ZIERIKZEE-ROTTERDAM ADVERTENTIËN. JACOMIMA JANNA DE BAKKEN. Veeverzekerinp D. E. L. geven zijn zaak' door den kantonrech ter behandeld te zien. Dat kan b.v. het geval Zijfi als men weet, da:t de ver baliseerde ambtenaar niet in zijn recht is geweest. De kantonrechter 'behandelt dus de zaak op den dag door de op roeping! Aangegeven en heeft dan de bevoegdheid mondeling vonnis te vellen. Berust de overtreder daar in, zoo kan hiji den volgenden dag de boete bij de griffie betalen. Maar hij mag ook vra gen om een schriftelijke veroordeeling, die hem zoo spoedig mogelijk wordt uitgereikt. In de groote steden, waar de kan tonrechter zooals te Amsterdam eiken dag of te "Rotterdam en te 's Gravenhage drie maal 's weeks zitting houdt, is de mogelijkheid opengesteld, dat de politie man den overtreder verzoekt met hem naar 't kantongerecht te gaan om daar onmiddellijk na afhandeling van de aan hangige zaak berecht te worden. Dat kan 'b.v. gebeuren bijl baldadigheid, rust verstoring, optreden tegenover vreemde lingen en dergelijke zaken. Als dat in de praktijk doeltreffende blijkt, zal dit meer nut tot bestrijding der tuchteloos heid bijl ons volk hebben dan de mooiste fetoogen en de krachtigste artikelen. Nu is het uit den aard der zaak niet goed mogelijk alle overtredingen af te handelen. Er zijn een aantal overtredin gen van het strafwetboek, die niet ge schikt daarvoor zijn. We noemen de ambtsovertredingen, de scheepvaart-over tredingen, inbreuk maken op de verplich tingen bij surséance bij betaling, enkele overtredingen betreffende de goede ze den enz. Zij, zullen op de thans nog ge bruikelijke wijze Worden aangebracht en behandeld. Hetzelfde is het geval met overtredingen van enkele speciale wetten, 20oals de Boterwet en de Warenwet, alsmede de schending van verordeningen van waterschappen. In de tweede plaats heeft niet elke verbaliseerende ambténaar de bevoegd heid om zoo'n summiere oproeping aan een overtreder aan te bieden. Die vrij heid is n.l. niet toegekend aan bijzondere ambtenaren of onbezoldigde rijksveld wachters en marechaussees- Zij zullen in hun portefeuilles een stel van de 'hier- voren vermelde oproepingen hebben om deze na behoorlijke invulling aan over treders uit te reiken. Die invulling is hun zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Toch vreezen we, dat in den 'beginne dit nog wel eens moei lijkheden zal 'baren, niet elke politieagent zal er dadelijk' vlot mee overweg kunnen. Maar de practijk zal hier veel moeten doen. Trouwens de praktijk zal in deze gansehe hervorming van groote 'b'eteeke- nis zijn. Zoowel de politie als het pu bliek zullen moeten leeren zich aan den nieuwen toestand aan te passen. Maar als men eenmaal ervaren zal hebben, van hoe heilzamen invloed dit 'breken met sleur en gewoonte is op het maat schappelijk leven, dan zal men ongetwij feld ook verder op dien weg voort gaan letn niet enkel op strafrechtelijk, doch ook op burgerrechtelijk gebied stre ven naar .vereenvoudiging van de rechts- toepassing. ONDERWIJS. RENESSE. Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier!, mej. A. C. Kéijzer te Hoek van Holland. Bij het te 'sHage gehouden examen voor de hoofdonderwijzersakte is o. a. gej slaagd dhr. D. J. Bastmèijèr, onderwijzer aan een blzondere school te Leiderdorp, voordien onderwijzer aan de biz. school te Bruinisse. POST EN TELEGRAPHIE. Ontslag by de Rijkstelegraaf. Met het oog op de bezuiniging is aan ruim 200 tijdelijke ambtenaren en 'klerken bijl den Rijkstelegraafdienst, over het geheele land, tegen 1 October a.s. 'ontslag aangezegd. VERKOOPINGEN, ENZ. De veiling van de eigendommen van de N.V. Steenbergsche constructie-, re paratie- en handelsvereeniging heeft bij inzet opgebracht f 204480, deze goede ren bestaan uit fabrieksgebouw, direc teurswoning, pl.m. 15 A. bouwland en ■pl.ro. 73 A. bouwland. LANDBOUW EN VEETEELT. OUD-VOSSEMEER. Door de alhier be staande plaatselijke landbouwvereeniging is besloten met groote meerderheid van Stemmen zich niet af te scheiden van de Zeeuwsche Land'bouwmaatschappij. SPORT. De uitslag van de finale van de serie wedstrijden van G.V.V. is Z.V.V.—D.E. V.O., Steenbergen, 3—0. Door de hier onder vermelde vereenigingen Zijn de navolgende prijzen behaald: Z.V.V., Zie rikzee, (Kampioenprijs) 'beker; D.E.V.O. Steenbergen, le pr. (zilveren medaille); D.V.O., Zierikzee, 2e pr. (G.V.V.-voet balbeeld); G.V.V., Zierikzee, 3e pr. (bron zen medaille). De 4e pr. (verg. bronzen medaille) is niet uitgereikt, wegens het 2 maal niet opkomen van Quick (Steen bergen). LUCHTVAART. Vliegen zonder motor. Op het Rhönvliegterrein te Gerafeld (D.) heeft de Hollander Fokker een nieuw wereldrecord op zyn naam gevestigd. Hij ia namelijk, in weerwil van den zwakken wind, met een paaaagler opgestegen In zyn groote tweedekkar zonder motor. Hot vliegtuig bereikte dadelijk een flinke hoogte en bleef dertien minuten in de lucht. De vlucht onderscheidde zich met zyn scherpe bochten in niets van een vlucht met een gewoon vliegtuig. De uitstekende bestuurbaarheid der machine viel ieder op, terwyl ook de bochten zeer gemakkelijk genomen werden. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe West-Terschelling (toez.) W. S. van Leeuwen te Ellewoutsdyk. Bedankt: Voor Delft J. Bus te Oud dorp. Voor Klundert L. Boer te Nieuw- weerdinge. Voor 'a-Graveland en Hoek van Holland H. W. J. C. Hanaelaar te Heerjansdam. Te Tienhoven is Donderdag, 61 jaar oud, overleden ds. G. B. Fynvan- draat. Ds. Fijnvan draat diende achter eenvolgens de gemeenten Stavenisse, Nleuwerkerk en Tienhoven. Geref. Kerken. Beroepen: Te Engwierum H. Steen, cand. te Anjum. AangenomenNaar Hollandsche Veld, H. Fokkens te Boornbergum. BedanktVoor Rijssen (Ov.) O. Boers- ma te Koudum. Voor Vlissingen T. L. Kroes te Workum. Chr. Geref. Kerk. BoroepenTe Papendrecht P. Zwier, cand. te Zaandam, Aangenomen: Naar Lisse, C. S. van der Ven, cand. te Den Haag. Bedankt: Voor Alphen a/d. Rijn D. Driesaen te 'a-Gravenzande. VAN HEINDE EN VER. In Meaopotamië is, naar uit Parijs wordt gemeld, een militaire opstand tegen de Engelschen uitgebroken. By Simla (Bengalen, Eng.-Indië) is een volgeladen veerboot omgeslagen, waardoor 50 personen, o. w. 18 kinderen, verdronken. Een Duitsoh vlieger heeft 't wereld record ijVoor een vlucht met een toestel zonder motor verbeterd. De Spaanaohe poststaking is opge heven. Het personeel heeft toegegeven. Donderdag heeft op de Zuid- en Westkust van Denemarken een hevige storm gewoed. Tal van kustvaarders en visscherssohepen zyn vergaan en vele opvarenden omgekomen. Het 10e al-Russische sowj et-congres zal eind December bijeenkomen. De verkiezingen voor de plaatselijke-, de districts- en de gouvernementeele sow- jets beginnen 15 Ootóber; in de afge legen gouvernementen eohter eerst 1 November. Een 19-jarig Canadeeseh meisje is plotseling millionnaire geworden. Een van haar ouders geërfd stukje land bleek petroleum te bevatten; het levert niet minder dan 5000 vaten per dag. Haar inkomen bedraagt 1 millioen gul den 's jaars. Een lid der beruchte Duitsohe organisatie C zou de Fransohe grens zyn overgekomen, met opdracht om Poinoaré te vermoorden. By een ongeluk op de myn Wel- heim (D.) zyn, naar men uit Essen meldt, zes lieden van de reddingsbrigade en een voorman door giftige gassen gedood, terwyl drie man, o. w. de bedrijfsleider, in levensgevaar verkeeren. De brand, die vermoedelijk ontstaan is door het niet opvolgen van de veiligheidsbepa lingen, is nog niet gebluscht, dooh in gedamd. De zitting van het Iersohe parle ment is tot 3 September verdaagd. De ontzettende branden in de pjjnbossohen van de Gironde (Frankrijk) zijn thans geheel gebluscht. Men schat dat in het geheel 12000 H.A. bosoh ver brand zyn, Het Fransohe oorlogsschip France" is op een klip gestooten, gekanteld en op 20 M. diepte gezonken. 30 leden der equipage zyn omgekomen. Op Trotzki zou dezer dagen, volgens een bericht uit Zweedsche bron, een aanslag gepleegd zijn, welke echter niet Is gelukt. By de opruiming van de Duitsohe projeotielen by Grandoourt (N.-Fr.) viel een granaat van 150 m.M. Twee personen werden gedood en 4 gewond. 450,000 Italianen hebben een pas poort aangevraagd om naar de Ver. Staten te emigreeren. De mynwerkersstaking In Canada is geëinigd. Berichten uit Lima (Peru) melden, dat te Cuzoo een opstand onder de sol daten is uitgebroken. 27 soldaten zijn gesneuveld by de verdediging eener kazerne. De Engelsolie regeering heeft vyf millioen pond sterling van de Duitsohe sohadevergoedingsgelden voor de nage laten betrekkingen van tydens den oor log omgekomen Engelsohe zeelieden ter beschikking gesteld. Duizenden Ieren trokken Vrijdag naar 't Stadhuis, waar het stoffelijk overschot van Michael Collins ten toon was gesteld. Heden (Maandag) wordt deze held begraven. Tsjeehow-Slowakye en Zuid-Slavië hebben een verdrag aangegaan, waarin in de eerste plaats wordt overeengeko men, dat de bondgenooten elkaar in oogenbllkken van gevaar wederzijds zullen bijstaan. Uit Tamplco (Mexico) wordt ge meld, dat er een brand heeft gewoed in de zakenwijk, waarbij 3 personen zyn gedood en 27 handelshuizen afgebrand, terwyl andere moesten worden neerge haald om de uitbreiding van het vuur te beletten. De Bchade wordt geschat op 5 millioen pesos. Uit Algiers wordt gemeld, dat Vrijdag in de streek van Tenes aard schokken plaats gehad hebben. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorge vallen, maar wel is groote materieele schade aangericht. Aan boord van het Engelsche stoom schip Duchess of Devonshire", heeft een ernstige ketelontploffing plaats gehad; 3 stokers werden gedood en 1 gewond. Te Mimizan, een kleine badplaats aan de Fransohe kust, zijn 3 meisjes en 3 vrouwen door den stroom in zee ge sleurd en jammerlijk verdronken. Uit Douai wordt gemeld, dat de lokomotief van den sneltrein Parijs— Rijssel by Douai ontspoord is. Door het tegen elkaar botsen der wagens zijn er acht mensehen gekwetst. Te Havre zyn incidenten voorge komen tussohen de politie en stakers. De politie voerde charges uitgendarmen zyn met steenen gegooid. Een commis saris van politie, een agent en tien gendarmen zyn gekwetst. De gendarmerie heeft versterking gekregen. Een Fransch militair vliegtuig is by Tours op 200 M. hoogte in brand gevlogen. De bestuurder verbranddede mareonist sprong uit het brandend vliegtuig en viel op den grond te pletter. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In den hals geschoten. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een 47-jarig persoon van den DortBohen Straatweg te Rotterdam in het ziekenhuis ter verple ging opgenomen. Hy was des avonds naar IJselmonde gegaan, waar hij ver moedelijk in een twiBt betrokken is ge raakt, waarbij hy met een revolver in den hals geschoten is. Ernstig gewond de kogel is dwars door den hals ge gaan en by den neus uitgekomen heeft hij zich nog naar zijn woning kunnen sleepen waar hy bewusteloos ineenzakte. De gewonde heeft nog geen verklaring kunnen afleggen hoe de zaak zioh toegedragen heeft. Gearresteerd. Eenige weken geleden ontving iemand te Leiden een aange- teekenden brief uit Amsterdam, die een aangegeven waarde van f186 moest bevat ten. De enveloppe, die eenigszinsgesehon den was, bevatte sleohts f 1.86 en een paar stukjes courantenpapier. Aanvankelijk bestond het vermoeden, dat een postbe ambte zioh aan fraude had schuldig ge maakt. Thans meldt de N. R. O', dat, nadat de enveloppe scheikundig was onderzocht, de Leidsche recherche, in samenwerking met die te Amsterdam, termen heeft gevonden den afzender van den brief te arresteeren. Een ontploffing. Aan het Ryks Militair Centraal magazijn te Woerden heeft een hevige ontploffing plaats gehad. De ex plosie vond haar oorzaak in het vlam vatten van benzinedampen. Op den knal snelde men van alle zijden toe. Genees kundige hulp moest worden verleend aan den heer Banning, wiens lichaam met ernstige brandwonden was overdekt. Ook de arbeider Renesse bekwam brand wonden. Door den trap van een paard gedood. Een vyf en dertigjarige landbouwer te Mijnsheerenland, wilde een jong paard in de weide opvangen en ontving daarbij van het dier een trap in de hartstreek, met het gevolg dat de man terstond overleed. Een dienstboden-invasie. Naarmate de valuta daalt en het aantal naar Duitsoh- land reizende valuta-toeristen toeneemt, is thans mede eene stijging in het aan tal naar Nederland komende Duitsohe dienstmeisjes waar te nemen. Dit aantal neemt nu met den dag toe en is zelfs zoo groot, dat het een groot gedeelte van sommige treinen inneemt. Dag aan dag ziet men deze meisjes in grooten getale Zevenaar passeeren en het laat zioh aanzien, dat hierdoor de dienstboden- nood in ons land beduidend zal afnemen. Ernstig ongeluk. Op de Torenlaan te Laren is een droevig ongeluk gebeurd, dat is te wyten aan de schandelijke on voorzichtigheid van een kwajongen. Een werkman van het eleotrioiteitsbedrijf was op een dubbele ladder bezig met het verrichten van werkzaamheden aan den weg, toen een Huizer jongen, op een flets gezeten, tussohen de beide beenen van de ladder door wilde rijden, met het gevolg dat hij tegen de ladder aan reed. Deze sloeg om en de werkman kwam by den val op het hoofd terecht en bleef bewusteloos liggen. Dr. Cats uit Blaricum was spoedig ter plaatse en moest den dood oonstateeren. Het lijk werd per tram vervoerd naar Hilversum, de woonplaats van den ongelukkige. Het slachtoffer van dit ongeluk was gehuwd, dooh had geen kinderen. De ex-burgemeester van GendHngen. In het faillissement van ex-burgemeester Stoot van Gendringen, bedraagt het passief f 101.530,80. Hiervan hebben o.m. te vorderen de gemeente Gendringen f 16.892,62; het Rijk f 343.38, en ex-wethouder Feuring f 84 187,50. Vergiftigde bonbons. De Haags the en Amsterdamsche recherche hébbén geza menlijk een uitgebreid onderzoek inge steld naar vergiftigingen door middel van bonbons, waarvan in Den Haag een vrouw het slachtoffer werd. Naar het „Hdbl." meldt, bleek, dat te Amster dam in de Lutmastraat in een verdacht huis de fo'ron van de vergiftigingen schud de. Bezoekers werden in dal perceel gelokt en het was al eens eerder opge vallen, dat zij er uit kwamen als lieden die stom en stomdronken waren. Inder daad waren zij niet beschonken doch on der den invloed van bedwelmende mid delen, welke hen in den vorm van siga retten of bbnbons werden gegeven- Het doel was natuurlijk de slachtoffers te bedwelmen en hen dan te berooven. In dat perceel heeft de politie een huiszoeking gedaan en ook in een pand op Kattenburg. De slachtoffers, het wa ren er velen, waren al eerder gehoond. Zij wisten niet veel te vertellen, daar het vergif, het bekende Belladonna, het herinneringsvermogen stoorde. Toch wis ten zij1 genoeg om een spoor aan te wijzen. Het geval deze week in den trein met de vergiftigde sigaret staat ook met deze zaak in verband. Het vergif bleek te zijn geleverd door een drogist, Vos, in het Sarphatipark, die door de politie in hechtenis is genomen. Voorts is gearresteerd een bootwer ker, die van zijn werk is gehaald. Hij wordt er van verdacht het vergif te heb ben gekocht en in de verdachte huizen te hébben gebracht. De hoeveelheden Belladonna, Welke den „gasten" werden aangeboden, waren niet doodelijk. Het was uitsluitend hel doel te bedwelmen. De pplitie zet het onderzoek in deze zaak voort, niet al leen hier ter stede, maar ook in die residentie, waar zioh vermoedelijk tra wanten van de roovers ophouden. Een 'belastingaanslag van één centDe zer dagen kreeg „Het Volk" het vol gende belastingbiljet in handen „De ontvanger der gemeente Almelo verwittigt u(volgt naam), dat gij' voor het belastingjaar 1921, blijkens het do,or den raad vastgesteld kohier, in boven vermelde belasting (straatbelasting) zijl aangeslagen tot een som van f 0,01. Deze aanslag is invorderbaar in één termijn, verschijnende 31 Dec. 1921". Stel u voor dat dit bedrag invorder baar was in vier of in tien termijnen. Wij' zouden eohter wel eens willen We ten hoeveel de gemeente 'bij dergelijke aanslagen moet bijpassen. TELEGRAMMEN. BRUSSEL (V.-D.) Te Seraing heeft een ernstige ontploffing plaats gehad; een 20- tal arbeidsters is gewond. BERLIJN. (V.-D.) Dé'uitgewerkte Duit- sche voorstellen inzake het moratorium zullen Woensdag te Parijs overhandigd worden. MUNCHEN (V.-D.) De Beiersche Centr.- Partij heeft het aftreden van Graaf Ler- chenfeld geëischt. De Lands Centrale wei gert beslist het verzoek in te willigen. HAVRE (V.-D.) Bij een botsing tusschen agenten en stakers gaven de laatsten vuur dat door de politie werd beantwoord. 3 dooden en 30 gewonden, w. o. 25 agen ten, zijn daarbij gevallen. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 28 Aug. Granen. Buitenl. kalm- Meel f 16,50. Mals f 168 a f 170. Haver f 10,75 a f 11,25. Zaden. Lijn zaad, zaai-, f 23 a f 25; voer- f 22 a f 23. Karwij'zaadl f 86 a f 93- Kanarie zaad f 20 a f 21. Maanzaad f 48 a f 50. Mosterdzaad, bruin, f 40 a f 45; geel, f 42 a f 43. Boekweit f 16,90 per 100 k.g. Eieren f 6,25 a f 8. Vlas. Aanvoer 1210 K.G. blauw, f 1,50 a f2; 4000 K.G. Groninger f 1,35 a f 1,85; £200 tó.g. geel f 1,35 a f 1,85; 700 'k.g. wit) f 11201 a f 1,30; 4600 k.g. dauW- (rood f IJ,20! a f ft,30. Aardappelen. Zeeuw sche eigenheimers f 1„50 a 2; dito blauw- Iputjes f 1,90 a f 2,80; Brielsche eigen heimers f 2,10 f 2,60; blauwe eigen heimers f l',80 a f 2. Vee. Aanvoer 346 runderen, le kw. f 1,30 a f 1,40; 2e if 1,15 a f 1,25; 3e f 1; 476 kalveren le kw. f 0,70 a f 0,80; 2e f 0,55 a! f 0,65; 3e f 0,50; stemming langzaam; 1295 schapen of lammeren le k'wt- f 0,75 f 0,85; 2e f 01,60 a f 0,70; 3e f 0,50; lammeren f 0,90 a f 1; redelijken han del; 721 varkens, le kw. f 1,02 a f 1,05 !2e f 0,96 a f 1; 3e f 0,90 a f 0,95; lichte f 0,90 a f 0,92; matigen handel. Granen. Binnenl. Tarwé, oude, f 13,50 f 14; nieuwe f 10,50 a f 11; rogge f 8,75 a f 9,25; gerst, chevalier, f 9,50 a f 10,25; wintergerst f 8,50 a f 9; haver, nieuwe, f 9 a f 10,50; erwten f 18,50 a f 19; goede f 17,50 a f 18; afwijkende f 14 a f 16,50; 'kropnerw,- ,ten f 19 a f 20,50. f TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon- Ned. Metoor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Aug. Hoogste barometerst. 767.1 te Memel. Laagste 754.0 te Seydisfjord. Verwacht tot den avond van 29 Aug.: meest zwakke, oostelijke tot zuidelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regen of onweersbuien, aanvankelijk War mer. STOOMBOOTDIEN8T en tnsschengelegen plaatsen. AUG.—SEPT. 1922. Van Zierikzee I Van Rotterdam 1 Dinsd. 29 Dinsd. 29 'a m. 12, Doud. 31 'a m. 8,30 Dond. 31 Vrjjd- 1 Vrjjd. 1 12,30 MaHnd. 4 9,30 Maaud. 4 ONDERTROUWD JACOB CORNELIS DE RIJKE Pz. en BASTIAANTJE BOSSERS Jd. Bkuinissb, 25 Augustas 1922. GETROUWD: J. W. GUDDE Jz. en H. E. v. VELTHOVEN, die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelljkèn dank betuigen, voor de belangstelling bij hun Huwelijk onder vonden. zlerikzee, 21 Aug. 1922. GETROUWD LEENDERT R. MOL en NELLY DE RONDE, die, namens wederzydsche familie, dan ken voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Goüweveer bij Zierikzee. Zaterdag 2 September a.s. hopen onze geliefde Ouders, HUBERTUS JANSE en JANNETJE JOBSE, hunne 26-JaMge Echtvereenl- glng te herdenken. Dat zy nog lang voor ons ge spaard mogen blijven is de harte lijke wenseh van hun dankbare Kinderen. Scherpennisse, 22 Aug. 1922. Langeweg. Heden overleed, zaclit en kalm, na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde Zwager en Broeder, de Heer HERMANUS LAROOIJ, in den ouderdom van 72 jaar en 10 maanden. Scherj'Enisse, 24 Augustus 1922. P. C. VAN DALEN. J. VAN DALEN—Larooij. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JAN BAARENDSE, in den ouderdom van 64 jaar en 7 maanden. Bür«h, 26 Augustus 1922. Namens de Familie, Wed. BAARENDSE—Leendertsk. Heden overleed, ten huize van D. Hanson te Sommelsdfjjk, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Weduwe van Jb. DAMBRUIN, in den gezegenden ouderdom van 83 jaar en byna 5 maanden. De Heere trooste ons in dit ons verlies. Sommelsdijk, 26 Aug. 1922. Rotterdam. J. J. KOPPERS—Dambrüin. H. J. KOPPERS. Sommelsdijk. J. HAN80NDambrüin. D. HANSON. JOH. DAMBRÜIN. S. C. DAMBRUINPeekstok. J.b DAMBRUIN. CH. DAMBRUIN—Tieleman. M. M. KRUIDER—Dambrüin. J. KRUIDER. Rotterdam. J. GELIJNSE—Dambrüin. W. GELIJNSE. Wed. P. DAMBRUIN. Renesse. H. DAMBRUIN. K. DAMBRUIN—Steur. 34 Heden overleed, onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom, Jan Cornells Zefjler, in den ouderdom van ruim 39 jaar. Oosterüand, 27 Aug. 1922. Uit aller naam, C. M. ZE IJL ER. Eerste Zitdag a.s. Donderdag 31 Augustus. De omslag is vastgesteld op 70 oent voor Paarden en 60 cent voor Rundvee. De leden worden dringend verzocht, zoowel by dag als bij nacht, na voor ontbloeding gezorgd te hebben, direct kennis te geven bij het afsterven van VEE, aan KOSTEN en BEIJEby PAARDEN ook aan STOUTEN en VERSEPUT. Bij nalatigheid worden zij voor Beha aansprakelijk gesteld. J. W. VAN OÈVEREN, Secr-Penningm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2