van gedachten is gewisseld over de plaat sing van een muziektent, wordt de ver gadering gesloten. DREISCHOR. Raadsvergadering op Dinsdag 29 Aug., 's avonds half acht uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De notulen worden na lezing goedgekeurd. Onder de ingeko men stukken is van Ged. Staten de goedkeuring voor de afschaffing der vee markt en de vaststelling van het keur loon, vanwege de vleesohkeuringswet. De voorzitter stelt voor ontheffing te vragen van keuring voor de huisslach tingen en ontheffing van de aanschaf fing der machine tot het vernietigen van afgekeurd vleesch. Daar de heer A. Verjaal heeft bedankt als correspondent voor het bureau van arbeidsbemiddeling, tot wering van werkeloosheid, wordt als zoodanig op voorstel van den voorzitter benoemd de heer L. M. Padmos, met een jaarlijksohe belooning van f 10. Van de gemeenteveldwachter is inge komen de doktersrekening van eon zijner zoonB (groot f 25), wegens het ondergaan van een kleine operatie. De raad, hoewel van oordeel, dat het gezin geneeskundige behandeling van de ge meente heeft, wil deze rekening betaleü, maar besluit in het vervolg deze vrje behandeling op 16-jarigen leeftijd te doen ophouden. Van de oommissie tot uitgave van de reizende bibliotheek, voor dezen winter, is een verzoek om f 10 subsidie ingekomen, hetgeen wordt verleend. Het verzoek van de Algem. Ned. Ver. „Het Groene Kruis", om een jaarlijksohe bijdrage van ten minste f 10 wordt aangehouden. Van de af tredende leden in het College van Zetters, de heeren A. Padmos en A. J. Verjaal, wordt laatstgenoemde z. h. s. herkozen, terwijl voor eerstgenoemde, die wegens gezondheidsredenen niet meer In aan merking wenscht te komen, wordt ge kozen de heer N. Padmos. De gemeente rekening over 1921 is door de heeren P. v. d. Linde Wz. en P. de Waal, na gezien en In orde bevonden. Voor de begrooting voor 1923 zullen de gebruikte begrootingsformulieren worden gewij zigd en de leden rondgegeven. In de hondenbelasting worden nog een vijftal houders van honden aangeslagen met een zestal honden. By de rondvraag vestigt de heer De Waal de aandacht op den slechten toe stand van buizen en goten aan het schuurtje der hoofdonderwijzerswoning. Er zal in voorzien worden. Op voorstel van genoemde heer zal bij houtverkoo- pingen 1 als gemeentebelasting of huur worden verlangd, wegens het ge bruik van gemeentegrond. Verder wordt besloten schepen van meer dan 300 ton den toegang der haven te verbieden en dit besluit ter plaatsing in den schippers- almanak op te zenden. Daarna sluiting. OUWERKERK. In de zaal bij Slager werd Dinsdagnamiddag vergadering van ingelanden van den polder „de Vier Ban nen" gehouden, nadat ingelanden onder geleide van het bestuur eerst een be zoek hadden gebracht aan den zeedijk, ter bezichtiging der uitgevoerde dij kswer ken. Op vele plaatsen is de Vilvoordsche steenglooiing vervangen door zuilenbasalt, wat wel is waar groote uitgaven heeft ge vraagd, maar als een schoone verbetering mag worden beschouwd, 't- Dijkslichaam ligt er nu goed voor. Onder de ingeko men stukken was o. a. een missive van Ged. Staten, inhoudende dat dit 'college zich niet bevoegd acht om eenmlan aan te wijzen, ten einde bij den Raad' van State een nieuwe uitspraak te krijgen in de suatiekwestie tusschen Vier-Bannen ter eenre en Jonge Polder en Alteklein ter andere "zijde. Door het bestuur was hier om gevraagd, omdat telkens deze kwestie ter vergadering wordt naar voren ge bracht en aanleiding geeft tot zeer hef tige aanvallen. Het laatste woord in deze Zaak schijnt nog niet gesproken te zijn, niettegenstaande Ged. Staten op grond van het reglement op de polders en wa terschappen in Zeeland, Vier Bannen ge rechtigd verklaard hebben suatiegelden te heffen en het gevraagde door Vier Ban nen zeer billijk genoemd hebben. Ook: de Raad van State heeft Vier Bannen in 't gelijk gesteld, doch op grond van een gebrek in den vorm, op het ingediende bezwaarschrift door de polders ter an dere zijde. Was die uitspraak nu op bo vengenoemd polderreglement gegrond ge weest, dan was mogelijk de kwestie van de baan geweest.? Verder een missive als- voren, dat tot gezworenen zijn herbe noemd de heeren C. van Westen Pz. en J. N. Bouman. De rekening, die door een commissie van drie ingelanden, de heeren V. M. Krepel, W. H. van Oeveren en A, C. Visser, was nagezien, en accoord be vonden met een post van f 204.726,74 5n ontvang en 198.806,85 in uitgaaf, sluitende met een goed slot van f 5919,89, Werd met algemeene stemmn goedgekeurd. Het reservefonds bedraagt f 12.795,335. Uitlo ting had plaats van de leeninfg 1915 de obligatie nos. 46, 2, 10, 47, aflosbaar 30 April 1923; van de leening 1917 de obliga- tienos. 26, 56, 50, 38, aflosbaar 30 April 1923; van de leening 1918 de obligaties nos. 8, 15, aflosbaar 1 Januari 1923. De machi nist van het Stoomgemaal, de heer J. A. van Dijk, heeft te kennen gegeven, dat hij met April of Mei a.s. zijn eervol ont slag zal vragen, Noode kan bestuur en ingelanden van dien trouwen en kundi- gen ambtenaar scheiden, die nu 44 jaren lang op voorbeeldige wijze zijn functie) heeft waargenomen. In December a.s. zal een buitengewone vergadering van inge landen worden belegd ter nadere rege ling dezer zaak. SCHERPENI8SE. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag 28 Aug. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren D. K. Btystenbil, 1 vacature Nadat do notulen der vorige vergadering waren voorgelezen en goed gekeurd, werden de volgende ingekomen stukken behandeld: a. een missive van Ged. Staten betreffende de goedkeuring der legesverordeningen; b. de goedkeu ring heffing der plaatselijke inkomsten belasting c. de verlengingstermijn eener onbewoonbaar verklaarde woningd. de goedkeuring der geldleening voor het schoolgebouwe. Begrooting gezond heidscommissie Tholen voor 1923. Aan deel voor deze gemeente is f 126,08 f. Kon. besluit van 8 Aug. j.l. betreffende toekenning van f 7900 voor de uitvoe ring der landarbeiderswet. Aan het burgerlijk armbestuur werd voor 1922 een verhoogd subsidie toegekend van f 400. Goedgekeurd werd de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1921 in ontvangst op f 689,81 en In uitgaaf op f 680,85goed slot f 8,96. De be grooting voor 1923 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 978,96. De gemeenterekening over 1921 werd voor- loopig vastgesteld in ontv. op f64140,51 en uitgaaf op 60681,376goed slot f 3275,13s. Van af 1 Mei 1922 werd de huur der gemeentewoningen van f117 op f 129 per jaar gebracht. Een kleine wijziging werd aangebracht in de politie verordening. De gemeentebegrootlng over 1923 werd aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 39382,38s. Voor onvoor ziene uitgaven over 1922 werd een be drag van f 38,50 vastgesteld. De begroo ting voor 1922 werd gewijzigd met een vermeerdering In ontvang en uitgaaf op f 5225. Machtiging werd verleend aan B. en W. tot verhuring der plaatsen voor het opbergen der suikerbieten en voor den verkoop der straatmest. ST.-ANNALAND. By het j.l gehouden examen voor de vooroefeningen slaagden van hier: Johannes Cornelis Goedege- buure, Jacob Johannes Goedegebuure, Leendert r. d. Jagt, Johannes Moerland. Hiermede bereikten ze vier maanden vermindering van eerste oefeningstijd. RECHTZAKEN. In de Staatscourant wordt bekend gemaakt, dat de gewone zittingen voor strafzaken van het Kantongerecht Zzee., in het vervolg des Woendags zullen plaats hebben. Professor Otto Otto. Vrijdagmiddag a s. zal voor 't kanton gerecht te Rotterdam de zaak behandeld worden tegen Otto Sehlesinger, terzake van overtreding van Artikel 1 der wet op de uitoefening van de geneeskunde, strafbaar gesteld by artikel 436 wetb. v. strafr., hierop staat als maximum strafmaat een geldboete van f 300. De heer Sehlesinger zal persoonlijk niet verschijnen, in zijn plaats zal als gevolmachtigde optreden mr. P. H. Lammers. De dubbele moord te Houtdorp. Naar het Hbld. verneemt zal de dubbele moord te Houtdorp voor het gerechtshof te Arnhem in hooger beroep worden behandeld op Donderdag 5 Oct. a s. Zooals men weet zyn alle drie beklaagden door de rechtbank te Zwolle veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf Als verdedigers zullen wederom op treden voor den beklaagde Emmer mr. Zeldenrust, en voor de beklaagden Dykslag en De Graaf, mr. Pauwels. ONDERWIJS. BRUINISSE. Voor de akte Middelbaar - Onderwys Boekhouden is te 's Hage ge slaagd mej. A. de Koning Ld. alhier. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE. Ten overstaan van no taris F. J. H. Jespers, werden heden in het hotel Bom voor den heer A. Oosse Cz., publiek verkocht: 2 H.A. 8 A. 30 c'.A. (4 Gem. 299 R.) bjouwland onder Noordwelle aan den Groenenweg voor f 880; 3 H.A. 36 A. 20 c.A. (8 Gem1. 19 R.) bouwland onder Haamstede aan Karremansweg, genaamd „Katers- blok" voor f 815; alles per 41 A. 68 d.A. SEROOSKERKE. Ten overstaan van notaris F. J. H. Jespers werden heden voor den heer L.. en m|ej. H. Dale bout te Haamstede, publiek verpacht de volgende landerijen, gemeente Haamste de: Bouwland aan Kaatjesweg, voor f 86, f 77, f 67,50, f 74,50, f 70; bouwland aan Karremansweg voor f 73,50 en f 45, Gemeente Serooskerke: weiland aan Zuid- welleweg voor f 69; bouwland aan den Dijleweg voo.r f 90; weilanden aan Krols- wekken voor f 49; weiland aan den Serooskerksöhen ;weg voor f 44,50; bouw land aan Haasjesweg, de z.g. „Kees Pietjes weide" voor f 45. POST EN TELEGRAPHIE. Op 13 en 14 September zal te 'sGra- venhage een congres plaats hebben van den Centralen Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel. ANNA JACOBAPOLDER. Benoemd tot kantoorhouder bij de P. T.-dienst al hier, dhr. Jac. van Elsaeker, thans be steller te Dinteloord. LANDBOUW EN VEETEELT. De a.s bietencampagne. De suikerfabrieken in Noord-Brabant hebben den minister van arbeid verzocht den arbeidsdag van het personeel, belast met het verwerken van ,de bieten, wlelke per wagen worden aangevoerd, alsmede voor de met dit personeel samenwer kende wegers, mopsterdragers, tarreer- ders en chemisten, op alle werkdagen te bepalen op 10 uur of 60 uur per week. Voorts wordt voor het personeel, dat met de verwerking van per spoor, tram of schip aangevoerde 'bieten is be last, een gemiddelde 8-urige werkdag ge vraagd. SPORT. ST.-ANNALAND. In navolging van andere gemeenten is hier de vorige week een voetbalvereeniging opgericht, waar aan men den naam heeft gegeven van S. S. S. (Sport staalt spieren). Reeds tra den een twaalftal leden toe. MARINE EN LEGER De kaderlandstorm. Naar de „Avp." verneemt, heeft het legerbestuur besloten den Kaderlandstorm als zelfstandig korps op te heffen. Op 1 Januari 1923 zullen de onderdeelen bij de Landstormverbonden worden ingelijfd- KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te 't Wopd,(bij Delft), C. W. Bastiaanse te VrÖüftépolder. BURGH. Tijdens de morgengodsdienst oefening van Zondag j.l. alhier werd voor de Diaconie en ook voor de Kerk een bankbiljet van f 10 gecollecteerd, terwijl na den dienst aan don Kerkeraad werd overhandigd f 15 voor de Diaconie en f 10 voor de Kerk. Wie volgt het goede voorbeeld der milde gevers? Geref. Kerken. Beroepen: Te Purmerend, W. M. Ie Cointre te Woubrugge. Te Oosterend, (Texel), E. H. Woldring, oand. te Groningen. Te Sehildwolde, J. Ooster veen te Wilnis. Te Oostwold (Oldambt) en Zoutkamp, H. Steen, cand. te ADjum. Te Marrum, Dr. O. N. Oosterhof te Borger. Te Uithuizen ds. Meulink te Enschedé. Chr. Geref. Kerk. AangenomenNaar Aalten, J. Reesink te Harlingen. Geref. Gem. BeroepenTe Sliedrecht en te Passaix (U.S.A.) M. Hofman te Rjssen. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Opvoering van „Adam in ballingschap" in do Ned. Herv. Kerk te Renesse. De stervende zomerzonne goot haar laatste stralen door de kleine ruitjes van Renesses eeuwenoud kerkgebouw, toen de eerste tonen, ontlokt aan het kleine orgel, door de gewijde ruimte klonken. Gewijde kunst binnen gewijde muren! Gelukkige gedachte pm het grootsche werk van den grootsten dichter op zulk een plaats ten gehoore te brengen, in de rus tige atmosfeer van een bedehuis, waar de plechtige stilte ons genieten intenser maakt. Als de laatste tonen zijn weggestorven, verheft zich plotseling de krachtige, van wraak getuigende stem van Luci fer, de vorst des afgronds, die den hel- sche geesten verhaalt van zijn uitbanning uit 't eeuwige licht naar de duisternis. En als zijn verhaal ten einde is, illustreert de orgelmuziek zijne gemoedsstemming. Hoe schoon en duidelijk was zij, die illus- treerende muziek. Welk een wraak en haat klonk uit de orgelkeel na Lucifers gesprek. Hoe lieflijk zacht zong 't instru ment den zang der engelen; wat klaagden de bassen weemoedig, als Eva bekent van de verboden vrucht te hebben gegeten en hoe donderde en bliksemde de muziek wanneer het eerste menschenpaar uit het paradijs wordt verdreven.... Plaatsruimte verbiedt ons, helaas, al onze gevoelens te vertolken. Wij kunnen echter niet eindigen, zonder te getuigen van onze bewondering voor de groote talenten van mevrouw Secrève van Em- mickhoven en van de heeren Zoest en Bpelhouwer, resp. vertolkende Eva, Adam en Lucifer-Asmodé, alsmede voor het schoone orgelspel van den heer Secrève. Een avond van gewijde kunst, gelijk ons die Zondagavond werd geboden, heft ons op uit de aardsche beslommeringen, ver edelt de ziel en zal, ook in komende da gen, vooral in stille uren, een invloed ten goede op den mensch uitoefenen. Zij, die ertoe hebben medegewerkt om het kerkgebouw ter Jb^fihikking te stellen mogen het genoegen smaken de nagedach tenis aan Vondel te hebben gehuldigd op een wijze, den grooten meester waardig. VAN HEINDE EN TER 75 arbeiders der Aegonautmyn te Jackson in Californië, zjn levend be graven door een mynbrand. Zij bevin den zich op een diepte van 3000 voet; een reddingsbrigade is uitgezonden. Te Houx, een plaatsje aan den weg van Namen naar Dinant, reed een auto in volle vaart tegen de stoep van een huis, waarop eenige dorpelingen waren gezeten. Een 17-jarig meisje en een kind van 5 jaar werden gedood, terwyl drie vrouwen ernstig werden gewond. De chauffeur en de eigenaar van de auto zijn aan gehouden. Tusschen 10 en 15 October zal'het Italiaansche koningspaar een bezoek brengen aan het Belgische Hof. De Italiaansche regeering heeft besloten om aan Oostenrijk onmiddellijk een crediet van 70 millioen lire te ver- leenen. Lenin's toestand zou opnieuw ver ergerd zjn- PrinB Karei van Zweden, een broeder des konlngs, vierde Maandag zyn zilveren bruiloft. Uit San Antonio (Texas) wordt een nieuwe revolutionnaire bewegiüg in Mexioo gemeld. De nalatenschap van Lord North- cliffe bedraagt 4 millioen pond sterling. Vr ydagmiddag moest de dag-express Parys—Genève op de spoorbrug over de Saóne stoppen, doordien een heel stuk van de lijn „verstopt" was door een reusachtige massa haften een soort insecten die zulk een dicht agglome raat vormden, dat de wielen der spoor wagens doorsloegen instede van de rails te pakken. De reis kon eerst worden voortgezet, nadat de baan met bezems was schoongemaakt, Te Johannesburg is generaal van Deventer, voormalig opperbevelhebber der Unietroepen tegen Duitscfi-Oost-AfiT- ka, plotseling overleden. Vrijdagmiddag werd in een gedeelte van Algiers een hevige aardschok waar genomen. De sohok was vooral hevig te Cavaignarde huizen schudden zoo hevig, dat de bewoners de straat op vluchtten verscheidene woningen vielen in puin. De koning van ^Slam is met zijn nicht in het huwelijk getreden. Lloyd George heeft de opbrengst van zijn oorlogsherinneringen geheel be stemd voor liefdadige doeleinden. Het bedrag voor 't auteursrecht bedraagt honderdduizend pond sterling. In een vlaag van waanzin doodde te Lugano (It.) een vader drie zijner kinderen door hun den hals met een scheermes af te snijden. Daarna doodde hy zyn oom met een geweer en trachtte daarop zelfmoord te plegen. Hy ver klaarde het aantal zijner kinderen te willen verminderen, ten einde zyn schoon zuster te kunnen trouwen. De verdedigers van de Soo. Revo lutionairen te Moskou zullen naar het departement Archangel worden verban nen. Tengevolge van gebrek aan steen kolen ziet de Ford Motor Company te Detroit (V.S.) zich genoodzaakt, 16 Sep tember zes harer fabrieken stop te zetten, waardoor byna 200.000 arbeiders werk loos worden. In Havre is in verband met de stakingsonlusten de staat van beleg afge kondigd. In verband met de gebeurtenissen te Havre heeft de C. G. T. aan alle Fransohe vakvereenigingen verzocht, een algemeene proteststaking van 24 uur af te kondigen, welke heden (Dinsdag) zal ingaan. In het Fransohe departement Var zijn 20 000 H.A. hout door brand ver woest. De sohade bedraagt 10 millioen francs. Volgens de Times zyn thans van de 143 aartsbisschoppen en bisschoppen 60 uit hun functie ontzet. De heer André Citroën, de ver maarde Fransohe automobielfabrikant, heeft Vrijdag te Deauville met baccarat meer dan een millioen francs gewonnen. Een paar dagen tevoren had hij reeds een evengroot buitenkansje gehad. In zuidelijk Noorwegen heersehte de laatste dagen der vorige week een hevig onweder. Op verschillende plaatsen is belangrijke schade aangericht. Het geheele telegraaf- en telefoonnet is ver stoord. De vliegtocht om de wereld is opgegeven. De vliegers liggen nog in het ziekenhuis te Chittagong (Britsoh Indie). Zjj zullen binnenkort naar Engeland terugkeeren. Het Fransohe pantserschip „France" dat Zaterdag voor de Bretonsche kust is gezonken, was een super-droadnought van 23.500 ton. In 1912 van stapel geloopen, kostte het sohip ruim 70 millioen francs. Tijdens de ramp waren 900 koppen aan boord. Japan zal eenige oorlogsschepen naar den Bosporus zenden. In Warwickshire en Worcester shire is Zondagochtend een oogenblik een aardschok gevoeld. De menschen liepen verschrikt hun huizen uit, maar er is geen schade aangericht. In antwoord op de boodschap van sympathie, die Churchill by den dood van Collins aan de voorloopige regeering te Dublin had gezonden, heeft Cos- grave, die nu haar leider is, geantwoord dat de Iersohe regeering onwankelbaar aan het program vasthield, om het Engelsch-Iersohe tractaat volledig ten uitvoer te brengen. Fonok, de Fransohe vlieger met de groote in den oorlog verworven reputatie, tevens Kamerlid, wil in Nov. van Dakar naar Brazilië vliogon en vervolgens probeeren een vliegtocht rond de wereld te doen. Lloyd George zou mot het schrijven van zyn oorlogsherinneringen ten doel hebben, verdraaiingen van feiten in de den laatsten tyd uitgegeven boeken over den oorlog recht te zetten. Volgende week vertrekt een commissie uit Londen naar Amerika om de betaling van Engeland's sohuld met de Ver. Staten te regelen. De Grieken hebben de stad Afioen Karahissar (Klein-Azlë) moeten ontruimen. Vjjf bandieten zyn per auto Leth- bridge in Alberta (Canada) binnen gedrongen, hebben het personeel van de Union Bank gebonden en zyn er met 12000 dollar in geld en 72000 dollar in effecten van door gegaan. Zy hadden vooraf de telefoon- en telegraafverbindin gen afgesneden. Volgens een Praagsch blad is het bondgenootschap tusschen Tejecho-Slo- wakije en Zuid-Slavië verlengd voor den duur van 25 jaar. Volgens den oorrespondent te Rome van het Berlin er Tagéblatt zoude gedeel telijke bezetting van Oostenrijk door geallieerde troepen tot de waarschijnlijk heden behooren. Een te Parys ontvangen telegram uit Riga meldt, dat Tsj itsj erin aan het Amerikaansche consulaat te Berlijn verlof heeft gevraagd om naar Amerika te gaan om in rechtstreeksche onderhan deling te treden met Amerikaansche financiers teneinde credieten voor Rus land te verkrijgen. De toestand van het Alhambra, dat belangrijkste monument van Moorsche bouwkunst in Spaüje, is zoodanig, dat te Granada wordt gevreesd, dat het geheel zal instorten. De Geallieerde en Geassocieerde regeeringen deelen in een nota aan Duitschland mede, dat zy voortaan de berechting van oorlogsmisdadigers zelf weer ter hand zullen nemen. De leden der Mount Everest expe ditie hebben aan don Paus een stuk rots gezonden, dat van 8323 M. hoogte is meegenomen. De Paus toonde zich zeer gevoelig voor het geschenk en zond aan het hoofd der expeditie een gouden medaille en een eigenhandig geschreven brief om te bedanken. Blijkens een bericht uit de stad Guatemale (Z.-Am.) heeft de regeering de onlangs door de revolutionairen ver meesterde steden en dorpen heroverd. De rebellen hadden 22 volwassenen en twee kinderen vermoord. Twaalf op standelingen zjn terechtgesteld. Een deputatie uit de Tsjecho-Slo- waaksche vakvereenigingen heeft den minister voor sociale voorzorg verzocht om maatregelen te nemen tegen de eco nomische crisis. Er zijn 600,000 werk- loozen in Tsjeoho-Slowakye. De einduitslag van de volksstem ming in Zweden over de invoering van drankverbod is: 942,129 stemmen tegen en 897,584}VÓór drankverbod. De poging, aldus minister Branting in een persge- sprek, om het Zweedsche volk drank verbod op te leggen, is volstrekt mislukt. Lloyd George zou van plan zjn persoonlijk naar de volkenbondsver gadering te Genève te gaan. Het Chileensche stoomschip „Itata" heeft schipbreuk geleden. Vermoed wordt, dat de 160 passagiers en de ge heele bemanniüg (72) om het leven zijn gekomen. In de maand Augustus hebben opnieuw 140 Duitsohe bladen en tijd schriften opgehouden te verschijnen. In het Silezisohe district Pless reed een goederentrein op een passagierstrein, waardoor de 2 locomotieven en 10 goe derenwagens totaal vernield werden. 10 menschen verloren hierbij het leven, terwyl 8 personen werden gewond. Van den lsten September af mag in Frankrijk uitsluitend bruin brood worden gebakken. De koren-oogst van dezen zomer blijkt ontoereikend voor de binnenlandsche behoefte te zyD en om den duren import en verdere depresiatie van den franc te voorkomen, heeft de Regeering de bruinbrood-ver- ordening gemaakt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Auto's by Oome Jan. Het verslag der Arnhemsohe bank van leening meldt als .typeerend, dat van de instelling tegen woordig ook meer en meer gebruik wordt gemaakt door een andere klasse van pandgevers, dan vroeger. Zoo behoort het beleenen van motorrijwielen en zelfs automobielen niet tot de uitzonderingen. Bunsingplaag. In den Noordwesthoek van de Veluwe zjn zoovele bunsings, dat men als het ware van een bunsing plaag zou kunnen spreken. Men kan geen plaatselijk blad opslaan of men vindt er weer mededeelingen in, dat een groot aantal kippen en kuikens door de bunsings geroofd werd. Er wordt thans veel jacht gemaakt op dit schadelijke roofgedierte, hoewel de in den winter zoo kostbare vacht van dit dier thans maar weinig waard is. Smokkelen. Met het oog op het omvang rijk smokkelen van cognac en ander gedistilleerd uit Duitschland zal het aan tal rijksambtenaren te Stadskanaal met Ingang van 1 September worden ver dubbeld. Droevig ongeluk. Te Katwyk is A. Smit, werkzaam aan de gasfabriek in Den Haag, die met eenige kameraden per fiets naar Katwjk was gegaan om daar te vissohen, bij de brug over het kanaal naar Noordwyk te water gereden en verdronken. Zyn Ijk is later mot een net opgehaald. Smit laat een vrouw en 9 kinderen achter. VerduisteringNaar de Tel. verneemt, zjn door de directie der gemeentetelefoon te Amsterdam, onregelmatigheden op een der bureaux van het telefoongebouw op de Heerengraeht ontdekt. Het sohynt, dat een ambtenaar abonnementsgelden, die gestort waren, heeft verduisterd en de kwitanties niet heeft geboekt. Tijdens zyn vacantie werd het bedrog ontdekt. De betrokken persoon is voorloopig ge schorst, In afwachting van een beslissing van B. en W. Het verduisterde bedrag beloopt ongeveer f 4500. Het werd ont-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2