Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BINNENLA ND. Uit Stad en Provincie Flnanciëel Nieuws. behooremle by de van Vryilag 25 Aug. 1922, no. 10818. liet Kon. bezoek aan Kopenhagen. j Op 5 September zullen de Koningin en Prins Hendrik officiéél aan het Centraal spoorwegstation te Kopenhagen ontvan gen worden. Er volgen dien dag een ont vangst ten stadhuize, een bezoek aan het kasteel „Rosenborg" en een banket in het koninklijk paleis Amalienberg. Op 6 Sep tember zullen de Koningin en de Prins het diplomatieke corps te Kopenhagen en de Nederlandsche kolonie aldaar ontvan gen; vervolgens brengen Zij een bezoek aan het nationaal kunstmuseum, voorts aan het kasteel te Frederiksbörg en des avonds wonen zij een gala-voorstelling bij in den Koninklijken Schouwburg te Kopenhagen. Op 7 September bezoeken H. M. en' Z. K. H. Amager, een voorstad van Kopenhagen, waar afstammelingen van Nederlanders wonen, én de Nederlandsche tentoonstelling te Kopenhagen. Op 8 Sep tember vertrekken rij naar Stockholm. Minister De Visser. Wij vernemen uit zeer betrouwbare bron, schrijft het „Hdbl."' dat de mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen ruim drie weken geleden aan den ministerraad heeft geschreven, dat hij zich niet meer voor een portefeuille beschikbaar stelt. Intusschen is, zoowel van de zijde van zijn am'btgenooten als van die zijner partijgenooten, zooveel aandrang op hem uitgenoodigd om op zijn besluit terug te komen, dat hij voor zichzelf gevoelt aan dien aandrang ge volg te moeten geven, wanneer er in de Christelijk-Historische Partij niet een ander zou worden gevonden, die zijn plaats zou kunnen en willen innemen. In ieder geval heeft de heer De Visser niet het voornemen, zich geheel aan het politieke leven te onttrekken, maar zal hij, indien de omstandigheden hem niet doen aanblijven als minister, zijn plaats als lid van de Tweede Kamer innemien. Droogmaking Zuiderzee. De Minister van Waterstaat heeft in gesteld een commissie voor hernieuwd onderzoek naar de baten, te verwachten van droogmaking van de Zuiderzee, in het bijzonder ten aanzien van de ver kaveling der te winnen gronden en de voordeelen voor de omliggende provin ciën, ten aanzien van de afwatering en zoetwatervoorziening. ONDERWIJS. OUD-VOSSEMEER. In de Woensdag j.l. gehouden vergadering van de heeren eige naren van den Van Haaftenpolder werd een aanbeveling opgemaakt voor dijk graaf van den Van Haaftenpolder, wegens periodieke aftreding van den heer A. A. van Nieuwenhuijzen, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wensch- te "te komen. De aanbeveling bestaat uit de heeren W. A. van Nieuwenhuijzen, G. J. de Wilde en D. J. Ampt Gz. Aan den aftredenden dijkgraaf werd een warm woord van hulde gebracht voor alles wat hij in den loop der 18 jaren van zijn dijkgraafschap aan de werken van den Polder heeft gedaan, terWijl omgekeerd de dijkgraaf een welgemeend woord van dank uitsprak aan de eigenaren voor hun sympathieke medewerking om de vaak aangevallen polder uitstekend weerbaar te maken. In een tweede vergadering van inge landen van het waterschap Oud-Vosse- meer is weder het voorstel gedaan een motorgemaal te stichten met Dieselmoto ren, met nieuw motorgemaalgebouwen, wat pl.m. f 100.000 zoude kosten; dit werd met overgroote meerderheid verworpen; daarna kwam het tweede voorstel om over te gaan tot het vernieuwen van den af- gekeurden stoomketel en belangrijke her stellingen «»an het gebouw, den schoor steen en de zuig- en persleiding, waar door de levensduur, volgens den geraad- pleegden deskundige, van de stoominstal- latie met een twaalftal jaren kon verlengd worden, waartoe werd besloten. Tevens werd aangenomen gelijktijdig een hulp gemaal aan te brengen. De kosten der reparatie worden begroot op f 35000, waar bij die van het hulpgemaal niet zijn inbe grepen. Van een en ander zal openbare aanbesteding plaats hebben. In de vacature ontstaan door 't eer vol ontslag van den Rijksveldwachter B. I. van Bezooijen alhier, is benoemd de Rijksveldwachter D. de Gooier te Mooki (Limburg). THOLEN. De voorbereidende werk zaamheden voor het leggen van den zin ker door de „Eendracht" vorderen lang zaam. Men is tot ongeveer de helft der, j rivier met het heien der palen waarop de zinker zal worden klaar gemaakt. Volgens geruchten zou 15 Sept. de dag zijn der officiëele zinking. Er gaat op 't oogen- biik1 een sterke stroom, zoodat de inge- heide palen zou men zeggen geheel los staan. Door 't aanhechten van zware bat- tings wordt het geheele werk een dege- lijk, sterk geheel. Naar men ons mede deelde, zal aan elke paal een lier beves- J tigd worden, waarin op het laatste oogen- blik de geheele zinker zal hangen. We twijfelen niet of vele autoriteiten, ook op waterstaatsgebied, zullen op den be- wusten dag hier tegenwoordig zijn om dit zoo uiterst gevaarvol en secuur werk te zien zinken. Tot onderwijzer aan de Christelijke school te Bruinisse is benoemd de heet Houd, onderwijzer te Rijssen, géboren te Seherpenisse. OUD-VOSSEMEER. Tot de geslaagden voor de hoofdakte behooren o. m. de hee ren Abraham Lindhout Az. en Anth. Eind hout Wz., beiden alhier geboren. MARINE EN LEGER. Officier van gezondheid 2e kb Z. G. Hoogerheide. van het O.-I. leger, is be vorderd tot officier van gezondheid dar le klasse. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Adam in Ballingschap. Aanstaande Zondag 27 Augustus 's avonds 8 uur, zal in de Hervormde Kerk te Renesse een uitvoering plaats hebben van Vondel's „Adam in Balling schap", velen zeer nog bekend door Rooy- aard's prachtig initiatief. Daar zal volgens de beoordeeling van elders hooge kunst- gegeven worden op voortreffelijke wijze gedeclameerd, terwijl de zeggenskracht der uitvoerenden wordt verhoogd door de schoone illustratie van den heer Secrève, den welbekenden organist. Die wijze om de schoonheid te ontplooien van het heer lijke werk van den koning onzer dichters is zeker iets bizonders. Tot nog toe za gen we „Adam in Ballingschap" op het tooneel opvoeren, maar een vertolking van Vondel's treurspel in de kerk behoort tot het nieuwste van de religieuse kunst. Nu is de kerk zeker geen schouwburgzaal^ maar dat om Vondel's „Adam" te genie ten, evenmin de hulp van tooneel, deco raties enz. noodig is, dat bewijst wel het feit, dat deze uitvoering in de ker ken gegeven een diepen indruk maken en in bizondere mate hoog kunstgenot geven. Een werk als dat van Vondel is alleszins in de gewijde ruimte op zijn plaats, tpaakt daardoor een te dieperen indruk. Van een ten tooneele voeren van Von del's werk, kan dus niet gesproken wor den, en de verslaggevers van verschillen de bladen, die een uitvoering bijwoonden, verklaarden dan ook, dat het werk bij hun een dieperen indruk achterliet dan toen het stuk in de schouwburg werd opgevoerd. Vooral de door mevrouw Secrève voor gedragen reizangen ien het lyrisch deel klonken als muziek in den mond van deze voordraagster, terwijl de heer Boelhou wer als „Lucifer" en „Asmodé' het sata nisch deel verbazingwekkend en met ge weldige kracht beheerschte. De heer Zoest vertolkte in volle kracht de glorie des levens op uitnemende wijze de rol van Adam, terwijl de door den heer Secrève ter juister plaatse aangebrachte inleidin gen, tusschen- en naspelen Jiet werk tot een grootsch geheel opvoerden. Wij willen dan ook gaarne allen, die iets moois, iets verhevens wenschen te hooren, opwekken deze uitvoering te gaan bij wonen. Voor bizonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. LUCHTVAART. Vliegen zonder motor. Onder de auspiciën van de Royal Aero Club heeft de Daily Mail een prijs uitge loofd van 1000 p. st. voor een wedstrijd in zeilvliegen, open voor vliegers van elke nationaliteit. De wedstrijd wordt in Sep tember in Engeland gehouden. De prijs wordt toegekend aan hem, die de langste vlucht maakt in een vliegtuig zonder mo tor. De vlucht moet minstens een half uur duren. SPORT. OUD-VOSSEMEER. „O. V. V. II" tegen ',,G. O. Z. I. I; uitslag 11. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Leimuiden G. J. van der Flier Jr. te Ootmarsum. Te Stap horst P. Zandt te Delft. Bedankt: Voor IJzendoorn P. Knylman te Houten. Voor Polsbroek C. Vlas blom te Oud-Beyerland. Reglement Predikantstractementen. Naar wy vernemen, zijn er reeds tusschen de 4 en 500 protesteerende Kerkvoogdijen der Ned. Herv.' Kerk tegen het nieuwe Reglement op de pre dikantstractementen. Daarbij komen er zeker nog wel een tweehonderdtal, die, alhoewel zy zich niet met andere pro- testeerende Kerkvoogdijen vereenigen, toch niet zullen betalen. Met dit groot aantal weigerende Kerkvoogdijen zal de Raad van Beheer zeker te rekenen hebben. Geref. Kerken. Beroepen: Te Ter Aar J. Dekker te Ambt-Vollenhove (A). Te Pieterburen en te Gees J. H. Kroeze, cand. te Mid delburg. Te Vlanen P. Deddens te Brielle. Te Wijckel en Balk H. Steen, oand. te Anjum. BedanktVoor Middelburg J. Wymin- ga te Dronrijp. PREDIKBEURTEN. Burgta. 9.30 ure, ds Renesse. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 3 ure, ds. Japchen (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuijs. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, Leesdienst. Zouuemaire. 3 ure, ds. de Leur (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30.en-3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe, 10.30 ure, ds. v. Griethuijsen (Doopsbediening). Dreischor. 3 ure, ds. v. d. Griend (Doops bediening). Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. Waardenburg. Nleuwerkerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Maandagavond 8 ure, ds. v. Dijke van Nieuw-Bejjerlancl. Oosterland. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, geen dienst. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, geen dienst. Slr]ansland. 3 ure, dr. Weeda (Orgelcoll.) Bruinisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, ds. van Dijke van Oud-Beijerland, 2 idem (Doopsbed.) en 5.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. 10, 8 en 6 ure, Leeskerk. St.oplllpsland. Geen opgaaf ontvangen. Tholen. 10, ds. Keller van St.-Maartensdyk en 2.30 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdl]k. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30 en 3 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. 10.80 en 3 ure, ds. Staal; 6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds- .Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Lindcnboom van Asperen. Scberpenlsse. 10.30, ds. Datema en 3 ure» geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30 en 3 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Verschoor (Coll. ziekenfonds) en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Eeeskerlc. VAN HEINDE EN VER, Zondag 27 Augustus. Zierllczee. Geref.. Kerk. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wielenga^ Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen (oude tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30, Onder linge samenkomst en 7 ure, <je heer Storm. Kerltwerve. 10.30 ure, ds. de Leur. Serooikerke# 10.30 ure, ds. Japchen. Zware suikerrietbranden hebben op Java gewoed. Men vermoedt dat kwaadwilligheid de oorzaak is. De huidige Chineesche president Ll-Joean-Hung zon bereid zijn ten gunste van Soen-Yat-Sen aftreden, indien liet Parlement zulks goedkeurt. In Zuid-Beieren is door onbekende oorzaak een trein van een berg gekanteld, waardoor ongeveer dertig k veertig personen werden gewond, w.o. enkele zwaar. Te Sclafoni nabij Palermo hebben bandieten een aanval gepleegd op het kasteel van Guggino. Na eerst de waak honden te hebben vergiftigd richtten de roovers onder het kasteelpersoneel een waar bloedbad aan. De bewaker, diens vrouw en kinderen benevens enkele andere dienaren, te zamen negen per sonen, werden gedood. De moordenaars zijn weten te ontkomen. De poststaking In Spaüje duurt onvermindert voort. Ook 't lagere post- personeel heeft zich bij de stakers aan gesloten. Tengevolge van de emigratie neemt in Noord-Amerika ook de lepra toe. In 25 staten zyn 1200 gevallen geconsta teerd. Het proces tegen de moordenaars van Rathenau en hun medeplichtigen begint in de volgende maand te Leipzig. By een botsing tusschen twee Ita- liaansche legervliegtuigen boven Pisa, verloren 4 officieren het leven. Naar aanleiding van de betalingen aan de verrekenbureanx door Duitsch- land, heeft de Fransche regeering de toepassing der dwangmaatregelen in Elzas-Lotharingen geschorst. Een beambte van een Beriynsche bank is er met 6000 dollar en 7 millioen mark van doorgegaan. Een 15-jarige jongen te Sunder land in 't Engelsche graafschap Durham is dezer dagen plotseling gestorven aan acute gastritis, welke volgeDS het me disch rapport was veroorzaakt door te veel sigaretten rooken. Dronkenschap en daarmede samen gaande nachtelijke uitspattingen nemen in Weenen dermate toe, dat politie en pers dreigen met een alcoholverbod. De oogst in Samara heeft, volgens een mededeeling van een Zweedsch con sul, veel geleden door de hitte en de sprinkhanen. In het Oostelijk deel van de Finsche golf hebben op het oogenblik manoeuvres plaats van de bolsjewieksche vloot. Er nemen duikbooten en slagschepen aan deel. De schepen zijn in veel beter toe stand, dan men tot nu toe gedacht had, dat de Russischeoorlogsschepen waren. Een bericht uit Stockholm meldt, dat volgens een telegram uit Moskou de bis schop van Irkoetsk, Anatol, terecht ge steld is. Sinds Vrijdag woeden er branden in de bosschen der Gironde en in de Landes (Fr.) De brand neemt het karak ter van een ramp aan. Verscheidene dor pen worden door de brandende bosschen ingesloten; 2000 soldaten, de brandweer en de bewoners bestrijden het vuur. Lloyd George, die met vacantie ver toeft in Brynawelon, zijn verblijf in Wa les, is bezig met het te boek stellen van zijn gedenkschriften. Het door de aanneming der wet tot bescherming der republiek tusschen Duitschland en Beieren gerezen verschil is thans definitief bijgelegd. Te Boulogne (Fr.) hebben dieven hun slag geslagen in een hulppostkantoor, na de eenige vrouwelijke postbeambte, die zich er bevond, vermoord te hebben. Met een schaar hadden de onverlaten de ongelukkige niet minder dan vier-en-der- tig wonden toegebracht. In Zuid-Italië heeft het sedert vijf maanden niet geregend. Volgens de Mat- tina heeft de Italiaansche regeering den Amerikaanschen regenmaker Hatfield ont boden, die. naar men zich wellicht her innert, in Canada succes heeft gehad; het ging althans regenen nadat hij zijn ge heimzinnige regentöestellen had geïnstal leerd. Met die toestellen is hij nu in Na pels aangekomen; hij heeft verzekerd, dat het binnen uiterlijk een week zou stort regenen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Geen vertrouwen in de banken. Een paar oudjes te Brixton gingen den 5en Aug. voor een vaccantiedagje op reis. Alvorens te vertrekken, stopten ze hun spaarduitjes, een 500 pond sterling, in een zak; deze zak ging in een ketel en de ketel werd in den kelder van hun huis onder de kolen verborgen. Toen ze van hun uitstapje terugkeer den, was al het geld gevlogen. De zaak werd in politiehanden gege ven en het gedane onderzoek leidde tot de arrestatie van een bouwvakarbeider, die een tijd lang verloofd was gewieest met de stiefdochter van de oude meri- sehen. De aanstaande man zat heel vaak op zwart zaad en men beschouwde de toekomst van het jonge meisje over het geheel als niet bijster rooskleurig. De oudjes hadden niet veel vertrouwen in de banken en daarom hadden ze hun geld dan ook nergens in deposito gege ven. Dat werd hun ongeluk. De avond dat haar stiefouders uit de stad waren, vertelde het meisje in een te vertrou welijke bui aan haar verloofde, dat en waar de oudjes hun geld hadden ver stopt. De jongeman maakte van deze c'onfidentie gébruik en stal de spaar duitjes der oude lieden. Voor den rech ter beweerde hij, het misdrijf niet zelf te hebben gepleegd, maar van den wer- kelijken dader 30 pond te hebben ont vangen. Tegen borgstelling van 400 pond werd hij voorloopig op vrije voeten ge steld. Gouden bergen. Een Fransche school jongen vertrok Vrijdag j.l. uit Cham- 'fcëry, met het doel, den Mont-Blanc1 te beklimmen. Een gids had hïj niet, le vensmiddelen evenmin en zelfs de tra- ditioneele „Alpenstock" achtte hij bij zijn Mont Blanc-bestijging een volmaakt over bodige luxe. Hij bereikte den top dan ook niet, echter niet ten gevolge van zijn primi tieve uitrusting, doch omdat hij, na een half uur geklommen te hebben, een ke teltje vond. In den ketel, aldus verneemt de „Daily Chronicle" uit Parijs, zaten honderd-vijf-en-zestig goudstukken uit het jaar 1199, voorzien van het wapen van Savoye. De koene bergbeklimiraler liet den Mont-Blanc onbëstegen en haast te zich met zijn vondst naar het politie bureau te Chambery. Berooving. Een Rotterdammer ia by Düsaeldorf, naar de Msb. meldt, met zijn auto toerend, tegen een anderen wagen gereden. Zijn echtgenoote brak een arm, hy zelf en zijn kinderen, die zich even eens in de auto bevonden, bleven onge deerd. Van de consternatie maakten de inzittenden van de aangereden auto gebruik, om den eigenaar onder bedrei ging zyn portefeuille met f 1300, alsmede z^jn vrouw eenige kostbare sieraden afhandig te maken, waarmede ze zich snel uit de voeten maakten. De Duitsche politie heeft eohter reeds een chauffeur aangehouden, die er van verdacht wordt by deze berooving be trokken te zijn geweest. Door een stier aangevallen. De heer L. D. van de L. is Dinsdag in een weiland te Zuidhorn door een stier aan gevallen. Hij is aan de gevolgen over leden. Een gevaarlijke medereiziger. Maandag avond heeft de korporaal F. H. van het 2e Reg. 5e escadron huzaren uit Den Haag, te Rotterdam aangifte gedaan van het volgende. Hy was te Amsterdam in den trein gestapt om van verlof naar zijn garnizoen terug te keeren. Even voorbij Haarlem bood een hem onbekende man hem een sigaret aantoen hy deze opstak, begon hij zich onlekker te ge voelen, waarna hy in slaap viel. Eerst in Rotterdam werd hij weer wakker, maar hij bemerkte dat hem zijn porte- monnaie met f 7 was ontstolen. De electrische draad. Maandag kwam een opperman te Sohagen met een vracht steenen in aanraking met een electrischen draad. Hij sloeg achterover van de ladder en bleef op de plaats dood. De ongeluk kige laat een weduwe met 7 jeugdige kinderen na. Een vreeseltfk drama. In, een der nood woningen naby de staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen (gem. Kerkrade), heeft zich Maandagnacht een vreeselyk drama afgespeeld. Een mynwerkers-weduwe, moeder van een viertal kinderen, heeft haar jongste kindje van ongeveer een half jaar ond, door ophanging gedood. Daarna poogde de vrouw zich zelve op te hangen, doch de politie, die door den oudsten zoon was gewaarschuwd, kon haar nog bytyds het leven redden. De ontaarde moeder is in verzekerde be waring genomen, in afwachting van een onderzoek naar haar geestestoestand. Een pseudo belastingambtenaar. Ten huize van een bewoonster van den Tu- gelaweg te Amsterdam, vervoegde zich dezer dagen een als heer gekleed per soon, die meededeelde, dat hy ambtenaar van de Directe Belastingen was. Hy kwam, zooals hij zeide, een bedrag van f 7 Innen, als achterstand der belasting. Toen de vrouw antwoordde, dat zy geen geld schuldig was, ging de man vreese lyk te keer en bedreigde haar. Toch liep de juffrouw er niet in. Zij deelde haar bevindingen mede aan de politie. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat van wege het belastingkantoor niemand was uitgezonden naar den Tugelaweg. Men heeft hier dus te doen met een poging tot oplichting. De Vleeschkeuringswet. De raad der gemeente Bergh (Geld.), besloot op grond der hooge kósten, niet te voldoen aan de bepalingen der Vleeschkeuringswet. Zoowel de vaststelling der betrekkelijke verordeningen als de benoeming van een keurmeester en een hulp-keurmees ter werden van de agenda afgevoerd. Een koppige raad. De raad der ge meente Hoensbroek nam in Februari 1.1, met meerderheid van stemmen het be sluit tot intrekking van een verorde ning, waarby was bepaald, dat de vergunnings- en verlofslokaliteiten in de gemeente, op de loondagen der mijn werkers gesloten moeten zijn, ter voor koming van drankmisbruik. Hoewel thans namens den minister van Arbeid bericht was ontvangen, dat dit Intrek- kingsbesluitwaarvan de uitvoering reeds was geschorst, bij de Kroon ter vernietiging zou worden voorgedragen, ingeval de raad er niet op terugkwam, handhaafde de meerderheid van den raad zyn in Februari genomen beslis sing, welke nu, als zynde in stryd met het openbaar belang, wel zal worden vernietigd. Van torpedoboot tot aardappelschuit. Aan het Korte Spaarne te Haarlem ligt de vroegere torpedoboot Tabangca, die een aardappelhandelaar gekocht heeft. Deze koopman heeft het schip nu inge richt tot berging in het ruim van aardappelen ter verkoop aan de inge zetenen, zoodat, waar vroeger de zoo gevreesde torpedo's werden geborgen, nu de aardappels liggen. Zoo gaan we in- de richting, dat de zwaarden zullen worden gesmeed tot sikkels. Dranksmokkelen. De smokkelary in sterken drank is aan de grens zoo groot, dat Geldersohe alyters de cognac met karren vol over de grenzen sleepen. Benden van 25 man en nog meer houden zich daarby bezig. Bears van AasterdaB. 24 Aug. 8TAAT8LEENINGEN. NEDEHLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1922 f 100 6 101'/, 101 N.W. 8. obl. 1922 - 500 6 100'/4 100 N.W. 8. obl. 1922 - 1000 6 100'/,, 100'/. N.W. S. obl. b - 500 6 100 100 N.W. S. obl. b - 1000 6 99'/,, 99'/, N.W. S. obl. b - 2500 6 98s/, 98'/., N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 91'/, 92 N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 90'/,, 91 N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 87'/, 87»/,. N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 94'/,, 94'/, N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 93'/,, 9Ss/t N.W. 8. obl. 1919 - 1000 5 93'/s 93s/, N.W. 8. obl. 1918 - 100 41/, 86 N.W. S. obl. 1916 - 500 4'/, 87'/, 87»/,, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4'/, 87'/, 88'/, N.W. S. obl. 1917 - 100 4V, 84'/IS 84s/, N.W. 8. obl. 1917 - 500 4'/, 84"/,, 88'/, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 4'/, 82®/i0 82»/,. N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 81'/, 82'/, N.W. 8, obl. 1916 - 500 4 80'/,, 88s/, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 78'/,, 78"/,, N.W. 8. obl. 1911 - 1000 8'/, 71'/, 72 N.W. 8. obl. - 1000 3 61"/, 62'/, N.W. 8. oert.v.Ins-1000 3 61'/, 61'/, N.W. 8. oert. - 1000 2'/, 53'/, 53"/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tab&ksleening 1902 5 22 20'/, Zegelleenlng 1904 5 24'/, 24 Bel. vr. gond-obl. 1907 4'/, 17'/, 17'/, PETB.-ONDEBNEMINGEN. Kon. Nod. Petr. f 1000 A. 428 416'/, Kon. Petr. f 100 O. A. 419 Kon. Ned. Petr. C. v. A. 425 420 Dollars (bank) 1 2,54-1 2,57 j Marken (gr.) I 0,13— t 0,16; ld. (rood) f 0,13—10,16; Kronen (1000) f 0,20—f 0,70; Eng. bank papier f 11,43—J 11,47; Fransoh bank papier f 19,80—J 20,20; Belg. bankpapier f 18,80 f 18.90. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 24 Aug. Tarwe (jarige) f 12,50 a* f 13,50; (nieuwe) 1 9,75 a f 10,50; chevaliergerst f 9—10; rogge f 8,50; erwten (schokkers) f 25—29; id. (kleine) f 16,90; kroonerwten f 18; aard appelen (eigenheimers) per 70 k.g,. f 1,40 f 1,50; bonte en blauwe f 2,25. Coöperatieve Telling Zlerlkaoe. Veiling van 24 Aug. QROOTE VEILING. KIP EIEREN 1 7,10. KLEINE VEILING. KIPEIEREN I 6,90 k 7,40. EENDEIEREN f 8,10 k f 8,60. alles per 100 stoks. Aanvoer 2250 stuks eieren. BOTER 11,29 k 11,43.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5