Zierikzeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL behoor6D de bjj de van Vrgdag 9 Juni 1922, no. 10785. BUITEN1AND. Plicht boven alles. Naar de Daily Chronicle uit Parijs ver neemt, verkeerde een Fransch magistraat Zondag j.l. in de pijnlijke noodzakelijk heid, bevel te geven tot de arrestatie van zijn eigen zoon. Deze schijnt het hoofd' te zijn van een bende, bestaande uit vier studenten, die niet alleen overdag en des nachts de huizen plunderden, doch ook optraden als straatroovers, waarbij men dan meestal onschuldige landloopers voor de daders aanzag. Zoo werd een boek handelaar uit Nancy beroofd van vijftien honderd vulpenhouders. De dieven be proefden tevergeefs, dezen buit te Straats burg van de hand te doen; in abdere ste den hadden zij echter meer succes daar mede. Zijn vader, de rechter Imbert, zocht toevallig iets in de slaapkamer van zijn zoon, en vond daar een groote hoeveelheid vulpenhouders. Geen oogenblik twijfelde hij aan de schuld van zijn zoon en hij stelde de politie met zijn vermoedens in kennis. De inspecteur begreep, hoe pijn lijk het den rechter moest-vallen, het be vel tot arrestatie van zijn eigen zoon te onderteekenen en hij zorgde er daaroid voor, dat deze arrestatie langs anderen weg plaats had. De drie andere leden der bende zijn thans eveneens achter slot en grendel. De heldendaad van een machinist. Donderdag j.l., aldus de Daily Chronicle verrichtte John Cotter, machinist op den Erie-spoorweg een der meest gedurfde heldenfeiten uit de geschiedenis van de Amerikaansche spoorwegen. Juist snelde zijn trein rond een bocht in New-Jersey, toen hij een klein meisje van den naast; den spoorweg loopenden dijk zag vallen. Het kind rolde op de rails en bleef daar liggen. Cotter besefte, dat hij den trein niet tijdig tot staan zou kunnen brengen. Hij zette daarom de remmen aan, waarna hij voor op zijn machine klom. Met één hand klemde hij zich er aan vast; en zoo ver mogelijk voorover leunend, slaagde hij er in, met de andere hand het kind bij haar rokje omhooog te rukken en buiten gevaar te brengen. Het kindje werd veilig en wel aan haar grootvader, zelf een gepensionneêrd ma chinist teruggegeven. Door zyn eigen vader vermoord. De aanwijzingen voor de inzinking van de moraliteit in Duitschland blijven voor het grijpen. Eiken dag weer bevatten de bladen verhalen over moord en doodslag, over zedeschandalen en diefstal. Alle te vermelden is natuurlijk niet te doen en ook niet noodig. Nu en dan een enkele uit de reeks te lichten is voldoende. Zoo thans weer de moord door een vader op zijn 12-jarigen zoon, dien hij in het Teltonokanaal bij Berlijn verdrinkt. Zoogenaamd uit ellende en nooddruft, in Werkelijkheid om vrij- te zijn en een leventje van vroolijken Frans te kunnen leiden, na van zijn tweede vrouw te zijn gescheiden. De schoenmaker Mischke, zoo heet de man, had enkele weken geleden reeds tevergeefs beproefd zijn kind te ver giftigen. Thans heeft hij den jongen op een wandeling bedwelmd en in 't kanaal geworpen. Een proclamatie van Kansen. Naar uit Genève Wordt gemeld, heeft Fritjof Nansen als oppercommissaris van het hulpwerk voor Rusland een procla matie uitgevaardigd, waarin hij er op wijst, dat de intellectueelen in Rusland in de eerste plaats onder den alg[emee- nen nood lijden. De ondervoeding beflet professoren en studenten geestelijken ar beid te verrichten. Het opper-commissa- riaat van het internationaal comité voor het hulpwerk in Rusland heeft daarom besloten, onverwijld 2000 Russische pro fessoren bijstand te verleenen en verzoekt om steun. Nansen richt dezen dringenden oproep in de eerste plaats tot de intjel- lectueelen en hij is overtuigd, dat dieze hun Russische collega's niet in den steek zullen laten. BINNENLAND. De postbestelling ten plattelande. Op vragen van den heer Schaper be treffende opheffing der Zondagsbestel ling ten plattelande 1. Is het juist, dat bij den dienst der pesterijen het plan bestaat, de ejenige Zondagsbestelling ten plattelande buiten de kommen van de gemeenten of dorpen te doen ophouden, zoodat deze ingezie- tenen zelfs geen dag- of Weekbladen zullen ontvangen 2. Zoo ja, spruit dit plan voort uit de zucht om te bezuinigen 3. Indien dit zoo is, is dan de minis ter bij nader inzien niet van oordeel dat deze bezuiniging op den dienst voor de bewoners van het platteland- zeer on aangenaam zal werken en de volksont wikkeling, met name in den drukken tijd van den landbouw, waarin door de iweek Weinig tijd voor lezen overblijft, nadeelig kan werken heeft de minister van waterstaat ge antwoord Ad. 1. Zooals in de memorie van ant woord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de begrooting voor het Staatsbedrijf der Posterijen is medegedeeld, wordt de dienst op Zon dag zoover beperkt als in overeenstem ming met de meening der plaataelijkte autoriteiten zonder schade voor het maat schappelijk leven of miskenning van de belangen van het platteland mogelijk is gebleken. Voorts wordt in gevallen, waar in voor het bestellen van enkelfc cou ranten in afgelegen buitenwijken oneven redig hooge kosten moeten worden ge maakt, tot opheffing van de bestelling op Zondag in de bedoelde afgelegjen wij ken overgegaan, ook al zou daartegen door de betrokken bewoners bezwlaar worden gemaakt. Waar als gevolg van bedoeld overleg dan wel vanwegje de daaraan verbonden onevenredig hooge kosten voor het bestellen van enkele cou ranten is overgegaan tot opheffing der Zondagsbesteliing, wordt gelegenheid ge geven tot het afhalen van alle stukken, dus ook van die, waarvan op andere plaatsen des Zondags geen bestelling plaats heeft. Ad. 2. Het antwoord luidt bevestigend. Ad. 3. In verband met zijn antwoord op vraag 1 is ondergeteekende van oor deel, dht van eenig nadeel voor tie volksontwikkeling kwalijk kan worden gesproken, en dat de onaangenaamheden van den noodzakelijk geworden maatre gel tot de kleinst mogelijke afmetingten zijn teruggebracht. Do Landbouw-Ongevallenwot. Aan het departement van Arbeid wordt met kracht gewerkt aan de voorberei dende maatregelen voor het inwerking stellen der Landbouw-Ongevallenwet. Het ligt n.l. in 's Ministers bedoeling deze wet zoo spoedig mogelijk in werking te doen treden. De Veewet. Bij Kon. besluit van 19 Mei j.l. (St.bl, no. 306) is bepaald, dat de Veewet in wer king treedt 15 Juni a.s. lóssen. Verder stellen B. en W. voor, over te gaan tot oproeping van sollici- KERKNIEUWS. tanten voor de vacante betrekking van havenmeester. Dhr. C. W. den Boer is nog steeds van meening dat oproeping Ned. Herr Ktrkl. Beroepen: Te Ridderkerk (toez.), H. J. I van Schuppen te Groot-Ammers. Te van sollicitanten niet noodig is, terwijl i Zunderdorp (toez.), M. D. Gijsman, cand. te Leiden. Te Leerdam, F. de Gidts te Goedereede. Te Windesheim (O.), Dr. Th. L. W. van Ravesteyn te Eerbeek. Bedankt: Voor Ter Aar, B. N. B. Bout hoorn te Wapenveld. Voor Baambrug- ge, dr. J. J. Woldendorp te Hagestein. Ds. P. Moerman te Moerkapelle (Z.-H.) hoopt Zondag 2 Juli afscheid te nemen van zijn gemeente en Zondag 9 Juli zijn intrede te doen te Stavenissfö, na bevestigd te zijn door den consulent, ds. D. Los van St.-Philipsland. HAAMSTEDE. De vorige Zondag werd alhier voor de diaconie een bankbiljet van f 10 gecollecteerd. Vinde dit goede voorbeeld navolging. Geref. Kerken. Beroepen: Te Haarlem: dr. J. Brinkman te Vlissingen. Te Giessen-Oudekerk en Giessen-Nieuwkerk, Joh. Kwak te Culem- borg. Te Schildwolde (Gr.) en Mar- rum (Fr.), F. H. van Loon te Bergum. Te 't Zandt, H. A. Kievits te Midwolda. Te Jutrijp-Hommerts, S. Neerken, cand. te Amsterdam. Aangenomen: Naar Kruiningen, F. A. den Boeft, cand. te Gorinchem. Bedankt: Voor IJsselmonde, P. A. Zeil- stra te Nieuwveen. Voor Charlois (2de pred.-pl.) T. L. Kroes te Workum. Geref. Gem. Beroepen: Te Noordeloos, J. Tolsma te Zeist. BeroepenTe Paterson (New-Jersey, N. Amerika), A. Verhagen te Middelburg. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Begunstigd door heerlijk zomerweder hield de sehietvereeniging „Prins Frederik Hendrik" alhier, dezer dagen haar aangekondigden nationaleh schietwedstrijd, waaraan door circa 200 personen werd deelgenomen, verdeeld over 25 korpsen landstorm, burgerwacht en schietvereenigingen. Tot zelfs uit Vlaar- •tiingen waren liefhebbers opgekomen om deel te nemen aan den vreedzamen kamp op het geweer, die tot aller gienoegen uitstekend is geslaagd. De uitslag is als volgt Baan A (korpswedstrijd voor alle deel nemende vereenigingen)le pr. „M. H Tromp", Ouwerkerk; 2e pr. „Prir.s Fre derik Hendrik", Zierikzee; 3e pr. „Chris- tiaan de Wet", Bruinisse; 4e pr. „Bun- gerwacht", Zierikzee; 5e pr. „Graaf Adolf v. Nassau", Nieuwerkerk; 6e pr. „Bur gerwacht", Kerkwerve; 7e pr. „Oranje Nassau", 's Gravenpolder. Medaille beste korpsschutter, Jos. Cou- mou, Zierikzee. Baan B (vrije baan) personeel: le pr. S. Dekker, Kloetinge; 2^ pr. M. P. Duij- zer, St.-Annaland; 3e pr. W. Keur, id. 4e pr. Th. v. d. Male, idf.; 5 pr. W. Goedegebure, id.; 6e pr. J. Goedegebure, id.; 7e pr. M. P. Lano.oij, id.; 8e pj. J. v. Liere, Kloetinge; 9e pr. J. L. Kui per, Ouwerkerk; 10 pr. J. M. Uijl, Zie rikzee; lie pr. C. Eversdijk, Kloetinge Afd. C (eerebaan) personeel: le pr. Jac. Catshoek, Zierikzee; 2e pr. B. Boot, id.; 3e pr. C. Eversdijk, Kloetinge. Afd. D, personeel: le pr. G. A. Goe degebure, St.-Annaland; 2e pr. G. den Dekker, Zierikzee; 3e pr. C. A. Ankfer, id.; 4e pr. L. J. den Dekker, Kloe tinge; 5« pr- A. Anker, Zierikzee; 6p pr. J. v. d. Ven, id.; 7e pr. Sergeant Huijbregtse, id.; 8e pr. C. Eversdijfk, Kloetinge; 9e pr. J. v. Liere, id.; 10q pr. J. B. W. den Boer, Zierikzee; 11b pr. W. v. Liefe, Kloetinge; 12e pr. W. Goedegebure, St.-Annaland; 13e pr. J. P. Brouwer, Zierikzee. Afd. E (korps afdeelingen Volksweer baarheid): le pr. „Graaf Adolf v. Nassau", Nieuwerkerk2e pr. „Nederland en Oranje", Kloetinge 3e pr. „Maarten Tromp", Ouwerkerk; 4e pr. „Prinses Ju liana", St.-Annaland; 5e pr. „Prins Fre derik Hendrik", Zierikzee. Medaille beste korpsschutter, Joh. Flik weert, Nieuwerkerk. Afd. F (eerebaan) korps: Zilveren wis selbeker „Prinses Juliana", St.-Annaland, met 269 punten; zilveren lauwertak „Prins Frederik Hendrik", Zierikzee, mlet 265 punten. Baan, uitsluitend voor leden van den Vrijw. Landstorm (vooroefening): le pr. L. A. Nikerk, Nieuwerkerk; 2e pr. A. Boot, Zierikzee; 3e pr. G. Braam, Nieu werkerk. BROUWERSHAVEN. In de op Vrijdag 2 Juni j.l. gehouden raadsvergadering, wa ren slechts 4 leden aanwezig. Afwezig waren zonder kennisgeving de heeren C. de Boer Kz. en J. L. Smits, één vacature. De voorzitter opent de ver gadering, waarna de notulen der rige vergadering worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. Uit het ingekomen proces-verbaal van kasopname bij' den gemeente-ontvanger, blijkt dat op 26 Mei 1922 in kas wias een bedrag van f Hl'72,17. De gewij zigde verordening op dc heffing van haven- en kaaigelden is door de Kroon goedgekeurd. Van het Burgerlijk Arm bestuur is ingekomen een verzoek ,om gratis in erfpacht te mogen ontvangen den tuingrond gelegen achter de ar menhuizen in de Zuiddijkstraat, welk verzoek met alg. st. wordt toegestaan. B. en W. stellen voor, gezien het groot voordeelig saldo over 1921, een geld- leening groot f 4000, aangegaan met de Nutsspaarbank te Zierikzee, af te los sen. Alle leden juichen -dit voorstel toe, zoodat ook met algemeene stemmen be sloten wordt deze geldleening af te dhr. van Donge meent, dat het beter is, nog te wachten met de oproeping, in verband methet verzoek om ver nietiging van het in de vorige verga dering genomerï besluit. Ook dhr. Gast w'il nog maar wat wachten, er valt op het oogenblik toch weinig te doen voor den havenmeester. In verband hiermede wordt het voorstel van B. en W. voor loopig aangehouden. De voorzitter deelt verde»* nog mede, dat hem van 3 tot en met 24 Juni 1922, verlof is verleend. Hierna sluiting. ST.-MAARTENSDIJK. Door Ged. Staten van Zeeland is benoemd tot ambtenaar 2e klasse ten bureele van den Prov. Water staat met standplaats Terneuzen, de heer L. Moerland, geboortig van hier, tevoren werkzaam bij het waterschap Hunsingö" te Uithuizen. I Bij de op 1 Juni alhier gehouden Paardenmarkt waren aangevoerd 120 paar den, w. o. 19 veulens. De handel was slecht. SCHERPENISSE. begunstigd door het mooie zomerweer hield de sehietvereeni ging „Prinses „Juliana" Dinsdag j.l. haar jaarl. huishoudelijken wedstrijd. Dank zij 'de mildheid der donateurs was het bestuur in staat geweest een twintigtal mooie prij zen beschikbaar te stellen. Tijdens den wedstrijd bracht het fanfarecorps „Een dracht' eenige mooie nummers ten ge- hoore. 's Avonds had in tegenwoordig heid van den burgemeester dezer ge meente, de uitreiking der prijzen plaats, terwijl ook nu het muziekgezelschap weer voor de noodige afwisseling zorgde. Toen de laatste prijs was uitgereikt, werd de heer A. J. Bevelander- Jz., die het hoogste aantal punten op den wedstrijd ten deel gevallen is, bij het bestuur uitgenoodigd. Aldaar was ook aanwezig de heer W. L. Klos, die den eersten prijswinner ver- rastte met een prachtige medaille. De uit slag van den wedstrijd was als volgt: le prijs A. J. Bevelander Jz., 2e C. Beve lander, 3e C. Guiljam, 4e A. Guiljam, 5e G. Bolier Jz., 6e C. Coomans, 7e D*. van der Werff Jz., 8e W. Quaak, 9e J. Opree, 10e M. Kloet, lie C. Hartog, 12e C. van Dalen, 13e D. van der Werff, 14e G. C. Hartog, 15e L. Deurloo, 16e A. Kloet, 17e C. L. Tholenaar, 18e J. Vroegop, 19e J. Verkerke, 20e Jan Vroegop, 21e Jac. Bevelander Jz. Toen allen de prijzen in ontvangst genomen hadden, werd door het muziekgezelschap een rondgang door de 'gemeente gemaakt. De heer A. J. Be velander, die de medaille met een oranje lint op de borst droeg, werd voorop bij den vaandrig geplaatst, terwijl de schut ters achter de muziekanten een plaats innamen. Na den rondgang werden er nog eenige nummers op het marktplein uit gevoerd. In de vergadering van den gemeente raad van Woensdag 7 Juni werden de notulen onveranderd vastgesteld. Adhaesie werd betuigd inzake het bekende adres betreffende vermindering van spoorweg- reizigerstarieven. Het verslag der Gezond heidscommissie over 1921 wordt voor ken nisgeving aangenomen. Aan de sehietver eeniging „Prinses Juliana" wordt een tege moetkoming verleend van f 12,50. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van A. Oudesluijs e. a. om opheffing van het Schoondorpsvoetpad, worden B. en W. gemachtigd daarvoor de noodige stappen te doen. Inzake eventueelen aanleg eener nieuwe begraafplaats, wordt besloten af te zien van aankoop van een perceel land van den heer M. W. Kloet, gelegen aan den Langenweg. AANBESTEDINGEN. SCHERPENISSE. Bij de aanbesteding voor het vernieuwen van het schooldak waren ingekomen voor het timmerwerk 3 biljetten: J. Suurland f 615, C. J. Beve lander f 625 en D. Brand f' 631; voor het metselwerk 2 biljetten: M. Andriesse f 165 en J. M. Muller f 169; voor het ver grooten van het schoolplein 3 biljetten D.' Brand f 228, C. J. Bevelander f 230 en J. Suurland f 246. Aan de laagste inschrij vers is het werk gegund. VERKOOPINGEN, ENZ. SCHERPENISSE. Bij de verpachting van bouw- en weiland, de gemeente toebe- hoorende, werd 16 A. verpacht aan J. van Houdt, voor f 31; 54 A. 17 c.A. aan M. Poot voor f 35 en 23 A. 17 c.A. aan J. Vos voor f 20. Het voormalig kerkhof te Westkerke aan de wed. M. L. Oude sluijs, voor f 10. ONDERWIJS. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Juni. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30, de heer Storm en 7 ure, de heer de Korte van Bruinisse. Oud-Geref. Gem. 30, 2 en 6 ure, ds. Boone van St.-Filipsland. Kerkwerve. 3 ure, ds. Japchen. Serooskerke. 3 ure, ds. Boogaard. Burgb. 9.30 ure, ds. v. Maanen van Waarde. Renesse. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en S ure, ds. Goedhuijs. Oud- Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 en 8 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10.30 ure, dr. Proofet. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, ds. Diemer. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 3 ure, ds. de Leur. Drelschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend (Zendingscollecte). Ouwerkerk. 3 ure, dr. Weeda. Nieuwerkerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. j Linden. Geref. Kerk. 10.30, 8 en 6.30 ure, ds. Baaij. Oud-Gêref. Kerk. 10, 3 eri 6 ure, Leeskerk. Oosterland. 10.80, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.80, 3 en 7 ure, ds. Toebes. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slriansland. 8 ure, ds. Wnardenburg. Bruinisse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, ds. Den Hengst van Leiden, 2 idem (Doopsbed.) en 5.30 ure, idem. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Fllipsland. Geen opgaaf ontvangen. Tbolen. 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwjjn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6:30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdljk. 10.30 en 7 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Gem. 10.30,3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, Leesdienst en 7 ure, ds. Los. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; 6.30 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, ds. Verschoor en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scberpenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Van Griethuizen. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. TAN HEINDE EN VER. gelukken van het Argentijnsche schip „Vil la Franca", dat toeristen overbracht naar de watervallen, in een der zijrivieren van de Parana, niet tachtig maar honderd dertig personen zijn omgekomen. De cholera-epidemie in de Oekraine blijft voortduren. Er zijn ongeveer 250 gevallen per week vastgesteld. In Paraguay (Z.-A.) hebben botsingen plaats gehad tusschen opstandelingen en regeeringstroepen. Ih een der Londensche gevangenissen is Woensdag de 18-jarige bordenwasscher Jacobi opgehangen, die zich eenigen tijd geleden had schuldig gemaakt aan moord op een der logeergasten. Voor de rechtbank te Offenburg zijn bij 't proces tegen Killinger, wegens me deplichtigheid aan den moord op Erzber- ger, 87 getuigen gedagvaard. De Chicago Tribune deelt mee, dat een Russische prinses te Washington is ge arriveerd ten einde de Amerikaansche re geering te verzoeken om op te komen voor haar vordering van 40 millioen dollar, haar door de Russische regeering verschul digd wegens geconfiskeerde eigendom men en voor haar vordering van 10 milli oen, welke toebehoord heeft aan haar j overleden echtgenoot, en thans in deposito bij een Londensche bank. Te Calcutta is, naar de Daily Mgll meldt, een Amerikaan gearriveerd, die sinds twee jaar bezig is aan een voetreis om de wereld, en die in dien tijd 12.000 mijlen heeft afgelegd door Amerika, Euro pa, Egypte en Azië. Deze globetrotter wandelt steeds barrevoets en zonder hoofddeksel. Hét „Petit Journal" bericht, dat de gezondheidstoestand van Paus Pius XI te wenschen laat. De Paus lijdt aan een leveraandoening, die erger is geworden sinds zijn verkiezing tot Paus. Koning Albert heeft aan den Engel- schen maarschalk French den titel ver leend van graaf van Yperen. Het bezoek van den koning en de koningin van Italië aan het Deensche hof is thans bepaald op 21—23 dezer. KERKWERVE. Aan de eerstdaags te openen Chr. school te Moriaanshoofd is als tijdelijk onderwijzeres benoemd, mej. A. H. van Dijk—Fluijt alhier. LANDBOUW EN VEETEELT. Volgens de laatste telling van het vee is, in vergelijking met de telling in 1910, in Zeeland de geitenfokkerij totegeno men met 63 o/o; voor het eiland Tholen met St.-Philipsland bedraagt het 100 o/o en voor Schouwen-Duiveland zelfs 126 o/o. SPORT. OUD-VOSSEMEER. Dinsdagavond voet bal-match geweest tusschen O.V.V. II al hier en Stormvogels II te Tholen; uit slag 0—0. De Prins van Wales wordt 21 Juni a.s. van zijn Indische reis te Plymouth terugverwacht. Engeland wordt bedreigd met ge brek aan water, erger dan verledjen jaar. De voorraden slinken, de rivieren zak ken en de stroomen drogen op. De totale uitgaven van Zwitserland voor vde mobilisatie van 1914 tot 1920 bedragen netto 1155 millioen francs. Op de Pregel (N.O. Duitschl.) iö een roeiboot, bemand met 7 personjen, omgeslagen. 2 mannen en 2 vrouwen verdronken. De opstandelingen in de Oekraïne hebben een groot munitiedepot in Li- powce in de lucht laten vliegen, waarbij 37 soldaten en 9 sovjet-ambtenaren onï het leven zijn' gekomen. De Oostenrijksche minister van finan ciën schat het huidige tekort op de Staats- begrooting tusschen de 500 a 700 milliard Kronen. In het Fransche departement Bazas (Bordeaux) heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een autobus met 8 reizigers viel van den hellenden weg in-een ravijn, waardoor allen min of meer ernstig wer den gewond. Blijkens een bericht, dat via Düitsch- land werd bereikt, zouden bij het vefon- VERSCHILLENDE BERICHTEN. Inbraak. Voor eenige duizenden guldens aan gouden en zilveren voorwerpen heb ben inbrekers Zaterdag gestolen uit een huis aan den Amstel te Amsterdam. Toen de bewoner 's avonds 11 uur thuis kwam, werd de inbraak ontdekt. Er wa ren aan de voordeur geen sporen van braak te zien. Blijkbaar was de deur met een valschen sleutel geopend. Uit het buffet en uit verschillende kastjen, welke niet erg beschadigd waren, bleken weggenomen te zijn tal van kostbaar heden, aan dén bewoner en diens huis- genooten toebehoorende, zooals broches, horloges, ringen en juweelen. Verder was gestolen een groote hoeveelheid tafelzil ver, lepels, vorken, taartscheppen, antiek goud en zilver. Bovendien is nog een bedrag vani f 450 gestolen. Vergiftiging. In de dorpen Oide en Nijeholtpade (Fr.) zijn Maandagavond plotseling verscheidene personen ernstig ongesteld geworden. Men vermoedt door het drinken van ondeugdelijke karnemelk. Enkele aangetasten verkeeren in zorg- iwekkenden toestand. Te Dwingeloo is het 8-jarig doch tertje van den heer H. Schievink tien- gevolge van het eten van een Vergiftige plant, welke zij gevonden had, overleden. Onder een automobiel. Een tragisch on geluk met doodeiijken afloop gebeurde Dinsdagmiddag op den Helvoirtschen Steenweg, dicht bij Vught. De architect, de heer v. d. Heijden, kwam met zijin auto uit een zijweg. Op den grooten weg uit de richting Vught kwam op hetzelfde, oogenblik de auto van mr. A. M. die Roon uit Roosendaal. Bij het elkaar krui sen raakten de twee auto's elkaar van. achter. De auto van mr. de Roon maakte een grooten uithaal en kwam daardoor op het fietspad. Een jongeman, zekere Brok, die zich per fiets op dit pad bevond, werd door de auto gegrepen. De jongeman schijnt met zijn hoofd ook nog terecht gekomen te zijn tegen een boom en wferd vreese- lijk verminkt van onder de auto ge haald. Per auto werd hij haar het gast huis te Vught overgebracht, doch kort daarop gaf hij- den geest. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Mei. SEROOSKERKE. Gehuwd: 6, A. Bos, 26 j. jm., (van Ellemeet) en G. C. Hart, 22 j. jd. BROUWERSHAVEN. Geboren: 4. Lena Thona Maria, d. v. Cornells Trijselaar en van Aagtje van Beveren; 9. Jacob, z. V. Jan Slager en van Lena Cornelia Lande- gent; 9. Pietemella Jacoba, d. v. Leendert Marinus Kommer en van Maria de Gelder. Overleden: 15. Jan van Putte, 18 j. 24. Thona van der Sluis, 71 j., wed. van Cor nells Flohil. NIEUWERKERK. Geboren: 9, Pieter, z. van J. Heijboer en N. Flikweert; 12, Willem Pieter, z. van J. A. van Dienst en L. J. Koopman; 16, Johanna Pieter- nella, d. van C. van Oeveren en C, A. j Struijk; 21, Anthonie Pietar, z. van W. Overbeake en M. P. Jonker. Gehuwd: 3, J. den Boer, 30 j. jm., en N. van der Wekken, 31 j. jd.; 5, C. Rentier, 26 j. jm., en C. Haaijman, 26 j. jd.; 5, Joh. Heijboer, 26 j. jm., en J. Stouten, 27 j. jd.; 12, C. Rentier, 27 j. jm., en J. Overbeeke, 25 j. jd.; 17, J. Dorst, 25 j. jm., en C. Brou wer, 23 j. jd.; 19, J. Deïst, 26 j. jm.,; en C. P. Koopman, 22 j. jd.; 24, C.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5