B IJ VOEGSEL behoorende lig de Tan Vrijdag 23 Juni 1922, ne. 10791. BUITENLAND. Het proces Bessarabo. Drie vragen zijn aan de gezworenen in bovengenoemd proces voorgelegd. Heeft mevrouw Bessarabo haar man vermoord? Heeft zij met voorbedachten rade gehan deld? Is de dochter medeplichtig geweest bij den moord of de voorbereidende han delingen daartoe? De jury heeft de twee eerste vragen bevestigend, de laatste ontkennend beant woord, met het gevolg, dat Paule Jaques ls vrijgesproken en de moeder, voor wie" de jury de mogelijkheid van verzachtende omstandigheden openliet, 20 jaar dwang arbeid heeft gekregen. De uitspraak viel na een heftig bewogen zitting, die begon met een pleidooi van Hubert voor Paule Jacques. Hij maakte het kort en bepaalde zich ertoe, op het gevoel te werken. Daar toe las hij een brief voor door zijn cliënte tijdens een ziekte uit de gevangenis aan hem geschreven. Hij deed een beroep op het mededoogen ten behoeve van dit ge folterde kind, dat zelf gedurende 't plei dooi snikkend in de bank zit. Op een vraag van den president of zij naar aan leiding hiervan iets had te zeggen, stond ze met moeite op. Het duurde lang, voor ze de tranen "Voldoende bedwongen had om te kunnen spreken. In de stikvolle zaal was het doodstil. Toen begon ze met de aankondiging, thans de waarheid te zullen zeggen. Daarop volgde met hor ten en stooten, door geluidlooze snikken onderbroken, die het lichaam deden schok ken en in tweeën bogen, een dergelijke bekentenis, als ze indertijd al voor Bonin, den rechter van instructie heeft afgelegd: 's Ochtends oni 8 uur hoorde Zij een knal. Ze'snelde toe, maar vond de kamerdeur gesloten. Haar moeder stelde haar gerust, door te zeggen, dat de badkaohel gespron gen was. Later wendde ze zich opnieuw tot haar moeder. Toen zag ze Bessara- bo's lijk. De moeder bekende toen, hem te hebben vermoord. Mevrouw Bessarabo hoorde deze verklaring in spanning aan. Soms knikte ze ontkennend. Ook raad pleegde ze intusschen Moro. Toen het meisje uitgeput op de bank teruggevallen was, stond de moeder op. Kloek rechtop voerde ze het woord. Pas tegen het slot werd het haar te machtig. Haar verhaal was uiterst verward. Ze bleef ontkennen haar man vermoord te hebben. Op dat oogenblik werd de zitting op verzoek van Moro geschorst. Na de heropening gaat mevrouw Bessarabo door met verwarring in de hoofden te stichten. Ze pleit, ten voordeele van haar dochter, die bang is geworden. Moro, die daarna het woord krijgt, betoogt, dat de jury zich door deze verklaringen niet op een dwaalspoor moet laten leiden. Daartegenover blijft het dos sier gehandhaafd, omdat Paule haar moe der niet heeft gezien, noch gehoord bij den moord, wat de dochter bevestigt. Hij bezweert de gezworenen niet af te gaan op de bekentenis der dochter. Na een enkel woord van den verdediger der laat ste trekt de jury zich terug. Haar beraad slaging duurde een uur. Het hof zelf was daarna spoedig met de uitspraak gereed. Van^ de twaalf leden der jury heb ben zich er vijf door mr. de Moro Giafferri laten vinden om een verzoek schrift tot gratie voor mevrouw Bes sarabo te teekenen. BTNN~ËNLAND. Bornl voor Stuatspcusioameeriag. Op een adres van het hoofdbestuur van den Bond van Staatspensionneering aan den minister van arbeid d.d. 26 Mei j.l. heeft de minister 't volgende geantwoord: In antwoord op uw brief deel ik u mede, dat ik niet mijn medewerking kan verleenen tot de invoering van Staatspen sioen. Afgezien van de principiëele be zwaren, zou reeds de bedenkelijke toe stand van 's lands geldmiddelen zich tegen inwilliging van het verzoek van uwen Bond verzetten. Invoering van een staats pensioen van 3 gulden per week, zou naar uw berekening de eerstkomende jaren een uitgaaf vergen van rond 45 millioen gulden. Wanneer ik aanteeken, dat verhooging met 1 gulden per week aan den Staat jaarlijks rond 15 millioen gulden zou kosten, behoef ik zeker niet verder te verduidelijken tot welke schro melijke gevolgen voor de staatsfinanciën deze verhooging zou leiden. Met des te meer kracht mag ik mij tegen uw denkbeelden verzetten, omdat ik meen voldoende getoond te hebben niet blind te zijn voor de belangen van onze be jaarde, maatschappelijk minder gunstig gesitueerde burgers. Het zal u bekend zijn, dat op mijn initiatief tot stand is geko men de Ouderdomswet 1919, welke wet gedurende eenige jaren aan de personen, die op 3 December 1919 ouder waren dan 34 jaar en niet een bepaalde wei standsgrens te boven gaan, de gelegenheid opent om tegen betaling van een week- premie van slechts 39 centen, zich met ingang van het 65e levensjaar een rente van 3 gulden per week te verzekeren. Van deze gelegenheid werd tot nogtoe door ongeveer 250.000 personen gebruik gemaakt, met dat gevolg, dat thans van de ouderen dan 60 jaar, die in de termen van deze verzekering vallen, rond 75 pCt. is verzekerd. Overigens opent, gelijk u mede bekend zal zijn, bedoelde wet thans aan alle burgers de gelegenheid zich op veilig® wijze tegen een redelijke premie premie bij de Rijksverzekeringsbank een ouderdomspensioen te verzekeren. Uw mededeeling, dat door of namens 524.898 Nederlandsche meerderjarige vrou wen en mannen met de actie van uw bond instemming is betuigd, heeft op mij niet dien indruk gemaakt, dien u er blijk baar van heeft verwacht. Uw actie tegen de Invaliditeitswet, welke bij het minder ontwikkelde deel van ons volk den indruk moet achterlaten alsof die wet een aan eenschakeling zou zijn van onrecht, doet mij ernstig betwijfélén of u wel over voldoende mate van bekendheid met de voordeelen van de bij die wet geregelde verzekering beschikt, om het Nederland sche volk in deze aangelegenheid naar be- hooren. te kunnen voorlichten. Uil Stad en Provlnole ZIERIKZEE. Benoemd tot technisch ambtenaar 2e klasse, bij het Provinciaal Waterleiding-bedrijf in Noord-Holland, de heer D. G. van Damme te Haar lem, vroeger alhier. r— In de groote zaal van hqtei „Ju liana" trad Woensdagavond voor het bestuur der Centr. Anti-Rev. kiesver. op, de heer A. W. F. Idenburg, oud-minis ter en oud-Gouv.-Generaal van Ned.-In- dië. De voorzitter, de heer D- Mui der, opende deze druk bezochte verga dering met gebed, waarna hij het wel kom toeriep aan publiek en sprekeT. De heer Idenburg, daarna het woord verkrijgend, wees allereerst op de om zeilende verwarring, die er thans in de gansche wereld op elk gebied heerschl. jOp internationaal gebied blijven, in weerwil van alle conferenties die ge houden zijn of nog gehouden zullen wor den, tal van problemen op te lossen, en bij de verwarring op economisch ge bied zien we de onderlinge afhankelijk heid der verschillende rijken. De publie ke geldmiddelen, de staatsfinanciën van tal van landen, die aan den oorlog heb ben deelgenomen, zijn hopeloos in de war. Ook in ons land zal er dit jaa* een tekort zijn van f 50 millioen; vooi 't volgend jaar zal het tekort wellicht f 100 a f 150 millioen bedragen. In het A.-R. program van actie wordt dan ook niets beloofd dat geld kosL Bezuiniging en versobering van den staatsdienst is geboden. Ook bij oi^ze politieke tegenstanders wordt ea op ge wezen dat men op de staatsuitgave* zal moeten bezuinigen, maar intusschen vormen zij plannen, welke, indien zij" in vervulling zouden gaan, groote uit gaven met zich zouden brengen. Ook op zedelijk en geestelijk gebied heerscht groote verwarring. In de ai- gemeene malaise, die er na den oorlog kwam, erkend men niet de straffende hand Gods. Men jaagt naar stoffelijke belangen, gaat prat op eigen kracht, keert zich af van de oude paden. Juist die moreele en geestelijke in zinking is, aldus spr., voor ons Anu- Rev. het ergste. Vermeerdering der productie en groote spaarzaamheid kunnen de .wereldellende net overwinnen. Herstel is slechts mo gelijk als de menschen zich bekeeren tot God. De tegenstanders beweren: wat heeft het christendom te maken met de ma laise, het zijn de economische verhou dingen die de toestanden bepalen, etc. etc. De ideale chr. levensbeschouwing botst hier -tegen de materieale. Als wij spreken van grondslagen, dan bedoelen wij aldus de heer Iden burg— de zedelijke en geestelijke grond slagen, dan bedoelen wij dat het Chris tendom nimmer heeft beweerd dat het een speciaal maatschappij stelsel is. Maar dat Christendom kan in deze maatschappij het bederfwerend zout zijn. Als we inden bijbel lezen dat het verkeerd ging met het Israëlitische volk, dan ontving dat volk van zijn profeten geen materieele raadgevingen; maar dfta klonk hetBekeert u, verlaat de af goden, breekt met de wereld, tot dc wet en de getuigenis |Wat heeft Christus gebracht Hij trad niet op als politiek en sociaal her vormer. Hij kwam brengen het konink rijk Gods, gerechtigheid, verlossing en. het eeuwig leven. .Traden de apostelen als maatschap pelijke hervormers op Neen, zij ver maanden de gemeenten om deugdzaam te zijn en liefde te betoenen. Zij stel den het gezin in het licht van net evan gelie. Dat evangelie heeft gebracht de werkelijkheid van het koninkrijk God*. Met de getuigenis, welke voorkomt in Gen. 1 „in den bgginne schiep God den hemel en de aarde", giögen ae apos telen de heidenwereld in. Deze getuigenis staat tegenover allen, die -.t gezag willen doen opkomen u?c den mensch, maar daardoor juist het gezag in de wereld ondermijnen. Men zie naar Rusland. De overheid heeft God te erkenden en zich naar Zijn voor schriften te regelen. De tweede pijler waarop hetgezag rust, vinden we in Gen. 1 27: )VEn God schiep den mensch naar zijn beeld, man en vrouw". Met die getuigenis trokken de apostelen de Joodsche- en Heidenwereld in, waar de vrouw niet werd beschouwd, getuige de vele ge schriften, als de gelijkwaardige van den man. Christus* heeft'later de gelijkwaar digheid der vrouw weer hersteld De moderne wereldbeschouwing heeft over het huwelijk een andere opvatting. Wijl het Christelijk gezin de grondslag is van het maatschappelijk leven, be schouwen de A.-R. den huwelijksband als gesloten voor het leven. Bij de mo dernen trafcht men thans de Mohamtne- daansche opvatting ingang fcp doen vin den, waarbij de huwelijksband zoolang wordt erkend, als dit wenschelijk wordt pacht. Die Mohammedaansche opvatting is de sociale vloek van den Islam, weïke men tegenwoordig ook onze Westersche geacht. Die opvatting is de sociale vloek van den Islam, welke men tegenwoor dig ook onze Westersche maatschappfj wil indragen. God heeft diep in 's menschen ziel gegrift het gevoel van schuld en straf,- wat juist door zoovelen gaarne zou wor den uitgewiseht. De C1k. grondslagen moeten dus zijn de hoeksteenen van den Staat. Daarom gaat de geheele strijd, ook bij de stembus. Hoewel de A.-R. partij altijd tegen het vrouwenkiesrecht is geweest, zoo wijst spr. er toch met nadruk op, nu het er eenmaal is, dat de vrouwen van dat recht gebruik dienen te maken. Als de vrouwen thuis bleven, dan zouden zij de anti-christelijke stroom ongewoon doen 2wellen. öp 't program van actie der A.-R. komt o.a. voor: afschaffing van de staats loterij. Spr. wees met nadruk op de beteekenis van „politiek", welke de kunst is, niet om belangen te dienen, maar de kunst om het volk te dienen in zijn breede grondslagen. Nooit moogt go., zegt spr., toelaten dat de politiek zich groepeert om stoffelijke belangen; de A.-R. partij moet een beginselpartij zijn. Spr. hoopt dat de kiezers de partij trouw zullen blijven, geen onrein vuur zullen mengen in den stembusstrijd, maar dat ze zullen zijn een biddend volk. Spr. geeft dan en daarmede eindigde hij de uitkomst in Gods hand. (Applaus.) De heer D. Muider dankte den heer Idenburg voor zijn ernstig betoog, waar in alleen dingen van hooger orde zijn behandeld. Spr. betreurde het dat som mige kiezers van Chr. huize een be langengroep steunen, doch hij hoopite dat zij ter reehtertijd zuilen inzien, dat het niet gaat om de stoffelijke belan gen bij den komenden stembusstrijd De heer Idenburg eindigde daarna met dankgebed. j SCHERPENISSE. Voor d® betrekking van gem.-veldwachter, die mee l Aug- a.s. alhier vacant komt, zijn niet mindei dan 91 sollicitanten. In de bestuursvergadering van de Electriciteits-Maatschappij „Scherpenisse" werd tot secretaris gekozen, de heer D. A. Hartog, zulks in de plaats van den heer J. Oudesluijs Jz., die bedankt heeft. Provinciale Staten ran Zeeland. Verschenen is thans de agenda voor de op 4 Juli te openen zomer zitting van de Provinciale Staten van Zeeland, volgens welk Ged. Staten voorstellen aan te houden de verzoeken van commis sarissen van de Ambachtsheerlijkheid van Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe, om machtiging tot het voortdurend hef fen van veergelden naar een hoogea ta rief dan het thans geldende in het veer van Oud- op Nieuw-Vosmeer; van de vergadering van ingelanden van het wa terschap Poortvliet tot wijziging van het bijzonder reglement voor «dat waterschap; van den kring Noord-Beveland der Z. L. M. om verhooging van den veer- dam te Kortgene; van de Pro.v. Zeeuw - eche vereeniging tot bestrijding der t.b.c. om over 1923 weder een subsidie van f 5000 te mogen ontvangen; van de Ver eeniging „Sanatorium Zeeland", om de Provincie borg te doen blijven voor een kapitaal van f 750,000, hetwelk de Rijks verzekeringsbank bereid is aan bedoelde vereeniging te verleenen tegen 51/2 °yo, mits een officieel lichaam als borg op trede. Verder vermeldt de agenda het rap port van de commissie tot oncjerzoek naar de mogelijkheid eener reorganisa tie der Prov. Verkeersmiddelen, Wefcc rapport echter nog ni,et in druk ver-' scheen. Behalve de reeds genoemde voorstel len worden nog de volgende genoemd: Een voorstel om evenals voor die af gifte van nieuwe buitenlandsche passen, ook bij het nu mogelijk geworden ver lengen van die passen, een leges te heffen van f 1, behalve in gevallen van onvermogen. Een. voorstel om, waar h,et mogelijk is dat uit de aanvaring van liet s.s. „Walzoorden" van den Prov. Stoómboot- dienst op de Oosterschelde en de sleep- boot „Noord-Holland" op 10 Januari j.l. in het kanaal voor Walcheren bij Veefe, een rechtsgeding zal voortvloeien, een mogelijk geschil over deze aanvaring aan de uitspraak van scheidsmannen te on derwerpen of daarvoor, zoo noodig ook in hooger beroep en cassatie, een rechts- j geding te voeren of hierin als verweer der op te treden. !Op de agenda komt o.a: nog het volgende voorstel voor, dat niet in druk is verschenen: het wijzigen van de ver ordening tot regeling der bezoldiging van de ambtenaren in dienst der pro vincie Zeeland. Ter vaststelling wordt aangeboden de begrooting uoor 1923welke aanwijst in ontvang en uitgaaf f 1,721,276.595, met een post onvoorzien ad "f 18,237,755. Ter toelichting van deze begrootfng zeggen Ged. Staten o.a. dat zij gezien den te verwachten teruggang in de op brengst der belastingen, inzonderheid der vermogens en der inkomstenbelasting, niet hebben durven ramen een opcen ten opbrengst van f 1,213,000 pf f 94,000 meer dan in 1922, zooals de cijfers over 1922 zouden rechtvaardigen, maar de zelfde opbrengst als voor 1922 was ge< j raamd. Verschillende andere posten der begrooting 1923 leveren echter gunstige verschillen met de raming voor 1922 op en wel tots een totaal van f 102,000, waartegen oyer eendrietal posten die een nadeelig verschil, geven Van f 11,000 te samen zoodat de gewone uitgaven ten slotte een voordeelig verschil ge-' ven van f 91,000. Maar er zijn twlee posten, diè dit voordeelig verschil neu traliseeren. Ged. Staten maken van deze geleger. hera georuik terug te komen op de financieele beschouwingen van den heer" van Niftrik in de zomervergadering ran 1921, die tot de conclusie kwam, d&r er twee middelen tot verbetering zijn, en wel ten eerste verhooging van de. Rijksuitkeering. Het tweede middel, dat de heer van Niftrik noemde, was de egalisatie der' kosten van den technischen dienst, waar-k voor hij 5 opcenten zou willen heffen op de rijksbelastingen. Ged. Staten kun nen dan ook geene vrijheid vinden, tot- het aanwenden van die poging te ad-- viseeren. Ged. Staten stellen voor de volgende op centen gedurende 1923 te heffen op de rijksbelastingen: 50 opcenten op de hoofd som van de grondbelasting voor onge bouwde en gebouwde eigendommen en de personeele belasting en 20 opcenten op de hoofdsom van de vermogens- en de inkomstenbelasting. De booten van den dienst op de Ooster schelde maakten in 1921 561 reizen Mid delburg—Zierikzee, 562 Zierikzee—Middel burg, 108 Zierikzee—Katsche Veer en Kat- sche Veer—Zierikzee; 260 Zierikzee—Kort gene en Kortgene—Zierikzee; totaal 1849 reizen; zij vervoerden 19962 reizigers le klasse en 26139 tweede klasse, met resp. f 34317,911/2 en f 30483,721/2 opbrengst. De totale ontvangsten bedroegen f 93.579,47 en de totale uitgaven f 155.017,56, alzoo een tekort van f 61.438,09, dat geheel ten laste der provincie komt. De begrooting voor 1923 voor de dien sten op de Oosterschelde wordt in önl vang geraamd op f 83450 en in uit gaaf op f 157450, alzoo een tekort van f 74000. Volgens een overzicht van het reservefonds van de provinciale stoom bootdiensten bedroeg dit bij het afslui ten van den dienst 1920 f 304,100 en bij het afsluiten van dien over 1921 f 360,550, waarvan f 28300 belegd in 5 0/0 schuldbrieven der Nederlandsche staatsleening 1918 en f'332,250 ingeschre ven op het grootboek der 3 °/o "Na tional® schuld. rechtzaken. De rechtbank te Zutphen heeft den koopman J. H., te Deventer, wegens -te lage aangifte voor de Oorlogswinst- en Rijksinkomstenbelasting over 1918, ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch- was een maand gevangenisstraf. Voor 't Haagsche gèrechtshof diende ^Woensdag de zaak tegen P. J. B., op7- zichter van den provincialen waterstaat in Zeeland, te Zierikzee, J. V., contro leur der R'aamsche Tramwegmaatscnap- pij te Zierikzee en A. G., opzichter van weg en werken dezer maatschappij, even eens te Zierikzee veroordeeld, tot resp. f 50), f 5 ein( f 5«b., subsid^ir 50, 5 en 5 dagen hechtenis wegens wederspann'lg- heid. Het hof sprak beklaagden vrijf. landbouw en veeteelt. S&aad der landboawg© wasten. Het hieronder volgende overzicht van den stand der landbouwgewassen op 16 dezer is, onder medewerking der rijks- landbouwconsulenten, samengesteld naai' gegevens, verstrekt door de correspon- dan ten yah de directie van den land bouw en door het Koninklijk Nederl. 'Meteorologisch Instituut. De weersgesteldheid; was voor de ont wikkeling der gewassen in hei voorjaar van 1922 niet bijzonder gunstig- Verschillende wintergewassen waren slecht door dem winter gekomen en ver toonden in het voorjaar een hollen stand. Nachtvorsten op 3, 11, 17 en 28 M®i en op 5 Juni richtten in verschillende streken nadeel aan en de -geringe hoe veelheid neerslag, in Mei en de eerste helft van Juni gevallen, heeft ide ont wikkeling van velegewassen enin het bijzonder van vlas-, gras- en klaver- landen sterk benadeeld. Over het algemeen is tengevolge van een en ander de stand van de gewas sen aanmerkelijk slechter dan in het Juni-overzicht van 1921 kon worden aan gegeven. Betreffende de onderscheiden gewas sen in verschillende deelen des lands kan het volgende worden gezegd Wintertarwe. Van de wintertarwe is zeer veel omgeploegd, daar het gewas wegens uitvriezen als mislukt beschouwd moest worden. De stand is vrij goed. Zomertarwe staat vrij slecht in Zee- land. Wintergerst staat over het algemeen slechts matig. Zomergerst staat vrij goed in Zeeland. Haver. Op da betere gronden is de standin het algemeen vrij goed; ma tig in Zeeland. Boonen staan vrij tot matig in Zee land. Prwten. Uit Zeeland wordt een vrij goede stand gemeld. Bruine boonen. In Zeeland is de stand goed. f 1 Vlas is voor een groot gedeelte we gens misgewas omgeploegd; waar men het liet staan is het kort. In Zeeland is 'de stand slecht. Kanariezaad vertoont een vrij goe den tot goeden stand. iBlauwmaanzaad - staat goed in Zee land. Karwei staat overal vrij goed. Mosterdzaad vertoont in het algemeen een goeden stand. Aardappelen. De aardappelen kwamen op verschillende plaatsen onregelmatig op, terwijl bok geklaagd wordt over rotten van poters in den grond, waar door. ho0e plekken ontstonden. De droog te deed- aan de aardappelen nog weinig nadeel, zoodat de stand over het al gemeen vrij goed is. Suikerbietenbehooren tot de weinige gewassen, waarvan de stand in door snee goed is Uien staan goed in Zeeland. Cichorei staat vrij' goed in Zeeland. Grasland. Geklaagd wordt, dat in ver schillende streken het gras voor een deel is doodgevroren, waardoor kale plekken ontstonden. De droogte deed verder veel nadeel; de stand varieert zoowel Voor weiland als hooilland, van matig tot slecht, naar gelang van hoogte, ligging en gesteldheid van den bodem. post en telegraphie. •ZIERIKZEE. De besteller M. v. d. Linde Mhier, wordt met .ingang*.van 1 Juli- a.s. verplaatst.naar Rotterdam (post kantoor). onderwlST Aan het eind-examen van de Rijk® H. B. S. 5-jarigen cursus te Zierik zee, namen deel twaalf candidaten. Deze zijn allen geslaagd. De namen der ge slaagden zijn M. P. Ringelberg, J. Ho nig, 'M. Klok, C. P. Fritzius, J. E. de Rijke, Th. de Regt en G. J. Nijweide te Zierikzee; ;Marie Klompe en A. v. Griend te Dreischor; A. v. d. Cingel ie Noordgcuwe; P. A. Waalie en C. J. M.Boogerd te Nieuwer,kerk. Naar wij vernemen,-heeft de heef J. P. Waale, benoemd tot onderwijzer aan de M. U. L. O.-school "rie Zierik zee, voor deze betrekking bedankje. verkoopingen, enz. KERKWERVE, 21 Juni. Ten overstaan van notaris Korieiveg werden heden al hier in het opqn^aar verkocht: I. Voor den- heer C. va® Westen Pz.: Hooigras (voor f 72, f lljfen f 125; Nagras vooi voor f '30, f B en f 30; JU. Vocju den heer J. vvld. Wekken,: Hóoigraa voor f 65 en fJiO; Nagras voo« f 21. Alles per gerfljt- II.» I "i m .1 I I Mil AANBESTEDINGEN. SCHERPENISSEL^Bij de -aanbesteding van 60 .tonsteerfSolen, te leveren 20 ton in Juli en 40 ton dit najaar ten behoeve van de Electrische Centrale, was de laagste inschrijver, de heer M. Janssens, voor f 18,50 per ton. kunsten bn wetenschappen Draadloos© telegrafie. Volgens berichten uit New-York, jnaakt Marconi de uitvinding bekend van een draadloos zoeklicht, waarmee draadlooze golven als lichtgolven in een bepaalde richting kunnen uitgezonden worden in een straal in plaats van zich In alle rich tingen verspreidend. Marconi meent, dat de uitvinding een groote steun voor de scheepvaart zal worden, daar met be hulp van een draaienden reflector een draadlooze vuurtoren kan gevormd wor den, die wegwijzende stralenbijkans 100 mijl ver kan uitwerpen. 8POBT. OUD-VOSSEMEER. D. E. V. O. van Steenbergen speelde een vriendschappe lijken wedstrijd met O. V. V. ;alhier, met «en blanco eindspel van 0—0. predikbeurten. Zondag 26-Juni. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ur®, «U. Wielenga. Chr.^Geref.Kerk. 9.30, ,d«. v. d..Molen, 2 Leeakerk en 6 ure, d». v. d. Molen (oude tyd). Evangelisatie Jeruël. 10.30, Gewone dienst en 7 ure, de heer Storm. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Leenderts. Seroockerke. 10.30 ure,, ds. Boogaard. Burgh. 2 ure, ds. Boogaard. Ren«8se. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwellc. Geen dienst. Haamstede. 10:30 ure, ds. Japeken (Bed. H. Avondmaal) en 3 ure, idem (Doo,psbed.) Geref. Kerk. 10.30 sn 3 ure, cand. Den Boer van Zierikzee. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 en 8 ure, ds. Poort: Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10.80 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, cand. Van der Vegte van Zvrolle. Zonnemaire. 10.30 ure, ds. de Leur (Extra collecte voor de hongerlijdende Prot. kinderen in Rusland. Geref. Kerk. 10.30 en 8 ure, ds. Hoek. Noordgouwe, 10.30 ure, ds. v. Grietbuysen. Dreischor. 3 ure, ds. v. d. Griend (Doops- bediening). Ouwerkerk. 3 ure, .ds. Waardenburg. Nleuwerkerk. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.80, ds. C. Diemer, emer.-pred. te Zutphen," 3 Leeskerk en 6.30 ure, ds. C. Diemer. Oüd-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leesdienst. Oosterland. 10,30, geen dienst ên 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.80, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Sirlansland. 3 ure, ds. v. d. Linden. Bruinlsse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10 en 5. ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.80, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Pllipsland. 10.30 en 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Tbolen. 10, ds. Datema (Collecte kerk) en 2.30 ure, d«. W. J. Keiler. Geref. Kerk. 10 en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5