Zierikzeesche i DUKAAT HEIAKGE JIURGENS7 JütJ 1572 JULI 1922: Opruiming van Manulachiren. ABONNEMENT: Vrijdag 7 Juli 1922. ADVERTENTIÊN: EERSTE BLAD. MEN VIERT liming van te ZIERIKZEE. Men profiteert te ZIERIKZEE, bij B. H. IDELER. Publicatie. Weekma r kt. B U I T E N L A NIPT- WmË VERVANGT NATUURBOTER BINNENLAND. Uit Stad en Provincie Uitslag Tweede Kamer verkiezingen. Pr\js per 3 maanden f 1,50, franco per post 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nnmmera 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 7iPDRif7rrcf^uP f^AiiDAMT 78ste JAARGANG. - No. 10797. D|fi x j DE LOOZE Jf M. J. ROSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Gemaakte GOEDEREN, Karpetten, Vltrage's, etc. etc. De BURGEMEESTER der gemeente Zierik zee brengt bij deze ter kennis van de Ingezete nen, dat bij hem ontvangen en aan den Ontvan ger der Directe Belastingen ter invordering zijn verzonden de Kohieren der Personeele Belasting, nos. 8 en 9, voor bet belastingjaar 1922, met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om na belcomene kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde tekwjjten, metherinnering tevéns dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. Zierikzee, den 6 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat in verband met de alhier op Donderdag 18 Juli a.s. te houden Historische Feesten, de gewone marktdag in deze gemeente zal worden gehouden op Woensdag 12 Juli a.s. Zierikzee, 6 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Een novum op strafrechterlijk gebied. Een novum op strafrechterlijk gebied in het ontwerp tot bescherming der Duit- sche republiek is de bepaling, waarbij! ook de voorbereiding tot moord strafbaar ivordt gesteld. Tot dusver was zij straf feloos; pas de poging, dus het begin van uitvoering, viel onder de strafwet. De hoogleeraar in het straf rechtte Göt- tingen, v. Hippel, heeft dezer dagen na drukkelijk deze nieuwe regeling bepleit. Hij schrijft in de Hannouersche Kurier o. a.: Ik eisch thans, zooals ik dit reeds vaak wetenschappelijk gedaan heb, als jurist beëindiging van den toestand, waarbij het menschelijk leven vogelvrij wordt ver klaard tot het oogenblik waarop de moor denaar overgaat tot de beslissende daad. Het is principiëel juist, indien wij in het algemeen voorbereidingshandelingen straf feloos laten. Maar dit beginsel is onhoud baar, indien,het gaat om de bescherming der hoogste goederen, om het bestaan van den staat of den enkeling. Ons strafrecht beschermt den staat tegen voorbereiding tot hoogverraad; den enkeling ontzegt het dergelijke bescherming tegen voorberei ding tot moord. Dit was in vroegere rus tige tijden nog te dulden; thans is het eenvoudig onverantwoordelijk. Daarom dient een bepaling te worden ingelasch/ van dezen inhoud: „Wie een bepaalden moord of nog onbepaalde moorddaden voorbereidt, wordt veroordeeld tot tucht huisstraf, bij verzachtende omstandighe den tot gevangenisstraf van minstens zes maanden veroordeeld". Natuurlijk kan ook een dergelijk voorschrift niet voorkomen, dat moorden worden uitgevoerd. Dit kan ten slotte geen enkele rechtsregeling. Maar zij bemoeilijken den moordenaar ten zeerste zijn handwerk. Zij stelt hem voortdurend bloot aan het gevaar van ontdekking; politie en justitie kunnen thans ingrijpen op een oogenblik waarop het gewoonlijk nog niet te laat is. Indien in Duitschland eenige organisatie van fa natici mocht bestaan, die politieke moor den voorbereidt, dan zal ieder lid daar van zonder meer onder dit voorschrift vallen. De Iersche burgerkrijg. De jongste ontwikkeling der gebeur tenissen in Ierland gaf Churchill aan leiding tot het afleggen van een korte verklaring in het Lagerhuis. Hij uitte meening, dat de onderdrukking van den opstand bijna voltooid was en dat de voorloopige regeering zich thans zou gaan bezighouden met den staat van zaken, die op he't oogenblik in vele gedeelten van Ierland heerscht. In het Hoogerhuis zeide de lord-han- selier Birkenhead, dat er nooit vrede in Ierland zou kunnen zijn, vóór er was opgetreden tegen de felle tegenstanders van het Engelsch-Iersche verdrag; en hij verheugde er zic'h in, dat die taak -- welk pijnlijk, duur en bloedig moest zijn ter hand was genomen door hein, voor wier rekening zij ook diende te komen, zooals ook het geval zou 2ïjn geweest in andere „dominions" indien die door binnenlandsche vee ten nJhten worden bedreigd. Hij hoopte, dat de oproep van Collins voor meer vrijwil' ligers algemeene inwilliging zou vinden. Hij achtte den staat van zaken gunsti ger dan die sederL de totstandkoming van het Britsch-Iersche verdrag nog ge weest was. Geheime organisaties in Duitschland. In den Saksisehen Landdag heeft de minister van Binnenlandsche Zaken in teressante mededeelingen gedaan omtrenV de geheime organisaties. Naar hij zeide, is de moord op Rathenau waarschijnlijk te Dresden georganiseerd. Een student en een ingenieur, die onder zware ver denking staan, aan de voorbereiding van den moord medegewerkt te hebben, zijn gearresteerd. De ingenieur is voorzit ter van den Deutschvölkisehen Schutz- und Trutzbund en lid van de Duitsdn- nationale Jugendbünd. Uit de talrijke vondsten van verborgen wapendepóts ia Saksen blijkt, dat de organisatie C met de rechtsche partijen in organisatorisch verband staat. Hij deelde voorts mede, dat in de laatste dagen ook op hem is geloerd. De ontsporing van don Express Straatsburg—Pttrjjs. Omtrent de ontsporing nabij Sar re boürg van den nachtexpres Straatsburg Parite melden de Fransche bladen na dere bijzonderheden, waaruit blijkt, dat de machinist de onvoorzichtigheid heeft gehad om, teneinde een paar minuten achterstand in 'te halen, het zeer ge compliceerde wisselsysteem bij den in gang van het station Sarrebourg op te rijden mfét een snelheid van 75 K.M., in plaats de voorgeschreven 15 K.M. maximumsnelheid, zulks ondanks de waarschuwingen van den stoker. De machinist heeft deze fout met den dood geboet. Op 150 K.M. van het station vloog de locomotief uit de rails, snelde een eindweegs over den grond voort, draaide op 50 M. van het station plotseling om en sloeg omver, waardoor de onderstel len van de eerste wagens, die legen de liggende locomotief opreden, als het ware werden afgesneden. De goederen wagen werd geheel vernield, de slaap wagen, waarin zich gelukkig nog nie- m'aftd bevond, gedeeltelijk, en een e-. ste- en een tweedeklasse-wagen werden ir.eengedrukt door den vollen derdeklas wagen, die de staart van den trein vorm de. Op den geweldigen slag, die de ramp vergezelde kwam he't personeel van het station toegesneld en er werd in allerijl een hulpdienst gearrangeerd. In den verbrijzelden 'tweedeklas-wagen Iwfas teem reizigster gedood, wier ruggegraat door een der banken was gebroken. Haar nicht, die naast haar zat, zal een been moeten missen. De machinist was ge dood, hem was de schedel verbrijzeld, de stoker wac zwaar gewond, maar niet levensgevaarlijk Gedood is verder de slaapw egenconducteur. Het opruimingswerk is in vollen gang, De meeste moeite geeft de locomotief, die geheel verward ligt in de uitgei- rukte rails en die zich een heel eind in vden bodem heeft gewoeld. West-Afrikaansche stamhoofden in Frankrijk. Vier-en-twintig stamhoofden uit West- Afrika afkomstig uit Senegal, Fransch- Soedan, 't boven-Voltagebied, Dahomey, de Ivoorkust en Guinea, zijn, naar de Times meldt, te Bordeaux gearriveerd en van daar naar Marseille vertrokken om de koloniale tentoonstelling te bezoeken. Zij zullen aldaar wonen in tenten, die op de tentoonstellingsterreinen zijn opgeslagen. Sommige vari deze stamhoofden hebben tijdens den oorlog de operaties aan Fran sche zijde meegemaakt, van andere stre den zoons in het Fransche leger, en zij Zijn erin geslaagd om 200.000 Senagalee- sche tirailleurs te recruteeren. De stamhoofden werden te Marseille verwelkomd door den gouverneur-generaal van Fransch West-Afrika, Merlin, wien zij hun gehechtheid aan Frankrijk betuigden. Sarraut, de minister van koloniën, zal hen later naar Parijs vergezellen, waar ze deel zullen nemen aan de groote militaire revue te Longchamp op 14 Juli a.s. De loodsdienst op de Schelde. Naar de „Standaard" verneemt, zal binnenkort de loondienst op de Schelde worden uitgebreid wat den post in de Wielingen betreft. Daar zal het aantal stoomloodsbooten op drie worden ge bracht, dus op gelijke sterkte met den Belgischen loodsdienst. Een groot aantal loodsen zól naar Viissingen worden gedirigeerd en met het vaarwater bekend worden gemaakt. Landa-rbeiderswet. De minister van Landbouw heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld dat volgens de bepaling van art. 4 der Landarbeiderswet het plaatsje voor het doel geschikt moet ztfn en, met inbegrip van de eerste noodige verbetering aan bestaande gebouwen en land, niet meer dan f 4000 mag kosten, waarbij in hoofd zaak de bedoeling heeft voorgezeten, dat het land b\j de landarbeiderswoning van een zoodanigen omvang zou zijn, dat de landarbeider daarop, zou kunnen telen, de vruchten, die hij voor zich en z\jn gezin noodig heeft. Dit land kon zijn van betere en van slechtere kwali teit, hetgeen zijn weerspiegeling vondt in den koopprijs. Het heeft niet in de bedoeling gelegen, dat een onderdeel van het plaatsje zou bestaan In grond van een vry groote uitgestrektheid, die door den arbeider zelf met z\jn gezin in onzen tijd niet naar behooren zou kun nen worden bewerkt. Om deze reden wordt er de aandacht op gevestigd, dat bezwaar zal worden gemaakt tegen het verleenen van rente- looze voorschotten ingevolge art. 7 der wet, wanneer zij betreffen plaatjes van j*rooten omvang, b.v. van eenige H.A., al ia de grond ook van mindere kwali teit of nog onontgonnen, waardoor de totale koopprijs niet boven de f 4000, komt. Do Tabakswet. Naar aanleiding van de geruchten, dat er valsohe tabaksbelastingzegels in omloop zijn, heGft de Nederlandsehe Bond van Tabaksvergunninghouders in hot belang van haar leden den volgenden brief aan het ministerie van financiën gezondenVan verschillende kanten gaan er geruchten, dat er diverse valsche tabaksbelastingzegels in omloop zijn en dat zelfs de echte zegels in vorm, af werking en kleur verschillen. Het belang van onze leden, o. w. vele sigaren fabrikanten, eischt, dat zij zooveel moge lijk op de hoogte zijn van de kenmerken, waaraan do valsche zegels te onder scheiden zijn van de echte. Dientengevolge verzoekt ondergetee- kende, onzen Bond zooveel mogelijk op de hoogte te houden van gevallen van namaak, opdat de leden van den Neder- landschen Bond van Tabaksvergunning houders gevtijwaard worden van de lasten en onkosten voortspruitende.uit het onwetend in vóorraad houden-Van verpakkingen, die van valsche belasting zegels zijn voorzien. ZIERIKZEE* De eerste groote repetitie voor de aanstaande feesten had Donder dagavond plaats. Niettegenstaande het buiïge weder heerBchte er een opgewekte stemming. Even 8 uur kwamen enkele ruitere-aan zetten van af de Balie en trokken naar 't HaveDplein, waar al spoedig „Kunst en Eer" kwam aangemarcheerd. Eenige rondgangen werden op 't Haven plein gedaan met de muziek voorop, terwijl de mondharmonica-club en een lange, kleurige stoet van meisjes in 16de eeuwsohe kleederdracht, zich aansloten. Deze stoet meisjes trok bizonder de aandacht. Kleurig en keurig zagen de gecpstumeerden er uit, terwijl enkele kleine „geusjes" in hun oud-Hollandsoh costuum een aardig effect maakten. Met „Kunst en Eer" voorop trok de stoet, die langzaam aan een heele sleep had gekregen, door enkele straten der stad, aangestaard door vele nieuws gierigen. Medegedeeld zij hierdat iederen avond tot en met Donderdag a.s. muziek zal worden gegeven. Zaterdagavond wordt weer repetitie gehouden, te beginnen om 7 uur van af de Balie, waar ruiters, schutters, poor ters en watergeuzen verwacht worden. Maandagavond wordt het „Kaarse- makerskraam" geopend. Wij deelen voorts mede, dat geen fotografen zuilen toegelaten worden, die niet voorzien z\jn van een kaart, afge geven door den commissaris van politie alhier. De Minister van Arbeid heeft goed gevonden dat de vroeger toegekende bijdrage (restant) van f 627. zal worden uitgekeerd aan de Gemeente St.-Philips- land ten behoeve van L. Capelle aldaar. De Zangvereeniging „De Lofstem" zal Maandagavond half negen op do Muziektent in het Havénpark een uit voering geven. Bij de Donderdag j l. gehouden verkiezingen voor 3 hoofdingelanden van 't Waterschap Schouwen werden uitgebracht 223 geldige stemmen. Hiervan vorkregen resp. de Heeren B. G. Moermond 151, A. J. Padmos 123 M. K. Krepel 114, M. v. Gastel 103, W. ten Haaf Hz. 59 en P. Gast 58 stemmen, zoodat de drie eerstgenoemden gekozen zijn. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN ZIERIKZEE. De 8e muziek-uitvoering, door den heer Klimmerboom in de Nieuwe Kerk Dinsdag gegeven, heeft de beide vorige in schoonheid nog overtroffen. Een groot gedeelte van het programma kwam voor rekening van mejuffrouw Janna Brandsma, sopraanzangeres te Am sterdam. De aanbeveling, haar door den heer Mengelberg verstrekt, had stellig aller verwachting, hoog gespannen. En al past het ons niet, ons oordeel te stellen naast dat van den toonkunstenaar, we willen toch getuigen van de innige ontroering, die de zangeres in ons wekte door haar hemelsche kunst. „Ich weiss, dass mein Erlöser lebet" schalde het door de gewelven van het kerkgebouw; „ein Erstling derer die schlafen" klonk het zacht en devoot. En in „Agnus Dei" smeekte zij hartver scheurend: „miserere nobis", als één die de wanhoop ten prooi is. Jubelend klonk weer het „Benedictus". Het zou ons te ver voeren, elk nummer te bespreken. Alleen willen „wij nog haar laatste woord: „Himmelskind!" aanhalen, dat aangrijpend schoon klonk. De zangeres had geen middeltjes noodig, om te ont roeren, haar eenvoud in de voordracht, volstrekt geen vibreeren en steeds glas helder en onberispelijk zuiver in forte of pianissimo, w:st zij de reinste snaren in het gemoed van haar luisteraars te treffen. De heer H. de Vrieze uit Rotterdam dien wij1 reeds lang als een uitstekend violist kennen, deed zich hooren in een viertal nummers. Wij vertolken stellig de gedachte van alle aanwezigen als wij hem prijzen als een zeer begaafd kun- stenaar. Vooral Zijn „Salut d'Amours" sloeg in. De volle toon van het prach tige instrument vulde het heele gebouw', en is bij een kerkooncert voor een vio list uit den aard der zaak niet zoo veel gelegenheid om te schitteren met zijn technische vaardigheid, zooveel te meer loven 'wij: het, dat de' heer De Vrieze met zijn voordracht zijn auditorium wist te boeien. Wij brengen hem gaarne onze oprechte hulde. En de heer Klimtnerboom We we ten het al lang 't is een fameus or ganist. Maar ditmaal was hij toch bij zonder op dreef. No. 5, het Lohengrin- voorspel was het bewijs, dat de heer K. nergens voor staat, al ztrllën dé meeste bezoekers no. 8 met zijn afwisselende registratie en zijn meer doorzichtige the ma waarschijnlijk den voorrang geven. Wat ons echte!* bijzonder opviel, was de wijze, waarop de heer K. de zangeres en de viool begeleidde. Wij twijfelden af en toe, of wij het orgel dan wel de zangeres hoorden. En dan het 2de couplet van „Die Blume", wat een ju weeltje van registratie De heer K. kent zijn orgel Wel door en dojor. Stellig zal hij er ook telkens met genoegen aan terugdenken, dat hij de zwelkas^ -indertijd heeft doen aanbrengen. Want daarmee verricht hij wonderen. O. S. Dezer dagen is te Terneuzen een ver gadering gehouden van de Zeeuwsch- Vlaamsche Studentenvereeniging met het doel om te komen tot de oprichting van een monument te Sluis, ter nagedachtenis van den ta^l- en geschiedkundige J. H. van Dale. De eere-voorzitter, mr. P. Dieleman, lid van Gedep. Staten van Zeeland, zette kort en duidelijk uiteen, de groote beteekems van Van Dale voor het Nederl. volk, zoo wel voor zijn taal als voor zijn geschie denis. Hij uitte zijn groote voldoening, dat het juist de Zeeuwsch-Vlaamsche studen ten zijn geweest, die het initiatief hier toe genomen hebben en sprak den wensch uit, dat zij ook de voorbereidende werk zaamheden op zich zouden nemen. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 6 Juli. Krachtens bevel van den rechter-commissaris belast met de instructie van strafzaken, is een be vel van voorloopige aanhouding verleend tegien P. van den B., 28 jyraöht- rijJer, wonende te Bruinisse, verdacht van verduistering. Verdachte werd naar het Huis van Bewaring overgebracht. Een echte koker fe kost y gs ct. en is altijd J f J m a.mijh CT. en is altijd voorzien van 1 den naam rg a .mijmhardt met handleekenin§ 1 ZENUWKOORTS, Zenuwhoofdpijn, Zenuw in de tanden en hoofd, bestrijd men met Freco'a Zonuwhoofdpijnpoeders het best. Per koker k 25 stuks f 1,70, per poeder 8 cent. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALT BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. AANBESTEDINGEN. "ZIERIKZEE. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Schouwen heeft Don derdag aanbesteed het uitvoeren van zTnk- en stortwerken nabij stran'dhoofd |No. 1 en strandhoofd D aan het district Noorderstrand volgens bestek no. 531. Ingeschreven werd door: A. de Bruijn, Terneuzen, f 10125; Chr. Roosendaal, Enk huizen, f 8140; KI. Volkfer Tz., Slie- drecht, f 7999; C. H. van Wijtnien, Pa- pendreoht, f 7622 (gegund). ZIERIKZEE. De uitslag van de Woens dag in onze gemeente gehouden stem ming voor leden van de Tweede Kamer is als volgt: Oud-Lïb. Partij 58; Volkswelvaartpartij 8; Anti-Rev. Partij 574; Nieuwe Kath. Par tij 9; Communistische Partij 12; Kolthek- Partij 15; van der Zwaag 4; Vrijz. Dem. Partij 142; Plattel, (v. d. Hoven) 15; idem (Braat) 53; Lijst-Staalman 47; Vrijheids bond 841; lijst-Ter Hall 35; A. P. Staal man 5; lijst-van Berestein 7; Geref. Staats partij 81; lijst-Heeres 5; C.-H.Partij (van Boetselaar) 4; Chr.-Hist.-lijst 468; S. D. A. P. 425; lijst-van der Mijle 12; lijst- Mal- jaars 8; LandbouwPartij (Teenstra) 4'; Roomsch-Katholieke Staatspartij 386. De totaalcijfers van iedere lijst van den kieskring Middelburg (12) luiden als volgt: 4c., lijst van Houten, 1191 st.; 4d. Volkswelvaart, 358 st.; 5. Anti-Rev. Partij, 21159 st.; 9. Nieuwe Kath. Part, 405 st.; 15. Communistische Partij, 517 st.; 17b. Soc. Partij, 913 st.; 17. Van der Zwaag, 104 st.; 19. Vrijz. Dem., 5873 st.; 20e. lijst van den Hoven, 750 st.20v. lijst Braat, 2161 st.; 21d., Ie alg. lijst V.B.,-834 st.; 21e, hoofdlijst V.B., 13658 st.; 21g. 2e alg. lijst V.B., 1179 st.; 22., Chr.-Dem. 482 st.; 26., Onafh. Partij, 580 st.; 28., Geref. Staatspartij, 6563 st.; 29., Dem. Partij, 337 st.; 32a., 2e lijst C.-H., 869 st.; 32b., Ie lijst C.-H., 15698 st.; 36., S. D. A. P., 9573 st.; 37., Nat. Bond v. Bezuiniging, 454 st.; 38., Middenstanders, 480 st.; 41., Ned. Vrouwenorganisatie, 152.st.; 44., Chr.- Soc. Partij, 243 st.; 45., Kermis-Partij,- 1061 st.; 49., LandbouwPartij, 145 st.; 50., Roomsch-Katholieke Staatspartij, 19562 stehimen. Hieronder volgen nog eenige cijfers door verschillende candidaten der diverse partijen behaald in den kieskring Middel burg: mr. :S. van Houten 756; J. A. de Wilde 20789; D. Wijnkoop 396; H. Kolthek 798; mr. H. P. Marchant 3909; A. v. d. Hoven 526; A. Braat 1913; <A- Staalman 627; Jhr. R. de Muralt 11559; H. ter Hall 1002; ds. G. H. Kersten 6171 ;mr. J. Sehok- king 15275; W. H. Vliegen 9248; L. A. Fruijtier 18265. De nieuwe Tweede Kamer zal ate volgt zijn samengesteld: 32 Roomsch-Katholieken, 16 Anti-Revo- lutionnairen, 11 Chr.-Histor:schen, 1 lid der Staatkundig Geref. Partij, 20 Sociaal- Democraten, 10 Vrijheidsboiiders, 1 Oud- Liberaal, 5 Vrijz.-Democraten; 2 Commu nisten, 2 Plattelandersbond. Totaal zijn uitgebracht 2.928.818 stem men; de kiesdeeler is 29288,18. De nieuwe Kamer zal overwegend rechts zijn, wanneer nog niet tot de rechterzijde worden gerekend den gekozene van de Staatkundig Geref. Partij en één der twee vertegenwoordigers van den Plattelanders- bond, die in de nieuwe Kamer zitting zullen hebben. De samenstelling, zal toch reeds van dien aard zijn, dat de regee- ringscoalitie zal beschikken over 59 zetels. Onder deze omstandigheden zal er waar schijnlijk alleen sprake zijn van een re constructie van het Kabinet. Bij de verkiezing op 3 Juli 1918 verkreeg de R.-K. Staatspartij 30 zetels, de S. D. A. P. 22 zetels, de thans in den Vrijheids bond samengesmolten partijen 15 zetels, de Anti-Rev. Partij 13 zetels, de Chr.-Hist. Unie 7 zetels, de Vrijz.-Dem. Bond 5 zetels, de Communistische Partg- 2 zetels, de Soc. Partij 1 zetel, de Chr.-Dem. Partij 1 zetel; Bond van Chr. Soc. 1 zetel, Plattelander- Bond (links) 1 zetel, Verbond Dem. Weer macht 1 zetel en de Chr. Soc. Partij 1 zetel. In de.nieuw samengestelde Tweede Ka mer zullen alvast niet meer terugkomen de navolgende aftredende leden, die niet opnieuw een candidatuur hebben aanvaard) hetzij omdat zij vrijwillig wilden heen gaan, of niet méér om een of andere reden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1