Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 16 Aug. 1922. zierikzeesche courant. Kennisgeving. buitenland. advertentiën Uit Stad en Provincie. PrtfB per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Gevonden voorwerpen Koralen; een omslagdoek; een rozen krans; een ijzeren tang; een zadelnetje; een handschoen; een sok'; twee petten. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor géns 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R P. BRON8. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zibrikzee maken bekend, dat het 2e supple toir kohier van den hoofdei, omslag dier gemeente, over het belastingjaar 1921/22 op den 11 Aug. 1922, door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd, op heden aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering is gezonden, en van heden af gedurende vijf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder in afschrift ter lezing ligt; Voorts wordt in herinnering gebracht, dat binnen twee maanden na de goedkeuring van het kohier de aanslagbiljetten worden uitgereikt, en binnen drie maanden na die uitreiking de aangeslagenen tegen hun aan slag bij den Raad bezwaren kunnen inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papierals mede dat iedé'r verplicht is zijn aanslag op den by de Verordening op de invordering van genoemde belasting bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, 15 Augustus 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN, VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. Na 2000 jaar sluimering;. Do vulkaan op het eiland Methana by Griekenland is na 2000 jaren sluimering ontwaakt. Vele huizen zyn geheel ver woest, terwyl van de woningen, welke nog overeind staan, de meeste onbewoon baar zyn geworden. Gasten en bewoners van Methana zyn door schepen van Piraeus en het eiland Poros afgehaald. De gasten hebben hun bagage iu de hotels achtergelaten, daar zy deze niet durven binnentreden uit vrees, dat by den minsten nieuwen schok de gescheurde muren zullen instorten. De rook stygt nu uit een nieuwen krater van den uit- gedoofden vulkaan, welke ln de dagen van den schrijver Plinius werkte, maar nu sinds vele eeuwen met wijngaarden, olyven en vygeboomen ia bedekt. De ex-kroonprins. Dezer dagen werd melding gemaakt van het voornemen van den gewezen kroonprins om in het najaar naar Duitsch- land terug te keeren. Naar de „Neue Berliner Zeitung" van goed ingelichte zyde verneemt, is dit bericht onjuist. Wel heeft de ex-kroon prins eraan gedacht terug te keeren en heeft hy een desbetreffend verzoek tot de bétrokken Duitsche autoriteiten ge richt. De jongste politieke gebeurtenissen (vooral de moord op minister Rathenau), hebben den kroonprins echter tot het besluit gebracht zyn plannen voor om bepaalden tijd op te geven. Hy meent n.l., dat zfön wederoptreden in Duitsch- land in geen geval aanleiding mag geven tot openbare critiek en aanvallen op zyn persoon. De kapitein van Eöpenick herleefd. Eenige dagen geleden heeft zich op het Beriynsche politie-presidium, het volgende grappige voorval voorgedaan. Toen eenige gevangenis wagens voor het gebouw arriveerden, zagen een paar politieinspecteurs, die bij de aankomst tegenwoordig waren, een streng uitziend man In burgerk leeding, naast een der wagenbestuurders zitten. Zy vernamen dat de man den wagen bestegen had, toen deze voor een politiebureau in één der voorsteden gestopt had. Hy had zich aangediend als een politiechef en den wagenbestuurder den politiepenning ge toond. Vervolgens had hy den politieman, die nog van goede „oude school" bleek te zyn, gezegd, welken weg hy moest nemen en deze bevelen waren stipt opgevolgd. Op het politiepresidium ge arriveerd, vroeg hy onmiddellyk naar den dienstdoenden chef, aan wien hy zich voorstelde ala zynde belaat met een nauwkeurige controle op de plaat- aeiyke politiediensten. Vervolgens deed hy de ronde langs de cellen, in gezel schap van verscheidene politie-officieren en onderwierp zoowat alles aan een scherpe kritiek. Deze gevangene had geen behoorlyk bed, gene was ziek en moest naar het hospitaal worden gebraoht, een andere weer moest betere voeding hebben, terwijl hy meende, dat andere onmiddellyk uit de voorloopige hechtenis moesten ontslagen worden. Daarna vroeg by tot groote ontstel tenis van de hem vergezellende ambte naren naar den oppersten ohef. Deze lag reeds te bed. Het hielp nietB; hy moest onmiddellyk voor hem verschynen. Toen de slaapdronken allerhoogste be ambte ten tooneele verscheen, was hy het voorwerp van de heftigste verwyten en berispingen. Een der chefs kwam op het denkbeeld, om nog eens naar den politiepenning van den heetgebakerden sinjeur te vragen en bezag den penning wat meer nauwkeuriger dan zyn collega's van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangryke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10814. Inzending op den dag van uit- Dlf. A. J. DE LOOZE Jr. Ultg.-RsdlCt. H. J. ROSIER *av8 vMr hadden gedaan. Een glimlach verscheen een oogenblik op zyn eerst zoo ernstig gelaat. Maar slechts één oogenblik. Want dadelijk was hy weer de strenge politie man in functie, die den brutalen indringer by den kraag pakte en hem de hand boeien aandeed. De zoogenaamde „politiepenning" leek alleen Blechts op het officieele politie- kenteeken. In werkelykheid was het een insigne van een politiek genootschap, waarep stond„Denk aan Opper-Silezië" I De man bleek een Berlynsche kleer maker te zyn, die niet volkomen normaal is. Hy zal echter wegens poging tot vrylating van gevangenen en het zich valschelyk voordoen als politiebeambte vervolgd worden. Lord Northcliffe. f De dagbladmagnaat Charles William Harms worth, sinds 1905 baron Northclifie, is na een ziekte van eenige weken overleden aan uitputting. Het iB moeilyk, van dezen man de beteekenis te schetsen en daarby volkomen billyk en rechtvaardig te zyn. Te meer is dat 't geval, wyl zyn invloed op de journalis tiek en op de politiek van zijn land niet zuiver valt te schatten. Als eigenaar en leider van de Daily Mail heeft North clifie kans gezien haar in betrekkelyk korten tyd niet alleen te maken tot een der meest gelezen bladen der wereld, doch ook tot een der invloedrykste organen van de openbare meening. De Daily Mail waarby later ook de Times kwam was in Northcliffe's handen niet alleen een orgaan van inlichting en voorlichting, maar ook een wapen tegen andersdenkenden, hoe hooggeplaatst die ook mochten wezen. Lieden als Lloyd George hebben de striemen van de Northcliffa-pers vaak moeten voelen. In de wyze waarop Northcliffe zyn blad gebruikte was hy niet kieskeurig hy spaarde en ontzag niets en niemand. En hy stelde zich op het standpunt, dat de pers een orgaan iB in de moderne samenlevinggelykwaardig met re- geeriüg, kansel, universiteit of ambte naarsstand. Of in de handen van North cliffe de macht der pers niet te dikwyls behalve gebruikt ook misbruikt werd, en of persoonlyke grieven en rancunes van den persmagnaat niet wel eens werden vereenzelvigd met het lands belang, willen wy schryft de „N. R. C."t eDkel vragen, zonder ons geroepen te achten die vraag thans reeds te be antwoorden. Wel staat vast dat Northcliffe de materleele belangen en de technische middelen van zyn bladen en van de pers in het algemeen uitnemend heeft gediend. Ook onderwerpen als de lucht vaart, de radio-telegrafie, heeft hy door den steun en de propaganda van zyn bladen machtig bevorderd. By is voorts een goed Britsch patriot geweest, en in en zelfs al lang vóór den oorlog had Duitschland aan de Northcliffe-pers een altyd wakenden, steeds gevaarlyken en staag-hardnekkigen vyand. Zyn invloed op den toon, het karakter en de quan- titatieve beteekenis der Britsche pers, is ontzaglyk geweest. Maar het is best mogeiyk, dat de werkeiyke invloed van de pers in de kringen van verantwoordelyke, leidende en intellectueel hoogstaande lieden door verschynselen als „de Northcliffe-pers" eer verloren heeft dan gewonnen. De staking in hef sleepvaarfbedryf. Naar men uit Frankfort a/d. M. seint, wordt algemeen rekening gehouden met stopzetting van de geheele Rijnscheep vaart. De Boven-Rijnsche reederijen wei geren elke verplichting tot transport. Men hoopt nochtans, nu de hooge loonei$chen bij de Rijnvaart ingewilligd zijn, op het laatste oogenblik nog een staking, welke voor het efconomische leven in Duitsch land rampspoedige gevolgen zou hebben, te kunnen vermijden. De lersche quaestie. Zooals reeds in het kort werd gemeld, hebben de Vrij staters een tegenslag on dervonden door de herovering, door de opstandelingen, van Dundalk, het belang rijkste kruispunt van den Great Nor thern spoorweg, aan de Oostkust, onge veer halverwege Belfast en Dublin. Des morgens vroeg bestormden de opstande lingen de politie-kazerne en overmanden de wacht, zoodat het verdere garnizoen, dat sliep, hulpeloos was. Daarop deden zij een hevigen aanval op de gevangenis; schildwachten en cipiers werden gevangen genomen en de gevangenen, meest tot de ongeregelde troepen behoorend, bevrijd. Deze gevangenen, ten getale van twee honderd, werden bewapend met geweren (of bommen en revolvers. De stadsbevol king vluchtte in paniek; bij de straatge vechten, die volgden, vielen dooden en gewonden. Vervolgens namen de rebellen het postkantoor en het station. Locomo tieven werden met vollen stoom langs de lijn gezonden; de spoorbaan werd geheel versperd. Banken in de stad werden ge plunderd en er werd voor vele duizenden gestolen. Driehonderd man ongeregelde troepen trokken in treinen naar 't Zuiden en vernielden op groote schaal bruggen, om het uitzenden van nationale troepen, om de stad te hernemen, tegen te houden. De „Adriatic". Volgens een telegram uit New-York aan de Daily Chronicle gelooft men, blijkens 1 een R. D. B.-bericht, dat de ontploffing op de „Adriatic" het gevolg was van kort- 1 sluiting, veroorzaakt door den electricien bij het inschakelen van het licht in een ruim, dat juist geopend was. Hij kreeg zulke ernstige brandwonden, dat hij schier onmiddellijk overleed. Het machinekamer- personeel was geheel alleen in staat den toestand het hoofd te bieden. Tegelijk! met den doffen slag der ontploffing, door welks kracht stalen balken verwrongen werden en luiken omlJog werden gewor pen, werd de voormast door een gewel dige vlam omgeven. Ofschoon verzekerd was, dat niemand zich in het ruim bevond, daalde de 2e machinist, hierdoor niet overtuigd, te midden van het verstikkende kolengas af en vond hij drie stervende mannen. Toen er vrijwilligers werden opgeroepen, snel den alle nog in leven gebleven mannen, naar de machinekamer; zij hielpen de gewonde mannen naar buiten brengen en daarop werden de brandslangen op de vlammen gericht, die snel* bedwongen wer den. Intusschen hadden de matrozen de reddingsbooten naar buiten gedraaid en stonden de stewards op hun posten om de passagiers zoo noodig te helpen. Nog geen vijftig passagiers werden door het geluid der ontploffing gewekt. Er heersch- te geen oogenblik paniek. Wederom een troon omver geworpen. Na de vele koningen en keizers, die in de laatste jaren achtereenvolgens ten val zijn gébracht, zal nu ook de Parijschel „Reine des Reines" klakkeloos worden „afgeschaft". Men weet, dat elk jaar bij het Carnavalsfeest te Parijs een meisje uit den werkendenstand tot den troon wordt verheven, meestal wegens geen an dere doch de stellig niet te onderschat ten verdienste dan egn lief uiterlijk. De tijden zijn echter thans blijkbaar niet meer geschikt voor zulke vermaken, en de menschen missen den eenvoud van ziel. Het is n.l. gebleken, dat de „konin gin", na eenige dagen haar hooge waar digheid te hebben bekleed, zich in den regel niet meer geschikt acht om tot haar eenvoudig emplooi van modiste of fa- briekarbeidster terug te keeren. Zij wil het „groote leven" in, wordt filmactrice 'of duikt in de ha'.f-mondaine wereld onder. Vandaar het besluit om geen nieuwe koninginnen meer te kiezen, hetgeen voor Parijs een aantrekkelijkheid van histori sche traditie te minder zal zijn. BINNENLAND. Do Staatsbogrooting. Volgens de Nieuwe Haagsche Courant moet aan de regeering gebleken zijn, dat het tekort op de staatsbegrooting 160 millioen gulden zou bedragen.. De Tabakswet. De minister van financiën brengt ter kennis van belanghebbenden en van de ambtenaren der accynzen, dat op 1 Sep tember a.s. de accyns verschynt van de tabaksfabrikaten, waarvan aangifte is gedaan. Voor hen, die hot verschuldigde niet vóór of op dien datum in zyn geheel wenschen te betalen, wordt de gelegen heid geopend dit in zes geiyke maan- delyksche termynen te voldoen, mits zy sohriftelyk verklaren genoegen te nemen met by berekening van rente van 1 Sep tember a.s. af over het onbetaald ge bleven gedeelte, naar den maatstaf van zes ten honderd 's jaars. De eerste ter myn verschynt dan 1 September a.s., iedere volgende termyn telkens een maand later. By het niet voldoen van een termyn en van de daarop verschul digde rente vóór of op den vervaldag vervalt deze regeling en is de geheele schuld, zonder nadere sommatie, ln eens vorderbaar. Belanghebbenden, die van deze rege ling wenschen gebruik te maken, kunnen zich daartoe, van 19 dezer af, wenden tot den ontvanger der accynzen. Bezuiniging? Enkele jaren geleden is het departe ment van koloniën aan de achter zyde uitgebreid door optrekking van een nieuw gebouw, dat door lange gangen met het oude departement ia verbonden. Die gangen waren aanvankelyk wit ge pleisterd, maar dit beviel aldns de Res bode den heeren niet en daarom werden het vorige jaar deze muren be schilderd, wat een tamelyk kostbaar karweitje was. Thans heeft men deze beschilderde muren opnieuw bepleisterd en gewit en verder opgesierd met witte tegels. De Res bode hoorde vertellen, dat deze gril van een of anderen hoofd ambtenaar de schatkist niet minder dan f 60,000 kost. Het blad heeft geïnformeerd, waarom deze pas beschilderde mnren nu weer werden gewit en betegeld. Het antwoord luidde: Men vond, dat deze beschilderde muren zoo'n somberen indruk gaven aan de gangen. Gedenkschriften van den ex-Keizer. By de firma Van Holkema Waren- dorf te Amsterdam, zal dit jaar ver schynen een Nederlandsche bewerking van de gedenkschriften van den ex-keizer van Duitschland.-Dit werk zal tegelijker- tyd verschynen in alle landen: Duitsch land, Frankryk, Engeland, Amerika Italië enz. In een wederzijdsch contract is de overeenkomst getroffen, dat de verkoops- prys in alle landen, ongeacht de valuta-verschillen dezelfde is, zoodat de verkoopsprys van de Duitsche, Amerl- kaansche uitgaven enz. in Nederland dezelfde is als die der Nederlandsche. ZIERIKZEE. Bij gunstig weer zal „Kunst én Eer" Donderdag a.s., 's avonds half negen een muziekuitvoering in de tent geven. Programma: 1. Vieux Ca- marades, Marsch, E. Larue; 2. Les No- ces de Figaro, Ouverture, Mozart; 3. Sangue Carnico, Wals, G. Cosetti; 4. Le Freisehütz, Fantaisie, C. M. v. Weber. 5. La Kroquette, populaire Dance, J. Clerice; 6. Donau-Wellen, Wals, Ivano- viei; 7. Suleika Dance Oriëntale, L. Lang- liois; 8. T anhauser, Fantaisie, R. Wagner. BRUINISSE. In de Zaterdagnamiddag gehouden raadsvergadering waren alle le den tegenwoordig. Na voorlezing en goed keuring der notulen deelde de voorzit ter mede, dat waren ingekomen: de ko ninklijk goedgekeurde verordening op de heffing van hondenbelasting; een brief van den Comm. der Koningin mededee- lende, dat de aftredende titularissen zijn herbenoemd tot lid der gezondheidscom missie; een brief van Ged. St. houdende mededeeling van de goedgekeurde ver ordening tot wijziging der bouwverorde ning; een brief van den min. van arbeid, mededeelende dat ontheffing is verleend van de aanschaffing van een destructor; een brief van B. en W. van Zierikzee, dat de huurcommissie met 15 Sept. a.s. ordt opgeheven; een brief0 van B- en W. houdende aanbieding van de gemeen te-rekening dienst 1921; het rapport van de brandweer betreffende het onderzoek der brandbluschmiddelenbeide brieven worden voor kennisgeving aangenomen; Het verslag van den keuringsdienst van waren te Goes. Besloten wordt dit den léden ter inzage te doen toekomén ejn dit voortaan bij iedere verschijning te doen. De voorzitter deelt mede, dat he den de werken ter verzwaring van den havendam zijn aanbesteed. Minste inschrij ver waren L. van de Velde en W. van Kooten, welke beiden hebben ingeschreven voor f 2380. Bij: léting ingevolge de al- gemeene voorschriften, is het werk voor- loopig gegund aan L. v. d. Velde. Waar de aannemingssom 20 o/o beneden de be grooting is, stellen B. en W. voor het werk aan van der Velde te gunnen, waar toe z.h.s. wordt besloten. Tevens wordt het salaris van den op zichter bepaald op! f 250, zijnde het be drag, hetwelk hij gevraagd heeft- Daar- ,na wordt de gemeente-rekening 1921 voor- léopig vastgesteld in ontv. |Op f 83037,915, in uitgaaf op f 77737,645, al'zoo een ba tig saldo van f 5300,27. De rekening van het Burg. Arm'b. wordt goedgekeurd met een ontvang van f 3387,46 en uitgaaf van f 3377, 49, batig saldo/ f 9,975. i verband met de inwerkingtreding van de Vléeschkeuringswet worden de art. 111 t/m. 121 der politieverordening inge trokken en na art- 105 ingel'ascht een nieuw art. 105a, 105ti en 105c, hande lende over het begraven van slachtdieren, bedoeld in art. 4, 3e lid van genoemde wet. Op voorstel vafti het Hoofd der Sch. wordt de verordening op het Vervolg onderwijs gewijzigd in dien zin, dat de cursus 22 weken per jaar duurt met 10 wekelijksche lesuren. Aan L. Jumelet wordt 5 maanden af schrijving van het havengeld verleend en aan M. van den Berge 10 maanden af schrijving van schoolgeld. Vervolgens wordt de begrooting van het burgerl. armbestuur voor 1923 goedgekeurd met een ontvang en uitgaaf op f 3362,28. Bij de rondvraag zegt de heer Hoogerheide, dat nu de motorboot van J. v. d. Berge 21/2 M. langer is geworden, de beurt schipper Schilperoort zeer bezwaarlijk ge bruik kan maken van de trap en verzoekt mitsdien voorziening hiervan. B. en W. zullen onderzoeken, of de zate van Van den Berge nog 1 |M. ban worden verlengd, waardoor het bezwaar vermoedelijk zal zijn opgeheven. De heer Hoogerheide zegt dat alweer een motor in de haven heeft gewerkt bij te weinig water en een groot gat heeft gemaakt bij de steenglooiing. Dit kan tengevolge hebben, dat op den duur weer groote kosten moeten worden gemaakt. Wenschelijk is het, dat de haven meester op een- en ander gewezen wordt. De voorzitter deelt mede, dat de haven meester reeds order daartoe ontvangen heeft en zal hem dat nogmaals zeggen, Ook de heer Okkerse heeft een klacht over de motorvaartuigen. Hem is medege deeld, dat die vaartuigen veel te vlug de haven in- en uitvaren, waardoor ten gevolge van de zuiging schade wordt ver oorzaakt aan andere vaartuigen, afsprin gen van touwen enz. Besloten wordt dit te verbieden door het plaatsen van een bord in de haven. Ook dient de politie verordening daarop te worden gewijzigd. Alsnu wordt de vergadering gesloten. De heer De Haan, ambtenaar bij de Rijksbelastingen alhier wordt met ingang van 16 Aug. verplaatst naar Nieuwerkerk a./d. IJsel. 'het Nèd. Ond. Genootschap is een motie aangenomen, waarbij de wenschelijkheid (werd uitgesproken, dat voor toelating tot een land- o.f tuinbouwwintercursus de eisch zou gesteld wórden van te héb ben gevólgd een cursus voor hërhalïngs- of vervolgonderwijs. Ook in hét in 1921 opgemaakt rapport der Onderwijscommissie van de Z. L. M. is betreffende dit punt het volgende op genomen „Overwegend sprak de Commissie zach uit voor het instellen van verplicht ver volgonderwijs, ofschoon een minderheid het verplicht onderwijs niet noodig achtte." In een schrijven van denheer VI. J. Overduijn te Duur, gericht tot de Gel- dersch-Overijselsche Maat.pij van Land bouw (Sept. 1921) zegt hij ten opzichte dezer kwestie „De voorontwikkeling kan alleen genoegz'aam worden verhoogd, als voor de toelating de eisch gesteld wordt, dat elk leerlinga. de Lagere school geheel heeft doorloopen; ti twee jaar vervolgonderwijs heeft genoten. ONDERWIJS. NOORD WELLE. By het te Wageningen gehouden examen voor tuinbouwkunde L. O., slaagde o.a. de heer J. J. Polder- mans, goboren alhier. ~~~~TI5lNE EN LEGER. Het ontslag der onderofficieren. Volgens de Tel. is vanwege het depar tement van oorlog telegrafisch aan de corpscommandanten meegedeelddat militairen met 35 voor pensioen tellende dienstjaren slechts dan op 16 dezer mogen worden ontslagen, indien op dien datum hun verbintenis eindigt. Degenen, wier contract niet is afgeloopen, mogen niet worden ontslagen. Het blad voegt hieraan toe, dat van geen der hier bedoelde militairen de dienstverbintenis op 16 dezer eindigt, zoodat geen enkel onderofficier zal worden ontslagen. KERKNIEUWS. LANDBOUW EN VEETEELT. In de laatstgehouden vergadering van Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Elbnrg, H. A. Heyèr te Vlaardingen. Te Hoek van Holland, H. W. J. C. Hanselaar te Heerjansdam. Bedankt: Voor Heeg, O. S. Jellema te St. Anna-Porochie. Aneta seint ons uit Weltevreden 12 dezer: dat de Indische predikant L. B. Onnes is overleden. Ds. Onnes werd in 1865 geboren en in 1893 oandi- daat tot den H. Dienst. In de Ned. Herv. kerk hier te lande diende hy de ge meenten Kedichem, IJzendyke, Ven- huizen en Renesse. Geref. Kerken. BeroepenTe Berkel en Rodenrys, A. O. Hey te Koudekerke (Z.). Te Axel, N. G. Kerssies te Wézep. Te Munne- kezyl R. J. Schoemaker te Den Hém. AangenomenNaar Numansdorp-Klaas- waal, J. Vessóur te Stad a. h. Haringvliet. BedanktVoor Hellevoetsluis en Nieuw- Helvoet, B. J. Lambers te Ronveen. Voor Nieuw-Buinen, M. Stadig teEnzinge. Voor Oostwold (Oldambt), U. Bnwalda te Oude-Bildtzyl. Chr. Gerat. Kerk. BedanktVoor Meppel en Nieuwe Pekela, J. A. de Vries te Rynsburg. R.-K. Kerk. Het gouden feest van mgr. bisschop Gallièr is Dinsdag te Haarlem zeer lniste- ryk gevierd. De St. Bavo was versierd met groene en witte rozen, en aan de muren en pilaren hingen onderscheidene banieren. Onder de aanwezigen waren o. a. de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A.'Roëll, de burgemeester, de heer C. Maarschalk en eenige vertegenwoordigers van het ge meentebestuur. Ook waren vele geeste lijke autoriteiten en hoogwaardigheids- bekleeders in groot ornaat aanwezig, o. a. de vicaris-generaal mgr. Mölmann, plebaan L. C. A. A. Westerwoudt. Toen de hooge jubilaris hot kerkgebouw bin nentrad, brachten de duizenden aan wezigen eerbiedig hun groet. Na de kerkelyke plechtigheid had op een versierd terrein naast de kerk een huldiging in de openlucht plaats, waarby 2000 kinderen uit verschillende paro chies een feestlied zongen. De plechtig heid werd met het gemeen schappeiyk zingen van het lied „Roomsohe Bhjd- schap" besloten. Spoedelschende Algem. Vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouwen, gehouden op Maandag 14 Augustus 1922, 's voormiddags 10 uur. Voorzitter: Mr. A. J. F. Fokker van Craijestein van Rengerskerke. Aanwezig, behalve de ontvanger-griffier, 4 heemraden en 18 hoofdingelanden. Na. opening door den voorzitter worden door den ontvanger-griffier de notulen 1 van de 168e algemeene vergadering voor- I gelezen, welke zonder eenige aanmerking I worden goedgekeurd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1