Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: ADVERTENTIËN Maandag 17 Juli 1922. zierikzeesche courant. stxjr Publicatie. BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. BINNENLAND. Prtfu per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Gevonden voorwerpen: Een inktspuitje met étui; een band van een damesmantel; een broche; een mesje; een kist sigaren; een ris koralen met gouden sluiting; twee portemon- naie's; een knipmes; een lint van een hoed; een lorgnet; een mes en schaartje; een handschoen. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R P. BRONS. De BURGEMEESTER der gemeente Zierik zee brengt bij deze ter kennis van de Ingezete nen, dat bij hem ontvangen en aan den Ontvan ger der Directe Belastingen ter invordering is verzonden het Kohier der Personeels Belasting, no. 7, voor het belastingjaar 1922, met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om na bekomeno kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde tekwjjten, met herinnering tevens dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren-te worden ingediend. Zierikzee, den 14 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. De strijd in Ierland. De dagblad correspondenten te Dublin leggen er den nadruk op, dat de regee ring een zoo moeilijke taak heefc te vervullon by het herstel van de orde in het Zuiden en het Westen, waar de opstandelingen, sterker zyn dan aanvan kelijk was vermoed. De gevechten, die Dinsdag een aanvang namen, duren nog voort. Het gaat om het bezit van Lime rick, waar de Vrystaatsche opstandelin gen in verscheiden wyken van de stad versterkte stellingen bezet houden. De Vrystaters beweren dat hun strategische positie in Limerick bevredigend is; zy erkennen, dat het gewone leven van de stad totaal stilstaat. Vluchtelingen be schrijven den toestand in de stad als bedroevend. Er zijn twee duizend lieden, die op het punt staan, van honger te sterven. Twee honderd opstandelingen zyn Waterford binnengedrongenzy heb ben zich daar meester gemaakt van hotels •n pensions, waaruit zij de gasten ge welddadig verdreven. De stad Colloonney in het graafschap Sligo, die door de opstandelingen krachtig bezet werd ge houden, is, na vier uur veehtens, door de Vrystaatsche troepen genomen. Zeven tig opstandelingen zyn gevangen geno men. In hun bezit waren wapenen, am munitie en bommen. Een aanslag op Millerand. Tijdens de revue, die Vry dag-te Parijs plaats vond, is op de Champs Elysées een aanslag gepleegd, welke klaarblijke lijk op President Millerand gericht was. Twee revolverschoten werden gelost. Het rijtuig van den prefect van politie, dat voor dat van Millerand reed werd geraakt. De dader, een twintigjarig jong- mensch, een hekend anarchist, Bouvet genaamd, is gearresteerd. De Independance Beige verneemt nog nader uit Parijs omtrent den aanslag op MillerandOp het oogenblik, dat de presidentieele stoet naar het Ely6ée terugkeerde, schoot een twintigjarige revolution nair, Bouvet geheeten twee maal zyn revolver af in de richting van het eerste rijtuig, waarin waren gezeten de nieuwe politie-prefect Naudin, de directeur van de Sureté en de chef van het kabinet -van Millerand. Blijkbaar meende Bouvet, dat Millerand in het eerste rijtuig zat. De directeur van de Sureté, de heer Ducrocq stapte na den aanslag onmiddellijk uit het rijtuig en beduidde de rest van den stoet, dat de tocht moest worden voortgezet. Inmiddels had een agent op de fiets den pleger van den aanslag gegrepen. Bouvet had zich verscholen achter een dame. De kleeren van deze dame vertoonden door de twee schoten, welke Bouvet van achter haar rug uit een bulldog-revolver had afgevuurd, brandplekken. Onmiddel lijk toen de schoten weerklonken, drong de menigte, op naar het rijtuig van den president en riep hem toe: Gaat niet verder, er is geschoten. De president had door het lawaai, dat de rijtuigen maak ten, niets van den aanBlag bemerkt en gaf last den weg onmiddellyk te ver volgen. Na aankomst op het Elysée heeft de politie-prefect Millerand van het gebeurde op de hoogte gebracht. Millerand wenschte den prefect geluk met den goeden afloop, waarop de pre fect, op wien de schoten niet den min sten indruk haddön gemaakt den presi dent dankte en zeide: Dat is de vuur doop geweest. De jeugdige pleger van den aanslag is teekenaar in een automobielen fabriek. Hij verklaarde vroeger te hebben be hoord tot do „Jeunesse Libertaire". Een roovergeschiedenis. Sicilië doet zijn traditie eer aan met de volgende galante roovergeschiedenis, waarvan de Milaneesche correspondent van de Times gewag maakt. Turi Ra- pisarda, toen een jongeling van 19 jaar, leverde negen jaar geleden een veld slag tegen de karabiniers, die zijn broer in zijn oogen onrechtvaardig'hadden op gepakt, en schoot tw'ee hunner neer, waarop hij ,de vlucht nam in de b|os- sehen en ravijnen van de Etna. Hoewel er een groote bèloöning op zijn "hóófd was gesteld, was hij 'tot dusver nimmer aangehouden, daar de bevolking "hem be schermde, daar zij dezen vogelvrij ver klaarde lief had als een 'beschermer van het mijn en dijn en een man met een edelmoedig en hulpvaardig "karakter. Ra- pisarda bestreed n.l. op eigen houtje de roov.ers en ander gespuis van de streek en trad bij 'familieveeten ëls scheidsrechter en bemiddelaar op. Th den oorlog maakte hij jacht op deser teurs en dwong- hen naar hun regi menten terug te keeren. Hij placht, steeds keurig gekleed, met drie schildknapen te paard de streek te doorkruisen- Zoo keer de hij Zondagavond, nog van verscheidene vrienden vergezeld, terug van een dans feest te Piancarilla, toen plotseling 'drie karabiniers Zich in zijn weg plaatsten en hem bevalen zich over te geven. Zijn gevolg nam de vlucht en Rapisarda, die hun een „Lafaardsnariep, gaf zien gewillig gevangen. Hij bleek in het be zit van drie revolvers met 590 patro nen, een jachtmes en een prajohtigen dolk met ivoren heft. In de gevangenis weigert hij te eten. De bevolking heeft een petitie aan den koning opgesteld om gratie voor Rapisarda te vragen, welke reeds door duizenden geteekend ïs. Een noodlottige ontploffing. Acht kinderen van 11 tot 16 jaar zijn Donderdag op een boerderij bij Water- low n (New-York) het slachtoffer gewor den van een noodlottige granaatontplof fing. Eenige dagen geleden, meldt de .Daily Tel." hadden nabij Waterton schietoefeningen der artillerie plaats. Na afloop vond een Werkman een granaat, die hij medenam naar huis in de mee ning, dat het projectiel niet meer ge vaarlijk Was- Hij gébruikte het ding om de deur tegen te houden. Donderdag nu waren genoemde kinderen nabij'. het huis bezig met een balspel. Vermoed wordt, dat een "der houten ballen op een ge geven moment het projectiel trof. Dooi de hevige ontploffing die toen volgde, werden de kinderen letterlijk aan stuk ken gereten. Ook het huis werd ver nield, terwijl aan nabij gelegen wonin gen groote schade werd aangericht. EERSTE KAMER. De heer 'Vliegen heeft zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aangenomen, in verband met zijn verkiezing tot lid der Tweede Kamer. De Prov. Staten van Noord-Holland .zul len nu a.s. Dinsdag in de vacature-Vliegen ,een nieuw Eerste Kamerlid moeten kiezen. De heer Westerdijk (vrijzl.-dem.) heeft de benoeming tot lid van de Eerste Ka mer voor Drente aangenomen. In Gro ningen zal dus een nieuwe verkiezing door de Provinciale Staten moeten plaats vinden. Minister van IJsselstejjn. Eet Volk weet mee te deelen, dat de heer van IJsselsteyn als minister van landbouw zal aftreden en in de volgende parlementaire periode als minister van Waterstaat zal optreden. Dit zou dan 'a ministers gezegde aan den maaltijd van do tentoonstelling voor het Nederlandsohe Trekpaard ver klaren, .als-zou-bet -de laatste -keer zyn geweest, dat hij als minister van land bouw het woord voerde. De heer ti. van Houten bsdankt. Bij het Centraal Stembureau is thans bericht ingekomen ran Mr. Sam van Houten, dat hy zyn benoeming tot Kamerlid niet Jaanneemt. Als gevolg hiervan zal thans gskozen worden mej. mr. E. C. van Dorp. De heer van Houten heeft echter gebrtiik gemaakt van zyn bevoegdheid om op de lyst van opvolgers geplaatst te blijven. Bezuinigingsplannen. Men deelt aan de Msb, mede, dat de minister van Arbeid ter bezuiniging op den dienst van zyn Departement over weegt, de uitvoering van het eventueel aangenomen ontwerp op de Gezondheids diensten, dat een jaariyksche uitgave van 7 ton medebrengt, voorloopig op te schorten, alsmede de behandeling der Ziekteverzorgingswet tot meer normale tijden te laten .rusten. Voorts zullen op de aanstaande begrooting verschillende subsidie-posten, (o a. ten bate der drank bestrijding) aanzienlijk worden vermin derd. Do nieuwe staatsleening. De nieuwe Nederlandsche staatsleening is ruim volteekend. Uit New-York wordt aan het Ebl. geseind, dat de nieuwe 6 pet. Neder landsche guldenleening in Amerika kort na de openstelling der inschrijving volteekend werd. De Nederlandsche Handelmaatschappij deelt mede, dat do toewijzing op de Btaatsleening 1922 ongeveer 40 pet. bedraagt. De Ziekteverzekeringswet. Naar de Msb1. ter oore komt, is eerlang de oplossing tegemoet te zien van het langjarige probleem: de beslissing n.l. in de keuze tusschen het stelsel der oor spronkelijke wet-Talma en het systeem, waarbij de uitvoering der verzekering in handen is van de betrokken organisaties. Dit laatste systeem, dat ook reeds bij de JLandbouW-ongevallenwet werd aanvaard, schijnt ten slotte 'zegevierend uit den strijd te zullen komen. Het behoeft niet gezegd, zegt het blad, dat daarmede wederom een aanzienlijke besparing zal worden verkregeno. m. zal het aantal Raden van Arbeid opnieuw kunnen worden ingekrompen. ZIERIKZEE. Hoewel we reeds in ons vorig Woensdagnummer melding maakten van het'bij'-W. L. J.'Brusse's Uitg.-Mij. te Rotterdam uitgekomen boekje van Joh. Luger ,ltIn het Stervende Rusland", willen we 't verschijnen nogmaals in herinnering brengen en een gedeelte aanhalen van wat dhr. .Luger aan 't slot schrijft: „8 maanden geleden alarmeerde Nansen „de wereld met zijn mededeelingen om- „trent den honger in Rusland en men, „heeft hem niet geloofd. Nu gaan de „schepen over de zeeën en vallen de ha- „vens binnen, en de treinen bewegen zich „langzaam naar de streken, waar men „gehongerd en gewacht heeft. Waarom „is het geloof zoo laat gekomen en hoe „verschrikkelijk moet dit op ons wereld geweten rusten, nu de feiten niet meer „te ontkennen zijn en nu de schande zoo „diep in onze zielen is gebrand, dat dit „ongeloof de hongerenden naar de kerk hoven in het Wolgagebied dreef om er „te sterven bij honderden en duizen den". Zij, die mede willen werken om den nog altijd heerschenden hongersnood in •Rusland te helpen lenigen en meteen door 't lezen van wat dhr. Luger geschreven, heeft op de hoogte wenschen te komen wat reeds in 'f zwaar bezochte ex-tsaren rijk .voorviel, schaffe dit boekje aan, het geen door tusschenkomst van den heer M. J. C. v. d. Kreke-alhier, te bekomen, is. Naar wij vernemen, zal de Vereeni- ging Algemeene Ontwikkeling alhier a.s. Zaterdagavond voor de eerste maal de films, 'die een overzicht geven van de feestviering van 13 Juli, -kunnen vertoonen. Zoo mogelijk zal deze voorstelling door nog andere worden gevolgd op dagen in de week -na -Zondag 23 Juli. Wij twijfelen niet, of talloos velen zul len van de gelegenheid willen gebruik ma ken om op hun gemak gezeten, de feesten nog eens mee te maken. Voor het bijwonen van de eerste voor stelling .zal voor het verkrijgen van plaat sen voorkeur gegeven .worden aan de leden der Ver. „Algemeene Ontwikke ling", 't bestuur der Oranjevereenig'ing en aan allen, die aan de feestelijkheden een werkzaam aandeel hébben gehad. KERKWERVE. Vrijdag jJ.jspoelde aan den dijk te Elaauwers onder deze >ge- meente aan het lijk van een vermoede lijk pasgeboren ^kindje, gewikkeld' in een met ëen touw toegébonden schort. Bij zondere gegevens werden niet (gevonden. BRÜINÏSSE. In de Vrijdag géhemden raadsvergadering waren alle leden 'te genwoordig. De notülen werden onver anderd vastgesteld. Er waren ingékomen de volgende stuk ken Het proceswetbaal van kasopne- ming'bij den gemieente-ontvanger. In 'kas was en moest zijn -i 10952,405. 'Een door Ged. St. goedgekeurd besluit betreffende twijziging begroeting 1921. Een brief van C. J. Hejj'baer, houdende dankbetuiging voor de benoeming tot onderwijzer bij het vervolgonderwijs. Een adres van de muziekvereeniging „Nu met Hope" e. a. verzoekende om de scheidingsmuur tus schen twee lokalen in de openb. school te 'doen afbreken, opdat 2iij meer ruimte hebben. Hierop wordt na eenige discus sie goedgunstig beschikt; de heeren Van den Berg, Wemmers en Hoogerhéide stemden tegen. Op een adres van P. Kristalijn om ontheffing van H. O. wordt deze vjerleend'. Aan de wed. M. van Meurs wordt ontheffing van hondenDe- lasting toegestaan, omdat de hond in het bedrijf werkzaam is (karnhond). Op een verzoek van. W. Knop om vermin dering van schoolgeld! wordt afwijzend beschikt. Aan W. de Koning wordt af schrijving van schoolgeld verleend voor 10 mi., terwijl W. Kik ontheffing van schoolgeld voor 1 kind ".wordt toegekend. Een 'brief van B- en W. van Oosterland mededeelende, dat het stempel, noodig' ingevolge de Vleeschkeuringswet niet den naam „B. O. N. D. O." triag dragen, maar „Oosterland". Het college verzoekt den raad de verordening, dienovereen komstig te iwijzigen. Hiertoe wordt 'be sloten Vervolgens wordt de heer J. S. Hoogstra te Zierikzee benoemd tot keu ringsveearts, hoofd van dienst, terwijl eene verordening op de heffing van keurloonen wordt vastgesteld'. Een adres van de vereeniging „Schut- tevaer", houdende verzoek in het roode licht op den havendam een smallen, groenen sector aan te brengen, zooals ook geschieden zal in het licht op den hoek van den Stoofpoldér. Hierop wordt in gunstigen zin beschikt. Ter benoeming van een Zetter in de vacature M. Capelle, welke mót 1 Jan. 1923 aan de beurt van af^ding is, Worden aanbevolen: no. 1, M. Capelle en 2, J. Deurloo. Voor Je vacature, H. L. Schilperoort, no. 1, H. L. Schil- peroort, 2, Mach. Krijger. Burg. en Weth. stellen den raad voor aan den minis ter ontheffing te vragen van de verplich ting om een destructor aan te schaf fen, Waarvan sprake is in art. 61 van het Kon. 'besluit van 5 Juni 1920, "St.lA. no. 285, welk voorstel wordt aangeno men. Vervolgens wordt besloten den havendam te verzwaren overeenkomstig het plan door B. en W. voorgesteld'. Ten slotte deelt de voorzi. mede, dat deze (week een motor van het vaartuig van Otte uit Zierikziee geruimen tijd heeft gewerkt, zoodanig, dat op de zate van Schilperoort een groot gat is ge maakt, Wat ten gevolge had, dat de damwand van de z;g. wormkist in de haven geheel is uitgeweken. De voorz. stelt daarom voor een bord in de haven te plaatsen met het opschrift, dat het verboden ia, da motoren der vaartuigen te laten werken in de haven, wanneer die vaartuigen nog niet vlot zijn. Dit 'wordt aangenomen, waarna de vergade ring gesloten wordt. Provinciale Stoten van Zeeland. Bij -de provinciale staten is alsnog een voorstel van Ged. Staten ingekomen ter behandelingin dè Zomerzitting, voor het vervolgen waarvan de Staten morgen (Dinsdag) weder bijeenkomen. Dit voorstel betreft het reglement van politie voor de polders In Zeeland en wel art- 20, wat regelingen voorschrijft inzake "bescherming van de oeververde diging 3er polders tegen schade door het uitoefenen van het vissdhersb'edrijf te weeg brengt. Tegen dit art., had de minister van Wat<erstaat bezwaren, doch de Staten handhaafden 'het in de jongste najaarsvergadering^ De minister meldde toen 'dat hij art. 20 ^alleen kon toelaten, als er voor de belanghebbenden beroep openstond biji de Kroon- Ofschoon Ged. .'Staten -er -in -de .correspondentie met 'de Kroon nog Wel bezwaar tegen maakten, msenen zij thans te moeten voorstellen aan den eisch toe te geven, opdat het reglement eindelijk van kracht i worde. Ter voorkoming van vernumme ring van alle artikelen stellen zij voor eepe bepaling als de minister wenscht in eene nieuwe paragraaf van art. 20 en 38 op te nemen. ONDERWIJS. RECHTZAKEN* ZIERIKZEE, 14 Juli. Door de arron- dissements-rechtbank zijn heden de na volgende 'vonnissen uitgesproken: A.a J.a V-, 18 j., dienstbode, vroeger wonende te Zierikzee, thans te Bruinisse, tot eene voorw. gev.str. van drie maanden met een proeftijd van 3 j., beklaagd van diefstal. Eisch 2 m. onvoorw. gev.str.; W'. R., 23 j., veesnijder, wonende te Zzee, gedetineerd, beklaagd geweest van dief stal, werd vrijgespröken en uit de pre ventieve hechtenis ontslagen. Eisch 6 m. gev.str., en bevel tol gevangenhouding met aftrek der preventieve hechtenis. Voor beklaagde was als toegevoegd raadsman opgetreden Mr. J. A. C. van Heusde. 14 Jifli. Door de arrondissements rechtbank is tegen P. van den B., 28 j., vrachtrijder, wonende te Bruinisse, thans gedetineerd in het Huis van Be waring, verleend rechtsingang met bevel tot instructie en bevel tot 'gevangenhou ding, Wegens verduistering. 17 Juli. Zaterdagavond werd door den rechter-commissaris belast met de instructie van strafzaken, een 'bevel van voorloopige aanhouding verleend 'tegen i Du J. H., 54 j., van 'beroep ki/eernia- ker, zonder bekende woon- of verblijf- i plaats hier te lande, verdacht van be- j delarij hier ter stede gepleegd. Na ver- j hoor werd verdachte naar het Huis van Bewaring overgebracht. Zékere J. L. K. uit Zierikzee, pas ontslagen uit Veenhnizen, vervoegde zich ten hnize van den inspecteur der dir. belastingen te Tiel. Van de dienst bode, die hem te woord stond, wist hy een gulden los te krygen, onder voor wendsel, dat de gulden terugbetaald zou worden. Aldra bleek, dat men hier met een oplichter te doen had en werd de politie met het geval in kennis geBteld, die er onder Eohtold in mocht slagen hem te arresteeren. Proces-verbaal werd opgemaakt en K. naar 't politie-bureau te Tiel overgebracht. Gevolgen van prikkellectuur. Voor twee weken hebben we melding gemaakt van de behandeling voor de Bossche Rechtbank van de strafzaak tegen den 19-jarigen loodgieter v. H. te Oss, die ten gevolge van het verslinden van allerlei detective verhalen by nacht en onty inbraken pleegde en zelfs op politieagenten die hem wilden arresteeren eenige Bchoten loste. De ambtenaar van het O. M. requireerde 6 jaar gevange nisstraf. Thans heeft de Rechtbank een onderzoek naar beklaagdes geestver mogens bevolen. De dubbele moord te Houtdorp. De drie beklaagden in zake den dubbelen moord te Houtdorp, die door de rechtbank te Zwolle ieder tot 12 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld, zyn voor de behandeling in hooger beroep by het gerechtshof te Arnhem reeds naar Arnhem «getransporteerd. ZIERIKZEE. Aan de Rijks H. B. S. met 5-jarigen cursus zijn bevorderd naar de 2e klasse: Leentje van der Klooster, Jaïi- nie Meijer, A. Holm, C. Hage, H. Paulus- sen, A. C. Jongmans, A. P. Geluk, J. J. Boogaard, P. A. de Koster, Simone van Griethuijsen, Anneke van der Eist, Nettie Otten, Gootje Kruijtbosch, Louke Triezen- berg, Anna Vijverberg, Nellie van der Valk, Trijntje de Potter, Adri Kloote, J. |S. Korteweg, J. Verstelle, J. Bouter, W. Jongmans, J. J. Dogger, H. H. Volkeri, M. J. van der Weele, Maartje Konijnen- dijk, Marie Oudshoorn, Dingena Olree, Jo- zine Verhage, R. J. Hubregtse, N. Dale bout, M. Gaakeer. 19 leerlingen werden afgewezen. Bevorderd naar de Se klasse: Hennie Hekkert, Centina :Boot, Jo de Regt, Iza Jacobi, S. de Moor, J. C. Hoogerheide, J. v. Staalen, S. de Vlieger, D. D. Jumelet, J. M. Bal, W. J. van de 'Velde, P. C. Appels, C. van den Hamer, M. A. Lokker. 10 leerlingen werden afgewezen. Bevorderd naar de 4de klasse: Koosje Brandenburg, Tilda Vink, Krien van der Valk, A. F. Bienefelt, J. C. L. Boogerd, S. J. J. van de Velde, C. J. Storm, J. P. C, Boot, H. W. Waardenburg, J. J. Dam- bruin, P. F. van der Vliet, G. Bouter, J. L. Van der Velde, en als toehoorsters voor enkele vakken: Maatje Boogerd en Adri- aantje van der Valk. 3 leerlingen en twee toehoorsters werden afgewezen. Bevorderd naar de 5e klasse: Marie Doe- leman, Jo Vink, Frida Nijweide, E. E. Vleugels Schutter, G. J. N. Vleugels Schut ter, J. Steur, A. C. J. Meijer, A. van der Westen, N. Storm en H. J. van der Kloos ter. 2 leerlingen werden afgewezen. Zonder examen zijn op grond van de verklaringen der hoofden van lagere scho len tot de eerste klasse toegelaten 31 leerlingen. 7 leerlingen legden een volledig examen af. Hiervan slaagde er I en wer den er 6' afgewezen. - Bij het te Rotterdam gehouden eind-examien H. B. S. 5-j. c., slaafde de heer J. C. Risch, geb. te Zzee. - Aan de electro-teehnische school te Amsterdam is voor het diploma A. o. a. geslaagd de heer J. A. Houdkamp te Zierikzee. - Voor het eind-examen als electro- technicus aan de middelbare technische school te Dordrecht is o. a. geslaagd de heer G. C. Anker Az. te Zierikzee. VERKOOPINGEN, ENZ. DREISCHOR, 11 Juli. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier, voor den heer H. A. van den Bout, publiek verkocht: Tarwe, tegen den Zonnemairscheün dijk, voor f 165 f 189|, f 195 en I 203; aan Mjeesweg, voor f 171, f 140!, f 140-„ f 100, f 177, f 182, f 181 en f 194; aan die lange weide voor f 139j, f 166; daarnaast voon f 190, f 1I88, f 185, f 176 en f 165; van den boomgaard af, voor (f 71, f 56, f 35, f 50, f 50 en f 62; aan Kapijtleinsweg, Voor f 130, f 145, f 170 en 170. Gerst aan Meesweg, voor f 183. Goudgerst aan Meesweg, voor f 182; bij de Katte- weitjes, voor f 200 en f 193. Rogge, aan Kapiteinsweg, voor f 132, f 145, f 130, f 122 en f 121; langs de dreef,' voor f 142 en f 146. Alles per gèmet. OOSTERLAND, 15 Juli- Heden werd alhier ten verzoeke van mej,. wed. en erven Ant. Arfjse, ten overstaan .van notaris Biermasz, publiek verkocht: Een (woonhuis, schuurtje en erf, aan den Oud- Heiligenweg, groot 6 aren 65 centiaren, voor f 2101,—. Toebeding f 75,—. AANBESTEDINGEN. By de Zaterdag door de landbouw- rereeniging „D. E. S." te JOosterland ge houden aanbesteding van 7760 k.g. Mixed-maïs en 645 k.g. zaaiwikkón, werd de levering gegund aan de laagste insohryvers zynde voor Mixed-maïs Z.'V. on K. te Zierikzee f 9,84zaaiwikken A. v. d. Berge, Brninisse f23,24, alles per 100 k.g. franco op den wagen haven de Staart of station Oosterland. MARINE EN LEGER. Vermindering van het officierskorps' Het ligt. in het voornemen van den minister van oorlog allje officieren, op wier behoud geen prijs wordt gesteld en die in verband met het aantal dienst jaren reeds aanspraak kunnen doen gel den op het hoogste pensioenbedrag, voor toekenning van pensioen in aanmerking te brengen. POST EN TELEGRAPHIE. Met ingang van 16 dezer zullen de navolgende kantoren voor post- en tele- grafie op Zon- en feestdagen gesloten zyn: Serooskerke, Zonnemaire en Noord- welle. SPORT. Seriewodstryden van D.V.O. Uitslagen van de 'beginwedstrijden: Za terdag 15 Juli: D.V.V. I-G.V.V. II, stand 1-0; Zondag 16 Juli: Z.V.V. II-D.V.Q. II, stand 1—0; Zondag 16 Juli: N.S.C. I—D.O.S.K.O. I, stand 0—0; na loting viel D.O.S.K.O. uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1