nummer van het week blad In- en Uitvoer wijdt de heer G. Kruseman aan bovenstaand onderwerp een vrij uitvoerige beschouwing, waarin hij tot slot o.a. het volgende opmerkt: „De toekomst van Rusland ligt in een beter ontwikkelde landbouwstand, de toe komst ligt in een ruimere voortbrenging van landbouwproducten, doch daartoe moet er orde en veiligheid heerschen; zoolang het recht zal zijn om te plunderen en om dood te maken, wat anders denkt dan den heerschers welgevallig is, zoolang zal Rusland verhongeren. Eerst wanneer hij, die voortbrengt, zeker is van de op brengst van de producten van zijn werk en wanneer de andersdenkende zeker is van zijn leven en zijn vrijheid, kan Rus land weer beginnen op te klimmen naar welvaart en overvloed. Zoolang, willekeur sterker is dan recht is hulp onmogelijk en is steun slechts uitstel van executie. „Wij moeten er dus op rekenen, dat er in de eerstkomende jaren geen graan, vlas of vet van-be teekenis uit Rusland zal komen. De rest van Europa moet dan leven van de oogsten van Amerika, Indië en Australië. Een van tweeën is dan waar, of de prijzen van graan zullen zeer hoog zijn, omdat er te weinig aanbod is voor de behoefte, of een groot deel van Euro pa zal veel te weinig te eten hebben, om dat het aanbod niet kan worden afgeno men. Ik vrees, dat dit laatste het geval zal zijn, en dan is het gevolg daarvan!* dat tallooze Duitschers en Oostenrijkers van gebrek en ellende zullen omkomen, voordat de omstandigheden weer wat nor maal zullen zijn geworden. De toekomst van Europa hangt er geheel van af of de inwoners der onderscheidene landen vol doende zullen kunnen uitvoeren om hun levensmiddelen en grondstoffen te kun nen betalen. Zoolang dat niet het geval is, zullen de inwoners van weinig of niets moeten zien te leven, en daar dit laatste niet mogelijk is, komen steeds weer de onafwendbare gevolgen van den oorlog; hongersnood en pestilentie. Het is te ho pen, dat Europa voldoende levenskracht zal overhouden om de maatschappij weer opnieuw op te bouwen, nadat wij allen door dat duistere dal heengeworsteld zul len zijn. „Hoe eerder er orde in Rusland komt en hoe eerder Duitschland en Oostenrijk pro ducten tegen graan met Rusland zullen kunnen ruilen, hoe eerder de toestand zich ten goede zal kunnen keeren. Zonder het goedkoope graan uit het Oosten ko men de verarmde Europeesche volkeren niet weer op gang". Weer een moord in de bioscoopwereld. Dezer dagen heeft in de bioscoopwfe- reld te New-York weer een raadselachtige moord plaats gehad, waarvan een jonge filmacteur, genaamd Jack Bergen, het slachtoffer werd. Hij werd doodgeschoten in het huis'van den fiimdirecteur Georg Klein. Klein beweerde dat hij met Ber gen geduelleerd had, omdat deze zijn vrouw zou hebben misleid. De politie is thans te weten gekomen, dat een jonge actrice, genaamd Alice Thornton, in het huis aanwezig was toen de schietpartij! plaats had, waarbij ook mevrouw Klein aanwezig was. Alice Thornton verklaart, dat er geen duel heeft plaats gehad. Zij was ten huize van Klein ontboden, aan wien zij de trouweloosheid van zijn vrouw had verraden, en vond Bergen daar, die, aan een verhoor door Klein onderworpen, zijn schuld bekende. Klein haalde daarop een revolver te voorschijn, waarop Ber gen trachtte te ontvluchten. Klein hield hem echter tegen en dwong hem, de trap van het huis op te gaan. Plotseling hoorde Alice Thorton een schot, waarop Bergen doodelijk gewond de trappen afviel. Hij sleepte zich de straat op, waar hij den geest gaf. BINNENLAND. Premiestorting voor Ambtenaars- penvioenen. Aan de juistheid van het bericht, dat voor eigen- en weduw1- en weezenpen- sioen weer een premiestorting zal wor den gevorderd, kan nauwelijks getwij feld worden, schrijft de N.R.Crt. Daaren tegen is het onjuist dat voor eigen pen sioen 5 en voor weduwe- en weezenpen- sioen 31/2; pCt. op de betrokken ambte naren zal worden -erhaald. Immers art. 36.4 der nieuwe pensioenwet bepaalt, dat ten hoogste 3 pCt. van den pensioengrond slag der ambtenaren voor eigen pensioen en 51/2' pCt. van dien grondslag tot een maximum-grondslag van f 3000 voor we duwen en weezenpensioen op de betrok ken ambtenaren kan worden verhaald. De gezamenlijke korting, die kan worden toe gepast is nu ook wel 8,1/2 pCt. van het salaris, doch op een zeer gering gedeelte van de ambtenaren zal de volle last van dien maatregel vallen, omdat in artikel 36.5 staat, dat bij het verhaal nog ten volle rekening gehouden moet worden met vroeger gestorte afloopende bijdra gen. Uitgewezen Vlaamsehe activisten. Naar het „Utr. Dg'bl." verneemt, heeft onze regeering. bezwaar gemaakt tegen het bevorderen van de Kon. goedkeu ring, die voor vreemdelingen noodig is om hier te lande onderwijs te geven, ten opzichte van de uitgewezen Vlaamsehe ac tivisten. Het motief moet zijn geweest: vrees voor wrijvingen met de Belgische regeering. Opheffing van het Dep.t van Landbouw i Thans verneemt het Haagsche Aneta- bureau, dat 't zeker is, dat minister van IJsselsteijn zal aftreden en voorts, dat het geheele departement van Landbouw, Handel en Nijverheid opgeheven wordt, 't Voornemen zou bestaan om deelen van het departement onder te brengen bij de departementen van Waterstaat en Arbeid. Minister Aalberse zou zijn departement naar het gebouw van het tegenwoordige departement van L. H. en N. overbrengen. Van andere zijde wordt dit bericht beves tigd. De Directie van landbouw gaat, vol gens de berichten, naar het departement van Binnenlandsche Zaken; de af deeling Nijverheid komt bij het Ministerie van Arbeid onder Minister Aalberse, terwijl de af deeling Handel ten deele naar Water staat en ten deele naar Buitenlandsch|e Zaken (o vergaat. ZIERIKZEE. Niettegenstaande het wis selvallige weer waren gisterenavond hon derden op het Havenplein en rond het Havenpark aanwezig, om de uitvoering van „Kunst en Eer" op de tent 'bij te. wonen, welke genoemd gezelschap gaf ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin. „Kunst en Eer" heeft 't publiek eenige aangename oogeriblikken verschaft door hare beschaafde muziek, welke zoo op gewekt klonk in het tamelijk rustige avonduur. Te ongeveer 9.30 verschenen de fakkeldragers aan het Vrijpoortje, het geen een teeken was dat een ander deel van het af te werken programma zou beginnen. De leden van het mu ziekgezelschap verlieten de tent om, be geleid door de fakkeldragers de lieht- stoet met lampions op 't plein van „Ju liana" af te halen voor den rondgang. De lichtstoet is een mislukking geweest. Wel zagen we enkele lampions, maar van een lichtstoet was geen sprake Vergezeld van de „spes patria" trok „Kunst en Eer" door de straten van onze stad om bij de woningen van de op 31 Augustus j.l. "geridderden, n.l. A.'Buijze CJz. en W. Geluk een serenade te bren gen. Op het Havenplein teruggekeerd werd voor de woning van onzen burgemeester een tweetal coupletten van 't Oude Wil helmus gespeeld, waarvoor Z.E.A. het ge zelschap kwam dank zeggen. Inmiddels was op eenigen afstand van de nu verlaten muziektent een wit scherm opgehangen om de feestfilm van 13 Juli j.l. in de openlucht te kunnen vertoonen. Hoewel de beelden thans niet zoo groot schenen als binnen in de Concertzaal, zoo kwam de film goed tot haar recht en werd ze met aandacht door honderden! gevolgd. Het was ongeveer half twaalf toen de kijklustigen zich weer huiswaarts begaven. De Minister van Arbeid heeft goed gevonden, dat vroeger toegekende bijdra gen voor woningbouw, zullen worden uit gekeerd aan de gemeenten: Oud-Vossemeer, ten behoeve van A. Duine, f900; Serooskerke, ten behoeve van P. Keste- '100 (1/3 gedeelte der bijdrage) f567; Zierikzee, ten behoeve van P. J. Priemis, f1345 en van F. van Rosmalen f1200; ZONNEMAIRE. Naar het schijnt loopt er weer een hond rond, die het op pluim vee heeft gemunt. Bij den heer M. B., landbouwer alhier, werden deze week in één nacht 10 jonge eenden en 3 jonge ganzen vermoord. SCHARENDIJKE. In den laatsten tijd zijn er in deze omgeving tal van ziekte gevallen ondpr de varkens voorgekomen, vele met doodelijk gevolg. Menig bezitter van een viervoeter heeft zich gehaast zijn bezit in klinkende munt om te zetten. DUIVENDIJKE. Voor de vervulling der ontstane vacature in den gemeenteraad komt in de eerste plaats in aanmerking de heer M. A. Mol. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raads vergadering, gehouden op Woensdag 30 Aug. 1.1. Voorzitter: de burgemeester. Af wezig met kennisgeving de heer Van Til- beurgh. Na opening der vergadering wor den de notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den heer Van der Maas, houdende bericht, dat hij zijn benoeming als keurmeester aanneemt; een proces-verbaal van kasopname over het 2e kwartaal en de rekening van het Fonds Huijsen van Kattendijke. In ver band met een schrijven van Ged. Staten wordt artikel 12 van de instructie voor den keurmeester, hoofd van dienst, han delende over verlof, gewijzigd. Voorge lezen wordt het rapport van de com missie tot het nazien van de rekeningen. De heer Ooms wil als wethouder nopens een opmerking van antwoord dienen en zegt, dat het den Raad toch bekend was, dat in verband met uitgevoerde rioleering de rekening van den metselaar hoog moest zijn, enkele onderteek|enaars van 't rap port wilden in een vorige raadsvergade ring aanbesteding van het slachthuis, dus werk ontnemen aan den ambachtsman, en thans vragen ze een gelijke verdeeling te bevorderen en dit is inconsequent. De heer de Rijke den heer Ooms van ant woord dienende, zegt, dat te vorigen jare B. en W. nopens de rioolbuizen met het voorstel kwamen, die aan te bestedien, 't geen geschied is, die levering is dus ontnomen aan den metselaar; in de vorige Raadsvergadering wilden B. en W. weer niet aanbesteden, dat geeft zure gezich ten en daarom is hij nu voor gelijke ver deeling voor zoover mogelijk. De voorz. zet uiteen dat volgens deskundigen de structuur van den grond aan de Algem. Begraafplaats goed is en het afsterveri van de nieuwe aanplanting aan de droogte te wijten is. Hierop wordt met algem. stemmen de gemeente-rekening dienst '21 •yoorloopig vastgesteld, de wethouders ont hielden zich van medestemming. Goedge vonden wordt ontheffing te vragen van de aanschaffing van een destructor voor de vernietiging van afgekeurd vleesch. Waar door een zoon van de wed. Tim mermans met een beladen wagen een lan taarnpaal is stuk gereden en men weiger achtig is de schade te voldoen, wordt besloten de vordering in handen van een deurwaarder te stellen. In dit verband vraagt de heer Ooms of de aangerichte schade aan de haven al vergoed is, waar op de voorzitter mededeelt, dat dit zaak je al twee maanden in handen van den deurwaarder is. Waar in verband met de Vleeschkeuringswet is benoemd een keurmeester-veearts, hoofd van dienst, wordt met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag verleend aan den keur meester van vee en vleesch wegens op heffing van die betrekking. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergade ring gesloten. THOLEN. Van werf 1 der N.V. Scheeps werf, voorh. Wed. A. van Duyvendijk te Papendreoht, werd met goed gevolg te water gelaten een stalen pont, gebonwd voor rekening der gemeente Tholen en onrast, gejaagdheidoverspanning. Gebruik M/JfïHAROT'S L Zenuw-fa blekten Pep koker 75d. bijApoIh en drogisten^ Haringplaats Middelburg. Zlclitzeuding op aanvraag. 4RHtt^unn.VUJllClU,unnv/i tn «wmuuvhiw gOtJgmiR 60 «Hl BU ELKE PROft/la, Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE te Zierikzee, L. G. v. ZALT- BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. - bestemd voor verbinding van 't eiland Tholen met Noord-Brabant. De pont, geheel van staal gebonwd, heeft 4 waterdichte schotten en is van de volgende afmetiDgen: Lengte 16 M., zonder kleppen gemeten, breedte mid scheeps 5 M., breedte voor en achter 4,50 M., hoogte verschansing 0,60 M. Het laadvermogen aan dek is 20,000 K.G., het laadvermogen van bèt vaar tuig is belangrijk hooger. Het is voor en achter voorzien van kleppen, lang 5 M., breed aan 't schip 4,30 M., aan de einden 3,30 M. Pont en kleppen hebben een stalen dek, waarop een 2-duims Am. greenen rydek. Voor het overhalen der pont is op het dek een lier geplaatst voor enkel °en dubbel werk met de noodige Bchyven en verhaalklampen, waardoor het over varen in korten tyd kan plaats hebben, De graven der Oranjevorsten. De omgeving van het praalgraf van Prins Willem den Eersten en van de an dere graven van onze Oranjevorsten is verwaarloosd: het Koor van de Nieuwe Kerk te. Delft eischt dringend restauratie! Ziet, hoe in onze naburige landen de nagedachtenis van nationale helden en groote mannen geëerd wordt: in West minster Abbeij te Londen, in den Döme des Invalides te Parijs, in het Mausoleum te Charlottenburg en elders. Welk land heeft zijn zelfstandig volks bestaan zóó te danken aan de regeerendel dynastie als Nedèrland aan den Vader! des Vaderlands en zijn geslacht; en waar is daardoor de band tussehen vorsten huis en volk sterker dan bij Nederland en Oranje? Is liet dan geen schande voor Neder land, dat het de graven zijner Oranje's verwaarloosd? Moeten wij ons niet scha men voor ons welven en de vele vreem delingen, die jaarlijks Delft bezoeken? Hulde daarom aan hen, die het initiatief namen om te trachten zoo spoedig mo gelijk verbetering aan te brengen. 1 Trots de heerschende malaise is het oogenblik gunstig gekozen: verschillende steden en dorpen herdenken dit jaar het vrijheidsjaar 1572 en het zilveren regee- ringsjubileum van H. M. onze Koningin nadert. Het Nationaal Comité tot restauratie van het Koor der Nieuwe Kerk te Delft, welks streven en samenstelling blijkt uit een circulaire van 15 April 1922, heeft beslo ten om tot het verkrijgen van de noo dige gelden voor deze restauratie een nationale inzameling te houden, bedoeld als daad van dank en piëteit van ons! gansche volk aan Oranje, ter gelegenheid van Harer Majesteits aanstaand jubileum. Tal van comité's zijn voor dit doel alom in den lande gevormd. In geen enkele provincie is van ouds her d« trouw aan het Oranjehuis steeds zoo krachtig tot uiting gekomen als ijl Zeeland: moge ook thans Zeeland weder om het goede voorbeeld geven door alge- meene deelneming! Het Eere-Comité voor Zeeland van het Nationaal-Comité tot Restauratie van het Koor der Nieuwe Kerk- te Delft bestaat uit de navolgende personen: Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in de provin cie Zeeland, J. H. Blum, oud-lid van Ged. Staten van Zeeland, Duinvliet bij Dom burg, Jhr. J. H. Q. v. d. Bosch, Comm. der Kon. Marine, Middelburg, K. J. A. G. Baron Collot d'Escurij, Burgem. te Hon- tenisse, Mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten, Middelburg, P. Dumon Tak, Bur gemeester te Middelburg, Mr. A. J. F. Fokker van Craijesteijn van Rengers- kerke, Burgemeester van Zierikzee, J. F. Heemskerk, oud-lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal te Middelburg, Mr. C. Lucasse, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Gen., Goes; J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten van Zeeland, Terneuzen, Mr. F. J. Sprenger, lid van Ged. Staten van Zeeland, Middelburg, Mr. A. A. de Veer, lid van de Eerste Kamier der Staten-Gen., Middelburg. Manufacturen, Zierikzee. Japonstoifen, Bakens, Sport- Sloopen, flanellen, Serretten, Moltonnen Tafellakens, Wollen O w w Tafelzeil, Sitsen Hospitaal- Fantaisle linnen, Wieg te! Hemden, Dweil 1 - Pantalons, Paarden Nachtponnen Bedden, Tailles, Eapok, Schorten, Karpetton, Yeeron- en Hoopers, Kapok- Graanzakken, Bedtyken. VITRAGES.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1