Zierikzeesche Nieuwsbode 08 uitslag derMiizinp. SICKESZ1 Hoofdpijn abonnement: Woensdag 5 Juli 1922 zierikzeesche courant. {eaffz^t buitenland. advertentiëk Uit Stad dn Provincie. Prfls per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Telefonische aanvragen omtrent den uitslag der verkiezingen worden door ons niét beantwoord. De drukke werk zaamheden nopen ons dezen maatregel te nemen. Alle maatregelen zyn genomen om den volledigen uitslag in ons nummer van Vrijdag mede te deelen. DE REDACTIE. De Duitsche Landru. Grossmann, de Berlijnsche blauwbaard, is Zaterdag te Berlijn voor de gezwo renen verschenen. 52 getuigen en 10 des kundigen zijn in dit proces gedagvaard. Uit de acte van Beschuldiging blijkt, dat Grossmann reeds 24 maal wegens zede- misdrijven tot straffen van 1 tot 15 jaar gevangenis is veroordeeld. Over het verhoor van den bekl. mleldt men uit Berlijn: Grossmann erkent 3 vrou wen te hebben vermoord. Hij heeft er echter geen oogenblik aan gedacht ze te martelen of te dooden toen hij ze uitnoodigde hem naar zijn woning te volgen. Er zijn heei wat bewijsstukken in de zaal, o.a. keukengereedschappen, waarmee Grossmann zijn slachtoffers na den moord aan stukken heeft gesneden. Ook de bank waarop hij zijn misdaden pleegde, staat in de zaal. Bij een huis zoeking in de woning van Grossmann heeft de politie een lap fluweel gevon den, die uit een rok van een der slacht offers blijkt te zijn gesneden. De voor zitter vraagt waarom bekl. dit heeL- gedaan. „Ik wilde er een vest van ma ken ter herinnering aan haar". Verschei dene publieke vrouwen vertellen da: Grossmann haar een betrekking van huis houdster in zijn woning heeft aange boden. Sommigen hebben aan zijn utt- noodigmg voldaan maar weldra inge zien dat er daar niet veel te huishouden viel en Grossmann een ander doel had. De eerste zitting was tamelijk rijk aan incidenten. Voortdurend interrum peerde beklaagde den voorzitter. Ook wond hij zich op omdat een der vrou wen hem ontrouw zou zijn geweest. „Stel u eens voor, mijnheer de voor zitter, dat gij jonggezel waart en een vriendin hadt die u bedroog, dan zoudt gij ze immers ook afranselen". Verschillende publieke vrouwen die als getuigen waren gedagvaard en destijds allen door beklaagde waren mishandeld, vielen plotseling Grossmann aan en mis handelden hem. Ook wierpen zij hem ver schillende voorwerpen, o.a. sleutels naar het hoofd. De politie moest de orde herstellen. Het leven te Moskou. In het Brusselache blad Le Peuple geeft de leider der Belgische socialisten Vandervelde zijn indrukken weer uit Sovjet-Rusland. Naar zijn zeggen heeft de nieuwe economische koers van de Sovjet-regee ring een hernieuwing van den handel ten gevolge. De economische toestand van het ryk vertoont evenwel nog geen vooruitgang. Integendeel, datgene, wat er nog van de eertijds machtige indu strie ia overgebleven maakt op het oogenblik een ernstige crisis door. Dit geldt vooral van de textiel-Industrie. Ook het gebied vam den hongersnood heeft zich nog uitgebreid De berichten van het bekken van den Donetz ztfn vreeselijk. Het regent er echter by tusschenpoozen en als dit weer aan houdt, ziet de toekomst er niet meer zoo donker uit. Het Moskou van 1922 schrijft Vandervelde gelijkt veel op de steden, achter het front die veel hebben geleden door het bombardement en door de be zetting door de troepen. In acht jaar zijn er aan de huizen geen herstellingen meer verricht. Bovendien sohynt het dat de helft van de huizen onbewoond ls omdat zij absoluut onbewoonbaar zyn. De waterleidingen zyn op verscheidene plaatsen gebarsten. Het meeste houtwerk is verdwenen en opgestookt. Vele ven sters missen de ruiten. In de straten heerscht een goede orde. Daar er een absoluut alcoholverbod heerscht, ziet men ge«n dronken lieden op de straten. In het algemeen zfo'n de menschen echter armelyk gekleed, want zij, die nog wel betere kleeren bezitten, kleeden zich eveneens op gewone wijze om niet op te vallen tusschen de anderen. Men ziet in de straten thans meer soldaten dan vroeger te Berlyn en meer bedelaars dan in Italië. Op iedere hoek vindt men deze ongelukkigen, die welhaast tot een dierlyken staat zyn vervallen. Deze menschelijke ruïnes zyn afkomstig uit de hongersnooddistricten. Vandaar strekt de groote golf van ellende zich uit tot voor de poorten van het Kremlin. Vandervelde verklaarde, den indruk te hebben gekregen, dat alle pogingen, om te komen tot een eenheidsfront in West-Europa te voren reeds zyn veroor deeld, zoolang de bolsjewiki dat in Rusland onmogelijk zullen maken, door de andere socialisten te vervolgen en hun in beginsel politieke vrijheid te ont houden. Voorts is hy van meening, dat de politiek van blokkades en van militaire interventies veel kwaad heeft van 13 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. No. 10796. Inzending op den dag van nit- Ultg.-RedlCt, fif. J. KOSTEN *ave 11 ure. gedaan, meer dan hij te voren vermoedde. Door deze buitenlandsche interventies is de vreemdelingenhaat van het Russi sche volk aangekweekt Ook de slechte gevolgen van den grooten oorlog zyn daardoor by het Russische volk nog verergerd, terwijl daardoor voorts een schijn van rechtvaardigheid is geschon ken aan de terreur en de dictatuur. Z1ERIKZEE. Met de St.crt. van Maan dag 3 Juii zijn verzonden de afdrukken van de wijzigingen der acten betreffende de N.V. Insulaire Hypotheekbank alhier. Op de bovenzaal van de sooieteit van den heer Vervver vergaderde Dins dagavond het hoofdbestuur der Oranje vereniging met de verschillende sub-com missies. Mede aanwtezig was de eere voorzitter, de burgemeester. Uit de me de deel in gen en gevoerde dis cussies bleek ons, dat de voorbereiding voor 't groote feest uitstekend function- neert en het geheele feestplan zal! slagen. Na afloop der vergadering werd een bezoek gebracht -aan de Soc. „Concordia", waar de pas opgerichte mondharmonica club haar oefeningen hield. In optocht ging het niv met het be stuur voorop, naar de woning van den burgemeester, waar de jpngelui een se renade brachten aan den eere-voorzit- ter. Vandaar naar de Concertzaal waar de voorzitter van den optocht door den algemeenen voorzitter werd toegesproken en dank betuigd voor zijn voorbereidend werk. Langs de Noord- en Zuidzijde van de Oude Haven gingen alien op de opwek kende tonen der mondorgels en trom mels naar de Poststraat, waar een se renade werd gebracht aan den heer H. J. Doeleman, die met milde hand ge geven had voor de jeugd. Het late uur was oorzaak dat wei nigen getuige waren van deze muzikale wandeling. fïet behoeft zeker geen betoog, dat iedereen op 13 Juli in onze oude veste de vaderlandsche driekleur uit zijn wo ning zal laten wapperen op den adem van de vrijheidswind, die, door 't her denken iaan 't geen ons voorgeslacht heeft bezield, dien dag in onze stad zal waaien. Ieder inwoner steke dien dag de drie' kleur uit I Bij den heer J. van der Wal te Brüinisse is verschenen een boekje, ge titeld: „De Opperkapitein van Zierikzee" door L. Penning. In dit werkje, versierd met een fraaie omslag, welke is geteekend door den heer Zoeter, wordt op populair-histo- rische wyze de geschiedenis verhaald van de vrywording van Zierikzee in 1572 en de daarby gespeelde rol van Lieven Jansz. Kaarsemaker. Men schaffe ter herinnering aan het historisch feest, dit werkje aan by boven- genoemden uitgever. Is er in Zierikzee geen kindervriend die kan zorgen dat b.v. door middel der school, dit boekje in handen komt dor Zierikzeesche jeugd? Den ganschen morgen is er in de verschillende stembureaux hier ter stede druk gestemd, zoowel door mannen als vrouwen. Zelfs hoogbejaarden vervulden hun kiezers- of kiezeressenplioht. Aan de eerste kiezeres werd een bouquet aangeboden. De Natuurhistorische vereen, afd. Breda e. o. heeft met hare zusterver- eeniging van Bergen op Zoom een hoogst belangrijke excursie georganiseerd op de Oosterschelde, ten doel hebbend een bezoek aan Zierikzee, de oestervissche- rijen en het verdronken land van Rey- merswaal (weervisseherijen). De excursie waaraan 110 leden uit Breda ^n 40 uit Bergen op Zoom deelnamen, stond op wetenschappelijk gebied onder leiding van dr. Foipmers, rijksbacterioloog en J. G. Sloff, leeraar in de plant- en dierkunde te Bergen op Zoom. De regeling van den tocht was op gedragen aan den secretaris der ver- eeniging te Breda, den heer A. v. Nij- naaten. Te Zierikzee werden de voor naamste gebouwen bezichtigd, op he<ï verdronken land toefde men 11/2 uur ter bezichtiging van het „Kerkhof" en de ansjovis-visscherijen. Onderweg wer den onder toezicht der rivierpolitie de netten uitgeworpen, terwijl de gevangen oesters, zeesterren, kwallen, mosselen enz. aan een grondig natuurkundig on derzoek onderworpen werden. Ten slotte bracht men nog een bezoek aan Tholen, waarna het gezelschap per tram en trein naar Bergen op Zoom en Breda terug keerde. Opheffing huurcommissies. Door Ged. Stateh van Zeeland is de volgende circulair* aan de gemeentebe sturen gezonden. De \raag is gerezen of de tijdsom standigheden niet zoodanig gewijzigd zijn, dat opheffing der bestaande huurcom missies kan worden overwogen. Wij verzoeken U voor zooveel noo- dig, aan deze aangelegenheid de ver eischte aandacht te schenken en ons c.q. met de door U te nemen beslissing, hetzij daarbij de bestaande commissie wordt opgeheven, hetzij tengevolge daar van tot opheffing niet mocht worden overgegaan, in kennijs te stellen Mocht Uw vergadering op nietomschre- ven gronden een besluit tot opheffing nemen, dan verklaren wij bij voerbaar, dat daartegen in beginsel bij ons geen bezwaar bestaan zal. ZONNEMAIRE. Op 1 Aug. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer J. Nieuw- dorp zijn betrekking van waterbouw kundig ambtenaar by het waterschap NIeuw-Bommenede en die hy nog steeds met den grootsten ijver vervult, aan vaardde. BRÜINISSE. De eerste kiezeres, die haar stemplicht kwam vervullen, een wed. van 83 jaar, werd door den burge meester' een cadeau vereerd. ST.-ANNAL AND. Verleden Zaterdag herdacht de heer F. Weyler den dag waarop by vóór 40 jaar als bode der gemeente in dienst trad. Zijn vele vrienden hebben er voor gezorgd dat die dag niet onopgemerkt is voorbijge gaan. De heer Weyler staat algemeen bekend als een trouw en eerlyk dienaar der gemeente, die steeds in alle een voudigheid op stipte wyze zyn dienst heeft verricht In den voormiddag begaf de gemeenteraad zich naar zyn woning om hem te complimenteeren en reikte de burgemeester hem een enveloppe met inhoud over. Ook van wege de burgerij ontving de jubilaris een dergelijke enveloppe. Het was te zamen een zeer aanzienlijke feest gave, die den ouden man (hij is do 84 al gepasseerd) stellig de overtuiging zal hebben gegeven, dat velen inde gemeente hun bode graag mogen lijden. Dat het hem gegeven moge worden zijn ambt nog eenige jaren waar te nemen Prov. Staten van Zeeland. Vergadering van 4 Juli, 's morgens half tien. De Commissaris der Koningin opent de zomerzitting in naam der Koningin. Aanwezig zyn 41 leden, afwezig de heer van Nieuwkuyk wegens erDstige ongesteldheid. De voorzitter hoopt op spoedige beterschap. Aan de orde is het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen verklaarde lid der Staten den heer J. H. Gesehiere. Op advies van de voor het onderzoek aangewezen commissie, wordt tot toelftting van den heer Gesehiere besloten, die daarop door den griffier wordt binnengeleid en in handen van den voorzitter de voor geschreven eed aflegt om na gelukwensch de plaats, zoe vele jaren door den heer mr. A. A. Veer ingenomen, to bezetten. Ingekomen zyn verschillende Kon. besluiten tot goedkeuring van besluiten der Staten, genomen iD de vergadering van 19 Dec. 1921. Verder eene mede- deeling van het Hoofdbestuur van het Nat. Verbond van Gemeente-ambtenaren van de in de algemeene vergadering van dat verbond aangenomen motie, inzake de aotie tot bezuiniging op de uitgaven der overheidslichamen. Ten slotte eene dankbetuiging van den heer F. A. Kloppert, ingenieur van den Prov. Waterstaat, voor de hem ver leende toelage voor de waarneming der betrekking van hoofd-ing., gedurende het laatste kwartaal 1921. Aangeboden werd 't verslag van den toestand der prinvinole over 1921. Nog was ingekomen een adres van den heer J. Polderman te Sint-Maar tensdijk om alsnog een subsidie te verleenen. Een verzoek van den politie bond St.-Michael voor een bijdrage tot oprichting van een politieschool. Deze werden beide gesteld in handen van Gedeputeerde Staten om praeadvies. Verder een dankbetuiging van de R. L. W. S. te Hulst voor de ontvangen subsidie. Ook werd aangehouden op voorstel van Ged. Staten het verzoek van het voorloopig comité tot oprichting van een Landbouwwintersobool te Oostburg om subsidie. Alles voor kennisgeving aangenomen. Een echte koken 3 CT. en 13 altijd voorzien van j den naam LMIJMHARDT mei handteekemnQ j \&mmê32Êtt Mededeeling werd door Gedep. Staten gedaan omtrent den post, voorkomende onder de uitgaven in de begrootingen voor 1921 en 1922, ter bestrydiDg van de behoeften, welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen der begroo ting; verder over de onderhandache aanbestedingen, over de samenstelling van de afdeelingen van bun college's, over de presentielijsten der vergaderin gen van hun college's den staat van de Prov., ambtenaren en bedienden en dien van de Provinciale eigendommen en bezittingen en van die, welke verhuurd en verpacht zijn. Ten slotte over den toestand van het s.s. „Walzoorden". Met 25 tegen 1 5 stemmen wordt dit naar de afdeeling overgebracht, op voorstel van den heer de Mey. i Tot lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Provinoiale wet (buitengewoon lid van Ged. Staten) wordt benoemd mr. H. F. Lantsheer met 21 stemmen, tegen 4 op den heer Lindeyer, 3 op den heer van Nlftrik, 1 op de heeren van Putte en Struve; de heer Lantsheer neemt de be noeming aan en wordt door den voor zitter gelukgewenscht. Overeenkomstig de voorstellen van Ged. Staten wordt besloten tot aan houding van de verzoeken van het Waterschap Poortvliet om herziening van het byzondèr reglement voor dat water schap, van den kring Noord-Beveland van de Z.L M. om verhooging van den veerdam te Kortgene, de polders Ser- Lippens en Nieuw Othene om calamiteus- verklaring, de kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Kapelle om subsidie voor herstel van het Kerkgebouw, de Prov. Ver. tot bestrijding der t.b.c. om subsidie voor 1923, de vereeniging „Sanatorium Zeeland" om medewerking i inzake borgstelling, de raden der ge- r meonte Clinge en Philippine reBp. om een renteloos voorschot en een bijdrage voor weg verbetering en het hoofdbestuur j der Z.L.M. om crediet over 1923 en 1924 J voor bevordering en aanmoediging der Paarden fokker y. Overeenkomstig het voorstel van de commissie van onder- zoek naar de mogelijkheid eener reorga- nisatie der Prov. verkeersmiddelen werd I besloten het door haar uitgebracht rap- j port in handen te stellen van Ged. Staten teneinde daarover in de a s. najaarsver- j gadering een voorstel te doen. De overige voorstellen reeds vroeger genoemd werden naar de afdeelingen ling-hengst, terwijl de jury bestond uft Deze chocoladereep, welke in de laatste weken zoowel in figuurlijken als werke- ltjken zin by zoovele Nederlanders over de tong is gegaan, heeft in een korten tyd een belangrijke plaats onder de zoo gewilde chocoladereepen ingenomen. Werd hy in den baginne, met het oog op de kostbare reclame, die er aan ver bonden was, door velen met een zeker vooroordeel geproefd, al spoedig bemerkte men, dat de firma SICKESZ ook hier weer hare leuze „Altijd beter" gestand deed, daar bleek, dat de PUURREEP een zuivere, zeer fijnsmakende chocolade is, met de fabricatie waarvan de aan de SICKESZ fabrieken verbonden technici wederom bewezen hebben in staat te zijn de kwaliteit der in Neder land gefabriceerde chocolade's steeds weder op een nog hooger peil te brengen. Zy, die gewend zijn SICKESZ reepen te koopen, weten dat zy altijd op de kwaliteit kunnen staat maken, zoodat men veilig kan aannemen, dat deze nieuwe reep niet alleen nu, dooh ook in de toekomst zoo goed zal zyn. bestrijd men het afdoenst met FRECO'S HOOFDPIJNTABLETTEN, binnen 10 minuten verlichting van Uw hevigste Hoofdpijn en Migraine, per koker 45 ct. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALT BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. overgebraoht en werd dit eveneens gedaan met nog twee nieuwe voorstellen en wel een om aan de voorwaarden voor subsidie aan de commissie van toezicht op de proefvelden toe te voegeD, dat voor de betaalbaarstolliog tot ge noegen van Ged. Staten het bewys moet zyn geleverd, dat aan het subsidie behoefte bestaat en het tweede om een crediet van f 100 beschikbaar te stellen voor de in September a.s. te IJzendijke te houden tuinbouw-tentoonstelliDg van de M-ü tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen westelijk deel. Than8 werd overgegaan tot trekking der afdeelingen en werden deze als volgt samengesteldEerste afdeeling de heeren Onderdijk, Dekker, Vienings, Welleman, Adriaanse, Gesehiere, Van Teylingen, v. d. Ouden, Lindeyer, Van Niftrik, v. d. Putte en Nieuwenhuijzen, en de heeren Van der Weijde en Gerlach van St -Jooaland, leden van Ged. Staten. Tweede afdeeling de heerenMulder, J. W. van Oeveren, Overhoff, Timmer man, Hartoog, Dixhoorn, Gunst, Erasmus, Hendrikse, Vogelaar, Stieger, de Mey en de hoeren Spren ger en Fruitier als leden van Ged. Staten. Derde afdeeling de heeren: Dumoleyn, Moelker, Verhorst, Kakebeeke, Van Zuijen, Van Waesberghe, Lantsheer, W. v. Oeveren, Struve, Hensel, Van Nolson, en de heeren Van Rompu en Dieleman als leden van Ged. Staten. Besloten werd de eerstvolgende open bare vergadering te houden op DinBdag 18 Juli des voormiddaga te 10 uur, waarna deze bijeenkomst wordt gesloten. RECHTZAKEN. Het gerechtshof in Den Bosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen A. B. A., oud-directeur van de Tilburgsche Crediet- en Effectenbank, die door de Bredasche rechtbank wegens het voort gezet misdrijf van oplichting is veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Het hof verklaarde, niet de overtuiging ge kregen te hebben, dat bekl. het oog merk heeft gehad, zichzelf en anderen wederrechtelijk te bevoordeelen, vernie tigde het vonnis van de rechtbank tc Breda, sprak beklaagde vrij en beval zijn onmiddellijke invrijheidssteTIing. Vrouwelijke griffier. Voor het eerst werd Dinsdag aan het kantongerecht te Amsterdam het ambt van griffier waargenomen door mej. mr. van Geuns, dochter van den advocaat- generaal by 't gerechtshof te Amsterdam. LANDBOUW EN VEETEELT. De uitslag van de door den Bond van Paardenf. op Sch.*D. op 3 Juli te Zierikzee gehouden veulenkeuring, waar voor ingeschreven waren 25 merrieveu- lens, 16 hengstveulens, 19 éénjarige mer ries, 5 tweejarige merries en één jaar- de heeren P. Vogelaar te Anna Jacioba- polder en L. van Dixhoorn te Axiel is als volgt: le pr. Ceres van Roze- gaard, door Zig-Zag du Fosteau B 482 I van W. J. ten Haaf, Noordgouwe; 2e pr. Elza Vb. No. 27597 door Zig-Zag du Fosteau B 482 van J. N. Bouman te Nieuwerkerk; 2e en 3e pr. Eva en j Elza van Tempora Mutantur, door Cer tain de Corroy B 516 van B. A. Steen- dijk, Nieuwerkerk; 3e pr. Truus van Grol, door Zig-Zag du Fosteau B 482 1 van J. L. Hoogenboom, Renesse; 3e en i 4e pr. merrieveulens door Certain de Cor- j roy B 516 van A. C. de Oude, Zierikzee; 4e pr. van Èlkerzee, door Certain de Corroy B 516, van C. Padmos, Elker- i zee; 4e pr. Nora door Certain de Corroy I B 516 van M. A. Mol, Duivendijke; 4e j pr. Nora van Bettewaerde, door Zig-Zag du Fosteau B 482 van J. C. v. Oeveren, i Bettewaerde bij Zzee; 5e pr. Meta de Buys Vb. 28177 door Moustic de Vilt van M. J. Klompe, Brüinisse; 5e pr. Caline de Veldzicht, door Dumas B 477 van C. ten Haaf, Zierikzee; 5e pr. Elza Vb. 2786<5 door Moustiquaire de Boulant B 547, van J. de Rijke, Sirjansland en 5e pr. Ella door Nemrod B 871 van R. i J. W. Gaanderse, Noordgouwe. I Hengstveulens, le pr. Certain van Ro- zegaard, door Certain de Corroy B 516 van W. J. ten Haaf, Noordgouwe; 2e pr. Ejnar de Bantum, door Moustic de Vilt B 856 van J. J. Geluk, Schudde- beurs; 2e pr. door Certain de Corroy B 516 van A. C. de Oude, Zierikzee; 3e pr. Ernest de Bantum, door Zig-Zag du Fosteau B 482 van J. J. Geluk, Schud- debeurs; 3e pr. Fleur van Maaije, door j Zig-Zag du Fosteau B 482 van Joh. Doe leman Jz., Dreischor; 4e pr. door Emir B 594 van J. de Rijke, Sirjansland; 4e pr. Fleuret door Certain de Corroy B 516 van M. A. Mol, Duivendijke en 5e pr. Oscar van Maaije, door Moustiquaire de Boulant B 547 van Joh. Doeleman Jz., Dreischor. Merries geboren in 1921: le pr. Calina de Moustiquaire, door Moustiquaire de Boulant B 547 van L. J. Kosten, Drei schor; 2e pr. Vera van Rozegaard, Vb. 22297, door Certain de Corroy B 516 van W. J. ten 'Haaf, Noordgouwe; 2e pr. Jenny Vb. 22358 door Moustiquaire de Boulant B 542 van G. L. Klompe, Ouwer- kerk; 3e pr. Castoria Vb. 24827, door Dumas B 477 van W. J. ten. Haaf Hz., Zierikzee; 3e pr. Anna de Weijde Line Vb. 22795 door Dessert B 616 van M. C. Sleendijk, Nieuwerkerk; 3e pr. Dia de Bantum Vb. 22586 door Certain de Corroy B 516 van J. J. Geluk, Schudde- beurs; 4e pr. Irma Vb. 24955 door Cer tain de Corroy B 516 van S. J. Gast, Duivendijke; 4e pr. Paulina d'Eysden Vb. 25155 door Beau Lijs II Bierse A 217 van F. C. Bouman, Nieuwerkerk; 4e pr. Mathi van Steenzwaan Vb. 23099, door Certain de Corroy B 516 van V. M. Krepel, Nieuwerkerk. Merries geboren 1920. Camina Vb 16922 door Dagon B 489 van J. de Rijke,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1