Zierikzeesche ffe Nieuwsbode abonnement: 7 Aug. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: buitenland. binnenland. zen(7^.tabl$ien trtfa per 8 maanden f 1,50, franoo per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10810. Inz<®dtng °P den dag Tan ult- Olr. A. J. OE LOOZE Jr. Ulfg.-HedlCt. M. J. KOSTEN. Zeemonsters. Voor de kust van Hornsea (Yorshire), waar vorige week een badgast het leven verloor, doordien, hij bij het baden door een haai werd gegrepen en verscheurd, is thans, zoo meldt de Evening News een nieuwe vischsoort verschenen van zeer aanzienlijke afmetingen en in grooten ge tale, De bevolking toont voor 't nieuwe, haar onbekende monster bijzondere be langstelling. Tot voor Sunderland is het badend .publiek echter dermate wantrou wend geworden jegens deze verschijnin gen uit de dierenwereld, dat het zich niet meer in volle zee waagt, maar angstval lig het ondiepe kustwater houdt. Het eerste exemplaar zag men bij de pier van Sunderland. Het mait 4 a 6 tmeter, en dartelde een tijdlang in het zilte nat rond, zonder dat men het er over eens kon worden, tot welke familie het behoor de. Nadere kennismaking bleef uit, tot opeens drie zalmvisschers bij het binnen halen van hun netten in een daarvan ver ward zagen een geweldig dier, verschei dene voet langer dan hun boot, dat met zijn staart den bootromp beukte, en dien zeker te gruizel zou hebben geslagen, wanneer de mannen hun netten niet had den gekapt en voor het zeemonster het slagveld geruimd. De autoriteiten meenen nu, dat het een bizonder soort haai oi zaagvisch was, en ze hebben den visschers aangeraden, goed uit hun oogen te kijken. De graauproduotie in Frankrijk. De Fransche minister van Landbouwi heeft op de prefecten de voorzitters der departementen landbouwbureaux en op de directeuren van de departementale land- bouwdiensten een beroep gedaan om in de komende jaren de graanproductie te verhoogen. Frankrijk moet zijn eigen brood voortbrengen en niet afhankelijk zijn van het buitenland, schrijft hij. Hij vestigt in het bizonder de aandacht op de keuze der zaaigranen, de selectie uit de goede soorten, de verdeling der gewas sen, een rationeele bodembewerking, de onkruidverdelging en het gebruik "van goe de kunstmestsoorten en geschikte machi nes. Voorts verzocht hij aan de directeu ren der landbouw diensten, om in elk de partement een comité van actie en pro paganda in te stellen en hem voor den lsten October op de hoogte te stellen met hun programma. Dit programma moet met eventueele ad viezen en desiderata ingeleverd worden bij de nationale graancommissie. De circulaire besluit met het verzoek van den minister aan alle Fransche landbouwers en patri otten, om „het graan de overwinning te doen behalen". De regeering, zegt hij, zal niets nalaten, om hun daarbij te helpen, want het gaat hier zoowel om de economische welvaart als om de nationale onafhankelijkheid. Frankryks vergeldingsmaatregelen. Aangezien de Duitsche regeering alleen een antwoord heeft gezonden, dat ver traging brengt *m de regeling der kwes tie, heeft de Fransche regeering de vol gende besluiten genomten bestemd om haar rechten te handhaven: ten eerste de compensatie-bureaux te Parijs en Straatsburg worden uitgenoodigd om tot nader order elke erkenning van een Duit sche schuldvordering uit te stellen ten tweede: aan de bureaux wordt gelast om tot nader order niets voor rekening van Duitschland te betalen, ook niet de schadeloosstellingen toegestaan door de gemengde arbitrage-rechtbank voor de opbrengst der Duitsche goederen in Frankrijk de Fransch-Duitsche over eenkomst van Augustus en September 1921, volgens welke deze betalingen ge schiedden, is dus opgeheven en de Duit sche regeering moet dus uit eigen mid delen de vonnissen uitvoeren, waartoe zij veroordeeld' is of veroordeeld zal worden; ten derde: de bureaux te Parijs en Straatsburg zijn uitgenoodigd om aan Duitschland geen mededeelingen meer te doen van de opbrengst der ge- likwideerde Duitsche 'bezittingen in Frank rijk; ten vierde: de uitvoering der over eenkomst tusschen Frankrijk en Duitsch land van Baden-Baden, betreffende de teruggave van de onroerende goederen in Elzas-Lotharingen achtergelaten dooi hun Duitsche eigenaren, wordt opgehe ven; ten vijfde: maatregelen om de goe deren daar vast te houden, zullen onmid dellijk in Elzas-Lotharingen worden ge nomen. Ingeval deze verschillende maat regelen niét zouden voldcfen voc(r de regeling der kwestie, zullen er nog an dere beschikkingen worden genomen. W acktgeldrogeling. Men meldt aan het ffdbl. dat de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken naar aan leiding van het by haar ingediende ontwerp-wachtgeldregeling de regeering geadvisseerd heeft, by inkrimping van personeel en op wachtgeld stelling naar vaste regelen te handelen op de volgende grondslagen 1®. pensionnéering van alle ambte naren van 65 jaar en ouder. 2°. wachtgeld voor hen, die er om vragen. 3°. waohtgeld voor ambtenaren van 62 jaar en ouderen, mits gerechtigd tot vol pensioen. 4°. wachtgeld voor hen, die nog geen 23 jaar zyn en op 1 Mei ongehuwd waren. 5°. wachtgeld voor ambtenaren met het minst aantal dienstjaren. De commissie is van oordeel, dat geen vaste ambtenaren behooren te worden ontslagen, zoolang by een be paald dienstvak nog los personeel aan wezig is. By ontheffing van een bepaald gesticht of een bepaalde instelling moet h.i. de wachtgeldregeling worden toe gepast alsof het personeel van diverse instellingen tot één groote inrichting behoorde. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Wy maken onzen lezers attent op een in dit nummer voorkomende advertentie der Rotterdamsche Tramweg- Maatschwaarbü onze eilandbewoners in de gelegenheid worden gesteld een reis te maken naar Antwerpen met het s.s. „Schelde". De heenreis vangt aan op 12 Augustus, de terugreis op 14 Augustus. Men leze de annonce maar eens goed na Zondagmiddag omstreeks 2 uur arriveerde hier met het s.s. „Schelde" een 700-tal personen uit Brussel van de Belg. „Touringclub". Ongeveer 4 uur verliet het gezelschap onze gemeente weer. Het is, naar wy meenen te weten, het eerste schip dat na den oorlog hier weer met Belgische pleizierreizigers aankwam. Door den minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw) f 1130 toe gekend aan de gemeente St.-Ahnaland, voor twee woningen van A. Boon. Zaterdag, laatste dag van de Middel- burgsohe kermis, is een jonge man uit Souburg, C. genaamd, door een zekeren B. uit Middelburg met een mes gestoken. De gewonde werd naar het gasthuis overgebrachtde dader werd aange houden. Voor het examen van waterbouw kundig ambtenaar, dat te Middelburg zal worden afgenomen, hebben zloh 48 candidaten aangemeld. SCHERPENISSE. Vergadering van den Dykraad op Vrydag 4 Augustus. Van Gedep. Staten was een sohryven ingekomen tot vaststelling van het dyk- geschot op f 23792,23. Besloten werd aan het waterschap Scherpenisse van de f 492 terug te geven f 261. Ingekomen was een verzoek van den waterbouw kundigen ambtenaar J. van de Velde, om ontslag uit den dienst tegen 31 Oct. a.s. Op de meest eervolle wyze werd hem dat met algemeene stemmen ver leend. Aan deze waterkeering heeft hy alsdan 40 jaren dienst gedaan. Opening der jacht in Zeeland. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt: a. in de Dames-, Anna Maria en Vül- okerpolder op korhoenders, patryzen en kwartels op Zaterdag 26 Augustus, op hazen, fazanten en houtsnippen Qp Za terdag 20 September a.s., alles met zons opgang; b. in het overige deel der provincie op Maandag IS September met-zonsop gang, met uitzondering van de jacht op patryzen, welke op Zaterdag 26 Augustus met zonsopgahg wordt geopend en dat voor de geheele provincie de korte jacht zal geoorloofd zyn dagelyks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. RECHTZAKEN, Voor den Hoogen Raad diende Vrydag de zaak van J. R., die door de rechtbank te Zierlkzee wegens zware mishandeling is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Op 26 November 1921 was J. R. by het stroopen door twee ryks veld wachters betrapt, waarna hy op dezen had ge- sohoten met het gevolg, dat een hunner, S., aan de rechterarm werd verwond. In hooger beroep vernietigde het hof te 's-Gravenhage dit vonnis en veroor deelde beklaagde wegens het veroorzaken van zwaar lichamelyk letsel tot 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Van Oven te 's-Gravenhage voerde in deze zaak als eerste middel aan, dat hier sprake zou zyn van schending, althans verkeerde toepassing der artt. 211, 221, 239, 246 en 247 Wetboek van strafvordering en van art. 302 Wetboek van strafrecht, daar het Hof is gegaan buiten de grenzen der dagvaarding, vermits deze slechts inhield poging tot doodslag, terwyl ook het Hof een tegen strijdige beslissing heeft gegeven door bekl. vry te spreken van een oogmerk tot mishandelen en te veroordeelen ter zake van een oogmerk tot zware mis handeling. Als tweede middel voerde pl. aan, dat hier sprake is van schending derzelfde artikelen, aangezien het arrest van het Hof onvoldoende met redenen is omkleed ten aanzien van de omstandigheid dat zwaar lichamelyk letsel is toegebracht. Als laatste middel achte mr. Van Oven schending dezer artikelen aanwezig, aangezien uit het arrest niet kan blyken, dat er termen waren tot toepassing van art. 39 septies laatste alinea Wetboek van strafrecht. De conclusie in deze zaak is bepaald op 25 dezer. De reohtbank te Tiel heeft den 21-jarigenJ. L. K. uit Zierikzee, wegens oplichting veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De eisoh was 6 mnd. Prof. Otto Otto gedagvaard. De ambtenaar van het O. M. by de kantongerechten in het arrondissement Rotterdam heeft, naar het Hbld. meldt, Otto Schlesinger, zich noemende prof. Otto Otto, geboren te Prosnitz 12 Januari 1881, wonende te Blankenburgh in den Harz (Duitschland), psycho-therapeut zonder bekende woon- of verbiyfplaats hier te lande, gedagvaard om te ver- schynen op Vrydag 1 September, des voormiddags te tien uur, voor het kan tongerecht Rotterdam. Otto Otto moet terecht staan, ter zake dat hy te Rotter dam op 16 Mei 1922, niet toegelaten zynde tot de uitoefening van de genees kunst hier te lande, buiten noodzaak dat beroep heeft uitgeoefend. De ver dediger moet van zins zyD, verschillende leden der reohterlyke macht te Rotter dam, die zich voor den psycho-therapeut geïnteresseerd hebben, zyn séanceB heb ben by gewoond en zelfs een bezoek aan zyn thans in volle werking zynd sana torium hebben gebracht, als getuigen k décharge mede te brengen. Zyn schoonmoeder gebeten. Voor de Rotterdamsche rechtbank kwam een eigenaardig geval voor. Een 22-jarige brievenbesteller had kennis gekregen aan een meisje. De ouders van het meisje waren hier niet erg mee in genomen en het gevolg was dat het meisje des avonds niet meer uit mocht. De brievenbesteller besloot eens met de ouders er over te gaan spreken. Toen hy by hun huis kwam en aanbelde kwam er een juffrouw naar beneden. In het donker meende hy, dat het zyn uitverkorene was en hy begroette haar toen op de wyze, welke by geliefden veelal gebruikelyk is. Hy bemerkte echter door de een of andere byzonderheid, dat het zyn aanstaande schoonmoeder was. Het teleurgestelde jongmensch was hier zoo over gebelgd, dat hy de vrouw een stuk oor afbeec, wat hem te Btaan komt op f 30 boete of 15 dagen brom men. De president vond het beestachtig zyn a.s. schoonmoeder zóó te mishan delen. VERKOOPINGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 2 Augustus. Ten over staan van Notaris F. J. H. Jespers te Renesse werden heden in het Hótel „Bom", publiek verkocht, de volgende Vruchten te velde. a. Voor den Heer Joh.s den Boer te Haamstede. Tarwe aan den Lagen Zoom voor f 71. Gerst aan den Noord weg voor f 150 en f 146. Gerst in „De Pad" voor f 165. Haver aldaar voor f 151. Rogge by de Hofstede voor f 50, f 100, f 100, f 96 en f 40. Paardeboonen aldaar voor f 17,50. Nagras in Armhoek voor f 35. b. Voor den heer J. Tangeman Cz. aldaar. Lupinen achter de cichoreifabriek voor f 125, alles per 41 A. 68 oA. 4 Augustus. Ten overstaan van Notaris F. J. H. Jespers te Renesse wer den' heden voor den heer A. de Pooter alhier, publiek verkocht: Een 13-jarig Merriepaard voor f 245; een 17-jarig Merriepaard voor f 160; een 3-jarig Merriepaard voor f 301. Melkkoeien voor f 225, f 304, f 361, f 240 f 310 en f 327. Kalfvaars voor f 251, jaarling Vaarzen voor f 126, f 127 en f 90, Vaarskalveren ▼oor f 60, f 55 en f 31, Stierkalf voor f 15. OOSTERLAND, 4 Aug. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden vooi de erfgenamen van Leendert Bal publiek verkocht: 43.90 aren bouwland aan Lau- rensweegje, voor f 1300; 19,46 aren bouw land aan den Lagen Maireweg, voor f 1376; 15,42 aren bouwland aldaar, voor f 1375; 14,42 aren bouwland aldaar, voor f 127b, 86,30 arert bouwland, aan den Hoogep Maireweg, voor f 1468. Alles per gemet. ONDERWIJS. Bij het dezer dagen te 's Grav.en- hage gehouden examen voor de akte Franseh l.o. slaagde o.a. de heer P. J. ten Haaf te Zierikzee. LANDBOUW EN VEETEELT. Intern, congres voor rundveeteelt. De Nederlandsohe regeering heeft het initiatief genomen tot samenroeping van een wereldcongres voor de rundveeteelt, in het volgende jaar. De Koningin heeft Haar bescherming voor dit congres ver leend, en Prins Hendrik heefc het voor zitterschap van het eere-comité aanvaard. Een groot aantal regeeringen heeft reeds officieel medewerking toegezegd. Het congres, dat van 29 Augustus tot 4 September 1923 te 's-Gravenhage zal worden gehouden, omvat vier afdeelingen n.l. erfeljjkheid en voeding. 2. Registratie. 3. Overheidsbemoeiing en verenigings leven en 4. bedryfseconomie. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oepe, I. Kievit te Lun- teren. Te Delft J. Bus te Ouddorp. Te Klundert, L. Boer teNieuw-Weerdinge Te 's Graveland, H. W. J. C. Hanse laar te HeerjanBdam. AangenomenNaar Leerdam S. Groene- veld te Zullichem. Naar Eerbeek (toez.) Dr. P. Blaauw, pred. dir. van het Diaco- nessenhuis te Haarlem. BedanktVoor Llnschoten, S. Groene- veld te Zuilichem. Geref. Kerken. Bedankt: Voor Grypskerke (Z.) en Oosterend (Texel), D. Scheele te Geesteren. 8T.-ANNALAND. Woensdagavond 6 ure (oude tyd), ds. Fraanje. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Alphen a/d. Byn, D. Driessen te 's-Gravenzande. Te Vlis- singen, C. S. van der Ven, oand. te Den Haag. SPORT. ZIERIKZEE, 6 Aug. Z.V.V. II. Zierik- zee-D.V.V. H. stand 3—1. EM.M. I— G.V.V. II 0—0. De voetbalvereeniging G.V.V. alhier heeft serie-wedstryden uitgeschreven, waaraan de volgende verenigingen zullen deelnemen. Quick en Deve (Stb.), D.V.O., Z.V.V. en G.V.V. alhier. (Zie verder de advertentie in dit en het nim mer van Vrydag a.s.) Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Vrydag 4 Aug. j.l. des 'snam. 2 uur. Voorzitter: de Durgemeester. Aanwezig de heeren Timmerman, Koop man, de Broekert, Calshoek, Lunenberg, W. den Boer, Polvliet, Pijleman en A. den Boer. De notulén van de zittingen van 8 Mei fo 12 ,Juni worden, na opening der vergadering, onveranderd goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat o.m. zijn ingekomen: een brief van de heeren P. J. Bierens en C. Stamperius, waarin zijl mededeelen, dat zij hunne benoeming tot lid der commissie tot ondersteuning van den Gewapenden Dienst aannemen; van den heer J. P. Waale, dat hij zijne be noeming tot onderwijzer aan de M.U. L.O.-school niet aanneemt; dat op 27 Juni j.l. boeken en kas bij den gemeente ontvanger zijn opgenomen, waarbij bleek; dat in kas was en moest zij|n f 51864.865,' dat Ged'. Staten de beslissing nopens de afschaffing der veemarkt 'hebben ver daagd; enkele personen zijn, na inge diend bezwaarschrift tegen den H.O., door Ged. Staten teruggebracht naar een lagere klasse, terwijl1 sommige bezwaren ongegrond werden verklaard en dat de burgemeester weer voor 6 jaar is her benoemd. Weth. Timmerman, namens den raad sprekend, wenscht den burgemeester har telijk geluk met zijn herbenoeming, daar bij den wensch voegend, dat het dien burgemeester moge gegeven zijn, gedu rende de nu volgende periode met den zelfden lust werkzaam te zijn. (Applaus.) De voorzitter dankt den heer Timmer man voor diens hartelijke woorden, ter wijl hij hoopt, dat hij als burgemeester gedurende de thans komende periode mag staan aan 't hoofd van een gemeente die in voorspoed vooruit gaat. (Applaus). Hierna leest de voorzitter eenige af schrijvingen op den H. O. voor, die alle z. h. s. worden verleend. De ingekomen rekening van het harmo nie-gezelschap „Kunst en Eer" wordt in handen gesteld van een commissie voor onderzoek, bestaande uit de heeren Pij leman, Catshoek en Lunenberg. De rekening van den straatweg Zierik zee—-Brouwershaven wordt eveneens in handen eener commissie gesteld, welke gevormd wordt door de heeren Polvliet, Catshoek en de Broekert. Van eenige, vroeger elders woonach tige, doch thans te Zierikzee gevestigde personen, is een schrijven ingekomen, waarin zij verzoeken om vrijgesteld te Worden van den door hen te betalen H. O., daar zij1 in hun vorige woon plaats reeds daarvoor zijn aangeslagen. Zij zouden anders dus dubbele belasting moeten betalen. De voorzatter deelt mede, dat men maar in ééne gemeente kan iwórden aan geslagen; de aanslagen voor den H- O. in de gemeente Ziierikzee zullen ambts halve moeten worden vernietigd- Ingekomen is voorts, een brief van J. J. Mallander, die teleurgesteld is dat hij1 de bespanning voor den reinigingsdienst niet meer mag leveren. Hij had gedacht dat het tusschen hem en de gemeente gesloten contract wel weer na 1 Juh zou worden verlengd'. Hij wijt dit aan Weth. Timmerman. Door deze niet-ver- lenging van het contract lijdt adressant Z.i. schacTe, weshalve hij den Raad daar voor een tegemoetkoming verzoekt. B. en W. stellen voor, aldus de voor zitter, afwyzend op dit adres te beschik ken. Na ampele discussie hier in deze vergadering Is reeds vroeger besloten den datum van aanbesteding ten gerieve van Een echte koken kost mm at ct. en is altijd M B B voorzien \©n B m dennaam^M A.MIJflHARDT mei handteeRtning 91 den aannemer te verzetten zegt da voorzitter en wat het aangehaalde be treft nopens den heer Timmerman, dat is een zaak die buiten den Raad omgaat. Wethouder Timmerman zegt, dat het geen Mallander beweert in zijn adres, in strijd met de Waarheid is. Dat Mallan der verlenging zou krijgen, kan spreker niet gezegd hebben, wel dat M. verlen ging kon aanvragen. Na deze toelichting wordt het voorstel van B. en W., n.l. om afwijzend op het adres te beschikken, z. h. s. aangenomen. Thans leest de voorzitter een brief voor van de gezamenlijke brandstoffenhande- laren, waarin zij den Raad mededeelen, dat de directeur der gemeente-gasfabriek hun concurrentie aandoet door aan ver schillende burgers anthraciet te leveren. Zij achten zich door "deze leverantie be nadeeld in hun bedrijf en verzoeken den Raad aan genoemden ambtenaar te ver zoeken dezen anthracietverkoop te sta ken. Het adres, dat pas is ingekomen, wordt op voorstel van den voorzitter in handen gesteld van B. en W. ter fine van prae-advies. Voorlezing geschiedt nu van een brief van de ambachtslieden Wansink en Sa- man, waarin zij betaling verzoeken van door hen gedane leveranties voor de ver- eeniging „Volkswoningen" te Zierikzee. De voorzitter geeft den Raad in over weging met een beslissing nopens dit adres te wachten totdat bericht is inge komen, wat het Rijk per saldo betalen zal. Binnen enkele weken hoopt spr., dat men zulks weten zal, waarop dan adres santen onmiddellijk zullen worden be taald. Na deze toelichting wordt 't adres voor kennisgeving aangenomen. Van de visscherij-vereeniging „Helpt El kander" is een adres ingekomen, waarin met het oog op het uitbaggeren der ha vengeul o. a. gewezen wordt op de scheepszaten. Adressanten verzoeken den Raad bedoelde zaten te laten afnemen tot aan het Lange Groendal; de daarvan gekomen grond zou aan den Oost-Haven- dijk kunnen worden aangewend. Dit adres is in handen gesteld van den havenmeester en den gemeente-bouwmees ter. Deze laatste adviseert de zaten af te baggeren* tot pl. m. 80 M. onder laag- water. De ebbeslib kan aan dén Oostj Havendijk worden aangewend. B. en W. stellen voor deze meerdere werkzaamheden te laten uitvoeren. De heer WA den Boer is van meening, dat hier een misverstand heerscht, want volgens zijn oordeel zijn bij 't uitbagge ren der havengeul Ook de scheepszaten begrepen. De voorzitter weerlegt dit en merkt op, dat ook de gemeente-bouwmeester zegt, dat afneming der scheepszaten niet on der het baggerwerk is begrepen. Wat de vereeniging vraagt is boven dien heel wenschelijk. 1 Z.h.s. wordt 'besloten aan het adres der visschersvereeniging te voldoen. Dhr. H. van Dijke, Bolwerk, vraagt van de gemeente een strook grond te mogen koopen, groot pl.m. 12 M2. B. en W. stellen voor de gevraagde strook aan den heer van Dijke te ver- koopen voor f 2,50 de M2., ojider con ditie, dat de erfpacht geen wijziging ondergaat. Conform dit voorstel wórdt besloten. De heer W\ den Boer brengt als rap porteur der commissie, belast met fiët nazien der rekening van het Burg. Arm bestuur over 1921, verslag uit. Hij' advi seert deze rekening goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f 22,374,28. Con form dit advies wordt z.h.s. besloten. (Onder dit cijfer zijn begrepen de gel aden, welke zijn uitgegeven voor de uit getrokken sigarenmakers). Aan den heer G. v. di Vliet wordt op voorstel van B. en W. "voor 2 kwar talen restitutie van reeds betaald ver gunningsrecht verleend, zijnde f 31,25. De verordening op de heffing djer keurloonen, benevens de verordening op de invordering dier belasting, zulks in verband met de inwerking treding der Vleeschkeuringswet, wordt vastgesteld, nadat de heer W. den Boer had geme moreerd, dat het salaris van den keu ringsveearts indirect een nieuw^ belas ting is voor de bevolking. De voorzitter: Bedoeld tractement is overeengekomen met den keurmeester we moeten het geven Ook dit wordt ons dus opgelegd, be sluit de heer W. den Boer. Aan de orde is nu een ad|res v^n het 'bestuur der federatie der Ned. Ta- baksbew. bond, waarin wordt verzocht pm ook na 5 Augustus, de datum Waar op de steun eindigde, de steun verle ning voort te zetten. In verband met dit adres wordt tege lijk het prae-advies van B. en W. no pens een schrijven van 'de firma Koe- voets aan de orde gesteld. Bedoeld prae- advies is van 29 Juli en luidt ongeveer als volgt: „De kosten voor het te werk stellen van een 20-tal sigarenmakers zal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1