voor het leggen van een zinker voor drink watervoorziening door de rivier de Een dracht op ongeveer 400 M. ten noorden van het Tholensche Veer, de scheepvaart op die rivier gestremd zal zijn van mid dernacht 15 op 16 Sept. tot middernacht 16 op 17 Sept.; dat voor de uitvoering der werken aan weerszijden van de rivier hulpsteigers zul len worden geplaatst, waarin aan de Bra- bantsche zijde een doorvaartopening zal gespaard blijven ter breedte van 11,50 M., en welke doorvaartopening gedurende de nachten vóór de stremming voor de scheepvaart zal worden aangeduid door een wit licht aan weerszijden dier opening. Arbeidstijd In het slagersbedryf. Naar „De Slagersert." meldt, heeft het bestuur van den Nederl. Slagershond den minister van arbeid verzocht den arbeids tijd in het slagersbedrijf te verlengen. De Slagershond heeft aan de Kamers van Koophandel in den lande gevraagd dit verzoek te steunen. De Kabinetscrisis. De audiëntie, door de Koningin Zater dag aan minister Ruys de Beerenbrouclc verleend, hield geen verband met de Ka binetscrisis. Het bezoek van den tijdelij- ken voorzitter van den Ministerraad aan het hoofd van den Staat gold het vaststel len van regelingen, die uiteraard bij de sluiting van het parlementaire jaar en de daarop volgende opening van de Staten- Generaal moeten worden getroffen als de Koningin, zooals thans, verhinderd is per soonlijk daarbij aanwezig te zijn. Omtrent de Kabinetscrisis verneemt het Htil. uit goede bron, dat op de hoofdzaken overeenstemming tusschen de drie recht- sche partijen is bereikt en minister Ruys de Beerenbrouck de hem verstrekte op dracht tot vorming van een Kabinet zal kunnen vervullen. Hij zal echter hoogst waarschijnlijk eerst enkele dagen voor het sluiten van het parlementaire jaar daar mee gereed zijn. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Met metalen stem heeft hedenmorgen de zware klok van den ranken raadhuistoren „den poorteren kond gedaan", dat de aloude kermis of jaarmarkt weer haar intrede binnen de muren onzer stad heeft gehouden. En al heeft de kermis als „jaarmarkt" haar beteekenis in den loop der tijden vrijwel geheel verloren, niettemin heeft ze voor een groot deel onzer stad- en landgenooten nog een zekere bekoring. .We zullen daarom hieronder mededeelen wat dit jaar naar hier is overgekomen Op, de Balie komt de sohouw'burgtent van den heer van Kinsbergen; met welk ge zelschap is op heden nog niet bekend. Op het Havenplein komt de carrousel van Ro'bbe, de luehtschommel van Huïj- gens, de stoomcarrousel van Janvier, een zweefmolen van Galle-Vale en het poffertjeskraam van Smits. Op het Kraan plein staat reeds het olieboUenkraam van Koppejandaarbij komen nog twee theaters van Jean Klein, een „panora ma" van Kamp en een zweefmolen van Robbe. Behalve bovengenoemde komen nog schiet- en waarzeggerstenten, een ververschingstent van de Wit, de oude blekende koek-, suiker- en galanteriekra mer het wafelkraam van Bezooijen, enz. enz. In een bijblad van het Prov. blad zijn verschillende beslissingen opgeno men, welke Ged. Staten in de laatste maanden hebben genomen. Tot 2 daar van behooren o.a. de beslissing inzake het beroep van het bestuur der Ver. tot bevordering van de verkrijging van on roerend goed voor landarbeiders te Poort vliet tegen het besluit van den gemeente raad aldaar, waarbij een rentegevend voorschot werd geweigerd. Ged. Staten overwegen, dat de afstand naar het land niet te groot is, maar dat dat land over het algemeen van minder goede en zeer uiteenloopende hoedanigheid is, zoodat verdeeling onder een aantal per sonen groot bezwaar zou opleveren en de prijs in verband met de hoedanig heid te hoog is, zij met handhaving van het bestreden besluit, het beroep ongegrond verklaarden. Inzake een geschil tusschen den Drei- sohorpolder en den Nieuwe- of Jonge- polder van Dreischor, beslisten Ged. St. dat het billijk is dat laatste genoemde polder voor afwatering over den eerst- genoemden, in plaats van f 26, zooals sedert 1836 het geval is f 290 gaat betalen, daar door het aanbrengen van een stoomgemaal die afwatering is ver beterd en genoemde polder gezien zijn grootte en het in den Dreischorpolder in de laatste 14 jaar gemiddeld voor de afwatering uitgegeven bedrag van ge middeld f 8,56 per H.A. zou moeten betalen f 479,36. Een werk, dat ongetwijfeld veel belangstelling zal trekken, vooral van technici, zal wel zijn het leggen van den zinker ten behoeve van de Thoolsche Waterleidingmaatschappij. Het is de eerste tuis van een water leiding, die in ons land door een zee arm' gelegd wordt, terwijl er tal van moeilijkheden te overwinnen zijn, daar de 200 meter lange buis in een kwar tier tijd op den tbdem1 van de rivier De Eendracht moet zijn gelegd, daar an ders het^ sterk stroomend water het zin- 'Ijjgn ^mógelijk zou makgrt Het water staat ongeveer J/2 uur stil en het ver schil tusschen vloed en eb bedraagt 3i/2 meter, zoodat te begrijpen is, dat er een zware stroom gaat. De aannemer, dhr. L. v. d. Valk, past voor het doen zinkén een stelsel van lieren toe, waarmede hij het mogelijk Hebt het gevaarte tijdig op zijn plaats te krijgen. De voorbereiding zal in haar geheel 5 weken vorderen. Er is in het snelstroomende water over de geheele breedte een geul van ongeveer 2 M. diepte gebaggerd, waarna over de breed te der rivier een stelling van palen is ingeheid. De ministers van waterstaat en van arbeid, de commissaris der Koningin in Zeeland en tal van andere autoriteiten zijn uitgenoodigd door de waterleiding maatschappij om bij het leggen van den zinker tegenwoordig te zijn. Het plan 'bestaat, de buis 15 Sept. te leggen tegen stilstaand tij, dat onge veer tegen 3 uur n.m. zal Zijn. Door den minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toegekend aan de gemeenten Kerkwerve, f 430 voor een woning van H. Viergeveren Oosterland f 420 voor een woning van M. Bouwman. KERKWERVE. Bij1 het Zaterdag boven deze gemeente gewoed hébbende onw'e- der is de bliksem geslagen in het tele foonkantoor alhier en in een telefoonpaal nabij het gehucht Nieuwerkerk (Schutje) onder deze gemeente. RECHTZAKEN. Een „pseudo-dokter". De vaeantiekamer der rechtbank te Maastricht deed uitspraak in de zaak j van een 57-jarigen man, terzake dat hij zich daar ter stede in de maand Juni bij een tweetal arme families had ge presenteerd als een dokter uit Grons- veld, die door een rijke dame was ge zonden om de mensehen gratis te ge nezen. De man die erg godsdienstig deed nam1 echter wel geld aan om, naar hij zeide, missen te laten lezen. De recht bank veroordeelde den beklaagde in beide gevallen ter zake van oplichting (de ten laste gelegde onzedelijkheid was niet be wezen verklaard) tot twee maal acht m<Tanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. deeling tot een boete van f 100, subsidiair 10 dagen hechtenis. Beklaagdes raadsman, mr. Lammers, be gon met eenige opmerkingen over de per soon van beklaagde. Otto Schlesinger is auto-didact. Hij heeft geen academische examens gedaan. Zijn vermogen te genezen heeft hij, zoo men wenscht, toevallig} empirisch ontdekt. Een kapitaalkrachtig iemand in Duitschland heeft beklaagde toen verder geholpen. Het bleek echter al spoedig, dat het dezen man niet louter en alleen om het welzijn der menschheid te doen was en daar Otto Schlesinger zich niet wenschte te laten exploiteeren, kwam het tot een volslagen breuk tusschen beiden. Diezelfde voormalige beschermer was eigenaar van een der grootste dagbladen in Maagdenburg en heeft daarvan gebruik gemaakt om een Hetze Jegen beklaagde op touw te zetten. Hierna ging spr. over tot de eigenlijke dagvaarding en bracht naar voren, dat be klaagde geen geneeskundige handelingen heeft verricht in den zin der wet. Zijn experimenten op 't podium strekten slechts tot het aantoonen van de mogelijkheid/ van genezing langs den weg der psycho therapie. Onze officiëele geneeskunde laat slechts twee mogelijkheden open, vervolgde spr., óf de ziekte is organisch en dan hoort zij thuis op Wet gebied der geneeskunde: óf zij is niet organisch, doch dan behoort zij daar niet thuis, dan zou zij meer nog liggen op het gebied der theologie. Otto- Otto heeft zelf ook meermalen beweerd, zich meer priester dan geneeskundige te voelen. Dat aanvatten van de hand van de patiënten, was deels een hoffelijke hulp vaardigheid, deels een manier om "Zich eenige houding te geven. Ook dat z.g. strak aankijken van de patiënten was niets bizonders. Wie Otto-Otto van nabij kent, weet, dat zijn blik steeds zoo door dringend is. Hij is gewend ieder scherp in de oogen te zien. Voor zijn experimenten zeide bekl. ook steeds, dat genezing alleen mogelijk was door zich onder zijn behandeling te stel Bij Kon. besluit van 19 Augustus uliW1 wcl,auw,lllg is, in verband met een wenschelijk ge- j len, op het podium zou hij evenwel de ac'hte wijziging in het rechtsgebied van mogelijkheid aantoonen van genezing. Het ambtenaren van het openbaar ministerie groote publiek heeft hier verkeerdelijk 'bij kantongerechten, aangewezen tot amb- uit geconcludeerd, dat beklaagde daar ge- tenaar van het openbaar ministerie bij nezingen verrichtte, de kantongerechten te Zierikzee, Tholen j Wat hier overigens geschiedde, gebeurt en Bergen-op-Zoom: mr. A. L. F. van dagelijks, n.l. in opdracht van den dok- Dullemen, thans ambtenaar van het O. M ter geneeskundige handelingen toepassen, bij de kantongerechten in het arrondisse- - Wanneer dit een wetsovertreding zou zijn, ment Zierikzee, ter standplaats Zierikzee. waren alle verpleegsters, alle masseurs, De zaak Otto Otto. 1 alle Röntgen-technici, enz. strafbaar. Spr. Vrijdag heeft het kantongerecht te Rot- kan t!an ook3iet mee?aan hat arrest terdam behandeld de zaak tegen Otto Schlesinger, 41 jaar, psycho-therapeut, zich noemende professor Otto-Otto. Beklaagde wordt vervolgd wegens overtreding van artikel 1 van de wet op de uitoefening der geneeskunde, een overtreding die strafbaar is gesteld bij artikel 346 van het wetboek van strafrecht. Bekl. Was niet verschenen. Als gemachtigde trad voor hem op mr. P. H. Lammers. Deze erkende de bij dagvaarding ten laste gelegde fei ten, ontkende echter, dat daardoor ge neeskundige handelingen in den zin der wet zouden zijn gepleegd. De eerste getuige, de heer J. J. Terburg, inspecteur van de volksgezondheid te Den Haag, zeide geen toegangsgeld te heb ben betaald. Door bemiddeling van de politie heeft hij zich een plaats Weten te veroveren in de overyolle zaal. Getuige heeft tien patiënten zien behandelen, waar van verscheidene na de behandeling merk baar beter liepen dan tevoren. Ook heeft getuige gezien, dat het sujet steeds voor ieder experiment een briefje aan bekl. overgaf, een medisch advies behelzende. De behandeling, naar getuige zich kan herinneren, gebeurde als volgt: Eerst sprak beklaagde een korten tijd met de patiënte, hij keek haar daarbij aan, greep haar hand vast en liet deze daarna met een onverwachten schok weer los. Som mige patiënten keek beklaagde scherp aan, dit deed hij evenwel niet bij iedere be handeling. Als getuige a décharge werd gehoord dr. D. Lissaner, uit Den Haag, f van den H. R., dat alles onder deze wet wil trekken, dat strekt tot het genezen van eenig ziek lichaamsdeel. Waar moeten de priesters dan blijven, die voor de genezing bidden van een zieke? Spr. verzocht mitsdien dat zijn princi paal van rechtsvervolging zal worden ont slagen, subsidiair zal worden vrijgespro ken. Na re- en dupliek Werd de uitspraak bepaald op 8 dezer. VERKOOPINGEN, ENZ. KERKWERVE, 1 Sept. Ten overstaan van den notaris-plaatsvervanger G. J. Lu- nenberg werden heden alhier voor den heer Abr. van den Hoek Gz., op diens hof stede in de le inlage van Schouwen, pu« bliek verkocht: ^Melkkoeien voor f 301, f270 en f276; vaarzen voor f133, f135, f121, 120, f99, fill en f81; ossen voor f120, f118, f118, f122, f104, f 110 en f91; kal vers voor f60, f48, f60, f48, f54, f55, f45 en f40. BRUINISSE, 2 Sept. Heden werden alhier, ten verzoeke van mej. de wed. en erven Matth. Jumelet Iz., ten over staan van notaris Biermasz, publiek ver kocht, de volgende onroerende goede ren, gemeente Bruinisse: Een woonhuis, schuur en erf, aan het Kerkplein, wijk A no. 82, groot 1 Are 45 e.A., voor f 2401. Een tuin aan de Padjes, groot 5 A. 25 o.A. voor f 400; 1 H.A. 88 A. O.A. Zeedijk, langs de inlaag „De Uit slag" voor f 350 per gemet; gemeente die voor beklaagde bij de patiënten het Nieuwerkerk: 2 H.A. 38 A. 60 e.A. bouw- vooronderzoek deed. Deze getuige zeide, en weiland nabij den Prov. straatweg in de methodes van beklaagde vertrouwen j Voor f 872.75 per gemet. te hebben gekregen na hem eens te heb- - ben zien experimenteeren. Dit is de reden j ONDERWIJS, geweest, dat hij zich gaarne heeft belast met het aanwijzen van die patiënten, uit de groote schare zieken, die allerwegert op kwamen dagen, die een gebrek had den, dat hoogstwaarschijnlijk zijn oor zaak vond in de psychische gesteldheid! yan den lijder. Uit dezen deed beklaagdel daarna nog een keuze van die patiënten welke hij geschikt achtte om zijn genees wijze te ondergaan. Hierna was het woord aan den ambte naar van het O. M. Spr. zeide buiten be spreking te willen laten of de genezingen van tijdelijken of blijvenden aard waren. Dit is geen juridische doch een medische kwestie. Ook wenscht spreker niet de maguestische kracht en het suggestieve kunnen van beklaagde te onderschatten. Doch van den beginne af heeft bij het parket de overtuiging post gevat, dat hiér de wet werd overtreden. Beklaagde wordt j dus niet vervolgd omdat hij zieke men- schen heeft genezen wat zeer mooi is op zichzelf doch omdat hij de wetl heeft overtreden. Deze wet zegt, dat al leen hij het recht heeft de geneeskunde uit te oefenen, dien de bevoegdheid daar- toe is toegekend. Nu rijst de vraag of hier, niettegenstaande de wijze van toe- zicht een geneeskundige handeling in strijd met den zin der wet is uitgeoefend. Spr; meent dit te moeten bevestigen en beroept zich hiertoe op arresten van den Hoogen Raad d.d. 24 Mei 1886 W. 5304 en 20 Nov. 1911, W. 9240. Mitsdien achtte spr. bekl. schuldig aan de hem ten laste gelegde wetsovertreding en vroeg diens veroor- De R H B.S. te Bergen-op-Zoom heeft 40 jaren bestaan; op 8 en 9 Sept- a.s. zal feest gevierd worden. Uit het eiland Tholen zijn in den loop dier jaren aan die school ook heel wat leerlingen op geleid. SPORT. Uitslagen serie-wedstrijden D. E. V. O. Steenbergen op 3 Sept. j.l. O. V. V. (Oud- Vosmeer)—Juliana (Dinteloord) 7—0. D. V. O. (Zierikzee)—D. F. C. (Dinteloord) 3 —1. G. V. V. (Zierikzee)—Excelsior (Lepel straat) 3—1. Loting voor de finale op a.s. Zondag: O. V. V. tegen G. V. V. D. V.O. vrij. j VAN HEINDE EN VER. De sovjet-regeering heeft een be roep op% Nansen gedaan voor het verkrij gen van verdere hulp voor de Russische hongersnoodgebieden. De Duitsche regeering heeft opnieuw bij den Raad van den Volkenbond gepro testeerd tegen de aanwezigheid van Fran- sche troepen in het Saargebied. De Duitsche regeering heeft aan de Belgische haar leedwezen doen betuigen over het gebeurde te Objercassel. Het Spaansche s.s. „Tïntore" is bij het eiland Alboran in de Middellandsche Zee vergaan. Nadere bizonderheden ont breken nog. De Tsjechische Ministerraad zou zich bezig gehouden hebben met 't gevaar van een communistische „putsch", die op touw zou zijn gezet. De Duitsche rijkspresident heeft in een beslissing bepaald, dat overeenkom stig de demonstratie van 11 Aug. 1.1. het volkslied voor de „Reichswehr" zal zijn, „Deutschland, Deutschland üb'er alles". Cosgrave, de voorloopige Iersche premier, heeft tegen 9 September het Iersche parlement bijeengeroepen. Te Obercaasel a/d. Ryn zijn twee Belgiaehe militairen vermoord. Door de bezettingstroepen zijn strenge maatrege len getroffen. Koning Alexander van ZuidrSlavlë heeft prins George, wegens het ver spreiden van onware berichten, met huis arrest gestraft. In een hótel te Hamburg is een rechter uit Buenos Ayres bestolen. Hij had in Duitschland voor 20 mlllioen mark kostbaarheden gekocht, die hy In een handtascbje had geborgen. Dit tasohje is verdwenen. De sjah van Perzië is te Parijs aangekomen. Lloyd George wordt de ontwerping van een plan toegeschreven voor een gemeenschappelijke economische actie in Europa, welke een internationale leening omvat. Uit Barcelona wordt gemeld, dat bandieten een aanval hebben gedaan op een trein en een bedrag van 145 duizend peseta's hebben geroofd. Te Chicago is een man aangehouden, die pas uit Rusland was aangekomen en die in 't bezit was van juweelen van ontzaglijke waarde, vermoedelijk afkom stig van de familie Romanof. De wijnoogst in Frankrijk belooft dit jaar zeer overvloedig te worden. Te Balta (Rusland) is een proces geëindigd tegen 75 priesters, beschul digd van contra-revolutionnaire propa ganda en heling van kostbaarheden uit de kerken. Allen werden tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De staking aan de haven van Havre is geëindigdhet werk is hervat. Koning Alexander van Zuid-Slavië heeft een bezoek aan president Masarijk van Tsjeoho Slowakije gebracht, en de gemeenschappelijke belangen hunner landen ampel en breed besproken. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een dronken vrouw als chauffeur. Een bewoonster van de De Lairessestraat te Amsterdam, die menigmaal achter het stuur van haar auto de Btad doorkruist, zal vermoedelijk deze bezigheid spoedig moeten opgeven. Eenigen tijd geleden werd zg zoo meldt de Tel. door een beambte van de Verkeerspolitie aangehouden, daar zij zich niet hield aan de maximumsnelheid in de Leidsche- straat. Thans is deze dame wéér in conflict gekomen met de politie. Dezer dagen reed zy op de Heerengracht nabij den Amstel en het viel een politieagent op, dat zij op allesbehalve vaste wijze het stuur hanteerde. Hij gelastte haar te stoppen. Hem bleek, dat de vrouw in staat van dronkenschap verkeerde. Eensklaps beet zij den beambte, die wilde beletten, dat zij wegreed, in den arm. Bij de worsteling, die volgde, werd haar arm uit het lid getrokken, waar door zij ter behandeling naar het Binnen- Gasthuis moest worden vervoerd. Haar rijbewijs zal wel ingetrokken worden. Een jeugdige grootvader. Te Venlo meldde zich een merkwaardig paartje bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De bruidegom is 18 jaar, de bruid, weduwe, 40 jaar. Deze is reeds grootmoeder en heeft een 22-jarigen zoon. De 18-jarige bruidegom wordt derhalve by zyn huwelijk reeds terstond groot vader en tevens vader van een 22-jarigen zoon. Onweer. Te Graauw is ten gevolge van het inslaan van den bliksem do land- bouwschuur van J. A. Buysrogge met wagenhuls en een hooimyt afgebrand. Daarby zyn een paard en twee stuks vee in de vlammen omgekomen en een voorraad gerst, rogge, erwten en hooi verloren gegaan, benevens bijna al het landbouwmateriaal. Verzekering dekt de schade. Gewond door vuurwerk. By het vuur werk op den Amstel te Amsterdam met Koninginnedag is een stuk te gauw afgegaan, waardoor den man, voor het ontsteken aangewezen, een been werd versplinterd, zoodat dit lichaamsdeel moest worden geamputeerd. Verder kreeg nog een vrouw een lichte hoofdwond. Een scheepsramp op de Schelde. Hot van Hamburg inkomende Nederlandsche stoomschip „Zuiderdyk" is voor Vlissingen in aanvaring geweest met het van Ant werpen naar Stockton uitgaande Engel- sohe schip „Ezardian". De botsing was zoo hevig dat de „Ezardian", die geladen was met ijzer en staal, binnen enkele minuten zonk. Er was totaal geen ge legenheid om booten te stryken. De be manning, bestaande uit 18 personen en den Belgischen loods, klom gedeeltelyk in den mast of trachtte zich al zwem mend te redden, terwyl ook enkele op varenden er in slaagden stukken wrak hout vast te grypen. De geredden werden gedeeltelyk opgepikt dooreenBreskensch visschersvaartuig en een passeerend Duitsch stoomschip wist vier opvarenden te redden. In het geheel werden van de equipage tien personen gered en ook de Belgische loods werd opgepikt. Al de geredden werden door een Nederlandsch loodsvaartuig opgenomen en te VliBsin- gen aan wal gebraoht. Twee van hen waren gewond, waarvan er één in het St.-Joseph ziekenhuis moest worden op genomen. i By Dishoek is reeds een lyk van een der vermiste schipbreukelingen aange- j spoeld. Het lyk werd naar de begraaf plaats te Vlissingen overgebracht. 5 Bedwelming en berooving. Een agent j van politie heeft in de Nieuwe Plantage te Rotterdam iemand aangetroffen, die telkens het bewustzyn verloor. Hy deed hem overbrengen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de man ver klaarde, met eenige hem onbekende vrouwen uitgeweest te zyn en hier en daar een glaasje gedronken te hebben. Opeens was hij het bewustzyn kwyt geraakt, zoodat hy zich niet meer her inneren kon, wat er verder met hem gebeurd was. By het nazien van zyn portefeuille bleek hem, dat men hem beroofd had van f 600. Na behandeld te zijn, kon hy na een poosje zijn weg vervolgen. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Zieeikzee, 1 September 1922. Mijnheer de Redacteur Het rustige en gemoedelijke onzer Zierik- zeesche kermis werd in de laatste jaren menigmaal op de vlucht gejaagd door erbar melijk groote klappen en knallenveroor zaakt door den een of anderen woesteling, die zijn toorn uitwerkte op de bij kalmere naturen eren gehate als gevreesde slagma chine, alias „kop van Jut". Zou daar, M. de R.heusch nu eens niets aan te doen zijn om dat voorwereldlijk mon ster als rustverstoorder van de a.s. kermis te weren? Moet het publiek, omdat het kermis is, dien levenmaker dan maar lijdelyk dulden? Uit den aard zijner natuur zal de enke ling, wien het gegeven is van de slag- muziek te genieten, het wegblijven van die „vermakelijkheid wel niet zóó betreuren, dat hij zijn eigen hoofd voor „kop van Jut" zal gebruikenterwijl het der overgroote meerderheid een pak van het hart zal zijn. Wie of welke macht verlost ons ervan Met dank voor de opneming. X. WelEd. Heer.' Aangenaam zal het mij zijn indien U onder staande brief in Uw blad wilde plaatsen. Ik zeg U bij voorbaat dank. Aan den Raad van de Gemeente Tholen. Edelachtbare Heeren Naar aanleiding van de Raadsvergadering van 29 dezer, heb ik de eer UEd. mede te deelen, dat ik geen boodschap ontving om op 29 dezer, des morgens om 9 uur aan de Minneputstraat te zyn, om B. en W. van advies te dienen); wel was er terloops over gesproken, doch daar de Burgemeester eerst zeker nog eens met de Wethouders de juiste tijd moest bepalen, is het zeker verzuimd mjj dit mede te deelen. Voorts zou het mij aangenaam zyn dat indien Burgemeester en Wethouders soms verhinderd worden, om van myn afgesproken diensten gebruik te maken, dat zij dan zulks doen weten, dan had ik Maandag 1.1. weer geen twee uur aan mijn bezigheden onttrok ken geweest. Het is overbekend dat myn bezoldiging niet toelaat veel tijd aan de Gemeente te besteden. Met hoogachting, UEd. dw. J. VRIENS, Gemeente Bouwmeester te Tholen. TELEGRAMMEN. UTRECHT (V.D.) De jaarbeurs is he den zonder eenig officieel vertoon ge opend. Onder de 536 deelnemers zijn 44 Duitsche, 21 Belgische, 17 Engelsche en 28 andere nationaliteiten. AMSTERDAM (V.D.) Bij de ramp op, de Wester-Schelde voor Vlissingen schijnt het niet uitgesloten, dat een Fransch stoomschip, hetwelk kort na de ramp voorbij voer, drenkelingen heeft opge pikt. Het onderzoek naar de oorzaak is in vollen gang. Nagegaan wordt of de „Zuiderdijk" alles in het werk stelde om voldoende hulp te bieden. Wel wer den andere booten gewaarschuwd, maar zelf is het niet lang in de buurt ge; bleven. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 4 Sept. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f 16,50. Maïs f 168 a f 169. Haver fll a f 11,25. Zaden. Lijnzaad, zaai- Ï23 a f25, vo(er- f20 a f22; Karwijzaact f91 f95; Kanariezaad f20 a f21; Maan zaad f40 a f42; Koplzaad f48 a f51; Mosterdzaad, bruin f40 a f42, geel f40 a f45; Boekweit f 19,50 per 100 K.G. Aard appelen. Zeeuwsche Eigenheimrs f 1,50 f2; blauwe fl„50 a f2,80; Zeeuwsche blauwe f2,25 a f2,50; blauwe Eigenhei mers f 1„80 f 2,30; Brielsche Eigenhei mers f 1,90 a f2,30. Eieren f7,25 a f9. Vlas. Aanvoer 1445 K.G. blauw, f 1,30 a f 1,655000 K.G. Groninger f 1,40 a f 1,60; 1650 K.G. geel, fl,40 f 1,60; 3100 K.G. wit f 1,20 a f 1,40, handel beperkt. VEE. Aanvoer 369 runderen, le kW. f 1,30 f 1,37,1/2, 2e f 1,10 a f 1,20, 3e f0,90 if 1451 kalveren, le kW. fl,10 a f 1,25, 2e f 0,90 a f 13e f 0,80, stemming rede lijk; 1120 schapen of lammeren, le kw* 0,80 a f 0,90, 2e f 0,60 a f 0,70, 3e f 0,50; lammeren f 0,95 f 1,15, williger; 786 var kens, le kwal. f lj,02 a f 1,07, 2e f 0,95 a fl, 3e f 0,80 a fü,90, lichte f0,85 a f 0,95, redelijken handel. GRANEN. Binnenl. tarwe f 10,75 a f 11; overigens f 9,50 a f 10,50; gerst (chevalier) f 9,50 a f 10,25; wintergerst f 8,50 f 9; haver f 81,75 a f 10. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, neer waarnemingen ▼errlcht in den morgen van 4 Sept.:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2