Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 2 Aug. 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: Kennisgeving. Plaatsing hij den Motordienst. DIENSTPLICHT. buitenland. Uit Stad en Provincie binnenland. Prüs per 3 maanden f 1,50, franoo per pont ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderl^ke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reolames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10808. lending op den dag van ni«- Dlr.tJ.DE LOOff Jr. Ultg.-Rldict, II. J. KOSTEN T<Wr De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Vrijdag den 4 Augustus a s., des namiddags te 2 uar, op het Rvadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling rekening Burgerlijk Arm bestuur 1921. 4. Restitutie vergunningsrecht. 5. Vaststelling verordening op keurloonen. 6. Voorstel inzake werkverschaffing aan sigarenmakers. 7. Aangaan geldleening voor bouw Chr. "School. 8. Vaststelling verordening ingevolge de Woningwet. 9. Vaststelling wijziging brandweerverorde ning. 10. Vaststelling wijziging algemeene politie verordening. 11. Voorloopige vaststelling pensioensgrond slagen Gem. Ambtenaren. 12. Voordracht Zetters. 13. Vaststelling staten oninbare posten, enz. 14. Aanbieding gemeenterekening e.a. over 1922. 15. Vaststelling 2e suppl. kohier Hoofdelijke Omslag 1921/22. 16. Bezwaarschriften le suppl. kohier Hoofde lijke Omslag 1921/22. Zierikzee, den 1 Augustus 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zierikee brengt ter kennis van belanghebbenden, dat inge schrevenen voor de lichting 1923, die tot gewoon dienstplichtige worden bestemd en niet in het bezit zijn van een bewijs van voorgeoefendheid, kunnen worden gedeta cheerd bij de Schoolcompagnie van den Motordienst. Zij, die er prijs op stellen voor zoodanige detacheering in aanmerking te komen, moeten hun verlangen daartoe dadelijk na ontvangst van de kennisgeving van hun bestemming tot gewoon dienstplichtige schriftelijk mede- deelen aan den Commandant der School compagnie van den Motordienst te Haar lem. Het schrjjven behoeft niet gezegeld te zyn. Zij behooren daarbij op te geven: a. hun geslachts en voornamen b. den datum van geboorte e. de gemeente, waar zij voor den dienst plicht zijn ingeschreven en cl. hun lotingsnummer. Het is noodig, bjj het schrijven verklarin gen over te leggen, waaruit hun bekwaam heid in het chaffeursvak of als motorrijder blijkt. Een rijbewijs kan niet als zulk een verklaring worden aangemerkt. De Chef van den Generalen Staf bepaalt wie van de gegadigden voor de detacheering in aanmer king komen. Dezen worden ingelijfd bij het regiment vestingartillerie te Utrecht. Na daarbij een maand van hun eerste-oefenings- tijd te hebben vervuld, worden zy bij de schoolcompagnie van den motordienst gede tacheerd. Zierikzee, den 1 Augustus 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. kondiging verwekte een geweldige op schudding in de stad, om dat F. ge trouwd en vader van enkele kinderen is. F. trok zich deze misplaatste grap zoo zeer aan dat hij' nog denzelfden dag zelf moord pleegde. Uit het door de auto riteiten ingestelde onderzoek is ge bleken dat een burger der slad, eer* zekere T., de bewuste advertentie had doen plaatsen. Hij was jaloersch omdat mejuffrouw D. bij de familie F. aan huis kwam. T. is thans door de recht bank van Gera tot 4 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Een militie-leger in Sovjet-Rusland Hoewel het roode leger in staat is om geïsoleerde opstanden in Rusland den kop in te drukken, wordt het niet sterk ge noeg geacht om aanvallen van buiten te weerstaan of slag te leveren tegenover een buitenlandschen vijand. Daarom is, naar de „Times" meldt, voorgesteld om het roode leger, dat zeer kostbaar is en gevaarlijk bij revoluties, te doen ver vangen door een militieleger, gerecruteerd |uit den bond voor algemeene militaire Kipleiding. Dit lichaam heeft vertakkingen over geheel Rusland, het controleert on geveer dertig opleidingsscholen, waarvan het aantal leerlingen op ongeveer vijf tien duizend wordt geschat. Er bestaat echter oppositie tegen een militie-leger van de zijde der extremisten, daar vele communisten in de decentralisatie van de militaire organisatie een nieuwe bedrei ging van hun macht zien. De bedreiging van Konstantinopel. Lloyd George heeft in het Lagerhuis een verklaring afgelegd omtrent den stand van zaken in het Naburige Oosten. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst betreffende de hieronder ge noemde personen door Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 21 Juli 1922, no. 194, de uitspraken zijn geschied, bij ieders naam vermeld. 1. Anker, G. C 2. van Ast, M. A.3. den Boer, B.4. Bouman J.5. Gelok, J. A. 6. van den Hoek, S. J.7. Jacobi, D. J. P. 8. Moelker, P.9. Ornée, J.allen voor goed vrij gesteld. 10. Roskam, M.11. de Vin, E. M. J. voorloopig vrij gesteld. 12. Wandel, J. C.13. de Witte, J. J, voor goed vrijgesteld. 14. van Wijk. A.voorloopig vrijgesteld. 15. van IJsseldijk, C voor goed vrijgesteld. Allen lichting 1923. Tegen elke uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a.' den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor diger b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Koningin te richten, moet met redenen zyn omkleed en worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeente. De burge meester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift. Voor zooveel betreft uitspraken, door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin binnen den zelfden termijn by de Koningin in beroep komen. Zierikzee, 1 Augustus 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Door laster. Enkele weken geleden verscheen in een tijdschrift te Gera (Duitschland) een ad vertentie, waarbij zekere F. zijn verlo ving met mej. D. aankondigde. De aan had verworpen, in hoofdzaak om rede nen buiten de verhooging van de schade loosstelling der Kamerleden om, en de regeering met nieuwe voorstellen bij de Tweede Kamer kwam, is daar het gewij zigde derde hoofdstuk onaannemelijk ver klaard door de anti-revoiutionnairen en eenige andere leden van rechts, alsmede door de vrijz.-democraten, de communis ten en den heer Kolthek. Men verwacht nu in parlementaire krin gen dat Hoofdstuk III wederom gevaar zal loopen. Onder den algemeenen drang naar bezuiniging die zich reeds uit m voorstellen tot verslechtering van de La ger Onderwijswet, en die, naar van ver schillende zijden wordt vernomen ook zal leiden tot voorstellen om de ambtenaars salarissen te verlagen, vinden tal van Ka merleden vooral in anti-revolutionnaire en christelijk-historische kringen het onverantwoordelijk, dat de Kamerleden hun eigen inkomen met f 40 per week gaan verhoogen. Als nu, zij het dan ook om andere redenen, de vrijz.-dem. en communisten de oppositie tegen Hoofdstuk III komen versterken, zooals dat bij vo rige stemmingen is gebeurd, dan is het tamelijk zeker, dat er geen meerderheid van 3 voor genoemd hoofdstuk is te vinden. Vandaar dat er rekening wordt gehouden met de verwerping, schrijft de „Tel/' De Tabakswet. De minister van financiën maakt bë- j kend, dat de inspecteurs der acéijinzen j gemachtigd zijn, tot 16 September a.s. I geleibiljettten kosteloos te doen afgeven voor de aflevering en het vervoer van voorraden sigaren, waarvan kleinhande laren kunnen aantoonen, dat zij op 1 De eerste minister deelde mede, dat de junj door hen in bewaring werden Grieksche minister van buitenlandsche za- gehouden voor klanten, die deze vroe- ken aan den Britschen gezant te Athene ger hadden gekocht. Na dien datum1 zal een nota heeft overhandigd, inhoudende, j een kleinhandelaar, die sigaren w'enscht dat de Grieksche regeering tot de over- leveren en te vervoeren, die hij tuiging is gekomen, dat alleen de be- reeds vóór 1 Juni had1 verkocht, zich zetting van Konstantinopel door de Griek- ter bekomïng van een hiertoe strekkende sche troepen tot den vrede kan leiden. vergunning bii gezegeld adres móeten Denzelfden dag werd rapport ontvangen van den Britschen gezant te Athene, dat vergunning bij' gezegeld adres móeten wenden tot den minister. hij overeenkomstig de instructies uit Lon den de Grieksche regeering had gewaar schuwd voor de ernstige gevolgen van zulk een stap. De Grieksche minister van buitenland- sche zaken gaf hierop de stellige verze- j „ZIERIKZEE. Bij gunstig weer zal „Kunst en Eer,, Donderdagavond 8I/2 uur de muziektent op het Havenpark kering, dat er geen reden was tot on- een uitvoering geven. Programma: 1. De gerustheid en dat de Grieksche troepen in geen geval de neutrale zóne zouden binnenrukken zonder toestemming der ge allieerden. Later heeft hij deze' verzeke ring nog eens herhaald. Lloyd George voegde er bij, dat de actie der Grieksehp régeering blijkbaar een gevolg is van den wensch om de op lossing der quaestie van het naburige Oosten te bespoedigen. Het verkeer te Parjjs. Het aantal auto-ongelukken te Parijs is zoo groot geworden, dat het verkeer voor den voetganger levensgevaarlijk kan Worden genoemd. De prefect van poli tie, de heer Naudin, heeft daarom nieuwe repressieve en preventieve maatregelen genomen. Zoo zullen aan adspirant-chauf- feurs in het vervolg verschillende bewij zen van bekwaamheid uitgereikt worden, n.l. een voor lichte voertuigen en een voor automobielen met zwaar gewicht of voor publiek vervoer. Alleen de houders van dit laatste certificaat mogen dan rij den in het departement de la Seine en andere drukke buurten. Verder zal" het verkeer in één richting voor een grootër aantal straten worden voorgeschreven. Avontuurlijke meisjes. Aan boord van de „Majestic*', van de White Star Lijn, die Zaterdag uit New- York naar Southampton vertrok, werden toen het schip reeds 500 mijl in zee was, verscholen in een reddingsboot, twee "13- jarige meisjes, Anna Muller en Kathe- rine Fleming ontdekt. Zij hadden al sedert maanden rondgeloopen met de ge dachte met een groot schip naar zee te gaan. Vrijdagmorgen waren zij uit huis gegaan, onder het voorwendsel, dat zij gingen spelen. Hun ongeruste ouders hoorden niets meer van hun kinderen tot een politie-agent een draadloos telegram van den kapitein van de „Majestic" kwam brengen. Eenige weken geleden hadden de meisjes al eens gepoogd, zich als blinde passagiers aan boord van de „Olympic" te verstoppen, doch zij wer den toen vóór het vertrek van het schip ontdekt. De jongelui zullen thans een bad reisje maken naar Southampton en met dezelfde boot worden teruggebracht naar Kapitein van Köpenick, Marsch, F. J. Schweinsberg; 2. La Concorde, Ouverture, N. Daneau; 3. Dolores, valse, E. Wal'd- teufel; 4. Le Baron Tzigane, fantaisie, J. Strauss. 5. Marsch Jubilaire, F. Rogis- ter; 6. Rièves sur l'ocean, Valse, J. Gung'l; 7. L'echo du Vallon, Pastorale, J. Heij* mans; 8. Faust, fantaisie, Gounod. Bij: Kon. Besluit is aan den heer J. Nieuwdorp Jz., waterbouwkundig amb tenaar in dienst van het waterschap Nieuw-Bommenede te Zonnemaire, de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, verleend. In de Maandagavond alhier in de Sociëteit „Ons Genoegen" gehouden repetitie van de Eerste Zierikzeesche Mondharmonicavereeniging, onder leiding van den heev J. G. L. de Bie, werd deze vereenigmg den naam gegeven van „D. O. K.", „Door Oefening Kunst", welke naam uitstekend voor deze vereeniging past en dan ook door alle leden werd goedgekeurd. t BROUWERSHAVEN. J.l. Woensdag ver gaderde de raad dezer gemeente. Aan wezig waren 5 leden. Van dhr. J. L. Smits Was bericht ingekomen, dat hij we gens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid van den raad; als zijn op volger is door 't stembureau aangewezen dhr. Cent van Schelven, die echter nog geen bericht van aanneming der benoe ming inzond. Ingekomen zijn o.a. het verslag van den keuringsdienst van waren over het 2e kwartaal 1922. Van Ged. Staten houdende goedkeuring van erfpachtsuitgifte van grond. In verband met een schrijven van Ged. Staten, be treffende de erfpachtsuitgifte aan het bur gerlijk armbestuur alhier, Wordt beslo ten jaarlijks een erfpacfttsrecht van f0,25 te laten betalen. Een schrijven van de P. Z. E. M. betreffende levering van electriciteit aan de gemeente, zal bij de raadsleden circuleeren. Van de beurt schippers is een verzoek ingekomen tot herziening van de heffing van kaaigel- den. B. en W. zijn van oordeel, dat het noodig is, dat deze heffingsverordening wordt herzien, terwijl dhr. C. W. den Boer voorstelt over te gaan tot het be- New-York, dat hun avontuurlijkheid na- I noemen van een commissie, die met - - voorstellen tot herziening kan komen. In deze commissie worden benoemd de hee- ren C. W. den Boer, J. v. Donge en C. Gast. Een verzoek van M. C. Braam be treffende abonnement voor het gebruik der bankstelling wordt afgewezen. Wet houder den Boer informeert naar het be taalde havengeld van een visschersvaar- tuig, waarop medegedeeld wordt, dat deze zaak is geregeld. De rekening over 1921 en de begrooting over 1923 van de Gezondheidscommissie te Zierikzee wor den tot een volgende vergadering aan gehouden; omtrent een daarop voorko mende post zijn door B. en W. nadere inlichtingen ingewonnen. De geldschieter kan niet meegaan mét het voorstel tot tuurlijk op gepaste wijze zal weten te waardeeren. De Grondwetsherziening. De Staten-Generaal moet nu de Grond wetsherziening in tweede lpzing behan delen. De anti-revolutionnairen hebben van den aanvang af bezwaar geha,d tegen de verhooging van de schadeloosstelling voor de leden van de Tweede Kamer tojt f 5000 per jaar. Hun amendement, om te dien opzichte de Grondwet onveranderd te handhaven, werd echter verworpen, of schoon er ook in de kringen der christe- lijk-historischen wel wat voor werd ge- j afding" der leenlng van" i 4000, aange vocld- i gaan in 1921, waarom wordt voorgesteld Toen de Eerste Kamer de wijzigingen de oudere inningen geheel of ten deele van het derde hoofdstak der Grondwet af te losseni ook tot wn totaal van pi. m. f 4000. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De bë- grooting van het burgerl. armbestuur over 1922, wordt eenigszins gewijzigd, in ver band met meerdere uitgaven. In verband met de wet van 20 Mei 1922, St.bl. 361 wordt aan den heer A. J. Vonk ontheffing verleend tot het bëtalen van zijn aan slag in den hoofdelijken omslag dezer gemeente. Besloten wordt over te gaan tot oproeping van sollicitanten voor de vacante betrekking van havenmeester, nu de Kroon medegedeeld heeft, geen ter men aanwezig te achten tot vernietiging van het ontslag-besluit van den vorigen havenmeester. De belooning wordt vast gesteld op 10 pCt. der ontvangsten, ter wijl voorloopig tijdelijk _zal worden be noemd. Op de voordracht voor 't col lege van zetters worden geplaatst de hee- ren J. van Sluis, H. Verhoeff, P. Kroon Pz. en J. Slager, zulks tengevolge van de a.s. aftreding der heeren A. de Keijzer en C. van Schelven. Enkele kleine wij zigingen worden aangebracht in de vast gestelde verordeningen ter uitvoering van de Vleeschkeuringswet, terwijl tevens be sloten wordt aan de Kroon ontheffing te vragen voor de keuring van huisslach tingen van varkens enz. Overeenkomstig art. 102 der L. O.-wët 1920 wordt over 1921 aan de bijz. school een uitkeering toegestaan van 142,45. Overgelegd wordt de gemeente-rekening dienst 1921, in ont vang op f63554,675, in uitgaaf f56246,885, voordeelig saldo f 7307,79. Als commissie van onderzoek worden benoemd de hee ren C. W. den Boer, J. v. Dorige en C. Gast. Bij de rondvraag informeert dhr. C. W. den Boer of de woningen behoo- rende tot het Gest. van Huisvesting nu voldoende onderhouden worden, in ver band met de verhoogde huishuur. De voorzitter zegt hieraan de noodige aan dacht te schenken. Verder brengt dhr. C. W. den Boer de a.s. kermis ter sprake, hij wil de kermis weg hebben, om reden die wel bekend zullen zijn, daar dit ech ter thans niet wel mogelijk zal zijn, stelt hij voor, althans op Zondag de kermis te sluiten, welk voorstel door geen der leden wordt onde'rsteunddan stelt hij voor de kermis op Zondag 2 uur later te laten aanvangen, dus om 6 uur, welk voorstel ook niet ondersteund wordt; daarna stelt hij voor dan om 5 uur te laten aanvangen; alleen de heer C. Gast kan met dit voorstel meegaan; Waarna ten slotte besloten wordt de kermis op Zondag om 41/2 uur te laten aanvangen. Al deze pogingen werden door den voorsteller aangevoerd om althans de kerkgangers gelegenheid te geven rustig huiswaarts te lceeren, wat door hem ech ter niet bereikt is, daar het uur van aanvang gesteld is, voordat de kerk uit gaat. (Dit besluit is in strijd met de Zondagswet, waarin gezegd wordt, dat geene openbare vermakelijkheden op Zon dag gedoogd worden, dan na volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen). Dhr. J. v. Donge brengt nog ter sprake, dat in het oude gebouw van het Gest. van Huisvesting een inboedel isv opge borgen, waar hoegenaamd niet naar om gezien wordt. De voorzitter zal een on derzoek instellen. Hierna sluiting. Door een daartoe gevormd comité zijn gelden ingezameld om te komen tot stichting van een muziektent. In totaal is een bedrag van pl. m. f 110O voor dit doel ingezameld. ST.-MAARTENSDIJK. Vrijdag 28 Juli kwam de raad dezer gemeente in1 vol tallige zitting bijeen. Ingekomen waren o.mi. goedgekeurd raadsbesluit overeen komst met de gebroeders P. C. en A. A. Hage inzake het geschil kaaimuur. Verslag keuringsdienst van waren dat ter griffie ter lezingi van de leden zal worden neergelegd. Bericht van den Mi nister van Waterstaat inzake het adres om1 te komen tot verbinding van het eiland Tholen met den vasten wal' dat wordt gewacht op het rapport van Ged. Staten van Zeeland te onderzoeken of afdamming van de Eendracht uitvoerbaar en gewenscht is. Een gemeentewoning wordt na eenige discussie toegewezen aan Jan de Viet Dz. De gemeente-secr. verzoekt bij adres aan de Kroon in de gemeente Seherpe- nisse te mogen wonen daar hier geen geschikte woning voor hem; te verkrij gen is. B. en W. hebben geen enkel be zwaar tegen inwilliging van het ver zoek', te meer niet waar de secretaris toch alle dagen ter secretarie aanwezig zal zijn en ook aanwezig zal zijn indien de omstandigheden (avondvergaderingen) dit noodzakelijk maken. Waar de secre taris voorts ten allen tijde blereid is het publiek in alle opzichten te hel pen en van dienst te zijn mee,nt het ooilege dat het verzoek behoort te wor den ingewilligd'. Alle leden kunnen zich met het gedaan verzoek vereenigen, daar allen weten hoe langen tijd reeds hier naar) Ifyen woning is. gezocht, met uit zondering van dhr. Hage, die het wen schelijk voorkwami.dat de secretaris ook des avonds voor het publiek zou te spre ken zijn. Voor de voordracht van zetters zullen de volgende personen worden voorgedra gen: Joh. Bastiaanse (aftr.) Jacob Hage (aftr.) P. Gaakeer, plaatsvervanger voor J. Bastiaanse en M. C.v Sonke, plaatsver vanger voor J- Hage. Aangeboden wordt de gemeente-rening over 1921 in ontv. 'bedragende f 148026,42 en in uitgaaf f 138302,53, al^oo een goed slot van f 9723,89. De rekening van het wee zen alg. armbestuur, in ontvang biedra- 'gende f 15708,22 en in uitgaaf f 15104,911/2 alzoo een goed slot van f 603,301/^. en W. stellen voor de waterleiding on der den Molendijk te doen delven voor gezamenlijke rekening van het polder- Westuur en de gemeente en vervolgens daar een opril te doen leggen. t De heer Hage stelt voor de rioleering aldaar door te trekken tot de water gang, het delven behoort voor rekening, van het polderbestuur te geschieden. Na uitvoerige bespreking wórdt het voor stel van B. en W. verworpen en van den heer Hage aangenomen. Bij de rond vraag deelt de voorzitter mede dat schip per Greijs geweigerd had hoofd, omslag te betalen en thans door den deurwaar der aan de ketting- was gelegd. Greijs heeft evenwel h!et schip weten los te maken en is weggevaren. De deurwaar der heeft die hulp van de justitie in geroepen, zoodat Greijs vermoedelijk thans wel in den bak zal zitten. Hierna wordt gesproken over den aan koop van buizen voor rioleering, waar van sommigen meenen dat de kosten te hoog zijn betaald. Die voorz. ver klaart met de verschillende leden te heb ben gesproken en gehandeld te hfeb- bèn ten goede der gemeente. :'De raad móet dus dezen koop verder aanvaar den. Dhr. Koopman informeert of. er veel bijwerk voor de kaaimuur Zal zijn- De voorZ. antwoordt dat de raad daar steeds mede Tn kennis zal worden ge steld. Besloten wordt 2000 turven aan te koopen voor f 2,25 per 100. Dhr. de Graaf vraagt hoe het staat mét het land verhuurd aan Dane, die naar Stavenisse is vertrokken. De voorz. zegt toe het pachtcontract te zullen in zien. Dhr. Koopman dringt aan op bé tere waterplaatsen, waar het hier zeer treurig mede is gesteld. Gesproken wordt over het uitdiepen der haven; is het noodig dan acht men het wiens,chelij'k dat er spoedig Wérk van wordt ge maakt met het oog op de werkloosheid. Voorts wordt besloten de bekende schil derijen in de raadzaal te doen ophan- 'gen en enkele ter gemeente-secretarie. Hierna sluiting. ST.-MAARTENSDIJK. Met ingang van 1 Aug. j.l. is de kantoorbediende C. J. Jansen alhier verplaatst naar 's-Grayen- hage, ter Directie van den Postchèqué en Girodienst. Bij K. B. zijn herbenoemd tot ge zworene van het waterschap St.-Maar- tensdijk, de heereh J. L. Hage én J. L. Mol. OUD-VOSSEMEER. Openbare raadsver gadering, gehouden op Maandag 31 Juli j.l. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle léden. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en vastgesteld. Méde- gedeeld wordt diat is goedgekeurd de verordening op de keuring van vee en vleesch, en de Instructie der ambtena ren met herkeuring belast, voorts dat bijt K. B. tot wederopzeggings toe ontheffing is verleend van dé keuring voor huis- slachtingen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorgelezen wordt een brief van de N.V. Waterleiding Mij', eiland Tholen, houdende mededeeling dat het Wérk is stopgeZet daar er geen aanvoer van buizen is, met verzoek reeds thans over te gaan tot aanlegging van dienst leidingen opdat het vast personeel van den aannemerr productief 'blijft en diens schade dus vermindert. De heer Ooms meent uit het schrijiven te moe/én op merken dat de aannemer schadevergoe ding Wil hebben, dit is een Zaak voor de Maatschappij. De heer Den Engels man vraagt ,of het werk nog stil ligt. De voorzitter zegt dat er wéder bui zen aangevoerd worden. Hierop wordt de brief voor kennisgeving, aangenomen. De heer Den Engelsman merkt nog op, dat het werk blijkbaar zoo vlot niet gaat, er zijn al eens sluitstukken te kort geweest, men heeft een heul vergraven en later weer op last van het polder* bestuur moeten herleggen, nu weer geen aanvoer van buizen, 't miaakt den in druk of het niet goed voorbereid is. Aangeboden wordt de gemeente-reke ning dienst 1921 in ontv. op ff 108974,475, in uitgaaf op f 103824,47, derhalve met een 'batig saldo van f 5150,005. Dezle re kening zal met de rekeningen der amb tenaren gesteld worden in handen van een Commissie. Aan de orde is de in richting van het slachthuis voor nooa- slachtingen. Dhr. Van Tilbeurgh vraagt wat de raming-is. De voorzitter zegt dat de gemeente-opzichter het werkje raamt .op f 800. B. en W. hebben onderhan deld m'et de ambachtslieden welke dit jaar voor de gemeente werken en kun nen thans het doen uitvoeren voor pl.itl. f 640, waarom voorgesteld wórdt hec werkje niet te doen aanbesteden. Dhr. Den Engelsman zegt voor openbare in schrijving te zijn, misschien kan het dan. nog goedkooper. De heer Ootoïs zegt dat men de ambachtslieden toch niet passe e- ren kan. De heer de Rijke vraagt Waar om het dan ten vorige jare Is gedaan voor de levering van rioolbuizen, toen liet men ook inschrijven. De heer Ooms zegt dat ambachtslieden toch al weinig voor de gemeente te doen hebben, de levering van de buizen was iets anders. De heer de Wilde zou voor aanbesteding zijn als men niet reeds de ambachts-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1