Zierikzeesche Nieuwsbode I il HAAUER, Tholen, abonnement: Vrijdag 28 Juli 1922. zierikzeesche courant. ADVERTENTIËN: EERSTE BLAD. B. H. IDELER Manufacturen LAKENS en SLOOPEH. I HINDERWET, Algemeen Overzicht. BUITENLAND. RIJWIELEN en NAAIMACHINES. leming alleen aanlHandalaren. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Firma BELDEROK RH 800, Stalen enz. van onze artikeleh, worden gaarne ter inzage - toegezonden. - j N® - Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per. jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10806. Otr. A J. DE LOOZE Jr. Ullf.-fMlCf, M, J. KOSTEN Tan 1—3 regels 60 ets. van 4 regelè en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ZIERIKZEE. Bedden. Dekens. Karpetten. Trleotgoederen. Gemaakte witte Goederen. Tafelzeü. Hospitaallinnen. Graanzakken (mei gratis naam). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van CORNELIS KOOP MAN te Nieuwerkerk, om VERGUNNING tot bet plaatsen van een gas-motor van 4 a 5 P.K., tot het drijven van een frictie-lier, in het pakhuis,"- staande aan het Kaïsteil alhierj plaatselijk gemerkt D no. 293, kadastraal bekend in Sectie B, no. 1366. Op Woensdag 9 Augustus a.s., des na middags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 26 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. Bij al de onaangenaamheden, die Duitschland ondervindt met zijn voorma lige vijanden, is nu nog gekomen de ön- eenigheid met Beieren, dat altijd, reeds van 1871 af, een weinig weerspannig is geweest, door haar sterk onafhankelijk- heidsgevoel. Beieren handhaaft n.l. het standpunt, dat de landen souverein zijn, w;al de Rijksdag ook moge 'besluiten. Dat dit standpunt gevaarlijk is voor een bonds staat in het rijksverband, behoeft zieker geen betoog, al verklaart ook de Beler- sche premier, dat er geen ©ogenblik aan gedacht 'behoeft te worden, dat Beieren zich van het Duitsche rijk wil afschei den. De vrees is evenwel niet ongewet tigd, dat het geschapen conflict zich ont wikkelt tot een botsing tusschen conser vatieve en vooruitstrevende stroomingen in 'bovenbedoeld voormalig koninkrijk. De atmosfeer in Duitschland is nog bezwangerd met zware onweerswolken, ontstaan door den moord op Rathenau en de grens tusschen de voormalige re- actionnaire en de huidige 'bewindhebbers wordt scherp afgeteekend. De bezorgdheid in het Duitsche rijk over de ontwikkeling dezer gebeurtenis sen is dan ook niet zonder grond. Behoudens deze kwestie valt er op politiek terrein in Europa op dit cogen- b'lik weinig belangrijks te vermelden. De samenkomst van Lloyd George en Poincaré is reeds meermalen door ver schillende organen aangekondigd, doch nog altijd 'blijven de heeren thuis. Men is blijkbaar niet erg happig om ovér de kwestie van het Duitsche, moratorium besprekingen te voeren, welke onder handelingen allicht aanleiding kunnen ge ven tot minder goede verstandhoudingen tusschen deze twee geallieerden, wanV Frankrijk zal wel heel' veel bewijzen in handen moeten hebben, vooraleer het z'al toestaan dat Duitschland uitstel van be taling nopens de schadevergoedingen krijgt. In Italië tracht men tevergeefs een ministerie samen te stellen. Twee vroe gere ministers hebben hun betrekking als kabinetsformateur neergelegd, thans za(1 Meda het beproeven. Doch deze staat, indien er géén wijziging komt in de verstandhouding tusschen de regeerïngs- partijen, voor 't zelfde hopelooze geval, n.l. optreden tegen de krachtige partij der fascisten zou burgeroorlog tengevolge kunnen hebben, niet optreden beteekent een opeenvolging van ministercrises. 't Zal moeilijk zijn deze Gordiaanscjien knoop door te hakken. Tragische vergissing. Een Iersch soldaat van de „National forces", die als dood gerapporteerd was, keerde dezer dagen tot gróote verras sing zijner ouders, weer aan den huise- lijken aard térug, nadat hij reeds „be- v graven" was. De familie van den „overledene" had het lijk opgevraagd en dit was met alle militair eerbetoon uit Limerick naar Bal- linasloe overgebracht en daar begraven. Toen de begrafenis afgeloopen was en de rouwende familieleden van het kerkhof teruggekeerd waren, kwam Breadley springlevend in een auto uit Gal way in het ouderlijke huis aan. i. Men had hem abusievelijk als dood gemeld -en het lijk van een anderen sol daat naar zijn woonplaats gezonden. Tweeërlei rechtspraak. De Derde Internationale heeft, naar uit Riga gemeld wordt, aan de Engelsche arbeidersleiders, Mc. Donald, Shaw en Henderson een brief geschreven, waarin ei, op aangedrongen wordt druk uit te oefenen op de Engelsche regeering, teneinde toe te staan, dat vertegenwoordigers van de Derde Internationale naar Engeland ko men om de moordenaars van veldmaar schalk Sir Henry Wilson te verdedigen. De beide moordenaars zijn, zooals men weet, reeds ter dood veroordeeld, zoodat het verzoek wel tevens bedoeld zal zijn als een poging om rivisie van 't proces te verkrijgen. De brief, Waarin de moord op Sir Henry Wilson gekarakteriseerd wordt als „een van de meest eenvoudige daden van recht vaardigheid", is onderteekend door Radek en Boekharin, beiden leiders van de com munistische internationale en leden der Sovjet-régeering. In dien brief Wordt af keuring uitgesproken over de Engelsche rechtbank, die de beschuldigden niet toe stond tijdens hun proces een verklaring voor te lezen en wordt gewezen op de tegenstelling tusschen „de imperialistische rechtspraak in Engeland" en de „eerlijke manier waarop het geding tegen de Russi sche sociaal-revolutionnairen te Moskou gevoerd is". Men moet maar durven. Ja. Vandervelde en zijn mede-verdedi gers zijn in Rusland toegelaten. Maar hoe? Daar hebben Vandervelde en Lieb- knecht een boekje van opengedaan. Ze hebben van de verdediging moeten af zien, omdat de Sovjet-rechtbank hun dat feitelijk onmogelijk maakte en ze hebben Rusland moeten verlaten, omdat ze er hun leven niet langer zeker waren. Intusschen meldt een bericht uit Lon den, dat aan drie personen, twee politie agenten en een burger, die zich onder scheiden hebben bij de arrestatie van Wil sons moordenaars, elk een gouden hor loge is geschonken als erkenning voor hun flirik gedrag. De dranksmokkelary in Amerika. Het Amerikaansche departement van Buitenlandsche zaken heeft medegedeeld aldus d!e „Times"-correspondent te Was hington, dat het eien nota heeft gezon den aan de Britsche regeering, waarin, om medewerking wordt verzocht inzake de maatregelen tot beperking van den smokkelhandel in sterken drank van de Britsche koloniën naar de Ver. Stater.. Men wil echter thans eerst afwachten, welke houding de Britsche regeering zai aannemen, alvorens zal Worden bekend gemaakt, welke maatregelen door de re geering der Ver. Staten zijn voorgesteld. Het is van algemeene bekendheid, dat Hughes in deZen gehandeld heeft op aan sporing van het -departement van de Schatkist, op welk departement de uit voering der bepalingen van de drankWéc berust. Het departement is van oordeel, dat de toestand thans zoodanig wordt, dat Amerika niet langer bij machte ia, er verbetering in te brengen. Ep wordt voortdurend' meer geld uitgegeven voor patrouille-schepen en andere maatregelen, maar niettemin wordt er in de Staten steeds meer drank binnengesmokkeld, die in hoofdzaak van Britsche afkomst is. De nota van Hughes wordt beschouwd1, als een poging om te weten te kornet, in hoeverre de Britsche regeering 'be reid is, haar medewerking te verleenen. De kwestie is geopperd, of de Ver. Staten in dit geval niet het reeUt hefci- ben, schepen aan te houden en te door- Zoeken buiten de Amerikaansche territo riale wateren. Men 'betwijfelt echter, oi zelfs dit het euvel zou kunnen wegne men, want het smokkelen van sterken drank en dè onwettige verkoop daarvan heeft in de Ver. Staten zulk een omivdng aangenomen en de houding van Ameri kanen uit alle standen ten opzichte van dit verbod is zoo onverschillig, dat hol de vraag is, of eenige regeeringpmaat- regel hierin verbetering zal kunnen bren gen. i schepen 59i964, in Woonwagens 4723, in aij^en, keten, noodwoningen en vaste Woonschepen 1632 en in gewone huizen 6.651.773, terwijl 168 personen geen vaste woonplaats konden opgeven. Vleeschkëuringswet. De regeering is voornemens, krachtige maatregelen te nemen tot stipte naleving van de Vleeschkeuringswet. Het vervoer van ongekeurd vleesch Zal met ingang van 1 Augustus geheel worden verboden. Gemeentebesturen, die in den loop van die maand nalatig blijven, .de bij de wet vereischte verordeningen vast te stellen en de hoofden der keuringsdiensten te benoemen, zullen na 1 September van wege den minister die verordeningen toe gezonden krijgen. In gemeenten, waar geen keurings dienst bestaat, wördt dus alle vervoer van vleesch onmogelijk. Twaetfa Kamer. Zitting van Donderdag 27 Juli. De heer Kooien aanvaardt 't voorzitter schap met een korte rede, waarin hij dank brengt aan de Koningin, dè leden herdenkt, die niet terugkeerden eb een beroep doet op de medewerking der leden. Hierna worden de afdeelingen ingetrok ken. De vragendag wordt bepaald op Vrij dag kwart vóór vier. De afdeelingen kie zen tot voorzitters de heeren v. Schaik, Van der Molen, Nolens, Schokking en Kolkman; tot onder-voorzitters de heeren Gerretson, Stulemeyer, Beumer, v. Vuu- ren en H. Colijn. De voorzitter deelt mede, dat de centr. sectie besloten heeft de grondwetsherzie ning Dinsdag 1 Augustus in de afdeelingen te onderzoeken. De heer Dresselhuys stelt voor, dit onderzoek morgen te houden; dit voor stel wordt aangenomen met 37 tegen 29 stemmen. De Kamer is uiteen tot nadere bijeenroeping. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 27 Juli. Bij bevelschrift van de Arrondissements-Rechtbank is de zaak tegen P. v. d. B., oud 28 jaar, van beroep vrachtrijder, wonende te Bruinisse', thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, beklaagd van verduistering, verwezen naar de openbare terechtzitting, met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde. Aan den beklaagde is ambtshalve als raadsman toegevoegd mr. J. A. C. van Heusde. De malversaties te Gendringen. Het Gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen A. S., gewezen burgemeester van Gendringen, die door de rechtbank te Arnhem we gens verduistering ten nadeele van de gemeente Gendringen is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het hof heeft j; het vonnis van de rechtbank gedeeltelijk vernietigd en békl. ireroordeeld tot m. gevangenisstraf, met aftrek van voor- loopige hechtenis. Tevens is de gevangen houding van beklaagde bevolen. is het beste adres voor Een echle koker tpwgacT. en is altijd ff voorziemen ff den naam J l.MIJNHARD? met handfeekerrin§ Volkstelling van 1920. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans gepubliceerd het deel van de uitkomsten der volkstelling van 31 Dec. 1920. De bevolking van het Rijk bedroeg op 31 December 1920 volgens die volks telling 3.410.262 mannen en 3.455.052 vrou wen, in totaal 6.865.314. Hiervan woonden in gestichten en instellingen 147.054, op ZIERIKZEE. Benoemd tot kommies 2e klasse der directe belastingen a. b. „Zee hond" alhier, dhr. Th. Kik, thans stuur man a. b1. van genoemd vaartuig. Benoemd tot kommies 2e kl. der directe belastingen te Ottersum (L.) de heer W- E. de Vin, thans kommies te water alhier. - Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot veldwachter in de ge meente Scherpenisse, K. Hanse te Kerk- werve, sergeant bij de politietroepen. RENESSE. De kermis behoort weer tot het verledene. Dit jaar kenmerkte dit jaarfeest zich door de veelheid van kramen en door motorische kracht beweging gebrachte zweef- en draai-toe- stellen. Men zegt wel' eens dat de ker missen huil eigen dood sterven; van dt jaarmarkt alhier kan dat vooralsnog niet beweerd worden. De ouwe tante, bij wie velen nog gaarne te visite ko men, is nog kerngezond en zoolang de kermis als één groóte visitedag be schouwd wordt, waarop gepaste vroo- lijkheid heerscht en schier nooit een wanklank vernomen wordt, zal zij wel blijven bestaan. f Kindervrienden toonden weer iets voor het kind over te heb'ben. Door hunne milde 'bijdragen werden de leerlingen van de openbare school Woensdagna middag in staat gesteld een voorstelling van „Jopie Slim' len Dikkie 'Bigmans*7 in de nette schouwburgtent van de fir ma Bakker bij te wonen. Het was hun Zeker wfel aan te zien, dat.' zij volpp genoten van het op zeer verdienstelijke Wijze voor het voetlicht opgevoerde stukje. Het zou ons te ver voeren van elk opgevoerd drama of tooneelspel eene korte uiteenzetting te geven. Laten Wij ons! Alleen bepalen tot het feit, dat de directeur van het gezelschap, dhr. Joh. Bakker, zijn bekwaamheid toont in het ten tooneele brengen van pakkende stuk- kén, die niet zullen nalaten de roem van de tooneelartisten der firma te doen toenemen. Het mag gezegd worden, dat de opvoering voor stampvolle zalen van o.a. „Sylvia de Creoolsche", waarin de costumes oen schitterenden aanblik bb den, „Balt, de marskramer." en „de koe rier van Lyon", ejen succes was, doordat allen van het gezelschap hun toebedeelde rol zeer juist vertolkten. De firma 'be schikt over uitstekende krachten. M/et toestemming van B. én W. wordt Za terdagavond eene laatste voorstelling „De Krib'bebijter" gegeven (zie advertentie) Met volle gerustheid en vertrouwen kun nen wij; het flinke tooneeïgezelschap, dat de Brouwershavensche kermis eerstdaags hoopt te 'bezoeken, bij het publiek ten zeerste aanbevelen. Wij zijn er zeker van dat het iets goeds zal geven voor hoofd en hart. SCHERPENISSE. In de Dinsdag gehou den vergadering van ingelanden van het waterschap „Scherpenisse", waar 9 van de 21 stembevoegde ingelanden tegen woordig waren, werd voorgelezen een missive van Ged. Staten, dat de kasgeld- léening goedgekeurd was. Verdér werd nog vastgesteld de rekening over de jaren 1921/22 in ontvangst op f 10796,56 en uit gaaf op f 11450,77. Alzoo een nadeelig slot van f654.21. ONDERWIJS. Voor 't Staats-examen tot toelating aan de Universiteit te Utrecht slaagde o.a. voor diploma B, mej. J. M. Breesnee. Bij het te Rotterdam gehouden M. U. O.-examen slaagde o.a. voor diploma A. J. Houdkamp te Zierikzee. HAAMSTEDE. Bij het Woensdag j.l. te Rotterdam gehouden examen m. u. 1. o. slaagde o. a. voor diploma A mej. B. P. van Zuijen alhier. SIRJANSLAND. Benoemd tot hoofd eener openbare lagere school te Rotter dam, de heer J. v. d. Velde, vroeger wo nende alhier. SPORT. Haringplaats, Middelburg. OUD-VOSSEMEER. De lust voor sport neemt hier steeds toe; er zijn in den laat- sten tijd een tweetal voetbalclubs bij de reeds bestaande „O. V. V", „V. I. O. S." en „Eendracht" bij geboren onder de na men „D. V. O." en „R. V. A.", terwijl ook is opgericht een korfbalclub voor meisjes. Het bezoek bij wedstrijden en ook bij gewone oefeningen der verschillende vereenigingen is in den regel opvallend druk. VERKO O PINGEN, ENZ. HAAMSTEDE, 24 Juli. Ten overstaan van notaris F. J. H. Jespers te Renesse wer den heden in het hotel „Bom" in 't open baar verkocht: a. voor de familie Blom te Haamstede: eene duinhofstede onder de gemeente Haamstede, met gebouwen, erf, boom gaard, bosch, bouw- en weilanden en pol- dergrond onder die gemeente en onder de gemeente Renesse, groot 53 hectaren 45 aren, voor f 190 per 41 aren 68 centiaren. Toebedingen f 2305 b. voor den heer Joh.s den Boer te Haamstede: 54 aren 60 centiaren bouw land te Haamstede, aan den NoordWeg, voor f826 per als voren. KERKWERVE, 26 Juli. Ten overstaan van notaris F. J. H. Jespers te Renesse, werd heden in het café Klaasse in het openbaar verkocht, voor zijn principaal: Bóuwland aan Poppe's wég als: 99 aren 50 centiaren, voor f1242; 18 aren 40 cenS- aren voor f1000; 32 aren 40 cent. voor f 900; 29 aren 80 cent. voor f925; 14 aren voor f 1050; 16 aren 30 centiaren voor /f 1000; 26 aren 30 cent. voor f1025; 20 aren 10 cent. voor f1050; 22 aren 70 cent. voor voor f1275; 27 aren 70 cent. voor f1275; een hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur en verdere opstallen en een perceeltje bouwland, groot 17 aren 67 centiaren, voor f1475 den hoop. Toebeding f 90. ALLEEN F ÉEYÉH KALMTE BU flfHC./LAPEtOOJMEID.OMRWr EM fCJAMDflE» f» KOKER 60 CENT BU ELKE DR0GI/T® Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE te Zierikzee, L. G. v. ZALT- BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Montfoort W, J. van Lokhorst te Bennekom. Té ])!jjns- heerenland B. N. B. Bouthoorn te Wapen veld. Te Ouderkerk a. d. IJssel D, E. J. Hupkes te Wanswerd. Bedankt: Voor Sohelluinen A. van der Kooy te Sehoonrewoerd. Voor IJsselmuiden H. Japehen te Den Bommel, Nadat door ernstige en vriend schappelijke besprekingen, steeds meer aan den dag was gekomen een belang rijk verschil in de opvatting van de taak van den leider van het internaat der Ned. Zend. School, heeft ds. A. Burger ontslag als zoodanig gevraagd. Het bestuur der Ned. Zend. School heeft hem dit op de meest eervolle wyze verleend. Het zal ingaan op een nader te bepalen datum. Inmiddels stelt ds. Burger, die te Oegstgeest woont, zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Chr. Gtref. Kerk. BeroepenTe Schiedam, Hillegom, Gouda, Lisse en Noordeloos, C. S. van der Ven, oand. te. Dén Haag. Bedankt: Voor Zutphen H. Veldmate Kampen. Geref. Gem. Aangenoiüen naar Neerlangb/öek door dén heer P. Beekman te Brdinisse. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Juli. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en .6.30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk,, 9,30,2 en 6 ure, Leeskerk (oude tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30, Gewone dienst en 7 ure, de heer Storm. Kerkwerve. 3 ure, ds. v. Griethugsen. Serooskerke. 3 ure, ds. Poort (Doopsbsd.) Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelie. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japohen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuijs. Oud- Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7.30 ure, de keer Beekman van Bruinisse. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Joört. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven.10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, Leesdienst. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur (Doops- bediening). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noofdgouwe, 10.80 ure, ds. v. Griethuijsen (Doopsb edienin g). Drelschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend (Bed. H. A.) Ouwerkerk. 10:30 ure, ds. de Roode. Nleüwerkérk. 10.30 én v3 ure, ds. v. d. Linden (Doop en Orgelcollecte). Gëfef. Kerk. 10.30, 3 en 6:30 ure, Leesdienst Oud-Geref. Kérk. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oostertand. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 9.30, 3 on 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. Slijansland; 3<ure, ds. v. d. Griend (Doops- bediening en Orgelcollecte). Bruinisse. 9.30, ds. Waardenburg (Bed. H. A.) en 2 ure, idem (Dankzegging). Geref. Kerk. 10 en 5 ure, cand. Capel. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geréf. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-FHlpsland. 10.30 ure, ds. Los. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, ds. Bóone. Tholen. 10, ds. Moerman en 2.31 ure, ds. Los. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwgn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Meartensdl|k. 10.30 en 3 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Gem. 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet- liuijzen en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; 6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Bouma van Rijnsburg. Scherpenisse. 10.30 en 3 ure, ds. W. J. Keller (Bed. H. A.) Donderdag 3 Augustus. 3.30 ure, Huwelijksinzegening. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Van Grietkuijzen (Bed. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Lëeskerk. VAN HTINDÈ EN VER.' Frankrijk telt op dit oogenblik 39.209.666 inwoners. Poincaré wordt 7Augustus te Lon den verwacht. De spoor - mij n werkèrss taking in de Ver. Staten breidt zich nog uit. -- De weerberichten uit Zwitserland luiden, evenals hier, ongunstig. De tem peratuur is vooral in de bergen vrij laag. De sovjét-regeering zal op 1 Aug- é.s. een besluit uitvaardigen, waarbij het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1