Zierikzeesche ffl Nieuwsbode ABONNEMENT: ADVERTENTIËN: Maandan 3 Inli 1Q99 zierikzeesche courant '8ste jaargang. - No. 10795. tanains op den a»g .«n ut- mddiiuay j juii ia^z. ihkikxeesuhh gourant. D|r DE L00ZE Jr nif*,Riiiict. 0. j. kosten «»tb vóór 11 ure. ~ÉERSTE BLAD. St.-Annaland. A. (Joedegebuure Az. Jr,, Bekendmaking. BUITENLAND. Bekendmaking. Herziening der Lijst van Inkwartiering. Een laatste woord! BINNENLAND. Uit Stad en Provincie Pr^s per 3 maanden f 1,50, franco per poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Van af heden is ials agent voor ons blad in bovenstaande gemeente aange steld, de heer. die zich belast met ihet aannemen Van abonnementen. De Directeur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de alphabeti- sche ljjst van de namen der kiezers die elders op de kiezerslijst staan, doch alhier wenschen te stemmen op 5 Juli 1922 (lijst zooals bedoeld in artikel 57 f der kieswet) op de secretarie dezer gemeente met ingang van heden voor een ieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is gesteld. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zijit ge b.v. lid der groote vrijzin nige groep, die thans Vrijheidsbond heet, zoek dan lijst 21e en maak een hokje voor den door Uw uitverkoren eandV- daat rood Denk e/v om, één hokje. De BURGEMEESTER der gemeente Zie- rikzee vestigt er de aandacht van de belang hebbende kiezers op, dat de ingang van het stembureau voor stemdistrict 3 (Teekenlokaal van de M. U. L. O.-school) is, aan de Lange Sint Janstraat en die van het itembureau voor het stemdistrict 4 (Gymnastieklokaal van de M.U.L.O.sehool) Nieuwe Boogerdstraat. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat op heden i6 aangeplakt en gedurende veertien dagen, van den 29 Juni tot en met den 18 Juli aan staande, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud aan krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de beschik bare ruimte zjjner woning, en van de ge bouwen en getimmerten voor stalling bruik baar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen van be zwaren tegen de lijst zijn ter gemeente-secre tarie te bekomen. Zierikzee, 29 Juni 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTIYN TAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Nog enkele uren scheiden ons van den gewichtigen dag van 5 Juli', djeïi dag der stemming, welke beslist, hoe in de naaste toekomst ons land zaï worden geregeerd. Hunkerend zien vele kiezers en Rïe- zeressen uit naar den Woensdag, waar.- op zij van hun wapen, het stembilj/et, zullen mogen gebruik makjen. Heel ons land wordt letterlijk bedol ven onder verkiezingsmateri,aal, in den vorm van brochures en bladen, die den êenvoudigen dikwijls nog meer uan 't pad, dan op 't spoor brengén. Dezer dagen lazen wij een verkic zingsartikel, getiteld: Denk om 1918"., waarin te velde getrokken wordt tegen de soc. partij. Ook onze vrijzinnige kiezers en kie zeressen zouden we willen toeroepen. t Denk om 1918 :i-4 Ve/e vrijzinnigen hebben toen „rechts" 'gestemd, omdat men bang was voor het Socialistisch gevaar. Doch nooit is men meer bedrogen uitgekomen dan in de peri ode van 1918—1922! Is er wel een tijdperk in onze parle mentaire geschiedenis aan te wijzen, waar in zóó met geld is gesmeten voor sociale maatregelen, dan gedurende de laatste zittingsperiode? Immers neen 1 Welnu dan, laat 1922 geen herhaling worden van wat gij in 1918 deed, nu ge hebt ervaren hoe het in 't laatst afgeloopen zittingstijdperk is gegaan Door een even teleurstellende, als voor ons bedroevende samenloop van omstandigheden, konden we ons voor genomen plan, om het stembiljet, zoo- als het er in werkelijkheid uitziet, bij het laatst verschenen Vrijdagnummer uit Jje geven, niet volvoeren. Thans ver schijnt het bij dit nummer aan den voor avond van den verkiezingsdag, waarop alle kiesgerechtigden moeten stemmen. Heel dikwijls hoort men deze dagen beweren: „het is nu nog niet verplfch- - tend te stemmen Dat is niet zoo. „De stemplicht is uit de Grondwet geschrapt doch staat nog wél in de Kieswet en zoolang de Kieswet niet is gewijzigd, zoolang is stemmen verplichtend. Wié Weg blijft krijgt tioete. De hier bijgevoegde afdruk van het orgineele stembiiljet stelt U in staat op Uw gemak nog eens na te gaan wie ge stemmen zult. De cholera in de Oekraïne. De cholera breidt zich op onrust barende wyze in de Oekraïne uit. Tot 7 Juni waren reeds 247 gemeenten door deze ziekte aangetast. Sedert Januari 1922 tot op 1 Juni zijn 7000 choleragevallen geconstateerd. Ge durende dezelfde periode van het vorig jaar werden slechts 400 gevallen waar genomen. De sanitaire toestand laat alles te wenschen over. Sedert 5 Juni zyn de apothekersbedienden in staking gegaan en zijn alle apotheken gesloten. De staking wordt gevoerd om een loon- kwestie. De apothekersbedienden, die staatsbeambten z\jn omdat de staat ook de apotheken in bezit heeft, hebben sedert twee maanden geen salaris ont vangen. Zij verlangen thans uitbetaling van het achterstallige loon. De sterfte in de steden begint een grooten omvang aan te nemen. Gestoorde uitvoering. Te Toulon werd dezer dagen een openbare muziekuitveering op zonder linge wijze verstoord. Juist toen de muzikanten hun plaatsen hadden inge nomen en de muziekminnende menigte om de muziektent geschaard stond, werden plotseling executanten en publiek door een regenbui van .gevleugelde" mieren overvallen. Ook de mnzieklesse- naars en de muziekeahiers werden met een laag van de hinderlijke insecten bedekt. De menigte poogde de ongezellige gasten te verdrijven door een vuurtje aan te leggen, maar het hielp geen zier. De gedoode mieren werden als om strijd door overlevende soortgenooten vervan gen en het slot van de historie was, dat de muziekuitvoering niet kon doorgaan. De zaak-Steinmann. Tot op dit moment is het Antwerpsche gerecht met zijn onderzoek naar de raad selvolle moordpoging op den heer Stein- mann nog geen stap verder geraakt dan het Maandag was. Het slachtoffer leeft nog steeds, al blijft zijn toestand de grootste bezorgdheid in boezemen. Men heeft den heer Steinmann niet bekend gemaakt met de arrestatie van zijn vrouw. Hij gelooft nog, dat ze terigevolge der doorstane emoties ziek te bed ligt, thuis. De heer Paul Emile Janson, oud-minister van oorlog, heeft zich met haar verdediging belast. Zij blijft hardnek kig alle schuld loochenen en vraagt onop houdelijk naar haar echtgenoot. Toch werd door de raadskamer, na den derden dag harer gevangenzitting, haar arrestatie bekrachtigd. Niemand loochent nog dat betrekkingen tusschen haar en den heer Van den Wouwer bestonden/Men schijnt thans zelfs te weten, dat juist in den laatsten tijd, deze betrekkingen tot hef tige tooneelen tusschen den heer Stein- mann en dezen al te familiairen huisvriend aanleiding zouden hebben gegeven. Stein- mann zou Van den Wouwer den toegang tot zijn huis vérboden hebben, en deze laatste zou hem een uitdaging tot een duel gezonden hebben, waaraan de heer Steinmann geen gevolg gegeven heeft. Het slachtoffer zelf stuurt nog altijd 't meest de nasporingen in 't honderd. Hij blijft volhouden, dat hij een man gezien heeft die in de garage van zijn auto op hem mikte en vuurde en dat hij, na getroffen te zijn, nog den afstand van 150 'meten aflegde, die deze garage van zijn woning sdheidt, en dan nog uit het raam1 zijn dubbelloopgeweer op den moordenaar heeft afgeschoten. Dit verhaal komt al minder en minder waarschijnlijk voor. De heer Van der Wouwer is ook nog steeds in de gevangenis, al wil niemand die hem kent, hem tot zulk een misdaad bekwaam achten. Hij heeft een alibi opgegeven, dat door verschillende absoluut geloofwaar dige getuigen bevestigd wordt. Alleen is er in dit alibi nog een gat van een klein uur. Heeft binnen dit tijdsverloop de heer Van den Wouwer van de Villa zijner ouders naar die van mevr. Steinmann kun nen gaan, er de misdaad plegen, en terug thuiskomen? Ziedaar wat nog steeds niet uitgemaakt is. De lersche kwestie. De berichten uit Dublin melden, dat Vrijdagnacht het vuur in de „Vier Ge rechtshoven" nog smeulde. Ook was er nu en dan nog geweervuur in de stra ten, maar over 't geheel is het "rustiger in de stad sedert de opstandelingen de witte vlag gehesohen en zich onvoor waardelijk hebben overgegeven. O'Con nor, Mellowes en verscheidene -andere leiders der opstandeiingen, met ongeveer 150 man, werden door de zegevierende Vrijstaatsche troepen naar de Mountjoy- gevangenis gebracht. De troepen der voor loopige regeering namen ook nog ver schillende afdeelingen opstandelingen ge vangen, welke huizen in Dublin hadden bezet, benevens vele strijdbare republi keinen in de andere districten van het graafschap. Verscheidene hotels en hui zen in tusschen zij n nog in handen van de opstandelingen en het republikeinsche orgaan berichtte Vrijdag, voordat cte „Vier Gerechtshoven" waren ingenomen, dat De Valera tegen de regeering vocht. De algemeene indruk"*is intusschen, dat de kracht v-an den opstand nu is ge broken. Het gebouw, dat een der kostbaarste bibliotheken in Ierland bevatte en na tionale documenten, die niet te vervan gen zijn, is, vreest men, verloren, vooral door den brand, die ontstond na de ontploffing der door de rebellen ge legde 'mijn. In het graafschap Donegal heeft de op ruiming der opstandelingen groot succes. Daar veroorzaakten de republikeinen niet alleen aan de Zuid-Iersche regeering, maar ook aan die van Ulster moeite, door hun politiek om over de grens te schieten en treinen tegen te houden. Er zijn geen berichten uit een.ig deel van Ierland van opstanden ter ondersteuning van de re bellen te Dublin. Met betrekking tot de hulp, die de com munistische partij der „werkers van de wereld" gaven aan de opstandelingen te Dublin, zeide Churchill in het Lagerhuis, dat zij een soort plebs waren, die in alle wanordelijkheden en in elke revolutie naar een prooi in de maatschappij zoch ten. Churchill betreurde het verlies der kostbare documenten in <fe „Vier Ge rechtshoven", „maar", zeide hij, „een staat zonder archieven is beter dan archieven zonder een staat". Een mededeeling, welke naar men méént, vertrouwbaar is, is ontvangen door de regeering te Ulster omtrent het lot van drie Britsche officieren, die in 't laatst van April gevangen werden genomen door de opstandelingen, terwijl zij in een auto door Macroom in het graafschap Cork reden. Naar nu bericht wordt, zijn deze officieren door de republikeinen aan een boom opgehangen. men wenschte geen hulp, daar men dacht vlot te zullen komen. Zaterdagavond kwam het sc'hip werkelijk vlot en an kerde in het Veregat. Het was de „Vie wing" geladen met oesterschelpen van Yerseke naar Grimsby. ST.-PH1LIPSLAND. Vrijdagavond hield dhr. Krijger, directeur van De Nederlan der, in de „Druiventros" een politieke rede. Als candidaat van de Christel'ijk- Historisohe lijst sprak hij voor een publiek, dat slechts weinige van zijn geestverwan ten telde. Te meer moet het daarom ge waardeerd worden, dat de speech onder de volmaakste orde werd aangehoord, ter wijl zelfs velen aan 's sprekers verzoek voldeden om althans gedurende 't eerste uur niet te rooken. Het verdient aanbe veling, dat op dit feit eens de nadruk ge legd wordt. Immers, het is al vaak ge beurd, dat men zich niet stil hield onder een rede, terwijl men den woordvoerder tevens onthaalde op een bijna snijdbare tabakswalm. Ook op dit punt moet het publiek nog veel leeren. Niet alleen, dat men in de maatschappij steeds beleefd heidsmaatregelen moet in acht nemen, maar men moet ook bedenken, dat niets vermoeiender is voor een spreker dan een onaandachtig gehoor voor zich te heb ben, en dat in een door rook en anderé gassen vergiftigde atmosfeer. Een woord van lof mag dus niet onthouden worden aan de toehoorders van dhr. Krijger. Na tuurlijk hangt ook veel af van het op treden van den redenaar zelf. Het zijn ook hier niet allen koks, die lange messen dragen. Van dhr. Krijger kan gezegd wor den, dat hij zijn auditorium in zijn macht had. Zeeuw van geboorte, sprak hij in zuiver beschaafd Nederlan'dseh een wei- doorwrochte rede. Natuurlijk was het een verdediging van het Chr.-Hist. beginsel. Na zee en „Eendracht" alhier, 1—2. Eerste van een serie tusschen genoemde ver- eenigingen en „Excelsior" te Lepelstraat om medailles, uitgeloofd door den heer P.M. A. van der Riet, alhier. KERKNIEUWS. Zilveren Regeeringsjubileum van de Koningin. Door ver schillend© Oranjebonden z\jn in onderscheiden© plaatsen des Lands besprekingen geopend, om het 25-jarig regeeringsjubileum van de Koningin (Sept. 1923) op waardige wijze te vieren. Besloten werd alle oranjegezinde ver- eenigingen uit te noodigen tot deelneming aan de vorming van een Landscomité ten einde gezamenlijk voorbereidende maatregelen vast te stellen. Er zal weldra een vergadering worden gehouden van afgevaardigden van de vereenigingen, die hnune medewerking toezegden en instemming met het plan betuigden. De Koningin terug. De „Batavier V" arriveerde Zaterdag te Rotterdam en nam ligplaats op de boeien. Om 8 uur nam de Koningin op het dek afscheid van de officieren en bemanning, waarna het gezelsahap zich inscheepte op sleepbooten die het naar de Boompjes bracht. Daar wachtten auto's, waarmee H. M. naar Scheveningen vertrok. In de eerste auto zaten de Koningin, de Prins en de Prinses en Groothertog Friedrich. De koninklijke familie zalalvorons naar het Loo te gaan, enkele dagen doorbrengen in het Landhuis „Den Ruigen Hoek" te Scheveningen. De Koningin, de Prins, de Prinses en Hertog Adolf van Mecklenburg begaven zich per auto naar Den flaag, eerst naar het paleis van H. M. de Koningin Moeder, daarna naar het landhuis in den Rulgen Hoek te Scheveningen. EERSTE KAMER. Mr. A. A. de Veer te Middelburg heeft zijn benoeming tot lid van de Eerste Ka mer aangenomen. Tentoonstelling te Kopenhagen. Zaterdagmorgen is de Nederlandsehe tentoonstelling te Kopenhagen geopend. Naar een draadloos N.T.A.-telegram meldt, heeft bij die gelegenheid de Deen- sche Minister van Buitenlandsche Zaken, flaroid Scavenius, gesproken over de vriendschappelijke betrekkingen, die a\ verscheidene eeuwen lang tusschen Ne derland en Denemarken bestaan hebben en sprak hij de hoop uit, dat deze ten toonstelling de handelsrelaties tusschen beide landen nog zou vergrooten in de naaste toekomst. Daarbij wees de Mi nister op het goedle onthaal, dat de Deensehe landbouwproducten in Neder land gevonden hadden en prees hij de wenschelijkheid aan om voortbrengselen uit de Nederlandsehe koloniën recht streeks naar Denemarken te importeeren, Ned. Her* Kart Beroepen: Te Garderen (toez.) F. F. J. van de Plassohe Iz. t© Krimpen aan de Lek. T© Den Helder(toez.) A. F©tter em.-pred. te Den Haag. Te Klundert J. Jollema te Wageningen. Te Pur- merend C. C. de Kloet te Veendam. Bedankt: Voor -Jisp H. van Lunzen, cand. te Driebergen. Voor Montfoort P. Kuylman te Houten. Geref. Kerken. AangenomenNaar Gorinchen ds. Hum mel te Heerenveen. Bedankt: Voor Smilde Herm. Knoop te Schouwerzyi. VAN HEINDE EN y mil In Berlijn is een courantenstakrng uitgebroken. De Duitsche Rijksdag heeft in derde lezing de wet op de graandistributie bij hoofdelijke stemming aangenomen. De onafhankelijke socialisten stelden in den Beierschen Landdag de uitwijzing van de leden der voormalige Dqitsche vorstenhuizen voor. VERSCHILLENDE BERICHTEN» Dreigbrief schrijver. Te Veendam is ge arresteerd de arbeider J. K., verdacht de schrijver te zijn van een dreigbrief aan den heer H. F. Panman, landbouwer te Ommelanderwijk, waarin dezen bevolen een korte inleiding over den ernst der - werd f2000 te brengen op een nader tijden, stelde hij de beteekenis van de te bepalen plaats, politiek in het licht, daarbij uitgaande van De iooMmad. Vrijdagmiddag ia te deze stelling: „Politiek is de kunst om te regeeren". Van zelf kwam hij toen op de waarde van het stemmen en oordeelde: „Wie niet stemt, kiest zijn tegenstander". Wetende, hoe moeilijk Zeeuwsche vrou wen, öf door huiselijke beslommeringen öf uit godsdienstigen schroom naar de stembus geleid worden, achtte hij een aparte aansporing voor de vrouwen noo- dig. (Jammer, dat geen enkele kiezeres Borne een electricien, die bezig was mot de leiding van het electrische net aan den Bornerbroekschenweg, in aan raking gekomen met de draden, waarop een stroom stond van 500 volt. De man was dadelijk dood. De 22-jarige A. J. J., uit Haarlem, is onder Velsen in aanraking gekomen met een draad van de electrische straat aanwezig was). Om uit den chaos van j verlichting, die door het onweer was de stemkaart wijs te worden, trok spre ker twee lijnen. Hij'scheidde beginselpar- j tijen van belangengroepen. Hij verwierp de laatste en waarschuwde daarbij ern- stig tegen de partij-Braat. Deze bond vond i hij gevaarlijk le voor het platteland zelf, 2e voor het parlement en 3e voor de eenheid onzer natie. In de beginselpar- tijen noemde hij den Bijbel de scheidings- 1 lijn. Met uitspraken van vooraanstaande 1 socialisten en vrijzinnigen toonde hij aan, dat de linksche' partijen hun programma's steunen op economische verhoudingen, volkswil en menschelijk vernuft. De recht- sche groepen erkennen in alles Gods sou- vereiniiteit en wenschen dus een regee^ ring bij de gratie Gods. De driebond ,,God, Nederland en Oranje" moet blijven be- staan. Met een opwekking om te stemmen 1 op de Chr.-H. lijst eindigde spreker zijn rede. Prov. Staten van Zetland. De zomerzitting der Prov. Staten van Zeeland wordt morgen (Dinsdag) ge- i opend des morgens te half tien. Andere jaren heeft de opening plaats des avonds j te half acht en worden de afdeelings- vergaderingen des Woensdag gehouden. Het vroege uur is nu gekozen met het oog op de Kamerverkiezingen op Woens dag. Men hoopt nu Dinsdag met de afdeelingsvergaderingen gereed te kun nen komen. VEUKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE. Gaarne voldoen wij aan het tot ons gericht verzo,ek om mede te deelen, dat de deelname door mu ziekgezelschappen, aan het feest op 13 Juli a.s.. voor ieder muziekcorps uit Zeeland is opengesteldtot en met Don derdag 6 Juli a.s. Aangifte bij den heer v. d. Ven, hotel Van Oppen. WEST-SCHOUWEN. Zaterdagvoor middag werd van af den vuurtoren door den uitkijk opgemerkt, dat op de „On rust", N.W. kust van N.-Beveland, een Engelsche barge gestrand was; de red dingsboot van Burghsluis, ter assistentie uitgevaren, is bijt het schip geweest, doch SCHERPENISSE. In het hotel „De Gou den Leeuw" werd Vrijdagavond door no taris Meulenberg te St.-Maartensdijk ten verzoeke van S. I. Hage te 'Scherpenisse geveild en' verkocht diens hofstede met landerijen, staande en gelegen in den Schelphoek onder deze gemeente: le perc. huis, schuur en erve, voor f3000, door J. Uil te Poortvliet; 2e perc. 1 gemet 144 roeden bouwland, door A. Murre te Poort vliet, voor f1200; 3e perc. Boomgaard, 1 gem. 5 roeden, beplant met 130 vrucht- boomen, 200 bessen- en 40 kruisbessen- struiken, door J. Duijnhouwer te Scheid penisse voor f1300; 4e perc., 1 gemet 213 roeden bouwland, door A. Murre te Poortvliet, voor f510; 5e perc., 8 gem. ,297 roeden weiland, door J. Duijnhouwer, Scherpenisse, voor f300, alles per gemet. De 5 eerste pereeelen werden gecombi neerd en ingekocht door P. Heijboer te Poortvliet, voor f 12000,10; 6e perc., 4 ge meten 137 roeden weiland, door J. Duijn houwer, Scherpenisse, voor f360; 7e perc. 1 gemet 9 .roeden bouwland, door D. van Houdt, Scherpenisse,. f550; 8e perc., 1 ge met 275 roeden weiland, door J. Duijnhou wer, Scherpenisse, voor f310; 9e perc., 2 gemeten 255 roeden bouwland, door idem, voor f400 per gemet. Daarna werd alles gecombineerd en onderhands ver kocht aan A. W. Gfiethuijzen te Scher penisse, waarvan de koopsom onbékend is. SPORT. OUD-VOSSEMEER. Uitslag wedstrijd Zondag j.l. tusschen Z.V.V. I te Zierfk- losgeslagen. De man was dadelijk dood. TELEGRAMMEN, BERLIJN (V>D.) Naar „T|l. Union" v^fc neemt, heeft de garantiecommissie 4 commissies gevormd. De eerste com missie houdt zich bezig met de rijks inkomsten, de tweede met de controle op de rijksuitgaven, de derde zal zich met de kapitaalvlucht uit Duitschland en den terugkeer van het reeds gevluchte kapi taal bezig houden, de vierde verricht sta tistische arbeid voor de drie eerste com missies. Reeds hebben principiëele bespre kingen plaats gehad. HAMBURG (V.D.) De politie-overheid heeft 20 nationalistische organisaties ont bonden en talrijke voorbereidingen van deze kringen verboden. HAMBURG (V.D.) In den nacht van Zaterdag op Zondag is de arbeid ïn de haven op alle Duitsche stoombooten neergelegd. BERLIJN (V.D.) De staking der boek drukkers verhindert het verschijnen, van alle Berlijnsc-he bladen. De vakvereni gingen hebben een eigen blad uitgegeven. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 3 Juli. GRANEN. Buiten landsche vast. Meel f 18. Maïs ifl94 a f196. Haver f 11,75 a f 12,25. Zaden. Lijn zaad, voer- f 17 a f 19Karwijzaad f75 a f77; Kanariézaad f 18 a f20; Mosterd zaad, bruin f 43 a f 45, geel f36 a f 39. Boekweit f 17 per 100 K.G. Binnenl. granen geen noteering. Eieren f7 a f8,50. Aardappelen. Westl. zand ■fl 2 a f '2,50, Due of York! f 3j,&» a f 3,90, Westl. zand f 4 f 4,50, klei f 3,75 a f4. Vlas. Aanvoer 1400 K.G. blauw f 1,50 a f 1,75; 10.000 K.G. Groninger f 1,65 f 1,90; 7800 K.G. geel fl,65 a f 1,90; 1500 K.G. wit 1,40 a f 1,60. VEE. Aanvoer 353 run deren, le kw. f 1,30 a f 1,35, 2e f 1,10 f 1,20, 3e f 0,90 a f 1; 612 kalveren, le kw. f 1,40 a f 1,60, 2e fl a fl,20, 3e f0,80; 879 schapen of lammeren, le kw. f 0,65 f 0,75, 2e f0,50 a f 0,60, 3e f 0,40; lammeren f 0,75 a f 1685 varkens, le kw. f 0,98 f 1,02, 2e f0,90 a f0,96, 3e f 0,82 f 0,88, lichte f 0,80 a f 0,96handel algemeen redelijk. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 30 Juni. Ingeklaard: s.s. „W. N.", kapitein A. Norfolk, met oud ijzer van Londen naar Duisburg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar* waarnemingen verricht in den morgen van 3 Juli- Hoogste barometerst. 767,4 te Weenen. Laagste 745,9 te Thorshavn. Verwacht tot den avond van 4 Juli meest matige, zuidelijke tot zuidweste lijke wind, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweder, zelfde tempera tuur. i.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1