Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 10 Juli 1922. zierikzeesche courant. /s advertentiên: EERSTE BLAD. Bekendmaking. buitenland. b innenlanp. Uit Stad en Provinoie. Prjjs per 3 maanden f 1,60, franco per post 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen* Do COMMISSARIS VAK POLITIE maakt bekend dat het op Donderdag 13 Jnll ten STEKOSTE VEREODEK 18 do Op tochten te Tolgen. il ij verzoekt torens den Ingezetenon er roor te zorgen, dat zich geen Toorworpon op den openbaren weg boTlnden, die het rrjje rerkeer daar- orer knnnen bolemmoren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de Secretarie dezer gemeente op 13 Juli a.s. zal gesloten zijn, met uitzondering van des middags 12—127a uur, voor het doen van aangiften den burgerlijken stand betreffénde. Zierikzee, 8 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTIYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Levantynsche zeeroovers. Zeven Georgiërs, kleine mannen in gescheurde kleeren, donker van uitzicht en met lange haren, staan terecht voor een buitengewoon Levaut-hof te Aix-en- Provenee, by Marseille, wegens zeeroo- verij. Het bedoelde gerechtshof dateert nog uit den tyd toen Fransche gerechts hoven verlof hadden van den Sultan van Turkije om recht te spreken over in den Levaut gepleegde misdaden. Dertig zeeroovers, als passagier» ver momd, bevonden zich op het Fransche BChip „Souirah", dat van Batoem aan de Zwarte Zee naar Marseille vertrok op den 6 Mei 1920, met 400 passagiers aan boord. Ongeveer twee uur na het^ vertrek hadden de roovera den kapitein en de verdere bemanning met hun revolvers in bedwang gehouden en het toestel voor draadlooze telegrafie buiten werking gesteld. De passagiers dwong men daarna om hun koffer» te openen. De leiders, die maskers ^droegen, ge droegen zich overigens nogal behoorlijk. Zij kasten de handen der dames voor ïjj er de ringen afhaalden. Menschen die niets hadden kregen wat mee van den buit. Het slot was, dat de roovera den ka pitein dwongen om het schip naar land te brengen, waar zy met hun buit, van bijna een millioen in hlollandsche guldens, een goed heenkomen zochten. Glasgow Zaandam Vyf raadsleden eu ambtenaren uit Glasgow zouden op „studiereis" gaan; het doel was de bestudeering van den bruggebouw in verschillende Engelsohe steden en in Parijs. De raad van Glasgow heeft echter, op voorstel van een raadslid, dat niet van de partij zou zyn, roet in het eten gegooid Hjj besliste, dat vele studie reizen der Glasgowsche commissie een openbaar schandaal waren; en zoo be sloot de raad, eilaci! om de clou van 't programma» la ville lumière", te schrap pen. De Engelsche steden mogen de heeren bezoeken; maar handen af van de verlokkingen van Parijs! En ze hadden zoowaar hun paspoor ten al laten gereedmaken De Iersobe burgeroorlog. De Iersehe Nationale troepen voeren een omsingelende beweging uit tegen de ongeregelde troepen, die rondzwer ven in de bergen van Dublin en Wicklow. Blessington, op ongeveer twintig mijl van Dublin gelegen, is het hoofdkwartier der insurgentenhet ia thans omsingeld. De laatste berichten toonon aan, dat de regeeringstroepen, het steeds nauwer insluiten. Men gelooft dat de Valera uit Dublin is gevlucht om zich bij deze man nen te voegen, doch bevestiging ont breekt. Het blijft nog steeds vrijwilligers stroomen in antwoord op den oproep van de Iersehe provisioneele regeering aan de mannen van Ierland om mede te helpen by het herstel van de orde. De stakingsstomming in het Rakrgebied. Het op hol slaan van de mark, zooals Lloyd George de daling van de mark na den moord op Rathenau noemde, welke beweging den Britschea premier een toenemende onrust bezorgt, en die oorzaak is van een zich allerwege in Duitsohland ontwikkelende nieuwe actie van loontrekkenden tot verhooging der salarissen, doet cok zijn werkiDg ge voelen in het Ruhrgebied. De berichten over een groeiende stakingsstemming aldaar komen intus- schen niet onverwachts. Reeds geruimen tijd gist het in het mjjngebied en blijkens de jongste mededeellngen maken de communisten niet geheel zonder succes gebruik van de bestaande ontstemming om de gemoederen in de door hen ge- wenschte riohting te dringen. Terwijl de kolenproductie van maand tot maand achteruitgaat, zoodat steeds meer Engelsohe kolen moeten worden ingevoerd, teneinde de Duitscheitdustrie op gang te houden, heeft de commissie van herstel onlangs aan de Duitsche regeering een nota gezonden wegens aohtWBtalligheid der kolenleveringen. Waarop geantwoord werd met een ver zoek tot vermindering der verplichtingen, daar het niet mogelijk is de vereisohte hoeveelheid te leveren. En intusschen dreigt nu de dalende arbeidsprestatie geheel te worden stop gezet door staking in het Ruhrgebied. In een artikel over den toestand in het Ruhrgebied wees de correspondent van de Frankf. Zeitung te Essen nog slechts enkele dagen geleden op de toenemende sociale spanning aldaar, mede ten ge volge van de algemeene toespitsing van de verhoudingen door den moord op Rathenau Het gaat hier niet zoozeer en niet in de eerste plaats om een conflict tUBSchen arbeiders en werkgevers, dan wel om een botsing tusschen de bijzondere be langen der mijnwerkers en het algemeen belaDg van de Duitsche volkswelvaart. De mijnwerkers hebben de laatste jaren als een soort dogma aanvaard, dat hun loonen moeten staan aan 't hoofd van alle arbeider «loonen. Op elke be perking van dit grondbeginsel reageeren zij met de grootste gevoeligheid. Sinds eenige maanden heefc een uittocht plaats van mijnwerkers naar beter betaalde vakkenaan de mijningangen staan dagelijks agenten van zulke vakken om arbeiders te werven. De aohterblijvenden herhalen met kracht den ouden eisoh van gelijkheid der loonen. Op de vergaderiDg der mijnwerkers- gedelegeerden op 11 Juni antwoordde de minister van arbeid Brauns op dezen eisch, dat zulk een anarchistische ont wikkeling van 't loon een onmogelijkheid is. Pas in den laatsten tijd schynt de regeering tot toegeven geneigd te zyn blijkbaar echter nog niet genoeg, zoodat stakiDgsplannen schijnen te worden ge vormd. Terwijl de meerderheid der arbeiders zich blijft verzetten tegen verlenging van den arbeidstijd, moet voor een niet gering deel het voort woekeren der ontevredenheid gezocht worden in de wijze van handhaving van de bedrijfsradenwet Van de zijde der werkgevers wordt verklaard, dat nauwkeurig de hand wordt gehouden aan de voorschriften dier wet; dat de bedrijfsraden niet minder, maar ook niet meer rechten worden toege staan dan de wet ze geeft. Daarop ant woordden ook de zeer gematigde en verstandige arbeidersleiders, dat juist deze ijzig koele wijze van toepassing van de wet de arbeiders prikkelt. Men moet hopen, dat de uitwerking van den moord op Rathenau zioh bij de mijnwerkers zal uiten, niet alleen in toenemende eischen, maar ook in een stijging van het verantwoordelijkheids gevoel. De Boe. mijnwerkers hebben op hun jongste congressen verklaard, dat zij besloten zijn al het mogelijke te doen tot verdediging der republiek, dat echter ook de republiek aan hun ge rechtvaardigde en niet onmogelijke eischen moet toegeven. Afgewacht dient nu te worden, of de heerschende ontevredenheid zulk een omvang heeft aangenomendat het nuchter verstand tot zwijgen gebracht wordt en nog slechts de communistische lokstem gehoor zal vinden. De verkiezingen en het Kabinet. In parlementaire kringen wordt ge meend, dat de uitslag der verkiezingen aan het Kabinet geen aanleiding geeft de portefeuilles ter besohikking te stellen. ZIERIKZEE. Met het oog op het a.s. feest is bij de firma A. C. de Mooy een foto verkrijgbaar, waarop de beeltenis van Mr. Lieven Janszoon Kaarsemaker, de held van het feest. Slecht» een be perkt aantal is voorhanden. Bij de firma Blom—Sens is voor handen een mooi Delftsch bordje met betrekking tot het Donderdag a.s. alhier te houden Historischs feest. Hot vermeldt de jaartallen 1572 en 1922benevens de datum van 8 Augustus, de officleele dag van den overgang naar de zijde van Oranje. De monumentale Zuid havenpoort, waaruit de Prinssvlag wap pert, Ib op dit herinneriDg8bordje fraai uitgevoerd. De experimenten-avond, te geven door den Weenschen arts, Bert Astron, is Zaterdagavond niet doorgegaanZon dag 23 Juli a.s. zal genoemde heer hier ter stede een voordracht houden over psychotherapie. Daar door Z Ex. de Minister van Oorlog nog een tweetal zilveren me dailles ter beschikking van het bestuur der Schiet-(Weerbaarheidsvereeniging) „Prins Frederik Hendrik" zijn gesteld, zullen deze bij de prijsuitreiking op a.s. Donderdag, worden toegevoegd aan de afdeeling 3, Vrij will. Landstorm (voor oefeningen), zoodat voor pry's winners in deze afd. in aanmerking komonle pr. verg. zllv. med. L. A. Nikerk, Nieu- werkerk2e pr. verg. zilv. med. A. Boot, Zierikzee; 3e pr. zilv. med. G. Braam, Nieuwerkerk; 4e pr. zilv. med. G. Verkaart Zierikzee 5e pr. zilv. med. N. Zyta, Haamstede. Door onvoorziene omstandigheden heeft een kleine opschuiving in baan C Eere- baanpersoneel plaats gehad, zoodat de definitieve uitslag is als volgt: le prijs med. H. M. de Koningin, B. Boot, Zie rikzee 2e pr. med. H. M. de Koningin- Moeder, C. Eversdyk, Kloetinge3e pr. med. burgemeester Zierikzee, O. J. Hey- boer, Nieuwerkerk. Zaterdagvoormiddag werd alhier de algemeene vergadering van den Zeeuw- schen Polder- en Waterschapsbond gehou den. Precies 10 uur arriveerde de Prov. boot, welke, behalve het bestuur en vele leden van bovengenoemden bond, ook me debracht den Commissaris der Koningin in ons gewest, den hoofdingenieur, direc teur van den Rijkswaterstaat en den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat. Met een drietal auto's werden 't bestuur, benevens enkele hooge autoriteiten naar het „Huis van Nassau" gebracht, waar de bovenzaal al spoedig geheel gevuld was. Mr. P. Dieleman opende als voorzitter van bovengenoemden bond deze druk be zochte vergadering met een welkomstgroet tot de kloeke mannen van Schouwen en Duiveland, die, zooals spr. memoreerde, ons zullen brengen naar de verste hoeken van dit schoone eilayd. Een hartelijk woord van welkom richtte spr. voorts tot den Commissaris der Ko ningin, die, hoewel een jong strijder voor de Zeeuwsche belangen, niettemin een krachtig strijder is, die met groote belang stelling zich aan onze Zeeuwsche zaken geeft. Spr. hoopte, dat de belangstelling voor deze vereeniging bij den commissaris zal voortduren tot heil van ons gewest. Als afgevaardigde van het College van Ged. Staten, heette spr. ook den heer A. v. d. Weijde welkom, die het land van Schouwen door en door kent, benevens den hoofdingenieur, directeur van Rijks waterstaat, den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, dhr. F. A. Kloppert, die in deze vergadering een rede hield en de afgevaardigden van Noord- en Zuid- Holland. De notulen werden zonder voorlezing goedgekeurd. Het jaarverslag over 1921, opgemaakt en gelezen door den secretaris mr. H. v. d. Beke Callenfels, werd even eens vastgesteld, alsook de rekening over het afgeloopen jaar, welke met een voor- deelig saldo sloot van f 225,80. De rekening was nagezien en accoord bevonden dopr een commissie, bestaande uit de heeren Heijse, v. Adrichem Boogaert en Polder dijk. Door hét bestuur werd voorts medege deeld, dat de coöperatieve aankoop tot hedén weinig resultaat heeft opgeleverd; 1 polder heeft zich bereid verklaard tot deelname. De secretaris meende, dat de bemoeiingen wel kunnen worden gestaakt, althans op de wijze waarop het tot dusver is gebeurd. De voorzitter was van oordeel, dat coöperatieve aankoop meer en meer doorbreekt, daarom moet het ook hier doorgevoerd worden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat bij het wetsontwerp, beoogend den termijn van schuldvorderin gen van de Provincie te herzien en aan een korteren termijn te verbinden, daarin niet zijn opgenomen de polders en water schappen. Een rekwest is reeds ingediend bij den betrokken minister om ook de polders en waterschappen daarbij op te nemen. In voorbereiding is verder om voor ge zamenlijke rekening een stoomwals aan te schaffen, benevens een motor-peilboot. Wat dit laatste betreft, hierover is advies ingewonnen bij den bond van Waterbouw kundige ambtenaren in Zeeland, doch een antwoord kwam tot heden nog niet in. De bond gaf reeds verschillende advie zen over de meest verschillende onder werpen. De leden hebben het recht admi nistratief rechterlijk advies te vragen aan 't bestuur dezer vereeniging. Ter voorziening in de bestuursvacatures, ontstaan door periodiek aftreden, werden herkozen de heeren C. N. v. d. Heijde te Wissekerke en G. v. d. Putte te Vlissingen, en gekozen de heer C. D. Vereelte te Ka- pelle. Punt 6 der agenda werd aangehouden. De heer F. A. Kloppert, ingenieur bij de Prov. Waterstaat te Zierikzee, hield daarna een voordracht over: „Schouwen —Duiveland", over welk referaat wij het volgende mededeelen Spr. had bij de overdenking van het onderwerp, dat hij zou behandelen, zich bepaald bij ons eiland, omdat deze alge meene vergadering op de hoofdplaats {wordt gehouden en derhalve „Schouwen— Duiveland" uitgekozen om te bezien uit een technisch waterstaatkundig oogpunt. Allereerst memoreerde spr. de inpoldering van den spuiboezem der Zierikzeesche haven in 1899. Administratief bestaat deze polder niet, heeft ook geen naam, geen bestuur en op haar Zijn niet van toepassing de wetten en reglementen, die o p polder aangelegenheden betrekking hebben. Z.i. zou het aanbeveling verdienen, indien door de bevoegde macht maatregelen werden genomen, waardoor men kwam tot het officiéél in het aanzijn roepen van dezen polder. Spr. schetste daarop in grove trekken het ontstaan van ons eiland en den zee arm, de Ooster-Schelde. Deze stroom schijnt ontstaan te zijn in de jaren 70—140 jaar na Christus. Van ons eiland zijn in den loop der tijden groote stukken grond verloren gegaan, tot in de tweede helft en het einde der 16e eeuw, toen on geveer de zeedijken waren bereikt, die nu nog als zoodanig dienst doen. Wat Schouwen verloren heeft toont den hollen Zuidoever, waar immer nog het water aanvalt. In 1758 vroeg het toenma lig bestuur van Schouwen verlof om een dam te mogen leggen van af Flaauwers tot aan de Roggeplaat; men meende daar door de stroomschuring te kunnen keeren. In 1763 was die dam voltooid en had 190.000 gekost; geen twee jaar later bleek door onderzoek, dat de dam ganseh en al was opgeruimd. In dien tijd heeft men op meerdere plaatsen dergelijke dammen ge legd, maar nergens heeft men het beoogde doel bereikt. In de eerste helft der vorige eeuw heeft men een aanvang gemaakt met verdediging door middel van bezinking met bestorting, het eenig afdoende mid del. Voor de onderzeesche verdediging van den hollen oever der Schouwsche zuidkust werd tot op heden bijna f 2 millioen uitgegeven. Daarbij niet inbegre pen de onderzeesche werken over 1830. En nog is de toestand niet zoo, dat het waterschapsbestuur van Schouwen kan zeggen, dat het thans zonder zorg is voor dit oevervak. Is de geschiedenis der Zuid kust van ons eiland een aaneenschakeling van strijd tegen het water, ook de Oost kant, begrensd door het Zijpe, Mastgat en Keeten, heeft zwaar geleden door den aanval dezer stroomen. Uitvoerig stond de heer Kloppert stil bij het ontstaan dezer stroomen. In 't begin der 18e eeuw was het Zijpe nog een on diepe stroom, die echter geleidelijk in capaciteit toenam. Deze verandering moet worden toegeschreven aan de belangrijke verruiming van de X)oster-Schelde door het inundeeren van bedijkte gronden,. Deze vervorming van de waterverbin ding tusschen Ooster-Schelde en Kram mer met Grevelingen tot een diepe stroom- geul werd noodlottig voor den Bruinisse- polder. Uitvoerig behandelde spr. hier de ver dediging, de onderzeesche oevers, als mede de aanvallen der stroom op den Stoofpolder. Duizenden zijn in den loop der jaren voor oeververdediging uitgege ven. Ook den Z.W.-oever van den polder de Vier Bannen wordt krachtig aangeval len en groote sommen gelds zijn voor oeververdediging uitgegeven. Langdurig stond spr. hierbij stil en gaf hier techni sche uitleggingen, die met onverdeelde aandacht werden gevolgd. Het Westhavenhoofd van Zierikzee werd eveneens uitvoerig besproken, evenals de verdediging van dit belangrijke oeverpunt Mede werd ter loops besproken de zee dijk van het district Scharendijke, op één na de zwaarste dijk van geheel Zeeland. En detail behandelde spr. voorts ver schillende waterstaatkundige werken aan onze dijken, die wij onmogelijk uitvoerig hier kunnen weergeven. Spreker's betoog werd langdurig toege juicht. /:j§'*li Door den heer C. N. v. d. Heijde werd gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen. Hij besprak de reeds meermalen behandelde kwestie nopens 't aanleggen van mosselbanken op de zand platen der Zeeuwsche stroomen, waar door den tegenoverliggenden oever wordt bedreigd. De heer Kloppert voerde aan, dat dit een strijd is tusschen Waterstaats- en Vis- scherij belangen. Tegen het aanleggen van mosselbanken op de platen is niets te doen. Dhr. v. d. Heijde meende,, dat het op den weg van den bond ligt hieraan aandacht te schenken. Dhr. A. v. d. Weijde stelde voor, dat de bond een studiecommissie in 't leven zal roepen, die de onderzoekingen en diverse meeningen in een rapport zal vastleggen. De hoofdingenieur van den R. W. S. wees er op, dat er reeds een zoo danig rapport bestaat. De heer v. d. Weijde meende evenwel, dat een studiecommissie nuttig werk zou kunnen verrichten, omdat de diverse mee ningen nog niet tot de polderbesturen zijn doorgedrongen. De heer S. Hage steunde dit voorstel. De voorzitter herinnerde aan deze oude kwestie. Spr. meende, dat het zijn nut kan hebben een dergelijke commissie in te stellen ter verheldering en verruiming van denkbeelden. Het voorstel-v. d. Weijde werd daarop bij acclamatie aangenomen. De voorzitter dankte hierna den heer Kloppert voor zijn interessant betoog, dat blijk gaf van een nauwkeurige studie en rijke en rijpe ervaring ten aanzien van Schouwen—Duiveland. Gij zijt hier, aldus de voorzitter, de rechte man op de rechte plaats. Mr. Dieleman wenschte hem nog vele jaren toe in dienst van den water staat. Daarop verkreeg de Commissaris der Koningin het woord, die allereerst harte lijk dankzegde voor de verwelkoming op deze vergadering en nadere kennismaking met den bond. De indruk, die spr. gekregen had van dezen bond was gunstig en die indruk is nog versterkt. Naar aanleiding van een in de Staten van Zeeland het vorige jaar voorgestelde motie, om te komen tot samenvoeging van kleine, minder kapitaalkrachtige water schappen, vroeg Z.E. of de bond ten aan zien van dit vraagstuk wellicht nuttig werk zou kunnen verrichten. Mr. Diele man gaf daarop een uitvoerig antwoord, waarin hij o.m. liet uitkomen het 'zeer ontwikkeld gevoel van zelfstandigheid bij de Zeeuwen in 't algemeen. Namens het ooilege van Ged. Staten dankte de heer A. v. d. Weijde voor de vriendelijke ontvangst, evenals de hoofd ingenieurs. Bij de gevoerde discussies vroeg de heer J. L. Versprille of weer niet evenals en kele jaren geleden, een Zeeuwsche alma nak kon verschijnen? De heer S. Hage vroeg of Ged. Staten niet kunnen toestaan, dat de calamiteuze polders ook een post voor 't lidmaatschap voor meergenoemden bond op hun be grooting mogen brengen. De heer van Putte bracht de suatie- kwestie tusschen Schouwen en zijn aan grenzende polders ter sprake en memo reerde het door Schouwen en Blooijs en Oud-Bommenede gesloten contract. Hij vroeg het advies van den bond in deze kwestie. De heer M. P. Hocke vroeg het oor deel over stembevoegdheid in verband met onverdeeld grondbezit. Op deze vragen werd'door den voor zitter of een reehtstreeksch antwoord gegeven of aangeraden in verband .met de ingrijpende kwesties deze vragen schriftelijk te herhalen en toe te lichten. De vergadering werd daarop gesloten. Het was den voorzitter aangenaam hier te hebben vergaderd, want van Schouwen gaat tegenwoordig stuwkracht uit; 't trekt als 't ware heel de provincie naar boven. Hij hoopte dat dit eiland zijn nijvere en krachtige bevolking mag houden en Schouwen-Duiveland moge groeien en bloeien. (Applaus). Al de vergaderden, ten getale van 150, vereenigden zich daarop in Hötel „Ju liana" tot een gemeenschappelijken koffie maaltijd, die uitnemend door den heer ten Haaf was verzorgd. De voorzitter wijdde den eersten dronk aan den hoogsten magistraat in ons ge west, den Commissaris der Koningfjn, wélke met eenige hartelijke woorden ant woordde. Aan tafel heersehte een opgewekte stemming. Na afloop namén allen plaats in, voor 't grootste deel welwillend be schikbaar gestelde auto's,waarmede de aangekondigde excursie naar den Burgh en Westlandpolder aanving. Langs Schouwen's Zuidrand, waar de immer voortschrijdende watergolf knaagt aan de holle kust en waar voortdurende waakzaamheid geboden blijft, ging 't over de dijken langs de thans rustig kabbe lende Ooster-Schelde naar de duin-dijks- verdediging van den Burgh- en West landpolder. Hier aangekomen stapten al len uit om de oeververdediging in oogejn- sehouw te nemen, doch door den vloed was hiervan weinig waar te nemen, zoo dat al heel spoedig allen weer instapten om, langs de beschaduwde wegen koers te zetten naar den trap aan de duinen van Westen-Schouwen. Het gezelschap verliet hier voor ongeveer een kwartier de moderne voertuigen en beklom een der hoogste duinen van Schouwen's West rand, van waar men zijin blikkjen liet dwalen over de blinkende duinen en den grooten- waterplas, die de breede Schel- demond daar vormt. Voldaan over dit fraai uitzicht namen allen wteer hun plaatsen in en zetten de auto's koers naar het vriendelijk ge legen Burgh, waar de bond en de haar. vergezellende autoriteiten in de woning van del.v dijkgtaol van Burgh, dhr. G. A. v. Zuijen, hartelijk werden verwel komd. Deze toonde zich een gulle gast heer en stelde, zooals hij in een korte rede mededeelde, dit bezoek op hoogen prijs. Ook de heer W. G. Boot, bur gemeester der gemeente, tevens ontvan ger-griffier van bovengenoemden polder, sprak het gezelschap recht hartelijk toe. Mr. Dieleman en de Commissaris der Koningin dankten namens allen voor deze hartelijke ontvangst. Mr. Dieleman gewaagde in zijn ant woordt op de speeches, van de bekwaam heid van den waterbouwkundigen amb tenaar van dezen polder, den heer Heule, Nadat allen hun plaats wieder had den ingenomieih werd in een stuk door gereden over Haamstede, Renesse, de dorpen aan den Noordrand, langs den zwaarsten dijk van Schouwen, waarop de golven bij N.W.-ster storm zulke ver woede aanvallen doen, over Brouwers haven,. achter Noordgouwe over Schudde- beurs' naar Zierikzee, waar de lange file auto's (30) ongeveer 5 uur aankwam. Met 9e Prov. boot vertrok, het aller grootste deel van het gezelschap weer naar hun haardsteden, waarheen zij zonder twijfel -- een goeden indruk van Schouwen hebben medegenomien Een ander deel keerde terug naar Hötel „Juliana", waar de heer A. v. d. Weijde den auto-eigenaars dank zegde voor hun welwillendheid bij deze excur sie betoond, waarop namens de auto mobilisten, de heer Joh. Doeleman van Dreischor, den heer v. d. Weijde dank zegde voor zijn gesproken woorden en den bond voor de geschonken gastvrij heid. Hel was een welgeslaagde dag De Min. van Arbeid heeft ten ba- hoeve van woningbouw aan de gemeente Eikerzee f 800 toegekend voor een wo ning van J. en N. v. d. Vaite. Woensdagavond 8 uur uitvoering van „Kunst en Eer" in de tent op het Havenpark: 1. Feestlied 1922 (Marsch); 2. Les Cloches de Cornevillé (fantaisie) C. Plaquette; 3. Till we meet Again, R. Whiting; 4. Wals uit de Walzertraum, O Straus. —5. Paris-New-York, (marsch) G Allier; 6. La fille de Madame Angot,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1