lieden had geraadpleegd, terwijl de heer de Rijke niet kan toegeven, dat de leve ring van buizen een ander gevat was dan het nu aanhangige; waarom' hij' voor aanbesteding is. De heer Ooms zegt dat het een zaak van vertrouwen is, men kan met de specie knoeien; vooral bij de betonvloeren. De heer Vermet zegt dat men knoeien kan zoowel na onderhandschle als na openbare aanbesteding, waarom hij dat argument niet aanvaardt, bovendien heb ben wij onzen opzichter. Met 4 tegen 3 stemmen, die vtan de heeren de Rijke, den Engelsman en van Tilbeurgh, wordt besloten niet aan te besteden. Dhr. de Rijke vraagt of de heer de Wilde had mogen medestemmen, daar zijn zoon dit jaar toch metselaar voor de gemeente is De voorzitter vindt dit zoo erg niet, 't loopt niet over den zoon, maar over de aanbesteding. De heer de Rijke vindt het ook zoo erg niet, maar hij is voor openbare aanbesteding en in dit verband is het voor hem van belang. Toegelicht wordt dat de heer de Wilde mocht mede stemmen. Aan de orde is het bren gen van eenige wijzigingen in de hef fing van keurloonen daar de inspecteur een andere indeeling van runderen in overweging geeft, waaraan wordt tege moet gekomen. Ter tafel komt het voor stel van B. en W. om den heer Van der Maas te benoemen tol veearts, hoofd 'van dienst tevens keurmeester, op een 'belooning van f 600. De heer van Til beurgh zegt den heer van der Maas zoo juist gesproken te hebben en dat deze hem mededeelde schriftelijk een uiteen zetting te hebben gegeven aajn B. en W. nopens zijn belooning, die hij gaarne zag bepaalt op f 750 en dan vindt hij f 600 niet veel. De voorzitter zegt dat [we niet buiten een veearts kunnen en gaarne zag dat de zaak tot een oplos sing kwam, de wet is er en moet uit gevoerd worden. De heer Ooms zegt dat wij alleen belang bij de gemeente heb ben en de vraag daarom is: Wat is billijk? Hij acht f 600 billijk om de werkzaamheden aan de keuring verbon den te 'beloonen, er zijn formaliteiten/ doch die zijn van ondergeschikt belang, iwil de veearts het niet doen voo,r f 600, dan is dit zijn zaak, wij behoeven toch niet op, alles ja en amen te zeggen. De^ heer de Rijke meent, dat we voor den veearts niet te weinig mogen geven en vindt f 650 billijk. De heer Ooms vindt het wel billijk en zegt datmen de ge meente niet op lasten mag" jagen. De heer den Engelsman zegt dat nu de veearts zorgt voor instrumenten, gaan (we hem voorbij dan moet de gemeente zorgen voor een laboratium en dan jaagt men juist de gemeente op lasten. De voorzitter zegt dat we de wet moeten uitvoeren, er zal streng de hand aangehouden worden. De heer Ooms meent dat dit altijd zoo is, in <|en be ginne zitten ze op te zetten en later verslapt allés. De Warenwet is er, nog maar één keer heeft men hier melk onderzocht, 't gaat niet aan om met geld te gooien, hij ziet hier voor de belastingbetalers en voorspelt een storm van verontwaardiging. De voorzitter zegt datf zeker geen storm van veront waardiging zal komen als de menschen goed ingelicht worden, wel als men dë zaak buiten opschroeft. De heer den En gelsman gelooft daar ook niet aan. De heer Ooms Zegt dat de heer den En gelsman met hem laatst sprak en toen f 400 voldoende vond, hij is dus spoe dig gedraaid, men moet bij zijn stuk blijven. De heer den Engelsman zegt dat hij niets geeft om slraatpraatjes, noch om koopmanschappen of keffen, *t gaat hier -om billijkheid, na de uiteenzetting vindt hij f 750 'billijk. Met 4 teg,en 3 stemmen, die van de heeren Ooms, de Wilde en Aarnoudse, wordt het voor stel om f 600 te geven, verworpen, ter wijl met 4 tegen 3 stemmen wordt be sloten de belooning te bepalen op, f 750. Hierop wordt in besloten vergadering overgegaan. VERKOOPINGEN, ENZ. NOORD WELLE, 28 Juli 1922. Ten overstaan van den Notaris F. J. H. Jespers te Renesse werden alhier ten verzoeke van don heer S H. Struik, publiek verkocht: Paarden voor f 662, f 596, f 230, f 400, f 165 en f 185. Veulens voor: f 62, f 90. Koeien voor: 325, f 330, f 365, f 320, f 335. Vaarzen voor: f 230, f 180, f 140, f 135, f 155, f 120, f 70, f 66, f -80, f 60, f 86, f 70, f 70, f 79, f 71, f 70. Ossen voor: f235, f 155, t 180, f 165, f 155, f 50, f 88. ST.-ANNALAND. Ten overstaan van no taris A. J. Bierens alhier en ten verzoeke van de Wed. Jan Goedegebuure werd Maandagavond1 in „Havenzicht" verkocht ongev. 21/2! gem. bouwland. Kooper daar van is geworden de heer Corn. Slager Jz. f1980 per gemet. AANBESTEDINGEN* ST.-ANNALAND. De uitslag van de aan besteding door „Ons Belang" op 27 Juli van 210 ton kachelkoleri en van 41 ton Belg. anthraciet is als volgt: de hoogste inschrijver voor de eerste is dhr. L. No!- son te Terneuzen f 18,80, de laagste de heer J. W. Elenbaas alhier a f 14,69; de hoogste inschrijver voor de laatste is de heer P. A. H. Mattij te Rotterdam f44,50 fijn en f47,50 grof; de laagste de firma J. L. Borghouts en Zonen te Bergen-op-Zoom f33 fijn en f 34 grof, alles per ton te leveren franco vóór den Wal alhier. Gegund aan de laagste in schrijvers. té Beek, gem. 'sHeerenberg (G.) is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd, de Heer M. van Gorsel, onderwijzer alhier. ZONNEMAIRE. Op 1 Aug. j.l. slaagde j voor het oxamen Engelsch L. O. de Heer 1 J. de Kramer, hoofd der school alhier, j OOSTERLAND. Benoemd tot leeraar aan de Ambachtsschool voor Vakonderwijs te Maarsbergen onze vroegere dorpsgenoot dhr. Ant. Boogert L.WZ. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen:" Te Oosterwolde (G.), I- l Kievit te Lunteren. Aangenomen: Naar Wlnsum (by Nij- f megen) M. Pol te Horssen. Bedankt :.Voor Amsterdam, dr. W.JLod- der te Doorn en dr. Th. L. Haitjema te Apeldoorn en Het Loo. Voor Wateringen, J. G. Lekkerkerker te Nieuw- Vennep. Voor Oude Tonge, A. M. den Oudsten te Dinteloord. Voor IJssel- muiden, H. Japohen te Den Bommel. Geref. Kerken. Beroepen: Te Glanerbrug en Dalfsen, J. Hoekstra te Ten Post. Te Anjum, A. C. Hey te Koudekerke (Z Te IJsselmonde, K. Winkelman te Eindhoven. Bedankt: Voor Oostkapelle, P. Deddens te Brielle. Voor Axel, J. Jansen te Ten Boer. Voor Schiedam Dr. C. N. Impeta te Kampen. Voor Klundert, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. - Voor Stedum, C. J. Bos te Zuidwolde (Gr.). Chr. Geref. Kerk. BeroepenTe Sliedrecht, C. S. van der Ven, cand. te Den Haag. SPORT. Seriewpdstrijden D.V.O.. Uitslag Zondag S0 Juli j.l. Z.V.V. II alhier—S-.V.V. I Schuddébeurs stand 4—0. Alvorens over 'te gaan tot het uitreiken der uitgeloofde medailles, sprak de voorzitter een woord van dank tot de aanwezige clubs, die door hun medewerking hebben bijgedragen tot 't goede verloop der wedstrijden. Hij be tuigde zijn spijl erover dat de wedstrijd D.V.V. I—N.S.C. I door bijzondere om standigheden niet gespeeld is. De prij zen zijn als volgt toegekend: le pr. Z. V.V. II, Zierikzee; 2e pr. S.V.V. I Schud- debeurs; 3e pr. D.V.V. I, Dreischor; 4e pr. N.S.C. I, Brouwershaven; 3e en 4e pr. volgens doelgemiddelde. Vervolgens Werd de wedstrijd D.V.O. II—E.M.M. I gespeeld; stand 0—1. jj Dreischor, D.V.V. II—Zonnemaire, Z. f 'F. C. I, 1-1. 1 ONDERWIJS. SHBOOSKERKE. Aan de O. L. School VAN HEINDE EN VER. De cholera-epidemie in Rusland, voornamelijk in de Oekraïne, de Krim1 en Siberië breidt zich onrustbarend uit. Volgens berichten uit Barcelona neemt de beweging ten gunste van Zelf bestuur van Catalonië toe- Aanslagen op den openbaren weg komen meer en meer voor. Er zouden tal van dooden en ge kwetsten Zijn. In de Noorsche provincie Tromisö heerscht dezen zomer een buitengewone hitte. Reeds zes weken lang wijst de thermometer over dag van 35 tot 45 Celsius aan en staat mieest tusschen 40 en 45. 's Nachts daalt het kwik tot 25°. Tal van menschen llggien ziek ten gevolge van uitputting. Zaterdag heeft er te Weenen een groote optocht tegen den oorlog plaats gehad. In de heele stad hébben Zondag en Maandag vergaderingen plaats gehacl onder de leuze: Nooit weer oorlog Van 1 Augustus af geldt voor heel Oostenrijk een algemeen drankverbod voor jeugdige personen onder de 16 jaar. Volgens een draadloos telegram van het expeditieschip Maud is de poging van Amundsen om dit jaar per vlieg tuig over den Noordpool te vliegen, on uitvoerbaar gebleken. Amundsen is voor nemens tot het volgend jaar zijn po ging uit te stellen. -- Een brievenbesteller uit Lubeck is er met vier millioen mark van cfoor ge gaan, doch spoedig gesnapt en in arrest gesteld. Het Engelsehe luchtvaartministerie is bezig met de organisatie van 20 flo- tilles, ieder van 15 vliegtuigen, die aan de bestaande str(Jdmacht zullen worden toegevoegd. Nog geen ontwapening De beroemde Brooklyn-brug bij New York zal waarschijnlijk worden afgebro ken, omdat Ze gevaarlijk géworden is voor het reusachtige verkeer met zlware wagens en een nieuwe, moderne birug zal er voor in de plaats köm(en. Het blijkt dat de Valera niet naar Amerika is vertrokken en zich nog al tijd in Ierland pphoudt. Te Boedapest is het proces begon- n.ii tegen luitenant Hejas. Deze heeft gedreigd met zijn Ontwakende Honga- i\ n naar Boedapest te zullen oprukken om' orde te scheppen. Men vreest voor de verstoring der openbiare onde. De politie heeft uitgebreide maatregelen ge troffen. Lloyd George en Poincaré zullen elkaar 7 Augustus te Londen ontmoeten en spreken over de schadevergoedings kwestie ten aanzien van Duitschland. Een gezelschap toeristen uit Bern is tijdens de bestijging der Jungfrau naar beneden gestort. Een aantal gidsen Zijn vertrokken om de lijken op te sporen. De Sjah van Perzië is te Deauville (Frankrijk) aangekomen. Op de Engelsehe kust Is een onder- Wijzer bij het zwemmen door een honds- haal zoodanig gebeten, dat hij door de ontstane wonden zooveel bloed verloor dat hij zonk. Aan de Engelsehe kust zijn de laatste dagen verscheidene dezer roof- visschen gezien. Te Cindad Real (Spanje) is Zon dagochtend een dynamietbom gesprongen in een magazijn, welks eigenaar vertegen woordiger is van een groep Spaansche fa brieken van ontplofbare stoffen. Er ont stond tengevolge van de ontploffing brand. Er zijn reeds 7 dooden en een 20- tal gewonden onder de puinhoopen uit gehaald. In Zuid-Frankrijlc zijn een trein uit Moulens en een trein uit Lqurdes op elkaar geloopen. Er zouden 40 dooden en 50 gekwetsten zijn. In het zakenkwartier te Honkong (China) heeft een groote brand gewoed, waardoo" aanzienlijke schade werd aan gericht. In Pruisen hebben in het eerste halfjaar van 1922 226 couranten opge houden te bestaan. Nog altijd woedt in sommige Fran sche zuidelijke departementen een sprink hanenplaag, die veel schade veroorzaakt. Meermalen komt het voor dat zulke dich te zwermen neerstrijken dat de treinen zoo nu en dan moeten stoppen om den Weg eerst te laten vrijmaken. Te Bitterfeld (D.) waren twee in brekers in een villa ingebroken, waar zij o.a. een flesch cognac ontdekten. Zij na men een flinken teug uit de flesch, die echter met vergif tegen ratten gevuld bleek te zijn. De inbrekers, die onmiddel lijk ernstig ziek werden,, telefoneerden zelf uit de villa om de politie. De daar op verschenen agenten hebben het 2-tal naar het ziekenhuis gebracht. De Amerikaansche marine-autoritei ten stellen een onderzoek in naar de vermissing van 4 duikbooten, die waar schijnlijk op de kust voor Californië zijn gezonken. De Grieksche ex-premier, Venizelos, heeft in een persgesprek verklaard, dat hy het plan der Grieken om naar Con- stantinopel op te rukken als een natio- nalen zelfmoord beschouwt. Da nieuwe val van de Mark. welke Zaterdag j.l. onrustbarende afmetingen aannam, heeft te Berlyn o.m. ten gevolge gehad, dat het publiek de winkels be stormde, om zooveel mogelijk tegen de oude prijzen machtig te worden. Provinciale Staten der Belg. pro vincie Henegouwen hebben besloten, dat alle vry gezellen 25 opcenten moeten betalen op alle belastingen. In een tot 6 geallieerde mogend heden gerichte nota, verklaart de En gelsehe regeering, dat ze afstand wensoht te doen van de schadevergoeding en de gealliëerde schulden. In Italië is de algemeene werk staking uitgeroepen, naar aanleiding der inoldenten, die zleh te Ravenna hebben afgespeeld. De Italiaansohe kabinetscrisis is opgelostFacta wordt premier. Te Cinoinatie (V.S.) zyn by een treinbotsing 15 personen gedood en ver scheidene gewond. Uit Carthagena wordt gemeld dat er een roeiboot is omgeslagen, waar bij vjjf personen verdronken zjjn. De oogst in Duitschland sohynt tengevolge van de geweldige regens der laatste dagen ernstig bedreigd. Indien thans geen onafgebroken mooi weer volgt, zal - de opbrengst veel geringer zyn dan gedurende de laatBte jaren het geval ls geweest. De Prawda meldt, dat de in Mei uit de Russische kerken weggenomen kostbaarheden en volgens een officieele statistiek een waarde van tweehonderd millioen gouden roebel hadden. Dit be drag was op 1 Juli bijna verdubbeld. Voor de hongerlijdenden is van deze som een millioen rpebel besteed. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Langer arbeidsdag. Bij informatie te 'bevoegder plaatse is het „IJ. D." ge bleken, dat het bericht van de ,,U. C.f' inzake uitbreiding van den Werktijd van het treinpersoneel absoluut onjuist is. Ten bureele der Spoorwegen, afdeeling trein dienst, was van een zoodanige beslissing der directie hoegenaamd niets bekend. Woningen te huur. In de Beukelsdijk- buurt en in de buurt van den Schiedam- scheweg te Rotterdam zijn volgens het „Rott. Nwsbl." op het oogenblik zeker duizend Woningen gereed of bijna ge reed, die niet verhuurd zijn en ook niet verhuurd Zullen worden, tenzij de huren belangrijk worden verlaagd- Uitgesloten van de levering. Naar het „Hdbl." verneemt, is uit een ingesteld on derzoek gebleken, dat een aannemer bij een levering aan het Rijk aan een amb tenaar, die met controle over die leve ring Was belast, een gift heeft aange boden. De regeering wenscht zich ten sterkste tegen dergelijke practijken te keeren en heeft bedoelden aannemer voor goed van levering aan rijksinstellingen uit gesloten. De Amsterdamsche gemeente-rekening. De rekening der gemeente A'dam over het dienstjaaar 1921 sluit met een batig saldo van 103/4 (tien driekwart) millioen. Bijzondere redenen voor de Amsterdam mers om zich daarover verheugd te ma ken, bestaan er niet, Wijl dat bedrag ze ker noodig zal zijn om de gemeente rekeningen over 1922 en 1923 sluitend te maken. Groote hotelbrand. Maandagnacht om streeks 1 uur heeft in Valkenburg een ernstige brand gewoed, waarbij twee ho tels in de asch Zijn gelegd- Het vroeger geëxploiteerde hotel „De Leeuw van Vlaanderen" en het nieuwgebouwde hotel en cabaret „Rozenhof" brandden totaal uit. De logeergasten van het hotel „Ro zenhof", evenals de andere bewoners, mloesten in nachtgewaad het gebouw ver laten. De stoomspuit van Maastricht ver leende assistentie. Een sprong uit den trein. Zaterdag middag werd door tw'ee marechaussees per trein, komende uit de richting Venlo een gevangene naar Roermond vervoerd'. Toen de man zich even op het privaat verwijderd had heeft hij kans gezien, uit den trein te springen. Een militair trok onmiddellijk aan de noodrem. Toen de trein tot staan was gekomen stelden de marechaussees onmiddellijk een on derzoek in en von,den dep man met bebloed hoofd langs de spoorbaan. De trein vervolgde zijn weg en de man is later naar Roermond vervoerd- Ajslachting van meidevee. In de om geving van Zevenaar en trouwens zeer sterk ook in den Achterhoek van Gel derland Zijn de boeren druk doende, om hun weidevce af te slachten. Menig dorpsslager zag daarvoor zijn debiet sterk verminderen. De concurrentie heeft de vleeschprijzen zeer gedrukt en een be langrijke prijsdaling van rundvleesch kan mén daardoor tegemoet zien. Ruzie met treurigen afloop. Zondag avond weigerde J. v. H, 18 j. te Breda, zyn broer naar huis te volgen. Een woordenwisseling ontstond en gedreigd werd met te water te gooien. Uit bal- oorigheid sprong J. v. H. toen te water en verdween onmiddellijk in de diepte. Direct was een boot by de hand en viüg een agent met twee burgers van uit een roeiboot het reddingswerk aan. De drenkeliog werd weldra opgehaald. Een half uur kunstmatige ademhaling mocht niet baten. Het lijk werd per politiebrancard naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. Taxatie. De Leeuw. Ort. schrijft onder bovenstaand opschrift: De trein was van Rotterdam afgeko men. Over Gouda, over Utrecht, over Amersfoort, over Zwol. En aldoor had er het bordje gehangen, dat een hokje afzonderde in den grooten waggon dames. Toen kwam Meppel. En daar kwam een conducteur. Het bordje verdween. Om plaats te maken voor een ander: vrouwen. Na Meppel zyn het, in de schatting van de Nederlandsohe Spoorwegen, dus blijkbaar geen dames meer. Het is een geschiedenis zonder woor den. Maar veelzeggend niettemin. TELEGRAMMEN. BERLIJN (V.D.) Op de gisteren over handigde Duitsche nota heeft Poincaré onmiddellijk schriftelijk geantwoord. Hij stelt vast, dat de nota de verlangde ver zekeringen niet bevat en dreigt dat, wia(n- neei' deze verzekeringen niet vóór 5 Aug. gegeven worden, de Fransche regeeringl van haar recht gebruik zal m'aken om de uitvoering van de bestaande overeen komst door dwangmaatregelen te waar borgen. 1 AMSTERDAM (V.-D.) Hedenmorgen even vóór 10 uur brak brand uit in de N.V. Twentsche Chemicaliënfabriek aan de Plantagekerklaan, doordat een pan, waar in olie en vaseline werden gekookt, vlam vatte. Een werkman werd in het gelaat gewond. De omgeving vatte dadelijk vlam. Het vuur breidde zich in de brandbare omgeving snel uit. Even 10 uur sloegen de vlammen huizen hoog ten hemel en stond de fabriek, die ingebouwd is tusschen de Franschelaan, Kerklaan en Plantagemiddenlaan in lichte-laaie. De 2e zolder van het 3 verdiepingen hooge gebouw is geheel gevuld met va ten olie en was één vuurzee. Van all!e kanten rukte de brandweer en politie aan. De allernaaste omtrek liep groot gevaar en moest door de bewoners ontruimd Worden. Spoedig had de brandweer de fabriek door een gordel van water in gesloten. Na 3 kwartier verminderden de vlammen zichtbaar. Van de fabriek is niets overgebleven. Het tramverkeer 'werd eenige uren gestoord. De Chemicaliënfabriek, die heden morgen door brand werd vernield, was voor ongeveer 1 ton verzekerd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Zierikzee, 2 -Augustus 1922. Mijnheer de Redacteur! Heeft U s.v.p. een plaatsje voor onder staande Bij het lezen der Nieuwsbode van Maandag avond j.l. sloeg mij, en zelcer zeer vele huismoeders de schrik om 't hart, toen ik zag dat de melk alweer met 2 cent per liter werd verhoogd Hoe toch durven de melk boeren zooiets doen in een tijd, waar er toch geen enkele gemotiveerde reden voor bestaat. Hebben die melkboeren geen geweten meer, zou ik vragen M de R. Inplaats van te zorgen dat we naar het meer normale terugkeeren, doen zij juist 't omgekeerde. Begrijpen zij dan niet, dat de vette jaren niet kunnen blijven voortduren en dat 't niet opgaat nu de graanprijzen en die van de aardappelen en uien naar de laagte gaan, die van de meestnoodige consumptie-artikelen omhoog te drijven en vooral van de melk, die zoo noodig is voor zieken en zwakken? In gesprek gekomen met eenige melkboeren vernam ik, dat de meesten hunner niet voor die. verhoogingen waren van de melkprijzen, maar dat een tweetal personen feitelijk de gansche affaire dwiugen en indien dat waar in, laten dan al de melkboeren en -venters, die niet aan den leiband van die dry vers willen loopen, éónparig besluiten de melk prijs weer terug te brengen op den prijs van 12 cent, dan zullen zjj de sympathie vanvde geheele burgerp hebben en niet zooals dat 2-tal, dat bekend is, „zwart" worden aan gekeken. NAMENS VELE HUISMOEDERS. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 29 Juli 1922. Ingeklaard: Stoomboot „Pantos", kapitein H. Stehr, ledig, AntwerpenDordtZeelichter .Ahrensfelde", kapitein B. Mester, ledig, Antwerpen—DordtZeelichter „Borg- feldé", kapitein Kieokbusch, ledig, Ant werpenDordt; Stoomschip „W. N.'V kapitein A. Nordfolk, met borax, van Londen naar Mannheim. Uitgeklaard, 30 Juli. Barge „Viounia", kapitein W. Robert, met mineraalwater, van Duitschland naar Londen. Flnanolëel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 1 Aug. ST AATSLEENIN GEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1922 f 100 6 100% 101 N.W. S. obl. 1922 - 500 6 1Ó0 100_ N.W. 8. obl. 1922 - 1000 6 99% 99% N.W. S. obl. h - 500 6 .-. 99 991/j N.W. S. obl. b -1000 6 90'%e 98 N.W. S. obl. b - 2500 6 - 98%' N.W. S. obl. 1918 - 100 5 90% 90"/14 N.W. S. obl. 1918 - 5CO 5 89V« 89»/i# N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 87%„ 87%4 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 93^/ia 93'%, N.W. S. obl. 1919 - 500 5 93V2 93'%e N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 93% 93 N.W. S. obl. 1916 - 100 47, 86% 86 N.W. S. obl. 1913 - 500 4ys 86%,, 86% N.W. 8. obl. 1916 - 1000 47, 867, 87% N.W. 8. obl. 1917 - 600 47, 82 84*/, N.W. S. obl. 1917 - 1000 47, 81 83% N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 82 N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 797„ 79»/14 N.W. 8. obl. 1916 - 1G00 4 78 78%4 N.W. 8. obl. 1911 - 1000 37, 697, 707, N.W. 8. obl. -1000 3 617, 617, N.W. 8. oert.v.Ins 1000 3 61»/ia 61% NW. 8. eert. - 1000 27, 527, 52"/i« BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabaksleenlng 1802 5 237,237, Zegelleening 1904 5 24»/, 257, Bel. vr. goud-obl. 1907 47, 18% 17»/, PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 423 412 Kon. Petr. f 100 O. A. 428 4127, Kon. Ned. Petr. C. v. A. 424 Dollars (bank) f 2,57-f 2,60; Marken (gr.) f 0,40—f 0,476id. (rcod) f 0,40-f 0,47»; Kronen (10,000) f 0,70-f 1,Eng. bank papier f 11,49—f 11,52; Fransoh bank papier I 21,05f 21,35; Belg. bankpapier f 19,90—f 20,25. Tj}d van Hoogwater en van Lapgwater Over de maand Augustus. Hoogwater: Laagwateri D. 3 v.Bi. 11,04 n.m. 11,39 v.m. 4,17 n.m. 5,05 V. 4 - 0,18 5,37 6,17 Z. 5 0,54 1,18 6,87 7,11 Z. 6 1,48 2,09 7,21 7,57 M. 7 2,34 2,51 8,06 8,35 D. 8 3,16 3,29 8,41 9,06 W/ 9 3,56 4,02 9,14 9,37 Tijd van H.W. te Dordrecht 8,15 unr later. L.W. 5.30 MARKTBERICHTEN, ROTTERDAM, 1 Aug. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 220 paarden, 94 veulens, 1724 magere runderen, 623 vette runderen, 573 vette kalveren en graskal- ren, 382 schapen of lammeren, 376 big gen, 14 bokken of geiten, 120 overloopers. Prijzen per i/2 K.G.: koeien van 35 ct. tot 571/2—60—70—75 ct.; ossen van 45 tot 55671/270 ct.; stieren van 35—4555 —571/2 ct.; kalveren van 35—52V2-67,V2 ct.; kalveren van 35—52i/2—167V2 ct* Prij zen per stuk van mager vee. Melkkoeien f225—f 425; stieren f150—f460; paarden f 300—f 475; slachtpaarden f 100—f 200; hitten f 200—f 325kalfkoeien f 320—f 500, pinken f125—f225; vaarzen f225—f 335; biggen f20—f32; biggen per week f3— .f3,75; overloopers f 30f 50; fok nuch tere kalveren f 25—f 40, slacht dito dito f 16—f 22. N.V. Rotterdamsche Cons.-veiling. Aanvoer 300.000 eieren. Kipeieren f6,50— f 8,50'; kleine dito f 4;50—f 5,25,. :ëéri'dett- eieren f 7—f 7,50; kalkoeneieren f 12. Coöperatieve Veiling Zierlkiee. Veiling van Zaterdag 29 Juli. Aardappelen 21/2—6 ct.; suikerboonen5 —17 ct.; snijboonen 15—26 et; peulen 8—10 ct.; doppers 10—11 ct.; zilverwit 15 ct.; per kilo; witte komkommers f 11,50 f 4; groene komkommers f 3,50; andij vie f lf,50; wortelen f 3—f 3,50; per 100 stuks; augurken 15 ct.; sjalotten 7 ct.; appelen: yellow transperant 15—20 ct.; id. 2e soort 12—15 ct.; mandereinen 24 ct.; diverse valappels 6—10 ct.; peren: oomskinderpeer 14—30 ct.; id. 2e soort 14—16 ct.; Fransche suikerij 15—17 ct.; ziwaanshals 13—17 ct; blauwe pruimen 46 ct.; kruisbes 19—24 ct.; Engelsehe kro zen 40 ct.; zwarte kersen 55—57 ct.; 2Warte bessen 40 ct.; per kilo. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, made-gedoold door hot Kon. Nod. Motoor. Instituut to Do Bildt, naar waarnemingen »errleht in der morgen ven 2 Aug.: Hoogste barometerst. 768,0 te Rennes.' Laagste 753,8 te Brest. Verwacht tot den avond van 3 Aug.: Zwakke tot matige westelijke tot noord westelijke wind, zwaar tot halfbewolkt, weinig of geen regen, met kans op onweer, zelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2