Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 21 Aug. 1922. zierikzeesche courant. "^ÏNDERWlfT" b ui t e n l a k p. advertentiën: BINNENLAND. Uit Stad en Provincie Prijs per 8 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 eent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Postkantoor te Zierikzee. Lyst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de le helft der maand Augustus Brieven: Langejan. A. H. M., Kloetinge. Briefkaarten: Bike. Mej. J., Dreisohor. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de AMERICAN PETROLEUM COMPAGNYgevestigd en kantoor houdende te RotterdamWillems kade no. 22, om VERGUNNING tot het op richten van een Petroleurubergplaats op het terrein, gelegen aan het Sas, kadastraal be kend in Sectie E no. 822. Op Maandag 4 September a.s., des na middags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd stijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 21 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Seeretaris. De toestand van d'Annunzio. d'Annunzio is volgens de jongste berichten aan de beterende hand. Staking in het Rynschcepvanrtbodrijf. Tusschen de werknemers en werk gevers in het Rynsleepvaartbedrijf inzake het hangende loongeschil is overeen stemming bereikt. De werkgevers heb ben belangryke concessies gedaan. Plezierboot in do lucht gevlogen. Vrijdagmiddag is de plezierboot Kyffhliuscr uit Brieg by Linden in de nabyheld van Brieg ten gevolge van een ketelontploffing in de lucht gevlogen. Alle personen die zich aan boord be vonden zijn slachtoffer geworden. De epidemieën. Het bolsjewistisch gezondheidsbureau te Winnica registreerde in het tijdvak van 15 tot 31 Juli de volgende ziekte gevallen cholera 1455, zwarte pest 19, typhus 10.053, nekkramp 37, snotziekte 54. Op één dag constateerde men 979 choleragevallen. Het gebrek aan doktoren en geneesmiddelen wordt zeer ernstig gevoelt. De Commissie van Herstel. Theunis heeft een langdurig onderhoud gehad met Delacroix, den Belgischen ge delegeerde in de Commissie van Herstel. Delacroix bracht den premier op de hoogte met de jongste besprekingen, in de Herstel-Commissie, en zette hem helt doel der missie van Bradbury en Mau- elère naar Berlijn uiteen. Zij zullen zekere waarborgen van de Duitsche regeering zien te verkrijgen, welke de verleening) van een moratorium aan Duitschland zul len mogelijk maken, en wel Minstens tot aan een nieuwe conferentie in November of December. Theunis heeft er bij Dela croix op aangedrongen om alles in het werk te stellen, dat er een oplossing wordt gevonden, welke zoowel voor Frankrijk, als voor Engeland en de andere geïnteresseerde landen aannemelijk is. Het spreekt overigens vanzelf, dat in dien Duitschland geen ernstige waarbor gen geeft, de Belgische gedelegeerde tegen de verleening van een moratorium zal stemmen. Beieren en de Duitsche republiek. De Beiersche Minister van Binnenlan d- sche Zaken, dr. Schweyer en de Beiersche Minister van Justitie, dr. Guertner, zijn te Berlijn aangekomen. Zij werden door den rijkskanselier ontvangen, aan wien zij een schrijven van den Beierschen premier overhandigden, waarin deze den wensch uitspreekt, dat zekere bepalingen van de Berlijnsche overeenkomst, met name die in zake het staatsgerechtshof nog een maal besproken zullen worden. De onder handelingen zullen waarschijnlijk eerst in den loop van de volgende week tot een einde worden gebracht. Nieuwe troebelen in Perzië. Nauwelijks heeft de Minister van Oor log de actie van Simko (den bekenden bandiet) in Koerdistan onderdrukt, of reeds wordt zij voor een moeilijkheid in een ander gedeelte van het land, ditmaal in het Zuiden, gesteld. Er zijn berichten. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - He. 10816. lending op den dag ran uit- dlr. k. i. de looze jr, ultg.-rjdac! k, j, koster vmr nr8- dat een detachement regeeringstroepen van 250 man, dat op weg van Isfahan! naar Ahwaz (In de richting van de grens van Mesopotamië) van uit een hinderlaag is overvallen en in de pan gehakt. Opstandig Ierland. De opstandelingen te Dublin gaan voort met uit hinderlagen te schieten, maar door de waakzaamheid van de Vrijstaters wer den alle plannen der opstandelingen om tot een georganiseerden aanval over te gaan verijdeld. Een afdeeling der Vrijstaat-troepen, die in automobielen van Tipperary naar Thur- hes reed, werd te Kilfaecle in de buurt van Tipperary uit een hinderlaag over vallen door opstandelingen. Gedurende 2 uren werd er wederzijds met machine geweren geschoten. Twee vrijstaters wer den ernstig gewond. Duitschlauds particuliere schulden. Het Duitsche gezantschap te Londen heeft het gemeenschappelijk antwoord der gealliëerden ontvangen op haar nota van 14 Juli over de particuliere schulden. Hier uit blijkt, dat Duitschland inderdaad 4 weken uitstel krijgt voor de storting van 15 Augustus en dat daarna de overeen komst van 10 Juni 1921 zal worden opge zegd en de gealliëerden afzonderlijke overeenkomsten met Duitschland zullen treffen. Duitschland en Frankrijk. Naar aanleiding van de toespelingen van Fransche bladen op de mogelijkheid van een Duitsch-Fransche toenadering tegen Engeland, schrijft de Koelnlsche Zeitung o. a.: „Wij gelooven ons niet te vergissen, als wij de overweldigende meening van het Duitsche volk als volgt onder woor den brengen: Vóór een Duitsch-Fransch samengaan als dit het belang van Europa dient, doch tegen elk "samengaan, dat ook maar in de verste verte tegen Engeland gericht zou kunnen zijn. Duitschland heeft overigens wel andere zorgen aan 't hoofd. Als een staat zich zoo dicht bij den af grond bevindt als de onze, moeten der gelijke haarkloverijen iemand bijna als een bloedige hoon in de ooren klinken". De Valera strydensmoe De vorderingen der Iersche nationale strijdkrachten durèn voort. Het schijnt, dat een kleine bende zeer in het nauw* gedreven opstandelingen een geringe kans heeft om te ontsnappen uit de bergen ten Westen van Cork, waarheen zij ge vlucht zijn. Alle wegen, die naar de vlakte leiden, -zijn sterk bezet. Vele recruten melden zich aan voor het nationale leger en men is thans algemeen van gevoelen, dat het land bijna vrij is van de terreur der opstandelingen. De toe stand is voor de voorloopige regeering gunstiger dan ooit. De Valera, die gevlucht is, zou ziek zijn en te Farmsouse vertoeven. Personen, die hem voor korten tijd gezien hebben, ver klaren dat zijn voorkomen zeer veranderd is. Hij is een gebroken man, vermoeid en zonder geestkracht en lust den strijd voort te zetten. Ben vaarwel van Griffith. Een Vaarwel aan het Iersche volk, ge schreven toen zijn leven bedreigd werd door de rebellen, is gevonden bij 't tes tament van Arthur Griffith, den over leden president van Dail Eireann. Deze boodschap luidt als volgt: „Zeg het Iersche volk, vast te houden aan het Verdrag. Het is zijn nationale» bejioefte en zijn economische redding. Groeten aan fiet Iersche volk, aan mijn vrienden en collega's. Arthur Griffith". President Harding over do arbeids geschillen. President Harding heeft in het Congres een rede gehouden over den tostand in de industrie. Hij verklaarde, dat 't recht zoowel van werkgevers als van werkne mers om hun eigen zaken te behartigen, moest worden erkend. Hij verklaarde een nationaal onderzoek naar de leiding van de steenkool-industrie met het oog op voor verwezenlijking vatbare aanbevelin gen voor noodzakelijk. Hij beval de be noeming aan van een regeeringscommissie tot het uitbrengen van advies betreffende behoorlijke loonende arbeidsvoorwaarden. Ontploffing in oen electrische centrale bjj Heulen. In een gebouw van de Rijnlandsche Electrische Centrale te Knappstadt bij Keulen, heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor drie arbeiders zulke ernstige 'brandwonden opliepen, dat zij er aan zijn overleden. Verscheidene andere arbeiders werden licht gekwetst. Reeds twintig dooden te Putzig. Het ongeval op, het vliegveld te Put zig heeft tot nu toe twintig slachtoffers geëisoht.t Onder de dooden bevindt zich ook de zoon van den commandant van het vliegterrein. Malaise in 't myugebied van Ostrau. De mijneigenaars in het mijngebied van Ostrau (Moravië) hebben tegen 31 Aug.. het collectief arbeidscontract met de mijn werkers opgezegd. Oorspronkelijk bestond het voornemen om de loonen te ver lagen, doch de werkgevers zagen daar van af e" stelden toen voor, dat de mijn werkers ook des Zaterdags 8 uur zóu- den werken in plaats van 6 uur. Dit werd evenwel door de arbeiders afgesla gen, waarop de eigenaars tót bovenge- melden maatregel overgingen. Bij de IWil'tkowitzer Ijzerfabrieken wier den 1000 arbeiders ontslagen als gevolg van de malaise. De arbeidersorganisaties hebben daartegen geprotesteerd en ver langden, dat allereerst de buitenlandsche arbeidskrachten vóór ontslag in aanmer king zouden komen. In de Mannnesmann fabrieken zijn 400 arbeiders ontslagen. Se dert het begin van dit jaar zijn in totaal 9000 arbeiders ontslagen. De textiel-in- dustrie van Ostrau kan tengevolge van de malaise nog maar drie dagen per week dé arbeiders aan het werk houden. Het postpersoneel in Spanje. De opwinding onder de postbeambten over het decreet, waarbij de oude ver- eeniging van postbeambten wordt ont- 'bfonden, is door een reactie gevolgd. Alle postbeambten teekenden een verklaring, waarin zij adhaesie betuigen met de nieu we vereeniging en zij besloten om het werk onmiddellijk te hervatten. De Amerlkaansêhe steunverleening in de hongergebieden. Op 1 Augustus werden in de Oekraïne 1.849.192 personen, waaronder 960.553 kin deren en 889.139 volwassenen door de American Relief Administration gevoed. Dit aantal is een derde meer dan het maximum aantal dat in de eerste plan nen voor dit district werd opgenomen. Geschat wordt dat de medische afdeeling van de A.R.C. in de behoeften voorziet van 10 millioen mensehen. Drie Hongaarsehe lichtingen opgeroepen. Het „Journal des Dèbats" verneemt uit Boedapest, dat de Hongaarsche regeering de drie jongste lichtingen voor den tijd van zes maanden heeft opgeroepen, on der voorwendsel hen af te richten voor de handhaving van de binnenlandsehe or de, wanneer zulks eventueel noodzakelijk zou zijn. Men begrijpt niet waarom de Hongaarsche regeering dit besluit heeft genomen, nu er voor den arbeid op de velden zooveel werkkrachten noodig zijn. Een Nederlander veroordeeld in Rusland. Naar een der Russische medewerkers van de „N. R. Ct." meldt, heeft het presidium van de al-Russische uitvoerende commissie den Nederlander Harmsen en den Rus Sinofjef, van de firma Nobel, die door de revolutionaire rechtbank te St--Petersburg ter dood veroordeeld wa ren, toch nog gratie geschonken. Het be richt uit Finsch-Zwèedsche bron, dat het vonnis al voltrokken was, schijnt dus voorbarig te zijn geweest. Krijgsavonturen. Negen Duitschers, komend van Kaap Jubi, zijn te Las Palmas aan wal geko men. Zij verklaarden soldaat te zijn ge weest, door de Fransehen in Turkije ge vangen te zijn geraakt en in Algiers geïnterneerd. Zij vluchtten naar het bin nenland van Marokko, waar zij wierden gevangen genomen door onafhankelijke stammen aan de Westkust, die hen aan den Spaansohen commandant van de post Jubi verkochten. Zij deelden mede, dat nog meer Duit schers in handen zijn van dezelfde stam'- men. Ontploffing munitiefabriek. Gedurende de nachtelijke oefeningen van een bataljon infanterie te Czegled, (Hongarije) sloeg de bliksem in een mu nitiefabriek. Door de ontploffing werden 5 officieren gedood en drie manschappen zwaar gewond. De malaise in den tuinbouw. Een tuinbouwer uit den Beemster voer de op de veiling te Broek op LangendijW aan: 2000 K.G. roode en 5000 K.G. gele kool, beide soorten le kwaliteit. Die 7000 K.G. beste kool bracht slechts f43 op. De bouwer had voor snijden en aanvoer meer aan loon uitbetaald, terwijl de koop man voor inladen en vracht meer dan den heelen inkoopprijs rekende. Brand te Steenbergen. Het huis met schuur van G. Bogiers op den Olmedreef te Steenbergen zijn afgebrand. Alles is slechts Haag verze kerd. De Tabaksbelasting. De tot verbruik bereide tabak mag nog tot 1 November e.k. zonder ze gels verkocht worden. De verwijdering van Chineezen. Zaterdagmiddag werd begonnen met het vervullen van de laatste formaliteiten in verband met de repatrieerende Chi neezen. Ongeveer 200 geeltjes verlieten Amsterdam. Als onze lezers dit blad ont vangen, zullen zij naar alle waarschijn lijkheid Engeland reeds gepasseerd zijn. De Plattelandersbond. Te Utrecht komt Woensdag 23 Aug. het hoofdbestuur van den Plattelanders blond bijeen, om1 nogmaals de kwestie in zake de gekozen candidaten te bespre ken. Tevens wordt dan de vraag behan deld of de linksohe en rechtsche fractie van den Bond geen afzonderlijke partij zullen vormen zonder eenig hoegenaamd onderling verband. ZIERIKZEE. Gisterenmiddagarriveerden hier ter stede ruim vijfhonderd pleizier- reizigers uit Antwerpen. Opgewacht door een groote menigte belangstellenden, ver lieten de passagiers het schip en ver spreidden zich bij troepjes door de stad, die door hun aanwezigheid gedurende eenigen tijd een levendigen aanblik bood. Ten half vier ure werd de terugrei* aanvaard. Met de Staatscourant van Vrijdag en Zaterdag 19 Aug. zijn verzonden de afdrukken van de statuten betreffende den Bond van Melkveehouders, gevestigd te Zierikzee. ST.-PHILIPSLAND. In de Dinsdag ge houden raadsvergadering, welke gepresi deerd werd door den burgemeester, wa ren de heeren T. A. Boudeling en L. Neele met kennisgeving afwezig. De gemeente rekening werd voorloopig door den Raad vastgesteld in ontvang op f 115.066,965, in uitgaaf op f 107,909,175, met een batig slot van f7157,79. De commissie, welkö deze rekening onderzocht, heeft het vol gende rapport hierover uitgebracht: „Het was der commissie aangenaam te kunnen constateeren een goed slot van f 7157,79 integenstelling van het nadeelig slot van f 1815,11 over 1920, terwijl er een extra aflossing had plaats gevonden van f7000 op de loopende leeningen. Een woord van hulde aan Burgemeesters en Wethou ders is hiervoor niet misplaatst. Voor de gemeente-financiën is 1921 een eigenaar dig, maar toch een goed jaar geweest. Verschillende bronnen van inkomsten heb ben rijkelijk gevloeid, o. akaai- en haven gelden brachten rijkelijk op, als gevolg van de bizondere opbrengst van de sui kerbieten en de hoogere tarieven. De re kening van het burg. armbestuur werd goedgekeurd in ontvang op f 1394,31 en in uitgaaf op f 1378,62, alzoo een batig saldo van f 15,69. De gemeente-bègrooting dienst 1923 werd door den Raad vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 67990,63 en die van het burg. armbestuur in ontv. en uitg. op f 1315,69. De verordening op de vleesdhkeuringswet werd vastgesteld, terwijl de Raad aan B. en W. opdroeg te bevorderen, dat de heer A. v. d. Sande te Steenbergen tot Hoofd van Dienst werd benoemd. Aangezien deze benoeming moet geschieden door den Raad der centrale gemeente (zijnde Steenbergen), zegde de voorzitter toe, den Raad der gemeente Steenbergen met een en ander in kennis te stellen. Aan D. Vermeij, Jac. den Bra- ber en A. S. den Braber werden stukjes grond, in het Karreveld gelegen, afge staan onder bepaalde voorwaarden. Tot lid der commissie tot wering van school verzuim in den A.-J.-Polder, werd be noemd de heer A. Wisse aldaar. Tot zet ters der directe belastingen werden aan bevolen de beide aftredenden W. Meijer, C. Clarisse en J. J. van Nieuwenhuijzen en J. Sorber. Bij de rondvraag vroeg de heer A. A. van Nieuwenhuijzen of burgemeester en wethouders het leggen van den nieuwen keiweg langs de molen uit de hand hadden opgedragen, waarop de voorzitter antwoordde, dat bij ver schillende personen opgaven waren ge vraagd van levering van keien en bestra ting daarvan, terwijl het werk is opgedra gen aan dengene die het minst had opge geven. De heer A. M. v. Dijke vroeg in lichtingen, waarom het verlengde van de Anthoniestraat niet eveneens bestraat was, dat gedeelte loopende langs de familie van Oeveren. De voorzitter zeide, dat de familie van Oeveren recht van overgang over dat gedeelte weg moest verstrekken, doch dat wij geen recht hadden om dat gedeelte ook te bestraten. Verder zou de heer A. M. van Dijk gaarne zien, dat het in het Karreveld en in de Anthonie straat verboden werd met fietsen te rij den, aangezien dit zeer gevaarlijk was; hij maakte hier een voorstel van, hetgeen met algemeene stemmen werd aangeno men, er zullen aldaar borden komen te staan, met opschrift: „Verboden voor rij wielen en motorrijtuigen. Ten slotte stel de de heer A. M. van Dijke nog voor, om aan den Oostdijk tegenover den weg naar de Halte der R. T. M. een bord te plaat sen met opschrift: „richting Anna-Jacoba- Polder—Zijpe en richting Steenbergen. Ook dit voorstel ging er met algemeene stemmen door. Niemand meer 't woord; verlangende, sluit de voorzitter de verga dering en gaat men in geheime zitting ter behandeling reclames H. O. yerkoopingen, enz. OUWERKERK, 18 Aug. Ten overstaan van den plaatsverv. notaris G. J. Lunen- berg werden heden alhier voor den heer F. van de Stolpe, publiek verkocht: Bruine boonen voor f221, f213, f236, f229, f231 en f236; aardappels voor f171 en f125. Alles per Gemet. onderwijs. ZIERIKZEE. Bij het gehouden examen voor landbouwkunde te Wageningen slaagde o. a. de heer W. P. L. Bakker, geb. alhier. Geslaagd te Wageningen voor het exa men Landbouwkunde 1. o. de heer M- Nieu- wenhuijse te Krabbendijke. post en telegraphee. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat de dienst der postwissels, quitantiën, verrekenzen- dingen en pakketten met verrekening in het verkeer naar Duitschland met ingang van 19 Augustus 1922 in beide richtin gen is gestaakt. aanbestedingen. NOORDWELLE. Voor het te bouwen burgerwoonhuis te Haamstede, waren de laagste inschrijversmetselwerk K. Lem- son, Burgh f2970, timmerwerk L. Kwaak, Noordwelle f 2264, schilderwerk A. M. Coomans, Haamstede f 265,25, smldswerk K. Giljamse, Haamstede f210. kerknieuws! Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Lexmond M. B. Verkerk te Gouderak. Te Zevenbergen H. van Wessal te Weesp. Te Ierseke G. Th. van Beusekom te Ochten. Te Asten Th. J. H. Israël te Wadenoyen. Aangenomen: Naar Kampen A. van der Kooy te Sohoonrewoerd. Bedankt: Voor Ouderkerk a. d. IJssel D. E. J. Hupkes te Wanswerd. Geref. Kerken. Aangenomen: Naar Dalfien J. Hoek stra te Ten Post. Bedankt: Voor Glanerbrug J. Hoek stra te Ten Post. Voor Nyemirdum D. B. van der Meulen te Oostermeer. Voor IJsselmonde K. Winkelman te Eindhoven. Voor Tholen B. Meyer te Ierneke. verschillende berichten. Vreemde gevolgen van een vulcanische werking. Een vreemd en interessant verschijnsel wordt uit Milaan aan de Times gemeld. Op twee plekken van het Luerinomeer, tusschen Baja on Pozzuoli kwamen dezer dagen plotseling duizenden vissohen aan de oppervlakte. Zij zwommen, geruimen tijd voortdurend in het rond, om, ten slotte te sterven. De oorzaak van deze ongewone gebeur tenis ia nog niet vastgesteld, doch men vermoedt, dat de een of andere vulca nische werking onder den meerbodem, het grondwater op een hooge tempera tuur heeft gebracht. Na 40 jaar. Na een scheiding van by na 40 jaar hebben man en vrouw elkaar dezer dagen teruggevonden voor de rechtbank te Norwich, waar voor de vrouw den man had gedaagd tot het betalen van 10 shilling, onder steuning per week, daar hy haar had „verlaten*. En ofschoon de man ont kende, zich de vrouw te herinneren als te zyn zyn wettige echtgenoote, werd hy op grond van verlating, tot wekelyk- ache betaling van de gevraagde 10 shilling veroordeeld; waarop zyn advocaat dadelyk appèl aanteekende. Dit was, naar de Evening News vertelt, het ietwat zielige uiteinde van heel wat levenstragiek. De vrouw in kwestie beweerde voor den rechter, dat haar man haar in 1883 trouwde. De man betoogde dat zy z(jn vrouw niet was zyn werkelijke vrouw was één jaar na hun huwelyk naar een zenumlyders- gesticht gegaan en sindsdien had hy haar niet meer gezien, en aanvankelyk geloofd, dat ze dood was. Het schijnt, zij hy, dat ze zeventien jaar na haar aankomst het gesticht weer had verlaten. De vrouw die thans voor hem stond, herkende hy in ieder geval niet als de zyne. Zyn advocaat zette ten slotte nog uiteen, dat van „verlating", zelfs wan neer de vrouw werkelyk 's man echtge noote was, geen sprake kon zyn, daar reeds sinds 1884, toen de vrouw naar het gesticht ging, de echtgenooten niet meer hadden samengewoond. Verlating kon eerst plaats vinden, wanneer ze weer samen onder één dak gingen wonen. Gelyk gezegd, de man werd niettemin tot 10 shilling uitkeering per week veroordeeld. Ongelukken in de Alpen. De Daily Telegraph zegt, dat vanaf 27 Juli niets vernomen is omtrent het lot van den jeugdigen Italiaansohen graaf Serristori en zyn voogd, een Duitsch professor uit Koningsbergen, die toohten maakten in de Bergler- en Bernina-Alpen. Men weet alleen, dat ze hebben gelogeerd in de Narmarinelli-hut, op ruim 3000 meter hoogte gelegen aan den zuidkant van den Sellar-keten. By het overtrekken van een pas, die aldaar 't Italiaansche met het Zwitschersche grondgebied ver bindt, zyn zy, naar men vermoedt, door een lawine overvallen. Mogeiyk is ook, dat ze in een der kloven van den sterk gescheurden Seerscen-gletsoher zyn ge vallen. De familie van den jongen graaf, welke te St.-Moritz verblijf houdt, heeft 10,000 lire uitgeloofd voor het vinden der fijken. Het systeem, dat ook bergbeklimmers, die over een berggrens heen Italië binnenkomen, 'n pas met visum moeten hebben, maakt, dat de reddingsexpedi- tles in haar taak ernstig worden be lemmerd. Van de Fransche toeristen, waarvan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1