Zierikzeesche Nieuwsbode 1 Ba He IDELER, R E I Z E N. ABONNEMENT: Vrijdag 4 Aug. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. MANUFACTUREN. Dekens. Bedden. Karpetten. Opheffing Huurcommissie. Algemeen Overzicht. buiten lan d. Uit Stad en Provincie. Firma BELDERQK VAN RQ9, Prjjs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10809. bonding op den dag Tan nit- Dlr. I 1. DE LOOZE Jr. Ulfg.-RsdlCt. H. J. KOSTE» n». Dit nummer bestaat uit S bladen. ZIËR1KZEE. Gevonden voorwerpen Twee linnen boorden, een portemon- naie, een broche, een muts, een naalden koker, een etui met schrijfbehoeften, een 1 band van een damesmantel, kinderarm- bandje met gouden sluiting. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, i R P. BRONS.j BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de te dezer stede zetelende Huurcommissie met ingang van 15 SEPTEMBER 1922 wordt opgeheven. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, 1 A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, wnd. Secretaris. Augustus is bij uitnemendheid de maand der vacanties. Het hooger onder- Wijs heeft reeds voor geruiman tijd de poorten zijner wijsheidstempels gesloten; het middelbaar onderwijs en de lagere scholen zijn daarop gevolgd- Het onderwijsgevend en het onderwijs ontvangend deel dat onze scholen bevolkt heeft met een gevoel van verlichting de vrije dagen zien lcomlen, waarin gebon denheid aan tijd en plaats, door leer zucht of betrekking geëischt, voor een wijle vervallen is. Ook hoogere en lagere rechtscolleges gaan in deze dagen een tijd van beper king der werkzaamheden en eene be trekkelijke rust in en in het algemeen, wie in de gelegenheid is jaarlijks een of meer weken vacantie te nemen, maakt bij voorkeur van de maand Augustus gebruik om van zijn vrijen tijd te ge nieten. Het is nu maar de vraag, hoe Waren allen, voor wie vacantiedagen zijn weggelegd, in de gelegenheid aan. de inspraak van hun wensch gevolg te geven, voorz'eker zou de overgroote meer, derheid1 aan reizen de voorkeur geven in .dezen tijd! des jaars. Reizen, dat is voor al de bovenge- noemden een periode van lichamelijke en geestelijke verfrissching, een tijd, meer geschikt dan eenig andere, om het hart te verwijden, den geest te verruimen, het lichaam' te doen aanpassen ,aan de natuur- Gelukkig wie nu reizlen kan z'óó, dat zijn geheele persoonlijkheid er winst bij heeft. Wandelen door bosch en heide; klim men op duin en rots; rijden door de schoons omgeving der vaderlandsche oi Europeesche lustplaatsen; varen met zéil of stoom! over de blauwe meren van Zwitserland en Italië, over den zilten vloed der Noordzee naar Groot-Brittanje of Scandinavië, over de blauwe wateren der „oude wereldzee"; op de Normandi- sche- of op andere eilanden bij drukken dag of in stillen nacht de indrukwek kende stem hooren van den altijd rui- schenden, klagenden, bulderenden, don derenden oceaan; in het „land Waar de citroenen bloeien" neerzitten tusschen olijfboschjes en oranjeboomen bij de Middellandsche zee en overal', na een weldadige vermoeienis des lichaams, een even weldadige rust vinden voor de uit soms lange roerloosheid gebrachte spie ren. t En zoo taalkennis u ontbreekt om in den vreemde te trekken, ofschoon de tegenwoordige reisgezelschappen die zwa- righeid doen vervallen, of de middelen u niet veroorloven derwaarts te gaan, dan biedt ons Nederland nog schoons te over. Ja, zelfs in verre streken der aarde met grootsche, indrukwekkende natuurtafree- len gedenkt de reiziger nog wel eens de vaderlandsche landschappen, weiden en wateren, bosschen en duinen, waar boven zich de eenige vaderlandsche luchten wel ven, onnavolgbaar in tinten en kleuren, teer en stemmig, ook dreigend en woest, luchten, zooals geen Zuider kunstschil der ze kan afbeelden, zooals slechts de eigen landgenoot, de Nederlander ze be grijpen en daarom teekenen en, afmalen kan. In welke indrukwekkende woorden ge dacht Potgieter, toen hij in 1832 in het schoone Zweden vertoefde, zijn vader land, hoe klinkt zijne liefde in die aan doenlijke regels: Grauw is uw hemel en stormig uw strand, Naakt zijn uw duinen en effen uw velden, U schiep Natuur met een stiefmoedershand, Toch heb ik innig u lief, o mijn Land! Wie reist en van zijn reizen genieten wil, moet eenig artistiek gevoel en geen onaandoenlijk gemoed hebben. Reisbe schrijvingen, gidsen, wegwijzers-in boek vorm mogen ons groote diensten bewij zen vóór en tijdens den tocht, onontbeer lijk voor het echte reisgenot zijn ze niet. Het ware genot van een reis bestaat daarin, dat men al het niéuwe, nooit ge ziene, vermoede, gehoorde op zich laat inwerken, onbevooroordeeld, pnvoorbereid. De Duitsche reisboeken van Baedeker of de Engelsche van Cook mogen van dit of dat punt zeggen: „hier heeft men een schoon uitzicht", voor wie geen oog of oor voor het schoone en opvallende bezit blijven deze woorden ongeschreven, ook al zit hij op de aangeduide plaats met bladzijde zooveel van het reisboek voor zich. Goede reisbeschrijvingen zijn hoogst zeldzaam. Iemand die het weten kon, heeft ze eens genoemd een „allermoeilijkst genre". Een reisbeschrijving moet kunst waarde hebben en dus op hare wijs vrucht zijn van ons gemoedsleven. Is het gemoed er bij betrokken, dan brengt reizen voor ons zelf bovendien nog deze vruchten voort, dat het, zooals gezegd is, het hart verwijdt door de kennismaking met vroe ger ons geheel onbekende menschen, van wie men ten slotte afscheid neemt als van bekenden, wier gemoedsbestaan men begrijpt, wier lot, wier strijd, wier be stemming, wier overwinnen en misluk ken onze belangstelling voor goed heb ben opgewekt. Dan wordt ook ons oordeel over die vreemden, voorzoover het vooroordeel Was, gezuiverd en verzacht en zal het ons, tehtuisgekomen en bij rustig nadenken, blijken, dat w'e bij veel verschil' toch ook veel gemeenschappelijks hebben en dat het m'enscbelijke in ons overal en te allen tijde voor den dag komt al's familietrek van de kinderen uit één hius- gezin. En dan Zal tén slotte ons eigen land, onze woonplaats, ons huls ons liever, aantrekkelijker en gezelliger worden, naarmate Wij' op onzen zwerftocht de ervaring hebbien opgedaan, dat er tengevolge van afstamming, omgeving, opvoeding en familiebanden grooce waarheid schuilt in het oudje spreek woord „Oost, West thuis best r I m In tegenstelling mlet hetgeen we vo rige week moesten melden, n:i. de schaarschte aan nieuws in de diploma tieke en politieke wereld, valt ditmtaal van zeer belangrijke, wellicht in de naas te toekomst, ingrijpende gebeurtenissen melding te maken en wel in de eerste plaats de gewichtige stap van de En gelsche regeering nopens de annuleering1 van de schuld der geallieerden aan het Britsche rijk. Deze stap van Engeland, de hoogste troef van Lloyd George, heeft heel wat pennen in beweging gebracht in de neu trale, zoowel als in de geallieerde lan den. Van déze laatste naties worden groo te offers gevraagd, behalve van onze Zuiderburen, de Belgen. Van hen wenscht Engeland blijkbaar- geen offers, zij het dan nu financieele. Doch wel van Amerika, het land dat de meeste Zij spon bij de catastrophe die het oude Europa schokte tot in zijn fundamenten. Al wordt niet rechtstreeks gezegd dat van over den „grooten ha ringvijver" de helpende hand wordt ver wacht, die het zieke, uitgeputte Europa er weer bovenop kan helpen, zijdelings wordt eén beroep gedaan op de Ver- Staten omi ons, Europeanen, uit de im passe te redden voordat ons wereld deel wegzinkt in een poel van armoede en ellende. De Britsche regeering heeft eindelijk ingezien, dat de oplossing van de kWes- tie der oorlogsschulden niet verder uit gesteld mag Worden- Door die ondragelijke lasten kan er geen sprake zijn van wederopbouw 'in het algemeen en door de overal 'han gende onzekerheid neemt zoowel de eco nomische als de politieke verwarring in schier alle Europeesche naties onrust barend toe- Het is thans gebiedend noodzakelijk, dat men z'ich allerwege den w'erkelljken toestand voor oogen stelt en ieder land zich offers zal getroosten, teneinde een catastrophe op economisch en wellicht dan ook op politiek gebied te voorkomen. En wat is nu het gewichtige voorstel van Lord Balfour aan de geallieerden Het standpunt van de Britsché re geering is dit: Engeland wil afstand dioen .van zijn geheele aandeel in de Duitsdhe schadevergoeding d. w. z. het wi\ afzien van zijn recht op 22 proe. van hetgeen door Duitschland wordt 'betaald, zoodAt hetgeen door Duitschland wordt opgebracht den anderen rechthebbenden ten goede komen en toestemmen in een algemeene annuleering der gealÜT eerde schulden, als Amerika hiertoe ook te Zijnen aanzien bereid zou zijn. Is dit laatste echter niet het geval, dan zal Engeland niet meer verlangen, dan zijn schuld aan Amerika bedraagt. Wat het dus uit eigen zak den geallieerden leende, zou eenvoudig worden geschrapt. Van de 1300 millioen, die Engeland van de geallieerden te vorderen heeft, zou het dus niet meer dan de. 850 millioen vorderen, die het zelf aan Amerika te betalen heeft. De Britsche régeering doet dus den geallieerden een zeer belangrijk aanbod om tot een bevredigende regeling der oorlogsschulden te komen. Tevens maakt Engeland zijn vroegere strijdmakkers er opmerkzaam op, dat het 't recht heefc betaling te vorderen van hen, iets wat zij tot dusver schijnbaar waren vergeten. Engeland's regeering heeft Zijin vrien den door dit voorstel duidelijk gemaakt, dat de geallieerden niet alleen rechten hebben jegens de overwonnenen, maar ook plichten tegenover de bondgenooten en dat van de ontheffing van deze ver plichtingen geen sprake kan zijn, indien daar niet tegenover staat een opoffering van rechten, welke het Britsche gezag in het belang van het economisch herstel van de wereld noodzakelijk acht. Dit ingrijpende voorstel komt juist aan den vooravond van de besprekingen tus- schen Lloyd George en Poincaré, Welke elkander den- 7 Augustus te Londen zjul- len ontmoeten om over een tweede be langrijke Zaak, ri.l. om over de Duitsche schadeloosstellingskwestie te spreken. Poincaré, de verpersoonlijking van den Franschen haat jegens Duitschland, heeft met dwangmaatregelen gedreigd, indien Duitschland in gebreke blijft, het ver schuldigde bedrag van 2 millioen pond sterling op 5 Augustus te voldoen. De nota, Waarin hij op betaling aandringt, bevat o. m. de beschuldiging, dat Duitsch land zelf aan de daling der Mark heeft bijgedragen om zoodoende uitstel van be taling te verkrijgen. Zal, Wanneer Duitschland op 5 Augus tus in gebreke blijft aan hare verplich tingen te voldoen, Frankrijk een afzon derlijke politiek tegen Duitschland gaan voeren, of zal Frankrijk's premier het resultaat der op a.s. Maandag te Londen aan te vangen besprekingen afwachten? De komende dagen zullen het ons lee- ren, in hoeverre de hoogst belangrijke wending in de Engelsche politiek zal medewerken tot.verbetering der hou ding van Frankirijk ten opzichte van Duitschland. De derde belangrijke kwestie op diplo matiek terrein is de bedreiging van Kon- stantinopel door Griekenland, welke po ging gedurende de laatste dagen al wat schijnt geluwd doordat de gealliëerden heel duidelijk aan Griekenland hebben te verstaan gegeven, dat zij niet zullen dul den, dat Turkije's hoofdstad door de Grieksche troepen zal worden bezet. De droom van koning Konstantijn en van een groot deel van het Grieksche volk is dus in rook opgegaan. Hadden de gealliëerden een wijfelende houding aan genomen, zeer zeker hadden de Griek sche troepen in Thracië him opmarsch' begonnen naar den Gouden Hoorn en had de kwestie Klein-Azië een ander aspect gekregen. Voorloopig zal Konstan tijn nog wel in Athene blijven; de krijgs kans schijnt hem niet gunstig. Brieven van de Tsaritsa. De correspondent van de „Times" te Berlijn heeft {inzage gekregen van het eerste deel der brieven, welke de Tsa ritsa in de periode tusschen April 1914 en Januari 1916 aan den Tsaar heeft ge schreven en die dezer dagen door de Russische uitgeversfirma „SLovo" te Ber lijn zullen Worden gepubliceerd'. De brie ven werden te Jekaterinenburg na den moord op de tsarenfamilie gevonden. Volgens den „Times"-correspondent toonen de brieven duidelijk aan dat de 'Tsaritsa, naast een teedere moeder en een offervaardige echtgenoote, een fa natieke vrouw was, zwak in haar bij geloof. Zijl stond onder den invloed, naar vaak reeds is vastgesteld, van den monnik1 Raspoetin, met wien zij echter naar uit de brieven zou blijken geenszins ongeoorloofde betrekkingen on derhield. Evenmin „heulde" zij met haar (Duitsche) familie in de oorlogsjaren. De eenige brieven, die zij uit Duitschland ontving, waren bërichten over den ge zondheidstoestand harer familie. De brieven zijn allen in het Engeléch geschreven, daar dit de taal Was, die de keizerin steeds met den keizer sprak. Het eerste deel bevat 199 brieven, uit voerig en gemeenzaam van stijl. Zij zegt dikwijls tot haar echtgenoot, dat hij een autocraat is, alhoewel zij beseft hoe zwak de Tsaar van karakter is. „Nicky, wees een keizer", schrijft ze hem. Van de oorlogsgebeurtenissen was zij goed op de hoogte, te meer daar zij veel nieuws van haar verwanten in En geland ontving. En zij schrijft den Tsaar in één harer epistels: „Wilhelm moet zoo nu en dan kwade oogenblikken door maken, wanneer hij beseft dat hij. en speciaal zijn anti-Russische kliek, den oorlog begonnen is, en hij zijn land naar den ondergang brengt". De brieven staan vol met mededeelin- gen over Raspoetin. De monnik Was tegen het vertrek van den tsaar naar het hoofd kwartier in Juni 1916, omdat hij voorzag, dat aldaar van alle zijden invloed op hem zou worden uitgeoefend. De Tsa ritsa zegt daarom dat de keizer verkeerd heeft gedaan. Zij heeft geen vertrouwen in N. (grootvorst Nicolaas), daar deze den „man van God" (Raspoetin) heeft weer streefd, en zijn raad dus niet goed kon zijn. Niets in de brieven duidt intusschen op het voorvoelen van de naderende ca tastrofe. „Geen oorlog meer". Maandag zijn onder de auspiciën van den Nationalen Raad tot beperking van bewapeningen in 33 staten van Amerika „geen oorlog meer"-demonstraties ge houden als deel van de internationale beweging tegen de oorlogen. Tydens de demonstraties zyn meer dan een millioen „geen oorlog meer"-kaarten verspreid. In honderden steden werden gelijktijdig op ramen, automobielen, schuttingen, monumenten en boomen plakkaten ge plakt en uit opgelaten ballons uitge strooid. In den loop van den dag werd president Harding een petitie aangeboden, waarin stond: „Wy zyn voor erkenning door Amerika van het Wereldhof te Den Haag, een door u zelf bijeengeroepen economische conferentie en de verban ning van den oorlog door een internati onale overeenkomst". De Minister van Arbeid heeft goedgevonden dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten: Eikerzee, ten behoeve van J. en N. v. d. Vate, f 800; Oud-Vossemeerten behoeve van J. de Later (restant), f 4534. DUIVENDIJKE. Wegens het vertrek van den heer J. Bakker uit deze ge meente ontstaat er een vacature in den Gemeenteraad. OUWERKERK. Vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 1 Augustus j.l. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. De notulen der vorige ver gadering worden goedgekeurd. De voor zitter -deelt méde, dat het vernieuwen der. meerpalen aan de haven kan geschieden door gebruikmaking van het afkomend materieel der havenverbetering en dat voor het havenplateau steen zal moeten worden aangekocht, omdat van den voor raad is gebruikt aan den stroomkeeren- den strekdam. Verder weten B. en W. nog niet hoe zij dén waterafvoer te Viane kunnen verbeteren. Het college zal er nog maals naar kijken. De navolgende inge komen stukken worden voor kennisgeving aangenomen: goedkeuring heffing plaat- telijke inkomstenbelasting tot 1 Mei 1923; bericht van Ged. Staten van de ontvangst van een afschrift der vastgestelde veror dening en art. 178 der Gemeentewet. Op een reclame van L. A. Padmos tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken om slag dienst 1921—1922 wordt afwijzend beschikt, wijl de termijn voor het indie nen van bezwaarschriften is verstreken. Aan N. Bolijn wordt ontheffing verleend voor een half jaar van zijnen aanslag in de hondenbelasting dienst 1921 en aan Joh. van Koten, eveneens voor een half jaar, van zijnen aanslag in de honden belasting dienst 1922. Aan de bewaar school vereeniging wordt voor het dienst jaar 1923 overeenkomstig haar verzoek een subsidie verleend van f550. De door het burgerlijk armbestuur ingediende be grooting voor 1923 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f1535,425, ter wijl de subsidie voor dat dienstjaar wordt bepaald op f 1175. Gelezen wordt een schrijven van het hoofd der school, waar in deze mededeelt, dat de gemeentewerk man, ondanks herhaalde aanzegging niet zorgt voor geregelde ruiming van 't pri vaat 'der laagste klassen van de o. 1. school. Het gebeurt, dat het privaat dagen, zelfs weken niet geruimd wordt. Adres sant verzoekt maatregelen te nemen, om het ruimen meer geregeld te doen plaats hebben en wijst er op, dat de toestand thans verre van hygiënisch is. De voorzitter deelt mede, dat B. en W;. indertijd aan den gemeente-werkman schriftelijk hebben opgedragen het pri vaat geregeld te ruimen. Volgens zijn ins tructie is de werkman verplicht aan deze opdracht gevolg te geven. De heer Hoo- gerhuis is van meening, dat de werk man moet verplicht worden het hem op- gedragene uit te voeren, anders moet hij ontslag nemen. De heer Bolijn stelt voor B. en W. te machtigen om, Wanneer de werkman na aanzegging nalatig blijft in het uitvoeren van de taak, hem door B. en W. opgelegd, hem tijdelijk met in houding van salaris te schorsen en dit aan genoemden ambtenaar mede te dee- len, waartoe z. h. s. wordt besloten. De voorzitter deelt mede van den inspecteur der directe belastingen te Zierikzee te hebben ontvangen een raming van de op brengst der plaatselijke inkomstenbelas ting, waarnaar de gemeente jaarlijks zaj worden uitgekeerd. Daaruit blijkt, dat de uitkeering verre beneden het op de be grooting geraamde bedrag zal blijven. Na ampele bespreking wordt met op 2 na algemeene stemmen besloten het verm©- nigvuldigingscijfer, 't welk was bepaald op 1, nader vastte stellen op 1,8. De heeren van Langeraad en van de Stolpe Haringplaats Middelburg. Onze leveringen ge schieden franco plaats van bestemming - - - Een echte koker stemmen tegen. Hierna wordt de verga dering gesloten. BRUINISSE. Geboren: Johannes Mat- theus, zoon van C. van der Velde en A. C. Jumelet; Cornells, zoon van A. C. Faasse en W. Faasse; Marinus, zoon van S. Capelle en J. E. Jumelet; Jacob Jan, zoon van J. J. Hage (overleden) en D. J. Ridderhof. Gehuwd: Pieter Okkerse, 25 j., j.m., te Rotterdam, en Marina Jumelet, 23 j-, j.d., alhier; Pieter Platschorre, 26 j., j.m., te Rotterdam, en Adriana van As, 25 j-, j.d.; Krijn Saman, 35 j., weduwn. van M. Hout man te Brouwershaven, en Maria Elisa beth Maas, 28 j., wed. van J. Dorst; Jan Hendrik de Jong, 36 j., j.m., te Waar denburg en Wilhelmina Hoek, 24 j., j.d. Overleden: Pieternella Hage, 59 j., echt genoote van J. Uil; Jacomina Pieternella van den Bout, 21 m.. d. van J. I. van den Bout en P. J. van de Velde. STAVENISSE. In eene vergadering van Ingelanden van het waterschap „Stavenisse" werd vastgesteld de reke ning over 1921/22. De ontvangsten waren f 24388,03 s en de uitgaven f 19164,44, wat een goed slot aanwyst van f5223,596. SCHERPENISSE. Nadat er al eenige schepen met zand, grint, cement en materialen zyn aangekomen voor den watertorenbouw, kwam Dinsdagavond alhier binnen een Bleepboot met vlotten palen. Voordat deze voorraad van ruim 200 stuks op het droge gebracht en naar het terrein vervoerd zal zijn, Is er zeker heel wat paarden- en handen arbeid noodig. Om deze massa palen in den grond te dry ven is reeds een zware machine aangekomen. THOLEN Met de komst van den laat- sten regen vertoont zich hier in de late aardappelen de bekende aardappelziekte; thans weer kenbaar aan het reeds ge deeltelijke zwarte loof. Hoewel het ge was verder tot rijpheid is, wat de groei betreft, kunnen er met veel vochtig wed©r nog wel zieke knollen komen. ONDERWIJS. Den 23 Aug. slaagde te 's-Graven- hage voor de akte Engelsche taal lager ónderwijs, de heer A. J. van den Berg, onderwijzer te Haarlem, geboortig van Bruinisse. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor Engelsch M. O. acte A, slaagde o.a. mej. A. J. Ochtman te Ber gen op. Zoom, geb. te Zierikzee. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Gondriaan-Ottoland, G. Enkelaar te Wierden. Te Polsbroek, C. Vlasblom te Oud-Beyerland. Te Opende (Gr.), M. E van der Veen, eand. te Leiden. Te Ridderkerk, G. A. Pott te Oud-Beyerland. Aangenomen: Naar Waal en Koog op Texel (toez.), N. J. van 't Hooft te Kulnre. Bedankt: Voor Ryssen, G. A. Pott te Oud-Beyerland. Voor Ny kerker veen (toez.) P. C. de Groot te Jutphaas. ELKERZEE. Aan den Heer J. de Keyzer is op zftn verzoek eervol ont slag verleend als organist. Geref. Kerken. Beroepen: Te Naarden, Herm. Knoop te Schouwerzyl. Te Ryssen, O. Boer- Bma te Koudum. Te Beetgum, J. van Loo te Mijdrecht. Bedankt: Voor Boskoop, H. Ph. Ingwer- sen te Nijkerk. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Meppel, J. L. de Vries te Rynsbnrg. Geref. Gem. BeroepenTe Grand-Rapids (Michigan, Noord-Amerika), D. J. van Brammen te Alphen a d. Rijn. VAN HEINDE EN TER. De heer Perron, een fabrikant, pas seerde mlet zijn automobiel den spopr- weg bij St.-Jean-de-Maurienne (Fr.) en Werd daarbij' door een sneltrein gegrepen. De auto werd versplinterd. Toen de ma chinist 1200 Meter verder den trein tot' stilstand had gekregen, vond men den heer Perron op, den buffer zitten. Hij Was ongedeerd- —j- ■■i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1