Zierikzeesche Nieuwsbode bijvoegsel behoorende by de van Vrijdag 14 Juli 1922, no. 10800. B U I T E N LAND. Ontploffing by Cuxliaven. Dinsdagmiddag offi hali drie ontstond in het marinedepöt Groden bij Cuxha- ven een hevige ontploffing. Verschillende loodsen vlogen door de ontploffing in de lucht. In de omgeving sprongen dooi den luchtdruk een groot aantal ruiten, De brandweer van Cuxhaven en Ham burg is onderweg naar de plaats van het ongeluk, en wel mei automobielen, vrachtwagens en rijwielen, daar door de explosie de spoordam bij Groden be schadigd is. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is tot nu toe niets bekend. Het aantal dooden en gewonden wordt op 30 ge- j schat. In de omgeving werden verschil- j lende personen door glasscherven ge- j wond. Op de plaats van het ongeluk waren ongeveer 200 man werkzaam). j De moordenaars van Batlien au. j Het spoor van de moordenaars van Rathenau schijnt teruggevonden te zijn. Men heeft n.l. geconstateerd, dat de beide moordenaars in Schöningen, ten zuiden van Helmstedt, overnacht hebben en Woensdagochtend verder zijn gegaan. Daar ook hun handschrift met dat in het vreemdelingenboek te Lenzen aan de Elbe overeenstemt, zooals met zekerheid ge bleken is, mag men de conclusie trekken, dat nu inderdaad het juiste spoor gevolgd wordt. Nu zijn de beide vluchtelingen op- merkelijkerwijze na een langen fietstocht met de spoor over Quedlinburg in de rich ting van Thale in den Harz vertrokken; ze zijn echter, zooals gebleken is, kort voor Thale uitgestapt. Men zit hun nu daar in den omtrek dicht op de hielen. De eindstrijd tusschen de vervolgers en de moordenaars schijnt zich dus in den Harz te zullen afspelen. Muzelman tegen bolsjewiek. De anti-bolsjewieksohe beweging onder de Mohammedanen in Centraal-Azië, ge organiseerd door Enver pasja, schijnt zich, naar de Morning Post verneemt, met bui tengewone spoed uit te breiden. De sovjetregeering zendt in allerijl troe pen uit Bakoe over de Kaspische Zee naar Turkestan. Alle spoorwegen in 't Wolga- gebied zijn voor het gewone verkeer ge sloten en worden uitsluitend gebruikt voor troepentransporten uit Centraal-Rusland naar Bochara en Turkestan. Volgens hetzelfde blad doen de Russen alle moeite om contanten in handen te krijgen. De sovjetregeering heeft besloten alle kronen e. a. symbolen van de tsaris tische waardigheid in het buitenland te verkoopen. Zij hoopt er omstreeks 700 millioen goudroebels voor te krijgen, d. i. bijna 900 millioen gulden. Van het geld, opgebracht door de verkooping der ker kelijke goederen, volgens de schatting der sovjets 200 millioen goudroebels of ruim 250 millioen gulden, zal 195 millioen roe bel worden besteed voor „noodzakelijke staatsuitgaven'', terwijl slechts vijf milli oen, dus een veertigste gedeelte, zal wor den besteed voor het aanköopen van zaai graan voor de hongersnooddistricten. B I NNENL AND. Minister van IJsselsteyn. In een aan een maaltijd van het co mité voor het Stamlbbek van het Ne- derlandscihe Trekpaard gehouden tafel rede heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel, de heer van IJssel- stein, gezegd dat het mogelijk, ja waar schijnlijk was, dat het de laatste dag was dat hij tot de aanwezigen het woord kon voeren in deze kwaliteit. Besprekingen van den politieken toestand. De Koningin heeft voor Vrijdag en Zaterdag ter conferentie op het Loo ultgenoodigd de heeren mr. J. Sohokking, dr. W. Nolens, H. Colijn, mr,. P. J. Troelstra, mr. H. C. Dresselhuys en mr. H. P. Marchant, voorzitters van de ver schillende Tweede Kamer-fracties Het Ministerie. Naar het „Vad." verneemt, zal minis ter van Dijk in geen geval bereid ge vonden worden ook langer de leiding van het Marine-departement op zich te nemen en kan dus de benoeming van een minister van Marine tegemoet wor den gezien. De Kieswet. Onder het opschrift „Een eigenaardig geval", bevatte het dagblad „Voorwaarts", van Dinsdag j.l. een artikel waarin ge zegd werd dat een amendement-Albarüa, er toe Strekkende dat bij de verkie zingen pok bijstand zou mogen worden verleend aan degenen die niet lezen noch schrijven konden en hetwelk door de Tweede Kamer was aangenomen niet terug te vinden was in de ook dOor de Eerste Kamer aangenomen herziene kieswet en dat dientengevolge betwijfeld mocht Worden of die herziene kieswet rechtsgeldig is en of de verkiezingen op grond van deze wet gehouden, van kracht kunnen zijn. Het Corr. Bur. heeft daartoe ter bevoegder plaatse inlichtin gen ingewonnen, waarbij men opmerkte, dat over een amendement-Albarda van die strekking, dat men in de Tweede Kamer aanvankelijk aangenomen waande, blijkens de Handelingen de stemmen ech ter hadden gestaakt. in de volgende vergadering, waarin dientengevolge opnieuw werd gestemd over het amendement, dat intusshecn eenigszins door den heer Albarda wa* gewijzigd, zonder dat zulks echter in de strekking van het amendement wij ziging aanbracht, werd het amendement verworpen, zoodat de kwestie, door de „Voorwaarts" opgeworpen, geen kwes tie is. De Land- en Tuinbouw-Ongevalionwet. Waarom juist de Landbouw-Onderlinge en de Tuinbouw-Onderlinge? In een onlangs gepubliceerd bericht, in zake de aanneming van de Land- en Tuin- bouw-Ongevallenwet werd aan land- en tuinbouwers de raad gegeven, vooral nog geen overeenkomsten aan te gaan, doch ai te wachten, wat nader door de LandbouW- Onderlinge en de Tuinbouw-Onderlinge zou worden medegedeeld. Dat juist deze beide organisaties ge noemd werden, had een goede reden. Het zijn immers ook de Landbouw-On derlinge en de Tuinbouw-Onderlinge, waarvan de Minister in de Memorie van Toelichting, welke het ontwerp-Land- en Tuinbouw-Ongevallen-Wet vergezelde, ver klaarde, dat deze organisaties in de prak tijk bewezen hadden, dat uitvoering der sociale Wetten langs particulieren weg zeer goed mogelijk was. Inderdaad hebben, zoowel de Land bouw-Onderlinge als de Tuinbouw-Onder linge de vrijwillige verzekering tegen be drijfs-ongevallen voor de land- en tuin- bouwarbeiders op volkomen bevredigende wijze weten uit te voeren. Toen kon de aansluiting bij een der ge noemde organisaties nog vrijwillig ge schieden. Dit is thans achter den rug. Of men al dan niet voorstander van ongevallen-verzekering is, daar behoeft thans niet meer over gesproken te wor den. De Land- en Tuinbouw-Ongevallen-wet, welke binnen zeer korten tijd in werking zal treden, eischt de verzekering tegen bedrijfs-ongevallen van alle land- en tuin- bouw-aibeiders. Daartoe staan twee wegen open: aan sluiting bij de Rijksverzekeringsbank of bij eene Bedrijfsvereeniging. Over de eerste wijze van vezekeren behoeven wij niets meer te zeggen. Wel ke wlerkgever zal aarzelen zijn keuze vast te stellen, wanneer hij kicr.-n moet tusschen het uit handen geven van zijn belangen aan een ambtenaren-corps of het doen uitvoeren van de verplichte verziekering in eigen beheer door de eigen organisatie Natuurlijk verkiest iedere landbouwer en tuinbouwer het laatste, temeer daar •bewezen is, dat particuliere organisaties (men heeft een sprekend voorbeeld aan de Centrale Werkgevers Risico-Bank) veel goedkooper arbeiden dan de Rijles- verzekeringsbank. En deze weg staat open door zich aan te sluiten bij een Bedrijfsvereeniging. Welke Bedrijfsvereeniging de Land- en Tuinbouwers hiervoor zullen kiezen uit het kleine aantal, dat door den Minister tot uitvoering der Land- en Tuinbouw-Ong'e- vallen-Wet zal worden toegelaten? Wij kunnen ons voorstellen, dat de land en tuinbouwers als practische zakenmen sehen er weinig voor zullen gevoelen zich aan te sluiten bij die Bed rijfsvereeniglin- gen, welke plotseling uit den grond ge rezen zijn en die nog het bewijs zullen moeten leveren, dat zij in staat zijn de nieuwe wet naar behooren uit te voeren. Waarom zouden de land- en tuinbou wers een dusdanigen sprong in het duister doen? Zij weten immers, dat een aansluiting bij de Landbouw-Onderlinge of de Tuin bouw-Onderlinge hen van alle zorgen ont heft, welke de nieuwe Land- en Tuinbouw- Ongevallen-Wet kan veroorzaken, omdat genoemde organisaties gedurende een lange reeks van jaren het bewijs gele verd hébben, voor haar taak berekend te éijn I Deze organisaties behoeven geen vertrou- wen te vragen; zij hebben het onbeperkt vertrouwen van breede kringen van land- en tuinbouwers (niet minder dan ruim 5 18000) reeds sinds vele jaren weten te verwérven. j Laten de land- en tuinbouwers, nu zij wettelijk verplicht worden hun arbeiders te verzekeren tegen de geldelijke gevol gen van bedrijfsongevallen dit doen langs den eenvoudigsten en goedkoopsten weg, namelijk door een aansluiting bij de Land bouw-Onderlinge of de Tuinbouw-Onder linge. Inwerkingtreding Land- en tuinbouw- ongovallenwet 1922. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat de inwerkingtreding van de Land- en Tuinbouw-ongevallenwet 1922 met uitzondering van artikel 2 dier wet tegen 1 October a.s. tegemoet kan wor den gezien, terwijl de wet in haar vol len omfvang vermjoedelijk op óf om streeks 1 Januari 1923 in werking zal treden. Het blijkt voorts in de bedoeling te liggen als voorwaarde voor de erken ning als Bedrijfsvereeniging o.m. te doen stellen, dat tenminste 1000 werkgevers als lid moeten zijn ingeschreven en dat ten minste een bedrag van 10 millioen gulden per jaar door de aangesloten werkgevers moet worden vertoond. Voor vereenigingen van werkgevers in de land- en tuinbouwbedrijven, welke reeds op 3 Augustus 1921 de ongevallenver zekering van land- en tuinbouwarbei- ders uitvoerden, zouden echter voren bedoelde eischen van erkenning worden verzacht tot 750 werkgevers en een loon- btedrag van f 7,500,000. De Ned. tentoonstelling te Kopenhagen. Naar het Corr. Bur. verneemtzullen ook 10 van onze Nederlandsche trek paarden de nationale kleuren hoog houden gedurende de speciale landbouw- week van de tentoonstelling te Kopen hagen. Nadat dr. P. v. Hoek nog eens op de wenschelykheid hiervan had gewezen, hebben verscheidene fokkers zioh be reid verklaard, hun dieren naar Kopen hagen te zenden. Per telegram werd dit ter kennis gebracht van den Neder- landschen gezant te Kopenhagen. Onder leiding van den heer F. Koop man te Rijswijk zullen Maandag a.s. 10 paarden de reis naar Kopenhagen maken. De paarden zullen ongeveer een week onderweg zyn. Uit Stad en Provincie OUD-VOSSEMEER. Na den siorm brachten wij een bezoek aan den uit- gestrekten boomgaard (pl. m. 11 gemeten) van den heer De Ryke c.s., maar het was een allertreurigst gezicht. De grond lag bezaaid'met appels, peren en pruimen, takken afgerukt, boomen omgewaaid. Het is een ernstige schadepost. Men meldt ons uit het eiland Tholen* Naar ons werd medegedeeld, kan het nog wel ruim een jaar duren voor de waterleiding in het eiland Tholen defini tief in werking treedt. Het werk vindt thans nog al eenige stagnatie in de uit voering, doordat de aanvoer van buizen voor het net nog al eenige vertraging ondervindt. Men is nu dezer dagen nog maar begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van den watertoren te Scherpenisse en volgens de besteksvoorwaarden moet deze binnen tien maanden gereed zyn, een tijdperk dat bepaald noodig wordt geacht, zonder ernstigen tegenslag, b.v. winterbelemme- ringen. Intusschen zal 1923 toch wel het rebileumjaar zyn, waarin aan nijpende waterbehoefte voor de bewoners van het eiland Tholen een einde wordt ge maakt. LANDBOUW EN VEETEELT. By de keuringen op Houtrust voor het stamboek, het Nederl. trekpaard, verkreeg in cat. I, hengsten van 5 jaar en ouder, „Zigzag du Fosteau", eigenaar Paardenfokver. „Ons Belang" te Zierik- zee een eervolle vermelding. Cat. IV, hengsten van 4 jaar kleiner dan 1,65 M., „Moustic de Vilt", eig. F. C. v. d. Bout te Nieuwerkerk (Z.) Ie prys. Een eervolle vermelding bekwam voortsnog de heer W. J. Boogerd te Duivendyke met „Feda" in categ. VI, hengsten van 2 jaar. ONDERWIJS. Geslaagd te Rotterdam 7 Juli voor het examen Bewaarschoolonderwys akte A, de dames Cornelia I. U. A. Kortvriend en Johanna A. A. W. Kortvriend. KERKNIEUWS. Ned. Her*. Kerk. Beroepen: Te Appingedam, G. Venema te Koudum. Te Wateringen, J. G. Lekker kerker te Nieuw-Vennep. Aangenomen Naar Voorschoten, H. P. Fortgens te Lage Zwaluwe. BedanktVoor St. Annaland, M. B. Verkerk te Gouderak. Voor Ouder kerk a. d. IJsel, B. v. d. Wal te Bar- neveld. Geref. Kerken. BeroepenTe Charlois (2de pred.-pl.), C. J. Wielen ga te Zierikzee. Te Oostkapelle, P. Deddens te Brielle Te Klundert, A. G. Wolf te Loenen- Vreeland. Aangenomen Naar Alphen a. d. Ryn (als hulppredD. Nanta, cand. te Dokkum. Geref. Gem. BeroepenTe Dordrecht, de heer J, van Vliet te Boskoop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Schothorst. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Plllpsland. 10.30, da. D. Los en 3 ure, dr. F. J. Los uit Amsterdam. Oud-Geref. Kerk. 10, ds. Boone, 3 idem (Doop) en 6.30 ure, idem. Tholen. 10, ds. Dateina en 2.30 ure, ds. Van Griethuyzen. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwijn. Geref. Gem. 10, 2.80 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Mcartensdljk. 10.30 en 3 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Gem. 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30 en 3 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; ".30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Hoogland van Capelle a. d. IJssel. Scherpenisse. 10.30 en 3 ure, ds. W. J. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30, ds. Moerman en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. van de firma Hooites en Beukema te Kalkwük (Hoogezand) is door 't springen van het deksel van een kookapparaat de ruim 50-jarlge gehuwde werkman J. S. onmiddellijk gedood. Fraude. De kantoorhouder van het postkantoor te Andel is gearresteerd en naar het huis van bewaring te 's-Her- togenbeBoh overgebracht, Verdacht ver schillende fraudes gepleegd te hebben. Ongeluk by militaire oefening. By een militaire oefening van een compagnie van het 8e regiment infanterie, op het landgoed „Warnsborn" te Arnhem heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Ter- wyl de troep In rust was, leunde de milicien-soldaat K. uit Wageningen op zyn geweer, waarop de bajonet nog bevestigd was. Op een oogenblik, dat een paar hollende paarden voorbijvlogen, schrok K. zoodanig, dat hy struikelde en in een greppel viel. De bajonet drong hem in de borst. Hy werd per auto naar 't militair hospitaal vervoerd, doch overleed tydens den rit tengevolge van bloedverlies. van heinde en ver. De opening van het Iersche parle ment in den Vrijstaat is opnieuw1 ver daagd, wegens den onrustigen toestand des lands. Reuter seint uit Albany, de hoofdstad van den staat New-York, dat het hof van appèl het vonnis bevestigd heeft, waarbij Larkin, de Iersche volksmenner, is ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf we gens misdadige anarchie. Volgens het nieuwsagentschap Orient zou de cholera in Rusland zich sterk uit breiden. Het aantal gevallen zou de 20.000 overschrijden. In de Oekraïne en in de Krim zou de epidemie het ergste woeden. Verder worden onder meer als dagelij k- sche cijfers opgegeven: voor Odessa 120, voor Mikolajef 98. Uit Warschau wordt gemjeld, dat door de ontploffing van een kruithuis bij Rzesof in Galicië het dorp Kour'ozaa ge heel vernield is. De schade is zeer groot, ook te Rzesof zelf. By een ontploffing in een fabriek Hamburg zijn 10 menschen gedood. Een groot deel van de fabriek vloog in de lucht. De Kamer van Inbeschuldiging stelling te Brussel heeft de beslissing van de Antwerpsche rechtbank tot het gedurende een maand in voorloopige hechtenis houden van mevrouw Stem man en den heer v. d. Wouwer bevestigd. Naar uit Genève wordt bericht, zyn dezer dagen in het meer van Constanz vier baders in drijfzand geraakt. Een van hen werd door een passeerenden briefbesteller gered. De redder stelde stelde daarna heldhaftige pogingen in het werk, om ook de anderen te redden doch hierbij werd hij zelf het slacht offer. Voordat andere hulp kon komen opdagen waren de vier on gelukkigen door het zand verzwolgen. In de laatste dagen zyn te Boeka rest 54 gevallen van cholera voorge komen waarvan 6 met doodelijken afloop. Volgens officieele offers zyn den laatsten tyd 3815 personen gevangen genomen in verband met politieke acties. De Moplahrebellen zyn hierby niet mee gerekend. De officieele verlieslyst bevestigt, dat te Dublin de burgers veel meer ge leden hebben dan belegeraars of bele gerden. Er "zyn namelijk 60 menschen gesneuveld en van dezen waren 49 burgers. Van de gewonden zyn bijkans 60 pet. burgers. Volgens een bericht uit Moskou zyn de graven der tsaren in de Peter en Paulskerk geopend en de voorwerpen van waarde eruit genomen. De kist van Alexander I was leeg. VERSCHILLENDE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 Juli. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.3 v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. v. d. Molen (oude tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30, Gewone dienst en 7 ure, de lieer Storm. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Blankert. Serooskerke. Geen opgaaf ontvangen. Burgfa. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 10.30 ure, ds. Leendertz (Collecte Rusland). Noordwelle. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 3 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuijs (Voorber. H. Avondmaal). Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30, ds. Laarman (Avondmaal) en 3 ure, idem. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, ds. Duin van Zegwaard. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe, 10.30 ure, ds. v. Griethui]sen. Drelschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 3 ure, ds. Steenbeek. Nieuwerkerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Doornbos uit Amsterdam. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 10.30, Leesdienst en 3 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10.30 en 3, Leeskerk; 6.30 ure, ds. Wielenga. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slrjansland. 3 ure, ds. v. d. Griend. Brulnlsse. 9.30 en 5.30 ure, ds. Waarden burg. Geref. Kerk, 10 en 5 ure, Leeskerk. Vergaan. Over den botter „Helder 185", welke zich de vorige week tydens het stormweer op zee bevond, en niet met de andere botters des avonds de haven bereikte, maakte men zich, zoo schrijft men uit den Helder aan De Stand,, toen Zaterdagmorgen nog niets omtrent dit vaartuig bekend was, zeer ongerust, totdat Zaterdagavond bericht inkwam, dat het naambord met eenige andere stukken waren aangespoeld, zoodat thans met zekerheid kan worden aangenomen, dat dit vaartuig in den storm is vergaan en de drie opvarenden hun dood in de golven hebben gevonden. De schipper J. Gersen een vrouw met vier kinderen en de knecht E. Gersen een vrouw met vyf kinderen nalatende, terwijl de jongste opvarende, Wezolman, een jongeling van 17 jaar is. Vorst. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft het te Steenwyk en om streken zoo gevroren, dat velden en weiden geheel wit waren. Sommige aardappel-, boekweit- en boonenakkers hebben veel schade geleden. Verduistering. Het bedrag, dat door den hoofdcommies ter secretarie R. M. te Gouda is verduisterd, ton nadeele van mevrouw N., bedraagt meer dan f 100,000. Die verduistering staat niet in verband met den arbeid als gemeente ambtenaar. Valsche invaliditeitszegels. Gevankelijk zijn naar 's-Hertogenbosoh overgebracht zekere St. en Sv. te Sohyndel, wegens het doen drukken van valsche invalidi teitszegels. Fabriekeongeluk. Aan de kartonfabriek Flnanoi8el Nieuws. Beurs van Aaisterdsa. 13 Juli. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1922 f 100 6 1017* 100 N.W. S. obl. 1922 - 500 6 101 998/„ N.W. S. obl. 1922 - 1000 6 998/1( 988/, N.W. 8. obl. 1918 - 100 5 92?/,90V8 N.W. S. obl. 1918 - 500 5 91"/]fl 89 N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 878/4 87 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 93?/e 93Via N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 938/8 928/< N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 938/# 928/< N.W. 8. obl. 1916 - 100 47, 86 867< N.W. 8. obl. 1916 - 500 47, 877„ 857„ N.W. 8. obl. 1916 - 1000 47, 87 85»»/ia N.W. 8. obl. 1917 - 100 47, 827, 808/4 N.W. 8. obl. 1917 - 500 47, 8274 807, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 47, 81 807,, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 7*7,, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 78»/ia 77 N.W. 8.'obl. - 1000 3 N.W. 8. obl. - 1000 3 59 58 N.W. 8. eert. - 1000 3 58»/ia 57%a N.W. 8. eert. - 1000 2 7, 51 50i8/ia BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabakaleening 1902 5 23Va 238/g Zegelleening 1904 5 25237, Bel. vr. goud-obl. 1907 47, 187, 18s/s PETR.-ONDERNEM1NGEN. Kon. Ned. Petr. f1000 A. 445 421 Kon. Petr. f 100 O. A. 4457, 423 Kon. Ned. Petr. C. v. A. 445 421 Dollars (bank) f 2,55-f 2,58; Marken (gr.) f 0,57sf 0,67 s; ld. (rood) f 0,57*-f 0,67s; Kronen (100) f 0,017,-f 0,02bank" papier f 11,45—f 11,50; Fransoh bank papier f 21,10—f 21,40; Bolg. bankpapier f 20,10—f 20 40. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juni. RENESSE. Geb. 5. Cornelis Johannus, z. van L. Peute en N. de Bruijne; 16. Abraham, z. van M. van 't Geloof en N. van Dongen. 29. Johannis, z. van L. Beije en A. J. Pistorius. Gehuwd: 1. I. A. Moermond, 36 j., j.m. en N. P. Beije Nd., 30 j., j.d. ELLEMEET. Geboren: 11. Jacobus Cor nelis, z. van Jan Christiaan Kluit en Cata- lina Toontje Kooman. BROUWERSHAVEN. Geboren: 3, Joost, z. van Willem van Schelven en van Janna Kristalijn. Gehuwd: 21, Jochem den Boer, 50 j., en Kaatje Stoel, 21 j. ZONNEMAIRE. Geboren: Jan Johannes, z. van Herman Jacob Roelvink en Krijna Helena Johanna Verseput. Gehuwd: Johannes Braber, j.m., 30 j. en Pieternella Clasina Geelhoed, j.d., 25 j. OOSTERLAND. Geboren: 21. Cornelis, z. v. N. Bouwman en C. M. Tak. Gehuwd: 9. A. v. Dijke, 33 j. en J. de Jonge, 19 j.; 14. J. Jonker, 29 j., te Sorn- melsdijk en E. Kesteloo, 29 j. Overleden: 1. A.Arijse, 74 j., echtgen. v. M. Zoeter. THOLEN. Geboren: Maatje, d. van J. Hirdes en I. Muller; Pieternella, d. van L. Deurloo en J. Moeliker; Leendert, z. van P. Jansen en W. Prince; Dirk, z. van J. G. Polderman en A. J. van der Maas. Overleden: J. P. Quist, 57 j., echtg. van W. J. Geluk; M. van Gastel, 78 j., echtg. van D. Vretes; Adrianus van Noort, 77 j., wedn. van J. M. Nuiten; Pieternella Jo hanna, 2 m., d. van J. Janssen en J. H. W. Hengstmengel; Marie Cornelia Schot, 76 j., wed. van J. Haeck. Gehuwd: G. van de Watering, j.m. en A. Joppe, j.d.; F. Dijkslag, wedn. en M, J. van Baal, j.d.; H. Janssen, j.m. en M. J. Blom, j.d.; J. Bout, j.m., en A. L. F<e- nijn, j.d. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Overleden» 12 Juli. Anna Martina Pankow, 4 m., dochter van Teunis Willem Pankow en Lientje van Strien. TELEGRAFISCH WEERBERICHT," medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut teDoBildt, naar waamoroliigoo verricht in den morgen van 14 Juli: Hoogste barometerst. 764,1 te Hernoesand Laagste 746,7 te Stornoway. Verwacht tot den avond vnu 15 Juli: zwakke tot matige westelijke tot zuide lijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5