Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Maandag 31 Juli 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: KENNISGEVING. Rekening der Eemeenle over 1921. buitenland. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prjjs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10807. Dir. L J. DE LOOZE Jr. Ültg.-Mcl. B. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regél. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzeb maken bekend: dat de Rekening der Gemeente over liet jaar 1921, ingevolge artikel $19 der Gemeente wet, van heden af, gedurende veertien dagen, voor een ieder ter inzage op de Secretarie der Gemeente is nedergelegd, en tegen be taling der kosten verkrijgbaar gesteld. Zierikzeb, den 29 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. Gevaarlijk landingsterrein. Voor de eerste maal sedert het be staan van de aviatiek is er een vlieg machine geland op den rand van een in werking zijnden vulkaan. Dit feit is voorgevallen in Nederlandsch-Indië, op Oost-Java en de vlieger die het waag stuk volbracht is de Franschman Chante- loup. Hij steeg met zijn Caudron-vlieg- tuig te Malang op en landde des mor gens om 8 uur 50 op den kraterrand1 van den Bromo, diie in volLe werking !was. Enkele minuten later vloog hij over het Tengger-gebergte, op een hoogte van bijna 3000 meter en keerde toen naar Malang terug, waar hij! om 10 uur 20 neerdaalde. Toen hij 'een paar dagen tevoren het terrein eens voor dijn vlucht 'was gaan verkennen, had hij eerst vier uren per auto moeten rijden en daarna nog drie uren te paard om den top van den Bromo te bereiken. Een ware held. We lezen in de „Msb." het volgende over de vreeselijke ramp te Cauiliet in België door het ontploffen van een hoog oven, welke thans het zeventiende slacht offer heeft geëischt, t.w. den ingenieur Renson. Toen de ontploffing plaats had, 'be vond Renson zich op het bruggetje bo ven den hoogoven. Weldra werd z'ijn toestand er onhoudbaar. Met den dood voor oogen liet hij zich in de vuurzee vallen, doch kón door zijn arbeiders woe den gered. Hij Was als een brandende toorts, maar verloor geen oogen blik het bewustzijn. Hij wilde niet, dat men hem verge zelde naar het dispensariunü. Hij had den moed alleen te gaan. Het hospitaal Was reeds vol gekwetsten, die huilden van pijn. Nogmaals weigerde hij, dat men zich met hem zou bezig houden- „Zorg eerst voor mijn mannen", zeide hij. „Ik 'ben verloren, dat weet ik. Red degenen die nog gered kunnen wordeind Anderhalf uur wachtte hij tot de an deren gered waren en verpleegd. Van zijn handen waren alleen de beenderen overgebleven, het vleesch was door hel vuur verteerd. Geen klacht, geen smart kreet, geen spijt uitte hij om! het jonge leven dat ontvlood. Hij vergat zijn eigen •marteling om zijn werkmaltkers- Hij sprak over zijn moeder, die hij heel lief had. Hij wilde niet in een afzonderlijke kamer worden gelegd, om' het jamme ren niet te hooren der andere gekwet sten. „Neen", zei hij'-, „met mijn man nen ben ik gfevallen. Bij hen z'al 'ik sterven". Een moord in de iümwereld. Weder heeft zich in de slecht be faamde filmkolonie te Los Angelos een gruwelijk drama afgespeeld, waarvan een fiimactrice de hoofdpersoon is. Clare Philips, een 23-jarige film-ster, verweet een har er collega's, Alberta Meadoiws, een jonge weduwe, een al te groote vriendschap voor haar man te koeste ren. Zij besloot daarom' haar uit den Iweg te ruimen. Op zekeren avond verzocht zij mrs. Meadows, die een auto bezat, haar mede te nemen voor een tochtje. Dez'e stemde daarin toe en zij; reden weg in gezel schap van een vriendin. Toen zij buiten de stad Waren, liet mrs. Philips de auto onder een of lander voorwendsel stil houden en begon daarop verwijten te richten tot mirs. ,MeadoWs, die hard nekkig ontkende zich met den echtge noot vaa haar vriendin misdragen te hebben. Niettemin greep mrs. Philips een hamer, die ze onder haar mantel hap verborgen en bracht de jonge weduwe een aantal slagen toe. Ontzet vluchtte de vrouw, de vrien din trachtte tusschenbeide te komen, doch werd door de moordenares met den dood bedreigd. Dieze holde haar slachtoffer achterna, overrompelde haar en sloeg haar net zoo lang tot zij: dood' Was. Daarna nam zij drie diamanten ringed van haar vingers. Zij sprong in de aute en reed met haar vriendin naar de stad terug. Deze moest bezweren niets te zul len zeggen, daar zij' anders het lot van mrs. Meadow's zou deelen. De moordenares vluchtte toen naar Tuczon in Arizona, doch 'werd kort daar op gearresteerd. Een rede van Llyod George. De Engelsche bladen bespreken de be langrijke redevoering door Lloyd George gehouden voor de vertegenwoordigers der, vrije kerken, waarin hij waarschuwde voor de mogelijkheid van een nieuwen oorlog en een beroep deed op de ker ken voor een gemeenschappelijke poging óm Zulk een oorlog onmogelijk te ma ken. De eerste minister heeft o. a. ver klaard: „Houdt uw oogen open vo;or Wat er gebeurt. De volken maken ver schrikkelijker werktuigen, dan Zelf de jongste oorlog er zag. Waarvoor Niet voor den vrede. Zij1 dienen zelfs niet om de legers te verstrooien- Zij dienen om de onversterkte steden aan te val len, waar Zij' een weerlooze bevolking vindt, om te dooden, te vergiftigen, te verminken, hulpelooze vrouwen en kin deren". Lloyd George heeft verder gewezen op het feit, dat er overal steeds meer ontploffende stoffen worden opgehoopt. Dat zijn mededinging, vijandschap, ver dachtmaking en vooral vrees. De vrees is de gevaarlijkste 'van al. „Het ge vaar voor de toekomst is de vrees, dat er iets Zal gebeuren voor uw land, vrees voor de verwoesting van uw huis of uw bezittingen. Er wordt gezegdi, dat wij ons moeten voorbereiden op een oor log om ons te beschermen." Wanneer een lucifer wordt gewor pen in zulk' ontploffend materiaal, zou het te laat z'ijn. Het was noodig, dat er een nieuwe geest werd geschapen. Ont ploffende stoffen moeten onder deksel en grendel. Een nieuwe generatie, ver volgde de eerste minister, staat op welke over de toekömst zzal beslissen. Deze generatie zal niet afkeerig zijn van den roem' van den oorlog, Zij kent niet de verschrikkingen van den oorlog. De oorlog moet ontdaan worden van zijn glorieglans, zijn ellende moet Worden onthuld voor de oogen van het nieuwe geslacht. Daar is Rusland, dat den weg niet kon vinden uit den put en er steeds dieper in wegzinkt, met al de gevol gen daarvan. Daar is Duitschland, dat zich vastklemt aan den verrotten tak van de verlaagde geldkoersen. Deze dingen moet men onder de oogen van het volk brengen. Volgens den spreker rustte op den Volkenbond de hoop der beschaving. Indien de Volkenbond suCees had, was de beschaving gered, indien hij mislukte was de beschaving veroordeeld. Maar om te maken, dat de Volkenbond .succes heeft, moet hij gesteund worden door de openbare menigte, Welke hem al'feen tot een kracht kan maken". Een nieuwe speelgolf. De speelwoede, die na den oorlog zul- ken omvang had aangenomen, dat de Ber- lijnsche politie een speciale afdeeling moest vormen om het hazardspel te be strijden, en die voor eenigen tijd aan het afnemen was, schijnt in deze regenachtige .Julidagen weer op te leven. Slachtoffers van de nieuwe speelgolf, die over Berlijn slaat, zijn thans grootendeels lieden uit de minder bemiddelde volksklasse, zooals blijkt uit de politierapporten. In de laat ste dagen zijn niet minder dan 23 speel holen ontdekt, terwijl 240 beroepsspelers zijn gearresteerd, meest gezinshoofden. Welk een verderfelijken invloed 't spelen heeft, blijkt uit tallooze brieven van huis moeders, door de justitie ontvangen, waar in deze vrouwen klagen, dat hun mannen in enkele uren tijd het grootste deel van hun loon verspelen en vaak nog groote schulden maken. Deze brieven hebben de politie op jhiet spoor gebracht van ver schillende lokalen, waar in het geheim gespeeld werd. Dit zijn meestal kroegen en sigarenwinkels. Maar ook is 't terrein van de renbanen het gebied, waar de heeren hun slag slaan met hun samenklap pende speeltafeltjes en hun uitnemend in- gerichten wachtdienst, die talrijke posten uitzet om bij de nadering van de „Grü- nen" te waarschuwen: één fluitsignaal en de tafeltjes zijn verdwenen en de spelers veranderd ln onschuldige wandelaars. vrouwen waren aanwezig. Een dertigtal nienwe leden traden tot der Ver toe. Werktjjdverlenging Rijkspersoneel. Naar de „Rsb." verneemt, zijn er bij het departement van Arbeid maatrege len in bewerking om ook voor het rijks personeel de 48-urige werkweek in te voeren en wel den 81/2-urigen werkdag, zoodat de vrije Zaterdagmiddag behou den 'blijft. Deze maatregel, die een zuivere be zuinigingsmaatregel is, zal, zooals mlen verzekerde, onmiddellijk na de totstand koming van de nieuwe regeering in wer king treden. Koninklijk bezoek aan Groningen. Men meldt uit Groningen aan de N. Crt. dat de burgemeester bericht heeft ontvan gen, dat de Koningin en de Prins der Nederlanden gaarne eenige dagen te Gro ningen zullen vertoeven, tegen 't einde van Augustus en dat Prinses Juliana haar ouders bij dat bezoek zal vergezellen, ZIERIKZEE. De Chr. Historische Kiesvereeniging alhier, hield Vrijdag avond j.l., in verband met den uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer, in 't Hótel Juliana" een dankstond, waarin voorgingen' ds. Van Griethuizen en ds. Poort. Eerstgenoemde hield eene rede over: „Nd den strijdI", laatstge noemde over„Vóór den strijd Aan het slot sprak de Voorzitter der Ver. een kort wordt over „Blijf getrouw De zaal was tamelijk goed bezet. Vele Wy ontvingen een brochure waarin in extenso is opgenomen de redevoering die door Jhr. E. Von Bose op 13 Juli j.l., ter gelegenheid van hét bevrijdingsfeest hier werd uitgesproken. Voor liefhebbers van dit werkje geven we het navolgende adres: Secretariaat Volksweerbaarheid, Ampèrestraat 71a, dén;.Haag. Tot Commies bij 's Rijks directe belastingen is 0. a. benoemd, de heer P. J. J. Stuik te Sirjansland. Donderdag 27 Juli werd in hel „Huis van Nassau" alhier eene vergade ring gehouden van de leden van den Bond van Melkveehouders. De voorzit ter opende de bijeenkomst; de notulen Werden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De voorzitter deelde mede dat de Koninklijke góedkeuring op de statu ten van den Bond was verkregen. In de plaats van den heer van Oeveren werd tot bestuurslid gekozen de heer J. C. van As te Oosterland. In de controle commissie voor de fabriek „De Duif" te Nieu werkerk werden benoemd1 de hee ren J. C. van As te Oosterland, J. Dale- bout te Duivendijke en M. dén Boer te ElJemeet. HAAMSTEDE. Zaterdagavond! j.l. werd in de Nedi- Herv. Kerk alhier eene mu ziek- en zanguitvoering gehouden ten bate van het orgelfonds. Eene groote menigte belangstellenden was opgekomen om van dit concert te genieten. Bij ontstentenis van ds. Japchen, die door ziekte ver hinderd was, opendfe dfrr. C. J. Rei- singer met een woord van welkom de bijeenkomst en zette tevens het doel van dezen avond' uiteen. Mevr. Japchen (or gel),) de heer D. Kosten (viool), „Haam- steedseh Zangkoor" en „Jonge krachten" (directeur dhr. C. J. Reisinger) verleen den hun welwillende medewerking. Ver schillende muzieknummers voor orgel-, viool, orgel en viool en zangnummers werden ten genoore gebracht, die bijna alle zonder onderscheid verdienstelijk Werden vertolkt. Heerlijk ruisehten de tonen door het aloude en statige kerk gebouw. Uit de (indrukwekkende stilte de onverdeelde aandacht bleek, dat een en ander ten zeerste in den smaak der aanwezigen viel. Een woord vaii dank aan de dames en heeren en de jongelui, die meegewerkt hebben, om dezen avond zoo uitstekend te doen sla gen. Wij houden ons voor een volgend concert ten zeerste aanbevolen. STAVENISSE. Vergadering van den Raad der gemeente op Vrijdag 28 Juli j.l. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve dhr. Ant. Stoutjesdijk. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. met ingang van 1 Juli is benoemd als tijdelijk onderwijzer dbr. S. Stoel; verder dat de brandspuiten zijn beproefd en in orde bevonden; alsook dat volgens de Courant de betrokken minister heeft medegedeeld uiterlijk 1 Augustus werking moet treden de vleeschkeu- ringswet. Onze dienst is, voor zoover hem bekend, in orde, zoodat Wij kunnen afwachten. Deze mededeelingen worden voor notificatie aangenomen. Ingekomen is een schrijven van mej. Bos, waarin zij mededeelt haar benoeming als onderwij zeres aan te nemen; schrijven van den Commissaris der Koningin, dat met in gang van 31 December a.s. aftreedt de helft van het college van zetters .en ad viseert voor te dragen meer bouwkundige personen enz. De voorzitter deelt mede, dat aftredende zijn de heeren C. Brood man en A. van Prooijen. B. en W. be velen den raad wederom deze heeren aan en als plaatsvervangers J. Gaakeer en D. J. Letzer. Na gehouden stem ming blijken deze heeren in die volgorde te zullen worden voorgedragen. Ingeko men zijn verschillende missives van Ged. Staten, o. a. het verslag van den keurings-' dienst van Waren, waaruit de voorzzitter de voornaamste punten voorleest; hieruit blijkt, dat er nog veel ondeugdelijke goe deren worden verkocht. De voorzitter deelt voorts mede, een brief te hebben ontvangen van den heer van Raalte, waar in Wordt verzocht, daar 't leggen van wa terleidingsbuizen stil ligt, omdat er geen buizen zijn, een begin te maken met het doen aanleggen in gemeente-gebouwen der binnenleiding, waarvan de kosten pl. m. f 2,50 per Meter zullen bedragen, eenen ander om te voorkomen, dat de schade van het stilliggen tot het minimum worde beperkt, doordat de aannemer dan aan het werk kan houden zijn vast personeel. De voorzitter licht een en ander nader toe, doch B. en W. stellen voor hiertoe niet over te gaan. De heer van Iwaarden zegt de-zaak niet goed begrepen te heb ben en vraagt of het genoemd bedrag alleen voor binnenleiding is, en zoo ja, dan vindt hij ook f2,50 te veel. De voor zitter antwoordt, dat dit cijfer moet wor den beschouwd, als de prijs welke niet vaststaande is, doch waar ongeveer reke ning mede behoort te worden gehouden, wanneer besloten werd tot het doen aan leggen; vastgesteld is hiervan nog niets. Dhr. Potappel zegt: de aanleg van binnen is nog niet afgeloopen, zoo dat volgens mijn meening nog van geen schade kan worden gesproken, vooraleer men het onderste cijfer kan zien. Dhr. Gaakeer: o, hol dat kan well Dhr. Potappel zegt verder gehoord te hebben, dat de aan nemer veel winst maakt op het arbeids loon, zoodat hij bij zijn meening blijft en zegt, dat eerst alles afgewerkt dient te worden, vooraleer men van schade kan spreken. De heer Gaakeer vraagt, wiens schuld het is, dat de buizen er niet op tijd zijn? De N.V. moet zorgen voor buizen. Wie kan het anders doen? De voorzitter is het volkomen eens met Wat Potappel zegt, doch de ontvangen brief zegt ons niet, dat er schade is, doch te trachten, eventueel door het stilliggen op 't oogen- blik, zooveel mogelijk schade te voor komen. Spr, zegt tot dhr. Gaakeer, dat de firma Geveke te Amsterdam verplicht is volgens het contract te zorgen, dat de buizen op tijd worden geleverd; gebeurt dit niet, dan zou deze firma kunnen wor- den aangesproken voor eventueele ge- j leden schade. De heer Gaakeer zegt er j bij te blijven, dat de N.V. moet zorgen voor buizen, opdat de aannemer werken kan. Hierop wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen zeven reclames hoofdelij ken omslag. Tot de commissie van onderzoek dienaangaande worden be noemd de heeren L. C. Potappel, J. Hage en P. v. Iwaarden. De heer Potappel zegt dat hij voor een zitting in die commissie niets voelt, daar de heeren weten, dat het tegen zijn gevoelen was, de menschen hooger aan te slaan dan door den Inspec teur voor de Rijksinkomstenbelasting was vastgesteld. Dit te doen strookt niet met vorige verklaringen, waarin steeds werd gezegd: de H. O. wordt vastgesteld vol gens uwe inkomstenbelasting. Mijn bedoe ling is niet mij voor die benoeming terug te trekken. De voorzitter zegt, dat deze grief van Potappel niet goed is, omdat hij niet weet of bij deze requestranten menschen zijn, die hooger zijn aangesla gen dan voor de inkomstenbelasting; daar bij vind ik het flink, aldus de voorzitter, iemand hooger jaan te slaan dan de inspec teur dit deed, want ik kan verklaren, dat hier in de gemeente iemand was, die door den inspecteur tienduizend gul den te laag werd aangeslagen. Daarom is dit juist voor u een reden uw benoeming aan te nemen. Dhr. Potappel zegt: Ik blijf bij mijn meening. Destijds zeide ik: wan neer de inspecteur het niet wet, is er hier aan de groene tafel zeker niemand, die het verbeteren kan. De heer Gaa keer interrumpeert: prachtig baantje voor u, drie weten meer dan één. Wel gefeli citeerd. De heer Potappel: Wij mogen hier geen rekensommetjes maken. Het is best mogelijk, dat iemand met 10 gemeten land meer inkomen heeft dan een ander met 100 gemeten, en dan gaat het maar niet op om te zeggen, zooveel per gemet, is zooveel inkomen. Wij dienen degelijk met alles rekening te houden. De voor zitter zegt, het zou mij spijten, Wanneei u zich zou terugtrekken, de andere hee ren konden wellicht ook redenen opgeven en deze rekwesten dienen toch te worden onderzocht, Waarop de heer Potappel zijn benoeming aanneemt. De voorzitter deelt mede, dat de ondeVhou'der der brand spuit een salaris van f 20 ontvangt. Nu wij echter twee spuiten hebben, stellen B. en W. voor, deze te brengen op f40 per jaar, ingaande van af 1 Jhn. '22, plus een gratificatie over dit jaar voor de bizonder vele werkzaamheden van f 12,50. De heer Potappel vraagt: zouden wij niet beter de oude spuit kunnen verkoopen, daar wij toch op de waterleiding brandkranen krijgen. De voorz. zegt, dat de opbrengst zoo weinig beteekenen zal en wij beter deze spuit zelf kunnen houden. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag merkt dhr. Potappel op, dat hem bij de laatst gehouden stemming bleek, dat oude men schen moeilijk de trap naar boven konden beklimmen. Hij vraagt of het mogelijk! zou zijn in 't vervolg een der beneden lokalen hiervoor beschikbaar te stellen. De voorzitter zegt, dat de stemlokalen aan een zekere ruimte moeten voldoèn, en onze beneden-kamers hiervoor te klein waren. Hij zou aanraden voor die enkele gevallen het te laten zooals voorheen. Ver der zegt dhr. Potappel met genoegen ge zien te hebben, dat de straat bij Suurland prachtig in orde is gebracht; z. i. zou het wenschelijk wezen, nu toch de straat wordt opgebroken voor waterleiding, de oprit van af Plansoen wat meer vierkan- ter te doen leggen en vraagt hiervoor de aandacht van B. en W., Wat hem door den voorzitter wordt toegezegd. Dezelfde heer heeft gelezen in het rapport van het hoofd der school, dat twee menschen voor de schoolcommissie moesten verschijnen, omdat zij hun kinderen hadden thuis ge houden zonder daartoe verlof te hebben gekregen. Deze ouders echter beweren wel degelijk "van het hoofd verlof te hebben gehad. Zou het nu niet goed zijn wanneer iemand verlof krijgt een kind thuis te houden, dat het hoofd een schriftelijk bewijs hiervoor afgeeft? De voorzitter zegt dat in 't vervolg ieder die verlof ontvangt, hiervoor een bewijs bekomt van den schoolopziener. Dhr. Potappel heeft, toen de notulen (werden gelezen en daarin voor kwam de opgemaakte voordracht van een onderWijzer(es), gemeend dat op de voor dracht werden geplaatst die personen, Waarvan de beste inlichtingen waren in gekomen en die de beste capaciteiten be zaten. Is dit niet zoo het geval? De voor zitter zegt: U heeft hetzelf gezegd, dit is zoo; hiervoor worden de besten uitge zocht. Dhr. Potappel zegt, dan niet te kunnen begrijpen, dat B. en W. een tijde lijk onderwijzer hebben benoemd uit die Een echte koker* personen, Welke niet in aanmerking kwa men, om op de voordracht te worden ge plaatst. Hij herinnert zich nog van een vorige benoeming eener onderwijzeres, waar op de voordracht waren geplaatst als nummer één mej. Duinhouwer en num mer twee mej. Bos, dat de raad mej. Duinhouwer als vast benoemde en B. en W. zooals bijna voor zich zelf spreekt no. 2 benoemde als tijdelijke. Hij kan dus niet gelooven dat de twee bekwaam ste van de voordracht nu zijn voorbij gegaan en dat het belang van onze ge meente daarmee is gediend. De voorzitter zegt, dat B. en W. meenden niet anders té hebben kunnen doen en zij wel degelijk het belang der gemeente in het oog hiel den. Dhr. v. Iwaarden zegt gezien te heb ben, dat in den Achterweg bij 't graven der waterleiding een rioolbuis is stuk gemaakt en dat de gemeente-opzichter niet te zien was. De voorzitter zegt, dat door den aannemer der waterleiding een nieuwe buis is ingelascht en dat de 'ge- meente-opz. niet overal tegelijk wezen kan. Verder niets meer te behandelen zijn de, wordt de openbare vergadering ge sloten en gaat men óver tot een met ge sloten deuren. In de Zaterdag alhier gehouden ver gadering van den dijkraad der waterkee- ring van de cal. polders O.-K. Hofstede en Moggershil Werd vastgesteld de reke ning en verantwoording over 1921/22. De ontvangsten van het dijkvak O. K. H. be droegen f8639,635 en de uitg. f5622,935, gevende een goed slot van f 8016,70. De ontvangsten van het dijkvak Moggershil waren f2915,19 en dé uitgaven f29953,21. Hierin hebben Rijk en Provincie bijge dragen f27627, zoodat er een goed slót is van f589,69. Benoemd werd tot schat ter van de pachtwaarde der gronden in den polder O. K. H. de heer A. Bierens te St.-Annaland, daar met 1 Mei 1923 de termijn van 10 jaar verstreken is en Ged. Staten een schatting hebben noodig ge acht. Op een verzoek van dhr. Chr. Rozen- daal te Enkhuizen, aannemer der onder houdswerken aan den Moggershilpolder, om ontslagen te worden van de hem opgelegde boete van f 620, wegens te late levering van den wintervoorraad, wérd afwijzend beschikt. THOLEN. Het eerste schip met ma terialen, benoodigd voor den bouw van het pompstation enz., Is gearriveerd aan de haven van Halsteren. Het vervoer der steenen, kalk, grindz'and enz., is opge dragen aan een drietal voerlui uit deza gemeente. Het laat zibh aanzien dat het vervoer een geducht paardenwerk' zal vorderen, daar honderden wagens alleen .voor steenen en b'enoo,digd' metselzand zullen noodig zijn. Daarbij is de afstand waarover alles verreden moet worden, ongeveer één uur. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 31 Juli. Door den Kan tonrechter zijn op 26 Juli j.l. de navol gende personen veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwiel- (wet: L. van der S., 17 j., land'bouwlers- knecht te Bruinisse, f 1 bi. s. 1 fw'. plaat sing in een tuchtschool; C. v. B., 22 j., werkman te Dfeischor, bij; verst., f 3. IW. s. 3 d. h.; P. N. L., 19 j., pakhuis knecht te Zzee, bij verst., f 3 b., s. 3 d. h.; W. C. F., 22 j., schilder te Zzee, bij verst., f 3 b. Is. 3 d. h.; Ph. P., 39 j., slager te Eikerzee, bij verst., f 3 IbL s. 3 d. h.; 'A. D., 19 j., landbou wer te Duivendijke, bij verst., f 2 b., s. 2 d. h.; J. V., 36 j., lanldbiouwers- 'knecht te Nieuwerkerk, biji verst., f 3 bi., s. 3 d. h.; G. J. H., 19 j., zonder beroep te Zzee, bij1 verst., f 3 b., s. 3 'd. h.; J. de G., 41 j., arbeider te Burgh, ■bij verst?., f 3 b., s. 3 d. h.; G. van V., .46 j., kóópman te Bruinisse, bij verst, f 3 bj., s. 3 d!. h.; H. O., 28 j., küop- fm'an te Bruinisse, f 0,50 t?., s. 1 d. h.; C. B., 24 j„ arbeider te Noordgoutwe, bij verst-, f 3 b'. 's. 3 d- h.; J. A., 22 jlandbouwersknecht te Noordgouwe, ff 1 bi., s. 2 d. hf.; J. S/, 18 j., schip persknecht te Zzee, bij verst, f 3 b., s. 3 d. h.; M.a van der W., 19 j., zonder beroep te Kerkwerve, bij verst., f 3 b., Is. 3 d. h.; C. van der S., 22 j., land bouwersknecht te Bruinisse, bij verst., f 3 hl., 's. 3 d. h.; M. van der S., 20 j., land'bouwersknecht te Bruinisse, f 1 bL s. 2 d. h.; H. J. C., 18 j., larndbou- •werskneeht te Bruinisse, f 1 t s. 2 d. h.; overtreding Paardenwet 1918: J. J. K., 50 j., landbouwer te Dreischor, f 25 b'. s. 1 d. h.; Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg bij tweede herhaling bin nen een jaar, nadat de laatste veroor deeling wegens eerste herhaling onher roepelijk is geworden:, Ph. P., 39 j., sla ger te Eikerzee, bij' verst., een princi pale hechtenis van 7 d.; Overtreding, van de Jachtwet en Visscherijwet: B. J. bij de V., 18 j., te Duivendijke, f 3 b>. s. 3 d. h.; A. S., 16 arbeider te Oos terland, 2 geldbu van f 1 s. 1 w1. t.s.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1