DUKAAT MELANGE ABONNEMENT: Woensdag 21 Juni 1922, zierikzeesche courant. advertentiën: UL.JURGENS' VERVANGT NATUURBOTER B INN ENLAN D. Uit Stad an Provincie Gal «n Slijm 2EKÜ^ACHTKHEID Prija per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode 78ste JAARGANG. - No. 10790. Dir. A, J. DE LOOZE Jr. Ultg.-ftidsct. R, j. KOSTEN van 1—^3 regels 60 ets. van 4 regels én daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Zy, die zlcli van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Juli a.s. ver schijnende Nos. GRATIS. BUITENLAND. Draadlooze telegrafie rondom de wereld. Marconi is den 16en Juni te New-York aangekomen. Gedurende de zeereis van af Southampton nam hij proeven met overbrenging van draadlooze berichten door middel van lange en korte golven en controleerde hij de snelheid waarmee berichten werden overgebracht. Marconi heeft verklaard, dat hij door zijn proef nemingen tot de conclusie is gekomen, dat het mogelijk was draadlooze berichten rondom de geheele wereld over te bren gen. De maximum afstand tot nu toe was 12200 mijl. geweest, van.Engeland naar de Antipoden. Hij veronderstelde dat draad looze telegrafie rond de wereld zonder twijfel de kosten van de verbinding op langen afstand belangrijk zou reduceeren. Een jacht zal over eenige dagen in zee steken en beproeven honderd woorden per minuut van New-York op te nemen. Het proces Bessarabo. De ambtenaar van het Openbaar Minis terie heeft in het proces Bessarabo voor beide beklaagden de doodstraf geëischt, doch de jury gelegenheid gelaten even tueel verzachtende omstandigheden in aanmerking te nemen. In den namiddag hield De Moro Giafféri, de verdediger van mevrouw Bessarabo, zijn pleidooi. Hij wees ér op, dat de eerste echtgenoot van mevrouw Bessarabo, de heer Jacque zelfmoord heeft gepleegd, zoo dat dient te worden geconstateerd, dat 't proces in geen geval over den dood van den heer Jacque loopt. Mr. Moro de Giafféri heeft Dinsdag zijn pleidooi voortgezet. Hij heeft vier uur lang gesproken. De zaal van het gezworenenhof was stampvol. Schanda len als te Versailles bij de zaak Lan- dru bleven nu echter uit. De verdedi ger was zeer welsprekend, maar een nieuwe lezing van het gebeurde heeft hij niet gegeven. Tegen het einde van zijn pleidooi roerde hij terloops de mo gelijkheid aan, dat Bessarabo zelfmoord gepleegd had en een ander, die daarbij belang kon hebben, het lijk in een kof fer stopte Deze onderstelling was al bij voorbaat door het Openbaar Minis terie gewraakt. De advocaat bepaalde" zich ertoe de argumentatie van het O.M. te bestrijden en te betoogen hoe de beklaagden hadden kunnen handelen, als ze hadden willen bereiken, wat hun ver weten wordt De Berlljnsche Landru. Op 1 Juli en volgendle dagen zaï Grossmann, de Berlijnsche vrouwenmoor denaar voor de gezworenen verschijnen. Men heeft Grossmann wel eens den Ber- lijnschen Landru genoemd. Juist lijkt deze naam niet, want hjem worden slechts 3 moorden op vrouwen ten laste ge legd. Alle drie waren z.g. als hurs- houaster bij hem in dienst geweest. De beraadslagingen zullen vermoedelijk mee gesloten deuren worden gehouden. Men verwacht, dat de verdediger zal trach ten, <ei bewijzen, dat Grossmann niet normaal is en verschillende geneesneeren als getuigen zal doen dagvaardefc. Grossmann is reeds 26 maal veroor deeld geweest. Meestal wegens het ple gen van zedenmisdrijven. Zoo heeft hij eens een aanslag gepleegd op een 41/2- jarig meisje, dat aan de gevolgen van de mishandelingen overleed. DenzelfdeL dag had hij nog een ander jong meeisje aangerand. Hij werd naar aanleiding van beide misdaden tot 15 jaar gevangenis straf veroordeeld. Grossmann zocht zijn slachtoffers onder de publieke vrouwen, die op de Andreasplatz in het Noorden van Bevlijn rondzwerven. Men vermoedt dat hij schuldig is aan het verdwijnen van niet minder dan 17 prostituees. Het onderzoek heeft echter slechts het noo dige materiaal opgeleverd om hem van moord op drie hunner te beschuldigen Grossmann mishandelde zijn slachtoffers op onmenschelijke wijze. Ongeveer 50 getuigen zijn in deze zaak gedagvaard. Het proces zal vier of vijf dagen duren Graanzuaien per vliegtuig. Een Amerikaansche vliegeniei heefc een machine uitgevonden, waarmee het mogelijk is, graan van de lucht uit te zaaien. De uitvinding moet een ware uitkomst zijn voor de Amerikaansche farmers, die groote uitgestrektheden graanland te bezaaien hebben. Met groote vaart, slechts een paar voet boven het te bezaaien land vlie gend, kan de machinie bij eiken over- langschen „zaaigang" het zaad in re gelmatige rijen over een breedte van ongeveer 9 meter uitstrooien. Het systeem berust op het volgende: Onderaan de machine zijn, verstelbaar naar de gewénschte afstanden, geperfo reerde metalen buizen aangebracht. Door middel van luchtdruk wordt het zaad! uit de buizen geblazen met voldoende kracht om het op de vereischte diepte in de aarde te doen dringen. 'De machines kunnen met eensnel heid van 128 K.M. per uur vliegen en in een dag van 7 wlerkuren 1000 acres bezaaien (een acre is 4840 vierkante yards; een yard is 0.914 meter). Om hetzelfde werk in denzelfden tijd te doen, zouden er honderd man notodig zijn. die allen tegelijkertijd zouden wer ken met goede spannen paarden Een hachelijke reis. De bemanning van het stoomschip „Al gerian Prince", dat Zaterdag te Leiih aankwam, heeft op haar re:s van Cyp- ius af een hacbelijken tijd meegemaakt. Een der stokers was plotseling krank zinnig geworden en met een scheen-' mes en bijl gewapend achtervolgde hij de bemanning over het schip. Hij stak de provisiekamer in brand en de equi page moest de deur openbreken om de vlammen te kunnen dooven. De hou ding van den man werd zoo gevaar lijk, dat een der officieren gedwongen was hem in beide polsen te schieten. Dan werd hij overmand en 'geboeid. Te Leith aangekomen is de man onderzocht en naar een asyl overgebracht.. Hoo er in Genua werd afgerekend. In Weenen doet op het oogenblik het volgende verhaal de ronde: De conferentie van Genua was afgeloo- pen. In dé hotels werden de koffers ge pakt en aan de gasten werd de rekening ter hand gesteld. Lloyd George greep'in zijn vestzak. Men hoorde ponden, helder-klinkende goud stukken op het marmeren betaalblad van de „office" rinkelen. Schanzer, Italië's machtige minister, strooide lires over de nota uit; mooie zil veren munten. En de hotel-directeur boog voor hem geen graad minder diep dan voor Lloyd George. Barthou haalde zijn portefeuille te voor schijn en nam er een chequeboek van het Crédit Lyonnais uit. Hij scheurde er een blaadje uit, vulde het met zijn gouden vul- 'peii in, zette zijn naam er onder, en de maitre d' hotel maakte de buiging, van 90 graden, waarop de groote Entente aan spraak kan maken. Toen kwam Schober aan de beurt. Oos tenrijks kanselier. Uit zijn groote acten- tasch nam hij twee reusachtige formulie ren. Er waren zegels opgeplakt en er stonden stempels op, ronde, driehoekige, langgerekte en handteekeningen, duide lijke en onduidelijke, en teekens in zwarte, roode, groene en blauwe inkt. De heer Schober schreef getallen en woorden in de rubrieken, trok lijnen, schreef.... „Pardon, mijnheer", zei de maitre d' hotel, „is dat een aanwijzing op een bank of....?" „Neen", antwoordde de bondskanselier even beleefd, „het zijn twee vrachtbrie ven. Twee wagons met kronen staan aan het „stazione Piazza Principe". Toch maakte de hótelman een beweging, die er als een buiging uitzag. Ongeveer honderd zeven-en-zeventig graden. Een weinig nerveus lei men thans den heer Tsjitsjerin zijn rekening voor. Deze deed een haal aan zijn sigaret, greep in zijn zak en haalde een klein pakketje te voorschijn, dat hij op - tafel wierp. Het klonk metaalachtig. De maitre d' hotel had in de kranten ge lezen, dat de Sovjet-regeering de kerk sieraden in beslag had genomen. De inhoud van het pakket kon dus kostbaar zijn. „Ik vraag het voor de omrekening, mijnheer", zei hij, „Is daar ongemunt goud in of zilver?" De heer Tsjitsjerin echter antwoordde van achter een diltke rookwolk zijner siga ret: „Néén, het zijn de clichés van onze banknoten. Drukt u er maar zooveel van als uzelf wilt''. Het georganiseerd overleg voor rijkspersoneel. Naar de „Res.bode" verneemt, heeft de regeering besloten tot algeheele re- orgamsatie van het georganiseerd over leg voor het rijkspersoneel. De daartoe strekkende voorstellen zullen dezer da gen aan de commissie voor het geor ganiseerd overleg worden aangeboden. De pensioenwetten. De nieuwe pensioenwetten, zoowel voor de burgerlijke rijksambtenaren als voor de militairen van land- en zee macht, zullen op 1 Juli a.s. in wer king treden. Eerste Kamerverkiezingen. De christelijk-historische leden van de Provinciale Staten van Zeeland zulfen Donderdag candidaat stellen voor ie Eerste Kamer, prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine te Utrecht, die zich bereid heeft verklaard, eventueel een candidatuur te aanvaarden. Het N. v. d. D. vernjeomt, dat de fracties van den Vrijheidsbond, de Vrjjz Dem. Bond :en de S. D. A. P. in d(e Prov. Staten van Noord-Holland in éen dezer dagen gehouden conferentie tot samenwerking bij de a.s. Donderdag te houden verkiezing van leden van de Eerste Kamer, hebben besloten. De S. D. A. P. zal 4 vertegenwoordigers krij gen, de Vrijheidsbond 3 en de Vrijz.- dem. 2, zoodat in Nöord-Holland de Vrij heidsbond zich een verlies van 2 leden ten koste van de S. D. A. P. zal mote- ten getroosten. ZIERIKZEE. Donderdagavond 8I/2 uur zal het harmonie-gezelschap „Kunst- en Eer" een uitvoering geven. Programma: 1. Lison-Lisette, Marche, G. Allier; 2. La Rose d'or, Ouverture, F. Schweiiftberg3. Theresen Grande Valse, C. Faust; 4. Fatinitza, Fantaisie, F. de Suppé; 5. The Gladiators' Farewell, March, B. Blankenburg; 6. Le Postillon de Long- jumeau, Fantaisie, A. Adam; 7. New Life, Valse, K. Komzak; 8. Lif in Brussels pas redoublé, P. Francois. SEROOSKERKE. Vrijdagavond jl. hiéi- den de besturen der Groene Kruisvereni gingen Haamstede én Burgh, RenessL, Noordwelle en Serooskerke een gecom bineerde vergadering, in 't café van mej. Verjaal te Noordwelle, ter bespre king der wijkverpleging, voor deze vijf gemeenten. Daar het doel dezer beide vereenigingen, om geheel Schouwen van wijkverpleging te voorzien en een nieuwe verdeeling, ook der bestaande wijken tot gevolg zou hebben gehad, op een fiasco is uitgeloopen, werd na langdu rige besprekingen besloten om te trach ten voor deze 5 gemeenten een wijk verpleegster aan te stellen, en daar hec bezoeken per rijwiel (gezien het vrij1 groote gebied) niet wel mogelijk is, een kleine auto of motorfiets voor haar aan te schaffen. Het aanstellen van 2 verpleegsters is ook ampel en breed besproken, doch daar het eerste belangrijk goedkooper zal zijn, zal worden getracht dit tie ver wezenlijken. Mej. Deetman te Middelburg zal worden uitgenoodigd, voor ons op te treden, in te houden openbare ver gaderingen. Wij willen hopen, dat de zaak der wijkverpleging, ook hier ein deljjk haar beslag zal krijgen. Gezien de zegenrijke werking van wijk verpleging in andere plaatsen, kan net niet anders, of het streven der béiae besturen zal met succes worden bekroond. THOLEN. Openbare vergadering va; den gemeenteraad, op Vrijdag 16 Juni Voorzitter de burgemeester. Afwezig mei kennisgeving, de heeren Quist en Vinger ling. De voorzitter opent de 'vergadering en verzoekt vaststelling der notulen, wel ke worden goedgekeurd. Onder de in gekomen stukken behooren: eenige mis sives van Ged. Staten, welke voor kev. nisgeving worden aangenomen; verslag der gezondheidscommissie met "begrooting van ontvang en uitgaaf. De heer Moei ker wenseht nadere toelichting op eeiv post groot f 200 als toeslag op het sn laris van den iheer A. Avé. De heer Wa gemaker vraagt of wij hier van de meer derheid afhangen. Door den raad alhiei is bezwaar gemaakt dezen toeslag le be stendigen. Uitschakelende de persoon van den heer Avé, wenseht spr. dit absoluut thans te vernemen. Hangen wij van de meerderheid af, dan moet spr. dit bé- sluit eerbiedigen en dient het o,ok te worden uitgevoerd, doch wanneer Tho- len besluit die f 200 niet meer te vo- teeren en 'de andere gemeenten doen des gelijks, dan dient het besluit ook te worden uitgevoerd. De voorzitter zegV, dat hij van meerderheid niets afweet te dezen opzichte. Ook niet of de andere gemeenten de meening van Tholen aee- len. Doch wel is hem opgevallen dat in de Nieuwsbode en in de Th. Cour wis. een gedeelte van het verslag staat af gedrukt, en dat daarin gedurig de be langeloosheid der leden den doorslag geeft. Doch daartegenover dient te woe den opgemerkt dat al de leden een vast presentiegeld genieten, en de verÜfwo nenden daardoor meer genieten dan zij die hier wonen. Zoodat bijv. van Oost f 9 per vergadering geniet. Verder ko men, zegt de voorzitter, in het verslag voor, de gemaakte onkosten in verband met de. vuile vest, als f 30 voor het peilen en f 9{,60 voor een te maken plan. De heer Goossen zegt, dat het bedrag waar het hier over gaat, om Tholen als toonaangevende plaats f 36 bedraagt, te zamen vormende met de andere -gemeen ten f 200. Nu vindt hij dit bedrag Voor Tholen niet veel, doch wjejl'wndt hij f 200 veel, als dit opeens door iemand moet -worden gemist. Daarom zou spr. het liefst zoo laten. De heer Wagemaker zegt dat de rekening wel in orde is, doéh vraagt enkel of de meerderheid beslist. Is dit zoo, best, dan moeten wij toestemmen. ;Doch anders heeft de Gezondheidscom missie geld'en gevoteerd, die hier bij raadsbesluit niet zijn toegekend. 1 De heer Moelker zegt hiermede accoord te gaan en zou voorstellen, dat de hier .gemaakte opmerkingen aan de Gezondheidscommis sie werden toegezonden. Het verslag werd daarop met algemeene stemmen goedge keurd. Van B- en W. van Sint-Maartens dijk is een missive ingekomen, verzoe kende adhaesie te betuigen aan een door hun college gezonden verzoekschrift be treffende verkrijging brug of dam. De voorzitter zegt dat B- en W. van oordeel zijn, dit adres voor kennisgeving aan ;te nemen, daa1* doof het gemeente bestuur thans zelf plannen met den In genieur worden uitgewerkt tot het bou wen eener brug. Aldus wordt besloten. Van de schietvereaniging „Koningin Wilhelmina" en de gymnastiekvereniging „OlT/mpia" alhier is een verzoek ingeko men om hun voor 1922—'23 wéér de jaarlijksche subsidie te willen toestaan. De heer Janssen vraagt of het rijk ook helpt betalen De voorzitter z(zgt, dat de 'baten der vereenigingen enkél zij\i, contributie der leden en dor/afteurs. Be sloten wordt de schietvereniging f 7b en „Olympia" f 150 toe te staan. Ter tafel komt thans een adres van A. Jans sen Gz., waarin deze den raad vraagt ook de drukwerken der gemeente in de lijst van aanbesteding op te nemen en deze aanbesteding te houden telken jarc omstreeks half November met het oog op de tijdige levering van de registers van den Burgerlijken Stand tegen 1 Jan. De Voorzitter zegt dat B. en W- voor stellen dit verzoek in te willigen. De heer Goossen zegt, dat het adres B. en W. bij de ooren grijpt, omtrent de tijd der aanbesteding. B. en W. zullen wel zorgen dat alles vroeg genoeg aanbe steed wordt. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten de drukwerken publiek aan te besteden. Een adres van op wachtgeld gestelde helpsters der over leden bewaarschool, om nog na 1 Juli het wachtgeld te zien bestendigd, wordt gezien den ongunstigen toestand der ge meentekas niet voor inwilliging vatbaar geacht, zoodat het wachtgeld met 1 Juli ophoudt. In behandeling komt een adres van Gv Jansserr Pz. en 60 auderen, waarin deze beleefd vragen opnieuw eene be- waarschool o|pi te richten. B. en W. oor- deelen gezien den toestand der gemeente kas, dat ook dit verzoek thans niet kan \yorden ingewilligd. Van het R.K. kerk bestuur is een verzoek ingekomen om de eenmaal vastgestelde rooilijn in het Paulinastraatje te herzien, daar dit kerk bestuur door aankoop van een pand daar ter plaatse om een pastorie te bouwen, niet bekend was, dat over dit terrein een rooilijn loopt. üe voorzitter zegt dat B. en W. in deze Zaak niet eenstemmig Zijn. Hij, de voorzitter, oordeelt dat getracht moet worden deze rooilijn te verleggen. Kara de raad daartoe besluiten en iets astaan van de aanwezige straat, dan is de toe stand daar in orde. Het straatje is nog steeds eigendom der bewoners, en lean nog niet worden overgenomen. De heer Goossen zegt dat hij gaarne het kerkbestuur zou helpen als het koh. Hij is niet ongenegen 3 a 4 kopsteenen breedte af te geven, doch meer zal ook niet kunnen daar het straatje al zoo .eng is. 'De heer Moelker zegt dat we hier staan om een gevaarlijk 'precedent te scheppen. Anderen zullen niet -achter blijven met een dergelijk verzoek, en wét dan De heer Aertssen vraagt of in 1906 voldoende kennis is gegeven van het vaststellen dezer rooilijn? Gaat het bovendien aan willekeurig een rooilijn vast te stellen op een anders eigen dom De thans gevolgde bouworde in die streek is ellendig te noemen. Ver der zou hij gaarne weten of een ge meente het recht heeft de grond, die onder de rooilijn valt op te eischen. De heer Goossen zegt dat de gemeente daar het recht toe heeft, Spr. zou al lereerst adviseeren: kom met 'twee be paalde gegevens van gevelbreedte, dan kunnen zij! nader overleggen. Het is niet de bedoeling elkander dwars te Zitten, doch een oplossing tot beider genoegen in deze netelige zaak. De heer Wage- maker wijst er op, of misschien dit straatje niet eenmaal een drukke ver keersstraat kan worden? Daar men over al bij het aanleggen van straten minstens 6 tot 7 ja 8 M. straat breedtte aap- neemt, zal spr. er hartelijk voor be danken hier' van dit smalle straatje nog een gedeelte af te staan. Bovendien is het geen gemeente-eigendom. Wat het vaststellen van een rooilijn betreft, dit is voor den raad altijd direct dé aange wezen taak. Dééd men het niet, dan .zou men overal zoo maar groépjes hui zen neerzetten. Het zou een mooie boel wórde», als er- "de hahd niet aangehou den werd. Er moet orde zijn in het bouwen. Terwijl we overal in ons nieuwe gedeelte flinke breede straten aanleggen, zou hier om adressanten te helpen, een straat van 3,50 a 4 M. thans breed gé- noeg zijn. Spr. is er voor thans niét te besluiten, opdat élk .der leden Bich verwekken oprisping uit de maag, vele kwalen komen daar uit voort, zooala gebrek aan eetlust, verBtopping, luste loosheid en hoofdpijn. Gebruik in Uw eigen belang de Freco's Maag- tabletton. Per koker 60 oent. Verkrijgbaar Drogisteryen v. d. Valk en Gudde, Zierikzee, L. G. v. Zaltbommel te Tholen en Joh. 'Leune te "Stavenisse. onrust, dfyaaadheid. slapetooshei vrees, prikkelbaarheid en overspanning. Gebruik MUNHARDTA IZENUW-TABLETTEMj Zy geven U rust en kalmte f k en een vepkwikkenden slaap j .Ehp perkolrzn JS ct. bj Apoihelóime drogisten. EmedikkokepZENUW-TABlEJTElt natijd voonaeaten dm raam A.WUffMARÖT. - mei deze handhekemnef- persoonlijk met den toestand op de hoogte kan stellen. Dhr. Aertssen zegt dat ?t straatje een liliputtersstraatje zal blijven en nooit anders zal worden. Spr. wil nog even terugkomen op de eenzij dige vastgestelde rooilijn. Alles is aan één kant recht genomen, terwijl aan de andere zijde de 'menschen tuintjes voer hun deur hebben. Mogelijk is daardoor wel een oplossing te vinden. De heer Wa gemaker zegt, dat het géheél van den goeden wil zal afhangen als van die zijde iets gebeurt. Immers ook daar is de rooilijn destijds vastgesteld. Na nog eenige discussies besloot men tot aan houding van het adres. Eveneens wordt aangehouden éen adres van K. Janssen Pz., tot het bouwen van een kolenloods en een verzoek der bewoners van de Molenvlietsche straat om betere verhar ding der 3traat en verlichting. De voor zitter deelt mede dét van Ged. Staten bericht is gekomen, dat de hulpkeur- meester vast salaris dient te genieten, en niet 80' o/0 -der ontvangsten. Besloten wordt thans f 800 tractement toe te ken nen aan den hulpkeurmee^er èn f 350 aan den chef van dienst. De voorzitter' deelt daarop mede, dat tot hulpkeur meester is benoemd de heer B. Krijger en tot chef van dienst, de veearts D. van 'der Maas. Een verlenging der geld- leenlng, groot f20000 met een half jaar Zal aangevraagd worden. Het huurcontract van J. A. van Overbeeke omtrent een door hem betrokken -gemeentehuis, als hoofd van school A, wordt gelezen en goedgekeurd. De voorzitter -zegt dat de oude pont over het veer van dien .aard is, dat er spoedig in een nieuwe zal moeten worden voorzien. We hebben deze zaak al ampel en breed in gesloten zit ting besproken. Thans dient over deze zaak te worden beslist. Een nieuwe ijze ren pont is begroot op f 10.00(b deze zal kunnen dragen 40000 K.G. .gewicht en zal voldoen aan de eischen die zullen worden gesteld. De heer Stoutjesdijk: Daar mag wel goed den nadruk op gelegd wordenj want het is veel .geld. Laat ons nu ook zorgen, dat we een ponft hebben, die goed is. De heer Wagemaker:-zegt dat het zeer zijn nut heeft, als er nog eens geschreven wordt, dat de pont na aankomst hier nog -zal kunnen wordfen afgekeurd. Aldus w.ordt besloten- Om trent een nieuwe aan te schaffen roei boot van ijzer, die op f600 begroot is, besloot men hier op de scheepswer ven prijsopgave van een houten aan te vragen en dan te besluiten wat te doen. De heer Janssen zegt bij de rondvraag dat het thans een zeer treurigen toestand is met de rioolputten. Velen zitten tot de deksels geheel vol. Als het ongeluk die nen moet dat een onweersbui ons verrast, zal het ter mooi uitzien. De heer Stoutjes dijk zegt in aansluiting hierop dat hij' 97 putten op zijn boekje heeft, die ge heel of gedeeltelijk met zand zitten. Spoe dig zitten we met verstopte hoofdkana len. Spr. zal er hartelijk voor bedan ken hier f 40.000 te betalen voor een nieuwe rioleering. Dan vertrekt hij lie ver uit de stad. Het is met de waterv plaatsen hetzelfde.'Wat er meestal inligt, laat.hij een ander zeggen. Doch deze toe stand is ongehoord en onhoudbaar. De voorzitter: Is het zoo erg De heer DeurlooJa, het is ecg. De heer Stout jesdijk: Zoo kan heKniet blijven. Als we onweersbuien krijgen varen.we mei' een roeiboot door de Venkelstraat. Bo vendien kunnen de menschen gerust op zolder vluchten. Wie is de aangewezen persoon voor dezen toestand De karre- man of de gemeente-opzichter We missen nog veel aan David, die liep die zaken allemaal netjes na, en thans kijkt ér niemand naar. Doch verandering moet er komen. Laat ze direct leeg halen eer ■het te laat is De heer Goossen bevestigt dat er op 't oogenblik door het leggen der water leiding veel zand in de riolen geraakt ia. Dit i9 wel de grootste fout. -Vo'oral

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1