abonnement: 6 Sept. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: DIENSTPLICHT. DIENSTPLICHT. Wenschen omtrent inlijving. buitenland. binnenland. Uit Stad en Provinole Een jubileum van dril kwart eeuw. Prjja per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode 78ste JAARGANG. - No. 10823. Dir. L J. DE LOOZE Jr. Hilt-Met. II. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- gave vóór 11 ure. Postkantoor te Zlerlkzee. Lijst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de le helft der maand Augustus Brieven: 1. Corvelein, H., Vlissingen. 2. Nieuwen- huyzen, W. L. van, Oosterland. 3. Visser, A., Amsterdam, le Helmerstraat 45. 4. Willemse, A., Middelburg. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. Opleiding tot ziekenverpleger of tot ziekendrager. Ingeschrevenen voor de lichting 1923, die niet 'in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefendheid, kunnen, als zij in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige in aanmerking wenschen te komen voor op- lëiding tot ziekenverpleger of tot zieken drager, en dezen wenseh niet reeds bjj de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscommandant hebben te kennen ge geven, zich daarvoor alsnog vóór 5 October a.s. opgeven bij den Burgemeester der ge meente, voor welke zij hebben geloot. Opleiding'tot ziekenverpleger. Hiervoor kunnen in aanmerking komen zy, die een krachtig lichaamsgestel hebben,_ vol doende bedreven zijn in lezen en schrijven, kennis bezitten van de hoofdregels van het rekenen met geheele en gebroken getallen en de toepassing daarvan en tevens voldoende bekend zyn met het metrieke stelsel van maten en gewichten. De voorkeur genieten zij, die reeds als burger voor ziekenverpleger in opleiding zijn voorts apothekers-assistenten en zij* die uit gebreid lager onderwijs en tevens onderwijs in de genees- of heelkunde hebben genoten of genieten. Opleiding tot ziekendrager. Hiervoor kunnen in aanmerking komen zy, die een krachtig lichaamsgestel hebben, vol doende bedreven zijn in lezen en schrijven en in de eerste beginselen van het rekenen, alsmede eenige kennis bezitten van het me trieke stelsel van maten en gewichten. De voorkeur genieten zy, die in het bezit zijn van' een diploma vooi eerste hulp bij ongevallen, alsmede zij, die lid zijn van een transport-colonne van het Nederlandsche Roode Kruis en het bewijs van geoefendheid als zoodanig bezitten. Duur van den werkelljken dienst. De duur der eerste oefening bedraagt: voor de ziekenverplegers 12 maanden; voor de ziekendragers 5Va maand. De zieken verplegers zijn vry van herha lingsoefeningen. Zierikzee, 4 September 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. te Oberc'assel toont steeds duidelijker dat er geen sprake is geweest van een mis drijf met voorbedachten rade, doch dat het hier geldt een persoonlijke twist tus- schen eenige niet geheel nuchtere solda ten en burgers. Dit stemt de Belgische bladen uit den aard tot gerustheid. Intusschen blijven de Belgische recher cheurs, die zich speciaal uit Brussel naar Obercassel hebben begeven, hun onder zoek krachtig voortzetten. De staat van beleg blijft gehandhaafd, en de "burge meester der stad, die met verlof was, is teruggekeerd. De waarnemende burge meester en de commissaris van politie, die als gijzelaars in hechtenis waren ge nomen, zijn echter in vrijheid gesteld. Het schijnt dat de Duitsche autoriteiten groote hulpvaardigheid betoonen bij het opspeuren der moordenaars; de district- president van Dusgeldorf heeft althans de Belgische recherche den steun der politie te Essen aangeboden en 100.000 mark uitgeloofd voor degenen, die na dere aanduidingen kunnen geven. Een ingewikkeld proces. In Bari (Italië) had de jury zich dezer dagen over een buitengewoon gecompli ceerd proces uit te spreken- Het g«ding sproot voort uit den verwoeden strijd, welke in Juli 1920 tussehen de grond bezitters en de boeren in de zuidelijke districten is gevoerd. Zeventien grond bezitters en veertig boeren hadden zich te verantwoorden. Na een behandeling van drie volle maanden, waarbij 42 ad vocaten optraden eri^een ontelbaar aan tal getuigen werden gehoord, trok de jury zich terug. Zij had niet minder dan.... 12.000 vragen te beantwoorden, waarvoor zij 73.800 documenten moesten raadplegen- Teneinde het den juryleden gemakkelijk te maken, waren slaapgele genheden in het gerechtsgebouw in ge reedheid gebracht, zoodat zij het gebouw niet behoefden te verlaten. Geen enkel blad publiceert de volledige antwoorden op de 12.000 vragen. Alle beklaagden, behalve twee boeren, werden echter vrij gesproken. Zij, die voor de lichting van het volgend jaar zijn ingeschreven en hun wenseh omtrent dé inlijving in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscommandant hebbén opgegeven of wel een bijzondere reden hebben, waarom hun wenseh veranderd is, kunnen vóór 5 October a.s. hun verlangen ter gemeente secretarie opgeven. Er kan evenwel geen zekerheid worden gegeven, dat met hun verlangen rekening kan worden gehouden. Zierikzee, 4 September 1922. De Burgemeester van Zierikzee, A. J. F. FOKKER YAN CRAYESTETN, VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. De hertogin van Albany, f De Engelsche bladen melden dat het overlijden van de hertogin van Albany, een zuster van onze Koningin-Moeder, te Innsbruck, in Tyrol, onverwacht is ge komen. Zij had al ongeveer een maand in het buitenland vertoefd en toen zij Engeland verliet, leek zij gezond. De hertogin, weduwe van prins Leo pold, hertog van Albany en jongsten zoon van koningin Victoria, was 17 Fe bruari 1861 geboren als dochter van den regeerenden vorst van Waldeck en Pgr- mont. Zij was in 1882 in het huwelijk ge treden met prins Leopold, die reeds twee jaar later stierf. Na zijn dood werd zijn zoon geboren, die later als hertog opvolgde, en verder was er reeds uit het huwelijk een dochter gesproten, die nu gravin van Athlone en de vrouw is van den jongsten broer van koningin Marie. Haar geheele leven had zij veel voor lief dadige en goede doeleinden gewerkt. Ook wordt nu in herinnering gebracht, dat zij in den oorlog een Duitsch gevangenkamp bestierde, dat een goeden naam kreeg om de mensehlievende wijze waarop de Engelsche krijgsgevangenen er behandeld werden. De moord te Obercassel. Het onderzoek naar den moord op een Belgisch sergeant en een schild wacht De reis van de Koningin. Maandagmiddag zijn de Koningin en Prins Hendrik met den minister van bir- tenlandsehe zaken en gevolg per trein van het paleis-perron het Loo vertrok ken. Zij werden uitgeleide gedaan door de Koningin-Moeder en Prinses Juliana. De Kabinetscrisis. In een Maandag aan het departement van binnenlandsche zaken gehouden bij eenkomst is tussehen den kabinetsforma teur, jhr. mr. Ruys de Beerenb'rouck en de vertegenwoordigers van de anti revolutionaire, christelijk-historische en roomsch-katholieke Tweede Kamerfracties de heeren Colijn, Schokking en Nolens, voorzitters van die fracties, overeenstem ming verkregen op het regeerings-pno- gram van den kabinets-formateür. Koninklyk bezoek aan de Prov. hoofdsteden Volgens het „Huisgez." zou het in het voornemen liggen van de Koningin het volgende'jaar na de officieele vie ring van Haar zilveren regeeringsjübileuni een officieel 'bezoek te brengen aan de hoofdsteden van de elf provinciën van ons land. Koningin Wilhelmina te Kopenhagen. Dinsdagmiddag is Koningin Wilhelmi na hier aangekomen. Op het perron wa ren ter ontvangst aanwezig de Koning van Denemarken, Prins Gustaaf, de Prin sen Viggo en Axel, zonen van Prins Valdemar; Prins Herald met Prinses He- lene, en de Prinsessen Tura en Dagmar. Verder waren er Ridder van Rappard en andere heeren van de Nederlandsche legatie, tal van officieren en autoriteiten, Toen de trein binnenkwam, speelde een muziekcorps het Wilhelmus. Toen koningin Wilhelmina uit de coupé was gestapt, bood koning Christiaan haar een ruiker van witte en roode anjers aan, Nadat koning Christiaan en koningin Wilhelmina de eere-wacht hadden geïn specteerd, begaf het gezelschap zich naar het Raadhuis, waar een ontvangst ge houden werd. De opperpresident heette H.M. -welkom, waarna de Koningin dankte voor de hartelijke ontvangst en gewaagde van de hartelijke vriendschap, die de vor stenhuizeu en de volken van Denemarken en Nederland verbindt. De Koningin-Moeder naar Tyrol. De Koningin-Moeder is heden (Woens dag) van Het Loo naar Hinterness in Tyrol vertrokken ter bijwoning van de bijzetting van het stoffelijk overschot van haar zuster, de hertogin van Albany, welke op Vrijdag a.s. zal plaats vinden. Zij keert Zaterdag a.s. weer naar het paleis te Het Loo terug. hoff. Over het succes, dat de heer en mevr. Speenhoff overal oogstten, behoe ven wij niet uit te wijden. Ze zijn genoeg, bekend en zullen ook hier zeker veel publiek trekken. Voorts treden op: Kees Pruis, de beschaafde en beminde caba ret-humorist; een occarino virtuoos, een creoolsche zangeres, etc. etc. (Maandag 11 - tot Donderdag 14 Sept. e.k. komt de N.V. „de Tooneelvereeniging", directeur H. Heijermans, met „De generale repetitie van een kostbaar leven" en „De ondergang van Pompei". De naam Heijermans is ons een waar borg, dat volgende week wat moois ge geven wordt in de Concertzaal. Velen zullen dan ook deze voorstellin gen bijwonen. De commissaris der Koningin be- zoekt Maandag 11 September de gemeen ten Zonnemaire, Brouwershaven en Zie rikzee. Bij Kon. besluit van '29 Augustus is, met ihgang van 1 dezer, benoemd tot opziener der visscherijen op de Zeeuw- sche stroomen, A. Bustraan, thans schip per der visseherijpolitie. Door den commissaris der Koningin is aan de burgemeesters der gemeenten in Zeeland mededeeling gedaan per circu laire van een schrijven van den minis- - ter van Binnenlandsche zaken, waarin deze er op wijst, dat zijn ambtgenoot van justitie de aandacht er op vestigt dat meermalen door gemeente-veldwach ters de uniformpet, somwijlen voorzien van het Rijkswapen, en gedeeltelijk of volledig ook de uniform der Rijksveld- wacht wordt gedragen- De minister acht zulks ongewenscht, waar het toch van belang kan zijn, een gemeentelijk politie beambte van een rijkspolitiebeambte te kunnen onderscheiden, terwijl er boven dien geen enkele gegronde reden bestaat voor het dragen van kleedingstukkën door gemeente-veldwachters van hetzelfde mo del als bij' de Rijksveldwacht in gebruik. Ten onrechte denken gemeente-veldwach ters, die tevens onbezoldigd rijksveld wachters zijn, veelal, dat zij ingevolge art. 31 der instructie voor onbezoldigde rijksveldwachters van den minister ver gunning tot 't dragen van de kleeding van bezoldigde rijksveldwachters kunnen krij gen. Dit laatste kan alléén worden ver gund aan die onbezoldigde rijksveldwach ters, voor wie geen am'btsk'leeding is of kan worden voorgeschreven, zooals aan personen in dienst bij particulieren. Bij den uitgever P, J. Ochtman, alhier zijn in' brochurevorm verschenen, de, in het begin van dit jaar in de Nieuwsbode opgenomen feuilletons van de hand van onzen gemeente-archivaris den heer P. D. de Vos, getiteld: „Zierikzee vóór 100 jaar". Daar deze artikelen bij vele, zoowel hier als elders woonachtige, Zierikzeeë- naars in den smaak vielen, blijkens de vele aanvragen naar de slechts weinige overdrukjes door den samensteller als pre sent-exemplaar verspreid, heeft de heer P. J. Ochtman het geschriftje doen her drukken met toestemming van den schrlj ver en deze brochure bovendien verlucht met een 4-tal afbeeldingen van stadsge zichten omstreeks 1822, tussehen den tekst. De teekening voor den omslag is ver vaardigd door dhr. D. Veersema, leeraar teekenen M. O. te Groningen, vroeger te Zierikzee. Ter aanbeveling van dit alleszins lezens waardige werkje, besluiten wij met het geen de uitgever aan 't slot van 't voor woord schrijft: „Moge dit boekje zijn weg vinden en bij ouderen menige vriendelijke herinnering wakker roepen aan wat in hun jeugd nog bestond of door tijdge- nooten van 1822 hun was medegedeeld, en aan jongeren een vluchtig beeld geven van het Zierikzee vóór honderd jaar, zoo- als onze grootouders of overgrootouders het .hebben gekend met het leven op de stralen, de eigenaardige persoonlijkheden en toestanden dier dagen"". Men zie voorts de hierop betrekking hebbende advertentie in dit nummer. ZIERIKZEE. In aansluiting op ons be richt betreffende de kermis en met ver- Wijzing naar een in dit nummer voorko mende advertentie der N.V. Concertzaal, deelen wij mede dat a.s. Zaterdag eri Zondag in het Concertgebouw schitteren de cabaretvoorstellingen zullen gegeven worden. Optreden zal o. a. het trio-Speen- Op den 9 September 1847, den eersten Donderdag van Zierikzeesche kermis, opende de heer Samuel Ochtman in het huis op de Appelmarkt B 10 (nu getrok ken aan het perceel waarin de Bank voor Schouwen en Duiveland gevestigd is) een boekhandel en boekbinderij, wel ker oprichting in de Zierikzeesche Cou rant door een uitvoerige advertentie was aangekondigd. Deze zaak bleek levens vatbaarheid te bezitten, want de onder nemende jonge boekhandelaar, die zijn eerste opleiding genoten had bij den heer Pieter de Looze en daarna elders ons land, o.a. te Helmond in 'betrek king was geweest, kon met Juni 1853 zijn winkel verplaatsen naar het schuin daarover gelegen perceel op de Appel markt D 359, waarin de nu algemeen bekende boekhandel nog gevestigd is. Geleidelijk breidde de zaak zich uit. Een nieuwe datum in hare geschiedenis le verde het jaar 1869, toen de biqekdruk kerij van den heer P. de Looze er aan verbonden werd in vennootschap met de heeren Pieterse en van Dishoeck, onder den naam1 van de firma OChtman, Pie terse en van Dishoeck- Na den dood van den tweeden firmant werd de druk kerij voortgezet door dé heeren Ocht man en van Dishoeck, totdat in 1889, in vereeniging met den heer Lakenman de firma Ochtman, van Dishoeck en La kenman het aanzijn kreeg, die na eenige lotswisselingen nu als naamlooze vennoot schap nog voortbestaat. De eigenlijke bóekhandelaarszaak werd door den oprichter sedert 1875 in ge meenschap gedreven eerst tot 1881 met zijn oudsten zoon, den heer R. Wl J. Ochtman, die in laatstgenoemd jaar uit trad en een eigen papierhandel begon, en van dat tijdstip tot 1900 met den derden zoon, den heer L. Ochtman, die sedert dien tot heden eenig firmant is. De oprichter Samuel Ochtman, die als jarige jongeman de zaak begon, over leed in 1914 als 90-jarige grijsaard en genoot het voorrecht de spruit een boom1 te zien worden, gelijk hij mede het ge noegen had menige onderscheiding aan de zaak te zien te 'beurt vallen, n.l. in 1877 ieene eervolle vermelding vanwege de vereeniging tot bevordering van fa- brieks- en handwerksnijverheid te Am sterdam, in 1889 eeir diploma van de Zeeuwsche Nijverheidstentoonstelling te Middelburg, in 1895 eene eervolle ver melding van de tentoonstelling der af- deeling Zierikzee van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en vee teelt, in 1903 eene eere-diploma van de tentoonstelling der pluimvee-vereeniging Excelsior alhier en in datzelfde jaar een diploma met medaille van den toen al hier gehouden étalage-wedstrijd. (Was de firma S. Ochtman Zoon bij de herdenking van het 50-jarig be staan der zaak in 1897 benoemd tot hof leverancier van H.M. de Koningin-Moe der, in 1907, bij het 60-jarig bestaan, volgde 'de benoeming tot hofleverancier van H.M. de Koningin, aan welke on derscheidingen de beide aan den voor gevel 'bevestigde wapenborden herinneren. De oprichter, de heer Samuel Ochtman, was in onderscheidene bedieningen ten nutte van maatschappij en kerk alhier werkzaam geweest en de tegenwoordige eigenaarder zaak, de heer Lodewijk Ochtman, is in dat opzicht een waardig navolger zijns vaders geworden, daar het Burgerl. Armbestuur en 't Bestuur van de Vereeniging tot wering van Armoede hem ónder zijn leden telt. Van de Naamlooze Vennootschap Stoomdrukkerij is hij com missaris en als diaken, ouderling en no tabel diende hij vroeger of dient hij nog de Nederduitsch Hervormde Gemeente te dezer stede. Gedurende den langen tijd van haar 'be slaan waren ook enkelen zulk een reeks van jaren aan de zaak verbonden, dat hunne namen nu niet vergeten mogen worden. Wij noemen den heer J. L. Dul- fer als gerenommeerd boekbinder en ver gulder van 1874 tot 1913 en de heer J. J. Isheim als zeer ijverig en trouw winkelbediende en reiziger der firma van 1882 tot heden werkzaam. Als nu op a.s. Zaterdag 9 September de zaak volle 75 jaren zal hebben, bestaan mag» V$« heer L. Ochtman zeker met rechtmatige zelfvoldoening terugzien op de trapsgewijze uitbreiding van zijn boek handel en boekbinderij en den uitsteken den naam dien de firma S- Ochtman Zoon heeft verkregen en heeft hoogge houden. En schenkt zoowel verleden als heden aan den tegenwoordigen eigenaar alle reden tot dankbaarheid, ook de toe komst mag de jubileerende bezitter der zaak met goede verwachting tegemoet zien, daar hij het voorrecht heeft zijn zoon, die de naamgenoot des stichters is, eenmaal zijn opvolger te mogen noe men. (Wij wenschen den heer Ochtman nog vele jaren van voorspoedige en drukke bedrijvigheid toe, maar eveneens, dat het hem, evenals zijn vader, gegund worde, dat hij tot in hoogen ouderdom maar tevens in eervolle ruste, getuige moge zijn van den 'bloei zijner gaak onder lei ding van een anderen Samuel Ochtman, voor wien het, naar menschelijke bere kening, weggelegd zal zijn het eeuwfeest van zijn boekhandel en boekbinderij te 'beleven. De electriilcttti© ran Zeeland. De heer Jae. Welleman, lid der Prov. Staten van Zeeland, heeft zich tot Ged, Staten gewend met het volgende schrij ven: In de zomerzitting van de Prov. Staten deelde de heer mr. Dieleman, namens Ged. Staten mede, dat het ook hen speet, dat de plannen voor de mid dengroep en ten aanzien van de elec- trificatie van de noordergroep nog niet vatbaar zijn- om in de Prov. staten te worden medegedeeld. De heer Dieleman vervolgde. Niettemin is het ons bekend, dat de commissarissen der P.Z.E.M. er ernstig op hebben aangedrongen om ook met de middengroep meer voortgang te maken, evenals met de noordergroep, en er zijn juist in den laatsten tijd, met name met de Provincie Brabant weder onderhandelingen aangeknoopt over de electriciteitsvoorziening van Tholen, St. Philipsland, Schouwen en Duiveland. Daarmede is eerst gewacht, omdat de vorige directie van de Prov. Electriciteits- maatschappij van Noord-Brabant het oor spronkelijk plan van pr-of. Feldman wei nig geneigd was, maar er is naderhand een nieuwe directie gekomen, waarvan men hoopte, dat zij1 meer coulant zou zijn ten opzichte van de wenschen van de directie der P.Z.E.M. £r is bij den directeur dan ook aangedrongen op spoed. Ik weet zelfs, dat thans gewacht wordt op een antwoord van de pro vincie Noord-Brabant. In verband met bovenstaande zou de heer Welleman de volgende vragen tot Ged. Staten willen richten 1. Is het Ged. St. bekend, dat door «de Prov. Noord-Brabantsche Elektriciteits maatschappij een kabfel wordt gelegd van Roozendaal Kruisland Steenbergen Nieuw-Vosmeer van geringer Capaciteit dan noodig zou zijn, wanneer de P.2. E.M. hier langs stroom zou willen be trekken, waardoor in het laatste geval de kosten voor de P.Z.E.M. belangrijk hooger zou worden, omdat dan een twee de kabel ernaast zou moeten worden gelegd. 2. vinden Ged. Staten hierin geen aanleiding, daaromtrent nadere inlichtin gen aan de P.Z.E.M. te vragen RENESSE. Ingevolge een besluit door de vergadering van het Groene Kruis is, evenals te Noordwelle, nu ook alhier en te Serooskerke een kist met verband en hulpmiddelen ten gebruike bij voor komende ongelukken en voor zieken, ge deponeerd. De leden kunnen gratis ge bruik maken van de tijdens hun ziekte benoodigde middelen, voor zoover aan wezig in de verbandkist. Het bëstuur van 't Groene Kruis is nog steeds ijverig bezig te trachten voor Westelijk Schouwen een wijkverpleegster te kunnen aanstellen. Zondagnamiddag gaf het mu ziekgezelschap van Zonnemaire een wel geslaagde uitvoering op de muziektent in ons dorp. Het prachtige weer had velen, zoowel uit onze gemeente als van el dors, gelokt om te luisterennaar de schallende welluidende tonen van het koperen instru ment. Het te goeder naam bekend staande corps, dat vele verdienstelijk uitgevoerde nummers ten beste gaf, oogstte den dank der aanwezigen door een krachtig applaus na elk ten gehoore gebracht muziekstuk. Wij roepen het corps gaarne een „Tot weerziens" toe. ZONNEMAIRE. Vergadering van den Raad der Gemeente, op Woensdag 30 Ang. Alle leden waren met den Burge meester en den Secretaris aanwezig. Na opening der Vergadering door den Voorzitter werden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. [ngekomen waren de volgende stnkken Het Koninkl. Besluit van 8 Aug. no. 45, waarbij aan de Gemeente een voor schot wordt verleend van f 2520 krach tens de LandarbeiderswetHet finan- cieël overzicht der Bewaarschool over 1921c. Een adres van Algem. Ver. van 't Groene KrutB om subsidie: Be sproken wordt de jaarwedde van den Keurin ga veearts. Nadat de Voorzitter had meegedeeld dat de Verordeningen betreffende de uitvoeriDg van de vleesoh- kenringswet '19 zyn afgekondigd, maakt de Raad bezwaar tegen 't tractement van f 2000 voor den veearts. Men zou acooord gaan met f 1600, vooral daar de keuring der huisslaohtingen er afgaan. Verder zal gevraagd worden ontheffing van de verplichting om met een destruc tor vleesch en vleeschwaren onschadelijk te maken. Daarna komt de gemeente rekening in behandeling. De Commissie met 't nazien belast, brengt rapport nit waarna ze na eenige besprekingen voor- loopig wordt vastgesteld by een ont- vangBt van f 74395,73 en een uitgaaf van f 70720,46 met een goed slot van f 3575,47. De begrooting over 1923 wordt den Raad aangeboden. 'Om een nota van ge leverd straatwerk en de vergoeding aan de bijzondere school te betalen was af- en overschrijving op de begrooting 1922 noodzakelyk. By de rondvraag werd de opmerking gemaakt dat steeds dezelfde voerman gemeentewerk ver richtte. Medegedeeld daaromtrent werd, dat slechts één voerman bekend stond, dus de liefhebbery by andere niet erg groot-was. Daarna volgt slniting. RECHTZAKEN. De Haagsche Coöperatieve Voorschot- vereeniglng en Spaarbank. De Haagsche rechtbank heeft H- Z., voormalig directeur van de Haagsche Coöp. Voorschotvereeniging en Spaarbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden wegens ver duistering van gelden, die hij uit hoofde van dienstbetrekking onder zich had. Van eenige andere hem ten laste gelegde verduisteringen werd beklaagde vrijge sproken. Het O.M. had vier jaar gevan genisstraf geëischt. VERKOOPINGEN, ENZ. ELLEMEET. Ten overstaan van nota ris F. J. H. Jespers werden voor den heer C. Kooman, publiek verkocht: 11/2* jarige ossen en vaarzen V|0O,T| f (200, f 169, 'f 186, f 1551, f U47, f 127', f 155, f 180, ff 149, f 121, f 127, f 138, f 126; jarige ossen en vaarzen voor f 118, f 134, f 118, f 113; stiertjes voor f 52, f 55, f 45. HAAMSTEDE. Ten overstaan van no taris F. J. H. Jespers te Renesse wer den ten verzoeke $an den heer Joh", den Boer publiek verkocht: mangels te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1