Zierikzeesche fll Nieuwsbode abonnement: Woensdag 26 Juli 1922. zierikzeesche courant. ADVERTENTIÊN: DRANKWET. De Troonrede. B UITEN LAND. j B i N n e NL ANp Uil Stad en Provincie. PrÜB per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10805. op den dag van olt- Olr. k. DE LOOZE Jr. Ultg.-Stdtcl. H. J. KOSTEN «ave ™r nre- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zeirikzeb brengen ter openbare kennis, dat op 24 Juli 1922, bij lien is ingekomen een verzoekschrift van JOZINA PIETERNELLA KAAN, Weduwe van Franciscus Maijs, van beroep bierhuishoudster, wonende te Zierik- zee, om verlof voor den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank, in de navolgende localiteit: het benedenlokaal van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie A, no. 2040, plaatselijk gemerkt B no. 108, en gelegen aan de Verrenieuwstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Zibrikzee, 25 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYISTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretans. Dinsdag 25 Juli j-1. heeft H.M. de Koningin de Staten-Generaal geopend met de navolgende rede De wenschelijkheid om in de Grond wet onderscheidene belangrijke wijzigin gen aan te brengen, is door ..de ont bonden Kamers der Staten-Generaal met groote meerderheid van stemmen erkend. Ter voldoening aan het Grondwette lijk voorschrift, zullen U onverwijld de noodige voorstellen bereiken om het aan gevangen werk te voltooien. Uw arbeid in deze zitting, kort van duur als zij is, "Zal uiteraard een be perkt karakter dragen. Ik stel Mij voor Mij nader te ver klaren nopens de maatregelen in 's Lands belang, die in de volgende zitting UWe medewerking Zullen behoeven. Het is Mijne vurige "bede, dat God ons de Wijsheid moge schenken, onmis baar om' ons dierbaar Vaderland in deze moeilijke tijden voor inzinking te be hoeden. Ik verklaar de zitting der Staten-Ge neraal te zijn geopend. Echtscheidingen in Engeland. Lord Buckmaster heeft een drukke week achter den rug, schrijft de „Daily Chronicle" van Zaterdag. Maandag be handelde hij 35 gevallen van echtscheiding cfie nog hangerid.e waren en Dinsdag daarop kwam1 hij tot 40. De Woensdag (werd iets kalmer, 30 gevallen doch das Donderdags klom hij weer op tot 42. Den dag daarop nam hij er 40 voor zijn rekening en heden ontsloeg hij 25 paren uit den al te knellenden huwe lijksband. Een en ander m'aakt 212 iiv de week en dat is ongeveer de helft van de verzoeken tot echtscheiding, die nog niet afgehandeld Zijn. Duro ribben. Een bijzonder merkwaardige geschie denis van een jjonglen m|an,. die eën metalen plaat in zijn schedel' draagt en een aantal kunstmatige ribbén en an dere beenderen heeft, wordt door een Reuter-correspondenl te Berlijn uit Bres- lau gemeld. Het schijnt dat de jonge man, een smidsleerling, indertijd van een dak viel en voor doc'd Werd Weggedra gen. Hij werd naar een hospitaal ge bracht, waar men bevond, dat alle rib ben op een na gebroken waren. De ge wonde bleef niet minder dan 41/2 jaar in het hospitaal en daar men eiken dag wanhoopte aan Zijn levensmogelijkheid, besloot m'en het uiterste te wagen en de gebroken ribbfen door kunstmatige van goud en platina te vervangen. Daar ook de schedel over een groot oppen- vlak beschadigd was, verving men het versplinterde 'been do,or een metalen plaat. Nog twee en een half jaar later kon de jongeman hersteld het hospi taal verlaten. Met het oog op de tegen woordige hooge waarde van de edele metalen, draagt de smidsgezel thans voor een aanzienlijk bedrag bij zich. Bijzon der jammer schijnt hij het echter te vinden, dat hij over al dezle kostbaar heden niet naar willekeur kan beschik ken, al is hij1 er dan ook onbetwist eige naar van. Een passagiersdienst Londen—Bombay. De Shell Comipany heeft in vereeni- ging met de Vickers-maatschappij en den Britschen luchtvaartTCommandant Burney aan de Britsche regeering een plan voor gelegd om per luchtschip een geregelde piost- en passagiersdienst tussehen Londen en Bombay te organiseeren. De voor den dienst te bouwen luchtschepen Zullen een gasinhoudvermogen van 5 millioen ku bieke voet hebben en 200 passagiers kun nen vervoeren, zoodat de reis van Lon den naar Bombay ongeveer 31/2 dag zal duren- Het tarief zal voor een enkele reis 70 pond eerste klasse en 50 pond tweede klasse bedragen. Gemeld wordt, dat de Britsche admi raliteit en het luchtvaartdepartement het plan uitvoerbaar achten, doch het Brit sche kabinet vreest, dat de regeering van Britsch-Indië niet geneigd zal zijn de verlangde subsidie te verleenen, ter wijl de volle subsidie te Zwaar zou wor den voor de Britsche schatkist. De Iersehe kwestie. Zaterdag zijn bij klaarlichten dag in Dundalk een aantal banken geplunderd. Geen enkele bank in de stad is van een bezoek van gewapende lieden gespaard gebleven, die om elf uur 's ochtends de gebouwen binnendrongen om1 er kort daarna met de geheele kas van door te gaan. De meest sensationeele inval had in de Munster and Leinster Bank plaats, waar zich eenige cliënten bevon den, die door een der roovers in be dwang werd gehouden, terwijl de an deren al het geld weghaalden wat on der hun bereik lag. Een geestelijke, die juist in de bank aanwezig was, bootd' Weerstand. Hem werd bevolen de han den op te steken, doch hij weigerde en wist op een goed oogenblik twee inkt kokers van een bureau af te nemen en de2e het raam uit te werpen. Een andere cliënt volgde het voorbeeld en wierp een derde inktkoker naar bui ten. De aandacht werd getrokken door de met inkt bevuilde vensters, en eenige mannen liepen de bank binnen om te zien wat er gaande was. In een oogen blik was het geheele gebouw omsin geld door de wachtposten van het na bijgelegen postkantoor, zoo dat de roo vers niet meer weg konden. Drie van hen 'werden gepakt; de vierde wist met een buit van 200 pd. st. te ontkomen. In de Hibernion Bank ging het den dieven voorspoediger. Wel werd gepoogd ze tegen te houden, maar het mocht niet gelukken. In de Nationale Bank merkte de directeur pas wat er gaande Was toen hem een revolver onder den neus Werd gehouden. Massavergiftiging. Te Orthez, een klein dorp, zijn alle menschen, die taartjes gegeten hadden, denzelfden dag ernstig ziek geworden en vertoonden vergiftigingsverschijnselen. 2 personen zijn in levensgevaar. 120 in woners van OrtheZ zijn vergiftigd ge worden en 3 doktoren zijn dag en nacht in de weer. Ook uit dorpen in de buurt komen dezelfde berichten bin nen. Een officieus onderzoek heeft plaats gehad, maar de verantwoordelijkheid kon niet vastgesteld worden. De banketbakker, die te goeder trouw is, heeft z'ijn werk neergelegd. De honger in Turkestan. In de „Iswestya" van 8 Juli wordt een droevig schilderij: opgehangen van den toestand in het eens zoo bloeienae Fergana-ge'bded, dat vroeger 20 a 30 pet. van de Russische behoefte aan katoen delete. Dit gebied dat Turkestan en Rus land met rijst voorzag, veel zijde pro duceerde en waar alleen al 400,000 des- jatinen land met katoen warep bebouwd, lijdt thans honger. Het ergst woedt de honger in het zentrum van de vlakte van Fergana en aan de zuidelijke berg hellingen, waar „de hongerdood de in- landsche bevolking wegmaait". De land bouw is „volkomen vernietigd". De k&- toenaanplant bedekt nog slechts 5000 des- jatinen. Ook de rijstcultuur is vermin derd'. En slechts de aanvoer van rijst - Zaad zou de rijstcultuur kunnen redden. De middelen ontbreken zoodat den hon gerenden nau welijks hulp wordt gebracht. De oorzaak van den honger in het Fer- ganagebied is, zoo zegt het bolsjewis tische blad, „toevallig en van voorbijgaan- den aard". Niettemin verergerde zij' In den loop van het laatste jaar. De voor naamste reden van den ondergang van den landbouw is n.I. het bandietenwe zen. Hieraan Zal echter spoedig een eind komen, daar de bevolking den strijd te gen de bandieten met wanhopige energie heeft aanvaard. Het blad dringt aan op krachtige en duurzame hulp. Een Amerikaansoh oordeel. Te Brooklyn heeft een rechter, door zijn verstandige en kordate houding, een aanslag op de reenten en vrijheden van de vrouwen afgeslagen. Er was een jong getrouwd vrouwtje, zekere Edna Heyth, voor hem gebracht wegens „landlooperïj en onbehoorlijk gedrag". De dame was ïi.l. in de buurt van haar buiteniwoning aangetroffen, gekleed in kuiteb'roek en een sigaret rookend. De rechter ontsloeg de dame van rechtsvervolging en zeide o.m).: „Ik vind .niets dat op iets slechts wijst in het dragen van een dergelijk kostuum. Zulke pakjes worden in het buitenleven dikwijls door vrouwen ge dragen; en in onze dagen 'worden ze algemeen als niet enkel behoorlijk doch zelfs gebruikelijk beschouwd. Evenmin beschouw ik het feit, dat beklaagde een sigaret rookte als een bewijs van iho- reele verwording. De vrouwen zouden algemeen in verontwaardigde beweging komen, indien op dergelijke wijze bë- knibbelcT werd' op haar rechten en voor rechten, want het moet worden erkend', dat ziji met den dag in grooter getale tabak gebruiken, hetgeen thans in 'oe- schaafde kringen volkomen toelaatbaar wordt geoordeeld. TWEEDE KAMER. In de gehouden zitting van hlet Cen traal Stembureau voor, de verkiezing van leden van de Tweede Kamer is in de plaats van Mr. S. van Houten, die be richt heeft gezonden, Zijn benoeming niet aan te nemen, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard mej. mr. E. C. van Dorp, te Bloemendaal. Mej. van Dorp heeft reeds kennis gegeven, haar benoeming te aanvaarden. De vrijwillige ouderdomsverzekering. Naar de Tel. verneemt, is een Ko ninklijk Besluit in bewerking, waarin de toetreding tot de Vrijwillige Ouderdoiris ver zekering voor allen, ongeacht de wei standsgrens, wordt opengesteld. Alleen zullen zij, die vermogensbelasting beta len, tegen «enigszins verhoogde premie worden toegelaten. Oneeniglieid in den plattelandersbond. Het N. v. d. D. deelt nog Mee, dat de heer van dën Hoven, als zijn voor stel dat hij en niet de heer R. F. de Boer het tweede kamerlid van den Plat telandersbond mocht worden verworpen, heeft voorgesteld dat dan de zittingstijd!, die ditmaal 3 jaar duurt tussehen de heer de Boer en hem gedeeld zal wor den, zoo dat ieder anderhalf jaar zitting heeft. De Kabinetscrisis. De Koningin heeft, naar aanleiding van de beschikbaarstelling der portefeuilles en tot de nieuwe opdracht tot kabinets formatie aan jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck, de ministers, hoofden van de partementen van algemeen bestuur, uit- genoodigd' zich mat de behandeling en de afdoening, zoo mogelijk der loopende zaken te willen blijven belasten. Uit de Pers. De N. R. Ct. schryft naar aanleiding der uitgesproken troonrede, dat de regee ring de Koningin dezen gang naar het Binnenhof wel had kunnen besparen. We hopen, schryft het blad verder, dat de heer Ruys de bede van H. M. goed zal hebben verstaan en zal begrepen hebben dat inzinking niet zal kunnen worden verhoed door een halfslachtige politiek. De Standaard (a.-r.) schryft: Volkomen terecht beperkt de troon rede zich tot de mededeeling dat, ter voldoening aan het grondwettelijk voor schrift, onvérwyld voorstellen zullen worden aangeboden om de aangevangen Grondwetsherziening te voltooien. Dat was inderdaad het eenige, dat in de gegeven omstandigheden nopens den te verwachten arbeid der Staten-Generaal voor deze van korten duur kon worden gezegd. De Nieuwe Courant (lib.) merkt op: „Voor inzinking te behoeden". Nog nimmer is zoo sombere klank in een troonrede van onze beminde Vorstin vernomen. Dit heeft één goede zijde. Voor deze woorden blijft het kabinet, zij het dan ook demissionair, aansprakelijk. Het Vaderland (lib.) schryft Deze Troonrede moge onbelangrijk zyn, de regeering heeft de gelegenheid toch aangegrepen om den ernsjt der tyden scherp te belichten. Het afsmaeken van wijsheid, „onmisbaar om ons dier baar Vaderland in deze moeilijke tijden voor inzinking te behoeden" legt ge tuigenis af van het besef, dat de econo mische toestand zeer ongunstig is. Het nieuwe of gereconstrueerde kabi net zal voor een uiterst moeilijke en onaangename taak staan. Moge het daarvoor niet terugdeinzen. Op den steun van allen, die het wèl meenen met ons land, kan het daarby rekenen. Ook voor De Nederlander (o.-h.) is de mineur in de rede hoofdzaak: Nu reeds klinkt de toon vol ernst, dat „onsdierbaar vaderland in deze moeilijke tyden voor inzinking moet worden behoed". Moge gansch ons volk den ernst ver staan, die in deze sobere woorden spreekt. Naar de slot-alinea van de rede ver wijst ook De Residentiebode (r.-k.): Deze verzuchting klinkt ditmaal wel heel veel sterker dan de traditioneele bede, waarmede gewoonlijk de troon rede gesloten wordt en toont duidelijk, dat de economische en financieele toe- Btaud van ons land hoog ernstig is en de regeering zich daarvan in bijzondere mate is bewust. ZIERIKZEE. Zaterdag- en Maandag avond gaf de vereeniging „Algemeene Ont wikkeling" een filmavond van het hier Donderdag 13 Juli j-1. gehouden uitne mend geslaagde historische feest. Zij, die het feest nog eens wenschen mede te leven en de herinnering eraan nog eens willen versterken, raden wij aan deze film a.s. Donderdagavond eens te gaan zien. De film toont ons vele schitterende momenten van 't feest, o.a. de aankomst der vloot in den vroegen morgen, met als achtergrond het, aan de overzijde der Haven gezien, fraaie stadsgedeelte. Niet minder aantrekkelijk zijn de opnamen van de verschillende fragmenten van den op tocht, het „watergeuzenballet" in de Oude Haven; de vele meisjes in hun kleurige kleederdracht, de rijwielpolonaise, de gymnastiekver. „Rust Roest", etc. etc. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie zal de filmavond op a.s. Don derdag tegen verminderd tarief toegan kelijk zijn, terwijl het mondharmonica orkest hare medewerking zal verleenen. Het recherchevaartuig heeft heden morgen alhier aangebracht het lfók van den ongeveer een maand geleden op de Roompot over boord geslagen 15-jarige Duson. Het lyk werd opgevischt on geveer op dezelfde plaats waar dé knaap zoo noodlottig den dood vond. Van de Provinciale boot, welke hedenmorgen alhier uit Middelburg in de Nieuwe Hayen arriveerde, geraakte de schroef verward in een staaldraad van de hier gestationneerde bagger machine, waardoor, vertraging in den dienst ontstond. RENESSE. Eenige geregelde badgasten van Renesse hadden het plan opgevat de opening van het 'badseizoen te vie ren. Zij1 hebben met dit doel verleden Zopdag een feestelijke bijeenkomst ge had ten huize van den heer Doeleman, welke avond vol kunstgenot schitterend gesjaagd mag heeten. Mevr. Westra open de de feeks met eenige solostukken voor piapo, die door de aanwezigen op hoo- gen, prijs gesteld wjerden. De heer Doe leman vertolkte aller gevoelens toen hij haar voor haar gevoelvolle voordracht prees, en haar een prachtig bouquet aan- boo|d. Daarna kwami mej. L. O. aan de beurt, die door haar meeslepende ma- niej* van spelen allen bewoog haar gui- tig£ liedjes m!ee te zingen. Het was een succes van belang en de diepgevoelde WOiprden van lof die haar werden toe gestuurd waren stellig verdiend, evenal's de mooie theerozen, helaas niet zon def. doornen die haar aangiebóden werden. De voortreffelijke gastheer wist daarna door zijn klankvolle steun - en geestige voordracht zijn gehoor te ver rukken, en ten slotte gaf. iriej. L. O. nog eenige Van die korte, rake zetten ten 'beste, dije, zon'der tot het genre „moppen" te behooren, iedereen tranen deden lachen. De alleszins geslaagde avond zou besloten worden m!et bal, maar gezien het late uur werd dit tot de volgende dag uitgesteld. NIEUWERKERK. Openbare raadsverga- ring, gehouden op Vrijdag 21 Juni 1922. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. De notulen der vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. De navolgende ingekomen stukken wor den gelezen en voor kennisgeving aange nomen: beslissing van Ged. Staten, waar bij; het door het bestuur der vereeniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders Schou wen en Duiveland, geVestigd te Zierikzee, ingesteld beroep tegen de beslissing van den Raad ongegrond wordt verklaard; proces-verbaal van kasopneming bij den gem.-ontvanger, d.d. 10 Juli 1922, waaruit blijkt, dat in kas was f6869,665; brief van Ged. Staten tot goedkeuring yan de wij ziging der gemeenschappelijke regeling in zake uitvoering der vleeschkeurmgswet; besluit van Ged. St. tot vaststelling van de jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerl. Stand, J. Bouman -en S. K. van Oost. Naar aanleiding van een brief van B. en W. van Oosterland wordt be sloten tot wijziging der verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch, voor zooveel betreft het vermelden van den naam der gemeente Oosterland in de stempelmerken. Tot keuringsveearts, hoofd van dienst, wordt met ingang van 1 Augustus 1922 benoemd, de heer J. S. Hoogstra, veearts te Zierikzee. Aan C. Hoek te Capelle, wordt algeheele onthef fing verleend van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag 1921—1922. Vastge steld wordt een besluit tot Wijziging der begrooting voor 1922. Gelézen wordt een verzoek van mej. T. Poulusse, waarbij zij eervol ontslag vraagt tegen i September a.s. als onderwijzeres der bewaarschool. De voorzitter stelt voor het gevraagde ontslag eervol te verleepen onder dank betuiging voor de aan de gemeente, in voormelde betrekking bewezen diensten, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzeres aan de bewaarschool, wegens het verleend eervol ontslag aan mej. Poulusse. Na bespreking der 3 sollicitanten wordt met 4 stemmen benoemd mej. A. P. Stoutjesdijk; op mej. A. van der Wielen werden 3 stemmen uit gebracht. De jaarwedde wordt bepaald op f350, met 2 oenjaarlijksche verhoogin gen van f25,—, benevens f15 per jaar voor het schoonhouden der school en 5 pCt. der door haar te innen schoolgelden. Naar aanleiding van bemerkingen van Ged. Staten wordt eene verordening tot geldig verklaring van strafverordeningen gewij zigd en opnieuw vastgesteld. Besloten wordt om voor de benoeming van leden van 't college van zetters voor te dragen de heeren R. A. Gaanderse en P. B. van Poortvliet, aftredende leden en voorts de heeren L. J. Soeters en M. C. Boogert. De rekening der gemeente over 1921 wordt nagezien en voorloopig vastgesteld, in ont- van op f 36706,67, in uitg. op f 33703,056 en alzoo met 'n batig slot van f3003,615. Op een verzoek van M. C. Boogert om uitgifte in erfpacht van gemeentegrond en om te besluiten tot ruiling van grond, benevens op een verzoek van C. Sijrier om uitgifte van grond in erfpacht wordt guns tig beschikt. Besloten wordt om de pacht som voor Boogert te bepalen op f 15 en voor Sijrier op f 5 per jaar en de noodige rioleering van gemeentewege te doen leg gen. De rekening van het burgerl. armbe stuur over 1921 wordt goedgekeurd in ontvang op f 1506,93, in uitgaaf op f 980,43 en alzoo met een voordeelig saldo van f 526,50. Bij de rondvraag vestigt de heer Geleijnse de aandacht op dep toestand, Een echte koker waarin den toren zich bevindt. Spreker is als inwoner van Nieuwerkefk trofsch op dit historisch monument. Er zijn maar twee gemeenten in Nederland, die een zeskantigen toren bezitten. Toen de am bachtslieden aan het werk waren, is spr. op de stelling geweest en is hem gebleken, dat groote herstellingen na verloop van enkele jaren te doen zouden zijn. De am bachtslieden beweerden misschien over dreven dat geheele herstelling f15000 zou kosten. Spr. zou het gewenscht vin den, dat over den toestand van den toren de rijkscommissie voor de monumenten zorg werd geraadpleegd. In alle gevalle zou het tfyans reeds aanbeveling verdienen om de galmgaten van vlechtwerk te voor zien,. om 't nestelen van de v.pgels tegen te gaan. De heer de Bruijn is ook op den toren geweest en is eveneens van meening, dat herstelling zeer noodig is. De voörz. ziet nog geen bezwaar in den toren; alles is nog hecht en sterk. Wanneer de ge meente den toren uit handen geeft, zal ze toch in de restauratie moeten bijdra gen. Als nu de kosten voor de gemeente f400 f500 bedragen, zullen deze dan zeker tot f 1000 stijgen. Na verdere discus sie wor$t besloten zich met den corres pondent der genoemde coriimissie in ver binding te stellen. De heer Geleijnse klaagt over het hooge gras op de begraafplaats. Het is droevig zoo slordig als het er uit ziet. Wethouder Flikweert merkt op, dat de verpachtings voor waarden niet deugen; daarin is bepaald, dat het gras driemaal moet worden gemaaid. De voorzitter stelt voor om na afloop van den pachttijd het grasgewas niet meer te verpachten, waar toe wordt besloten. De voorzitter zegt or der te zullen geven om (ladelij k te laten maaien. De heer Geleijnse klaagt verder nog over den toestand van de begraaf plaats; als men van het oude in het nieu we gedeelte komt, schijnt het of men een open veld betreedt. Er ligt wel een pad, doch dat is niet netjes afgestoken. Spreker zou voorts de haag tussehen het oude en het nieuwe gedeelte weg willen doen. De heer de Bruijn zegt, dat de be graafplaats te vol is. De polder De Vier Bannen is zoo groot en toch is er voor de nabestaanden geen hoekje grond over. Spr. vindt dit schande en zegt: „Laten wij met het nieuwe gedeelte niet dezelfde fout maken als met het oude, maar tus sehen iedere rij graven een pad lateri". Spreker maakt er een voorstel van het nieuwe gedeelte zoo in te richten- Weth. van der Zande denkt, dat de toestand pas goed zal worden, wanneer er dagelijks in wordt gewerkt en dat zal geld kosten. De heer Geleijnse antwoordt, dat wat deze zaak betreft niet op kosten mag wor den gezien. De laatste rustplaats van onze lieve dooden, zegt spreker, moet ons nog wel meer waard zijn dan onze eigen woning. De heer van der Have stelt voor, om te samen op d,e begraafplaats te gaan kijken. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. nader op deze aangelegenheid zullen terugkomen. De heer de Bruijn deelt mede dat verschillende bewoners van Klooten- dijke hebben verzocht om een wel. Er is daar geen goed water voor mensch en vee. Nu de waterleiding op de lange baan is geschoven, is d,aar een welput noodig. De voorzitter zou willen wachten tot op een nieuwe poging van het water leiding-comité is beslist. De heer de Bruijn wil niet met een kluitje in het riet worden gestuurd. Een wel is daar altijd goed. De voorzitter wil deze aangelegen heid tot de volgende vergadering aanhou den. De heer de Bruijn acht het thans den geschiksten tijd om een wel te zetten. Ten slotte wordt met op één na algemeene stemmen (die van den heer van de Zande) tot plaatsing besloten. De heer Geleijnse informeert naar de rijwielborden. De voorzitter zal bij den consul der A. N. W. B. er naar informeeren. Hierna wordt de vergadering gesloten. STAVENISSE. Bij voldoende deelne- mling zullen er in den a.s. winter weder, 2 landbouwwintercursussen op dit eiland gegeven worden, n.I. te Stavenisse door. de heeren Oudesluijs en Buijze en te Scherpenisse door den heen Oudesluijs c.s. Bovendien zal er te Sint-Maartens dijk een cursus in Bedrijfscontröle door dhr. Buijze gegeven worden. Van het groote nut van dergelijke cursussen zal een ieder, zoowel werkgever als werk nemer, wel overtuigd Zijn. (Zie de in dit nummer voorkomende advertentie). RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 25 Juli. Bij bevelschrift van de Arrondissements-Rechfbank is de zaak tegen D. J. H., oud 54 jaar, van beroep kleermaker, zonder vaste wbon- of verblijfplaats, thans gedetineerd1 in het Huis van Bewaring, beklaagd van bedelarij en landlooperij, verwezen naar de openbare terechtzitting, met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde. VEKKOOm&EN, ENZ. ZIERIKZEE, 25 Juli. Te» overatMn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1