SPOUT. ZIERIKZEE, 13 Aug. Voetbalwedstrijd „E. M. M."-„Dosko" 3-0. Uitslagen serie wedstrijden „G.V.V." „Quik''—„Z.V.V": Wegens niet opkomen van „Quik", regelementair gewonnen door VIN HEINDE EN VEIL In een der forten van Maubeuge (Fr.) ie ttfdens het vervoer van granaten, een wagen geladen met projectielen in de lucht gevlogen. Vyf mannen worden vermist. De koning van Spanje brengt een bezoek aan het Loiredal. De broodprijs in Weenen is thans verhoogd tot 3000 kronen per brood. Te Moskou zyn vorige week 32 gevallen van Aziatische cholera aan gegeven. In de kelders der Nationale Bank te Brussel, waar voor 6 milliard marken liggen, hebben de ratten, aldus luidt een couranten bericht, duchtig huls ge houden. Eï=keizerin Zita hrengt met h&re kinderen de zomermaanden door in een door een SpaanBChe adellijke familie, te harer beschikking gesteld kasteel. Het aantal leden der communis tische party in het Noordwesten van Rusland is, blijkens een mededeeling van het St. Peterburgsohe partijbestuur ver minderd van 21418 op 1 Jan. tot 19005 op 1 Juli. Omtrent de oorzaak van dezen achteruitgang doet het bestuur geen mededeelingen. De centrale commissie ter leniging van den hongersnood heeft van de Sow- jetregeering vergunning gekregen tot het houden van een loterij. Er worden 3 millien loten verkocht tegen 500,000 roebel per stuk. De hoofdprijs bedraagt 30 milliard (of 3 millioen roebel, model 1922). In het geheel zijn er slechts 1022 prijzen, tot een totaal bedrag van 76 milliard* Een zekere juffrouw Daro, eene paraohutiste, zou boven Tulle (Fr.) haar sprong wagen en steeg daartoe met een vliegmachine op. Opeens vatte de ma chine vlam. Tegelijk met juffrouw Daro greep ook de aviateur de parasohute beet, en met behulp daarvan daalden beiden heel kalm op den grond neer. De bankbiljetten-omloop in Duitsoh- land is in de afgeloopen week wederom met 9 milliard toegenomen. Een meesterknecht van de auto- mobielenfabriek te Namen trok de eerste prijs, zijnde een millioen francs, uit de leening voor de verwoeste gebieden. In de bergwouden van Algiers, tusschen Bone en de Tunisische grens, woedt reeds 6 dagen een groote brand, die 20,000 Q.A. bosch vernielde. Men schrijft den brand toe aan kwaadwillig heid. Volgens een telegram uit Omsk, zouden daar 9 geestelijken ter dood zijn veroordeeld. Arthur Griffith, een der meest op den voorgrond tredende Ieren, is Zater dag overleden. «=- Een poging der Iersohe rebellen, om het postkantoor te Dublin in brand te steken, is door 't spoedig optreden der Vrljstaatsohe troepen mislukt. De rebellen hebben de Iersche stad Cork moeten prijsgeven. De binnen gekomen republikeinsohe troepen werden met vreugde ontvangen. In de Oostzee is een motorboot van de firma Erupp in een hevigen storm vergaande kapitein en 8 man verdron ken. De overige bemanning werd door een Zweedsch stoomschip opgepikt en behouden aan land gebracht. In de Russische pers wordt open lijk erkend, dat in sommige streken van Rusland de vreeselyke hongersnood blyft voortduren, de toestand in de Krim is wanhopig. Lloyd George heeft van de Brlt- sche regeering een blanco mandaat ge kregen ten aanzien van de besprekingen van het moratorium aan Dultschland. Te Fort de France op Martinique (West Indië), is een kruitmagazijn.in de lucht gevlogen. Er "zjjn verscheidene dooden en gewonden. Draadloos wordt gemeld, dat pre sident Harding aan president Ebert een telegram van gelukwenschen heeft ge zonden ter gelegenheid van do herden king der grondwet, waarin hij de hoop uitspreekt dat de gemeenschappelijke republikeinsohe staatsvorm tot een goede verhouding tusschen beide landen moge lelden. Uit Zuid-Slavië worden groote bosohbranden gemeld. Het gevaar bestaat dat zij naar Bosnië overslaan. Naar uit Konstantlnopel wordt ge meld, heeft de Porte aan de commissa rissen der Entente vergunning gevraagd om drie divisies te mobiÜBeeron, teneinde Konstantlnopel tegen een aanval der Grieken te kunnen verdedigen. De eerste offlcieele landkaart der Sovjetrepubliek Rusland is verschenen. De Russische federatie omvat 27 auta- nome afzonderlijke staten. De oholera-epidemie breidt zioh in Zuid-Oost-Rusland nog steeds uit. De poststaking in Spanje is ge ëindigd de minister van binnenl. zaken is afgetreden. De Hovjetregeering te Wladiwo- stock zou, volgenB de ParyBohe bladen, omver zyn geworpen. In de Oostelijke Pyreneeën heeft een ernstige aardschok plaats gehad. Een hevig onweer heeft in Bruns- wljk veel schade veroorzaakt. Talrijke houten huizen en schuren zyn verwoest. De telefoon en telegraafleidingen zyn gestoord. In sommige streken heeft de graanoogst veel geleden. In de nabyheid van Canea op het eiland Kreta is een meteoorsteen uit de lucht gevallen, hetgeen een hevigen schok veroorzaakte. By de schipbreuk van het Engelsohe oorlogsschip „Raleigh" op de kust van New Foundland hebben 2 matrozen en 8 stokers het leven verloren. De algemeene raad van de Belgische arbeiderspartij heeft een krachtig protest tegen de veroordeeling der sociaal- revolutionairen naar Moskou gezonden. De besprekingen tusschen het Duitsche rijk en Beieren te Berlyn, z(jn tot een bevredigend resultaat gekomen. De Fransche minister voor posterijen en telegrafie heeft aan de ambtenaren van den Franschen telegraafdienst ver boden ,__deel te nemen aan het interna tionale congres van telegrafisten te Berlyn op 17 Aug. en volgende dagen, en aan de daaraan verbonden internationale telegr afeerwedstry den Te Hamburg hebben bloedige botsingen plaats gehad tusschen com munisten en de politie wegens de uitvoering in een bioskoop van een schouwspelgetiteld Doodendans in RuBland, hetwelk de communisten wilden verhinderen. Dertien politiemannen z(jn zwaar gewond. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Directie en Commissarissen der Zuld- Hollandsche Credietvereeniging, Prinsen straat 4 alhier, hebben voorloopig sur seance van betaling aangevraagd, daar zy wegens de vele opvragingen van gelden niet kan voldoen aan aanvragen om betaling, nu ook haar toekomende gelden, verstrekt op aannemingen voor verschillende gemeenten, niet afkomen. Schip gezonken. De schipper M. B. van St.-Filipsland lag met zyn schip „De Vijfjes" nabij de brug te Spykenisse voor anker. Dit geraakte door onbekende oorzaak los en dreef met de mast tegen de brug. De schok was zoo hevig, dat het schip lek sloeg en zonk. Door het schreeuwen van den brugwachter v. B. werden de opvarenden, de schipper, zyn vrouw en kind van 7 jaar wakker. Half gekleed wisten zy van het schip af te komen en werden b(j den brugwachter thuis van droge kleeren voorzien. Het schip, dat geladen was met steenkool en bestemd voor Bergen op Zoom, Is laag verzekerd. Kranige vrouw. De koning der Belgen heeft de zilveren medaille van de Kroon orde toegekend -aan de vrouw van J. Boas, schipper te Cadzand, die op 30 September 1921 met gevaar van eigen leven een man redde, die op het strand b(j opkomend water lag te slapen en groot gevaar liep te verdrinken. Wervelwind. Te Zaandam heeft Vrijdag morgen een wervelwind groote schade toegebracht aan de warmoezierderij van den heer S. aan de Tuinstraat. Meer dan 50 ramen werden van de broeikasten afgerukt en de lucht ingevoerd, sommige ter hoogte van den haan van den toren der Bullekerk, om daarna op 100 k 200 M. afstand te worden neergeworpen. Ook de cantaloups-planten werden deerlijk gehavend, sommige geheel ontworteld. De heer S. die bezig was met 't afsnijden van vruchten, had zich juist even ver wijderd, zoodat hy geenerlei letsel kreeg. Motor uit elkaar gesprongen. By den molenaar Boot te Achthuizen, gemeente Ooltgonsplaat, was de motor gerepareerd. Na het aanzetten liep de motor enkele minuten en sprong toen met een gewel digen slag uit elkaar. Een der monteurs, met dit werk belast, werd bewusteloos opgenomen en bleek ernstige kwetsuren te hebben opgeloopeneen andere monteur bekwam enkele lichte verwon dingen. Van het huisje waarin de motor was geplaatst werd een groot stuk weggeslagen, terwijl het van binnen geheel werd vernield. De explosie was zoo hevig, dat zij ver in den omtrek werd gehoord. Ongeluk met eenmotorrijwiel. Op de nieuwe Parklaan nabij Wassenaarschen weg is J. H. A. G. Bleeker te Loos duinen met zyn motorrijwiel tegen een paal der eleotrische tram gereden. Het stuur brak. De man viel over het rijwiel en was onmiddellijk dood. Een agent die het ongeval gezien heeft, verklaarde dat B. zeer woest reed. Een kiesch gekozen moment. Voor een begrafenis naar de begraafplaats „Te Vraag", zoo meldt men aan het N. v. d. D. was om financieele redenen met den aannemer gecontracteerd 8 dragers in plaats van 32. Toen het lyk nu in de lijkkoets ge- plaats was en men zou wegrijden, werd opeens 'n volgkoets geopend en meldden zioh twee leden van het bestuur der Dragersvereeniging aan, met de mede deeling dat de dragers zouden staken wanneer er niet eerst nog 4 man by genomen waren, die, zoo zeiden zy, ook reeds aanwezig waren. Er schoot niets anders over dan toe te Btemmen; de droevige plechtigheid kon toen doorgaan. De gevaren van het zwemmen in zee. In den laatsten tyd hebben zich weer eenige gevallen voorgedaan van zwem mers in zee, die bij hun pogiDgen, om den vasten wal weer te bereiken, in de golven omkwamen. Die hebben weer eens op droevige, maar nadrukkelijke wijze de aandacht gevestigd op de gevaren, waarmede de zwemmer op onze en op iedere andere kust wordt bedreigd Men praat nu van draaikolken en over stroomingen als anderszins. Men wijst op de gevaren van versohillende windrichting. Dat is natuurlijk alles tot op zekere hoogte waar. Maar daardoor behoeft een zeer geoefende, goed ge trainde zwemmer nog niet onder te gaan. In een gesprek, dat wij dezer dagen hadden met een onzer bekende zwemmers Meijer, een, die zelf eenige malen zoo gelukkig is geweest een drenkeling uit zee aan land te helpen, bleek ons wel duidelijk, dat er behalve de hierboven genoemde gevaren, nog een gevaar is, waarop noodzakelijk wel eens de volle aandacht mag worden gevestigd, schrijft het Handelsblad. En wel, dat een zwemmer, die bemerkt dat hy door stroom, ebbe of vloed van zyn punt van uitgang wordt weggevoerd, nimmer moet trachten dat punt recht streeks weer te benaderen. Dat is hem onvermijdelijk noodlottig. Een normale zwemmer immers bereikt een snelheid van omstreeks 21/, K M. per uur. Staat er een tegenstroom (ebbe en vloed zijn ook stroom) van omstreeks 4 K.M. per uur, dan is 't een eenvoudig rekensommetje, dat, daartegen op, de zwemmer niet vóór-, doch achteruit gaat. Verder weg steeds van het punt, dat hy wenscht te bereiken. Wat dan te doen in een dergelijk geval? Heel eenvoudig. Meezwemmen met den stroom schuinsweg naar het strand. Dan bereikt men dit wellicht eenige honder den meters zuidelijk of noordelijk van het punt van uitgang. Maar... men komt er. En is veilig! De poging om rechtstreeks terug te keeren, zal mislukkenDe zwemmer, hoe goed hij overigens ook met het water vertrouwd moge zyn, wordt daar door moedelooszijn krachten nemen af en hij verdrinkt zonder pardon. Het is natuurlijk mogelijk, dat ondanks de toepassing van bovengenoemden maatregel, een ongeluk nog niet uitblijft. Maar een middel om er aan te ontkomen is het zeker En de heer Aug. Meyer, die zelf veel en gaarne in zee zwemt, voegde er aan toe, dat feitelijk in ieder badkoetsje de volgende waarschuwing zeker niet over bodig zou zyn„Zyt gij te vèr in zee gegaan en merkt gij, dat gij by uw po gingen om terug te zwemmen door den stroom verder wordt teruggedreven tracht dan met den stroom mee schuins weg het stand te bereiken." Het lijkt ons werkelijk belangrijk deze raadgeving van een zeer ervaren zwem mer onder de oogen van onze lezers te brengen. Gevecht met een reuzenrog. Het is be kend, dat sommige vlssohen, wanneer ze worden aangevallen, als verdedigings middel een electrischen stroom uitzenden, die hun vijand op een afstand moeten houden. In de La Frênayebaai in het depar tement Cóte du Nord (Frankrijk) heeft een visscher op zeer onaangename wijze met een bijzonder groot exemplaar van van deze visohsoort kennis gemaakt. De man had een reusachtige rog ge vangen, maar op het oogenblik, dat hij de visch beetpakte, ontving hy zulk een hevigen schok, dat hy neerviel. Daarop poogde hy een ijzeren spijl in 't lichaam van den visch te drijven, maar ontving opnieuw krachtige schokken. Hij liet echter den wilden waterbewoner niet schieten en na eenige oogenblikken werden de schokken zwakker en zwak ker. Ten slotte slaagde hy er in zijn vangst binnen boord te halen. Yissohers, die dergelijke gevallen meer by de hand gehad hadden, verklaarden, dat de eleotrische schokken, welke sommige groote visschen van dit soort uitzenden, soms zoo krachtig zijn, dat zy de armen van een sterken man voor een tijdje lam maken. Nekkramp. Te Delft is een 60-jarige vrouw aangetast door nekkramp. Levend verbrand. Te Gemert trok een eenjarig kind van A. C. een kan met koffie om en bekwam zoo hevige brand wonden, dat het aan de gevolgen is overleden. Een trouw dier. Op de paardenmarkt te Buitenpost verkocht iemand te Har- kema-Opeinde een paard aan iemand te Hardegaryp. Den volgenden morgen, meldt het N. v. F. stond het dier weer voor den stal van zyn vroegeren eigenaar. Melkoorlog. Te Delft is in de nieuwe wijk aan de Brasserkade wederom een melkoorlog uitgebarsten. Bij de prys- verhóoging tot 16 cent per L., welke de vorige maand plaats had, bleef oen melk handelaar leveren tegen 15 cent. De man zag zyn debiet echter gaandeweg ver minderen, -toen een concurrent de melk voor 14 cent per L. verkocht. Nauwelijks had hy den prys verlaagd, of daar kwam een nieuwe concurrent, die thans melk levert tegen 13 cent per Liter. De „Eenstapper"Dr. Milo, arts-ortho- paedist, schrijft aan „Het Vad." Er is op het oogenblik een stuk speel goed in gebruik dat by de kinderen zeer in den smaak valt. Ik bedoel do „eenstapper", het houten plankje met beweeglijk voorwielverbonden met stuurinrichting, en vorksgewijs in ge noemd plankje geplaatst achterwiel. Naar mijn overtuiging moet dit speelgoed schade berokkenen aan de kinderen, die er verzot op zijn. Wat ii het geval? Het kind plaatst een voet op de treeplank en zet met het andere been af om snelheid te ont wikkelen. Als men goed oplet, wordt gewoonlijk de linkervoet op de plank geplaatst en met het rechterbeen afgezet. Het linkerbeen, van huisuit het slechtst ontwikkeld, dient slechts als standbeen, het rechter wordt geoefend, waardoor het verschil in ontwikkeling vergroot wordt. Maar er is meer: door het af zetten met het rechterbeen ontstaat er by eiken trap een ruk op de weeke deelen van de liesstreek, er komt tel kens een ongewenschte trekking van het betreffende heupgewricht tot stand. Bestaat er gevaar voor liesbreuk, dan zal zeker de ontwikkeling daarvan in de hand gewerkt wordenbovendien worden de banden van het heupgewricht overmatig gespannen, wat tot pijnlijk heid aanleiding geeft. Indien men een kind leert schaatsen rijden, wordt er angstvallig voor gewaakt dat het aanstonds leert met beide beenen uit te slaan. Hier wordt willens en wetens een éénzijdige, niet ongevaarlijke oefening in de hand gewerktdaarom heb ik ge meend tegen het toestel te moeten waar schuwen. De vuurbol te Doetinchem. De Dinsdag avond te Doetinchem neergékomen vuur bol blijkt by onderzoek toch nog meer schade te hebben aangericht, dan aan vankelijk werd vermoed. Vrijdagmorgen toch is gebleken, dat de daken van twee aangrenzende woningen zwaar geleden hebben. Vele dakpannen bleken vernield en weggeslingerd en een schoorsteen geheel uit zijn verband gerukt. Zaterdagmorgen kwam iemand van het meteorologisch instituut te De Bildt tot 't verzamelen van gegevens. LAATSTE BERICHTEN. Reisindrukjes. Een onzer Hollandsche correspondenten in Duitschland reizend, schrijft: Van ons uitstapje naar Oberammergau weer teruggekeerd in het landelijke, een voudige Gmund, wil ik van enkele reis indrukken verhalen. Over het algemeen is de Zuid-Beier zeer lakoniek, niet onbe leefd, maar toch stug. Vraagt men om inlichtingen, dan weet hij die meestal niet te geven. Zeer zindelijk is het hier niet. Men moet het niet te nauw nemen. Als voorbeeld kan dienen, dat in het eerste hötel in Schliersee, waar we na «en tocht van vier uur, dien we van Tegern- see over Neureut, Neureuthaus en Gin- delalm gemaakt hadden en die, wat na tuurschoon betreft, werkelijk de moeite waard was, aankwamen en eten wilden, men bezig was de eetzaal aan te vegen, terwijl de tafellakens nog overal de tafels bedekten. En zoo gebeurt het hier meestal. De levensmiddelen zijn hier niet overvloedig wat betreft boter, suiker, melk, groenten en aardappelen. Deze laatste zijn niet te eten en we verheugen ons dan ook weer in het vooruitzicht op onze heerlijke Hol landsche patatten. Groente ziet men on geveer niet. Behalve boontjes en eenmaal savoye kool, hebben we nog geen groen ten gezien. Veel vleesch krijgt men. En komkommer en tomatensalade en preisel- beeren-compöte moeten de groente, waar aan we zoo gewend zijn, vervangen. Fruit koopen we eiken dag zelf. Maar heel mooi is dat niet. Boter is in vele gelegenheden niet te krijgen. Men ziet de menschei> hier veelal hun brood droog eten of met een soort inheemsche kaas (Emmenthaler), die niet onsmakelijk is. Behalve de kleine harde broodjes, die echter niet wit, maar grauw van kleur zijn, ziet men hier slechts het donkere, zuurachtige brood (Pom- pernickel), dat voor niet al te sterke ma gen niet geschikt is. Omdat de verbinding met Oberammer gau per trein zeer omslachtig is (men moet over München gaan en dit neemt 51/2 uur tijd, als men aansluiting heeft, wat bijna nooit het geval is) en om een der mooiste gedeelten van Beieren te zien vertrokken we 's morgens om 7 uur met een gezelschapsauto, die van Tegernsee kwam en ons oppikte, over Finsterwald, bad Tölz, Kochelsee, Walchensee, Mitten- wald, Garmsch-Partenkirchen naar Obe- rau. 't Was een prachtige tocht,, vol af wisseling. De schilderachtige gelegen me ren, de Beiersche alpen met de met sneeuw bedekte Zugspitze, het eene pa norama na het andere ontrolde zich voor onze oogen. Van Oberau gingen we per postauto naar Oberammergau. Van 't eenvoudige Oberammergau, waar over we gelezen hadden, was niets te be speuren. 't Leek er een heel drukke ker mis. Groote gezelschappen trokken door de straten. Mooie winkels met Engelsche opschriften vol antiquiteiten, juweelen, porcelein, houtsnijwerk en souvenirs, ga ven een wereldsch karakter aan de plaats. De meeste bezoekers voor het passiespel van Zondag waren reeds aangekomen en we zochten met onze inkwartieringsbrief jes naar huis no. 1, dat gelukkig vlak bij het eindstation van den postauto lag en tevens vlak bij het theater, 't Bleek, dat we in het huis logeerden, waar Anton Lang (Christus) gewoond had. 't Was er zeer cosmopolitisoh. Maar 't Amerikaansch element overheerschte. Wij waren de eeni ge Hollandschen in huis. We hadden, volgens den laatsten pros pectus de kosten betaald voor logies, voe ding en plaatsen, 't Bleek echter, dat we nog moesten betalen 100 Mark voor elke kaart. 120 Mark Heverungszuschlag, 90 Mark wohnungsteuer, 50 Mark sevice, dus pngeveer 1200 Mark voor ons drieën. Voor ons maakt dit nu niets uit. Maar voor menschen, die ongeveer een kostebereke- ning voor de reis gemaakt hebben en niet over ruime middelen beschikken, is dit een tegenvaller. Bij onze terugkomst sprak hier een Beier, toen we het vertelden, een Oberammergauner Alles is er ingericht op de Engelschen. Men spreekt er iedereen in 't Engelsch aan en in de pensions kwam een man met de Engelsche editie van de Munchenen Zeitung venten. Toch waren er veel Ne derlanders. Maandagmorgen waren we weer vroeg bij de hand en gingen per rijtuig naar het slot Lindenhof, het kleinste, maar het weelderigste der kasteelen van Lodewijk II van Beieren. Aan de kassa stond Ein- tritt für Deutsche gegen Nachweis 25 M. sonst 150 Mark. Toen ik een Duitscher erop wees, dat er overal tweè prijzen waren, antwoordde hij: wat maakt dat voor jullie uit. Voor óns is 25 Mark veel en van dat kleinei entree kunnen de kasteelen niet onderhou den worden. Afgunst op de Hollanders is er overal. En diezelfde mijnheer veront schuldigde zich daarover. We zullen nooit vergeten, zeide hij, wat Holland in den oorlog voor de Duitsche kinderen gedaan heeft, maar niettegenstaande dat moest hij bekennen, dat men de Hollanders niet erg voorkomend bejegende. Op onze terugreis naar Gmund over München hadden we daar een gaar uren tijd ten ik wilde va'n'Hie gelegenhefd ge bruik'maken om een hötel te bespreken. Vertrouwende óp de berichten, dat alle vreemdelingen uit München wegliepen, zou het mij geen moeite kosten om 5 dagen vooruit plaats te krijgen. We liepen ech ter vier aanbevolen hotels in en uit zon der te slagen. Eindelijk in een vijfde ge lukte het. De autonomie van Jonië. De correspondent van de Times te Smyrna meldt, dat de Grieken de onlangs door hen afgekondigde autonomie van Jonië beschouwen als een compromis tus schen 't op nieuw plaatsen van dit gebied onder het onverminderde Ottcmaansche gezag en de annexatie door Griekenland, welke naar men thans inziet onmogelijk is. De correspondent voegt hieraan toe, dat hoe dezeautonoomverklaring in 't bin nenland ook moge zijn ontvangen, zy te Smyrna slechts weinig belangstelling heeft ondervonden en met algemeene onverschilligheid en apathie is begroet. Zy wordt niet ten volle begrepen, ter- wyl de niet-Grieksohe bevolking te Smyrna, zooala de Armeniërs, vreest, dat één van de resultaten der verandering- zal 2yn dat zy voor den militairen dienst zal worden opgeroepen. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. Dirk Rommen, die gisteren iu het circus te Scheveningen tegen Hy zeiendoorn bokste, is aan de gevolgen in het ziekenhuis overleden. LONDEN (V.D.) Lord Northcliffe, die reeds eenigen tyd ongesteld was, is overleden. STOCKHOLM (V.D.) De staking op de Zweedsche particuliere spoorwegen breidt zich uit. Arbeiders van de Gothen- burgsohe spoorwegen hebben 2500 man opgeroepen hedenavond negen uur in staking te gaan. BERLIJN (V.D.) Uit Genua wordt gemeld, dat een touristenauto door een kuil in den weg omgeslagen is; 5 per sonen werden gedood en 15 gewond. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 14 Aug. Granen. Bui- tenl. kalm. Meel f 16,75; mais f 170 a f 171; haver f 9,50 f 10,75. Zaden. Lijnz'aad, voer- f 22 a f 24; karwijzaad i 100 a f 1(05; kananiez'aad, f 19 a f <20^ jkJoolz/aadj f 45 a f 147; mosterdzaad, bruin, f 44 a f 45; gedl f 43 a f 45; eieren f 6,75 a f 8. Aardappelen. Zeeuwsche eigenheimlers f 2 -a f 2,40; Brielsche eigenheimlers f 2,50 a f 3,25; Gelder- sche schoolmeesters f 2,70; BlauWputjes f 3 a f 3,25. Aanvoer en vraag tame lijk. Vias. Aanvoer 1100 k'.g. blauw' f 1,50 a f 1,80; 7000 k.g. Groninger f 1,4'0 a f 1,75; 4200 k.g. geel f 1,50 a f 1,65; 4000 k.g. Wit f 1,10 a f 1,30; 3450 k.g. dauwrood1 f 1,20 a f 1,40- Vee. Aan voer 443 runderen, le kW. f lV^O a f 11,375 2e f 1,10 a f 1,20; 3e f 0,90 h f 1; vet vee zieer matig, 553 kalveren, le kW. f 0,90 a f 1; 2e f 0,70 a f 0,80; 3e f 0,60; 1218 schapen of lammeren, le kW- f 0,75 a f 0,80; 2e f 0,55 a f 0,65; 3e f 0,45; lammeren f 0,90 a f 1; redelijken handel; 775 varkens, .le kW,; f ,1 a f l,04,Lj2e f 0,94 Ojtó; 3e f 0,86 a f 0,90, ^pfijsKóu3ên<Ii. Granen. Binnenl. Tarwe f 13,90 a f 14,15; rogge f 9^75» a f 10. i Coöperatieve Veiling Zierlkiee. Veiling van Zaterdag 12 Aug. Aardappelen, paarsput 21/2— 3.V2> dito vroege blauwe 3, dito Schoolmeesters 2, Augurken 8—16, Snijboonen 4—14, Sui- kefboonen 2—9, Kruisbes 13, Roode bes 28—36 ct. per kiloRoode kool f 4, Bloem kool f 2—f 8, Witte komkommers f 2,70— f3, gele dito f 1,50 per 100 stuks. Peren: Clapsfavorite 19—20, Précoce de Trévoux 20—23, Roode Suikerijen 7—13, Zomer- louwtjes 14—17, Oomskinderperen 20—24, N.-H. Suikerperen 11—20, dito 2e soort 9 —10, diverse Valperen 6—9. Appels: Yel low Transparente 18, dito 2 soort 8—12, Godin Keswick 12—13, Mooie Meisjes 11 —13, Glasappel 7, Roode Astrakan 10, Duchese d'Oldenburg 12, diverse Valappels 2—7 ct. per kilo. Pruimen: Prince Prui men 39, Tragediepruimen 40 ct. per kilo. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht In den raorgoD van 14 Aug.: Hoogste barometerst. 762,6 te Scilly. Laagste 751,7 te Thorshavn. Verwacht tot den avond van 15 Aug.?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2