Zierikzeesche ff§ Nieuwsbode abonnement: Woensdag 23 Aug. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: LOTING VOOR DEH DIENSTPLICHT. b u i t enlan d. binnenland. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,-—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10817. bending °P den dag Tan uit- Oir. I J. DE LOOZE Jr. Ulfg.-Rsrtïct. H. J, KOSTEN «aTe vMr De BURGEMEESTER Yan Zierikzee maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1923, voor deze gemeente zal plaats hebben te Zierikzee, in het raadhuis op Maandag den 11 September 1922, des voormiddags te 10.30 uur. Wie aan de loting deelnemen. Aan de loting nemen deel alle voor de lichting ingeschreven personen, met uitzon dering van hen, omtrent wie vóór dag van aanvang der loting bljjkt, dat zij a. bij onherroeppelijk geworden uitspraak voorgoed ongeschikt verklaard of uitgesloten zpn; b. zijn overleden; c. hebben opgehouden Nederlander te wezen en ook geen ingezetene zijn; d. als niet-Nederlander hebben opge houden ingezetene te zijn; e. als ingezetene, niet-Nederlander, be- hooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan verplichten krijgsdienst zijn onder worpen of waar ten aanzien van den dienst plicht het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen; f. terecht in een andere gemeente zyn ingeschreven. De ingeschrevenen, die aan de loting moeten deelnemen, worden uitgenoodigd om op het hierboven vermelde uur ter aange geven plaatse aanwezig te zijn. Wijze van loting. De loting geschiedt ten overstaan van den Districtcommandant. De ingeschrevenen wor den in de volgorde van het alphabetisch register afgeroepen, teneinde zelf een nummer te trekken. Blijkt niet, dat de afgeroepen inge schrevene aanwezig is, of is deze buiten staat of onwillig een nummer te trekken, dan wordt de wettige vertegenwoordiger opgeroepen. Blijkt niet, dat deze aanwezig is of is deze buiten staat of onwillig een nummer te trekken, of acht de districtscommandant het niet aan nemelijk, dat de verschijnende persoon de opgeroepene is, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester, het lid van den ge meenteraad of den ambtenaar der gemeente, bjj de loting tegenwoordig. Het lotingsbiljet wordt alsdan bewaard ter secretarie van de gemeente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de loteling het biljet binnen drie maan den na de trekking afhalen of doen afhalen. Bezwaren tegen de loting. Door belanghebbende lotelingen of door hun wettigen vertegenwoordiger kunnen- tegen de wijze, waarop de loting is geschied, bezwaren worden ingebracht bjj den Com missaris der Koningin. Het bezwaarschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld, doch moet, met redenen omkleed en onder teekend, binnen 10 dagen, te rekenen van den dag, waarop de loting is afgeloopen, tegen bewijs-van ontvangst worden ingeleverd bp den Burgemeester. Yan de uitspraak van den Commissaris der Koningin zal een afschrift ter gemeentesecretarie gedurende tien dagen ter inzage worden gelegd, waar van openbare kennisgeving zal geschieden. Het ter inzage leggen van dat afschrift zal tevens bij persoonlijke kennisgeving worden bekendgemaakt aan hen, die de bezwaren inbrachten. Bezwarenniet ingericht of niet ingeleverd op de hiervoren aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hébben. Zierikzee, 22 Augustus 1922. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. Wat nog hersteld moet worden. De enquête van de Excelsior omtrent het heratol van het departement du Nord geeft de volgende cyfers: voor 1 Aug. 1922 van de 385.CO0 H.A. verwoest Bouwland moeten nog 300 H.A. in orde worden gebracht, van de aan de industrie aangerichte schade is 59 percent hersteld. Hot aantal werklieden bedraagt 94 per- cont van dat in 1914. Er werden 122.075 huizen hersteld. Tot dusver is reeds 15 milliard franc voor het herstel uitgegeven. Om het werk geheel te voltooien is nog een zelfde som noodig. Steun aan de Zwitsersche Horloge-Industrie. Do Federale Raad heeft besloten 1 mill, francs te bestemmen voor nieuwe cre- dieten aan de horloge-industrie, welk besluit aan do goedkeuring van het parlement zal worden voorgelegd. Hot vroeger toegestane crediet van vyf mil- lioen francs is nagenoeg geheel verbruikt. De inbeslagneming Tan de goederen der Habsburgers. De Roemeen sche regeering heeft, op grond van de betreffende bepalingen in de vredesverdragen van St. Germain en Trianon, de 39.000 morgen groote domeinen van den aartshertog Joaef bij Kisjecö in Roemenië, geconfiskeerd. Deze domeinen zullen in de toekomst als Roemeenscho staatsdomijnen worden beheerd. Tegenspraak. Het ook in ons blad opgenomen be richt, dat de Hongaarsohe regeering de drie jongBte lichtingen heeft opge roepen, is van allen grond ontblood. Besparing op kranten. De Hongaarsche regeering heeft in het belang van de handelsbalans een beperking van den omvang van de dagbladen verordend, op motief dat dit een besparing zal geven van 4 miljard kronen. De bladen mogen 8 bladzijden tellen. De oppositie ziet in dezen maat regel een steun voor de over het alge meen arme regeeringsbladen. Minister Lasteyrie en het moratorium. Lasteyrie, de Fransche minister van financiën, heeft-in een interview gezegd, dat de nota van Balfour de conferentie van Londen verlamd heeft. Dè houding van Poincaré had niet anders kunnen zyn. Lasteyrie verklaarde, dat het onmogelijk was vertrouwen te blijven schenken aan het Duitache ryk, want" Frankrijk weigert om de rol van dupe te spelen. En dat zou het doen als het' zonder ernstige waarborgen een mora torium verleende. Hongersnood in China. Volgens mededeelingen uit Tokio, moet In de Chineesche provincie Hoen an door den laatsten burgeroorlog honger snood heerschen. Dagelijks sterven duizenden menschen. Brand in een rubberfabriek. Maandagmiddag heeft in een rubber fabriek in de Brusselsche voorstad Anderlecht een hevige ontploffing plaats gehad, gevolgd door brand. De beneden lokalen van de fabriek branden geheel uit. Twee arbeiders werden ernstig gewond. De schade bedraagt een half millio9n francs. De poststaking in Spanje. Het Staatsblad publiceert een besluit betreffende disciplinaire maatregelen tegen de postbeambten, waarbij de directeur- generaal wordt gemachtigd om zonder eenige formaliteit iederen beambte te ont slaan, die zich schuldig maakt aan indivi- dueele of collectieve insubordinatie of aan stakingsdaden. De minister-president deelde mee, dat hij talrijke aanbiedingen heeft ontvangen van Kamers van Koophandel en particu liere organisaties voor het herstel van Men postdienst. Hij sprak het gerucht tegen van een vervroegden terugkesr van den koning. De postdirectie heeft 4000 verzoeken om indienstneming doen registreeren. Zij zal overgaan tot de voorloopige benoeming van candidaten, die voorzien zijn van aca demische diploma's en geschikt bevonden worden. Er zijn 800 vrouwelijke hulpbe ambten benoemd. Het fonds der spaar bank is overgedragen aan de nationale bank, die zich met den dienst er van zal belasten. Woensdag heeft de politie te Madrid 30.000 brieven besteld. Het postpersoneel der spoorwegen van 'Asturië en Galieië weigerde bij aankomst te Valladolid den dienst aan de politie over te dragen; de betrokken beambten werden gearresteerd. Botsingen in Italië. Te Rome, Genua, Pisa en Sarzana heb ben botsingen plaats gehad tusschen fas cisten en gociaüsten. Te Vito Romano werd bij een botsing een socialist gedood; een fascist is stervende. Er vielen acht ge wonden. De fascisten beletten Mori 'bezit te nemen van de prefectuur van Bari wegens zijn partijdigheid ten opzichte der socia listen toen hij prefect was van Bologna. De troebelen in Ierland. De roomsch-katholieke bisschop van Waterford veroordeelde in een preek krachtig de vandalentaktiek der rebellen, die de kustwachtstations vernielden en aldus de gevaren voor de zeelieden ver grootten. De burgeroorlog in Paraguay. De Senaat van Paraguay heeft een com missie uit zijn midden benoemd, die zich naar generaal Chirife, den leider der nog steeds voortdurende opstandige beweging zal begeven om hem vredesvoorstellen te doen. Intusschen treft de regeering van Paraguay voorbereidselen om de insur- genten te Caipuenfce aan te vallen. De Argentijnsche regeering heeft zich be reid verklaard een oorlogsschip ter be schikking van de Senaatscommissie te stellen. Poinoaré over Duitschlands schuld. Bij de onthulling van een monument te Triancourt ter eere van de in den oor log gesneuvelden heeft Poincaré herin nerd aan den Duitschen inval bij. het 'begin van den oorlog, toen de Duitsohers brandstichtend, plunderend en moordend rondtrokken. „Herinnert U, zoo zeide hij, uw ouders, uwi vrouwen, uw kinderen; uw vrienden; die ge hebt zien vall.en; en zoudt ge dan nu begrijpen of toelaten, der er na de overwinning nog menschen zijn genoeg verblind om ons den raad te geven de daders van dergelijke wan daden ongestraft te laten en Duitselhland kwijtschelding te geven van hetgeen zij aan de zwaar beproefde gezinnen als schadeloosstelling moet geven Poincaré herinnerde eraan, dat voor 1914 eenige algemeene rechtsregelen wer den voorgesteld, betreffende internatio nale conflicten, aan de conferenties die 'bepalingen maakten tegen een noodeloos wreede oorlogvoering en die opkwamen voor de bescherming van de rechten van den mensch. Het keizerlijke Duitschland echter weigerde zich aan deze voorschrif ten te onderwerpen, die steeds door zijn legers waren misleid. „Bedenk dat dit geen oorlog was, gediciplineerde bar- baarschheid, een officieele aanmoediging van misdrijven tegen het gemeene recht. Alle Duitschers hébben van deze plunde ringen en 'brandstichtingen in onze on gelukkige provincies, geweten, ze hébben die aangemoedigd en zich er mee ver- eenigd, ze hébben dus allen de verant woordelijkheid voor bet begane kwaad aanvaard en zijn dus ook allen gehouden de schade te herstellen, die zij veroor zaakten, waarvoor zij alleen aansprakelijk zijn en waarvoor w'ij vergoeding eischen. Het Vaticssn en het mandaat over Palestina. Het Vaticaan heeft een memorandum gezonden aan den Volkenbondsraad mei betrekking tot het mandaat over Pales tina. De Heilige Stoel dringt er op aan, dat de commissie, die door den Volken bond benoemd zal worden, samengesteld zal worden uit buitenlandsche consuls, die in Palestina vertoeven. Een treinderaillement in Amerika. Een leege trein, die van New York naar Chicago reed, is op geheimzinnige wijze gederailleerd. De trein reed met een snelheid van 60 mijl per uur, toen nabij' Gary het déraillement plaats had tengevolge van een losse rail. De machi nist en de stoker, die de eenige men schen op den trein waren, werden ge dood. Tengevolge van de verwarring en van het feit, dat de spoorbaan voor een deel verwoest was, duurde het verschei dene uren, alvorens de oorzaak van het ongeluk kon worden opgespoord. Na af loop van het onderzoek verklaarde de daarmede 'belaste spoorwegambtenaar, dat 27 klinknagels door misdadigers uit de rails waren verwijderd. Er is een 'beloo ning uitgeloofd voor het verstrekken van inlichtingen, die tot arrestatie van de daders leiden. De Nationale Vergadering. De Nationale Vergadering te Boeda- past heeft in plaats van den, wegens het ingediende ontwerp-grond'bélasting, waar van hij éen verklaarde tegenstander is, afgetreden voorzitter Gaston Giai, tot haar president gekozen den vice-president Scïtovsky. Van de 109 uitgebrachte stem men verkreeg de gekozene er 83. Ook Scïtovsky behoort tot de eenheidspartij. De toestad yan d'Annunzio. De verbetering in den toestand van d'Annunzio neemt steeds toe. Do Duitache pers over de rede van Poincaré. Do Duitsche pers ziet in de door Poin caré te Bar-le-Duo uitgesproken rede deels een oórlogsverklariDg aan Lloyd George, deels een nieuwe verloochening van Duitschland. De rechtsche pers eischt van de rijks- regeer in g, dat zij energiek stelling zal nemen tegen de ongehoorde bedreigingen en de ongerijmdheid daarvan ten aan zien van het verdrag van Versailles. De Tügliche Rundschau meent, dat Poincaré onder alle omstandigheden by een negatief resultaat der Berlynsche besprekingen voornemens is zelfs ten koste van een volledige breuk met Engeland, zich onbeperkte vryheid van handelen te verzekeren. De Deutsche Allgemeine Zeitung ziet geen vooruitzichten op vrede en over eenstemming, indien ook de Borlynsche besprekingen in denzelfden geest ge voerd worden. De Vossische Zeitung betoogt„Zoo lang uit daden blykt dat de kans op redding steeds kleiner wordt, beteekent de door Poincaré gegeven verzekering, dat Frankrtjkj geen veroveringen zal ondernemen en ook zijn tegenstanders recht wil doen wedervaren, zeer weinig. Het Berliner Tagéblatt merkt op, dat het vasthouden van Poinearé aan pro ductieve onderpanden bewast, welk een welwillende crediteur Frankrijk is en wat men van Poincaré's bewering, „dat hij Duitschland niet tot slavery wil brengen" gelooven moet. De commissie van herstel en Duitschland. De zakelijke onderhandelingen met de afgevaardigden van bovengenoemde commissie zyn gisterenmorgen begonnen op het departement van financiën te Berlijn. Eergisteren zyn voorloopige besprekin gen gehouden, waarin Bradhury en Mauclère het Engelsche en het Fransche standpunt hebben uiteengezet en de Duitsche minister van financiën een over zicht heeft gegeven van den toestand. Hy heeft o.a. gezegd dat Duitschland zijn vervullingspolitiek consequent zal voortzetten, maar uithoofde van de ramp spoedige koersdaling de verlangde be dragen in klinkende munt met den besten wil niet meer kan betalen. Het heeft derhalve tijd noodig om op adem te komen. Naar verluidt heeft de minister ook met allen nadruk verklaard dat de in pand ge ving van de staatsbosschen op den linker Rynoever en van de staats mijnen in het Roergebied voor Duitsch land onaannemljjk is en geen onderwerp van bespreking kan uitmaken. Een verklaring van Dr. "Wirth. Naar het Berliner Tagéblatt verneemt, heeft de rijkskanselier bij de op Maandag gehouden besprekingen met de beide ge delegeerden van de Commissie van Herstel verklaard, dat Duitschland thans li/2 iaar een consequente vervullingspolitiek na streeft en niet voornemens is daarvan in de toekomst af te wijken. Bij den jongsten catastrofalen val van de mark, kan Duitschland evenwel met den besten wil de verschuldigde betalingen in baar niet meer nakomen. Tengevolge van de devol- vatie is tijd van rust'noodig om weer op adem te klomen. Voorts heeft de rijks kanselier er geen twijfel over laten be staan, dat er van de verpanding van de staatsbosschen op den linker-Rijnoever en van de staatskolenmijnen in 't Roergebied als garanties geen sprake kan zijn. Schandelijke behandeling van een journaliste in Rusland. De Manchester Guardian komt in een hoofdartikel krachtig op tegen de behan deling, welke mevrouw Stan Harding, de correspondente van een Amerikaansch blad, doch Britsch onderdaan, van de zijde der Sowjetregeering heeft ondergaan. Na dat zij in Rusland was toegelaten, werd zij vijf maanden lang gevangen gehouden. Men heeft aangeboden haar in vrijheid te stellen, wanneer zij als spion voor de Sovjetregeering wilde optreden. Mevrouw Harding weigerde dit, en werd op aan drang van de Britsche regeering in vrij heid gesteld. Het blad betoogt naar aanleiding hier van, dat een regeering zooals de Russi sche, die geen beroep durft doen op het volk, spoedig zijn toevlucht moet gaan zoeken in spionnage en dergelijke dingen, die het daglicht niet mogen zien. Een gedenkteeken voor Erzberger. De stad Biberach heeft voor Erzberger een gedenkteeken opgericht, dat 26 Aug., den sterfdag van Erzberger, zal worden onthuld. Het draagt tot opschrift de woor den: „Niemand is bezield door grooten liefde dan degene, die zijn leven geeft voor zijn vrienden." Een nieuw Poolselt protest te Moskou. De Poolsche zaakgelastigde te Moskou heeft tot den sovjet-commissaris van Bui tenlandsche Zaken een nota gericht, waar in krachtig wordt ggeprotesteerd tegen "de tactiek van uitstel der sovjets ten aan zien van de uitvoering van de verschil lende clausules van het verdrag van Riga. Weder een ongeluk naby Lourdes. Zaterdag .jl. zijn weer pelgrims uit Lourdes het slachtoffer van een ongeluk geworden, meldt de „Manchester Guar dian". Tengevolge van het weigeren der remmen van een auto-omnibus, welke volgepakt was met pelgrims, die uit Lour des terugkeerden, vloog het voerfuig den heuvel af en kwam 25 voet verder op een weg terecht. Vijf personen 'bekwamen ernstig letsel. Malaise in den groentenhandel. In verband met de malaise in den groentenhandel heeft de Kamer van Koophandel voor West-Friesland te Hoorn aan den Minister van Waterstaat een schrijven gezonden, waarin verzocht wordt om zoo spoedig mogelijk maat regelen te nemen, die er toe lelden, dat byvoorbeeld voor den tijd van drie maanden een verlaging van 75 °P de spoorwegtarieven voor groentenver- voer wordt toegestaan. De as. reis van de Koningin naar Scandinavië. Omtrent de reis naar het bnitenland van de Koningin met officieele bezoeken aan de hoven van Denemarken, Zweden en Noorwegen, wordt vernomen, dat het vertrek uit Apeldoorn bepaald is op Maandag 4 September. De aankomst te Kopenhagen, waarheen de Koningin zich per trein begeeft, zal 5 September plaats hebben. De bedoeling is, dat het verblyf te Kopenhagen tot en met 7 September zal duren, waarna den 8en September naar Stockholm wordt vertrokken. 10 en 11 September zyn bestemd voor verblijf te Stockholm, welke stad 12 September verlaten wordt. Na een niet-offloieel oponthoud onderweg wordt HM. dan 15 September te Christian!» verwacht, alwaar 16 en 17 September wordt ver bleven. Het vertrek uit Christiania zal 18 September plaats hebben, terwyl de Koningin 20 September te Apeldoorn kan worden terugverwacht. Geen militaire en handels-attaché'g meer. Volgens beriohten nit Den Haag wordt op het Ministerie van Buitenlandsche Zaken de laatste hand gelegd aan de ontwerp-begrootiDg voor 1923, waarop ODgeveer f900,000 bezuinigd zal worden. Deze bezuiniging maakt veel ingrijpende ▼eranderingoa noodzakelijko.a. zal voorgesteld wordèn het instituut der militaire attaché's op te heffen, alsook dat der handels-attaché's. De economisohe beriohten, die ten dienste der consulaire en diplomatieke vertegenwoordigers door het Departe ment van Buitenlandsche Zaken worden uitgogeven, zullen ophouden te ver schijnen. Daar binnenkort de huur verstreken zal zyn van het pand aan het Bezuiden- hout, waar de afdeeling „Economische Zaken" is ondergebracht, zal getracht worden deze afdeeling wederom onder te brengen ia het gebouw aan het Plein, ofschoon hieraan vele moeilijkheden ver bonden zouden zyn. In den consnlairen dienst worden ver schillende wijzigingen voorgesteld, terwijl waarschijnlijk do consulaten te Parijs en Antwerpon zullen worden opgeheven. Ook moet worden overwogen den ge- zantsohapspost Sofia op te heffen en de Nederlandsche belangen in Bulgarije te laten behartigen vanuit een der posten in een der omliggende ryken. Oplossing der Kabinetscrisis. De Telegraaf verneemt van gezag hebbende zijde, dat de Kabinetscrisis in ieder geval vóór 3 September moet zijn opgelost, met het oog op het vertrek van- de Koningin naar Scandinavië. Valsche tabakszegels. Te 's-Hertogenbosch zyn valsche tabakszegels in omloop. In verband hiermede moet reeds een arrestatie heb ben plaats gehad. Hot ongoluk op het stadion. In den toestand van Ullrich en De Lange is nog geen verandering gekomen. Ullrich is nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. De begrafenis van Orlemans zal morgen op de Oosterbegraafplaats te Amsterdam plaats hebben. Staking Rynsleépvaart. In «en door reeders te Rotterdam gehouden conferentie is besloten, in het vervolg zeeschepen, waarvan de lading voor Duitschland bestemd is, niet meer naar andere havens in het buitenland te dirigeeren. Zulks aangezien de vaart op den Ryn thans de gewone verscheping weder mogelyk maakt. Zooals bekend werden er in den laatsten tijd geregeld schepen, welke in Rotterdam moesten lossen, instructies gegeven naar de Duitsche havens te stevenen. De Kabinetscrisis. Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck heeft tegen hedenmiddag de heeren dr. Nolens, mr. Sohokking en De Monté Verloren uit genoodigd tot het houden van eenige be sprekingen in verband met het door hem' onlangs aan de fracties der rechterzijde toegezonden ontwerp-regeeringsprogram en de thans van alle die fracties ingeko men antwoorden. Medaille menschlievend hulpbetoon. De zilveren eerepennicg voor mensoh- lievend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift -is toegekend aan: M. A. van de Zande, opziener le kl. der vische- rijen op de Zeenwsche stroomen, en P. Vermaat, schipper 2e kl. der visschery- politie op de Zeenwsehe Btroomen, wegens de door hen met levensgevaar verrichte redding van eene in nood verkeerende scheepsbemanning op de Wester-Schelde op 30 December 1921. BURGH. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Burgh op 21 Augustus. Afwezig met kennisgeving de heóren W. Speelman en J. Kloet. Na opening door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering ge lezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende goedkeuringen: wijziging der gemeentebegrooting over 1922 het be sluit tot verkoop van Iepenboomen en de nieuwe heffing der hondenbelasting; benevens de volgende mededeelingen opheffing der Huurcommissie met Ingang van 15 Sept. 1922van den Minister van Oorlog, dat Z.Ex. geen wijziging brengt in zyn besluit ten opzichte van J. M. Tuinman en het verslag van den keuringsdienst voor waren over het 2e kwartaal 1922. Het 20 Ang. ingekomen bezwaarschrift van J. T. Berkemeier te Rotterdam, tegen zijn aanslag in den hoofdelyken omslag over 1921, wordt in handen gesteld !van B. en W. om advies. Eene wijziging der gemeentebegrooting over 1922 heeft plaats in ontvang en uitgaaf van f 59,99®.De Raad besluit tot afkoop van de oude cijns of grond rente van f 6,08. De gemeentebégrooting voor 1923 wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf ter somma van f 20154,78. NIEUWERKERK. Bij het café „de We reld" is vanwege den A. N. W. B. een wegwijzer geplaatst. Hiermede is, om den 'geijkten term te gebruiken, in een lang gevoelde behoefte voorzien. Door den bur gemeester dezer gemeente is reeds her haaldelijk, doch immer te vergeefs, op de wenschelijkheid, ja op het dringend) noodzakelijke van het te dier plaatse op richten van een wegwijzer bij den con sul van genoemden bond te Zierikzee ge wezen. Herhaaldelijk komt het voor, dat toeristen de trambaan oprijden en einde lijk ziende, dat ze op verboden terrein zich bevinden, mopperend moeten terug- keeren. Eindelijk dan, is door den krach- tigen invloed van den heer Roelvink, thans consul van den A. N. W. Bond aan dit euvel tegemoet gekomen. Dat wij door dezen bond hier nog maar stiefmoeder lijk worden bedeeld, blijkt wel hieruit dat deze paal het no. 2577 draagt en dat dit nu pas de eerste is, die in Duivelancl is opgericht. OOSTERLAND. Volgens een bericht uit de „Indische Courant" zal de adjunct inspecteur le klas der Ned.-Ind. Spoor weg-Mij., de heer F. M. Schoof, geb. al hier, in de maand October a.s. met een jaar verlof naar Holland komen. ST.-ANNALAND. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Dins dagvoormiddag 11 uur (oude tijd). Voorzl. de burgemeester; aanwezig de 6 leden. Na lqzing der notulen worden deze goed-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1