Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 19 Juli 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: binnenland, FRECOS MAAGTABLETTEN |7S Uil PrtfB per 3 maanden f~ 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nnmmerB 5 eent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ots. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10802. in2endlns °p de» d»s Dir. A. J. OE LOOZE Jr. Uil?,-Wiet. U, 1. KOSTE» v<sór Toelating Leerlingen Open bare Lagere School A, op 1 September 1922. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte van Leerlingen voor de Openbare Lagere School A kan plaats hebben op Zaterdag 22 Juli 1922 aan het Schoolgebouw aan de zuidzijde van het Kerkhof, des avonds 7 uur. De leerlingen moeten op 1 September 1922 een leeftijd bereikt hebben van tenminste 5 jaar en 8 maanden, zij moeterudus geboren zijn vóór of op 1 Januari 1917. Zierikzee, den 11 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders, van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BUITENLAND. om1 Zeven uur de deur met bijlslagen insloegen, vonden -Zij, de belde mjoorde-. naars met do.orschöten hoofd op den grond liggen. I Het spoorwegongeluk in Roemenië. Nader wordt gemeld Omtrent het spoorwegongeluk dat in Roemenië heeft plaats gevonden, door het instorten van een spoorwegbrug, dat deze houten brug over de rivier Prahova tijdelijk in ge bruik was genomen ter vervanging van de in de lucht gevlogen ijzeren spoor wegbrug Deze houten brug was onder het gewicht van den trein bezhveken. De brug was gelukkig niet lang, zoodat al leen de beide locomotieven, het post- rijtuig en twee personenrijtuigen in de rivier stortten. Het 'overige deel van den trein bleef op de spoorbaan staan, waaronder ook de slaapwagon. Tot dusverre zijn er twee dooden en twintig gevonden. Zeevliegtuig contra oorlogsschip. In groote geheimzinnigheid zijn in het Engelsche Kanaal vlootoefeningen gehou den, waarbij zeevliegtuigen een grooten aanval op oorlogsbodems hebben gedaan. De Daily Express zegt nu een tipje van den sluier te kunnen oplichten. De uit komsten dan hebben bevestigd, wat men vermoedde, namelijk dat een eilandrijk niet langer veilig is, als 't zich niet alleen ter zee, maar ook in de lucht afdoende kan verdedigen. Over den loop van de oefeningen in het Kanaal, waarbij de Koning op de vloot tegenwoordig was, vertelt het blad: De vloot was gewaarschuwd zich gereed te houden voor een aanval uit de lucht. Het was niet precies bekend, wanneer hij los zou komen. Plotseling aanschouwde men een zwerm zeevliegtuigen en de vloot wijzigde toen haren koers om zoo min mogelijk „doelpunten aan te bieden en den aanval te mijden. Het was slechts een schijnaanval, want dadelijk daarop werd orrr de vloot heen met groote nauw keurigheid een rookgordijn getrokken. Door dit gordijn heen kwam de eigenlijke aanval los uit een onverwachten hoek. Hij werd uitgevoerd door een smaldeel vliegtuigen met torpedo-lanceerinrichting. Anderhalve minuut nadat men deze vliegtuigen voor het eerst in het gezicht had gekregen, wierpen zij hun torpedo's (die olie bevatten om de juiste trefplaat- sen aan te geven) op korten afstand en waren zij weer gevlogen. Vitale plaatsen van de oorlogsschepen werden getroffen. Alle vliegtuigen keerden veilig naar hun steunpunt terug. De aanval werd uitgevoerd op een af stand van niet veel meer dan 32 K.M. van de kust, zoodat de zeevliegtuigen ope reerden binnen een kleiner gebied dan vermoedelijk in oorlogsomstandigheden het geval zou geweest zijn. Maar het succes van den luchtaanval heeft een die pen indruk gemaakt. Het luchtministerie is van plan de proef binnenkort te her halen. De moraal is voorloopig, dat een vloot zonder verdedigingsmiddelen in de lucht, een vrij gemakkelijke prooi voor een aanval is. De Russische kronen. Een telegram uit Moskou maakt melding van het voornemen der sowjet-regeering om de kronen van de Russische keizer lijke familie te verkoopen. De kronen wor den in 't Kremlin bewaard en moeten een waarde hebben van 700 millioen goud roebels. Tot de keizerlijke kronen behoo- ren o. a. de kroon van tsaar Peter de Groote, die voor de kroning van de tsaren gebruikt werd; een kroon van kleiner model, voor tsaar Alexander III gemaakt. Verder is er onder de kronen een kroon voor de tsaritsa, de Catherina-kroon, die den beroemden robijn „meer van bloed" bevat. Deze steen is zoo groot als een duiven-ei. De beroemde Orloff-diamant, van 195 karaat, de grootste na den Cullinan, siert den keizerlijken scepter. De bols je wi ken hebben wel heel wat van de kleinere kostbaarheden van de tsaren familie verkocht, maar men neemt aan, dat de voornaamste stukken van de juweelen collectie van den tsaar nog intact Zijh. De moordenaars van Rathenau. Zondag berichtten eenige toeristen, die langs het slot te Helle waren gekomen, dat zij in den toren licht hadden zien branden en dat volgens hetgeen zij had den waargenomen, de moordenaars zich daar moesten bevinden. Dadielijk toog de politie er op uit en trok' naar bad Körsen. Maandag wlerd beproefd den toegang te forceeren. Ter wijl versterking werd gehaald1, versche nen de moordenaars op den omloop van dien toren, wenkten de menschen toe (en brachten een Hoehuit op Ehr hardt. Toen de politiebeambten 's avonds Ministerie ran Landbouw? De „Rsbid." zegt van betrouwbare bron te vernemen, dat reeds de voorbereiding voor een afzonderlijk .ministerie van Landbouw ter hand genomen is. Vit de suikerindustrie. De coöperatieve beetwortelsuikerfabrie ken „Zeeland", te Bergen op Zoom on „Dinfeloord" te Dinteloord, '\hebben in samenwerking met den R.-K. Landarbei ders- en den Fabrieksarbeidersbond tot den minister van arbeid het verzoek ger richt de invoering van een werktijdre geling toe te slaan, zooals is neerge legd in het collectief contract, dat door deze partijen is afgesloten. Volgens dit contract zal in afwijking van de Arbeids wet, met uitzondering van de toegestane 13 Christelijke en vacantiedagen de to tale arbeidsduur per arbeider ten hoog ste 2500 uren per jaar bedragen en wél gedurende 14 weken niet langer dan 55 uren per week en de overige 38 weken niet langer dan 48 uren per week- Verder wordt de minister machtiging verzocht tijdens de campagne in drie- ploegenstelsel, zoowel des nachts als' op Zondag te mogen arbeiden en wel met een arbeidsduur van maximaal 168 uren per arbeider en per drie weken, zon der eenige bijzondere verhoogingen van het uurloon voor nacht- en Zondags- arbeid. Bezuiniging bjj de spoorwegen. Naar de Res.bode meldt, is aan ver schillende ingenieurs, die in tijdelijken dienst zijn bij de Nederlandsche Spoor wegen, ontslag verleend, in verband met de voorgenomen bezuinigingen. Binnenkort zouden nog andere bezuini gingsmaatregelen worden getroffen. De Rijksmiddelen. Wat reeds lang gevreesd werd, is nu werkelijkheid geworden. Tot nog toe was de opbrengst der Rijksmiddelen door het buitengewoon ruim vloeien der inkomsten belasting op peil gehouden- Thans wordt het anders. De maand Juni heeft f 36,70 millioen ingebracht tegen f40,93 millioen in de- op den heer Westerman (Vrijheidsbond) 2 op den heer van Houten en 1 blanco. Bij tweede stemming verkreeg de heen Douwes 30 stemmen, de heer Wester man 7, de heer van "Kol 27, de heer Breebaart 1 en 4 stemmen blanco. Bij de derde stemming werden 6 stemmen blanco uitgebracht, 31 op den heer Dou- Iwes en 31 op den heer van Kol. Hierna besliste het lot dat gekozen was de heer Douwes. Uit Stad en Provincie ZIERÏKZEE. Bij Koil. besluit van 14 dezer is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te St.- Maartensdijk H. Eshuis, adj .-commies aan het 6e kantoor der directe belastingen te Amsterdam. NOORD WELLE. Vergadering van den gemeenteraad, óp*' Vrijdag 14 Juli j.l. Behalve de heer Boogerd, welke bericht van verhindering had gezonden, waren alle leden aanwezig. Voorzitter de bur gemeester. De notulen worden onveran derd! g ,edgekeurd. Ingekomen zijn eeni ge missive's van Ged. St., proces-verbaal van kasopname bij den gemi.-ontvangei verslag van de beproeving der brand spuit, waarin alles in orde is bevon den, van mej. Perduijn een schrijven, waarin zij mededeelt het geld voor ge geven handwerkonderwijs buiten de ge- Iwone schooluren in 1919 te hebben ont vangen, met dankbetuiging aan den Raad en in het bijzonder aan den burgemees ter voor de moeite ter verkrijging, van deze (bijna verloren) gelden in 't werk gesteld. Deze troebele zaak is dus ein- delijk nog in orde gekomen. Van C. v. d. Panne een verzoek, zijn aanslag in den H. O. in overeenstemming te wil len brengen met zijn aanslag volgens den Inspecteur der belastingen, waartoe z. h. s. wordt besloten; de rekening en veranlw. der Gezondheidscommissie, aan welke commissie volgens advies van Ged. Staten zal worden verzocht de rekening zoodanig te wijzigen, dat de post „loon secretaris" met f 160 verminderd wordt. De rekening van het burg. Armbestuur over 1921, wordt bij een ontvangst van f 4332,465, en een uitgaaf vap f 2227,01\ alzoo een goed slot van f 2105,45, z.h.s. goedgekeurd. Op de voordracht voor zet- ters worden gekozen: 1, L. Blom (aftr.) en 2, L. Kwaak (aftr.) en als plaatsver- gers, 1, G. Geluk en 2, B. M. Hoogen- en een Instructie voor het onderwijzers personeel. Daarna sluiting. In de algemeene vergaderipg van de Coöperatieve Electriciteitsmaatsehappy „Scherpenisse" werd tot machinist be noemd met 38 van de 65 uitgebrachte stemmen de heer A. Duine te Oud-Vos meer de heer Jasper Be van St -Maar tensdijk verkreeg 21 en de heer Van Beveren van Goes 6 stommen. ST.-MAARTENSDIJK. De huurcommis- sie te dezer plaatse wordt met ingang van 1 September e.k. opgeheven. ST.-ANNALAND. Zaterdag 15 dezer hield de scherpschuttersvereeniging „Prin ses Juliana" alhier haren gewonen jaar- lijkschen hyishoudelijken wedstrijd, waar aan door 73 leden Werd deelgenomen. Door flinke bijdragen van eenige perso nen uit de burgerij, benevens een gedeelte uit de kas der vereeniging, waren door het bestuur een 40-tal prijzen aangekocht tot een gezamenlijke waarde van f 120. Na het eindigen van den wedstrijd werden de schutters afgehaald van het sehietter- rein door de muziekvereeniging „Accele rando" en ging het in optocht naar het Schoolplein, waar de prijzen zouden wor den uitgereikt. De oud-burgemeester dezer gemeente, tevens beschermheer der ver eeniging, was zoo welwillend zich hier mede te belasten en bracht in de eerste plaats hulde aan de vereeniging voor het behaalde succes op den Nationalen schiet wedstrijd te Zierikzee, waar begin der vorige maand voor de derde maal den zilveren wisselbeker gewonnen is, waar door deze definitief eigendom der ver eeniging geworden is. Onder groote'be langstelling van het publiek en opge luisterd door „Accelerando", welke menig nummer ten gehoore bracht, eindigde de zen dag, welke aan vele leden voorzeker genoegen heeft verschaft. Een woord van dank aan allen, welke aan het slagen daar van hebben medegewerkt, is hier voor zeker niet misplaatst. zijn afdoende tegen maagzuur, oprisping, pijnlijken stoelgang, gebrek aan eetlust. Deze zyn wetenschappelijk bereid, per koker 60 CSnt. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALE en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALT BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. Een echte koker* H A.HIJNH 3 CT. en b altijd t voorzien van j den naam^ LMIJNHARDT mei handteekenin$ j zelfde maand van 1921. j m,om. d8 rekening der gemeente over. Staats- -JQ91 cl,,if KJi; »on rvni tr var, f 9ft7K1 S3 De kurk, waarop tot heden, onze financiën dreven, de Rijks-inkomstenbe lasting, vertoont een aanzienlijke terug gang. In Juni 1921 bracht deze laatstgenoemde belasting f 13.28 millioen op, thans is slechts f 11,45 millioen ontvangen. De successie-belasting maakt geen slecht figuur; zij 'bracht f3,44 millioen in de Staatskas, tegen f 2.24 millioen in dezelfde maand van 't vorig jaar. De accijnzen vertoonen over 't geheel slechts een matige verhooging. De opbrengst der loodsgelden is een lichtpunt in dezen staat der middelen j omdat hieruit volgt, drukker scheepvaart verkeer. De vermogensbelasting bracht in Juni nog geen 7,5 ton op, tegen ruim 14 ton verleden jaar. De cijfers van de dividend- en tantième belasting blijven maand op maand be neden die van het vorig jaar. In Juni werd f 1,14 millioen ontvangen, tegen f2.11 millioen in 1921 en in het eerstel halfjaar van 1922 slechts f5.33 millioen tegen f 11,57, d. i. dus minder dan de helft van verleden jaar. Een sterke achteruitgang valt voorts waar te nemen bij de zegel- en registratie rechten. Wat de nieuwe tabaksbelasting betreft, waaruit voor 't eerst een bate van ruim fl millioen is verkregen, valt nog niets te zeggen of deze zal voldoen aan dè raming van f 16 millioen per jaar. Met uitzondering van het millioen, dat uit den tabaksaccijns is ontvangen, hebben de gewone middelen in het eerst halfjaar f215,94 millioen opgebracht. Dit is nog geen millioen gulden meer dan in dezelfde periode van 1921, en slechts ruim een millioen meer dan de raming voor het eerste halfjaar. In Juni heeft de schat kist bovendien nog een restantje ontvan gen van ruim 7 ton oorlogswinstbielasting, terwijl uit de inkomsten ten behoeve van het leeningsfonds f9,27 (v. j. f 12,52) raiL- lioen binnenkwam. In het geheel ontving de schatkist derhalve in Juni f47,85 mil lioen tegen f58.73 millioen, en sinds het begin des jaars f306.69 tegen f330.74 mil lioen, waarvan aan oorlogswinstbelasting f26.61 tegen f55.30 millioen én aan lee- ningsopcenten f64.13 (v. j. f60.42) milli oen. j EERSTE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting van de Prov. Staten van Groningen is mr. H. J. Schönfeld, burgemeester van Winscho ten, tot licl van de Eerste Kamer ge kozen met 22 stemmen, tegen 18 stem men op mr. C. C. Geertsema, oud-lid van de Eerste Kamier. In de middagzitting van de Provin ciale Staten van Noord-Holland heeft de verkiezing plaats gehad van een lid van de Eerste Kamer (vac. Vliegen). Bij de eerste stemming werden uit gebracht 69 stemmen, twa^rvan 31 op den heer J. Douwes jr. (a.-r.), 27 op djen heer H. v. Kol (S. D. A. P.), 7 1921 sluit, biji een ontv. van f 28751,53 en een uitgaaf van f 24479,04 met een batig slot van f 4272,79. In de commis sie tot nazien der rekening worden ge kozen B. G. Moermond, C. A. Boogerd en A. Verjaal. Da Burgemeester deelt mede dat de dakgoot der school ver nieuwd dient te worden, welk karweitje door den smid voorloopig is geraamd op f 160. Het waterschap Schouwen vraagt voor concessie haven Schelphoek boven een jaarlijks bedrag in geld, vrijdom van vervoer voor materiaal van Schou wen. Op voorstel van den burg. wordt besloten het bestuur van het waterschap Schouwen te verzoeken een jaarlijksche som, zonder meer 'te willen 'bepalen. Het kohier van belasting op de honden wordt vastgesteld op een bedrag van i f 72. Wordt overgegaan in besloten ver- gadering. tot vaststelling kohier H. O. Na heropening wordt het heffingspercen tage ink. 'belasting 1922—1923, op Voor stel van den heer Moermond', vastge steld op 4 o/o. Op esn vraag van den heer Moermond geeft de voorzitter in lichtingen omtrent een schip dat lek in de haven Schelphoek heeft gelegen- Daarna sluiting. j SCHERPENISSE. Openbare verga- I dering van den Raad op Maandag 17 j 1, Voorzitter de burgemeesteréén vaoature. Na opening volgt voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die worden goedgekeurd. De ontruimirgs- termjjn der woning van de wed. M. Gunst wordt weer met 6 maanden ver lengd. Ingekomen was de goedkeuring der kohieren van den Hoofdelyken Omslag over de jaren 1921 en 1922. Ter tafel komt het proces-verbaal van opneming der böeken en kas van den Gemeente-Ontvanger. In kas wbb aan contanten en gelds waardige papieren f 7538,93. Vastgesteld werden de oninbare posten van den hoofdelyken omslag en hondenbelasting over 1921 op f 361,92' en f7,236 en idem restanten dier belasting op f 16,— en f 4,—. De rekening over 1921 werd aangeboden. De ontvangsten waren f64140,51 en uitgaven f60861,376. Goed Blot f3279,13'. j De ontrnimingstermyn der woning van de Wed. P. Suurland werd met 6 maanden j verlengd. De woning van J. van Veen werd onbewoonbaar verklaard. Hetver- I menigvuldigingBcb'fer dér inkomstenbe- lasting werd, inplaats van ten hoogste I 4, op 2Va gebracht. Tot havenmeester j werd benoemd de heer D. Brand. Besloten 1 wordt een geldleening aan te gaan van j f 1000,voor uit te voeren werken aan de O. L. school. Opgemaakt werd een voordracht voor zetters, bestaande uit de heeren D. Duynhouwer Mz., A. Oude sluijs MzM. A. Rystenbil en D. K, I Rystenbil. Vastgesteld werd de heffing en Invordering van het keurloon Inge volge de vleeschkeuringswet. Eveneens een verordening op het lager onderwijs rechtzaken. Overtreding der loterywet? Voor het kantongerecht te Breda was gedagvaard' de N.V. „Kwatta" te Breda, beschuldigd van overtreding der Loterij- Wet, tweemaal gepleegd. Op 10 April opende Kwatta de gelegenheid door uit gave van a.g'. statistiekbons. Toen de directeur de ellende zag, die het sys teem veroorzaakte, eindigde hij oogen- blikbelijk verdere uitgave. Er was voor een en een kwart ton aan bons uit? gegeven- De ambtenaar van het kan tongerecht achtte overtreding der loterij- Iw'et tweemaal gepleegd en eischte twee maal drieduizend gulden boete. VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 18 Juli. Beden werd alhier, ten overstaan van notaris Biermasz, pu bliek verkocht: Een woon- en winkelhuis met schuur en erf, aan de Schuithaven, groot 1 are 75 centiaren, voor f 4700. KERKWERVE, 17 Juli. Ten overstaan van notaris Kor te weg werd heden al hier voor den heer C- van Westen Pz., publiek verkocht: haver fvootn f 197, f 161„ f 115, f ,1121, f 131'„ f 145, f 124, f 116, 101, f 200 en f 206. Alles per gemet. OUWERKERK, 18 Juli. Notaris H. J. van Nouhuijs te Zierikzee, verkocht al hier op heden in het openbaar, ten ver zoeke der erven van den heer Jacob Olree: 0.48.65 HiA. bouwland aan den Stel'weg te Ouwerkerk, voor f 1076,— per gem&t en ten verzoeke van den heer J. Samen: 6-jarig merriepaard, voor f 725, -jarig' ruihpaard voor f 95, hengstveulen voor f 26, kalf voor f 38, ü/2-jarige vaars voor f 135, koe voor f 302. OOSTERLANDv 18 Juli. Ten overstaan van notaris KorteWeg werden heden al hier voor "den heer D. van der Graaf, publiek verkochtTarwe voor f 153, f 103, f T46, 'i 123, f 124 en f 151; Gerst voor f 115 en f 156; Haver voor f 116, f 121, f 110 en f 120; Aardap pelen voor f 71, f 96, f 77 en f 107; Bruine Roonen voor f 113; Uien voor 185 en( f 221. Alles per gemet. Leendertse; uit Ouwerkerk: A. van de Stolpe; voor *1 toelatings-examen slaagde P. v. d. Kreeke uit Brouwershaven. MORIAANSHOOFD (KERKWERVE). Maandag werd' de n'euwe schooi in ge- gebruik genomen. Met 51 leerlingen werd begonnen. Zaterdagnamiddag had onder veel be langstelling de installatie plaats van het hoofd der school, den heer E. Kuiper, en de onderwijzeres, mlej. van Dijk. De drie lokalen waren geheel gevuld 'met leerlingen, ouders en belangstellenden. De voorzitter, ds. Blanker! memoriseerde de geschiedenis der oprichting, naar aan leiding van Psalm 126. Hij sprak hét personeel toe, hen wijzend op hun sehoo- ne, maar verantwoordelijke taak en ver maande hen altoos goed zaad te zaaien. Daarma sprak het hoofd der. school Hij dankte het béstuur v,oor het ver trouwen, den voorzitter voor zijn harte lijk welkomstwoord en wendde zich daar na tot de ouders, hen wijzende op de heerlijke, maar moeilijke en verantwoor delijke taak, die het personeel wachtte. Hij drong aan op samenwerking tps- schen school en huis en spoorde aan nimimler te versagen in het gebed. De burgemeester van Kerkwèrve sprak 2'ijn blijdschap er over uit, diat de school er gekomen was. Hij feliciteerde het be stuur met de inrichting, verwelkomde het personeel en hoopte, dat de nieuwe school onder Gods 2egen aan zijn doel mocht beantwoorden. i Het oud-hoofd van Zierikzee, de heer Mulder, voerde daarna het woord. Hij' uitte zijn blijdschap over de totstand koming der nieuwe school', waaraan ook hij had meegewerkt, sprak over de op leiding tot „alle Chr. en maatschappe lijke deugden", zonder den Christus, spoorde aan tot samenwerking tusschen ouders en personeel, gaf enkele pTac tische wenken en wenschte namens de collega's van Schouwen-Duiveland het Hoofd en de Onderwijzeres veel zegen toe op hun arbeid. Namlens het schoolbestuur van Zie- rikztee spraTa de heer W. den Boer. Hij Wenschte ouders, bestuur en perso neel 's Heeren Zegen toe en constateerde op geestige wijz'e, dat nu het hart van Schouwen veroverd was. Onderscheidene gelukwenschen per brief en telegraaf waren ingekomen. Groot en klein werden getracteërd. (Niet van onsen correspondent). Aan de R.H.B.S. te Bergen-op-Zoom zijn o.a. bevorderd van de 4e naar. de 5e klasse W. v. d. Velde en C. v. d. Zande van Tholen. Van de 3e naar de 4e klasse A. Ampt van Oud-Vosse- nüeer, N. Schot van Tholen, C. van Daim mie, 'C. de FouW, M. Mol en N. van Sas van St.-Maartensdijk. Van de 2e naar de 3e klasse, L. Hoek van St.-Maartensdijk', M. Polderman en D. Vermet van Oud-Vossemeer en W. Cornelisse van Tholen. Van de 'le naar de 2e klasse H. Wa genmaker, E. Spaan en J. v. d. Velde van Tholen, Jo Tazelaar van St.-Maar tensdijk'. Toegelaten tot de le klasse o.a. C.a Tazelaar van St.-Maartensdijk en J. Hagê van Stavenisse. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Bij Kon. besluit van 14 dezer is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier, de heer A. J. Schneiders te Amersfoort. Tot de lc klasse der Rijks H. B. S. zijn zonder examen toegelaten: Van de Ml.U.L.O.-school alhier: W. I. dé Boer, C. J. C. v. d. Eist; J. N. Eviertse; L. C. Fonteijne; M. J. F. Koopman; F. L. v. d. Kwast; E. J. de Oude; A. M. de Rijke; A. J. de Rijke; R. W. Steur; J. C. Verstelle; H. H. Wiebois; K. M. C. Zevenboom; van de christe lijke lagere school alhier: P. J. Vink; van de R.-K. lagere school alhier: F. H. A. Geven; uit Bruinisse: L. J. van Wouwte; C. Bolier; A. Kik; D. Goud zwaard; uit Renesse: C. M. Groenewoud; J. A. G. Bonder; uit Haamsttede: M. P. cüe Vrieze, H. J. A. Blom, L. v. d. Linde; uit Noordgouwe: D. H. J. Ro mleijn, J. E. Vijverberg, H. A. E. van Griethuijsen; uit Koedoes (Ned-Indie) F. H. Bal; uit Poortvliiet: J. W. van Wlestenbrugge; uit Scharendijke: J. POST EN TELEGIIAPHIE. Met ingang van 16 dezer is des Zon dags het hulppostkantoor de Anna-Jaco- Jjapolder voor post-, telegraaf- en tele foondienst gesloten. Tot het afhalen van niet aangeteekende correspondentie bestaat gelegenheid tus schen 10 en 10.15 uur v.m. Zondag is te Utrecht een verg. gehouden van de leerlingen van de ver schillende opleidingscursussen bij den P. en T. dienst, die in verband met het over compleet de cursussen zien stopgezet en bedreigd worden met ontslag. De bespre kingen liepen in hoofdzaak over de vraag, hoe te bewerken, dat het ontslag nader onder de oogen zou worden gezien. Men zal nu trachten via de vakorganisaties te bereiken: I. dat de cursussen zoo lang mogelijk worden voortgezet. (Op het oogenblik ligt de eene cursus stil, een andere werkt gewoon door). II. dat de ontslagen zoo lang mogelijk worden uit gesteld. III. dat bij ontslag wachtgeld _zal worden toegekend. IV. dat de ontsla genen in de allereerste plaats weer in aanmerking voor herbenoeming komen bij eventueele behoefte aan nieuw personeel, afgescheiden van het recht op. een ander#

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1