Zierikzeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL BUITE NL AN D. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. behoorende by (le van Vrijdag 4 Aug. 1922, no. 10809. j Zuster aan te stellen, met als vervoer- middel een kleine auto. I Na verschillende inlichtingen ingewon nen te hebben, moest van dat denkbeeld worden afgestapt, daar men dan even stel van B. en W. Meegedeeld. Geraamd is over. rt dienstjaar een opbrengst van f 7500, waarvan te boeken over 8 mnd. f 5000. Blijkens bericht van H.H. Ged. St. moet over 1922 geboekt worden 6/10 De ramp der pelgrimstreinen. Omtrent de ramp bij Lourdes (Frank rijk), waar twee pelgrimstreinen op el kaar liepen, wordt nog gemeld: Men heeft tót dusverre 21 dooden uit gegraven, van wie er 11 herkend zijn. Bovendien bemerkt men onder de pui- nen nog 5 a 6 lijken. Het aantal dooden zou dus 27 bedragen. De catastrophe had plaats op de lijn Agen—Tarbes, op 25 K.M. jran Tarbes. De trein bevond zich daar op een steile helling, n.l. die van Ville Comtal sur Onar, wat een der contreforts van de Pyrenee- enketen is. De eerste trein met pelgrims bevond zich tusschen Mielan en Ville Com tal, toen hij plotseling en panne bleef,, juist halverwege de Comtal, vermoedelijk doordat de trein overbelast was met passagiers. De loco motief kon den treinlast niet meer om hoog trekken en begon langzaam terug te zakken. Door de helling kreeg de trein steeds meer vaart, -totdat hij in duizeling wekkende vaart den tweeden nakomen den trein tegemoet reed. Daar de seinen niet meer in werking werden gebracht en alles in de duisternis plaats greep, vlogen de beide treinen in volle vaart op elkander in. Ook de rem men waren onmachtig den trein tot stil stand te brengen. Een achttal rijtuigen zijn vernield. Het personeel, dat niet gewond was, en duur uitkomt, als met 2 zusters, wat j Van f 3|200 f 192Ó. Volgens de plaat dan verre de voorkeur verdient. j selijke Ink. belasting die ter goedkeuring Een bestuurs-voorstel, om te trachten aan de Kroon is opgezonden kam dit voor onze vereeniging een wijkverpleeg- jaar ten hoogste geheven worden 2 o/0. j ster aan te stellen werd met algemeene De raming is zoowat tot op de helft stemmen aangenomen. teruggekomen en nu aanvankelijk aan- Een kostenberekening wordt geformu- genomen was 1 o/0 te heffen,- moet nu leerd, wat hierop neerkomt: als vast- 2 <y0 worden geheven, waartoe besloten staand kan worden aangenomen dat het wordt. Salaris f 1800 zal zijn, hierop wordt f 400 De inspecteur vraagt tevens nog een Rijkssubsidie gegeven, zoodat wordt be- lijst van de personen die in deze be cijferd dat f 1400 door de betrokken lasting moeten worden aangeslagen. Deze bl; A. V. en W. P. L., beiden te A. J.- polder; M. C. B., Scherpenisse en I. M., £>ud-Vosse meter, ieder f 2 b. of 2 d. h. voor ieder hunner; openbare dronken schap: A. M. S., Ierseke, K. E., zon der bekende woonplaats in Nederland en i W. v. D., Oud-Vossemeer, ieder f 10 b. of 10 d. h. voor ieder hunner; over treding keuringsverordening: M. L, Scher- tpenisse, f 100 b;. of 50 d. h.; openbare dronkenschap: C. M., Scherpenisse, 2 d. 'h.; ontslagen van rechtsvervolging: M. v. D., Tholen. PREDIKBEURTEN. gemeenten zal moeten worden opgebracht, met inachtneming dat gedurende 3 jaar ons f 200 maximum kan worden ge schonken van de Prov. Groene Kruis vereniging. Naar het zielental berekend zou het voor Renesse f 680, Noordiwelle f 450 en Serooskerke f 280 bedragen. Subsidies zullen worden aangevraagd bij Gemeentebesturen, Burgerlijk Armbestuur en Diaconieën. Algemeen was men van gevoelen, dat het grootste bedrag uit de helling van Ville j gemeentekas zou moeten komen, daar doordat de trein 't dan naar gelang van draagkracht, op het belastingbiljet wordt verhaald; een en ander zal nader worden uitgewerkt. Contributie-verhooging kwam ook nog ter sprake, doch hiermede zou worden gewacht, mët betrekking tot de aanstel ling der wijkverpleegster. Benige nieuwe leden traden toe. ZONNEMAIRE. Vergadering van den Raad der gemeente op Maandag 31 Juli. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den burgemeester worden de notulen der vorige na lezing onveranderd goedgekeurd. Voor kennis geving wordt aangenomen het bericht van Ged. Staten, dat de Koninkl. goedkeuring een groot aantal reizigers, begonnen, on- i js verleend voor de heffing van 50 pCt. danks het feit, dat zij in hun slaap over- 0p jn^ belasting. Idem 't proces- vallen waren, onmiddellijk het reddings- verbaal van kasopname bij den gemeente werk- ontvanger. Idem de rekening van 't mu- De eerste trein telde 700 reizigers en ziekgezelschap over 1920 en 1921. De eer de tweede ongeveer 600, zoodat de wa- sluit met een goed slot van f 11,256 en gens geheel bezet waren. Tot tegen den tweede met een nadeelig slot van middag waren er 24 lijken onder de ver- f 129,80*. Voorlezing geschiedt van het brijzelde wagens vandaan gehaald, ter- j verslag van de beproeving der brand- wijl er voor 52 gewonden plaatsen in de hospitalen werden besteld. Het vervoer had plaats met militaire ziekenwagens. De boringen by Winterswijk. Nadat reeds eenigen tijd geleden op den boortoren der Rijksopsporing van Delfstoffen te Corle nabij Winterswijk, dikke steenzoutlagen aangeboord waren, is dezer dagen aldaar, op circa 700 Meter diepte het steenkolengebergte bereikt. Het feit, dat reeds op betrekkelijk ge ringe diepte in den Achterhoek steenko lengebergte is aangetroffen, is zeer op merkelijk. De oudere boringen hadden ook het steenkolengebergte aangeboord, de ge ringste diepte was echter circa 1150 M., terwijl het nu 450 M. hooger reeds aan geboord werd. In verband met een even- tueele latere exploitatie is dit van groot belang, daar de mijnschachten nu veel minder diep en kostbaar behoeven te wezen. In tegenstelling met de Zuid-Lim- burgsche kolenvelden en die in de Peel, waar zeer dikke lagen drijfzand het af- diepen der schachten uiterst kostbaar en bij grootere diepte onmogelijk maken, is bij Winterswijk de aard van 't gesteente boven het steenkolengebergte van dien aard, dat er bij het aanleggen van mijn schachten weinig moeilijkheden van te verwachten zijn. Met belangstelling zijn de verdere resul taten tegemoet te zien, welke eerst over eenige maanden verwacht kunnen wor den. zal door de iCommissie voojr de Be grooting worden opgemaakt. Het dag loon van den gemeente-werkman Stoel wordt volgens voorstel van B- en W. bepaald over 't 2e kwartaal '22 op, f 2,25 en over 't 3e kwartaal op f 2,50. Be treffende de ligplaats van 't schip van getor. de Rijke volgt eenige discussie. Be pleit wordt den lagen kant aan te vul len. Hierop volgt een geheime verga dering- Bij de omvraag zegt de heer Beije, dat het Kerkhof er Hfleer uitziet als een hoenderpark. Algemeen is men 't er over eens,dat thans tegenover Ak kerdaas afdoende maatregelen dienen te worden genomen. Voorzitter zegt dat zulks zal geschieden. Hierna volgt sluiting. Dinsdagmorgen 1.1. ten 12 uur ver- i voegden zich ten huize van den heer J. Nieuwdorp Jz., de burgemeester en de besturen van T Waterschap Nieuw- Bommenede en den polder Zonnemaire om hem te complimenteeren met zijn jubileum. De burgemeester herdacht de werkzaamheden van den jubilaris, zoo wel als waterbouwkundige als gemeente opzichter, overhandigde hem van gemeen tewege een envelop met inhoud en noem de het een voorrecht den jubilaris te mogen mede deelen, dat het H. M. be haagd had hem de eere-medaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verleenen. De dijkgraven van bovengenoemde pol ders boden den heer Nieuwdorp onder toepasselijke speechen eveneens envelop- pes met inhoud aan. Het heeft den jubilaris, die mei jeug dig vuur nog altoos zijn arbeid verricht, hoewel hij bijna den 76-jarigen leeftijd heeft bereikt, dien dag niet aan belang stelling ontbroken. bluschmiddelen, gehouden 29 Mei '22. Be sproken wordt de aanschaffing van 30 60 M. nieuwe slangen. B. en W. betwij felen of de perspomp dat wel op kan voeren. De heer de Klerk meent, dat aan schaffing dan niet noodig is. De heer 3 Beije merkt op, dat dan nieuwe instri'.-i menten moeten aangeschaft worden. De heer Verseput zegt, dat daar vroeger ook OOSTERLAND, 2 Aug. Ten overstaan al over gesproken is. Besloten wordt niets van notaris Kor te weg werden heden al- te koopen. Ingekomen is het verslag van de Landarb.-Vereeniging te Z.zee en de TERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE. De rekening der gemeen te over 1922 sluit met een voordeelig saldo van f 18.737,—. SEROOSKERKE. Maandag j.l. hield de Groene Kruisvereeniging Renesse, Noord- Welle en Serooskerke hare jaarvergade ring in café „Telle" te Renesse. Na ope ning der flink bezochte vergadering door den voorzitter, den heer Joh. Hoogen- boom, werden de notulen voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. De lijst van gebruikt materiaal werd voorgelezen waaruit bleek, dat ruim 60 maal, van het depót was gebruik gemaakt. Een commissie, bestaande uit de heeren C. Davidse en J. Braber, adviseerde tot goed keuring der rekening. De inkomsten be droegen f405,09, de uitgaven f 137,09, sal- rekening, beide over 1921. De burgemees- voor f ter deelt mee, dat door B. en W. is ge- j vraagd om de balans op 31 Dec. '21 en I de winst- en verliesrekening over 't afge- loopen jaar; een en ander moet volgens de bestaande voorschrifften worden in gezonden. De finantiëele opzet der Ver eeniging kan uit de gezonden rekening t niet behoorlijk worden opgemaakt. Van de vereeniging is evenwel £een nader be richt ingekomen. De heer Beije zegt, dat het bestuur der vereeniging het vol gend jaar aan 't verzoek zal voldoen. Dit jaar was 't niet goed mogelijk. In gekomen was de rekening der Gezond heidscommissie. In verband daarmede wordt medegedeeld een schrijven van Ge- dep. Staten, dat boven de toelage van. f 800, die de secretaris geniet geen tijde lijke toelage mag worden verleend. De voorzitter deelt mee, dat als post 8 voor- komt een duurtetoeslag aan den secre taris van f 160, op grond waarvan B. en W. voorstellen de goedkeuring aan de rekening te onthouden, wat met alge meene stemmen wordt goedgekeurd. De begrooting dier commissie over 1923 zal daarom ter wijziging worden teruggezon den. De rekening van de straatweg Zie- rikzee—Brouwershaven over 1921 komt in behandeling. De heer Verseput heeft die rekening ook in een andere vergadering gehoord. Daarin was bezwaar gemaakt tegen de verhooging van 't salaris van den opzichter. Spreker kan niet bèoor- deelen of het salaris te hoog is en had daarover gaarne eenige inlichting. De heer v. Putte zegt, dat de heer Boone meer is dan technisch-adviseur: hij is fei telijk alles en doet ook 't administratief beheer. Deed hij dit niet dan moesten er bezoldigde bestuursleden komen. Thans krijgt hij f 250, vroeger f 200. Spr. meent, dat 't goed betaald is. De heer v. d. Bout bepleit beter onderhoud van den straat weg. Goedkeuring der rekening volgt. B. en W. leggen over de rekening over het afgeloopen jaar, sluitende in ontvang op f 74315,93, in uitgaaf op f 70720,46, dus hier in het openbaar voor den heer D. van der Graaf verkocht: paarden do f 268,09, batig saldo over vorige jaren f 382,82, maakte een totaal van {650,80. i .<*n 2oed slot van «595,47. De com' De depothouder J. P. Barendse zag zijn salaris verhoogd tot f 35, zulks met terug- werkende kracht van af 1 Jan. '21. Beslo- I der, welke commissie ook voor de be- missie van onderzoek zal bestaan uit de heeren Verseput, van der Bijl en v. Splun- ten Werd 2 verbandtrommels aan te schaf fen, en die te plaatsen, een te Renesse en één te Serooskerke. Aan de beurt van aftreding waren de heeren W. Bak ker, Serooskerke, B. G. Moermond, Noord- weile en C. J. Kooman, Renesse, die ech- grooting zal optreden. Wegens periodieke aftreding als zetters van de heeren M. v. d. Werf en M. L. Sehilperoort worden op de voordracht deze heeren wederom geplaatst met A. J. Boot en J. C. de Wilde. Naar aanleiding van een schrij- ter met schier algemeene stemmen wer- ven van Ged. Staten wordt een wijziging den herkozen. In de vacature Smits werd gekozen de heer L. Zonruiter, Noord- Welle en in,de vacature ds. Diederiks dhr. J. Klompe, Serooskerke. De voorzitter deed nu een uitvoerig verslag van de verschillende vergaderingen, die zijn be legd met zustervereenigingen, om tot een goede wijkverpleging voor geheel Schou- j wen te geraken, die echter tot niets heb ben geleid, daar men stuit op de terughou dendheid der andere vereenigingen. Voorts deelde hij mede het genomen besluit te Noordwelle, gedaan in een gecombineer de vergadering met het bestuur van Haamstede en Burgh, om te trachten één gebracht in de verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch, alsmede i in de instructie voor den veearts. j Aan de Kroon zal ontheffing worden gevraagd van de keuring der huisslach tingen. Overgelegd wordt de rekening van het Burg. Armbestuur over 1921. Deze wordt goedgekeurd met een goed sloï van f 4630,04:'. Ingekomen was een 'te- richt van den heer Inspecteur der Di recte belastingen te Z.zee, dat de op brengst van de 50 o/0 op de Ink- Be lasting wordt geraamd op f 3200, dienst jaar 1922-'23. Naar aanleiding hiervan wordt door den burgemeester een voor f 485 en f 330; koeien voor f 210, f 362, f 336 en f 325; stier voor f 161; ossen voor f 121, f 69; vaarzen voor f118, f 80, f 78. RECHTZAKEN^ Dinsdag stond voor de Haagsche arr.- rechtbank terecht, beschuldigd van ver duistering van gelden en fondsen en we gens bankbreuk J. S. Lenaertz Wagner. Het O. M. eischte tegen hem 4 jaar ge vangenisstraf. De heer Lenaertz heeft f750.000 verduisterd van een groot aan tal personen. Niet minder dan 23 getui gen waren gedagvaard. THOLEN, 31 Juli. Door het Kanton gerecht alhier zijn heden veroordeeld we gens straatschenderij: J, de R., Stave inisse, 1 m. voorw. t.s. met een proeftijd van 2 jD. J. O., Scherpenisse, 1 m. voorw. t.s., met een proeftijd van 1 j.; overtreding motor- en rijwielwet: J. W. Tholen, f 1 bl. of 1 d. hi.; A. L. P., Scherpenisse, f 5 b. ot 5 d. h.; jacht- overtreding: J. L., St.-M'dijkl, f 5 bl of 5 d: h.; overtreding Invaliditeitswet: J. C. v. d. W., Scherpenisse, f 15 b. of 15 d. h.; overtreding arbeidswet: H. I. S., Tholen, f 10 b. of 10 d. h'.; F. v. d. H., Oosterland, 26 b., eik van f 0,50 of 1 d. h. voor elke boete; overtreding leerplichtwet: H. P. K., St.-Philipsland, f 5 'bi. of 5 d. h.; overtreding der jacht wet: M. B., Scherpenisse, 4 d. h. met bevel tot uitlevering van het geweer of te betalen f- 50, s. 10 d. h.; I. R., St. Annaland, f 1 b. of 1 d. n., met ver beurdverklaring van het geweer; over treding visscherijwet: J. P. de J., Tho 'leni, f 5 b. of 5 d. ht, met teruggave van het net; P. B., Tholen, f 10 b. of 10 d. h.; W. B. en J. J. d. K., beidjen te Tholen, ieder f 5 b. of 5 d. h.; A. d. H., Bergen op Zoom', M. J. S. en A. S„ beiden te Ierseke, ieder f 10 b. of 10 d. h. voor ieder hunner; overtreding aan varingsregie mient: A. W. en A. d. H., beiden te Bergen op Zoom, ieder f 5 fo. of 5 d. h. voor ieder hunner; over treding spoor- en tramwet: M. E., L H. M. G., beiden te St.-Philipsland en M. K. H. te Zzee, ieder f 3 b. of 3 d. h. voor ieder hunner; overtreding wa renwet: J. G., St,-Annaland', f 200 to. of 100 d. h.; C. S., St.-Anoalandi, f 200 b. of 1 m. h.; overtreding politieveror dening: J. D., Stavenisse, f 10 to. of 10 d. h.; sterken drank verkoopen zonder vergunning: J. N. P., Tholen, f 10 b., of 10 d. h.; een dier ophitsen: P. L., A. J.-polder, f 10 b. of 10 d. h.; vee laten loopen op eens anders grond: J. v. H., St.-M'dijkl, f 1 to. of 1 d'. h.; rij den zonder licht: D. v. A. en W. A. B., beiden te Scherpenisse, ieder f 3 en f 10 to. of 13 d. h. voor ieder hunner; C. v. d. S., Poortvliet, f 3 b. of 3 d. h.; J. A. d. R., Stavenisse, f 5 b. of 5 d. h.; H. K., J. O'., en J. V., allen te A. J.-polder, ieder f 2 b. of 2 d. h. voor ieder hunner; P. H. W., St.-M'dijk, f 3 to. of 3 d. h.; C. H., te St.-Mfdfjk, f 2 to. of 2 ld,, h.; C. G., Poortvliet'.- 2 bl. elk van f 3 oif 2 d. h. voor iedere Zondag 6 Augustus. Zlerlkzee. Geref. Kerk. 10.30, ds. Wielenga (Avondmaal) en 6.30 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. 9.30, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen (oude tgd). Evangelisatie Jeruël. 10.30, Gewone dienst en 7 ure, de heer Storm. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. v. Griethuijsen. Serooskerke. 10.30 ure, ds. Leendertz. Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard (Doopsbed.) Renesse. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. Geen dienst. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, ds. Geerling van Z alt-Bommel. Zonnemaire. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 3 ure, ds. v. Griethuijsen. Drelschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 3 ure, ds. v. d. Griend (Doops- bediening). Nlenwerkerk. 10.30, ds. v. d. Linden en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, ds. Beumee van Sleeuwijk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oosteriand. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.30, 3 an 6,30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Maandag 7 Aug. 8 ure, ds. Fraanje van Barneveld. Slrjansland. 3 ure, ds. v. d. Linden. Brulnlsse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.en 5 ure, cand. Allaard. Geref. Gem. 9.30, 2, en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Fllipsland. 3 ure, ds. Los (Doop). Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Tholen* 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Keiler van Scherpenisse. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwgn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdljk. 10.30, ds. Keiler en 3 ure, idem (Doopsbediening). Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Ond-Vossetneer. 10.30 en 3 ure, ds. Van Griethuizen. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; 6.30 ure, Leeskerk. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, du* Datema. Geref. Kerk. 10.30, E en 7 ure, ds. Veder van Gouda. Scherpenisse. 10.30, ds. - W. J. Keiler (Doopsbed.) en 3 ure, geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, ds. Fraanje van Barneveld. Stavenisse. 10.30, ds. Moerman en 3 ure, idem (Doopsbed.) Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 nre, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Los (Doopsbed.) en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. Van Oort een poosje zóu verdoezelen, waardoor de geschiedenis met het bank biljet in het vergeetboek zou geraken. Mevrouw B. heeft vroeger wel eens het beroep van somnabule uitgeoefend. Haar man assisteerde haar daahbij als „ge neeskundige" of kruidkundige. Beide plut- ten hun wijsheid uit een stelletje ver* geelde boeken, die sterk naar het markt stalletje rieken. Het ligt voor de hand, dat beiden daardoor bekend geraakt zijn met belladonna. Maar de bron van hun Wijsheid verklaart ook het onverantwoor delijke van hun daad. Het echtpaar B. worden dus twee ver grijpen ten laste gelegd. In de eerste plaats oplichting, waarop een maximum staat van 3 jaar en ten twteede mis handeling of opzettelijke benadeeling van de gezondheid. In dit geval zou een maximumstraf van 8 jaar op hun mis daad staan. Het echtpaar Van Oort is geheel hersteld. Beiden staan weer ach ter de toonbank. Theorie en practijk. Men 9chrijft uit Haarlem aan de „Msb.": In Haarlem heeft de Haarl. Bouwassociatie, een aan nemersfirma op communistischen grond slag, met moeilijkheden te kampen. Er is een tekort en thans hebben de cre diteuren een commissie gevormd, om de nog in aanbouw zJijnde werken af te maken. Dit feit bewijst weer eens hoe nuttig ook de patroon is als leider van een werk, want de grondoorzaak van het fiasco moet niet zoozeer liggen in een aantal „stroppen", maar louter aan het gemis van een goede leiding. Bij zondere Moeilijkheden, die andere pa troons wel eens hebben, zijn deze instel ling over het algfemeen bespaajrd ge- j bleven. I Als een staaltje van communistischen gedachtengang, werd ons medegedeeld, dat het bestuur der associatie het soms noodig vond overbodig geworden perso neel te ontslaan, maar de leden beslis ten dan, dat er geen ontslag zou plaats hebben. Dit is een schoone theorie, maar eene waarop de maatschappij niet be staan kan. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Stavenissb, 2 Augustus '22. Manheer de Redacteur! Zoudt mij s.v.p. een plaatsje willen afstaan in Uw blad ter mededeeling van het onderstaande? In Uw nummer van 31 Juli 1.1. las ik in het verslag van onzen gemeenteraad de op merking van het raadslid den heer Van Iwaarden, omtrent mijn persoon, als zou ik niet geweest zyn bij het stuk maken van een riool, ontstaan door opgravingen in verband met de te leggen waterleidingbuizen. Allereerst mijn dank aan den voorzitter, die deze opmerking weerlegde en dan zou ik den heer Van Iwaarden willen vragen of hg soms kan bewijzen, dat ik op dat oogen- blik niet elders in de gemeente ben geweest tot uitoefening van mijn ambt? Bovendien kan ik den heer Van Iwaarden mededeelen, dat mgn superieuren zyn heeren Burgemeester en Wethouders doch geen Raadslid. Geachte lezers, eensdeels neem ik het gezegde van den heer Van Iwaarden niet kwalijk, daar het in diezelfde zitting gebleken is, dat hg zelfs niet op de hoogte is, wat tot de taak van een Gemeenteraadslid be hoort, wat moge blijken uit het volgende (Jammer genoeg dat het niet in Uw verslag is weergegeven. Nadat de heer Van Iwaarden de epmerking omtrent mijn werkzaamheden als Gemeente- Opzichter had gemaakt, deelde hg den voorzitter mede, dat het hem een groot genoegen deed, dat de haven langs de be schoeiing werd opgeknapt, doch voegde hieraan toe, dat het hem vreemd voorkwam dat de raad hiervan onkundig werd gelaten. Er' was reeds iemand geweest die hem ge vraagd had wat er met de uitkomende grond moest gebeuren, waarop hg met een mond vol tanden stond, omdat hij het niet wist. De voorzitter merkt den heer Van Iwaarden TAN HEINDE EN TER. - In Zuid-Slavië zijn een aantal cho- lera-gevailén voorgekomen. Ook in Boe karest, Saloniki en Cataro zijn een aan tal gevallen van cholera vastgesteld - Charrier, de eenige overlevende van de bandieten, die indertijd den aanslag den sneltrein Parijs—Marseille ge pleegd hebben, is onthoofd. VERSCHILLENDE BERICHTENo Brand door een kat. Men meldt uit I op, dat hij niet kan begrijpen, dat hg reeds Oirschot aan het Hsgez.: Maandagmor- I eenige jaren raadslid z9"de, nu nog^et weet gen ontstond in de boerderij van den dat d.rgehjke werk.aambeden.ds behoorende landbouwer De Werdt aan den ouden Grintweg, plotseling brand door het om vallen van een petroleumstel, welk toe stel door een kat werd omgeworpen. De kat geraakte vol petroleum en verbrandde heelemaal. Door schrik en pijn gedreven holde het dier den hooizolder op, alwaar het hooi direct door de vlammen werd aangetast. De zoon, die het dier na snelde, kon het niet te pakken krijgen; wel ver joeg hij het naar een afzonderlijk staan- den stal, welke eveneens een prooi der vlammen werd. Inmiddels toegeschoten buren hebben eenig huisraad gered. Het vee was gelukkig in het veld. De kat die dóór het veld de vlucht nam in de rich ting van eene andere - boerderij is door toeschietenden afgemaakt. Verzekering dekt de schade. Alle landbouwmachines, alsmede gereedschappen en landbouw producten zijn verbrand. Gebrek aan activiteit? De raad van ar beid te Deventer heeft aan zijn agenten een circulaire verzonden, waarin wordt medegedeeld, dat voortaan zij, die weke lijks op zijn minst geen twee posten voor de vrijwillige ouderdomsverzekering kun nen aanbrengen, niet meer als agent in functie kunnen blijven. De vergiftigde bonbons. Het onderzoek inzake het vergiftigingsgteval van hel. echtpaar Van Oort in de van der Neer straat te Den Haag, wordit nog imfmlei" voortgezet. De man blijft ontkennen, on danks de bezwarende bekentenis van zijtn vrouw. Intusschen is in de apotheek de atropine (het uittreksel uit den bell'a- donna-wortel) in het braaksel van mej. O., de vergiftigde vrouw, gevonden. Het staat thans vast, zoo meldt het „Vad.", dat de beide menschen alieen gedaicht hadden, dat de atropine het echtpaar tot het gewoon onderhoud, een zaak is voor B. en W., waarmede een raadslid niets t« maken heeft. Moest er b.v. een nieuwe kei bestrating op den Stoofdgk worden gelegd, zoo zegt de voorzitter, dan zou dat wel de goedkeuring van den raad behoeven. Blijkt hieruit niet geachte lezers, dat dhr. van Iwaarden niet weet, wat tot de taak van hemzelf, als raadslid behoort? Toch maakt hij aanmerkingen op de werkzaamheden van een ambtenaar, waartoe hij het recht niet bezit. Ik hoop, dat dhr. van Iwaarden voort aan voorzichtig zal zgn met zijn uitdruk kingen en wensch hem voorts alle wijsheid toe om de belangen der gemeente te be hartigen. U, Mijnheer de Redacteur, bij voorbaat, dankend voor de mg verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, De Gemeente-Opzichter, P. C. H. VAN OOST. Door ons uit 't verslag geschrapt toen bleek dat de kwestie onbeteekenend was en bedoeld raadslid mis was. De Redactie. MARKTBERICHTEN» ZIERIKZEE, 3 Aug. Tarwe f 13,50 f 13,75, enkele partijtjes iets hooger'; hooi f70; stroo f28 per 1000 kilo. CoOperatleye Telling Zlerlkiee. Veiling van Dinsdag 1 Aug. Paarsputaardappelen 3—5 ct.; suiker- boonen 5—10 ct.; snijboonen 10—18 ct.; kruisbes 25 ct.; zwarte bes 49 ct.; blau we pruimen 46 ct.; Engelsche kroaen 4© ct.; morellen 60 ct.; augurken 13—17 ct.; appelen: yellów transperant 18—20 ct; diverse appelen 7—14 ct.; peren: ooras- kinderpeer 14—18 ct.dito 2e soort 12 ct.; diverse valperen 7—12 ct.; alles per kilo. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5