Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 30 Aug. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: Prijs per 3 maanden 1,50, franoo per post ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Versohjjnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reolames 30 ets. p. regel. Bjj contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10820. Inz™dlng »p den dag van ult- Dlr. J, DE LOOZE Jr. tHIr.-Rnlicf, M, J. «STEK vóór Gevonden voorwerpen Een kindermuts, een broche, een mes» een kraag van een jongensblouse, een rozenkrans, een sabeltje, een wollen sporthemd, een mondharmonica. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BUITENLAND. Een eigenaardig geval van moord. De magistraat te Lincolnshire heeft een zekere Norah Walker, een 19-jarig meisje, naar den strafrechter verwezen wegens moord op de 20-jarige Beattie Simpson. De beide meisjes, die samen een vaeantiedag doorbrachten te Mable- tharpe, werden op hun kamer gevon den, lijdende aan vergiftiging, tengevolge waarvan Beattie Simpson later overleed. De meisjes zouden besloten hebben, te z'amen te sterven. In een brief hadden !zij geschreven: „Niemand zal ooit te weten komen, waarom wijl dit hébben gedaan". Totnogtoe is de geheime sluier die over deze zaak hangt, nog niet weg genomen. De begrafenis van Michael Collins. De 'begrafenis van Michael Collins heeft Maandag te Dublin onder enorme be langstelling plaats gehad. De stad was geheel in rouw- Alle winkels en open bare gebouwen waren gesloten ein een menigte van ongeveer 30.000 personen was in de straten op de heen. Omstreeks elf uur begon het orgel in de kathe draal te spelen. De kerk, die 'bfehangen was met zwart en purper, was geheel gevuld. Er waren vertegenwoordigers van alle sociale en andere instellingen van Ierland en van autoriteiten uit Engeland, Schotland, Wales en Amerika. In het midden van de kathedraal was de lijk kist, 'bedekt met een zijden wit-g|eel- groene vlag, geplaatst op een hooge ka tafalk, die, gedrapeerd was met Zwart en goud. Naast de katafalk ^tonden bran dende kaarsen en vier officieren van het leger van den vrijstaat stenden on beweeglijk aan de vier hoeken. Na 'den iplechtigen lijkdienst trok de stoet naar het Grasvinin kerkhof. Het was doodstil in de straten, alle verkeer was stopge zet, toen de stoet door de dichtbézette straten trok, waar tienduizenden met ont- blooten hoofde stonden. Velen knielden op de trottoirs in ge bed. Men schat het aantal belangstellen den, die den lijkstoet volgde, op onge veer veertigduizend. De weg, die naar het kerkhof werd afgelegd, was 10 K.M. lang en de stoet zelf besloeg een lengte van 3 K.M. Dublin heeft in de laatste jaren veel indrukwekkende begrafenisplechtigheden meegemaakt, maar er was er geen enkele, die met die van Maandag vergeleken kan worden. Vertegenwoordigers van den En gelsehen premier, minister Churchill en van den onderkoning woonden de be grafenis bij - Er waren honderden kran sen, waaronder vele besteld door per sonen in Amerika. De Russische kroon. Uit Boedapest wordt bericht, dat per sonen, die min of meer geaccrediteerd Zijn bij de Wittelsbachers, de Romanofs, de Habsburgers en andere onttroonde vor stenhuizen, daar ter stede geregeld bij eenkomen, onder voorzitterschap van ze keren Scheubner Richter, president van de Koninklijke Beiersche veneeniging „Auf- bau" en van generaal Biskupsky. De kwestie van de Russische troonop volging is daar druk besproken en een vertegenwoordiger uit Belgrado deelde mede, dat grootvorst Nikolaas geweigerd had zich candidaat te stellen. Hij voegde er echter bij', dat de grootvorst zich ter beschikking van 'Zijn land zou stellen, wan neer het Russische volk daarom zou vra gen. De vergadering was eenigszins on gerust over deze weigering, omdat zij niet veel vertrouwen heeft in de persoon van grootvorst Cyrillus, die thans in Frankrijk vertoeft en die zich zelf on langs tot wettig troonsopvolger heeft ge proclameerd en heeft een brief gezonden aan generaal Wrangel, die op 't oogen- blik te Berlijn is, om hem te bewegen zich te verklaren voor een candidatuur van Nikolaas. Het antwoord van generaal Wrangel was niet zeer bevredigend. Hij verklaar de, dat het belachelijk zou zijn te wer ken voor een candidatuur, die niet door den candidaat wordt aanvaard en voegds erbij dat al hecht hij1 ook veel aan de monar chale beginselen, hij daarentegen heel wei nig waarde (hecht aan de persoon die daar van de woordvoerder zou kunnen zijn, Dat is een zaak, zeide hij, die men aan het Russische volk ter beslissing moet overlaten. De lamme met 7-müls-laarzen Op de Quai de Montebello te Parijs mam een oude „lamme" bedelaar op kruk ken zijn functie waar, toen een agent van politie hem verzocht een eindje door te loopen. Hetgeen de lamme zóó kwa Dijk' nam', dat hij den agent zijn kruk ken in het gezicht smeet en onder ver- wenschingen er van door 'ging. Door fien achtervolgenden politiedienaar bijna ingehaald, pikte hij1 een onbeheerd rijwiel op en trapte met zijn lamme bèe.nen er flink van door. De 'beleedigde ambtenaar sprong op de treeplank van een taxi en zette zoo de vervolging voort. Weer ingehaald, vloog de vervolgde een huis binnen, waar hij' eindelijk in den kelder opgespoord werd. Hij1 was in het bézit van bankbiljetten, ten bedrage van 13,600 francs en een paar honderd francs in goud, de opbrengst van zijn „werk", zoo meldt de „Matin". De scliadevergoedingskwestie. Met het oog op het dreigende karakter en den ernst van den tegenwoordigen toestand heeft Sir John Bradbtiry de Engelsche gedelegeerde in de commissie van herstel, die zich niet dikwijls in het openbaar uitlaat, belangrijke verklarin gen aan de Times gedaan in de volgende sewoordingen Er kan bij een onpartijdig waarnemer die alle factoren in aanmerking neemt, geen twijfel overblijven, dat de toestand van Dnitsohland van dien aard is, dat de geallieerdenindien zij eenigszins ernstig wenschen betaling van schade vergoeding te ontvangen, genoopt zijn zeker vertrouwen en respijt aan de Duitsehe regeering te schenken en er naar te streven omstandigheden te schep pen, waarin het Duitsehe erediet zich herstellen kan. Altijd door heb ik ge handeld zoo goed in belaDg van Frank rijk als in dat van Engeland. Ik ben diep overtuigd dat er slechts twee wegen open staan. De eene is dat men Dnitsohland tijd geeft om op zijn verhaal te komen. Deze zou ons de eenige kanB geven om iets van onze vorderingen op Duitschland binnen te krijgen. De andere is om te dreigen en ten slotte drastische maatregelen te nemen. Dat zou tot stellig gevolg hebben dat alle hoop op vergoeding verkeken was. De gevolgen van het eischen van con tante betalingen op dit oogenblik of het verlangen van waarborgen welke Duitsch land onmogelijk kan geven en het toe passen van sancties voor het afdwingen van zulke betalingen en waarborgen, kan niet alleen noodlottig voor Duitsch land worden, maar zal een dadelijken terugslag in andere landen hebben. De economische en iinancieele toestand van de wereld is van dien aard, dat. hij geen nieuwe schokken verduren kan. Mijne fuDCties veroorloven mij, den toestand slechts van den fiuancieelen en oeconoml8Chen kant te beschouwen en als iemand die het onderwerp van de schadevergoeding nauwgezet heeft be studeerd, ben ik verplioht nu de waar schuwing te uiten dat de eenige manier om iets van Duitschland te krijgen is, het een respijt te verleenen en geenerlei hinderpalen te stellen op den weg van het herstel van zijn erediet, terwijl de zekere weg om niets te krijgen is te handelen zonder begrip voor den ge weldigen terugslag die een nu dreigende instorting zal vergezellen en volgen". Het plan van gouverneur Cox. In verband met het plan van gouver neur Cox meldt i^en uit Parijs, dat de Duitsehe regeeriEg aan sir John Bradbury te Berlijn te kennen zou hebben gegeven, dat Duitschland bereid was een financieel onderzoek en toezicht van Amerika, onder gezag van de commissie van herstel, te aanvaarden. Men zegt, dat de rijkskan selier Van der Lip als een gewenscht controleur heeft genoemd. Van der Lip, die te Londen vertoeft, is hierover onder vraagd en heeft gezegd, dat het hem onmogelijk scheen één man aan te wijzen als curator voor een volk van 60 mlllioen zielen. Bovendien zijn het gewoonlijk de schuldeischers en niet de schuldenaars, die een curator aanwijzen. Andere leidende Amerikanen, die in Engeland vertoeven, wijzen er eveneens op, dat dit geen taak voor één man zou zijn. Men acht een financieelen en oeco- nomisohen raad van toezicht, welke samen zou werken met de commissie van herstel, beter uitvoerbaar, terwijl dit minder kans zou loopen op tegenstand in de Ver. Staten te stuiten. Inzake de vraag of Frankrijk tegen dit plan geen bezwaar zou opwerpen, verklaren de Amerikanen te Londen, dat uit de besprekingen van het Fransohe kabinet met vooraanstaande Amerikanen te Parijs gebleken is, dat ongetwijfeld een aanzienlijk deel van de openbare meening in Frankrijk van oordeel is, dat de geallieerden de hulp van de Ver. Staten en andere onzijdige landen zouden kunnen inroepen. De epidemieën in Rusland. Dr. Harold Madsen, chef van 't Deen- sche Rijksserum instituut en voorzitter van de internationale gezondheidscom missie van den Volkenbond is te Kopenhagen geïnterviewd, na zijn terug komst van een pas te Genève gehouden vergadering, waar maatregelen besproken zijn ter voorkoming van een verspreiding naar andere landen van de thans in Rusland heerschende epidemieën. Dr. Madsen verklaarde, dat alle be richten, welke de oommissie ontvangen had» er op wezen, dat de toestand werkelijk heel ongunstk Is. Er woeden nog altijd epidemieën, vooral cholera en typhus en daar de bevolking ten ge volge van den hongersnood, steeds meer uitgeput raakt, is het weerstandsvermogen van de patiënten zoo verzwakt, dat ze sterven aan ziekteaanvallendie onder normale omstandigheden niet als bijzonder gevaarlijk zouden worden beschouwd. Het sterftecijfer is gestegen tot 15 20 millioen en het is niet overdreven wanneer men zegt dat ver leden jaar in Rusland aan cholera en vlektyphus circa een millioen menschen zijn gestorven en dat er oiroa 20 millioen menschen door typhus zijn aangetast. BINNENLAND. Groningen's ontzet. De Kon. familie, die ter herdenking van Groningen's ontzet in 1672, Zater dag naar deze plaats vertrok, woondé Zondagvoormiddag den dienst in de Mar tini-kerk bij, waar ds. J. L. Pierson voor ging. Des namiddags werden verschillen de bezoeken afgelegd. Maandagmorgen half tien, deed de Kon. familie met landauers een rijtoer door de rijk versierde stad. Overal weid; de stoet spontaan toegejuicht en op vele plaatsen bood men H.M. bloemen aan. Het eindpunt der route was de Groote Markt. Het bordes van het stadhuis was ingericht voor de ontvangst der Kon. familie, die hier twee massale huldebe tuigingen in ontvangst had te nemén. j\a deze huldebetuiging begaf de familie zich naar de raadszaal waar de burge meester een toespraak hield, welke door H.M. werd 'beantwoord- Maandagmiddag half drie werd het ontzet van, Groningen in 1672 plechtig herdacht in een samenkomst in de Mar tinikerk, waar prof. dr. H. Brugmans van Amsterdam als feestredenaar optrad met een rede, getiteld: „De beteekenis van den 28en Augustus", welke met be langstelling werd aangehoord. Tijdens de huldiging der Kon. familie op de Groote Markt, werd des morgens door den minister van landbouw, de landbouwtentoonstelling geopend met een korte rede, nadat vooraf het Eerste" Ka merlid, de heer J. B. Westerdijk, voor zitter der Groningsche Mpij-. van Land bouw, den minister had welkom gehee- ten. Minister van IJsselstein zeide o.a. aan het slot zijner rede, dat hij niet mocht eindigen zonder den ernstigen toon aan te slaan die bij1 de huidige moei lijke omstandigheden past. De Nederland- sche landbouw in al zijn geledingen, be vindt zich te midden van een crisis, waarvan op dit oogenblilc het eind niet te voorzien is. Het gebrek aan koop kracht van onze Oostelijke buren, ge paard met de stijging der productiekos ten hier te lande, maken de toekomst uiterst zorgelijk. Ik mag, nóch kan u vooruitzichten openen op eene spoedige herleving. Het eenige, wat naar mijh oordeel thans voor den Nederlandschen landbouwer, mogelijk is, om althans eeni- ger mate het hoofd boven water te houden, dat is dat ook hij, en zij, die van hem1 afhankelijk zijn, de arbeiders, hunne eischen zoo laag mogelijk' stell'en. Versobering voor alle kringen der be volking zal nog gedurende jaren drin gend noodig zijn versobering, waarvan de regeering uit den aard der zaak het voorbeeld dient te geven. Daarnaast zal men de gulden lessen van het verleden niet uit het oog moe ten verliezen en zal men, door de ver schillende. culturen zoo wetenschappelijk mogelijk te leiden, moeten trachten de voortbrengingskosten zooveel mogelijk te verminderen en de productie zoo hoog mogelijk' op te voeren. Uit den aard der zaak is het daartoe noodig, dat het onderwijs aan hooge eischen voldoet en dat de landbouwers van dat onderwijl zooveel mogelijk gébruik maken. Het moge mij vergund zijn, nog een persoonlijk woord te spreken. Gedurende 4 jaren zijn thans de belangen van den landbouw aan mij alsMinister toever- vertrouwd geweest. In een uiterst moei lijk tijdperk, héb ik' de portefeuille aan vaard. Ik heb' bij de maatregelen, die genomen moesten worden om de voedsel voorziening zoo goed' mogelijk te leiden, nooit anders dan medewerking van de Nederlandsche landbouwers ondervonden. Toen de moeilijke tijden voorbij waren, is 'het mij! een voorrecht geweest, den landbouw zoo spoedig mogelijk weer den vrijen teugel te laten, al meende deze ook wel eens, dat die vrijheid nog snel ler zou hebben kunnen verkregen wor den dan ik verantwoord achtte. Het doet mij meer leed, dan ik U kan zeggen, dat ik, aan het eind van mijn ministerschap geen blij der tonen voor de toekomst van den Landbouw kari ld oen hooren dan ik daar straks deed. Regeeringsmaatregelen zullen al zeer weinig tot verbetering van den toe stand kunnen leiden. Alleen, zoo moge lijk', nog verhoogde werkkracht der land bouwers zelve, zal er toe kunnen bijdra gen om de donkere wolken, die zich allerwegen samentrekken, eenigszins te doen verdwijnen. Nadat de Kon. familie in de Martini kerk de herdenkingsrede had bijgewoond, .reed zij naar 't Stadspark, teneinde daar een bezoek! te brengen aan de Land bouwtentoonstelling. Op de route daar heen werd Zij' wederom1 luide door de duizenden, die langs den weg stonden geschaard, toegejuicht. Nadat de gasten eenige ververschingen hadden gebruikt, namen zij1 allereerst 't bekroonde fokVee in oogenschouw. De Koningin-Moeder en Prinses Juli ana begaven zich daarop naar de be- sluursloge, waar zij1 de ringrijderij in Oud-Hollandsche costuums met paard en c'hais volgden. De Koningin, en de Prins 'bleven hun rondgang over de tentoonstelling voort zetten en namen overal een kijkje. Zoo duurde deze rondgang meer dan een uur. Daarna namen ook de/ Koningin en de Prins in de bestuursloge plaats, waar ook Zij: nog eenigen tijd de be langstellende toeschouwers der interes sante1 iplngrijderij waren. De Koningin reikte zelve den door haar aangeboden eereprijs uit. Onv 5 min. over zevenen verliet de Kon. familie het huis van den Commis saris der Koningin om zich naar het station te begeven. Alweer stonden dui zenden langs den weg geséhaard om haar vaarwel toe te w;uiven. Om1 ruim kwart na zeven bereikten de gasten het station. Evenals Zaterdag bij de aan komst .der gasten stond thans een eere- wachtt van het kader Landstorm onder kapitein De Jonge op het perron opge steld. De Koningin inspecteerde de eere- wacht en onderhield zich nog even met de verschillende autoriteiten, in het bij zonder met den Commissaris der Ko ningin. Zeer veel publiek' was op het perron aènwezig, dat de gasten hartelijk toejuichte. Toen <?e trein zich in bewe ging zette, zong de menigte spontaan het Wilhelmus. Intusschen werd in de stad het feest voortgezet. Het glanspunt van den avond vormde natuurlijk' het vuurwerk1 op de Groote Markt en de verlichting van den Martinitoren. De plattelandersbond. In een in de vorige week gehouden vergadering van den plattelandersbond werden de concept-statuten verwezen naar een c'omtmissie. In een algemeene vergadering in de eerste helft van Sep tember worden deze concept-statuten be handeld. De heer Braat had nog voor gesteld de linksche fractie van den bond af te scheiden van de rechtsché, doch dit voorstel werd met, op zijn stem na, algemeene stemmen verworpen- Er zal een weekblad uitgegeven worden, dat afzonderlijk van links en van rechts zal uitkomen. De Kabinetsorisis. Van doorgaans goedingelichte zijde verneemt het „Hdbl." dat de Maandag te 's-Gravenhage gehouden vergadering der Anti-Revolutionaire Kamerolub de op lossing der kabinetscrisis een belangrijke schrede verder heeft gebracht. Er zal nog eenig overleg worden gepleégd met de vertegenwoordigers der Christelijk- Historische en Roomsch-Katholieke frac ties Doch het staat thans vrijwel vast, dat overeenstemming omtrent het werk program van de op de drie reöhtsehe partijen steunende regeering zal worden verkregen. Bezuiniging op de staatsuit gaven en versobering in den openbaren dien*st staan in dat werkprogram op den voorgrond. Bij den verderen gang van zaken zal met bekwamen spoed Worden gehandeld. Het ligt namelijk' in de 'be doeling met de kabinetsformatie gereed te komen voor de Koningin de Scandi navische reis aanvaardt. Voorzorgsmaatregel. Naar aanleiding van het onder dit op schrift aan de Tribune ontleende bericht meldt men ons, dat reeds verscheiden© maanden geleden aan exploitanten van auto-vervoermaatschappijen de vraag is voorgelegd, of hun personeel wellicht zou willen toetreden tot den vrijwilligen land storm. Verder, dat velen van het perso neel van de vervoermaatschappij De Blau we Ster zich daartoe bereid heeft ver klaard. Premiestorting voor pensioen. In leidende kringen van de R.-K. vakbe weging verluidt, schrijft het Hbl., dat de regeering besloten heeft, met ingang van 1 Januari 1923 weer de pensioenstorting te heffen van de rijksambtenaren. Volgens de Kath. yak'bewegingskringen zou het kabinet de premiestorting voor het pensioen der ambtenaren hebben be paald op 5 o/0 van het jaarloon voor het eigen pensioen en op 31/2 voor het weduwen- en weezenpensioen; een gezamenlijke korting dus van 8.5 0/0 op het salaris. Minister Van IJsselsteyn. Het schijnt thans vast te staan dat de minister van landbouw geen deel meer uit zal maken van het nieuwe kabinet. Immers by de opening van de landbouwtentoonstelling te Groningen gewaagde hij van „het eind van myn ministerschap". Al eerder had de minister in een tafelrede dien indruk gewekt, waarop toen echter eenigermate een tegenspraak, in elk geval een verzach tende omschrijving is gevolgd. Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Uitvoering van „Kunst en Eer" op Donderdagavond 8 uur in de muziektent ter gelegenheid van de ver jaring van H. M.. de Koningin. Program ma: la. Oud-Wilhelmus; Zeeuwsoh volkslied; 2. Sterrenmarch, J. P. Sousa; 3. Dichter und Bauer, ouverture, Fd. Suppe; 4. Martha, fantaisie, arr., E. Pontet; 5. Am. Meeresstrande, walzer, M. Fiseher; 6. Fatinitza, arr., J. Bouchel; 7. Ballsirenen, walzer, F. Lehar; 8. Pot pourri; no. 9, G. Renaud. A.s. Zaterdagavond om 8 uur, zal de Mannenzangvereeniging „Ludfor et Emergo" van hier* ieien uitvoering. geven op de tent in het Havenpark, met medewerking van het gemengd zang koor „Streven naar Beter" van Dreischor. Bij Kon. 'btesluit is met ingang van 1 Juli 1922 benoemd tot opzichter 2e klasse der Zuiderzeewerken, dhr. G. J. van Meurs, ge'btoren te Oosterland, thans standplaats Den Haag. Het feest van 13 Juli jL, waarop wö herdachten, hoe 350 jaar geleden Zierikzee en omgeving het Spaansche juk afschudde, ligt nog versch in het geheugen. Aangemoedigd door 't weer van dien dag en de medewerking van de gansche burgery, heeft het bestuur der Z. O. V. (Zierikzeesche Oranjever- eeniging) gemeend den 31 Augustus, den jaardag van H. M. de Koningin, niet onopgemerkt voorby te moeten laten gaan. Bovengenoemd bestuur hoopt op dien dag in de eerste plaats de algemeene armen te onthalen. „Kunst en Eer" zal avonds 8 uur een concert op de tent in't Havenpark geven, terwyl om 9 30 een lichtstoet- door de stad zal trekken. Zy die dezen stoet wenschen helpen te formeeren, worden verzocht om 9.30 op het plein achter het Hotel „Juliana" voorzien van lampion, aanwezig te zyn. Na afloop van den lichtstoet zal een openluchtbioscoop worden gehouden, waarby de film van de feesten van 13 Juli zal worden vertoond. Ieder steke Donderdag de Nationale driekleur uit. Door Ged. Staten Is de heer J. Keur Dz. te Soherpenisse benoemd tot deskundige voor de schatting der in art. 92 van het reglement voor de oalamiteuze polders of waterschappen onzuivere opbrengst der gronden in den oalamit. Oud-Kempenshofstedepolder alsmede is daarvoor door den Dykraad aangewezen de heer A. BierenB te St.-Annaland. BROUWERSHAVEN. In de Vrijdag ge houden vergadering van den raad dezer gemeente waren alle leden aanwezig. (2 vacaturesj. Nadat de voorzitter de verga dering geopend heeft, worden de notu len der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Uit de ingeko men stukken blijkt, dat de in de vorige vergadering genomen besluiten betreffen de erfpacht, wijziging begrooting 1922 en keuringsdienst voor vee en vleesch in den keuringskring Brouwershaven, door H.H. G. St. zijn goedgekeurd. De rekening over 1921 van de commissie voor den straat weg ZierikzeeBrouwershaven wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Met al gemeene stemmen wordt tevens vastge steld de b^rooting voor het 'burgerl. arm bestuur almer voor het jaar 1923, in ont vang en in uitgaaf op f 2360. De subsidiën der gemeente zijn uitgetrokken op f 1400, tegen f1300 voor 1922. De commissi^ tot onderzoek der gemeente-rekening 1921 ad viseert deze rekening voorloopig vast te stellen m ontvang op f63554,675 en in uitgaaf op f56246,885, voordeelig saldo f7307,79. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten; de wethouders onthou den zich van medestemming. De door den te benoemen havenmeester te stellen ze kerheid wordt vastgesteld op f 1000. Hier na deelt de voorzitter mede, dat 8 sollï- citatie's zijn ingekomen voor de vacante betrekking van havenmeester; de heer C. W. den Boer informeert nog naar den aard der tijdelijke benoeming, waarop de voorzitter mededeelt, dat na afloop van deze benoeming een nieuwe benoeming moet volgen. Overgegaan wordt tot be noeming van een havenmeester op esn jaarwedde van 10 pCt. der ontvangsten en voorloopig tolt 1 Mei 1923. Bij 2e stemming wordt benoemd dhr. J. van Sluis Lz. Imelt 3 stemmen, tegen 2 op dhr. J. P. v. d. Velde. Na deze benoeming vraagt weth. C. den Boer Kz. of het wel gewenscht is iemand te benoemen, die met de gemeen te m proces zit, waarop de voorzitten antwoordt, dat de raad zich bij meerder heid van stemmen heeft uitgesproken, ter wijl dhr. C. W. den Boer meent, dat er nu van geen proces meer sprake kan zijn. (Opgemerkt mag wel even worden, dat weth. den Boer schijnbaar niet geheel op de hoogte is van hetgeen in den raad behandeld is. Ons is ten minste nooit iets gebleken, dat de gemeente procedeert; wel is indertijd medegedeeld, dat ér een vordering tegen de gemeente is ingesteld, maar tot een proces is het nooit gekomen. Gorr.) Tot keuringsveearts, hoofd van dienst in den keuringskring Brouwersha ven wordt benoemd dhr. C. Davidse, vee arts te Renesse, melt 4 stemmen, 1 blanco. Aan dhr. L. M. Kommer wordt eervol ontslag verleend, als keurmeester dezer gemeente. Nadat bij de rondvraag door dhr. C. W den Boer is medegedeeld, dat de oommissie benoemd tot herziening van de verordening op de haven- en kaaigel- den, de volgende vergadering met een voorstel zal komen, en nog eenigen tijd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1