tierij dezer gemeente kenbaar maken. Nog komt de waterleiding ter sprake naar aanleiding van een verzoek van den heer v. Raalte, die om werk vraagt voor het vaste personeel en daarbij de openbare gebouwen op het oog had. Dit is echter van geen betjeekenis. Al gemeen wordt geklaagd over den lang hamen voortgang. i Van de rondvraag maakt niemand ge bruik'. De openbare zitting wordt nu op geheven en gaat over in een met ge sloten deuren. THOLEN. De werkzaamheden voor het leggen van den zinker voor de water leiding zuilen 'hier een aanvang nemen. Dinsdag is de baggermachine gearriveerd met de 'benoodigde bakken voor het ber gen der uit te halen zeeslib, waarin de hinker tenslotte zal worden gezojnken. Het laat zich aanzien dat het werk dat 'hier geheel vreemd is, veel bekijks zal hebben. Naar men ons meedeelde wordt de zinker geheei op houten jukken ge reed gemaakt en zal deze over de ge- heele lengte op eenmaal gezonken wor- -den. Het is voor den aannemer, dhr. van der Valk, te hopen, dat het weer beter wordt, en dat ook het geluk hem in dit gewichtige werk moge dienen. RECHTZAKEN. Voor de rechtbank te Middelburg heeft Dinsdag terecht gestaan J. P. J. uit VHssingen, die reeds een 5-tal von nissen aehter den rng heeft en die nu weder een rijwiel zon hebben gestolen. Deze beklaagde, tegen wien een jaar werd gevorderd, vroeg een zoolang mo gelijke gevangenisstraf en zeide liever 5 dan 3 jaar te gaan brommen. De verdediger, Mr. Kuipers, vroeg het Instellen van een onderzoek naar bekl's. geestvermogens. Tegen F. J. v. B. uit Zierlkzee, die tal van rijwielen moet hebben ver duisterd, doch wien sleohts 2 verduiste ringen in de dagvaarding ten laste werden gelegd, vorderde de officier van justitie 8 maanden. Verduistering, eenvoudige en bedriege- IJjke bankbreuk. De Haagsehe rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 43-jarigen bankier en eommissionnalr in [effecten J. 8. L. W., beschuldigd van verduiste ring van effecten,] eoupons e.d. tot een totaal bedrag van ongeveer f 750,000, eenvoudige brankbreuk en twee feiten van bedrlegelijke brankbreuk. Het O.M. had terzake van deze feiten tegen bekl. 4 jaar gevangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. Bourlier, had o.m. aan gedrongen op een onderzoek naar de geestvermogens van bekl. De rechtbank heefc de ten laste gelegde feiten bewezen geacht en bekl. veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf. De rechtbank heefc niet het vermoeden, dat bekl. op het tijdstip van het plegen der misdrijven niet toerekenbaar was wei eonter dat hy geestelijk niet geheel in orde was. Hiermede kon eohter naar haar meening ook zonder geneeskundig onderzoek rekening worden gehouden bij het bepalen van de strafmaat. ONDERWIJS. By Kon. besluit van 5 dezer is, met ingang van 1 September, benoemd tot leeraar aan de Rykshoogereburgersehool te Middelharnis, de Heer C. J. Jansen, thans tijdelijk leeraar aan die school. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZBE, 9 Aug. Ten overstaan van notaris Korteweg werd heden alhier pu bliek verpacht: het recht tot het weg halen van mosselzaad van de hoofdjen, gelegen aan het Noord-Westerstrand van het eiland Schouwen, nabij de „Oude Hoeve", tot 31 Maart 1923. De opbrengst (w;as f 027, tegen het vorige jaar f 325. DREISCHOR, 8 Aug. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier voor den heer H. A. van den Bout, pu bliek verkocht: 12 perceelen bruine boo- nen, voor f 202, f 203, f 202, f 202, f 205, f 190, f 200, f 200, f 200, f 201, 210 en f 210, alles per gjemet. OOSTERLAND, 8 Aug. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs te Zierikzee en ten verzoeke van de erven Heijböer-van der Welle, werd alhier op IKeden in het openbaar verkocht: bouw land te Oosterland, groot 36 aren 70 c.a.j voor f 800 per geniet. POST EN TELEGRAPHIE. Bezuiniging. De vaeantie-toelagedie aan alle ambtenaren by de posterijen, telegrafie en telefonie wordt toegekend, wordt met ingang van 1 Januari 1923 inge trokken. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. AangenomenNaar Loosdulnen (toez.), A. D. Meeter te Vriezen veen. Geref. Kerken. BeroepenTe Rilland Bath, B. W. de Graaff, oand. aldaar. Bedankt: Voor Smilde, F. H. van Loon te Bergum. Chr. Geref. Kerk. BeroepenTe Aalten, J. Reesink te Harlingen. Geref. Gem. Bedankt: Voor Grand-Rapids (Michi gan, Noord-Amerika), D. J. van Brummen, Chr. Geref. pred. te Alphen a. d. Rijn. VAN HEINDE EN VER. 4 jongelieden uit Grenoble (Fr.) zijn bij een bestijging van een hoogten berg in de Dauphiné-alpen verdwaald ge raakt; 3 hunner zijn van koude omge komen. Den len Aug. is voor het eerst na 5 jaar te Nisjni Novgorod de jaar beurs weer geopend, de deelneming moet groot zijn. Zondag zijn op het eiland Kreta hevige aardschokken gevoeld. De besprekingen te Londen tusschen de daar samengekomen geallieerde staats lieden, nopens de schadevergoedingskwes tie Zijn Maandag begonnen. i De verliezen der Fransche marine gedurende den oorlog bedroegen 11.337 'dooden en vermisten. S Een telegram uit Peking meldt dat officieel wordt 'bekend1 gemaakt dat Ja pan en China binnenkort onderhandelin gen zullen openen met Rusland over de erkenning van de Sovjets en d'e her vatting van handelsbetrekkingen. De oogstberichten uit de Krim lui den ongunstig. Door sprinkhanen is bijna de geheele winterzaaioogst vernietigd. Tusschen Beieren en het Duitsche rijk wordt een spoedige regtelingi ver wacht. i Men verwacht dat de memoires van Lloyd George het volgend1 voorjaar zul len verschijnen. Aan de besprekingen in Londen nemen 30 personen deel, zoodat deze bijeenkomst veel van een conferentie heeft. De Newa-fabrieken te St.-Peters- burg hebben, volgens een telegram aan de „Frf. Ztg." hun eerste nieuwe loco motief afgeleverd. De productie prijs be draagt 75 milliard sovjet-roe'bels, wat belangrijk goedkooper uitkomt dan de binnenlandsche prijzen van vóór den oorlog. Tengevolge van de Laatste hevige regens is er naar Wolff ,4iit Krdk'au meldt, water binnengedrongen in de schacht van de mijn Arthur bij Sieroz'a. Het meeréndeel van de mijnwerkers kon zich redden. Tot dusver zijn er 8 lijken geborgen. 17 personen worden nog ver mist. Men heeft geen hoop, die nog te kunnen redden. i 1 1 De Grieksche minister van buiten- landsche zaken heeft verklaard, dat de Grieksche regeering er niet aan denkt Constantinopel aan te vallen. De Roemeensche regeering heeft het verdeer over de Roemeensch-Bessarabi- sche grens gesloten in verband met 't voorkomen van cholera te KisjineW. Volgens een verklaring, van Kame- nef op de al-Russische conferentie der communistische partij», zou Lenin zJoo goed als hersteld Zijn. President Harding: heeft ®®«i beroep gedaan op de stakers by het spoorweg wezen om den arbeid te hervatten. Ver der heeft hy aan de spoorwegdirecties verzocht de stakers weder aan te nemen. De door de Fransche regeering bevolen staking van uitbetaling der Duitsehe banksaldi in Ëlzas Lotharingen, zal geen noemenswaardige praotisohe gevolgen hebben, aangezien alle aanzien lijke banksaldi, uit Elzas Lotharingen naar Zwitserland zyn. overgebracht. De Engelsche bladen achten het waarschijnlijk, dat de conferentie te Lon den een week zal duren. Komt men tot een gunstig resultaat, dan wordt verwacht, dat men op de a s. bankiersoonferentle te Washington de kwestie alsnog nader en dan definitief zal regelen. Dinsdag j.l. is Mevr. Martha Ann Truelove 106 jaar oud geworden. De dame gevoelt zioh nog heel wel ofsohoon zy al een vol jaar niet meer uit haar kamer komt. Van Italiaansohe regeerlngszijde is de verklaring afgelegd, dat de toestand in het land aanmerkelijk is verbeterd. Uit Hongkong wordt gemeld, dat by den wervelstorm, die boven Swatow woedde, meer dan 10,000 Chineezen zyn omgekomen. Een vloedgolf vernielde de Chineezenstad, terwy i ook de Europeanen- wijk ernstig werd beschadigd. In Zweden wordt den laatsten tijd een levendige strijd gevoerd over het drankverbod, waaromtrent op 27 dezer een volksreferendum zal worden ge houden. Op grond van den uitslag zal de Rijksdag dan een beslissing nemen. In de nabijheid van Lyon (Frankr.) is een groote fabriek aan de Rhone door den bliksem vernield. De schade bedraagt verscheidene millioenen francs. In Madrid staken de beambten der post, telefoon en telegrafie. Men vreest, dat de staking zich zal uitbreiden over geheel het land. De conferentie van den Wereld bond van Kerken te Kopenhagen Is j.l. Zondag geopend. Ter vergadering waren 200 gedelegeerden uit 25 landen. Naar het Journal uit Nancy ver neemt, heeft de Fransche regeering, die de justitleele parodie te Leipzig moede is, besloten de Duitsehe oorlogsmisdadigers door Fransche rechtbanken te doen be rechten. De Matin meldt, dat in Pas de Calais een zwarte-pokken-epidemie is geconstateerd. De Iersche troepen hebben New- Castle (graafschap Limerick) genomen, waarbij verscheidene gevangenen werden gemaakt. De val van deze plaats maakt praetlseh een einde aan de overheersohing der rebellen over het graafschap Limerick De laatste drie dagen Is Engeland van Noord tot Zuid bezocht door hevige regenstormon. Aan den te velde staanden oogst is groote sohade aangericht. De Oostenryksohe regeering heeft een dringend beroep op de geallieerden gedaan, om waarborgen te verleenen voor de uitgifte der leening. Het plan, dat Poinoaré te Londen verdedigt, omvat o. m. wederinstelling van de douanegrenzen in Duitschland en een aandeel in de Duitsche industrieele ondernemingen tot een bedrag van onge veer 26 procent. In tegenspraak, met de berichten uit communistische bron, zou Enver Pasja vorderingen maken met zyn leger van zestigduizend man en Astrakan en Oeralsk naderen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het gele gevaar. Maandag heeft een radicale opruiming onder de Chineezen die te Amsterdam wonen, plaats gehad- Een uitgebreide politiemacht had ver schillende straten afgezet, terwijl eenige agenten een inval deden in de ChineeZen- logementen. De meeste - Chineezen lagen nog te bed. Zij werden gelast zich on middellijk te kleeden en hun bagage te pakken. Zij werden per auto naar de emplacementen van de Stoomvaartmpij „Nederland" vervoerd. Dit optreden is geschied ingevolge de Vreemdelingenwet, welke uitzetting van vreemdelingen, die zonder middelen van bestaan en zonder papieren zijn, mogelijk maakt. Van eenig verzet is geen sprake geweest. De zo nen van het „Hemelsche Rijk" droegen hun lot met gelatenheid. Anti-militaristen, Te Delft zijn Zater dag en Zondag anti-militaristische rel letjes geweest. Zaterdagavond moest dc politie handelend optreden om eenige vu rige propagandisten tegen het publiek te beschermen. Zondagmiddag heeft de po litie op de Brabtentsche turfmarkt een optocht van anti-militaristen verstrooid. Onder ernstig verzet Werden eenige b'e- toogers, die niet aan het bevel van de politie, uiteen te gaan, 'wilden gehoorza men, naar het bureau gebracht. Bloedvergiftiging,. Te Zevenbergen had mej. D. 't ongeluk met een spjeld in een harer kiezen tje prikken. Er ont stond bloedvergiftiging daardoor. Zij» is aan de gevolgen overleden. Bij 't ziüemmeri verdronken. Te Noord - wijk waren 8 leden eener gymjnastiek- vereeniging uit den Haag aan 't 'baden. Een hunner ging te ver in zee; door elkaar bij de hand vast te houden en zoo een keten te vormen, trachtten zijn kameraden hem te redden, Wat is ge lukt, doch een hunner, de 18-jarige A. M. uit Den Haag is daarbij, vermoede lijk doordat hij in een kuil terecht kwam, verdronken. Te Seheveningen ie de 26-jarige O. uit Rotterdam bij 't baden verdronken. Van O. Was met zijn broer en een dame op een plaats ter hoogte van 't battterij - huisje in zee gegaan, hoewel een daar surveilleerend agent hen gewaarschuwd had. Spoedig verkeerde de dame, die niet kon zwemmen, in levensgevaar. De broer van C. van O. redde haar; tegelijkertijd hoorde hij zijn broer om hulp roepen. Hij kon evenwel de dame niet loslaten. De agent die op Zijn route daar Weer passeerde, ging onmiddellijk te Water en na drie kwartier gezocht te hebben, kon hij van O. aan het strand brengen. Nadat eerst nog was getracht de levens geesten op te Wekken, werd het lijk per brancard naar een politiebureau ver voerd. Te Zandvoort zijn de heeren Broe der en Cornelisse, beiden uit A,dam, die aan het stille strand te water waren ge gaan om te baden, door (den sterken Oostenwind van het strand afgedreven en verdronken. Op het strand, waar zich onder het publiek dè echtgenooten en de kinderen van ée beide slachtoffers bevonden, speelden zich hartverscheuren de tooneelen af. Het was de politie niet mogelijk, het opdringende publiek op een afstand te houden. Terzelfder tijd werd ook een dame door den stroom gegre pen. Zij is door elen visscher in b'ewus- teloozen toestand op het strand gebracht, waarna Zij per auto naar Haarlem werd getransporteerd. De heer Broeder laat een vrouw en drie kinderen en de heer Cornelisse een vrouw en twee kinderen achter. De spraak terug gekregen. Naar aan leiding van het bericht over iemand' uit Markelo, die tijdens zijn verblijf te Wier den, vermoedelijk door een benauwiden droom, het spraakvermogen had verlo ren, vernemen Wij, dat bedoelde persoon, de heer D., den daarop volgenden dag de spraak heeft teruggekregen, waarvan hij zelf aan de firma te Deventer, bij Welke hij Werkzaam Is, per brief me- dedeeling deed. Altijd dezelfde onvoorzichtigheid. Een landbouwersknecht te Spanbroek, die de vogels op den bouw zou verjagen met een geweer, legde bij wijze van grap aan op een ambachtsman, die op hiet dak der woning aan het werk was. On gelukkigerwijze ging daarbij het geweer af dat den ambachtsman zoodanig trof, dat hij in het ziekenhuis ter operatie moest worden opgenomen. Gepakt. Zaterdagmiddag trachtte een 20-jarig jongmensch een chèque van 200000 mark bij de Deutsche Bank te Amsterdm te innen. De kassier, die bemerkte, dat de chèque valsch was, liet onmiddellijk) de politie waarschuwen, doch hield tege lijkertijd den jongeman aan dte praat. Toen na eenigen tijd de recherche ver scheen constateerde zij, dat 't jongmensch een oude en lang gezochte bekende der politie was. Na aan een kort verhoor te zijn onderworpen, werd hij, met een 2- tal handlangers, gearresteerd. Door een maaimachine gegrepen. Te Lievelde bij Lichtenvoorde is het drie jarig kind van den landbouwer Beusink in aanraking gekomen met een in be weging zijnde grasmaaimachine. Van het kind werden beide beentjes bij den voet nagenoeg doorgesneden. Zeer verminkt is het kind naar het ziekenhuis te Groenlo overgebracht. Een dronken stuurman. Zondag maak ten ongeveer 30 menschen van Gorin- chem naar Leerdam een plezierreisje per stoomboot „Johanna" om een voetbal- wedstrijd bij te wonen. Op de terugreis bleek, dat de stuurman dronken (Was, met het gevolg, dat de boot tegen de basalt glooiing van den dijk liep en zoodanig overhelde, dat bakboordzij water schepte. De meeste passagiers vielen door den schok, zoodat er een paniek ontstond, die echter weldra bedaarde, toen een aan wezige schipper het roer overnam. Den onver trouwbaren stuurman heeft men in het vooronder opgesloten. De plezierreizigers zijn er met den schrik afgekomen. Onweer. Te Udenhout (N.-B.) is Maan dagmorgen de hoeve van den landbouwer J. v. N. door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. De be woners konden zioh sleohts in nacht gewaad redden. Het vee en een deel van het huisraad bleef behouden. Naar 'f wikwief. De N. Gr. Crt. vertelt 't Is In een dorpje in de buurt van Groningen gebeurd. Een man van 53 jaar wilde graag een vrouw hebben. Op geld kwam het niet aandat had het boertje genoeg. Als ze maar schoon en jong was, en gain almansvrund, „As 'k nog is trouwen gao, wik mien vrouw allend hebben". Maar om er nu een te krijgen.- Deze week besloot hij ,,'n wikwief' te raad plegen. J.l. Woensdag trok hy er op af, 't mooiste pak aan, 'n nei zieden over hemd en 'n mooie fluwailen pedde op. HU was wat bang uitgevallen, vooral tegenover vrouwen, maar 't „wikwief' kende hy gelukkig goed. Moedig stapt by d'r op af en pas had hy de deur geopend, of daar klonk het: ,'k wil trouwen, Annao, maor hoe mouik 't aan leggen V Zuik mie is 'n vrouw op, nuuver en slank en eerlek. Ja veural eerlekgain 'd dy de kadde in duustern knipt". En Annao schudde de kaarten, prevelde wat en sprak eindelyk: „Gao maor naor hoes, Jan mörg'nvroug komt d'r 'n mooi wicht veurbie dien hoes, net om half negen. Vraog heur, want dy het 'n oogje op die". En Jan betaalde en trok overgelukkig naar huis, telkens herhalende„Om half negen dan zei de botter geld kosten". Maar wel zol 't wezen. Onze schooljuf frouw Maor dat zok toch nalt deuken, dat die gek op mie was. Maar men ken 't nait waiten. Vrouluugoud is raor goud!" De morgen brak aan en Jan stond om aoht uur al poeismool in de deur. En hoe later het werd, des te zenuw achtiger werd hy. Halfnegen„Daar komt ze heusoh aan 1 Jao tooh de schooljuffrouwVeuroet maor. Nou mout 't wezen Juffrouw'n klain woordje koomt in mien geld en goud alles is veur jougaot mit mie trouwen. Knik maor van jao En meteen wilde hy de juffrouw by den arm nemen. Geheel ontsteld nam deze eohter de vlucht. Dat was een vreemde Donderdagmorgenverrassing 1 En Jan hy is nog denzelfden dag weer naar 't wikwief getrokken, alweer om raad! LAATSTE BERICHTEN. De staking in de Rynsleepvaart. De Centrale Bond heeft te Rotterdam met de stakers vergaderd, naar aanleiding van de bereidverklaring der commissie tot regeling der loon- en arbeidsvoor waarden in het Ry'nsleepbedryf tot het aangaan van een contract op, by het uitbreken der staking geldende loon- en arbeidsvoorwaarden. De vraag werd gesteld, of men zou trachten met de oommissie in onderhan deling te treden. Met een kleine meerder heid werd daartoe besloten. Op ver gaderingen te Dordrecht, Vreeswyk Vianen, Den Boseh en Ruhrort zal ook over deze vraag gestemd worden. Van het totaal van den uitslag zal afhangen, of men zal probeeren tot onderhandeling te komen. Een moeiiyk geval. Ergens in Suffolk (Engeland), heeft de reohter een moeiiyk geval te beoordeelen gehad. Veertig jaar ongeveer geleden heeft een zekere David Pulford een zekere Emma Emmerson gehuwd. Na een half jaar werd de vrouw wegens zenuw- stoornis in een inrichting opgenomen, waar zy zeventien jaar bleef en toen als genezen werd ontslagen. Al dien tyd had ze niets meer van haar man gehoord en eerst onlangs kwam zy er toevallig aehter, dat hy in Londen woonde en wel met een andere vrouw. Het gekke van het geval is nu, dat Pulford, hoewel hy toegeeft indertyd mejuffrouw Emmerson te hebben gehuwd, beslist biyft ontkennen, dat het met deze juffrouw Emmerson is geweest. Een zuster van juffrouw Pulford houdt echter vol, dat Pulford wel degelyk de man is, waarmee haar zuster indertyd in het huwelyk is getreden. Nu kwam op haar beurt een zuster van mynheer Pulford verklaren, dat mevrouw Pulford niet de vrouw is, waarmee haar broer is ge trouwd. Pulford moest voor den reohter een paar keer de rechtzaal doorwandelen en mevrouw bezwoer den magistraat, dat zy haar man aan zyn manier van loopen beslist herkende. De Engelsche reohter liet zioh door al die herkenningen niet uit het veld slaan. Hy oordeeldeMevrouw Pulford kan gerust, indien ze dat wensoht, bij haar weergevonden, schoon wat raren, echtgenoot bly ven. Immers 't zou wel al te toevallig zyn, dat in Maart 1883 te Bungay twee Emma Emmersons elk een David Pulford tot echtgenoot zouden hebben gekregen. Waartegen inderdaad weinig valt te zeggen. TELEGRAMMEN. DOETINCHEM (V.-D.) Dinsdagavond 11 uur gedurende het korte onweder, dat zich boven deze gemeente ontlastte, viel een reusachtige vuurbol uit den hemel en spatte onder donderend geraas op een dak uiteen zonder schade te veroorzaken. Verschillende electrische bellen rinkelden. ROTTERDAM (V.D.) De kapiteins van de Rijnsleepbooten gaan varen. AMSTERDAM (V.D.) Den 5en Sept. a.s. viert Louis Bouwmeester zijn 80st.en verjaardag. LONDEN (V.D.) Naar verluidt zal de Belgische premier een compromis-voorstel doen, overeenkomstig het beginsel van Poincaré om geen moratorium aan Duitsch land te verleenen zonder nieuwe waar borgen. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. SEROOSKERKE. Gehuwd: 13, M. de Blonde, 26 j. jm., (van El te meet) en A. J. Bakker, 21 j., j.d. BURGH. Geboren: 15, Pieter, z. van Hugo Bekker en Adriana Broekhuijzen. Gehuwd: 21, Leendert Cornelis Blom, '25 j., en Dina Willemina Overbeeke, 24 j., (van Haamstede). HAAMSTEDE. Geboren: 29, Engeltje Helena, d. van Johannes van den Berg en Johanna Hendrika Maas. Gehuwd: 14, Jan Pieter Kloet, 21 j., (van Zierikzee) en Joppa van Darame, 25 j. Overleden: 31, Pieter Blom', 69 a. van Leendert Blom en Pieternelïa van Dalen. RENESSE. Geboren: 18, Leendert, z. van Cornelis Evertse en Willemina Dor reman. Overleden: 10, Elizabeth Blom, 65 j., echtgenoote van Maarten Jonker. ELLEMEET. Gehuwd14, Leendert Kristelijn, 26 j. Jm., en Cornelia Pie ternelïa Stoel, 25 j. jd. BROUWERSHAVEN. Geboren: 19. Ma- rinus Philippus, z. v. Philippus Marinus van Zui.dland en van Jannetje van den Hoek; 20. Marinus, z. v. Jakob Olree en van Pieternelïa Jacoba Arijse. DUIVEND1JKE. Geboren: 23, Kaatje, d. van Cornelis Kristalijn en Cornelia Joppa van der Weele. Gehuwd: 21, Anthonie Beije, 40 j., we duwnaar van P. Beije en Jacoba Hoek man, 38 j. jd. Overleden: 20, Arend Uil, 11 m., 2. van Abraham Uil en Pieternelïa Zoeter. ZONNEMAIRE. Geboren: 15, Leendert, z. van Cornelis iFonteine en Jannetje Kornelia van der Meer. Gehuwd: 14, Nicolaas Beije, 21 j. jm., en Ida van Ast, 20 j. jd.; 27, Pieter de Reus, 25 j. jm., en Jacomina Pols, 28 j. jd. Overledlen: 30, Joharmis Berman, 59 j., echtgenoot van Adriana Boogerd. NOORDGOUWE. Geboren: 1, Maria Janna, d. van J. van Ast en C. Biom; 8, Willemina Maatje, d. van A. van der Cingel en H. Soetens; 10, Pietiernelta Apolonia, d. van C. den Engelsman en M. van de Panne; 14, Maria Lena, .1. van J. P. Wagemaker en A. K. J. Ta- zelaar; 25, Grietje, d. van J. Hendrikse en G. Elenbaas te KerkWerve. Gehuwd: 28, Cornelis Blom, 30 j., jm., en Joppa Anson, 31 j. jd. Overleden: Johannes Daniël van Leeu wen, 2 im., z. van K. van Leeuwen en L. Matthijsse. DREISCHOR. Geboren: 5. Willem Cor nelis, z. v. Adriaan Nicolaas Vane eit- Maatje Adriana Kommer; 21. Cornelia Martina, d. v. Abraham Adriaan Berre- voets en Cornelia Pieternelïa Hage; 24. Johannls, z. v. Jacob van de Sande en Wilhelmina van der Klooster; 28. Maria Johanna, d. v. Pieter Verloo en Joppa Fonteine; 28. Johannis Cornelis, z. van Hendrik van Dijke en Jakoba de Wit; 28. Johannis Willem, z. v. Willem Knuist en Cornelia Stoutjesdijk. Overleden: 15. Kaatje Levina Kooman, 38 j., echtgenoote van Leendert Doele- man. OOSTERLAND. Geboren: 10, Janna, d. van M. v. d. Zande en J. Hangen. THOLEN. Geboren: Dirk, a. van J. G. Polderman en A. J. v. d. Maas; Maatje Cornelia, d. van L. Jansse en J. Bijl; Cornelia Adriana, d. van H. Bijnagte en J. van de Sande. Gehuwd: P. J. Vercouteren, jm., en R. de Jong, jd.; A. C. Deurloo, jm., en P. C. Baaij jd'.; J. van Bemlden, jm., en N. Quist, jd. Overleden: Maria Cornelia Schot, 76 j., wed. van J. Haeck; W. Moeliker, 70 j. jd. STAVENISSE. Geboren: Marinus Mar* tinus, a. van W. M. Potappel en M. C van Beveren; Jacoba, d. van J. GeluK en P. den Brab'er; Pieter, z. van A. van Zetten en J. v. Iwaarden; Willem

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2